Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ptički


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
591 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. oktober 2005, 17:11

vem da ze imamo kaksno podobno temo, ne me nikamor posiljat...
nocem specificne - 'ptickov pozimi' - (kot imamo mensezdi postavljeno), pac pa maram :2src: pticke tudi poleti, jeseni... xcivx xDDx x:Xx

skratka - cist shizim. xsrcx

In tu bom(o) o ptickih....
ki so tolk srckani. :2src:

med drugim zato, ker gledam tamle ven zdajle... nekaj *pomembnega* pomislim, da :vtz: hudo v glavnem.... in nenadoma zagledam na balkonski ograji, 1.5 m od mene, sinicko s pripravljenim kljunckom, da bo glihkar zapela...
kaksen prizorcek duhovit, cist shizim.
No, zato. in za to. xDDx
sem odprla tole temo.

lahko pa bi bla simbolicna in bi rekla da je tudi nekaksen messenger...
kot tascici al grlici, ko uletita... (praviloma v paru). xlove2x

MISLI (ki so povezane s pticki) pac skratka... :vio: x:)x

***

pa da bo lepo povezano, se link na temo: Zima in ptički

:palec: xsingx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 10. oktober 2005, 17:14

meni vsako jutro na okensko polico prileti za jutranji pozdravček :2src: nor filing... pa tisto, ko grem skozi park v službo, kar obstanem... pa eno pdoročje tule pri nas je - ej kolko vrst, pa kako se podijo, sedim na klopci in jih opazujem... ja nora na ptičke :2src: saj tam v eni temi ravno te dni razglabljam o njih (smo prenehali,da ne bi bili v čvekarije napoteni :))

#3 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 10. oktober 2005, 17:40

Prvo sonce pozdravi moj Mirči...kanarček rumene barve star 1 leto...ki prepeva ,da te kar spreleti...pol pa na prvem orehu me pričakajo siničke in grlice pa tud kakšen grdalinček....

tako ,da iz vseh strani me ptički vseh vrst spremljajo...celo kukavice in sove se sliši ,ko pade noč....

v daljni steni pod Štrklevico,kjer se sprehajam in najdem največ energije....pa se zadržujejo posebna vrsta golobov,ki je sedaj zaščitena...

tako,da kaj je lepšega,kot se prebuditi v soncu in prvem jutranjem ptičjim petjem xDDx
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#4 banana

banana
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 65

Objavljeno: 17. december 2005, 17:26

ptičje petje je res lepo..... :fiju: xvokx

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. december 2005, 14:01

no pa se kaksnega nastej, da vidmo, kolk jih kaj poznamo. :)

pa se eno fotkico pripopam, ko mamo ravno pticke...
(tile chukci so nas pa sicer pricakal na morju, ko smo uletel v apartma, no pol so nam pa se skor ves cajt nasega bivanja delali druzbo xsrcx - so pa to hudourniki, iz vrste lastovk)

Priponke (datoteke)


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 19. december 2005, 14:05

:palec: ...a to pr teb?

Jaz sem imel v prejšnjem stanovanju tud ptičke....najprej skor take k na slikci, pol pa par let lastovičke.......pa 2x reševalno akcijo,.......1x sem zadnji hip eno rešu pred mucom, drugo pa tud, sam ni mogla še letet, pa smo jo pol še hranili ene 3 dni.......hehe, pri prijatlu v kokošnjaku muhe lovil pa tako.... x:o)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. december 2005, 14:11

Hudo! ;)
K nam je tud ze muhar uletel, pa so ga macke hotle sklatit... x:Ox
pa sem mislila da je netopir (ker mi je pa tud ta v sobo uletel in to sred mesta v 7. stuku in direkt za psotlo je padel, se leta me je skrbel, da prezhi name izpod postle x:px x:o)x)....

mam se kaksnega morda, pa ne najdem...
tule ni lastovk, to je z morja, s peljesca...

tule pa mam:
sinicke, plavcke, tascice, smarnice, liscke, grlice (poleg kosov, skorcev in golobov, vran, kavk in srak, vrabcev itd.) in celo rumenoglave kraljicke!!! x^x
.. muharje, clo detla slisis...

blaznokrat ujede vidim, ko pa sem peljala avto, ki sem ga ravno kupila, dam, sta nad mano letali dve caplji (mi je frendica povedala, ki je za mano vozila) xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. december 2005, 14:18

vem da ze mamo, ne me nikamor posiljat...
nocem specificno 'ptickov pozimi' (kot mamo mensezdi postavljeno), pac pa maram :2src: pticke tudi poleti, jeseni... xcivx xDDx x:Xx

skratka - cist shizim. xsrcx

In tle bom(o) o ptickih....


x:Dx x:)x x:Dx

Ne me nikamor pošiljat x:Dx xDDx , vem, da je že x:Dx .

Tule bom (o) x:Dx xDDx

Jaz zaenkrat lahko povem samo to, da jih kaj dosti ne poznam, se pa vedno, ko kakega vidim spomnim nate, ker vem, da si ti nora nanje
x;)x .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#9 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 19. december 2005, 14:19

Kolikor jaz vem, hudourniki niso iz vrst lastovk, niti najmanj... :vio:

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. december 2005, 14:22

dons sem jih dobila na mail - avstralske. BLAZOTA!!! :2src:

ces da ti jih fwd-am?
(ker nocem posiljat folku tega, praviloma, sam tole je pa prav za delit, pa ne vem, ce se kdo shizi, razen moje dbest frendice, kateri pa sem itak jasno ze poslala)

Kolikor jaz vem, hudourniki niso iz vrst lastovk, niti najmanj... :vio:

a res ne?
pol pa dobro, da si me popravil. x:Ix
saj sem pomislila, kaj kar nakladam, ce ne vem, pa se mi je zdel nemogoce, da ne bi bili iz rodu lastovk. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 19. december 2005, 14:24

Hirundinidae / lastovke
Apodiformes / hudourniki
(vcasih so sem sodili tudi kolibriji, zdaj v Trochiliformes)

Pa kolibri naj bi bil edini ftic, ki zna leteti nazaj.Valjda tudi to vcasih prav pride x8Dx

#12 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 19. december 2005, 14:34

js pa gledam vsak jutr detla, k hodi v krmilnco :palec: čeprov prežene vse ostale ptiče, je ful zanimiv......pa k se spusti na nižjo vejo recimo..........k da bi na glavo padu.....k vrže se dol :2src: ful lepo ga je opazvat........pride pa sam zjutri, k je mir, pol pa k se usujejo drugi ptiči pa gre
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#13 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 2. januar 2006, 14:07

blazno rada mam ptičke, sploh njihovo petje, na žalost pa jih ne poznam. :o|o: no ja, za lastovico in siničko bi že vedla. x:Dx
ko se enkrat začne pomlad, je pri nas doma ogromno kukavic. zanimivo jih je poslušati. x:)x večkrat pride tudi kakšen detel in ga gledam skoti okno. x:Dx
no ja, vrane recimo pa mi grejo na živce.

#14 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. januar 2006, 15:07

men pa ne grejo na zivce :eek: prouzaprou smo zadnic celo kartal skupi ;) kle okol pr men jih je vedno vse polno, k je voda in drevesa zravn... vran mislim, tavelkih, sivo crnih :o

kwa je tist za 1 ptic..k dela tko: pvi pvi pvi pvi pvi pvi ................ itn kokr da bi biu cuk al kwa?? on 'PVI' to nardi vsake 20 sekund al pol minute in celo vec samo...
v glavenm se nahaja v parku pri os zraven stadiona za bezigradom. tako je glasen, da se ga ponoci slisi dalec naokoli.

xcivx x:o)x

#15 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 3. januar 2006, 18:50

Midva z Robido imava za soseda par sokolov selcev xsrcx
Žal so pri nas v Sloveniji že zelo redki.
In takrat ko je kaj za loviti(miši pa podobno...) krožita nad najinim vrtom
Baje tak sokolji par ostane skupaj celo življenje... xsrcx
x:Ix x:Dx Da ne bi kdo mislil da sem nevemkakšen poznavalec ptic... xDDx
To mi je razložil prijatelj od starejše hčere... x:Dx
Jaz pojma nimam... x:Ix xDDx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#16 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 3. januar 2006, 21:35

ja, fajn so ptički :2src:

pred snegom sta se na našem koncu zadrževali dve sivi čaplji... par tednov nazaj se je po bližnji lipi sprehajal detel, siničke in kosi so itak vsakdanji prizor, da o srakah in vranah in seveda vrabčkih ne govorim... in mislim, da imamo spet tudi pinože... pa še kaj bi se našlo :vio:

sokol... nekako se mi zdi, da sem ga poleti videla v bližini Tivolija :inocent:

#17 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. januar 2006, 23:57

ej, a bi ti men sla po eno pivo xzobkox
----------

vem da ze mamo, ne me nikamor posiljat......



#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2006, 11:22

Midva z Robido imava za soseda par sokolov selcev xsrcx

:eek: :2src: :palec:
Hudo! xokx


ej, a bi ti men sla po eno pivo xzobkox
----------

xsmx

a ves kok si me 'shokiral' - ker mas tale sistemcek, da je najprej odgovor, pol sele citat, pa mi ni blo nic jasno, zakaj me po pir posiljas..
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 sedna

sedna
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 338

Objavljeno: 4. januar 2006, 11:47

Sefica, kje je tvoja saturnovska slika, ko zugas si prav simpa..
Ja, sokoli so okupirali naso obvoznico, povsod jih videvam. Ocitno dost hrane na cesti..
Imam pa svojo ptico, ki se skriva v koruznem strniscu, tam kjer hodim na sprehod. Noben je ne vidi, ker je cisto taka kot pokrajina, pa se najveckrat cisto primiru stoji. Odkrila me je, ko sem se sprehajala in ko me vidi, obleti en krog okoli mene, potem je pa oponasam. Capljin hod, fina meditacija v gibanju.

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2006, 11:50

oj, nekaj mi ga sracka pri ikonci, moje s fotko noce dat gor, sem bla clo brez nekaj casa, no ta pa je prijela.

a saturnovska se ti zdi? wow! xokx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 4. januar 2006, 11:57

Včeraj videla štorkljo!!
Pozabila odleteti menda..ali pa tudi ne. Pa čapljo par dni nazaj..saj so neverjetne..in boge..ne vem,če bodo preživele tole zimo..
Mi pa je bila zadnjič jatica labodov fenomenalna. Ko so leteli je prav šumelo..in moral si jih gledati..

Siničke so se pa čisto udomačile v našem piskru - ker se mi ne da bio odpadkov nositi po snegu..jih nastavim zunaj in kakšna gužva okoli...zadnjič ves krompir pojedle
x;)x
Ok..vem, da bi raje kaj druga..
In mačkona imamo takega, ki misli, da so ptiči in miši nove domače živali...

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#22 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 4. januar 2006, 12:46

Nataly, smotka x:o)x , sem glih včeraj razmišljala, če bi tule kaj o štorkljah naškljocala, pa si me prehitela x:Dx .

Štorklje so men tooooook simpatične, res, mogoče, ker smo si podobne - na dolgih nogah, pa dolg kljun imajo, jst pa jezik x:o)x . Tudi zaradi njih grem vedno sproti rada v Prekmurje, res, uočim vsa njihova gnezda :eek: x:px , pa jih poslikam s 1000 in 1ga kota. Pa gledam na poljih kje so in kje niso. Res so simpatične štorklje. Pa nekak se po toploti orientirajo, tudi meni blizu :palec: .

Nataly mogoče je ap ona, ki si jo vidla avion zamudila xDDx x;)x .

No in me je presenetilo, ko je zdaj 2 leti na Notranjskem štorklja, mislim, da je parček v bistvu. So bolj tak model, kot jaz, brez orientacije očitno x:o)x . No zdaj so one lepo na dopustu, se izležavajo nekje na morju pa koktejle po slamci pijejo, tule doma imajo pa sneg v gnezdu xrolleyesx .

Face so, res, komaj čakam, da me kakšna obišče x:px x;)x .

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#23 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 4. januar 2006, 12:59

Pri nas imajo skoraj v vsaki vasi svoje gnezdo in folk ful ponosen nanje - prinašajo menda srečo.

Sem se spomnila, da sem že lani enkrat pozimi par štorkelj videla - v družbi s čapljami. Mogoče pa nočejo odleteti na jug - (ptičja gripa in to x:Dx )..no ne vem...vem pa, da sem se odločila, da so tele Videmske in gnezdo je bilo čez leto zasedeno.
Marsikatero pa že več ni..in potem raste pšenica iz gnezda - prisežem :vragec:

No - ni jih dobro videti zdaj s temi suhcenimi nogicami..in polmetrskim snegom. Zima vseeno ni zanje.

Ne vem, če se kdo spomni - pred ohoho leti - takrat še Juga bila je bila na tv slo ena oddaja o Donavi in kazalo je med drugim štorklje. Si je ena zlomila perut(samica) in samec že odleti - se vključi v jato, da bi odletel in potem opazi, da njegove partnerke ni z njimi. Se obrne in v velikem loku prileti nazaj. Potem ju kaže še malo pozimi..samici se zacelile kosti..in bi lahko odletela..pa noče. ker je njen samec ostal uklenjen v led. Poginil medtem ko je bil z njo.
In pride pomlad - z njo jata vračajočih se ptic, ki pa vdovo niso marale..ni bila več njihova..ni letela z njimi.
Da je doživela še dosti hujšo dramo njih ni zanimalo...
...toliko.....za vedno tole zapomnila..in ful jokala takrat zraven

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2006, 13:01

hudo, storklja Nat!!!! :palec: x8Dx

pr men je bla pa ze 3. prejle sinicka na obisku na balkonu, hihi, hodi krast slamice. :P
kok so hecne. :D

storklja je ful kul, ce se naseli pr bajt. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 4. januar 2006, 13:26

štorklje :2src:

sem poleti eno videla na polju okrog Vodic... haiku o njej sem pa nekam poslala... ko bo (99%, da bo) tam objavljen, ga tudi sem napišem (v ustrezno temo) :vio:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0