Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Slabi aspekti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
251 komentarjev na to temo

#1 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 25. junij 2002, 01:00

Pozdravljeni!

Sem nova tule na forumu, te teme še tudi nisem nikjer zasledila, zato me zanima kakšni so po vašem mnenju najslabši aspekti. Moj fant ima recimo venero opozicija pluton, saturn opozicija pluton in še veliko ostalih po mojem kar slabih aspektov. Kateri pa so tisti, ki se jih moramo "paziti"?

#2 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

No slabi ni v bistvu nobeden , jaz bi rekla tem bolj tezavni
na katerem je potrebno delati.
Venera v opp z pluto je znak velike strasti, ljubosumja, manipulacije
in rad ima spremembe v pojstelji. mocno emocionalnost cutenje, mnogokrat ne zadostuje en partner, ljubljeno oseba ima za svojo last in ne prenese poraza, izraza magnetism - osebna privlacnost, od partnerja zahteva da se mu preda. Saturn v opp k pluto pa prinasa
zdrastvene tezave in tezave v hisih ker stojita planeta, ker sta
v opp saturn hoce stalnost, zanesljivost, medtem ko pluto hrepeni po transformaciji.
Nestevanje raznih problematicnih aspektov nima smisla kajti vsak nosi svoj breme drugace in glede na njegovo stanje je treba v celoti upostevati ostale. Aspekte pomeni nagnenja, ni pa nujno da jo oseba ki ima dolocen aspekt tudi tako izivlja. Pomeni le da v dolocenih ljudjeh pride do izraza vec ali manj in v nekaterih obdobjah zivljenja
celo izrazito, pod pogojem da je izpostavljen takih pogojov.

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Točno tako! Strinjam se z Jupi.
Sem že hotela odgovorit na tole, ko se je pojavilo vprašanje, potem pa se je pojavilo toliko novih postov oz. komentarjev, da sem tegale (kot veliko dorbih tem) zato spregledala.

Res je nekako, da ni slabih aspektov - vendar se zdi, kot da nekateri med njimi res prinašajo določene težave, vendar, kot pravi Jupi, nikoli ne moremo gledati teh aspektov povsem ločeno od drugih.

Sama imam npr. zelo podobna aspekta kot tvoj fant - Luna in Mars, ki sta v konjunkciji, v opoziciji s Plutonom, ki je vladar ascendenta in kulminantni planet.
Vendar te opozicije jemljem pravzaprav dobro.
Ker imam 11 trikotnikov, je prav "potrebno", da imaš kakšno opozicijo ali "vsaj" kvadrat. :)

V tvojem primeru oz. v primeru tvojega fanta je morda posledica tega nagnjenje k izbruhom, prepirom, morda pa samo silovita čustva, ki npr. hočejo na plan, ki pa jih druga narava potiska (recimo zaradi določenih okoliščin v zvezi z njegovim očetom, kar mu meša štrene tudi pri odnosih, ki jih sam nadalje vzpostavlja).
Ipd.

Pa še nekaj - zakaj ravno opozicija? Konjunkcija bi zaradi moči lahko bila pravzaprav ravno tako slab aspekt...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

draga marsa
poznam aspekt pluto z venero zelo dobro, in veliko parov, ki so ga imeli v lastnem radiksu. venero v oposiciji z plutom (on), ona pa pluto kvadrat venera - pri takih je bilo skupno zivlenje oz partnerstvo bolj bolece kot kaj drugega. Med tem se pojavi neznanska privlacnost - ljubiti in sovraziti - vedeti da boli, a ne moc spustiti. Seveda so lastnosti, ki sem jih opisala le mile, v najbolj izrazitih slucajih se lahko pojavi tudi to, da se partnerja prizadevata da si telesno in dusevno ranita, pri tem trpijo in uzivajo ( vendar je to le redko kdaj )
velikokrat blazijo drugi planeti te nagnjenosti in se znajo obvladati.
Morda poznas malce probelmaticen pojav med venero in neptuna? Ljubiti
a ne dobostiti da se ljubezen dozivlja tako kot ostali. Trplenje zaradi ljubezni itd. Uzivajo v tem da jih v ljubezenskih igrah komandirajo, medtem ko so poslovno na precej pristiznem polozaju in javno ponavadi uspesni, vendar v javnost ne prenesejo da jim nekdo
narekuje ali poveljuje.
2000 sem objavila clank v nemski reviji o teh dveh aspektov.
Zakaj nebi mogel biti tudi konjukcija med venera in pluto problematicna? Nemogoce, te ludje imajo veliko srece v ljubezni , nimajo tezave navezanja stikov in s tem prijateljstva, aspekt ima pa podari cudovito strast, ki jo najdemo le redko pri drugih aspektih - s njim se lahko le skorpioni tekmujejo. Poleg tega so uspesni v poklicu in imajo nenavadno likovno nadarjenost in dober razvit obcutek za forme in oblikovanje . Manipulirajo pa vseeno radi z ljubljeno osebo, in ljubosumje se pri tem velikokrat pojavi vendar resujejo te problemcke na lep romanticen nacin in s strastjo. Saj ves ljubosumje je tudi psiholoski problem, ki ga cuti le tisti ki nima zadosti samozavesti.
No ja veliko bi se dala napisati a brez radiksa nima smisla.
lp jupi

#5 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Pozdrav

Hvala, da sta odgovorili na to temo, meni se zdi zelo zanimiva. Zdaj vidim da so tule na forumu res pravi strokovnjaki na tem področju. Popolnoma vse drži. Agresivnist, zdaj že bivšega fanta, velika, če ne že obsedena strastnost, ljubosumnost, po drugi strani pa želje po perverznostih v postelji, z več partnerji, itd. Nekje pa sem tudi videla, da saturn v opoziciji s plutonom naj bi pomenilo, da je tak človek omejen in velik egoist. Jupi, hvala, da si izpostavila aspekt venere z neptunom, Jaz imam namreč venera konjukcija neptun in čisto vse drži. Zdi se mi pri vsem tem, da so aspekti zelo individualni in v resnici odražajo pozitivne in negativne posebnosti človeka...

#6 Jupi

Jupi
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Draga Yade,
to je le opozorilo, ker sem ze veckrat imela ludji, ki niso znali ec ven iz zacaranega kroga - ne spuscaj se pregloboko, razen ce je mocna osebnost
in ne labilna - kajti tvoja veza ni ravna lahka in ce bos imela
kdaj obcutek da ti on z njigovo predrznost in morda ponizevanjem
jemlje samozavest je cas da odides!! Nocem te vznemirjati, ampak obcutek imam da njegove namene niso ciste. Taka zveza lahko prinese dusevne motnje, ki si jih nebos zlahka znebila. Tudi priseljenost k seksualnem dejanju je mozen.
Prosim bodi izredno pazljiva - raje en korak naprej in dva nazaj.
Imej oci in usesa odprta in si oglej dobro s kom se druzi!
Ne zameri prosim - morda imata le nevsakdanje zelje po postritvi ...
nevem, ker ne poznam tvoj radiks ampak mislim da ves kaj mislim povedati. Za danes se poslavljam ...
adio jupi

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

...Zakaj nebi mogel biti tudi konjukcija med venera in pluto problematicna?


Nič takega ne pravim za ta specifični primer (sama imam trigon).
Govorim splošno - prav tako kot je "slaba" opozicija, je lahko "slaba" tudi konjunkcija.
Seveda smo pa že ugotovili, da je odvisno tudi od drugih aspektov in seveda od samih planetov, ki so v konjunkciji ali opoziciji.
Imam 10 konjunkcij, verjemi, da se včasih izražajo agresivneje in torej "slabše" kot moje 4 (ali koliko) opozicije.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Draga Jupi

Hvala za to opozorilo. V resnici gre za človeka, ki je velik egoist, mislim da če bi imel priložnost bi bila zvestoba pod velikim vprašajem. Rad ima nasilnost v postelji in verjamem da je zmožen tudi koga prisiliti v spolnost. Drugače je po horoskopu riba (kar se mimogrede ne opazi), ascendent ima v strelcu, luno pa v dvojčkih. Od tod verjetno tudi njegovo vsiljivo in neposredno obnašanje. Jaz sem rak, asc. v devici, luna v vodnarju. Mislim da sva se na nek način ujela, a vedno so obstajali takšni in drugačni problemi... Zdaj sva že nekaj dni narazen, močno upam da bo tako tudi ostalo. Te lahko vprašam, kaj si ti po horoskopu, zdi se mi namreč, da imaš poseben dar tako kot Marsa dobro interpretirati os. horoskop in se poglobiti v ljudi. Hvala se enkrat, obema. Si pišemo jutri...

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Hm nevem ce to sodi v aspekte, vendar midpoint med soncem in merkurjem, luno in asc, je pluton, po moji razlagi, bi bilo to grozno skorpijonsko...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 DR.G

DR.G
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 18. julij 2002, 01:00

Aspekte moramo gledati kot celoto celotnega horoskopa,nujno moramo upoštevati dinamiko planeta na znamenje npr opozicija venere in plutona na osi škrpjon - bik je mnogo težja kot tehtnica - oven.Seveda moramo upoštevati hišeker če je to na osebni liniji oven - teh. je možna ločitev z mnogo kreganja in travm(pluton deluje počasi, lahko tudi več let da se aktivira) v plutoni se skrivajo vsi naši strahovi(male smrti 8 h.). Sama opozicija je lahko na koncu še dobra kajti sili nas da vidimo probleme in to nas naredi polarne.Ljudje ki v horoskopu nimajo opozic. težko sploh vidijo kaj in kje je problem.Pomankanje konjunkcij pomeni pomanjkanje koncentracije.Prevec dobrih aspektov pa nas poleni ker se ne razvijamo , nimamo potrebe po tem, nam je dano.Jst v opoziciji vidim moč za rešitev problema.
Kar se pa tiče dotične opozicije ve op. pl pa se strinjam s prejšnimi mnenji in dodajam da je to aspekt lubosumnosti, poželenja in sposobnost čutnega predvidevanja pod pogojem da je merkur(ribe) aspektiran z plutonom ali vladarjem 8 hiše - karmična sposobnost videnja.ž
DR.G

#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 21. julij 2002, 01:00

hm kaj pa tisti malo manj klasicni (0,90,120,180) aspekti npr.: 45, 60, 135, 150? (v stopinjah seveda)

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 DR.G

DR.G
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 29. julij 2002, 01:00

Po mojem mnenju so ta zoprni aspekti inkonjunkcije (150), ker je asp. ki ga kot edinega v življenju ne moremo vplivati, oblažiti, so problemi brez konca in kraja.

DR.G

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. julij 2002, 01:00

Morda imaš prav - res je nekako, da se zdijo inkonjunkcije najbolj tečen aspekt, ker res, kot praviš, nimamo dosti možnosti sami tega hendlati - ker gre res za popolna nasprotja, inkonjunkcija je namreč kot med dvema znakoma, ki nimata popolnoma nič skupnega. Ne polarnosti, ne kvalitete in ne elementa. In ker je težko prilagajati neprilagodljive si plati, je to res težek aspekt, vendar nekako "podmuklo" - sploh se namreč ne zdi tako težek in mu tudi ne polagamo ne vem kakšne pozornosti.
Kot rečejo včasih - nasprotja se privlačijo -, pa se tu spet potrdi, zelo številne so namreč partnerske zveze med znamenji s 150 razdalje (ogromno jih poznam parov Kozorog Dvojček, pa Lev Riba, pa tudi Rak Vodnar je česta kombinacija v zvezi).
Res pa je, da imajo od tu bolj ujemajoče položaje, morda to "rešuje".

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 DR.G

DR.G
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 29. julij 2002, 01:00

No, nisem mislil na sinastrijo, ampak na osebnem horoskopu.Jaz imam inkonjunkcijo med merkurjem (kozorog 8h)m in luno dvojček 1h- kar pomeni da sem bolj občutljiv na verbalne spremembe in tudi dostikrat ga nasankam ker preveč zaupam (ovnovska luna v dvojčkih)
Gre za teževa tudi na komuniciski ravni , dostikrat povem ravno nasprotno kar čutim.
Podobno je tudi pri drugi inkonj, venera - mars, človek naredi ravno nasprotno - če bi moral zavrniti osebo je ne ker uporablja premile besede in obratno kadar bi moral iti v akcijop so pregrobe.
Ljudje ki jim inkonjunkcije prevladujejo v oseb. horoskopu se težko uskladijo sami s seboj.
V sinastriji je lahko vsak aspekt dober, kakor praviš naredi drug pol in to nas usmirja v nadeljevanje zveze - kasnejšo harmonijo.
Veliko horoskopov v sinastriji ki sem jih videl je prav z težjimi aspekt. uspelo kot naprimer s samimi trigon., in sekstil.

DR.G

#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. julij 2002, 01:00

Vem, da ne (sinastrije).. sem malo povzela sam aspekt, nadalje malo asociirala... Pa je tako naneslo...
Fino si opisal (se vidi, da imaš sam to) - jaz nimam preveč inkonjunkcij, imam pa eno eksaktno - Jupiter/ASC - tako sem npr. nagnjena k pretiravanju in "izbruhom" - vendar nekako ne mislim samo tistih čustvenih.. Kot sem nekje dejala že prej, bolj morda "ustvarjalnih" - nekako: toliko imam za povedati... In ker je Jupiter ravno v 5. (in to v Ovnu), je nekako jasno, da se odraža tako.

Zanimivo si tisto postavil s komunikacijo... kako rečeš obratno od tega, kar si nameraval...
Sama pri sebi tega ne opažam prav pogosto, očitno pa to tudi jaz poznam, saj sem takoj štekala, kaj si s tem mislil..

Nasankaš? :))))))
Se že naučimo tudi takšne modrosti... sem pa tudi sama (presenetljivo) včasih bila zelo (preveč?) zaupljiva.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 DR.G

DR.G
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 29. julij 2002, 01:00

To da si bila preveč zaupljiva ti povesta dva aspekta, inkonj. jupitra z asc. si že obdelala. Drugi pa je severni vozel z lilitom kar ti je pustil pečat na osebnosto (severni vozel v raku 8h) neke vrsta smrti povezana iz tvoje družineLilit vpliv na osebnost, vendar ta asp. si prerastla, nihče ti sedaj ne more nič.
Verjam pa da ti ni bilo luštn -temu se reče očrnjena osebnost.

Rajši imam v horoskopu kvintile in bikvintile naše skrite talente. Ti imaš le točko sreče z mc qentil.In to naj bi pomenilo srečo pri karjeri in ker je mc v devici in vladar device na ic tudi stik z onstranstvom(preneseno... saj razumeš ne?)

DR.G

#17 onewa

onewa
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 30. julij 2002, 01:00

Pozdravljeni!
Skozi to temo se nekako ponavlja misel, kako se je treba ljudji, ki imajo slabo aspektirane planete, nekako paziti... Kaj pa predlagate, no vsaj okvirno, ljudem, ki imajo 'težavne' opozicije. Kako si lahko človek sam pomaga, kako se ubraniti močnim silam, na katere se zdi, da človek včasih sploh ne more vplivati?
Kako gledate na to iz karmičnega stališča?
lepa hvala in čau...

#18 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 30. julij 2002, 01:00

Ajajaj, hm inkonjukcija sonce mars?, ops, no ja Kepler je delal horoskope samo glede na aspekte, rekel je da znamenja sama nic ne pomenijo, vse so samo aspekti.

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#19 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. avgust 2002, 01:00

kaksen znak je za inkonjukcijo?

#20 DR.G

DR.G
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

Za inkonjunkcijo je matematični znak pi (spomni se na krog). Mogoče ima tudi to vezo da so inkonjunkcije tečne, nikoli jih ni konec - vpliva.

Kvazi slabi aspekti so zame lahko dobri, kajti nas silijo v akcijo. Prej ali slej se jih zavedamo in hočemo nekaj narediti na tem, stem ko pa začpnemo z reševanjem teh problemov pa rastemo.

DR.G

#21 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 22. avgust 2002, 01:00

Vsi aspekti delujejo. Tudi ne-natalni. Denimo da so Venera in
Neptun v 118 aspektu (goldenaspekten), ta bo deloval z 118/2=
59 let! Che so Venera in Mars v 17 aspektu (odaljeni 17 stopinj)
ljubezen bo z 17 let (tudi poroke che je ascendent v Calcutti
siderealni Bik). http://207.88.74.110/pucklist pravzaprav tudi
otrok (in posebej otrok!) lahko zrachuna dogodek (poroke, delnice,
sreche in nesreche) natanchno na leto (in mesec) v nekaj minut!
http://puck.dhs.org/reports/slovenia

Claudio Valentin Solis

#22 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. avgust 2002, 01:00

za Claudio Valentin Solis:
abi bi mi lahko nekaj zracunav, pogledav na karti... glede necesa.
(pravzaprav vprasanje, ki se tice vpliva nekoga ne mene)
ce ja, potem mi prosim pisi na: 2@royal-emails.com
ce ne pa tudi vredu.

#23 Yade

Yade
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 174

Objavljeno: 29. avgust 2002, 01:00

Pozdravljeni vsi skupaj!!!

NEKDO ME JE NAPAČNO RAZUMEL. TISTI, KI IMAJO RECIMO VELIKO OPOZICIJ NI REČENO DA SO RAVNO SLABI KOT LJUDJE, SAJ JE TUDI OD PLANETOV ODVISNO IN NI REČENO DA SO ZDAJ VSE OPOZICIJE SLABE!!! SPLOH PA ASPEKTI NISO VSE... VENDAR ČE SE ČLOVEK NE ZAVEDA SVOJIH SLABIH NAGNJENJ, SE LAHKO KAJ HITRO NAGONSKO PREPUSTI DOLOČENI SITUACIJI.
Z MARSO PA SE STRINJAM, DA NAS RAVNO TI ASPEKTI SILIJO DA TO REŠIMO V SEBI, DA DUHOVNO NAPREDUJEMO, DA SMO AKTIVNI...

LP

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Morda kdo od novejsih clanov kaj pokomentira?
Morda kar pri sebi dozivlja kot slabe aspekte...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 12. marec 2003, 01:00

Sama imam pravzaprav kar nekaj opozicij, pa samo en kvadrat - tega stejem kot najbolj tecnega (Saturn/Asc).
Imam par opozicij za dobro vago konjunkcijam...
Najmocneje (slabo) poleg saturnovega kvadrata cutim opozicije - Luna/Pluton, Mars/Pluton, Luna/Uran, Mars/Uran, Mars/MC...


Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0