Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Marihuana kot zdravilo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
211 komentarjev na to temo

#1 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 14. november 2005, 18:52

Sem relativno reden kadilec trave, kar v bistvu sploh ni pomembno. Bolj me zanima to ali kdo uporablja marihuano kot zdravilo. Po raziskavah, ki so jih naredili na različnih svetovno znanih univerzah naj bi imela marihuana med 40 in 50 zdravilnih učinkov in naj bi pomagala pri širokem spektru bolezni. Tudi sam imam podobno izkušnjo. Ko sem imel dve leti nazaj težjo operacijo na kolenu sem se odločil, da bom namesto protibolečinskih tablet in injekciji (legal drugs) . Prvi dan po operaciji so me še sicer nafilali z analgetiki, potem pa sem rajši vedno kakega skadil, pa še bolelo ni nič in od takrat dalje nisem pojedel nobene tablete. Torej zanima me ali mislite, da je marihuana zdravilo ali ne? Lepo se imejte

#2 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2005, 18:54

:vragec:

:palec: :palec: :palec:
seveda, da je zdravilo.... x:)x
che recimo po party-ju ko pridesh domov ves nakokiran in naiksan ne moresh zaspati....skadish Đolo....in puf v posteljo x:o)x x:Dx x:px

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#3 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 14. november 2005, 19:30

Marihuana lahko koristi možganom

Raziskave na podganah so pokazale, da sintetična spojina, podobna aktivni substanci v marihuani, spodbuja rast novih celic v možganih.

Izsledki raziskav so tudi pokazali, da je taka rast možganskih celic pri podganah povezana z zmanjšanjem tesnobe in depresije, piše New Scientist.

Podganam so deset dni dvakrat na dan dajali visoke odmerke sintetičnega kanabinoida, v tem času pa se je stopnja rasti možganskih celic povečala za 40 odstotkov. Nasprotno pa poskus z naravnim kanabinoidom iz marihuane, ki so ga dali mišim, ni pokazal na rast možganskih celic.
Druge droge, kot so alkohol, nikotin in kokain, sicer zavirajo rast možganskih celic.


xnckrivx
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#4 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. november 2005, 19:50

Še ena zanimiva. Mnogo bolnikov z multiplo sklerozo ugotavlja, da konoplja zmanjšuje simptome bolezni........Obstaja razlog za razmišljanje, da se lahko konoplja res bori proti napredovanju MS. To je zato, ker je MS neke vrste avtoimuna bolezen, ki jo povzroča hiperaktiven imunski sistem. Izgleda, da ima thc blage imunosupresivne učinke......itd. itd. (več na Konoplja.org)

x?x

In v bistvu, če to drži, me zanima, če zmanjšanje imunosti pomeni prehod iz hiperaktivnega na aktiven imunski sistem, dovolj aktiven, da človeka uspešno brani pred drugimi bolezenskimi nevarnostmi?

Pa še zanimiva izjava ene bolnice : Moti me, da moram imeti opravka z ljudmi (razpečevalci droge), ki jih drugače ne bi niti pogledala.

Tu me pa zanima a ne bi bila dolžnost medicinskih institucij, da naredijo konkretno raziskavo in v primeru, da zavira razvoj bolezni, omogočijo bolnikom dostop do thc? Ne pa, da se skrivajo in pečajo z dilerji?
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#5 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2005, 19:52

:vragec:

in posledichno postane diler drzhava.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#6 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. november 2005, 19:57

x:Dx :vragec:

Mah.....saj je ne bi prodajala, država bi jo pridelovala (eventuelno kupovala xcivx ), bolniki bi jo dobili na zdravnikov recept. Viš, pa še nova delovna mesta se bi odprla v kmetijstvu..... x:o)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#7 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2005, 20:00

x:Dx :vragec:

Mah.....saj je ne bi prodajala, država bi jo pridelovala (eventuelno kupovala xcivx ), bolniki bi jo dobili na zdravnikov recept. Viš, pa še nova delovna mesta se bi odprla v kmetijstvu..... x:o)x x:Dx


:vragec:

ampak!....posledichno bi drzhava spet bogatela na rachun bolnikou in umnih kmetovalcev x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#8 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. november 2005, 20:02

Nič novga...... x;)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#9 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2005, 20:04

:vragec:

llele bova sstaneta rabla... x:Dx
pa zanimivo bo prebrat LIa-ino mishlenje.... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#10 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 14. november 2005, 20:10

men je pa dohtarca rekla, da mi je astma zginla.. ceprov sploh nism vedu, da jo mam :vio: pa tud tko sm ze slisov, da pomaga pri astmi.
drugac pa ja! pri tistih norih 16-18 letih mi je odprla cist en nov pogled na svet.. super izkusnja. ceprov pa poznam povno bivsih sokadilcev, ki so samo zard "nedolzne" travce ornk zabredl..pa tud cist jih je poneumla.. no ze prej niso bli ne vem kaj, sam po letih neprestanega kajenja so pa podn.. nimas se kej za pogovarjat z njim.. kt, da ne bi bli zivi. js kadim samo se enkrat na mesec.. drugac ti zivljenje kar uide(ne pocnes sploh nic druzga-in pomoje je predvsem to tisto kar poneumla, ne kot alko k ti unicuje celice. ampak zato k te nardi, da stagneras. te prakticno nic ne zanima-mozgani nimajo nic s cimer bi lahko napredovali). ni za vsakega!

#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2005, 20:13

:vragec:

dej no kroko....kolk folka pa na antidepresivih voz?...pa na pomirjevalih....pa na analgetikih....de o alkotu spljoh nebi

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 14. november 2005, 20:21

V bistvu ma zlomk prav. To je itak jasno je, da se naj ne bi vozilo, tako kot npr. na antidepresivih, pomirjevalih itd. ne (pa tudi alkoholu seveda). Verjetno pa tega ne bi kršilo nič več teh kot tistih, ki se sedaj zdravijo s pomirjevali itd. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#13 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2005, 20:23

:vragec:

si bi bilo zanimivo ogledati statistiko nesrech povzrochenih pod alkotom in pod thc-jom

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#14 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 14. november 2005, 20:26

men je pa dohtarca rekla, da mi je astma zginla.. ceprov sploh nism vedu, da jo mam :vio: pa tud tko sm ze slisov, da pomaga pri astmi.

men tud.. pa alergije... sam itak, ko ne moreš bit ziher, da je to od tega..
pač, ena oblika astme po puberteti izgine. Tko da je lahk preprosto zginla. Alergije so pa vsak let lahko druge in drugačne.. sam takrat, ko sem mal bolj redno kadila (tko, enkrat na teden al kej..), je blo čist mir, pa je bil glih en tak čas, ko mam ponavad precej probleme..

Ja, no, zakaj ne morjo nardit ene ta prave, neodvisne x!x raziskave, da bi se vedlo pri čem smo..
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2005, 20:27

:vragec:

http://www.drogart.org/

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 14. november 2005, 20:37

ja sam ne okajen od travce.. al pa tud tko ni lih brihten! ce je hodu po avtocesti no! sm v enem popolndevu tud ze skadil 20g travce z dvema kolegoma sam ne bi sov nikol po avtocesti hodit.. se mi pa ni dal hodit! x:Dx

#17 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2005, 20:39

:vragec:

mogoche ja pa SKANK kadil... x:Dx x:Dx x:Dx

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#18 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 14. november 2005, 20:52

e! sej je isto..skunk, albanka al pa hasis.. no valda rajs ksno dobro robo(najbol je spricer=skunk+hasis x:Dx ) drugac pa konc koncev ni take razlike.. no sej ne vem. ze ful dovg nism navadne kadiv.

#19 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 14. november 2005, 21:00

moj bratec je mel nesrečko, mu je kosilnca kamn zabrisala direkt v uč.......so napovedli da ne bo več vidu oz, zlo slab....od tega je štir mesce, pa čist ok vidi zdej....vsi so se čudli kok, vau, super......pa se menma zanč in pravi da je na netu brav da zlo dobro vpliva tud na vid x:Dx sam ne ve al bi blo dobro dohterjem povedat.....sm se mu režala taprvo, da je prsmojen če misli da zarad trave bolš vidi, mati je tud kr zavijala z očmi......konckoncev je pa tud možno :inocent:
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#20 Katrina

Katrina
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 14. november 2005, 23:53

Zdravilo x:Dx poživilo x:px na-sladilo :vragec: x:Dx res je! x8Dx
Die Lust ist Sünde, aber die Sünde ist eine Lust.

#21 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 15. november 2005, 00:10

Še ena zanimiva. Mnogo bolnikov z multiplo sklerozo ugotavlja, da konoplja zmanjšuje simptome bolezni........Obstaja razlog za razmišljanje, da se lahko konoplja res bori proti napredovanju MS.


A ni bilo receno ( ne vem, sprasujem), da pac gre za bolnike, ki imajo krce ( nimajo jih vsi...)? Da blazijo krce?
No, nekdo, ki ga poznam x;)x , je sel to kadit ( ceprav nima teh krcev). V glavnem, kaksnih hudih ucinkov ni bilo ( najbrz bi moral to delat veckrat :inocent: ). Dobra volja ( samo to je itak vedno), pa kar v trenutkih "zadetosti" normalna hoja...cudno malce x:Ix V glavnem, dogajalo je baje. To je taka edina izkusnja, ki sem jo slisala iz druge roke.

Drugace pa se mi zdi, da so naredili tudi v spreju to konopljo...pac proti krcem.

Iz tega vidika sem tudi za legalizacijo, ampak dvomim, da s temi ljudmi x:o)x
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#22 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 15. november 2005, 00:18

Ne vem točn. Jaz si to predstavljam, poenostavljeno tako........MS = avtoimunska bolezen........hiperaktiven imunski sistem napade zdrave celice, mielin torej........thc pa znižuje imunost.......tako bi lahko hiperaktiven imunski sistem znižal v mejo normale in preprečil napad na zdrave celice, s tem pa tudi nadaljni razvoj bolezni.......ali pa ga vsaj upočasnil. Nekak tak sem razumel, zanimivo bi bilo vedet kolk to drži. x;)x

Ja. :o|o:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#23 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 15. november 2005, 00:22

Ja, glede na to, kako si povedal...je precej smiselno :palec:
Se bom malce pozanimala, sicer je na netu toliko tega, ampak je bolje slisat od koga, ki res ve.
Bi bilo pa odlicno ce bi to drzalo xcrossfingx x;)x pa bomo zacel se rizle kupvat pa tak x:px
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#24 Katrina

Katrina
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 799

Objavljeno: 15. november 2005, 00:25

Saj jih lahko že zdaj! x:Dx x;)x
Die Lust ist Sünde, aber die Sünde ist eine Lust.

#25 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 15. november 2005, 00:28

Saj jih lahko že zdaj! x:Dx x;)x


To je res, samo... jaz osebno nisem za te zadeve x:Ix Jih ne rabim, pa smrdi mi ful x:Ix
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0