Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Laž


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
73 komentarjev na to temo

#1 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Zakaj ljudje lažejo, kako se ubraniti ljudem, ki lažejo, katere lastnosti ljudji privlačijo lažnivce?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2002, 01:00

Laž je test,
če imamo vest.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Kako odreagirati, če veš da se ti je nekdo zlagal?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#4 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Ljudje lazejo iz nekaj razlogov:
-Se boijo resnice, soocanja : Ja draga lepo zgledas, ja dragi dobr si bil vceraj zvecer, kosilo je odlicno, ti si kriv ne jaz...
-Pridobitnistvo, goljufije: Veliko primerov poznate.
-Izmikanje:Ne tega pa jaz res nisem naredil...
.
.
.

Hm odvisno, jaz ponavadi prekinem pregovor in mu to vrzem v obraz ce je sovrazne narave clovek, ce je prijateljske narave mu to povem kasneje ko sva sama, poizvem za razlogi itd....



Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Zelo dobro vprašanje si postavila, Teja...
Namreč - če imamo vest, je nam bolj neprijetno, ko se nekdo zlaže, kot onemu.

Odvisno je tudi, če gre za otroka (tod se moramo vprašati, kaj je narobe in ne na silo razkrinkavati ali postavljati pred dejstvo - kajti če se je zlagal otrok, otroci pa niso nagnjeni k laži, ker so iskreni, potem je najverjetneje v težavnem obdobju in ne bomo storili dosti, če bomo obešali na veliki zvon. Morda "navržemo" kakšen tak primer, večkrat omenjajmo kaj takšnega v pozitivnem smislu, naredimo pa se (najprej) neumne in se raje vprašajmo, če in s čim smo sami pripomogli k temu.

Če gre za odraslo osebo, je vzrokov za nagnjenje k laganju veliko; včasih se je oni preprosto "navadil" lagati.

Ponavadi nekako ignoriram laž, redko jo izpostavim in razkrinkam oz. če jo, jo tako, da se "resnica sama ponudi" in ne kažem s prstom na onega.
V nobenem primeru pa ga ne bi takoj (ali celo javno) razkrinkala.
Morda je najbolje, da nekako naredimo, da se stvar sama razkrije... Ali tako mimogrede omenimo (če bo naša omemba prinesla razjasnitev oz. resnico).


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Hvala, marsa.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#7 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Kaj, če ti laže človek, ki ti je blizu? Morda lahko tudi sam izvajaš tak pritisk nanj, da se na tak način izmakne? Kje postaviti meje dovoljenega? Kdaj se moraš postaviti zase?

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

... Kdaj se moraš postaviti zase ? ... Menim da,ko se začuti laž je treba Tak0j v prenesenm pomenu asociirati, vrniti Isti učinek, da te njegova Laž ne nadvlada; (Da se te ne oprime.) menim, da je treba zaigrati isti teater dvogovora.

pokowc

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Ja - absolutno menim, da če nam laže nekdo, ki nam je blizu, tudi pri sebi poglejmo in poiščimo in tudi prevzemimo del odgovornosti.

Npr. že to, kako sploh VEŠ, da gre za laž, je lahko nekoliko vprašljivo... Lahko npr. pomeni samo, da ga nenehno nadzorujemo, prežimo nanj (kdaj bo napravil napako, se "izdal"), komandiramo...
Sama npr. najbrž še opazila ne bi, če bi se mi partner zlagal - ker ne iščem tega pri njem in ne razmišljam tako - morda pa on prav zaradi tega ne rabi lagati...
Če bi se mi zlagal moj otrok, bi mi bilo težje (vendar imam srečo in je zelo moder in resnicoljuben - zato mu tudi lahko zaupam, zato pa tudi govori po pravici - in mu seveda zaupam... In tako to gre)...
Morda bi se začela z njim pogovarjati o tem, kako mi je všeč, če se lahko vse zmenimo in da sama najbolj cenim resnico - in da če je resnica zoprna, pač je, vendar bolje, da vem tako, kot pa kasneje, ko bo prepozno...
Nič pa mu ne bi "metala naprej".
Bilo bi mi hudo in najbrž bi pri sebi iskala krivdo.


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Ja, vedno in absolutno vzamem vse na svoja pleča! Tudi krivdo za vse, kar mi kdo naredi in me prizadane. Sam res me boli in prizadane, ne morem se stalno delati, da ni nič narobe in tlačiti to v sebi. Zato vprašanje do katere mere? Mogoče pa kr prosim, da bi me eden 'okrog ušes'? Zato tudi vprašanje, katere moje lastnosti privabljajo laganje? In da delno odgovorim kar sama, zakaj ne morem verjeti ljudem? Zakaj pričakujem, da me bodo prejkoslej ogoljufali? Sej sem seveda doživljala razočaranja, ampak kdo jih pa ni? Kako poiskati pravi razlog? To vprašanje razčiščujem že leta...

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Onewa - nič več ti ne vem novega povedati...
Tebi bi po mojem mnenju pomagala samo afirmacija v stilu: Zaupam. In podobne... (o tem pa smo že govorili)
Kajti to moraš v sebi začeti spreminjati...
Če pa me sprašuješ, še predno popiješ do konca zdravilo (npr. vmes, ko ga še piješ), če bo res pomagalo, ti samo svetujem, da ga do konca spiješ... Če pa me sprašuješ, potem ko ti že dam eno zdravilo, po novem, in kaj naj narediš, ne morem vedno znova sproducirati novih in novih zdravil oz. nasvetov in receptov - s tem pa tudi nekako pokažeš, da pravzaprav ne verjameš v tisti nasvet oz. v vse skupaj - morda se ti zdi preveč preprosto...
To pa samo pomeni, da če ti nasveti oz. izvajanje vsega naštetega (kar smo priporočili) niso pomagali, niso pravi zate ali pa vsega skupaj nisi vzela dovolj vestno, si prehitro obupala, ne bila zadosti vztrajna...
Ali pa da še vedno ponavljaš isti vzorec... kajti vseeno se mi nekako svetlika iz tvojih postov, da si rada privesiš malo občutka žrtve...

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Jah ne pomaga še... Mogoče je pri meni vedno jutri... Kar se pa žrtve tiče, bo pa najbrž kar prav, pri nas je vedno veljalo, da šele ko res trpiš in maksimalno preneseš, šele potem te odobravajo... Mogoče je to še vedno moja najvarnejša lupina. Biti močan in uspešen, je zame še vedno predrzno!

#13 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

IN DEFINITIVNO SI ŽELIM TO SPREMENITI!

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. junij 2002, 01:00

Onewa - zelo dobro si opisala bistvo tega "problema"!
Všeč pri tebi pa mi je iskrenost (saj pa ti tudi ta lastnost največ pomeni, če vzamemo, da najbolj ne maraš laži) - tudi do sebe - to je že zelo veliko...
Predvsem je point, da PREPOZNAŠ...
Tako je tudi s slabimi mislimi in vzorci... Odstraniti plevel (kot pravi Louise Hay) - tega pa je najprej treba opaziti in izločiti - včasih je zelo prepreden...

Biti močan in uspešen je predrzno! :)))) Hecna trditev.... In ja - predstavljam si, da je nekje lahko tako postavljeno... vzgoja etc...

Tudi malo o tem sem govorila pri "negativnih lastnostih"... Namreč - to pravzaprav jemljemo lahko tako - kdor je uspešen in samozavesten, se nam zdi predrzen, takih pa ne maramo. :)))

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 13. julij 2002, 01:00

JAZ SE SE NIKOLI V ZIVLJENJU NISEM ZLAGAL. ;-)

KL
Ja sam ka mali pao s lipe

#16 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. julij 2002, 01:00

ti pa že morm-o verjet

pokowc

#17 afrodita

afrodita
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 13. julij 2002, 01:00

Volk, ali bi se zlagal v primeru, če bi s tem nekomu rešil življenje ali vsaj omilil bolečino, pa istočasno laž ne bi nikomur škodila? Ali pa morda še nikoli nisi bil v taki situaciji?

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. julij 2002, 01:00

quote:

JAZ SE SE NIKOLI V ZIVLJENJU NISEM ZLAGAL. ;-)

KL



A res? Jaz pa sem se že enkrat. ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. julij 2002, 01:00

veš laganje je umetnost preživetja
tut tako, da ni nobedn na škodi :o)

pokowc

#20 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Laž je Genialna v tistem Trenutku, ko Sproži :)Smeh:)

pokowc

#21 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

aLI JE PRIREJENA RESNICA LAŽ? Jaz pa ne verjamem, da se kdo ni še prav nikoli zlagal.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#22 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Jaz tudi ne. Nekje sem celo slišala, da se vsak človek vsak dan zlaže kar nekajkrat (številko sem pozabila, a je bila velika). Verjetno gre za majhne laži. Kaj pa, če nekaj zamolčiš, ne poveš? Je to tudi vrsta laži? Je lahko to tudi laž?
strelka

#23 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Potemtakem je tudi to laž. Vse, kar ni resnica je laž. Itak pa ima vsak svojo resnico. Kaj je potem laž?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Ja - kvečjemu kaj zamolčim.

To, kar praviš, Strelka...
Enkrat me je moj sin spravil v totalno zadrego, ko sem nekje omenila, da nikoli ne lažem.
Tim pa je rekel: "Ni res, že dvakrat si se zlagala!" :))))))))

In sicer enkrat (v obdobju podanejmništva in ko smo nenehno bili brez casha) na avtobusu, ko je bil star 5 let in en teden, jaz pa sem mu rekla, naj reče, da še ni 5, ker sem imela vsega skupaj en žeton in za polovično ceno karte, peljala pa sem ga npr. bolnega k zdravniku.
Potem se je začel s tem ukvarjati in obremenjevati - zakaj, kako naj vendar to reče, ko pa je vendar ŽE star 5 let.
In drugič v Toplicah na podobno finto za karto za bazen. ;))

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

Včasih sem mislil da je resnica samo ena in edina, dogotki so se zgodili tako in nič drugače. Sedaj pa vem, da je resnic toliko kolikor je ljudi na tem svetu. Dogotki se že res zgodijo tako in nič drugače, kaj pa vidim jaz in kaj ti, to pa je že druga zgodba.

andrej




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0