Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pretiravanje v čem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
121 komentarjev na to temo

#1 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 17. september 2005, 13:02

:vragec: :vragec: :vragec:

Tu ne mislim mamil, alkohola, cigaret..., pač pa pretirano uporabo (udejstvovanje v) običajnih zadev(ah) kot so na primer hrana (sladkarije-čokolada x!x , kruh,, umetne pijače z mehurčki, sol, mastne mesnine...), nakupovanje (oz. zapravljanje x!x ), odvisnost od seksa (nimfomanija x!x ), računalnik (lunatiki x!x ), lenoba, adrenalinski športi, ponočevanje, televizija, sadizem, mazohizem, stradanje, nažiranje, deloholizem... in še bi lahko naštevala x!x ... v neskončnost...

Kakšne so vaše izkušnje na teh področjih x?x Kako se spopadate z "izzivi" oziroma s skušnjavami x?x

Jaz se vedno znova spopadam z željo po čokoladi x!x Pojedla bi jo na tone, če bi se dalo x!x ... Velikokrat zmagam jaz, vse prevečkrat pa, žal, ta rjavi :vragec: v zapeljivem ovitku x!x x!x x!x

w:Iw w:Iw w:Iw

#2 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 17. september 2005, 13:42

ja men je net skušnjava...jaz bi kr neki srfala pa iskala neke stvari na netu, ki jih sploh ne rabim...

no sej sm se mal odvadla...

jaz mislim, da je pomombne, če se hočš "odvadt" oz odpovedati nečemu, ker veš da ni ql zate...mislm, da je v tem problem

xrolleyesx

pa itak je vsako pretiravanje na nek način odvisnost, zasvojenost...lohk čist taka čustvena...
vsaka zasvojenost ma pa korenine v nas samih (npr. v srčku)

včasih sm ful skos u knjižnico hodila...tko sm se umikala...

k sm bla mejhna sm ful pretiravala v vsem,,,sam to je tko...hm...bolano, ne?
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#3 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 17. september 2005, 14:31

<{POST_SNAPBACK}>ja men je net skušnjava...jaz bi kr neki srfala pa iskala neke stvari na netu, ki jih sploh ne rabim...

no sej sm se mal odvadla...

jaz mislim, da je pomombne, če se hočš "odvadt" oz odpovedati nečemu, ker veš da ni ql zate...mislm, da je v tem problem

xrolleyesx

pa itak je vsako pretiravanje na nek način odvisnost, zasvojenost...lohk čist taka čustvena...
vsaka zasvojenost ma pa korenine v nas samih (npr. v srčku)

včasih sm ful skos u knjižnico hodila...tko sm se umikala...

k sm bla mejhna sm ful pretiravala v vsem,,,sam to je tko...hm...bolano, ne?


x^x x^x x^x

Prej bi rekla, da je to samobrambno x:o)x
Verjetno je to zaradi stresov, ki smo jim vsakodnevno izpostavljeni x?x x!x , vsak pa se spopada z njimi kakor ve in zna. Ženske se često zatečemo k čokoladi, ki v nas sprošča endorfine (pomirjajo x!x ), moški pa si privoščijo kako pivce ( ali pet) za živce.

xcheersx

#4 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 17. september 2005, 14:52

Lunin forum... :eek:
Večkrat že v službi razmišljam kaj bom pogledal ko pridem domov, kaj bom napisal...ja lahko bi rekel da je že mal zasvojenost x:Dx x:Dx :vragec:
Pa internet nasploh...no to ne tolk močno xDDx
Knjige xDDx
In to znanstvena fantastika x:Dx x:)x
Imam okrog 60 knjig ZF ampak ne kar neki...
V glavnem Asimov, Clarke, Herbert, Silverberg...
Nekatere sem prebral verjetno že desetkrat :eek: xDDx
Kar pride...skoraj tako kot potreba po cigareti... x:Dx
Enostavno MORAM taktrat to in to knjigo vzeti v roke xDDx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#5 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 17. september 2005, 14:52

podobno kot Mana, tud jst sm doskrat na netu, ko u bistvu sploh nimam več nč za delat gor, pa še kr neki srfam, pa brskam,.... sam je pa res d se je zdej mal to ustavl, ker se je treba zravn še kej učit xDDx

pa lenoba je tud velik problem, ne znam se glih spopadat z njo x:px . ponavad nardim tist kar bi mogla že dooolg nazaj, tik pred zdajci.

sladkarije so ble učas tud problem, čokolada, čips, sm mogla zmer met neki pr seb k sm televizijo gledala, no ja razlog da tega ne delam več je po moje to da tud televizije ne gledam več x:px , zdej mam raj raćunalnik, tle je pa preveč dela s tipkanjem, da bi zravn človk še jedu x:Dx

#6 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 17. september 2005, 14:55

<{POST_SNAPBACK}>
sladkarije so ble učas tud problem, čokolada, čips, sm mogla zmer met neki pr seb k sm televizijo gledala, no ja razlog da tega ne delam več je po moje to da tud televizije ne gledam več  x:px , zdej mam raj raćunalnik, tle je pa preveč dela s tipkanjem, da bi zravn človk še jedu  x:Dx


x:Dx x:Dx Počak mal, tud to se boš navadla, jest pa tipkat... xDDx :xx!:
Vem to, imam izkušnje... x:Dx xDDx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 17. september 2005, 14:56

aja pa zvezdna vrata (sem prebrala alefov post pa sm se še tega spomlna), pa tud drug sci-fi serije so moja obsedenost sam glede tega pa niti pomislna nism da bi se spopadla s tem x:Dx

#8 Aishah

Aishah
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 526

Objavljeno: 17. september 2005, 14:57

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  x:Dx Počak mal, tud to se boš navadla, jest pa tipkat... xDDx  :xx!:
Vem to, imam izkušnje... x:Dx  xDDx  xsrcx



dej ne takih govort x:px , trenutno še verjamm da to ni mogoče.... xDDx

#9 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 17. september 2005, 15:35

rad mam skusnjave pa ce se le da pretiravam v stvareh, ki jih imam rad. pomembno se mi zdi le, da zaradi le-te stvari ne izgubis stika s svetom..

#10 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 17. september 2005, 16:21

xrolleyesx

<{POST_SNAPBACK}>dej ne takih govort  x:px , trenutno še verjamm da to ni mogoče.... xDDx


xyesx xyesx xcrossfingx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. september 2005, 16:33

<{POST_SNAPBACK}>
Večkrat že v službi razmišljam kaj bom pogledal ko pridem domov, kaj bom napisal...

xDDx :palec: Nisi edini. x;)x x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. september 2005, 16:36

<{POST_SNAPBACK}>rad mam skusnjave pa ce se le da pretiravam v stvareh, ki jih imam rad. pomembno se mi zdi le, da zaradi le-te stvari ne izgubis stika s svetom..

:palec:

Jaz sem sploh nagnjena k pretiravanju.... ampak tlele se v nicemer ne najdem.....
net, a to je normalno, lunin, se bolj, xDDx, knjige (se premal), veselje, smeh, zabava, ples (se premal, res pa je, da vcas ne znam nehat)..... govorjenje.... dramatiziranje, no, splosno pretiravanje.

Drugac pa ne jem nicesar od tistga (cukr in vse tole), res pa je da kadim. Niti ne velik.
torej, v tem tud ne pretiravam.
aja, v majonezi pa res pretiravam, ves lajf ze shizim in to mora bit doma. :)

xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 18. september 2005, 05:36

x:Dx x:Dx x:Ix x:Ix xDDx
Sem se spomnil nekaj... xDDx x:Dx
Arašidi x:px
Slani x:px
Doma ali kje na obisku...vseeno xDDx :vragec:
Če jih vidim ne neham prej dokler posoda ni prazna :vragec: :vragec: x:Dx x:px
Doma še tisti drobiž ki ostane na dnu popucam... x:o)x xDDx xsrcx
Zmeraj me potem nasledji dan zajebava želodec ampak ko so pa tako... x:px x:px x:px
:wOOt: x:px :flower:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#14 sunny girl

sunny girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 143

Objavljeno: 18. september 2005, 08:12

meni so tudi arasidi in cokoladni keksi x^x pa obvezno zjutraj ko se zbudim pregledam posto in preberem kaj je novega na forumu, pogledam dnevno napoved, potem pa pocasi zajtrk.. x:Dx xDDx
zdaj, ko sem pa :ill: pa tak skoz visim na netu, ceprav bi se morala ucit.. xracx
ja, pa sladkarije, kr moram nekaj pojest, sem se ze tolkokrat hotla odvadit, pa kr nekak ne gre.. mogoce po danasnjem postu, heheh xsmx
uzivajte v tem danasnjem dnevu xloveyx

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2005, 09:08

Jaz tud... araside. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 18. september 2005, 09:23

x:Dx x:Dx x:Dx :vragec:
Emily...da bi te :vragec:
:wOOt: A si morala to temo odpret... x:Dx x:Dx
Se kar nabira... :vragec: x:Dx x:Ix
Sir, kakršenkoli...nikol dost... x:px x:px x:px xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2005, 09:24

saj drugac je tole (konkretno s hrano) odprto ze in sicer je to tema nase prehranjevalne pregrehe, odprta by Moi. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 18. september 2005, 09:52

<{POST_SNAPBACK}>saj drugac je tole (konkretno s hrano) odprto ze in sicer je to tema nase prehranjevalne pregrehe, odprta by Moi. :)


... tole? Naše prehranjevalne pregrehe
Objavljena slika

#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2005, 09:56

xDDx seveda, natancno to sem mislila! x:Xx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 18. september 2005, 10:01

<{POST_SNAPBACK}>:vragec:  :vragec:  :vragec:

Tu ne mislim mamil, alkohola, cigaret..., pač pa pretirano uporabo (udejstvovanje v) običajnih zadev(ah) kot so na primer hrana (sladkarije-čokolada x!x , kruh,, umetne pijače z mehurčki, sol, mastne mesnine...), nakupovanje (oz. zapravljanje x!x ), odvisnost od seksa (nimfomanija x!x ), računalnik (lunatiki x!x ), lenoba, adrenalinski športi, ponočevanje, televizija, sadizem, mazohizem, stradanje, nažiranje, deloholizem... in še bi lahko naštevala x!x ... v neskončnost...


od foruma ...
Odvisnost od foruma
Ali smo odvisni od drugih? Zakaj Forum?

od računalnika ...
Odvisnost

splošno oz. več možnosti
Odvisnost
Soodvisnost

ZASVOJENOST S SEKSOM
Objavljena slika

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2005, 10:02

aja tko clo.... :o|o: x:o)x

xscratchx... xrolleyesx.....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Emily

Emily
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 246

Objavljeno: 18. september 2005, 10:04

<{POST_SNAPBACK}>... tole? Naše prehranjevalne pregrehe


:C: :C: :C:

V tej temi ne gre samo za prehrano, ampak za pretiravanje tudi na drugih področjih - seks, odvisnost od partnerja, nakupovalna mrzlica, pretiravanje pri delu, pretiravanje pri hujšanju, slabe in škodljive navade - skratka, gre zato, kako se spopadati s "skušnjavami" in "izzivi" na različnih področjih delovanja, ne samo na prehranjevalnem x!x

x:Dx x:Dx x:Dx

#23 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 18. september 2005, 10:09

<{POST_SNAPBACK}>:C:  :C:  :C:

V tej temi ne gre samo za prehrano, ampak za pretiravanje tudi na drugih področjih - seks, odvisnost od partnerja, nakupovalna mrzlica, pretiravanje pri delu, pretiravanje pri hujšanju, slabe in škodljive navade - skratka, gre zato, kako se spopadati s "skušnjavami" in "izzivi" na različnih področjih delovanja, ne samo na prehranjevalnem  x!x

x:Dx  x:Dx  x:Dx


RAZVADE

Moja najljubša razvada ... ne bi smel - pa kljub temu

o deloholizmu


Objavljena slika

#24 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 18. september 2005, 12:46

:vragec: x:Dx Računalniške revije... x:Dx xDDx
Če je kakšen CD ali DVD zraven moram kupit... :vragec: x:Dx
Razen Jokerja...iger ne maram :eek: xDDx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2005, 12:47

Totalno pretiravate z odpiranjem novih tem... :o|o:

x:o)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0