Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Denar


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
142 komentarjev na to temo

#51 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Objavljena slika

hehe
dokler sem she delal, sem kupoval drzhavne obveznice
zdej pa zhe ene dva al tri mesce nch

Objavljena slika ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#52 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Zdi se mi, da je moj odnos do denarja zelo neresen.Ko je je, ko ga ni pa tut dobro.Objavljena slika
Znam bit zlo zapravljiva, denar tut posojam in mi je kar nerodno prositi, da mi ga vrnejo.
Se pa včasih zgodi, da postanem groooozno škrta, potem pa me kar nekaj časa preganja, kaj bo.

Se strinjam, Marsa, ko ga RES rabim, se vedno nekje prikaže.

Aakhut, ne razumem, tri mesece že ne delaš, al tri mesece ne kupuješ obveznic?

Astra
Per aspera ad astra

#53 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Objavljena slika

3 mesce ne delam
pa to tko al tko vesh Objavljena slika babji

Objavljena slika



chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#54 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

quote:
Koliko % mesečno privarčujete in kam jih vložite? Kdaj izplačate samega sebe? Na začetku ali na koncu meseca, ko nič več ostane? Če ste v minusu, ali takrat kaj varčujete in dajete na stran?

Uh, zanimiva tema!
Bom najprej Royu odgovorila.

Mesečno privarčujem 0%. Objavljena slika Samo sebe izplačujem sproti - čez cel mesec (kadar kaj kasiram in kadar kaj rabim, si kupim). Sem v minusu (že eno leto), zato ni kaj varčevati ali dajati na stran. Je treba najprej minus pokrit. Objavljena slika Ampak vem, da ga bom. Objavljena slika Samo ne me vprašat, kdaj! Objavljena slika

Se strinjam z Marso:
quote:
Vedno ga je dovolj - kolikor ga rabis... To se vedno znova potrjuje....
Samo ne smes biti nenehno v krcu v zvezi s tem...

Ja, tudi meni se dogaja, da ko ga nujno rabim, kar od nekje pride, in to ravno toliko, kolikor ga tisti moment rabim. Objavljena slika
Pri porabi denarja pa ne razmišljam tako: "kaj, če bo jutri konec sveta - in zato ne šparaš, ampak ga zapravljaš (si privoščiš)". Se raje držim pregovora: UPAJ NA NAJBOLJŠE, PRIPRAVLJEN BODI NA NAJSLABŠE. Trenutno se mi zdi najbolj pametno vlagat v kako nepremičnino, da boš v penziji ali v slučaju kake bolezni imel dohodek od nepremičnine. Penzije od naše države pa sploh ne pričakujem (zato plačujem najnižje prispevke Objavljena slika).

Aja, zdej sem se spomnila - pred 10 ali več leti mi je ena šlogarca rekla, da ne bom nikoli bogata, mi bo pa denar vedno počasi kapljal, tako da ga bom imela vedno dovolj. Hmm... ni mi povedala za tole finančno luknjo, v katero sem padla pred enim letom in se počasi kopljem ven. Objavljena slika

Tamara

*******************

#55 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 21. januar 2003, 01:00

Bobnar, Objavljena slika

Astra
Per aspera ad astra

#56 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

quote:
andrej pravi:
2. drugi vzrok pa je, da obstaja nek vzorec v naši miselnosti, da če se ukvarjaš z duhovnostjo oz. duhovnim razvojem denar ne sme biti pomemben, ker je nekaj umazanega, materialističnega daleč od duhovnega. Jaz osebno nimam najbolšega mnenja o raznih duhovnih učiteljih, ki imajo denarne težave in malo da ne prosačijo za denarno povračilo svojih uslug.

Verjetno imate tudi vi kakšne izkušnje z denarjem in duhovno rastjo.

andrej


Denar in duhovnost....
Učili so me, da smo z vesoljem oz.z energijo povezani s petimi kanali, ki naj bi bili vsi pretočni.. Ti so: zdravje, znanje, partnerstvo, denar, posel.
To pomeni, da če smo povezani z "vesoljem", naj bi bili zdravi, naj bi imeli znanje/zavedanje, naj bi imeli urejene partnerske odnose, naj bi imeli dovolj denarja (dober finančni pretok!) in naj bi delali, bili uspešni v poslu.
Nikoli me niso učili, naj pozabim svet, materialne dobrine, se zavijem v rjuho in živim od meditacije, temveč da živim v temu svetu tukaj in zdaj in da če sem povezana z energijo, če znam sproščeno prisluhniti vesolju, sebi, so moji "kanali" sproščeni in lahko prejemam kar mi pripada. Imeti denar ali biti celo bogat ni slabo, je celo en od ciljev pretočnosti (seveda govorimo o pošteno zasluženem denarju).
Učili pa so me tudi, da denar mora krožiti, se pretakati, da tako kot gre od tebe, tako pride nov... Seveda - če moraš kupiti kaj večjega, je potrebno šparati itd... Ne smeš pa biti skopuški, denar skrivati in grabiti ter kupčkati, če lahko komu koristi (spet seveda ne, da bi ga podarjal naokoli, a treba je normalno živeti in ga normalno porabljati).
Meni so se že zgodila "naključja", ki jim enostavno ne morem več reči naključja v zvezi z denarjem...
Primer: Izredno sem si želela ne eno delavnico za duhovnost, pa nisem imela denarja. Rekli so mi - najprej se odloči za stvar, ki je zate dobra, potem te vesolje podpre in pride denar. In res. Odločila sem se, spraskala zadnje tolarje in se prijavila. Čez vikend sem bila na delavnici, v ponedeljek pa mi je priletel na račun totalno nepričakovano in iz čisto "levega" vira denar v skorajda enaki vsoti kot sem ga dala za delavnico!! To ni bilo edinkrat.
Vedno imam občutek, da če se ukvarjam s stvarjo, ki je zame res dobra, ki koristi meni in drugim (ne samo duhovno- tudi čisto "normalno življenjsko"), da dobim finančno podporo vesolja. Že od nekje pride. Do sedaj je bilo še vedno tako in naučila sem se, da ZAUPAM. IN dobila notranji občutek, da imam VEDNO DOVOLJ DENARJA (pa v resnici "klasično" gledano sploh ni tako!!!).

Denar je duhovno gledano ravno tako energija, ki nam pripada in ki-če smo v pravilnem eneregetskem pretoku- k nam tudi priteče.



daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#57 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

quote:
Koliko % mesečno privarčujete in kam jih vložite? Kdaj izplačate samega sebe? Na začetku ali na koncu meseca, ko nič več ostane? Če ste v minusu, ali takrat kaj varčujete in dajete na stran?


Ob tem sem se spomnil na knjigo, ki jo toplo priporo#269;m:
BOGATI O#268;KA, REVNI O#268;KA

Kaj pa jaz. Sedaj ko sem do konca zakreditiran in v minusu sem za#269;el ponovno var#269;evati. Oziroma pla#269;evati zase. Tako vedno ko si dam na mizo ra#269;une in se priklopim na i-net banko, imam na vrhu položnico za vzajemne sklade. Tako najprej nakažem simbolno vsoto tja in grem šele potem pla#269;evat ra#269;une. Za enkrat je simbolna vsota, je pa kljub temu vsak mesec ve#269;jaObjavljena slika

Pa še ena knjiga istega avtorja
KVADRANTNI TOK DENARJA

Tako, da se malo spoznamo na to, kako denar sploh deluje.

___________________________________________________________________________
andrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#58 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Daisy, tako lepo si strnila tudi moje misliObjavljena slika

___________________________________________________________________________
andrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#59 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Veš kaj, Andrej, nikol si nisem mislila, da bom ob taki uri pisala o denarju in krvavicah (glihkar sem napisala post o kislem zelju/pardon segedinu in krvavicah). Cool! Objavljena slika

daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#60 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Daisy, res lepo prizemljen odnos imaš do denarja. Ne grobo materialističnega in ne zaslepljeno idealističnega. Predpostavljam, da si tudi sicer v življenju "z obema nogama na tleh".

Lepo je prebirat tvoje poste.

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Naj vam bo vsak dan najlepši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#61 xena

xena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Jaz sem si zelela na tecaj reikija. Pa se mi je vsakic ko se je bilo treba prijavit zgodilo da sem bila cisto brez denarja, tako da tud tistih 15 cukov nisem mogla skup spravit. Ko se mi je to zgodilo ene trikrat sem odnehala in sem si rekla da najbrz zame ni dobro da grem. To se mi je ce kaksno leto se potrdilo, ko sem zvedela da moras na tem ves cas delat ko si enkrat iniciran in napredovat. Jaz sem pa bolj lene sorte. Ce me nekaj navdusi se hitro zagrejem ampak lahko me pa potem mine in zadevo cisto spustim iz rok. Tako da sem ugotovila da bi mi ta tecaj reikija bolj skodil kot koristil.Objavljena slika

#62 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Hojla, Xena! Tocno to... lahko se zgodi, da se ne da in ne da - in ce je tako, je to zadosten sign, da ne tece in da torej v danem trenutku to ni okej za nas...
Samo pripombicka: morda ti ne bi ravno skodil... ampak najverjetneje je razlaga ta, da potem te izkusnje pac nisi potrebovala.

Ja - to (*kar je poudarila Xena) sem pozabila poudariti tudi sama - da namrec takrat, kadar ne gre in ne gre in ne moremo spraviti skupaj denarja (ali pa cesa drugega, povsod to velja -zame-, a tu pac govorimo o denarju), to pomeni, da to ni to.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#63 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Huuu Marsa.. A si prepricana.. Jaz bi sicer rad videl, da bi ti bila v to prepricana.. ker tudi jaz tko mislim..

Mi pa je nekdo razlagal ravno drugacno razlago. Nekdo ki hoce odpreti neko hiso.. za srecanja duhovna in meditativna itd.. in ne more zbrati denarja za nakup hise, pravi, da je to prizkus, ce bo zmogel vse prepreke na poti.. ali bo opustil zadevo, zaradi denarja... Hmmmm
Meni se se zmeri zdi bolj verjetno to, da ce je neki OK.. gre vse zlahka.


Tjazy

*** Svet je narejen preprosto! ***

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#64 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Seveda - vem, kaj mislis, Tjazy... Sem pomislila tudi na te, drugacne okoliscine in se strinjam s tabo...
Nisem bila dovolj natancna...
A tu pa je potem potrebno "uporabiti" intuicijo...
Po mojem namrec vseeno slej ko prej postekamo, kdaj gre za svojevrsten izziv in kdaj le za butanje z glavo ob zid.
Pa se - poleg intuicije tudi iskrenost do sebe, v svojih notranjih pogovorih... in postekati, ali je to sign, da naj ne butajmo vec z glavo ob zid, ali naj se se trudimo, ker je to za nas tako pomembno..in si recimo priznati, da ni, ali da gre samo za oseben ponos, trmo ipd., ali pa po drugi strani se nauciti prepoznati tisti visji glas v sebi in mu tudi slediti..

In zato nam tudi tu ne more nihce preprosto "razloziti", kako stvari potekajo.
Kajti potem bi obstajali preprosto ucbeniki za zivljenje z vsemi mogocimi primeri in situacijami.
Ker pa to ni mogoce (na sreco), pa ima vsakdo do vseh stvari, tudi do denarja, en svoj pristop in svoj pogled, nenazadnje tudi zaradi svojih, do tedaj nanizanih izkusenj na obravnavanem podrocju.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#65 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Uff, Marsa, ja tako je to.

Preveč neznank je življenje, da bi lahko izpeljali enostavne formule.

quote:
Veš kaj, Andrej, nikol si nisem mislila, da bom ob taki uri pisala o denarju in krvavicah (glihkar sem napisala post o kislem zelju/pardon segedinu in krvavicah). Cool!


Naprimer tole, ali kaj takega lahko predvidiš Objavljena slika


___________________________________________________________________________
andrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#66 Roy

Roy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 13

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Andrej ...

Zelo me veseli, da kljub minusu vplačuješ v vzajemne sklade. Verjamem, da se ti bo to nekoč še obilno obrestovalo. Če bi vsi namenili ne glede na naše finančno stanje samo 10 % svojih dohodkov za varčevanje oz. vlaganje v vzajemne sklade bi bili v nekaj letih milijonarji. Čudež obrestno obrestnega računa je namreč neverjeten. Objavljena slika

Andrej je omenil tudi dve knjigi, ki jo priporočam v branje vsem, ki se nahajajo v finančni stiski, bi pa želel dodati še dve knjigi, ki vam lahko spremenita življenje:

Boris Vene, Nikola Grubiša: IZ DNEVNIKA MILIJONARJA ... ALI BOGASTVO JE V NAS.
Bodo Schaffer: POT DO FINANČNE SVOBODE.

Veliko donosov vam želi Roy. Objavljena slika

*** Prijazen in iskren nasmeh človeku polepša dan. ***

#67 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Objavljena slika... dlan me srbi...Objavljena slika

Objavljena slika


Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#68 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Uuu, joj, sam katera. Ena daje druga sprejema. Ena je + druga -

___________________________________________________________________________
andrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#69 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

quote:
Veliko donosov vam želi Roy.


Res se mi zdi, da je potrebno malo več in bolj odprto govoriti o denarju.

A, je vam tudi mama vedno govorila umit roke če ste imeli denar v rokah. Saj je res umazan, pa vseeno to nekako pride v kri, da je denar umazan.


___________________________________________________________________________
andrejObjavljena slika
>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

quote:
Andrej pravi:
Uuu, joj, sam katera. Ena daje druga sprejema. Ena je + druga -

Ja, seveda, Andrej - JASNO, da leva.. ce je v temi denar, pa dlan me srbi, pa tole Objavljena slika, Objavljena slika, Objavljena slika in Objavljena slika...
Ce pa bi bilo dlan me srbi in tole - [V], [?], Objavljena slika in [XX(] - bi blo pa jasno, da desna.

Objavljena slika

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

quote:
bigm pravi:

[i][size=3][red]Predpostavljam, da si tudi sicer v življenju "z obema nogama na tleh".
bigm


Ja, noge mam do tal, gor pa tolk kil, da me krepko pribija z obema nogama na tla. Mogoče se zato ne morem in ne morem za dlje časa znebiti odvečnih kil, da ne bi poletela v vesolje!
Nisem bla vedno na tleh, bla sem idealist. Potem so me pa s ceglom parkrat lopnili po glavi in me sklatili dol, sedaj pa skušam tle tud ostat. Res je tle dol bolj mirno in na nek način lepše!! Objavljena slikaObjavljena slika


daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2003, 01:00

Daisy:
"Mogoče se zato ne morem in ne morem za dlje časa znebiti odvečnih kil, da ne bi poletela v vesolje!"

Objavljena slika Objavljena slika [:o)]

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 23. januar 2003, 01:00

Hmmmm.... ijjjaoooo.... glb.. ???? !!!!! neeeeee neeeeee phhaaa shit *****

Yzajt.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#74 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

To se ponavadi dogaja, oziroma pogosto. Hchi dobi dijarejo,
auto zdrsi, vse nekakor napoveda DIES IRAE che gresh na techaj. Reiki sicer ni nich posebnega, poa verjetno v tvom primeru hudich misli da je boljshe da nekogar ne srechash. Pejt.

P.S.

Tisto kar dela kaos preden se iniciramo je 'fasle mind', oziroma
hudichev um. Tisti ki se hoche inicirati (in je pravzaprav zhe
inicirano) je pravi um (v8m = veraMente), truemind. O temu smo veliko vsepovsod, pa tudi na tem forumu.


news://aurora.lightlink.com/alt.clearing.O5
http://puck.dhs.org/...es/SKOLA-SI.TXT
http://puck.dhs.org /slovenija

#75 magicman

magicman
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 12

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

POGLEJ ANDREJ.MENI PA DENAR POMENI NEKA NUJA.BREZ DENARJA SI DANES BOL BOGI.GLEDE DUHOVNOSTI
KAO DA DENAR NE SKUPAJ.POGLEJ PRIMER:BARVA KORENSKE ČAKRE JE RDEČA.KAKO DOBITI DENAR PREKO

DUHOVNOSTI.SVOJO DENARNICO PRVO S ETERSKIM ROKAVICAMI POČISTIŠ NATO PROECIRAŠ 90%BELE BARVE 2 DO3MIN
ODVISNO OD TVOJE MOČI V ROKAH.NATO PA ŠE 10% RDEČE VSE SKOZI MISLIŠ NA KORENSKO ČAKRO SAJ OD TA NAMREČ
ČRPAŠ RDEČO BARVO.TO PONAVLJAŠ VSAK DAN.POANTA TEGA PROCESA ALI MAGIJE JE DA PREKO DENARNICE POŠLJAŠ V
UNIVERZUM ENERGIJO ZA DENAR.UNIVERZUM JE KOT OGLEDALO KAR DAŠ TO DOBIŠ.ALI TRI DNI SI GOVORIŠ IMAM VEČ
DENARJA ,ČE TEGA NE PREKLIČEŠ TO POMENI ,DA SI NITI ENKRAT V TEM ČASU NE REČEŠ KAJ PA ,ČE NEBO DENARJA
CEL SISTEM PADE V VODO .POSKUSITE SAMO VERJETI JE TREBA.


MAGICMAN




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0