Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Črna magija, prekletstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 2 x ocenjeno
846 komentarjev na to temo

#776 lukasetina

lukasetina
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 294

Objavljeno: 1. julij 2011, 10:17

Kako se lahko nekdo pogovarja z duhci, če duhovi po kao uradni razlagi ne obstajajo...najprej bi moral dokazat obstoj duhcev...xg:Dx


Ne vem, če razumeš v čem je fora. Obstoj npr. duhov ti pokažeš preko svoje sposobnosti, recimo komuniciranja z njimi. Če v dogovorjenih okoliščinah izvedeš nekaj, kar se smatra za paranormalno (če recimo od nekega duha dobiš neko "strogo zaupno" informacijo), si pomoje zmagal. Tudi na primeru aure, ki sem ga enkrat omenil: ni ti treba dejansko dokazat obstoja aure, dokazat moraš, da jo lahko vidiš. To pa se potem da testirati. Testiranci se strinjajo s poizkusom, jih pa baje zelo malo po neuspehu spremeni svoj pogled na svoje sposobnosti.
Se pravi, te trditve se lahko testira, vprašanje je, kaj se vzame za dokaz. Še enkrat preberi tole: "If someone’s head spins ‘round the wrong direction during an exorcism, it is safe to say that demons (or some other entities) are responsible. Projectile vomiting, however, is nasty and probably explainable...."
Se pravi: če človek kozla med izganjanjem duhov, to ni dokaz za duhove.

#777 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. julij 2011, 11:20

Ne vem, če razumeš v čem je fora. Obstoj npr. duhov ti pokažeš preko svoje sposobnosti, recimo komuniciranja z njimi. Če v dogovorjenih okoliščinah izvedeš nekaj, kar se smatra za paranormalno (če recimo od nekega duha dobiš neko "strogo zaupno" informacijo), si pomoje zmagal. Tudi na primeru aure, ki sem ga enkrat omenil: ni ti treba dejansko dokazat obstoja aure, dokazat moraš, da jo lahko vidiš. To pa se potem da testirati. Testiranci se strinjajo s poizkusom, jih pa baje zelo malo po neuspehu spremeni svoj pogled na svoje sposobnosti.
Se pravi, te trditve se lahko testira, vprašanje je, kaj se vzame za dokaz. Še enkrat preberi tole: "If someone's head spins 'round the wrong direction during an exorcism, it is safe to say that demons (or some other entities) are responsible. Projectile vomiting, however, is nasty and probably explainable...."
Se pravi: če človek kozla med izganjanjem duhov, to ni dokaz za duhove.


Tudi če se dobi ne vem kakšno tajno informacijo to ni še noben dokaz za duhove...lahko je človek to zvedel po internetu, od kakšnega osebka ki je detektiv al pa dela v državni varnosti...lahko ima kakšen čip za pogovor znotraj ušesa, ki ga medicinski aparati pri površinskem skeniranju ne zaznajo...ipd...Tajne službe z dobrim proračunom imajo namreč take ipd. zadevce pri varovanju pomembnih oseb in zahtevnih protokolih...določene tajne službe so pa celo vsadile take zadevce nekaterim svojim agentom...kao poskusno...xg:Dx

Tisti video o randy-ju in osebku ki kao vidi auro bi pa vzel malo z rezervo...jaz bi mu poleg ljudi, dal še živalice, obdane z materialom ki jih uporabljajo kot zaščito pri rtg sevanju, potem naj se pa izkaže...Je pa fora da tudi pri gledanju aure obstaja razlika koliko nekdo vidi v globino...in tisti človeček je po moje videl samo vrhnjo plast...Če bi imel sposobnost takoimenovanega "astralnega videnja aure" mu noben fizični objekt ne bi smel preprečiti, da bi ugotovil ali stoji za njim človek, žival ali rastlina...vrsto ali porekla mu pa ne bi bilo treba ugotavljati...xg:Dx

V tistih pogojih piše da se to kao prizna, če lahko nekdo drug pod istimi pogoji pokaže, dokaže ali pove isto...x:o)x

Zdaj pa eno preprosto vprašanje in malo bolj zemeljsko za tiste osebke, ki malo bolj sledijo kaj znanstveniki delajo- ali so znanstveniki že preverjali ali luna res vpliva na človekovo obnašanje, metabolizem, spanje...In ali so to da luna ima vpliv tudi uradno že priznal...x?x Zakaj še zmeraj poslušam da to kao ni dokazan ipd...V operacijskih sobah v nekaterih bolnicah pa ne delajo posegov ob polni luni razen, če ni nujno...Še to o luni, gibanju planetov, njihovem medsebojnem vplivu znanstvenikom ni popolnoma jasno...so pa to celo fizični objekti, ki se jih baje lahko vidi...oni bi se pa že igrali kao z duhci, auro in ne vem kaj še vse...In kako bi to sploh preverjali če še o tem ne vejo skoraj nič...Zadevce z duhovi in auro namreč delujejo po podobnih zakonitostih kot to velja za planetke, sonce, luno...xg:Dx

Morali bi imeti enega psihika zraven ki bi povedal kako to deluje in kako ločit tiste ki imajo res sposobnosti od šarlatanov...Kot v seriji Heroes (TV Series 2006–2010) - IMDb ko sta bila v paru kao en obični agent in en psiho agent in so lovili druge psihike...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#778 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 1. julij 2011, 11:40

Zdaj pa eno preprosto vprašanje in malo bolj zemeljsko za tiste osebke, ki malo bolj sledijo kaj znanstveniki delajo- ali so znanstveniki že preverjali ali luna res vpliva na človekovo obnašanje, metabolizem, spanje...In ali so to da luna ima vpliv tudi uradno že priznal...x?x Zakaj še zmeraj poslušam da to kao ni dokazan ipd...V operacijskih sobah v nekaterih bolnicah pa ne delajo posegov ob polni luni razen, če ni nujno...Še to o luni, gibanju planetov, njihovem medsebojnem vplivu znanstvenikom ni popolnoma jasno...so pa to celo fizični objekti, ki se jih baje lahko vidi...oni bi se pa že igrali kao z duhci, auro in ne vem kaj še vse...In kako bi to sploh preverjali če še o tem ne vejo skoraj nič...Zadevce z duhovi in auro namreč delujejo po podobnih zakonitostih kot to velja za planetke, sonce, luno...xg:Dx

Kolikor vem, glede vpliva lune na počutje in psiho še ni jasnih odgovorov, čeprav se bolj nagiba k temu, da gre spet za popularno verjetje. Več o tem: Lunar effect
Possible—but highly unlikely.

#779 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 1. julij 2011, 11:56

Nimam pojma, kaj bi rekel, je pa tudi znanstvenikom in skeptikom znano, da so določeni ljudje, ki imajo izjemne psihične in fizične sposobnosti, a to ni nič nadnaravnega in še najmanj dokaz za nadnaravno.


Kar se mene tiče ni nič nadnaravnega, ker se vse dogaja v polju "narave". Karkoli se zdi kot "anomalija" je zgolj kak proces, ki ni tako pogost oz. ga še ne znamo razložiti. A to kar počne tale srbski striček je neobičajno do te mere, da bi si lahko prislužil tisti milijon - samo zatrdil bi - jaz lahko prevajam elektriko, pa me ne ubije - smejali bi se mu, hehehe, lažeš, potreben si psihiatrične pomoči, preden te elektrika ubije, potem bi on to lepo dokazal v kontroliranem poskusu in bi lahko pokasiral. Sam sem mislil, da je potegavščina, pa vidim, da je res, pač neka sposobnost, ki še ni razložena.

Kako je ta sposobnost ali katera druga, ki jih imenuješ - "izjemne psihične in fizične sposobnosti", drugačna od trditev ljudi, da lahko z umom in koncentracijo krivijo žlice, da lahko preživijo brez hrane dolga obdobja, itd.? Zakaj je to "izjemna" sposobnost, če bi pa nekdo zatrdil, da lahko preživi brez zraka več kot je statistično "dovoljeno" pa bi bilo "paranormalno"?

Seveda pa ga sploh ne bi testirali, ker v obrazložitvi piše, da ne bodo testirali trditev, ki so lahko nevarne - ta "challenge" je en joke - mislim, s stališča povprečnega človeka je vse nevarno - vtikat kovinske palce v vtičnico... zadrževat dih dlje, kot statistika trdi da je možno (vprašaj jogije o uro trajajočem zadrževanju diha, ki je bilo baje medicinsko nadzorovano - merjeno - a te raziskave nikjer ne nadjem, mogoče ima kdo tukaj kak link...?), itd. To mi je malo hecno pri tem challengeu... Kot se izkaže je tudi definicija paranormalnega izmuzljiva - meni je pač zelo abnormalno to kar počne ta striček, a v skladu z mojo filozofijo pač nič ni nadnaravno ali paranormalno... ne vem pa kako se to sklada z Randijem in njegovimi definicijami paranormalnega... Samo zamenjaš besedo "nadnaravno" z "izjemno", kot si ti naredil in se sofistično izmuzneš - a tako to pač ne more iti... Kje je potem meja? Kdaj je nekaj dovolj "izjemno", da se ti bi zdelo "paranormalno"? Meni je recimo taka sposobnost bolj neverjetna in izjemna od sposobnosti kriviti kakšne žlice: http://www.youtube.c...h?v=jVqRT_kCOLI Zakaj se recimo to ne bi moglo kvalificirati? Ker tega ni moč zanikati in ne bi bili več frajerji? :)
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#780 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 1. julij 2011, 12:33

PsicoMagico, sej je v bistvu preprosto. Ilustriral bom še enkrat s primerom neke ženske, ki je trdila, da bere misli. Ko je bila v pogojih, ko ni mogla več hladno brati (cold reading) ljudi, je pogrnila na celi črti, rezultat okoli statistične verjetnosti. In takih je bilo veliko. Mogoče pa tistemu srbu ne bi škodilo, če bi se poskusil prijavit, ampak mislim, da ga ne bi vzeli, ker, spet ponavljam, v tem ni nič nadnaravnega.

Drugače pa se moja oznaka "izjemne psihične in fizične sposobnosti" razlikuje od nadnaravnih sposobnosti. Običajno ne zmoremo zdržati ekstremnih temperatur, nekdo to zmore, a v tem ni nič nadnaravnega, zgolj izjemna fizična sposobnost, zaradi kakršnegakoli razloga že. Hočem povedati, vsi prenesemo nihanje temperatur do določene mere, to nam je normalno, nekdo pa pač malo ali veliko več. Ne počne ničesar, kar ne bi že vsi, le bolj izjemno (pa s tem ne pravim, da to ni impresivno ali lahko). Če pa nekdo trdi, da lahko predmete premika z mislimi ali da materializira materijo ali da psihično operira ali da koga lahko uroči ali karkoli, no, to je konkretna trditev o nadnaravnih sposobnostih (ki pa bi seveda bile prav tako izjemne sposobnosti, v kolikor bi bile resnične). In za take je Randijev izziv za milijon dolarjev, ki pa ga nihče ni "preživel". Le kako to, ko pa je toliko newage magov, avatarjev, zdravilcev itd. naokoli?
Possible—but highly unlikely.

#781 lukasetina

lukasetina
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 294

Objavljeno: 1. julij 2011, 12:59

Tudi če se dobi ne vem kakšno tajno informacijo to ni še noben dokaz za duhove...lahko je človek to zvedel po internetu, od kakšnega osebka ki je detektiv al pa dela v državni varnosti...lahko ima kakšen čip za pogovor znotraj ušesa, ki ga medicinski aparati pri površinskem skeniranju ne zaznajo...ipd...Tajne službe z dobrim proračunom imajo namreč take ipd. zadevce pri varovanju pomembnih oseb in zahtevnih protokolih...določene tajne službe so pa celo vsadile take zadevce nekaterim svojim agentom...kao poskusno...xg:Dx


Ja, točno takšne stvari poizkušajo izločit s tem, da nadzorujejo okoliščine. Ne vem sicer, kako točno potekajo ti eksperimenti, ampak če bi testiranec dobil npr. naključno izbrano, njemu nepoznano osebo in stopil v stik s preminulo materjo te osebe, povedal njeno ime in detajle iz življenja (to mediji običajno delajo, a ne v kontrolirani situaciji), je to precej dober dokaz, sploh če lahko to ponovi večkrat in so izločene vse druge razlage.

#782 lukasetina

lukasetina
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 294

Objavljeno: 1. julij 2011, 13:22

Kar se mene tiče ni nič nadnaravnega, ker se vse dogaja v polju "narave". Karkoli se zdi kot "anomalija" je zgolj kak proces, ki ni tako pogost oz. ga še ne znamo razložiti. A to kar počne tale srbski striček je neobičajno do te mere, da bi si lahko prislužil tisti milijon - samo zatrdil bi - jaz lahko prevajam elektriko, pa me ne ubije - smejali bi se mu, hehehe, lažeš, potreben si psihiatrične pomoči, preden te elektrika ubije, potem bi on to lepo dokazal v kontroliranem poskusu in bi lahko pokasiral. Sam sem mislil, da je potegavščina, pa vidim, da je res, pač neka sposobnost, ki še ni razložena.

Kako je ta sposobnost ali katera druga, ki jih imenuješ - "izjemne psihične in fizične sposobnosti", drugačna od trditev ljudi, da lahko z umom in koncentracijo krivijo žlice, da lahko preživijo brez hrane dolga obdobja, itd.? Zakaj je to "izjemna" sposobnost, če bi pa nekdo zatrdil, da lahko preživi brez zraka več kot je statistično "dovoljeno" pa bi bilo "paranormalno"?

Seveda pa ga sploh ne bi testirali, ker v obrazložitvi piše, da ne bodo testirali trditev, ki so lahko nevarne - ta "challenge" je en joke - mislim, s stališča povprečnega človeka je vse nevarno - vtikat kovinske palce v vtičnico... zadrževat dih dlje, kot statistika trdi da je možno (vprašaj jogije o uro trajajočem zadrževanju diha, ki je bilo baje medicinsko nadzorovano - merjeno - a te raziskave nikjer ne nadjem, mogoče ima kdo tukaj kak link...?), itd. To mi je malo hecno pri tem challengeu... Kot se izkaže je tudi definicija paranormalnega izmuzljiva - meni je pač zelo abnormalno to kar počne ta striček, a v skladu z mojo filozofijo pač nič ni nadnaravno ali paranormalno... ne vem pa kako se to sklada z Randijem in njegovimi definicijami paranormalnega... Samo zamenjaš besedo "nadnaravno" z "izjemno", kot si ti naredil in se sofistično izmuzneš - a tako to pač ne more iti... Kje je potem meja? Kdaj je nekaj dovolj "izjemno", da se ti bi zdelo "paranormalno"? Meni je recimo taka sposobnost bolj neverjetna in izjemna od sposobnosti kriviti kakšne žlice: http://www.youtube.c...h?v=jVqRT_kCOLI Zakaj se recimo to ne bi moglo kvalificirati? Ker tega ni moč zanikati in ne bi bili več frajerji? :)



Pri paranormalnih sposobnostih gre za takšne sposobnosti, ki nasprotujejo našemu razumevanju vesolja in obstaja nek konsenz, da niso mogoče. Gre za sposobnosti, pri katerih vse kaže, da dejansko ne obstajajo, ampak ljudje o njih lažejo, ali pa zmotno verjamejo, da jih imajo. Ne gre za to, da bi se v naravi dogajalo nekaj nadnaravnega, gre za dvom v to, da se te stvari (komunikacija z duhovi itd.) sploh dogajajo. Če se jih dokaže, seveda niso nadnaravne. Randi testira paranormalne sposobnosti, torej sposobnosti, za katere ne verjame, da jih testiranci imajo. Je pa svet poln ljudi z osupljivimi sposobnostmi, ki niso izmišljene, a to nima veze.
Danes pač še vedno ogromno ljudi plačuje ogromno denarja raznim vidcem, medijem, itd. in meni se zdi prav, da se razišče, koliko dejansko lahko naredijo, koliko pa nakladajo.

#783 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 1. julij 2011, 13:37

PsicoMagico, sej je v bistvu preprosto. Ilustriral bom še enkrat s primerom neke ženske, ki je trdila, da bere misli. Ko je bila v pogojih, ko ni mogla več hladno brati (cold reading) ljudi, je pogrnila na celi črti, rezultat okoli statistične verjetnosti. In takih je bilo veliko. Mogoče pa tistemu srbu ne bi škodilo, če bi se poskusil prijavit, ampak mislim, da ga ne bi vzeli, ker, spet ponavljam, v tem ni nič nadnaravnega.

Drugače pa se moja oznaka "izjemne psihične in fizične sposobnosti" razlikuje od nadnaravnih sposobnosti. Običajno ne zmoremo zdržati ekstremnih temperatur, nekdo to zmore, a v tem ni nič nadnaravnega, zgolj izjemna fizična sposobnost, zaradi kakršnegakoli razloga že. Hočem povedati, vsi prenesemo nihanje temperatur do določene mere, to nam je normalno, nekdo pa pač malo ali veliko več. Ne počne ničesar, kar ne bi že vsi, le bolj izjemno (pa s tem ne pravim, da to ni impresivno ali lahko). Če pa nekdo trdi, da lahko predmete premika z mislimi ali da materializira materijo ali da psihično operira ali da koga lahko uroči ali karkoli, no, to je konkretna trditev o nadnaravnih sposobnostih (ki pa bi seveda bile prav tako izjemne sposobnosti, v kolikor bi bile resnične). In za take je Randijev izziv za milijon dolarjev, ki pa ga nihče ni "preživel". Le kako to, ko pa je toliko newage magov, avatarjev, zdravilcev itd. naokoli?


Se strinjam s ta zadnjim, ampak a si pogledal tisti video - kaj je sposoben tisti človek - po spominu izrisati panoramsko sliko velemest do zadnjih potankosti... Pa tip, ki se v sedmih dneh lahko nauči Islandščine recimo: , ali pa tale "čudak", ki lahko uporablja eholokacijo namesto vida:

Potencial človekovega uma in telesa je izjemen - očitno je možno marsikaj. Tudi vpliv na predmete na daljavo, itd. Kaj je v tem tako nenavadnega - pač še ne poznamo mehanizma, ki se zelo redko pojavlja, še večkrat pa ga kdo "fejka".

V Princetonu so imeli laboratorij, ki se je vrsto let resno ukvarjal z anomalijami in kolikor vidim imajo znanstveniki tam bolj odprtoglav pogled na te reči od kakega Randija. Moram priznat, da so mi taki gorečneži, kot je Randi antipatični. Tudi sam ne maram šarlatanov in prevarantov, ampak taki cinični preganjalci vsega, kar se nam zdi neverjetno se mi zdijo pretirani.

Glej in se čudi, kaj ljudje povsem resno počnejo in preučujejo:

PEAR program: http://www.princeton.edu/~pear/

video: http://vimeo.com/4359545

Zgodba se nadaljuje v novi obliki: http://www.icrl.org

Simpatičen članek: http://www.princeton...ing-systems.pdf


Pa ker je ravno tema "Črna magija..." - večine okultnih, vračarskih idej ne verjamem, se mi zdi bullshit... ponavadi delujejo na podlagi strahu - človek verjame da je neka nesreča, bolezen, itd. plod "uroka" in to nanj deluje - kar pa je zame že samo po sebi neverjetno zanimivo - ta sposobnost uma, da se "slepi" do te mere, da deluje tudi na fizično telo.
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#784 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 1. julij 2011, 13:49

Pri paranormalnih sposobnostih gre za takšne sposobnosti, ki nasprotujejo našemu razumevanju vesolja in obstaja nek konsenz, da niso mogoče. Gre za sposobnosti, pri katerih vse kaže, da dejansko ne obstajajo, ampak ljudje o njih lažejo, ali pa zmotno verjamejo, da jih imajo. Ne gre za to, da bi se v naravi dogajalo nekaj nadnaravnega, gre za dvom v to, da se te stvari (komunikacija z duhovi itd.) sploh dogajajo. Če se jih dokaže, seveda niso nadnaravne. Randi testira paranormalne sposobnosti, torej sposobnosti, za katere ne verjame, da jih testiranci imajo. Je pa svet poln ljudi z osupljivimi sposobnostmi, ki niso izmišljene, a to nima veze.
Danes pač še vedno ogromno ljudi plačuje ogromno denarja raznim vidcem, medijem, itd. in meni se zdi prav, da se razišče, koliko dejansko lahko naredijo, koliko pa nakladajo.


Enako - s tazadnjim se strinjam in se zavedam, da si bo marsikateri šarlatan želel kupiti kredibilnost s sklicevanjem na kakšne take raziskave kot so jih izvajali v Princetonu, a hkrati verjamem, da vsega še ne vemo in se globoko ne strinjam s prvim stavkom (odebeljeno) - naše razmevanje vesolja se je in se še bo razvijalo, ni doseglo neke fiksne, zaključene točke, "nek konsenz" pa tudi ni enako kot dokaz ali resnica... In očitno obstajajo raziskovalci izven tega "konsenza"... (glej članek spodaj) ;)

Poučno (vsaj zame): http://www.icrl.org/...ngeTheRules.pdf
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#785 lukasetina

lukasetina
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 294

Objavljeno: 1. julij 2011, 14:59

Seveda ne vemo vsega, zato pa, kot Randi pravi, ne gre za razkrinkavanje, ampak za preiskovanje. On ne samo, da je pripravljen priznati t.i. nadnaravne sposobnosti, pripravljen jih je še nagraditi z lepo vsoto denarja.
poosebljena objektivnost

#786 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 1. julij 2011, 19:05

[Naivnost] Draga storitev prerokovanja [2000 - 3000€,
urok v pr. neplačila bi bil "brezplačen"]
http://www.glasistre...a/vijest/339518

#787 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. julij 2011, 21:29

Še en dober link...še mal elektrike...Objavljena slika

http://www.rtl.hr/ud...tao-video-13989

Tole bi se pa težko ponovilo v nadzorovanem okolju...Kakšen zdravilec al pa šarlatan bi sigurno rekel da nad njim visi prekletstvo, črna magija al pa urok in da ga je zato udarila munja in to 2x...sigurno je imel kakšnega belega duhca oz. angelčka zraven...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#788 Condor

Condor
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 99

Objavljeno: 2. julij 2011, 08:13

Neverjetno, kaj se lahko zgodi .... :O: xDDx
To me je res nasmejalo. Hvala za link!

Če natančneje pogledate, pa vendarle ne gre za "spiritualno" zadevo. Pojav strele je vedno zaradi izmenjave nabojev med zrakom in zemljo. Ta ubožec je bil v tistem trenutku pričetka dežja le dober prevodnik, ker je pač nosil "plastično" trenirko. Strela ga vedno udari v predel ramen tam nekje v zatilje. Nič takega. x;)x

pozz!

#789 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. julij 2011, 15:54

ko enkrat zares razumete energijo,in nehate verjeti v ljubezen in boga in pogledate stvari z realne strani je vse mogoče....

#790 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 3. julij 2011, 19:54

ko enkrat zares razumete energijo

Eh, ko bi ljudje razumeli, ne bi pisali takih oslarij.

Za začetek: http://sl.wikipedia.org/wiki/Energija
Članek v angleščini je bolj obsežen in jasno pokaže, kaj energija je in kaj ni.
Possible—but highly unlikely.

#791 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 4. julij 2011, 15:30

Eh, ko bi ljudje razumeli, ne bi pisali takih oslarij.

Za začetek: http://sl.wikipedia.org/wiki/Energija
Članek v angleščini je bolj obsežen in jasno pokaže, kaj energija je in kaj ni.



kaj misliš ti s tem kaj ni? energija je vse

#792 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 4. julij 2011, 18:24

Proklela me crna žena, jao šta da radim?

:V:
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#793 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. julij 2011, 19:03

Proklela me crna žena, jao šta da radim?

:V:



Pobarvaj jo na blond :eek:

#794 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 4. julij 2011, 20:25

Pobarvaj jo na blond Objavljena slika



Kr ti Hudiča poštrihi...Objavljena slika
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#795 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 4. julij 2011, 20:31

Kr ti Hudiča poštrihi...Objavljena slika



So tko na gosto črke, da ne vem, al si napisal poštrihi ali preštihi.? :cry:

#796 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 4. julij 2011, 20:42

So tko na gosto črke, da ne vem, al si napisal poštrihi ali preštihi.? Objavljena slika



POŠTRIHI-POBLJAHI Objavljena slika
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#797 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. september 2011, 20:06

Zanimivo.........zlasti strani 89- 120.........Objavljena slika

[PDF] Oslobađanje - Mala studija o entitetima 05/2011 rev. A

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#798 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. september 2011, 19:33

Zanimivo.........zlasti strani 89- 120.........Objavljena slika

[PDF] Oslobađanje - Mala studija o entitetima 05/2011 rev. A

Že slutim, da gre za eklatantno zbirko zmotne logike, napačnega sklepanja, vraževarja ipd. x8Dx
Possible—but highly unlikely.

#799 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. september 2011, 21:30

Že slutim, da gre za eklatantno zbirko zmotne logike, napačnega sklepanja, vraževarja ipd. Objavljena slika



Večino zadevc od tam jemljem z zadržkom...mi je pa zanimivo kako se nekatere stvari klapajo s tem kar pravijo jasnovidni zdravilci in je zelo podobno določenim stvarem iz ezoterike...Objavljena slika

Moj racionalni um pravi, da ljudje z visoko izobrazbo veliko vejo in da ni dobro dvomit v njihove zaključke...Medtem ko intuicija včasih pravi tudi drugače...In ker so tam omenjeni tudi neki kao študirani psihologi, psihiatri in ne vem kaj še vse...ki so imeli in še zmeraj imajo opravka z različnimi ljudmi, tudi takimi ki pri nas takoj dobijo oznako "psihotik"...in ki predvidevam vejo več o delovanju možganov kot marsikateri človek...kjer so opisani primeri iz real lifea...Potem se pojavi logično vprašanje komu verjet- racionalnemu umu ali intuiciji...Objavljena slika Težko vprašanje...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#800 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. september 2011, 14:07

[!Vraževerje] Mantra "smrti" Om lingalingalingalinga, kilikilikilikili, ha ha ha,
se je v "praksi" pokazala kot "nategovanje praznovernih", ha ha ha -)

Racionalist uničil tantrika
"Ko je pred dobrima dvema letoma na televizijskem prenosu v živo *nočni guru*
indijski veliki tantrični mojster Pandid Surender Sharma dejal, da lahko s "čaranjem" ubije kateregakoli
človeka v nekaj minutah, je naletel na racionalistično mino po imenu Sanal Edamaruku – naletel je na
predsednika indijske zveze racionalistov.

Guru Pandid Surender Sharma, je rekel, da lahko v nekaj minutah s svojimi mističnimi močmi ubije kogarkoli,
šef racionalistov* pa mu je ponudil tisto staro dobro *Hic Rhodos hic salta* in mu rekel približno tako:
*Naredi to, tukaj sem, ubij me*. Zadeva, ki je milijone Indijcev prikovala za tv sprejemnike je videti tako [racionalist ima na sebi rjavo obleko, tantrik se bori zavit v belo rjuho].

In ko po 15 minutah ni uspel, se je začel ultimativni črnomagijski ceremonijal smrti
*Om lingalingalingalinga, kilikilikili…*, za dokončno uničenje racionalizma.

Ubijalska mantra *Om lingalingalingalinga, kilikilikili…* je popušila proti razumu
in menda postala internetni hit – pa naj še kdo reče, da racionalistični smeh ni
vsaj pol zdravja…

Zmaga razuma in velik udarec za religiozna vraževerja in ostale neumnosti. Naš racionalist, nekakšen indijski
James Randi po dobrih dveh letih še vedno živi in piše – njegovi spomini na dogodek. Možakar pa dejansko ni
kar tako. Razkrinkal je še večje mojstre od našega tantrika – kot je na primer pri nas bolj znani in slavni
Sai Baba…

*Racionalíst, kdor sprejema razum kot edino vodilo pri mišljenju,
2. filoz. predstavnik racionalizma [latinsko rationalis - razum].
Racionalizem je v evropski miselni tradiciji prevladujoče pojmovanje,
po katerem je [raz]um najvišje urejajoče načelo sveta [metafizični racionalizem; nasprotno iracionalizem]
oziroma urejajoči temelj spoznanja (spoznavnoteoretski racionalizem; nasprotno empirizem). V ožjem pomenu
je racionalizem filozofija 17. in 18. st. [G. W. Leibniz, B. de Spinoza], ki jo je utemeljil Rene Descartes, nadaljevala pa se je v razsvetljenstvu [zlasti pri Ch. von Wolffu]. Racionalizem zagovarja vrojenost pojmov [substanca, vzročnost ipd.] in možnost sistematskih, od izkušnje neodvisnih izjav o stvarnosti na podlagi
čistih razumskih pojmov [a priori]. Metodološko pa se je racionalizem opiral na matematiko [dedukcija]."
http://www.zirosi.ne...nicil-tantrika/

Sem imel priložnost se srečat s Sanalom Edamarukujem. Zelo zanimiv in simpatičen sogovornik. Povedal nam je o tem, kako je testiral tega tantrika in kako je ta poniknil, ko uroki niso delovali. Nikjer ga več ni, prej pa so ga častili kot svetnika. Edamaruku je imel tudi govor o tem, kako je hotel z drugimi racionalisti testirati Prahlada Janija, ki trdi, da živi zgolj od svetlobe. Seveda niso imeli dostopa do Prahladove sobe v bolnišnici, kjer ga je en drug znanstvenik "testiral". Okoli Prahlada je bilo neprestano nekaj ljudi, ki niso pustili nikogar blizu, tako da je bilo nemogoče objektivno preveriti trditve, da nič ne je in nič ne pije. Najverjetneje zgolj še en prevarant.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0