Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Denar


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
142 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Nekaj...
Razmišljam o denarju in sem se nečesa spomnila.
Točno na 33.-i rojstni dan sem strašansko zbolela, 3 tedne sem imela temperaturo 39°, tako da sem obiskala celo zdravnico, ki pa se mi ni upala ničesar dati, ker niso vedeli, kaj mi je.
Bolelo me je vse telo, srce, glava, zboleli pa smo vsi člani družine.
Morda kdo zdajle pomisli - pa kaj naklada o zdravju v temi denar... Ampak saj najbrž vsi poznate občutek, kako je, če/ko si bolan, če pa si zraven še popolnoma brez denarja, pa vsa bolezen dobi še nekakšno dodatno težo in usodnost.
V tem času je bila na sporedu oddaja Oprah, kjer so osrečili kakšnega gosta, kar me je večkrat ganilo in se mi je zdelo lepo.
Ko sem tako totalno uničena (kajti biti tako bolan v podnajemniškem stanovanju, kjer dolguješ najemnino za 2 meseca, ob tem pa si še nekomu dolžen 3000 mark, ker ti nekaj honorarjev ne nakažejo, je res zelo zoprna zadeva) enkrat gledala ta show, vsa uboga, so nekomu iz publike plačali vse račune - vse njegove dolgove....
Sama res ne poznam zavisti, vendar me je takrat nekako prizadelo, češ, ko bi meni kdo takole plačal, ampak isti hip, ko sem na to pomislila, je misel tudi odšla, kajti v hipu sem se zavedela, da to pač ni "moj stil" in da konec koncev tudi ne bi hotela, da nekdo drug zame plača račune (poleg tega pa na ta način ne bom sama rešila svoje situacije in torej ne opravila "testa", samo pomenilo bo, da za moje "..." plača račun nekdo drug. Halo?).

No, težko opisem ta nekakšen ponos, ko sva že čez kakšen mesec vrnila gazdi za najemnino za dva meseca in frendu 3000 mark!
TO je power! In tedaj mi je bilo jasno, da sem imela prav.
NIČ se ne bi naučila in ne bi se počutila dobro, če bi se pojavil nek dobrotnik in plačal moje račune.
Nak!
Svoje račune LAHKO plačujem sama. In tudi jih. ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Dobro te razumem, tudi midva z ženo sva bila v podobni situaciji. Brez denarja, najemnina in edini dohodki so bili honorarno delo moje žene in takrat zboli še ona in to za dolgo.

Ampak tako je to, kot praviš ti Marša (a veš da ne vem ali si Marsa ali Marša) v najtežjih situacijah spoznaš največje resnice.

andrej

#28 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. julij 2002, 01:00

Ja, saj - seveda je res - v najtežjih trenutkih spoznaš prave stvari, pa tudi to, da če je noč še tako dolga in črna, VEDNO za njo pride dan! :))

Sicer pa sem Marsa - brez š. ;)
Sem nekajkrat popravljala, potem pa "obupala" in zdaj kar pustim. Lepo pa, ko si vprašal. ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#29 Gumb

Gumb
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

Marsa, kot vidim, si zelo trdna osebnost! Taksne ljudi jaz naravnost obcudujem in se zelim cim bolje priblizat temu 'idealu'. Verjetno je zelo obupen obcutek, ko si enkrat bolan in ne mores delati, a? Dolgovi pa kar nocejo in nocejo izginiti. ... potem pa pride tisti obcutek zmagoslavja... in vse je poplacano (pa ne mislim z denarjem, pac pa notranja zmaga!).

Kaksno sluzbo pa opravljas, Marsa?

Gumb

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

Hej, Gumb - zelo lepo od tebe. :)
Prvič, ker je jasno, da se mi zdi tako (kajti vsakomur godi, ko/če ga pohvalijo), poleg tega pa tudi sama spoštujem nekoga, ki ima pravzaprav toliko j..., da naglas pohvali nekoga. Tudi sama rada pohvalim. Če je kaj za hvaliti, seveda. ;)

S tole "službo" si me pa "našel"... pa smo tam, kjer ni muh (karkoli bi naj pač to že pomenilo). ;))
V bistvu ne opravljam nobene službe - nimam dneva delovne dobe (z lepim se hvalim).
Prav zoprno je, ko me kdo takole vpraša, ko ga nisem videla recimo 10 let (in nima interneta ;)), kaj kaj počnem. Oz. "kaj delam", kje sem v službi.
Namreč - ne delam nič. Nič takega, čemur bi lahko rekli služba - kar pa ne pomeni, da ne DELAM tudi 10 ur dnevno (ali seveda več).
Delam sicer različne reči, vendar mi zdaj poleg Luninega neta pravzaprav za nič ne ostane ne časa ne energije.

Tako je ravno Lunin net nekako najresnejša stvar, "služba", ki jo počnem v tem času.
Sicer pa se -kolikor mi čas dopušča, in okoliščine - večno se bodem s prostorom- ukvarjam tudi s slikarstvom in sem imela že 6 svojih razstav (zadnjo 12.2. v KUD-u F.P.).
Tako včasih narišem kakšno ilustracijo, celo kakšne celostne podobe se lotim, večkrat pišem kakšna besedila, lektoriram, včasih pa me kaj povabijo tudi odčivkat ali povedat v eter. Vse honorarno, po projektih.
Če sem ravno zelo brez casha, naredim kakšen chart (to se ni zgodilo že nekaj let, pravzaprav, odkar ustvarjam LN), večkrat pa komu tudi pogledam v karte.
Delam pa tudi kreme (vendar tu dobim povrnjeno le za stroške, tako da tega pravzaprav ne morem upoštevati kot delo, službo).
Pa najbrž je še kaj.
Aja - včasih tudi aranžiram (po "poklicu" sem namreč aranžer, vendar to počnem še najmanj).

Tako da - ne počnem nič "prav zares pametnega".

Ne maram se pustiti "ujeti" - ne v kalupe, nazive, opredelitve, etc., ne v "poklice", ki naj bi se jih opravljalo (tako nisem ne "slikarka", ne "astrologinja", še manj "vedeževalka"...).
kajti po mojih izkušnjah mi je čisto popolnoma vse, kar sem počela, prišlo kasneje nekako prav.
Še to, da sem imela strahotne alergije, mi je prišlo prav, ker sem se naučila delati sebi primerne in všečne kreme.
Aja - včasih pa sem bila tudi snemalka in celo montirala sem.
Seveda pa sem se največ (in najbolj opazno) do zdaj ukvarjala z glasbo.
Lahko si ogledaš moj sajt, mi je pa kar nerodno koga vabiti gor, ker ga nisem osvežila že kakšne dve leti (vmes sem imela najbrž že kakšne 2 ali 3 razstave ipd) - ne utegnem - LN je preobsežen postal.
Vse živo pa me še čaka seveda.

Ne hodim v službo - delam doma.
Tako da - počnem vse živo - delam pa nič. :)))

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

p.s. seveda vedno kaj pozabim.
Približno 4-6 mesecev letno se pa ukvarjam z izvedbo Luninega koledarčka, s sestavljanjem, lepljenjem, distribucijo, še kasneje s prodajo in najkasneje, z računi...
Tako da - to pa je res kar arbeit.

Mogoče sem na to pozabila, ker je ravno poletje, pa konkretno zdaj v zvezi s tem pravzaprav ne počnem nič (razen izstavljam račune, zato pa sem se tudi spomnila). ;)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 zala

zala
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 2. avgust 2002, 01:00

Morda se vsi do sedaj isto mislili, napisal je pa vsak malo drugače. Pa dovolite še meni:
denar je sredstvo, ne pa vrednota. Torej, vprašajmo se: koliko denarja (na mesec) bi rad imel in kako ga bom potrošil.
In potem sledi teorija ciljev-vizualizacija, itd. bolj ko jih boste sanjali in si jih živo predstavljali, prej se vam bodo uresničili: vrstna hiška z roza fasado in malim atrijem cca. 100m2 ali pa nov črn Clio s klimo. In za dokončno realizacijo ciljev (prilivov) potrebujemo še jasen zapis o tem.
In ko bo denar prišel (100% garancija), ga POTROŠITE. Nikar ga spravljati v banko za hude čase. Samo tako bo spet prišel, kakor je odšel. DENAR mora KROŽITI! Saj veste, kako so včasih trgovali? TRGOVINA JE KROGOTOK.
Zanimivo je tudi stališče Feng Shui-ja, ki je v posredni povezavi z našo temo: namreč-vrzite stare stvari proč in nove bodo prišle same od sebe. Nikar ne shranjujte za vsak primer (če bo vojna) staro posodo in stare rjuhe, kajti na ta način svojemu umu dopovedujete, da ne rabite (niste vredni) niti novih stvari, torej tudi ne denarja.

#33 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 3. avgust 2002, 01:00

Moj odnos do denarja?
Takole! Mislim da ce nekdo rece da ga denar sploh ne zanima, ali je strasno bogat ali pa posteno usekan v glavo.
Ja sam ka mali pao s lipe

#34 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

Tole ne velja samo za denar ampak življenje na sploh.

Ko sem prebral Zalino mnenje sem se spomnil kaj mi je rekla žena včeraj

ŽIVLJENJE JE TRGOVINA S SLADKORČKI IN MI IMAMO ZLATO KARTICO!

andrej

#35 zala

zala
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 15. avgust 2002, 01:00

Yeeees!
A vidiš Andrej, da smo ženske res vile, ki znajo čarati!
Ah, kaj bi vi brez nas!

#36 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Jaz se priklonim vsem ženskam tega sveta!

andrej

#37 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 22. avgust 2002, 01:00

Večini ljudi je denar moč, zato ljudje z veliko denarja še vedno uživajo občudovanje...
ali pa, hehe:
Luck is a loser's excuse for a winner's position!

#38 Maca Mur

Maca Mur
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 22. avgust 2002, 01:00

za background o financni preteklosti - sem tista punca in zena, o kateri pise Andrej

Tudi jaz imam rada denar, ker mi omogoca udobno zivljenje in nic vec kot to. Nekaj casa pa sem obsedeno sanjarila o denarju, veiko denarja, ki bi mi padel z neba kot sedmica pri lotu ali kaj podobnega...

In ko sem se vprasala, kaj bi mi ta denar prinesel - sem ugotovila, da le eno - osvobojenost od stvari, ki jih ne zelim poceti v zivljenju, kot deus ex machina, ki bi mi pomagal zaceti znova iz druge tocke. Ze to samopriznanje je bilo del osvoboditve.

In zdaj se grem zanimivo igrico. Vsake toliko si predtsvljam, da sem zadela sedmico in vse stvari, ki jih pri tem upam spremeniti v svojem zivljenju. In potem jih zacnem spreminjati kljub temu, da nimam denarja. To sem naredila pogosto. Tako danes zivim tako, da prakticno ne bi vec nicesar spreminjala razen malenkosti.

Svobodo in pogum si dovolim tudi brez varnosti, ki jo prinasa veliko denarja. No, vsaj ucim se...se vedno...

#39 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 22. avgust 2002, 01:00

Lahko z o5 vstvarite denar tudi v urah! Dal bom primere na tem forumu!
http://groups.google...=UTF-8&oe=UTF-8

Claudio Valentin Solis

#40 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 22. avgust 2002, 01:00

tudi pri meni je tako. imam ravno toliko denarja, kolikor ga potrebujem. Recimo lani - ko smo gradili hišo - je šlo ful na knap..pa sem si rekla...bo že nekako in je šlo....
letos pa...ko sem si rekla, si bom odpočila od vsega tega...pa tudi denarja ni....
zanimivo....


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#41 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. avgust 2002, 01:00

Midva pa hoceva, (in vem da v bljiznji prihodnosti bova..) iti na privat.. ce ze ne bova zadela sedmice, in to bolj zaradi tega, da si sam svoj sef, kot zaradi denarja. To da si nekako svoboden.. delas kar zelis in takrat ko zelis.. Vem, da privat posel, ne pomeni manj skrbi, ampak kvecjemu vec.. in tudi casa potrebujes vec, posebno na zacetku.. ampak ves, da delas to, kar zelis.. ne to kar drugi recejo.. to je svoboda.. delas.. ampak ni tezko.. ker zelis.
Sedaj sva ves denar porabila, da sva zgradila stanovanje.. in zdaj manjka samo se ena malenkost.. ce.. odmislimo detajle.. in zdaj se je zgodilo to, da nama ni vec vsec ta lokacija.. shit. Kako spet dobiti toliko denarja.. za spremembo lokacije?
Ampak, kot je nataly.. rekla.. ko rabis.. pride.. ko si reces, da bos pocival, ga pa ni..
Nekdo je napisal.. pri hisi so najbolj pomembne tri stvari.. lokacija, lokacija in lokacija.
Tjazy
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#42 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 23. avgust 2002, 01:00

Denar si lahko vstvarite z formulo O5. Praktikanti so experimentirali vspeshno tudi v kazinojih (Wellington, NZ). Eni so 'snowcrashirali' denar v urah, eni v minutah. Ta zadnja demonstracija mi je vspela z sicer ta starimi shvicarcimi:) katere smo zamenjali tudi z O5, torej tudi stari denar pride v poshtev;)
>
> > Discreation basic formula
> > INTEND your goal.
> > 1. MERGE with the OBSTACLE:
> > 2. Expand with the OBSTACLE as you breath it in.
> > 3. Exit and LABEL the OBSTACLE for deletion.
> > 4. Disclaim the OBSTACLE as your own now useless creation.
> > 5. Allow for the OBSTACLE's SELF-DESTRUCTION.
> > reINTEND your goal.
> >
> > O5 is available through http://groups.google.com and the
> > mailing list archives http://www.escribe.com/theory/puck
> >
> > It is by will alone I set my mind in motion.
> > It is by INTENT that my
> > thoughts acquire speed,
> >
> > The dream acquires form,
> > The form pervades certainty.
> > It is by will alone I set my mind in motion.

Claudio Valentin Solis

#43 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 5. september 2002, 01:00

V Lunini Chrni Luknji najdete ene financijske usenet postove pa primer o5 business procesa.

#44 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Da spet malo potipam tole temo...

kaj pravte na denar ...

koliko ste vredni ...?...

koliko ste težki ???.???

imate dovolj ali premalo .?.?.

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#45 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

quote:
andrej pravi:
...koliko ste vredni ...?...

koliko ste težki ???.???

imate dovolj ali premalo .?.?.

Objavljena slika 90 kg zlata Objavljena slika

Objavljena slika V bistvu preveč Objavljena slika, čeprav sem v minusu, mi gre na bolje! Objavljena slika

Objavljena slika Ker se cenim! Objavljena slika


Objavljena slika Elena Objavljena slika

Helena


#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Vedno ga je dovolj - kolikor ga rabis... To se vedno znova potrjuje.... Objavljena slika
Samo ne smes biti nenehno v krcu v zvezi s tem...
Pa tudi privosciti si kaj za duso...
Kaj pa, ce bo jutri konec sveta? Objavljena slika
A jaz bom pa sparala... Ker ce bi VEDELA... zagotovo ne bi (sparala)...

Denar je cisto kul, ker ti omogoca dolocene stvari. Niso pa kul "stranski ucinki", ki jih ponavadi prinasa s sabo (pohlep ipd).
Jaz takole jemljem to - bolje brez denarja in s sabo (in pri sebi), kot pa z denarjem in brez sebe...

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Ja, Marsa, tukaj skoraj nimam kaj dodat... se cist strinjam.. kaj pa ce me jutri ne bo vec? Toliko je moznosti za kaj takega... a ni neumno, da cel cas samo mislis kako bi imel se in se in se denarja.. Jaz trenutno dajem na stran, da bom imela marca za v Spanijo, takrat bom pa vse zapravla in bo slo znova...



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#48 Masa

Masa
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Pozdravljeni!

Denar, kot je že nekdo tu zapisal, je le sredstvo, pravzaprav menjalno sredstvo, menjalna stvar. Če ne bi bil v papirju in kovini in mu ne bi rekli denar, bi pa bil malo drugače poimenovan in narejen iz drugih materialov - big deal.

Trudim pa se imeti spoštljiv odnos do stvari, vseh stvari, ne glede na obliko, količino, veličino, lastnino (zelo me moti, da nekdo ravna spoštljivo le s svojimi stvarmi, z ostalimi pa ravna tako, kot da niti za čiščenje WC-ja niso dobre), kar pomeni tudi do denarja. Zaradi spoštovanja do denarja in zmernosti, ki mi je prav tako cilj na vseh življenjskih področjih, imam občutek, da z denarjem lepo shajam. Račune in kredite s partnerjem sproti poravnava, pa še kaj malega si lahko privoščiva. Upam da nama bo šlo tako dobro tudi takrat, ko se bova dokončno preselila na svoje, sicer pa ne vidim razloga, zakaj nama ne bi.

Mateja

Masa

Živi in pusti živeti ...

#49 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

hjo, jaa..tale predmetek´dela trenjeObjavljena slikano ja..sem meu svoje milijone zadnje leto,zdele mi kr počas kopni;hee,ker preprosto moram žvet naprej,heeee..jah sej,za sprot ga je;se pa držim tega, da minusa sploh nim, ker vse to je le potuha˝,drgače pa sej se lahka zmeniš na banki, da ti ga sploh ne odobrijoObjavljena slika ALI je človek narejen tko,da zapravi več kukr zasluž; hee? Objavljena slika jah no.. človek rad ljubiteljsko pretirava, nikey Objavljena slika

P°k0w<


#50 Roy

Roy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Veliko različnih mnenj in misli o denarju je ze bilo zaslediti. Ampak, če želimo obogateti, je potrebno da tudi kaj privarčujemo.

Koliko % mesečno privarčujete in kam jih vložite? Kdaj izplačate samega sebe? Na začetku ali na koncu meseca, ko nič več ostane? Če ste v minusu, ali takrat kaj varčujete in dajete na stran?

Postavil sem kar nekaj zanimivih vprašanj. Z zanimanjem pričakujem odgovore.

*** Prijazen in iskren nasmeh človeku polepša dan. ***




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0