Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ujemanje - prijateljstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
110 komentarjev na to temo

#1 evya

evya
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 32

Objavljeno: 12. junij 2002, 01:00

ciao
mene pa zanima kako se recimo ujemajo določeni znaki pri prijateljstvu..vem da je to odvisano od zelo različnih stvari,skupne preteklosti..itd..preveč posplošeno pa se mi zdi sklepanje iz elementov
-zračni med sabo,vodni med sabo...itd..

špela novak

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. junij 2002, 01:00

jo! predlagam, da se naučiš vsako posebej znamenje Zavohat! tako boš z leti sprejela VSE! to ti mora biti cilj, da sprejmeš tudi negativnost, antipatije . , no ..

pokowc

#3 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 12. junij 2002, 01:00

No jaz izhajam iz moje natalne karte in kart mojih prijateljev in prijateljic. Najbolje se razumem s kozoroginjami in vodnarji.Moja enajsta hiša, to je hiša prijateljstva je postavljena v kozorogu in delno v vodnarju, zato mi je jasno, kaj so po znaku ali ASC moji prijatelji.Prijateljstva so dolga, resna, je jih pa malo, zato ker enajsti hiši vlada saturn.Treba je še pogledat kje ta natalni saturn je in kako je aspektiran.
Če je v hiši prijateljstva postavljen mars, so prijateljstva lahko tudi hitro prekinjena.Vse je odvisno od vladarja in planetov v enajsti hiši.

#4 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 12. junij 2002, 01:00

Veš, ljudi, ki jih srečujemo v življenju, srečamo z določenim namenom. Tako je tudi s prijatelji. Nove spoznavamo, stari odhajajo, ko se preveč razhajamo. Ja sigurno vpllivajo tudi znaki in znamenja, a da ti sploh nekoga spoznaš ni odvisno od tega.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. junij 2002, 01:00

lev-Saturn v XI. hisi
V pozitivnem: trdna in trajna prijateljstva. V neg. neuspeli nacrti, pomanjkanje prijateljev.
Lev-saturn
Hlepi po oblasti, moči, ambicije, netolerantnost, pomanjkanje lahkotnosti .



pokowc

#6 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

Pozdrav

1- Zakaj je ljudem tezko razumeti strelca?
2- Zakaj so ljudje prehitro prizadeti zaradi strelcevih besed?
3- Kaj tocno pomeni te strelcev odnos do zivljenja?

Hvala


Mitja

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

1- Zakaj je ljudem tezko razumeti strelca?

Zato ker Strelec sam premalo razume ljudi - naučiti se mora ravno pozornosti in razumevanja.

2- Zakaj so ljudje prehitro prizadeti zaradi strelcevih besed?

Kontra - in zakaj je ravno Strelec vedno najbolj prizadet zaradi besed drugih, ki upravičeno letijo na njegov račun (pa čeprav ravno on najhitreje in najlažje reče kakšno na tujega)?


3- Kaj tocno pomeni te strelcev odnos do zivljenja?

Mislim, da tega ne bi smeli postavljati kot vprašanje, ampak bi bilo morda smiselneje podati lastno ugotovitev/opažanje na podlagi dosedanjega dela na sebi...

Poleg tega pa je ta postavka presplošna...
Strelčev odnos do življenja je nekako navdušeno sprejemanje priložnosti, ki se nam pojavljajo na divje hitri poti.
Kakšen pa je potem npr. tvoj odnos (ki si Strelec) pa je seveda drugo...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

__ Zakaj je ljudem tezko razumeti strelca?.. zto, ker je tihoma pobraten z Dvojčkom. Zrak piha Ogenj! Naravno Nasprotje.
strelec mora znati obvladati tudi potrpežljivost. Čeprav rad seka mimo, se rad izkaže v pravokatorstvu. Morda ker je čudež, sej je nekak proti- zadnji v letu, zima ga trga, zato se ne more do konca razveseliti . Morda pa tudi preveč KlepetaAa!

pokowc

#9 Trade

Trade
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

Ja, zakaj pa strelec ne razume ljudi? Prosim dejstva! Glede potrpezljivosti se strinjam, glede definicije razumevanja, pa sem RAZOCARANA!

Trade

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. junij 2002, 01:00

Trade - tistole ni bila definicija, temveč odgovor na vprašanje, ki je bilo že v osnovi zastavljeno tako, da je terjalo takšen odgovor.

Dejstva?
OK - Strelec ima premalo pozornosti in razumevanja, za kar hočeš dejstva. Bomo potem vzeli kar iz primera - in začeli kar s tabo.
Prideš na Forum, odpreš nekaj tem/sprašuješ v večih Forumih, ob tem, da obstaja več tem s skoraj enakim imenom, kjer so vprašanja IN odgovori na to, kar te zanima. Tu gre za premalo pozornosti.
Premalo razumevanja pa se tu pokaže do nas, ki smo morda že o tem govorili 250X, pa moramo zaradi nekoga, ki ni dovolj pozoren, ponavljati še 251.-ič (tudi mi pa seveda moramo, prav tako kot ti, iskati teme -v katerih smo na to že odgovarjali- po Forumu in torej porabiti čas ali za odgovor ali pa za iskanje - namesto tebe, ker ti nimaš časa iskati).

Seveda pa ne gre za "definicije" - moje "definicije" si lahko ogledaš na straneh LN, tu pa malo kramljam.
Tako da - vsak moj odgovor na vprašanje ni nujno definicija - ponavadi pa je seveda odgovor tak, kakršno je vprašanje.

Premalo razumevanja kaže tudi to, da o tem sprašuješ druge in to na tak način.
Sama namreč prav dobro razumem Strelce, kar seveda ne pomeni, da njihov način vedno odobravam, če pa njihovega načina ne odobravam, pa še ne pomeni, da ga ne razumem. Ti pa si postavila vprašanje pravzaprav takole: kaj je narobe z ljudmi, da ne razumejo Strelcev...

Prav tako (ali pa še bolj) ljudje ne razumejo Rib, Škorpijonov, Vodnarjev, Kozorogov.............

In če te nekdo ne sprejema, morda tega ne gre vedno povezovati z astrološkim znakom ali celo samo s sončnim znamenjem - morda je neka lastnost, ki gre na živce oz. je ne odobravajo, pač TVOJA lastnost. Prav tako pa nesprejemanje ne kaže nujno na omejenost drugega. Če imamo zoprne lastnosti, ki jih torej drugi ne odobravajo, jim gremo pač na živce - to velja za vse znake in seveda Strelec ni nikakršna izjema.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Pikec

Pikec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 16. junij 2002, 01:00

Nekako vsi vemo, cutimo, da smo se pred rojstvom zmenili z neko osebo, da zazivimo v partnerkem odnosu (morda jih je vec, ni pomembno), pa me zanima ce to pomeni, da se s tako osebo tudi v astroloskem smislu ujemamo?

tnx

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. junij 2002, 01:00

Zagotovo imamo - tudi astrološko - veliko skupnega s pomembnejšimi ljudmi, ki se pojavljajo v našem življenju.
Seveda morda tega sploh ne "opazimo" na prvi pogled - če se namreč v Astrologijo nismo bolj poglobili, bomo tako recimo ostali zgolj pri ujemanju sončnih znamenj - to pa je seveda premalo.
O teh ujemanjih smo že nekaj krat govorili...
Najpomembnejša položaji sta - poleg ASC in Sonca - seveda tudi Luna in Merkur.
Pomembno je tudi, ali so v medsebojni povezavi karmični položaji (npr. vozli, Kiron itd)..
Za partnerstvo so pomembne tudi 3. 7. in 11. hiša.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Mislim, da ravno ujemanje v prijateljskem smislu ne zahteva nujno ujemajočih Sonc.
Sicer sem res od nekdaj največ prijateljevala s Škorpijoni (moj ASC, sicer pa sem Riba), družila sem se dosti tudi z Biki, Devicami, Ribami in Kozorogi (*ki naj bi "ustrezali po primerjalnih tabelah), vendar sem zelo zelo veliko prijateljev vedno imela tudi med Dvojčki, Levi in Strelci, pa tudi Ovni (*vsi ti pa so itak imeli druge položaje, ujemajoče z mojimi - npr. ASC, Luna - Sco, Devica, Merkur v Sco, Raku etc)

Menim,, da obstajajo v prijateljstvu bolj elastična merila in se še bolj spoštuje in želi drugačnost - tako bomo v prijateljskih zvezah večkrat videli sicer "neujemajoče" znake.

Potem itak navadno ugotovimo, da imamo ujemajoč ASC ali Sonce ali Luno - večkrat je ujemajoč samo Merkur.

Mislim, da je zelo veliko odvisno od Lune, Venere in Merkurja.
Večkrat pa gre za še pretanjenejše položaje in povezave - npr. 3. hišo ima oni v takem znaku, ki ustreza našem Soncu. Itd.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 MiTjA 22

MiTjA 22
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 127

Objavljeno: 10. marec 2005, 22:18

<{POST_SNAPBACK}>No jaz izhajam iz moje natalne karte in kart mojih prijateljev in prijateljic. Najbolje se razumem s kozoroginjami in vodnarji.Moja enajsta hiša, to je hiša prijateljstva je postavljena v kozorogu in delno v vodnarju, zato mi je jasno, kaj so po znaku ali ASC moji prijatelji.Prijateljstva so dolga, resna, je jih pa malo, zato ker enajsti hiši vlada saturn.Treba je še pogledat kje ta natalni saturn je in kako je aspektiran.
Če je v hiši prijateljstva postavljen mars, so prijateljstva lahko tudi hitro prekinjena.Vse je odvisno od vladarja in planetov v enajsti hiši.

Ej sam to me pa res zanima iz kje ti vse to vidiš?
Pa bi mi blo res prav zanimivo pogledat kako je kaj z mojmi prijatli ker mam tko neki "problemov" s prijatli oz. bom rajš reku s prijateljicami čeprav res težko prekinem prijatelstvo s kom No razen enga sm prekinil iz posebnih :vragec: namenov pa čeprav če se srečava kako rečeva sam stikov pa nimava! Ubistvu pr men je res skorej nemogoče da bi komu kaj zameru! A se je to tko ful težko naučit? Mislim a morš ful stvari vedet al kako? Pa po vaših izkušnjah kako kaj zasledite to za karkoli že pač gledate v življenju in primerjate s tem kar pravi natalna karta oz. astrologija? x:)x

#15 lilija

lilija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 368

Objavljeno: 11. marec 2005, 16:46

moja 11.hiša se začne s dvojčkom na 11°06`43 in konča s rakoma na 16°52`24.

11. hiša je prazna, vlada ji merkur, ki pa je v tehtnici in v 3 hiši. skupaj s plutonom.

Aspekti merkurja pa so:
Luna sekstil Merkur ( luna je v strelcu in 5.hiši)
Merkur sekstil Venera (venera v 12. hiši in v levu)

.....KAJ PA BI SE LAHKO DALO SKLEPAT O MOJEM PRIJATELJSTVU???.

#16 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 4. junij 2005, 13:16

Gledam malo horoskope mojih bližnjih in malo manj bližnjih,... Ugotovila sem, da so vsi, ampak res vsi pripadniki vodnih in zemeljskih znamenj, jaz sem pa zračno znamenje - vodnar.

Malo sem tudi brskala po luninen netu in ugotovila, da gredo skupaj zračna in ognjena ter zemeljska in vodna,..

Tako, da mi je jasno, zakaj me ti odnosi nikakor ne osrečujejo,... oziroma zakaj taka neujemanja v pogledih in vedno isto vprašanje "zakaj to ni to", čeprav je v redu na prvi pogled,...

Glede na 11. hišo bi se morala najbolje ujeti z levi in levinjami, to je pa ognjeno znamenje in ravno nasprotno od vodnih!

Pri tem imam v 11 hiši tudi saturn, ki skrbi za maloštevilna in trajna prijateljstva.

Poleg tega tista posplošena varianta, da se zračna znamenja najbolje ujamejo z zračnimi zagotovo pri meni drži.

Tako da, bo kar dražala tista "samota", ki je značilna, če je luna v 12 hiši device.
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#17 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. junij 2005, 16:31

<{POST_SNAPBACK}>

Tako da, bo kar dražala tista "samota", ki je značilna, če je luna v 12 hiši device.


Pa še posebej tista dobra dva dneva ko tranzira TO hišo, ima pa tudi dobre lastnosti ta položaj, za to pa bolj drugi vedo... x^x x:)x

#18 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 4. junij 2005, 17:42

Kaj naj bi pa pomenil pluton v 11. hisi(tehtnica)???Politicni reformator???Aja pa pluton je se vladar asc. in je v trikotniku z venera conj. sonce v dvojckih(zna govoriti strastno???) in hkrati v kvadratu z vladarjem sonca-merkurjem v raku(oster jezik). In uran v konj. z asc.(revoluncionar) v trigonu z merkurjem v raku(vpogled v clovesko psiho).Merkur pa je v 8. hisi, kjer sta tudi venera in sonce(talent za upravljanje zivljenj drugih ljudi-mogoce???).Pa se mars in saturn v 10. hisi(ambicija grande) in (luna in jupiter v 9. v konj. z MC-topla oseba-ji ljudje zaupajo)!!
Politik revolucionar??? x:Dx :vragec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#19 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 27. junij 2005, 19:10

A se da kermu mal predebatirat tole nastajojoče/potencialno prijateljstvo

Ona:
sonce devica, 11
luna sco, 1
asc sco
merkur tehtnica, 11
venera devica, 10
mars strelec, 1


On:
sonce dvojčka,9
luna bik,9
asc devica
merkur rak,10
venera dvojčka, 10
mars bik, 9


Za...eeee...eno frendico se gre :inocent: x:Ix

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#20 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 27. junij 2005, 19:24

Haha..tale tipo je pa skor isti kokr jest... sonce, venera, merkur isto, asc. ma sicer v devici sam mam jaz tam luno... polno zono okol MC... sam, da je mal vecji bik kokr jest! x:Dx


Tale prjatlca ma pa venero v devici :eek: :eek: ... Marsa je rekla da bi jest tako nucu!!Sam tale je cist prevec men podobna...asc. sco. mocn sco., devica... bi mogl bit strasno dolgocasno..kokr bi sam s sabo hodu!! x:Dx

Drgac pa tale dva skupi... velika privlacnost...sam ne vem kako bi se ta2 kaj ujela izven spalnice-en ma merkurja v raku en pa v tehtnici??Moja napoved-kratko, a sladko!!
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#21 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 27. junij 2005, 20:55

Kk si tole simpatično razložu... x:Xx

Še kdo? :eek: :vio:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#22 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. junij 2005, 06:16

Ejga Samson23, kaj pa imata Merkurja s spalnico? A to, da bi tale dva sedela vsak na svojem voglu postelje pa se pogovarjala o seksu al kva? :eek: x:Dx

Če pogledaš oba Marsa in Veneri, potem je glede tega nekaj več jasnega. Kajti njegov MA je v Biku, ker je zadosti vroče in gajstno, njena VE pa v Devici in istočasno v Kozorogovi deseti hiši, kar sicer še zdaleč ni kaka pohotna pozicija, je pa kljub vsemu trigon s tistim Marsom, kar se pravi, da bo to kar šlo, samo ona (*prjatlca, anede*) se bo malo sprenevedala, pa na koncu kljub vsemu bo, ker ima on Marsa v biku pa bo tenstal, dokler ne bo, pol po pa dobro za oba. x;)x

Njen MA in njegova VE sta bolj skregana, ampak to je samo rezervna varianta, če oni prvi par ne bi deloval. Samo iz tega drugega para kaj dosti seksa ne bo, ker je njen MA v prvi hiši, pa bo raje streljala okoli sebe, seveda za vsako malenkost (kot vsaka Devica) (*prjatlca, anede*).

Sicer pa imata kar dosti možnosti, saj gre za lepe povezave ASC/SU, MO/SU, MO/ASC (njegova Luna in njen ASC - ta je še bolj vroča in napeta), pa oba imata Veneri v deseti - tako in tako bosta delala kariero in podpirala drug drugega.

Kje se bo (nemara) zalomilo? On je Dvojček z Devico v ASC, kar pomeni, da bo veliko več rekel kot naredil, ona ga bo pa stalno silila "daj že, daj že!" S Škorpijonom v prvi (ki hoče učinek) in Marson v Strelcu v prvi bo špikala kot hudič. (*prjatlca, anede*) Kdo bo pa to zdržal?!

K sreči ima punca malo močnejšo enajsto hišo, tako da bi znala zvozit prilično dobro ...

... če le nimata kakih težav med planeti, ki tukaj niso omenjeni. Na primer kak nebodigatreba Uran, ki se najde na partnerjevi Luni, Soncu ali Veneri, zna zajebat stvar do konca. Vroče-hladno, vroče-hladno, pa se mrcvarita na dolge proge ... :xx!:


#23 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 28. junij 2005, 07:07

<{POST_SNAPBACK}>Ejga Samson23, kaj pa imata Merkurja s spalnico? A to, da bi tale dva sedela vsak na svojem voglu postelje pa se pogovarjala o seksu al kva?  :eek:  x:Dx


Fant, jah sem pac dvojcek-brez discipline, da bi se bolj poglobil, ampak vseeno blazno rad govorim(beri: blefiram). x:Dx

Jah mislu sm, da bosta mela ta2 tezave s komunikacijo(jaz ne vem no, jest nikakor ne bi mogu bit z nekom, ce se z njim ne morm pogovarjat-mogoce zato, ker mam venero v dvojckih... ampak saj jo ima tale tipo tut). Kaj a tega pr sinastriji sploh ne gledajo al kva?? Cakam se knjigo od March&McEvers o sinastriji... tale amazon mora met pa res same Crnogorce zaposlene! :xx!: :xx!:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#24 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 28. junij 2005, 10:14

Kaj a tega pr sinastriji sploh ne gledajo al kva??

x:Dx x:Dx x:Dx

V glavnem pri sinastriji gledajo/gledamo vse živo, kar pride v poštev za ujemanje/neujemanje dveh, to je čisto res, ampak meni je bilo všeč tisto, ko si "posteljo" povezoval z Merkurjem. To je blo res simpatično.

Ker večina bi namreč gledala, "al bo za stvar al ne bo za stvar pa al bo žuftno al ne pa al ji bo pršlo al ne pa al bo stara prezgodaj pršla domu al ne ..." Ti pa - Merkur. x:Dx x:Dx

x;)x

x:)x

#25 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 28. junij 2005, 10:27

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  x:Dx  x:Dx
  Ti pa - Merkur. x:Dx  x:Dx 

Ja, sej je dvojček pa še ASC devica, zabetoniran merkur. x;)x  Važen je, da mu na konc, ko mu pride, ne vpraša, a je to pamenten al ne.

x;)x

x:)x






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0