Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Marihuana kot zdravilo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
211 komentarjev na to temo

#26 moonriver

moonriver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 15. november 2005, 13:44

Če ti hrvaščina ni tuja...

http://www.dragoplecko.hr/druga.htm

#27 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 15. november 2005, 13:48

Vse lepo in prav, sam tuki govorimo o drogah (konkrentno canabisu) kot morebitnem zdravilu, al je kaj na tem al ne.......Če je, jo je treba izkoristiti, saj konec koncev imajo tudi vsa ostala močnejša zdravila tudi negativne stranske učinke.
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#28 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. november 2005, 18:19

:vragec:

pa sej cela fakmakologija temelji na drogah....mislm....kwa zej???

zlomk...tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#29 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 15. november 2005, 21:16

No, saj razumljivo, folk se boji zlorab. Sam ipak pa mal pozabljajo med drugim tud, da so odvisniki zlo veseli tud če pridejo do mnogokaterih tabletk z rdečim al kakim že trikotnikom ipd., ki se pa čist normaln dobijo na recept kot zdravilo. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#30 drago40

drago40
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 16. november 2005, 02:35

Ne vem točn. Jaz si to predstavljam, poenostavljeno tako........MS = avtoimunska bolezen........hiperaktiven imunski sistem napade zdrave celice, mielin torej........thc pa znižuje imunost.......tako bi lahko hiperaktiven imunski sistem znižal v mejo normale in preprečil napad na zdrave celice, s tem pa tudi nadaljni razvoj bolezni.......ali pa ga vsaj upočasnil. Nekak tak sem razumel, zanimivo bi bilo vedet kolk to drži. x;)x

Ja. :o|o:

Jaz imam točno tak problem z avtoimunsko boleznijo in bi probal s kakšno tako "naravno" travco .... samo z nabavo je problem, ker ne poznam "pravih" ljudi in točnega postopka. xredx x;)x

#31 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 16. november 2005, 10:04

Marihuana in tobak.

Oboje zraste iz zemlje. Če bi, bi moral rečt da, je oboje mamilo ali pa ni nobeno od teh ni mamilo.
Edino ta prepovedana ima večji učinek na človeka....

#32 child

child
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 553

Objavljeno: 16. november 2005, 13:00

ko mam menstruacijo je to zame obvezen obred,ker mi ful pomaga,če skadim enga.velik bolš kot pa ene umetne tablete.
kar je narava dava,je dava pa bomo to tut lepo ponucal x:Dx
Ne prosite toliko,rajši rečite hvala za tisto,kar imate.

#33 B@BuR@

B@BuR@
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 16. november 2005, 13:17

Včeraj sem se celi dan počutla kot da mam 39 vročine, vse me je bolelo, za nič mi ni blo ... kot da me je gripa zahaklala. Zvečer smo ena dva skadili, dans pa se počutim dosti boljše kot pa včeraj. Mogoče pa marihuana res pomaga. x;)x :vio:
Vpij, slišali te bodo vsi daleč naokrog, šepetaj, slišali te bodo tisti zraven tebe, molči, slišal te bo prijatelj!

#34 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 16. november 2005, 13:30

x:px Meni pa diši ful. x:)x
Samo ne kadim ... če bom kdaj potrebovala zarad moje bolezni, pa bom tudi kadila, hehe. xDDx

misty,ti lahko povem ,da jo jaz kadim ,noge pa pol ne bolijo vec,oziroma me dekoncentrira od tiste bolecine in vspodbudi bolj kreativne ,domislijske misli in ideje.
dvakrat,trikrat na teden si naredim kopel in kr v kopeli si prcincam v miru enga in ti povem,da blazhi ful.
sicer ne spremljam kej dost ,ce je to dokazano za revmo al kej...sam pri sebi vidim ,da sm okej x^x x:)x

kadim pa drugache izrecno sama(razen kakih izjem 2 x na leto) in uzhivam tko....ustvarjam in pashe zlo.
da bi se ga pa z druzhbo zakajala po ulicah pa tko...to pa ne...kr zhe ene pet let ne.
ne pashe mi afn guncat,pa neki bluzit.
pashe pa mi res tko ,ko sem sama doma ali pa v naravi,velik boljsh cutim,slisim,voham,slisim....vse kar je okrog mene in v meni. :palec:

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#35 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 16. november 2005, 15:34

Mislim, da je pri marihuani najtežje zaštekat to, da je resnično zelo uporabno zdravilo in nasploh zelo uporabna rastlina. Vendar pa se mi zdi zelo logično, da je prepovedana in da še bo nekaj časa prepovedana, kljub vsem svojim pozitivnim učinkom. Nekako si ne znam predstavljati, da bi močni medicinski in farmacevtski lobiji kdaj dali zeleno luč za prosto proizvodnjo in uporabo travice. Predstavljajte si, da bi imel vsak za svojo bajto posajeno svojo rastlinico, jo v miru kadil, si kuhal čajčke al pa mlekec (in jo imenoval zdravilo in ne droga, kar je zelo pomembno za vsesplošno počutje) in ne bi brez potrebe žrl na kile antidepresivov, pomirjeval in drugih uradnih drog. Tabletndilerji ala Lek, Krka... in ostali nikakor ne bi mogli dopustiti, da bi ena mala bezvezna rastlinica lahko nadomestila pol njihove proizvodnje. Mislim, da se vsi farmacevtski giganti tega zelo dobro zavedajo, zato pa že tlačijo travico v vse možne oblike tablet in zdravilnih preparatov, nočejo pa enostavno priznati, da en pokajen joint naredi več dobrega, kot škatlica tablet.

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. november 2005, 15:58

Koma, zivjo in dopbrodosel! :vio: :palec:

Zelo dobra in poucna/koristna tema!!! xokx :palec:

Pravilno si jo postavil tud v ta forum (in upam, da bo ostalo pri takem.... teku, vzdusju debate.... ).

Meni je pa sicer dvomiti o njenih zdravilnih ucinkih pravzaprav celo smesno. :palec: x:)x
nenazadnje so bile stevilne pozitivne lastnosti in ugodni ucinki na zdravje oz. bolezenske tezave, pa drugi njeni ucinki ze tisockrat dokazani in podani. ...


... zaenkrat tolk od mene. xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. november 2005, 16:42

Mislim, da se vsi farmacevtski giganti tega zelo dobro zavedajo, zato pa že tlačijo travico v vse možne oblike tablet in zdravilnih preparatov, nočejo pa enostavno priznati, da en pokajen joint naredi več dobrega, kot škatlica tablet.


Sam farmacevtski? Kaj pa npr. proizvajalci alkohola, misliš, da so navdušeni nad morebitno legalizacijo? Pa narko-mafija? Pa še kdo, sem pozabil, kdo vse, bral en zanimiv članek.....

Je pa treba bit objektiven in mogoče rečt tudi kaj o slabih plateh travce, al ste tak navdušeni, da mislite, da jih čisto nič ni? :inocent:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. november 2005, 16:58

'slaba plat travce' je odvisnost sama po sebi - ki obstaja v cloveku (ze pred uzivanjem cesarkoli) ... in nima zveze z marihuano, in niti to ni nujno res, da *pelje v trde droge*.

nekateri na trdih (verjemte, da jih poznam/sem poznala ful, nekateri, clo velik... je ze pokojnih, tud od stafa, vendar seveda ne od trave xDDx... prej od tobaka, pa se tle nisem enakega mnenja kot vecina)...

Podobno kot bi zarad alkoholikov zanikali zdravilne ucinke vina - tako je moje mnenje o *zadevi*. xDDx

xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. november 2005, 17:01

Podobno kot bi zarad alkoholikov zanikali zdravilne ucinke vina - tako je moje mnenje o *zadevi*. xDDx

xyesx


Torej za začetek.......priporočljivo zmerno konzumiranje? :inocent:

Torej "psihična", ne fizična, odvisnost. Še kaj? x:px
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. november 2005, 17:15

Torej "psihična", ne fizična, odvisnost. Še kaj? x:px

ja, seveda, pri NEKATERIH (x!x - ne vseh) brezvoljnost, odsotnost energije, bluzenje....
vendar pa ZNATNO MANJ (vkljucno s stranskimi ucinki, tudi dolgorocnimi) kot uzivanje alkota. x!x xyesx

splosno znani oz. veljavni vpliv na spomin pa je zame preprosto smesen. x:Dx x:px

po drugi strani pa je res, da nekdo je alergicen na pomarance. :inocent:

xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 16. november 2005, 17:37

Malo smo zabluzili od zdravilnih učinkov travice stran.
O legalizaciji in dobrih in slabih straneh trave lahko najdeš za vsakim voglom dovolj literature.

Bolj me zanima marihuana kot zdravilo, kako jo uporabljati v te namene in zakaj naj bi sploh bila zdravilo in kako naj bi učinkovala na naše psihofizično počutje. Meni je recimo marihuana zdravilo zato, ker verjamem, da so vse bolezni psihofičnega izvora. Vsaka bolezen izhaja iz naše glave, iz nas samih in po moji logiki, če pride bolezen iz tebe, mora v tebi obstajati tudi zdravilo. Marihuana pač ima to sposobnost, da včasih zaradi nje lažje spregledaš kje imaš v telesu porušeno ravnovesje in si lažje predstavljaš kako ga popraviti


my head is my private playground

#42 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 17. november 2005, 09:57

Sam farmacevtski? Kaj pa npr. proizvajalci alkohola, misliš, da so navdušeni nad morebitno legalizacijo? Pa narko-mafija? Pa še kdo, sem pozabil, kdo vse, bral en zanimiv članek.....

Je pa treba bit objektiven in mogoče rečt tudi kaj o slabih plateh travce, al ste tak navdušeni, da mislite, da jih čisto nič ni? :inocent:

odvisno od cloveka ,ki jo konzumira.
pri meni slabih ucinkov ni naprimer.
zmerno uzivanje in nikoli nisem zasla v trde droge,ni mi poslabsalo spomina,kot nekaterim....
...in pravzaprav res dobro deluje name.poznam ucinek in ga izkoristim v sebi primerni obliki.
tako da lahko trdim ,da v desetih letih kajenja ne vidim nobenih slabih znakov,pri sebi seveda.
pri nekaterih ljudeh,pa vidim tudi slabe znake....nekateri pretiravajo...in tko...spomin v k.,bluzenje,zaspanost,se marsikaj,paranoja...
kot vsaka substanca,tudi thc pac nekaterim godi,nekaterim ne.
vsak sam v sebi pa mora to opazovati in nadzorovati.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#43 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 17. november 2005, 10:02

vidim da se malo tudi od konoplje pogovarjate...pa podajam en link...

indijska konoplja

pozdravček xsrcx


Konoplja


Tole je že bilo objavljeno tukaj....

Konoplja

Tale stran pa predvsem konoplja kot zdravilo....članki in pa tudi izkušnje ljudi....
Mal za pokukat... :inocent: x:)x


xsrcx xsrcx

#44 byba

byba
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 17. november 2005, 12:28

Jaz imam točno tak problem z avtoimunsko boleznijo in bi probal s kakšno tako "naravno" travco .... samo z nabavo je problem, ker ne poznam "pravih" ljudi in točnega postopka. xredx x;)x


:vragec: :2src:
Jaz bi tud to probala xDDx .Kaj čmo nardit x?x

#45 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 17. november 2005, 12:55

:vragec: :2src:
Jaz bi tud to probala xDDx .Kaj čmo nardit x?x

vsi k men na terapijo x:Dx x:px

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#46 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 17. november 2005, 14:07

vsi k men na terapijo x:Dx x:px


A misliš tisto z mehurčki, banjo in oblački dima

#47 cigancica

cigancica
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 809

Objavljeno: 17. november 2005, 14:09

A misliš tisto z mehurčki, banjo in oblački dima

xyesx kopel,disece svece,palcke....kozarchek dobrega vinchka,dobra nezhna muska,enga zvitega jollyja in to je to.. :palec:

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain


#48 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 17. november 2005, 14:27

No, k tej "terapiji" še bi jst kaj dodal x:px :vragec: , sam ne bom, k ni bistvenega pomena glede na naslov te teme. x:o)x x:Dx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#49 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 17. november 2005, 14:29

xyesx kopel,disece svece,palcke....kozarchek dobrega vinchka,dobra nezhna muska,enga zvitega jollyja in to je to.. :palec:


No, lahko se zmeniva za kakšno skupinsko terapijo; jaz zrihtam polovico zgoraj naštetega, kopel, dobro nezhno musko in enga zvitega jollya, ti pa disece svece, palcke in kozarchek dobrega vinchka.




[i]balance is the key of wisdom

#50 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 17. november 2005, 15:04

Mojemu prijatelju, ki ima raka so zdravniki na onkološkem dobesedno svetovali naj zaradi bolečin kadi travo in ko jih je vprašal zakaj to ne postane splošna praksa, so samo malo skomignili z rameni in rekli: "sej veste, sistem, država, pa to, kak oni rečejo tak je, mi pa itak nič ne mormo naredit za to"




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0