Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kombuša - čajna goba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
131 komentarjev na to temo

#51 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 29. avgust 2007, 12:45

:palec: prvi rezultati.
Od nedelje pijem kombušo 3x na dan.....neverjetno....manj bolečin v sklepih in manj pokanja, predvsem se pa že pozna na gibljivosti. Na splošno se malo že pozna na počutju, je boljše, več energije....ne morem verjet, ampak super je. PROPOROČAM VSEM, posebno tistim ki imate kakšne težave z zdravjem. :palec: :palec: :palec:

Sčasoma se bo kombuše tudi meni nabralo, ker jo je vedno več in jo bom tudi lahko komu dala.
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#52 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 29. avgust 2007, 12:52

Uh, super Robida,....in thanks za info :palec:

mal mi je dalo mislit,....bom prenesla info o kombuši frendi x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#53 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 29. avgust 2007, 12:56

Uh, super Robida,....in thanks za info :palec:

mal mi je dalo mislit,....bom prenesla info o kombuši frendi x:)x


Super ja :palec: . Take informacije morajo naprej. :palec:
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#54 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 29. avgust 2007, 13:20

Super ja :palec: . Take informacije morajo naprej. :palec:


info že oddan,....sprejet....kombuša na "poti".....brzinsko bilo tole x;)x :palec:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#55 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 29. avgust 2007, 13:36

info že oddan,....sprejet....kombuša na "poti".....brzinsko bilo tole x;)x :palec:

:palec: :2src:
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#56 AmarettoQueen

AmarettoQueen
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 30. avgust 2007, 10:13

Samo da vam povem da sem med brskanjem po knjižni polici v knjižnici našla knjigo z naslovom ČAJ - ČAS ZA ZDAJ, v kateri od strani 134 pa vse do strani 165 samo o Kombuči. Če koga zanima se splača prebrati.

#57 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 13. september 2007, 12:49

Pa spet malo informacij o kombuši.

Počutje fajn. xrolleyesx Pol manj hrane pojem, kar je super, bo manjši obseg okol pasu, pa še kje. x:o)x

Opazila sem, da najboljšo kombušo dobim, če dam kombinacijo čaja: meta in melisa in seveda na 1l čaja 2žlici sladkorja. Čaj ne prevlada čez moč sladkorja in zato se super razvije "sok" in pa tudi gobica se dela. Mogoče sem se malo čudno izrazila, vendar jaz vso zadevo tako vidim.
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#58 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 13. september 2007, 13:11

moram priznat, da je kljub rahlo neprijetnemu vonju tale kombuša-čaj čist užiten....celo dober....še najbolj spominja na šamponirani jabolčnik......sicer ga mam trenutno še premalo, pa ga pijem sam zjutraj......no, še kakšen teden al pa dva, pa bo količina taprava......tako da o učinkih zaenkrat ne morem še govort....... xDDx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#59 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 13. september 2007, 15:06

No pa še jest.
Počutje fajn,.no to je bilo odlično že prej,....hm, tole verjetn na psiho deluje al kako,.....vi jeste manj,....jest več... :o|o: ....sicer sem pa tole tehniko enmal priredila,........iz kevdra sem privlekla steklen 30l valj,....nekoč služil za vazo,.....kuham ji zeleni čaj,....sladkor sem ne vem od kod zračunala, ....na 5l pride 17 žlic......, no važno da se kombuša v vazi očitno dobro počuti,....no, tak........aja, če sem se zredila ne vem,....je treba baterije na tehtnici zamenjat,....obseg je ostal nepovečan,......okus mi je pa všeč x;)x x:px
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#60 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 14. september 2007, 18:36

moram priznat, da je kljub rahlo neprijetnemu vonju tale kombuša-čaj čist užiten....celo dober....še najbolj spominja na šamponirani jabolčnik......sicer ga mam trenutno še premalo, pa ga pijem sam zjutraj......no, še kakšen teden al pa dva, pa bo količina taprava......tako da o učinkih zaenkrat ne morem še govort....... xDDx


Vonj in okus sta pri kombuši odvisna od vrste čaja ki ga uporabiš.
Čeprav nekje piše da se najbolje dela s črnim ali zelenim čajem, je prav tu noter nekdo pisal da jo pravzaprav lahko delaš s katerimkoli čajem, tudi z zeliščnimi ali sadnimi.
Meni je najbolj všeč če je čaj mešanica mete in melise(beri post od Robide).
Ta okus mene malo spominja na šabeso... x:px
Ko sva naredila kombušo z indijskim črnim čajem, meni tudi ni bil všeč ne okus ne vonj. :o|o:

No pa še jest.
Počutje fajn,.no to je bilo odlično že prej,....hm, tole verjetn na psiho deluje al kako,.....vi jeste manj,....jest več... :o|o: ....sicer sem pa tole tehniko enmal priredila,........iz kevdra sem privlekla steklen 30l valj,....nekoč služil za vazo,.....kuham ji zeleni čaj,....sladkor sem ne vem od kod zračunala, ....na 5l pride 17 žlic......, no važno da se kombuša v vazi očitno dobro počuti,....no, tak........aja, če sem se zredila ne vem,....je treba baterije na tehtnici zamenjat,....obseg je ostal nepovečan,......okus mi je pa všeč x;)x x:px


Tole sem že nekje napisal, pa vseeno še enkrat.
Kombuša očitno deluje tudi na presnovo, tako da ti nekako "pokaže" kaj je tvoja mera pri hrani.
Nisem noben strokovnjak na tem področju, nekaj znanja o tem pa imam.
Tako da - to je samo moje razmišljanje o tem.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#61 pokalica

pokalica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 17. september 2007, 08:53

Jaz sem dobila kulturo kombuše dva dni nazaj. :palec: Sedaj se pridno namaka v zelenem čaju, pa bomo videli, ali mi bo ratalo! xrolleyesx

#62 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. september 2007, 06:54

ha....upam, da tole ne misli večno trajat....in recimo, da gre le za začasni efekt čiščenja....kombuša mi namreč dvigne kislino....zelo zoprno......se še komu to dogaja?.......
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#63 pokalica

pokalica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 18. september 2007, 07:54

Ja, to tudi mene zanima. Zadnje čase veliko slišim o kislinsko bazičnem ravnovesju ter kako vse bolezni nastanejo prav zaradi zakisanosti telesa. Kombuša pa ima zelo nizek (kisel) PH, kar naj ne bi bilo ravno najbolj zdravo. xrolleyesx

#64 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. september 2007, 09:04

mystica hvala x:)x .......no, mal bom še vztrajala.....upam, da tole mine...... xrolleyesx ....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#65 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 18. september 2007, 16:27

ha....upam, da tole ne misli večno trajat....in recimo, da gre le za začasni efekt čiščenja....kombuša mi namreč dvigne kislino....zelo zoprno......se še komu to dogaja?.......


Zanimivo... :eek:
Pri meni je ravno obratno.
Imam manj težav s kislino odkar pijem kombušo.
Je pa res da kombuša čisti organizem in v tem času se zna dogajat marsikaj... x8Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#66 Tatjanca

Tatjanca
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 19. september 2007, 09:32

Pozdravljeni!

Priskočila sem na pomoč eni gospe, ki bi zelo rada dobila kombušo oz. kefirčke (kristalčke).
Gospa je iz primorske in tam jo vsi čudno gledajo, ko sprašuje o njej.
Imam od gospe naslov in ona bi rada pokrila vse stroške pošiljanja.

Prosila bi, če ima kdo te gobice odveč oz. je dobrega srca, da ji jo nekaj podari.
HVALA!!!

Tatjana
moj mail: frajla06@gmail.com

#67 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. september 2007, 12:01

Zanimivo... :eek:
Pri meni je ravno obratno.
Imam manj težav s kislino odkar pijem kombušo.
Je pa res da kombuša čisti organizem in v tem času se zna dogajat marsikaj... x8Dx

a ma daj..... :eek: ...svašta...kje glih js nabašem na tole kislino.....pa sej me nikol ni matrala......#"#¨#¨"#¨$¨%¨/¨/(....eh.....thx alef.......no, bom še mal vztrajala....vmes pa jedla korenčke.....piše v patru ašiču, da deluje proti preveč kisline....stestirano drži......tako da če koga muči, lahko sproba pa si pomaga.......

x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#68 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 19. september 2007, 13:09

o kombuši
pa še en link

Preberte si tole. Jaz delam s čajem iz mete in melise, čeprav ravno na tej povezavi odsvetuje "dišeče" čaje. Meni je super. Drugače pa mislim da je vse skupaj precej odvisno od vrste čaja ki ga uporabimo. Mogoče mora vsak sam ugotovit kakšen čaj mu najbolj odgovarja, saj vendar nismo vsi isti. Sigurno je tudi to, da je vse odvisno od stanja našega telesa, oziroma kako "zasvinjani" smo. Pa vsem veliko uspeha.
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#69 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 19. september 2007, 13:32

Robida, ..obližek izjava za moja ušesa x:)x x;)x

Zdej jo tudi jest že nekaj časa pijem, tako da prve reakcije naj bi se pokazale. Telo očitno ni bilo nevemkaj "zapacano", ker tu reakcij ni, počutje nespremenjeno,...odlično,....imata pa kombuša in želodček nek pakt,...namreč dejansko se mi več ne more zgodit, da bi pozabila na hrano,...preje gladko pozabila jest,....zdej ni šans,...lačna,...zanimivo pa je, da se poredila pa nisem.... x:)x
Je pa druga, meni zanimiva zadeva,.....od zgodnjega poletja (ko sem "odletela" na mokrih stopnica) sem imela "težave",...občasne bolečinske zatege na notranjem delu kolenskega vezja,...dan, dva v redu,....pa spet ne,...pa spet v redu, pa spet ne,....tko, da sem imela že poln kufer,...pa še jogirat sem morala previdno,.....po tednu pitja kombuše težav ni,...pa so tik pred pitjem bile,...ne vem, enostavno izginilo,....pa zadnji teden koleno polno obremenjujem.....aja, dajem jo pa v zeleni čaj.

lp x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#70 Robida

Robida
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 19. september 2007, 14:08

Robida, ..obližek izjava za moja ušesa x:)x x;)x

Zdej jo tudi jest že nekaj časa pijem, tako da prve reakcije naj bi se pokazale. Telo očitno ni bilo nevemkaj "zapacano", ker tu reakcij ni, počutje nespremenjeno,...odlično,....imata pa kombuša in želodček nek pakt,...namreč dejansko se mi več ne more zgodit, da bi pozabila na hrano,...preje gladko pozabila jest,....zdej ni šans,...lačna,...zanimivo pa je, da se poredila pa nisem.... x:)x
Je pa druga, meni zanimiva zadeva,.....od zgodnjega poletja (ko sem "odletela" na mokrih stopnica) sem imela "težave",...občasne bolečinske zatege na notranjem delu kolenskega vezja,...dan, dva v redu,....pa spet ne,...pa spet v redu, pa spet ne,....tko, da sem imela že poln kufer,...pa še jogirat sem morala previdno,.....po tednu pitja kombuše težav ni,...pa so tik pred pitjem bile,...ne vem, enostavno izginilo,....pa zadnji teden koleno polno obremenjujem.....aja, dajem jo pa v zeleni čaj.

lp x:)x

:palec: :palec:
Preteklost obstaja le v mislih in na način, za katerega se v mislih odločimo.
Živimo v sedanjem trenutku. Čutimo v sedanjem trenutku.
Doživljamo sedanji trenutek.
Kar počnemo v sedanjem trenutku, ustvarja temelje za jutrišnji dan.
Torej se odločimo v sedanjem trenutku. Jutri ne moremo storiti ničesar in tudi včeraj ne.
Samo danes lahko delujemo.
Pomembno je, kaj se odločimo misliti, verjeti in reči sedaj.

Luis L. Hay - Moč je v tebi

#71 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 19. september 2007, 16:37

a ma daj..... :eek: ...svašta...kje glih js nabašem na tole kislino.....pa sej me nikol ni matrala......#"#¨#¨"#¨$¨%¨/¨/(....eh.....thx alef.......no, bom še mal vztrajala....vmes pa jedla korenčke.....piše v patru ašiču, da deluje proti preveč kisline....stestirano drži......tako da če koga muči, lahko sproba pa si pomaga.......

x:)x


Ti kar vztrajaj. :palec:
Tista kislina je mogoče tudi posledica čiščenja organizma.
Saj se je pri meni tod pojavila, čisto na začetku, potem je pa izginila.

Ko že omenjaš patra Ašiča, on je med drugim tudi priporočal jabolčni kis za čiščenje organizma.
Kislina ki nastane v kombuši je podobna, pa tudi kis se da narediti iz nje.
Prebral na enem od linkov ki jih je dala Robida, probala pa še nisva.

Je pa s kombušo in vsemi podobnimi zadevami tako da ne smemo pričakovat čudežev.
In pa da bo popravila vse grehe ki smo jih delali s svojim organizmom.
Kot sem že napisal, treba je "poslušat" kaj nam pravi telo, kaj se dogaja takrat.
In premislit zakaj se to dogaja.
Ter ukrepat... x;)x :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#72 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 20. september 2007, 06:16

no sej...se strinjam s tabo, alef.......drgač pa kisa že tako ne maram.....pa baje krvni skupini 0 sploh ne ustreza.....sodeč po lastnem primeru, bi rekla, da je v tem nekaj resnice......še solate si skor ne kisam.....če pa bi mogla zbirat med ful kislo in neokisano, bi zbrala tadrugo.....

sam mislim vseeno še vztrajat...... x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#73 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 20. september 2007, 14:25

no sej...se strinjam s tabo, alef.......drgač pa kisa že tako ne maram.....pa baje krvni skupini 0 sploh ne ustreza.....sodeč po lastnem primeru, bi rekla, da je v tem nekaj resnice......še solate si skor ne kisam.....če pa bi mogla zbirat med ful kislo in neokisano, bi zbrala tadrugo.....

sam mislim vseeno še vztrajat...... x:)x


Zanimivo, to nisem vedel... x8Dx
Zna pa bit nekaj na tem.
Robida ima tud 0, midva solato delava vsak zase... x:px xnckrivx
Kar dam jaz kisa enkrat gor bi bilo zanjo za cel teden... x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#74 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 20. september 2007, 14:29

aha....no vidiš....tud biologija ma svoj point ....čist štekam.......tisto flaško balzamičnega kisa mam za tri mesece.....pa ne drži 1l......... xcivx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#75 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 24. september 2007, 07:56

Samo en nasvet tistim ki jim je kombuša dvignila kislino.
Prenehajte jo piti na zjutraj na tešče, pijte jo samo čez dan, po jedi.
Zelo verjetno je da se bodo težave s kislino prenehale.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0