Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Glasba za dušo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
801 komentarjev na to temo

#51 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 21. november 2005, 10:28

...ne naredi to vsak komad..... na to sm ciljov x;)x
Sej drgač mi je čist vseen Piko.Lahko tut zaključimo to temo če vam ne odgovarja....in the end is up to you x;)x
Glasba je krasna dajalka energije......zato jo duša dostikrat rabi....

Aha, pred leti sem veliko poslušal Enigmo, danes imam drugačno počutje in me ne dvigne tako, kot takrat. Torej me vsak komad ne dvigne ob vsakem času.
Hotel sem le reči, da ne boš imel prevelikih pričakovanj, ker si temo odprl v "Duhovnosti". Recimo omenil bi glas Celine Dion, Mino, pa našo Mio Žnidarič z jasnim glasom, Belafonte At Carnegie Hall (koncertna) me spravi v dobro voljo, Ry Cooder zašpila tako, da je dohovni in meditativni vidik prikrit, a ga ima veliko, potem na hitro se moram spomniti Deep Forest, ki sem jih včasih nažigal, Vangelis me zna še vedno prevzeti, sicer pa je zelo veliko glasbe 70 in 80-tih let z odlično vokalno izvedbo, zapeto doživeto, takrat so glasbo ustvarjali z ljubeznijo, za ljubezen do glasbe in ne toliko za ljubezen do denarja. Od naših pevk ima tako prijeten glas še Damjana Golavšek, muško pa pri nas običajno nima kake posebne barve glasu. Nujno moram omeniti izvedbo Frenki boya My way. Bom pogledal, kaj imam kaj doma. A kot sem napisal že dvakrat, bom še tretjič. Trenutno se filam z Madredeus. Aja, pa Astor Piazzolla - Central park concert. In še Gotan Project prva njihova plata. Pa ena Ratka ...ev, slišal a nikdar našel plate. Od klasike mi najbolj sedeta Beetho in Mozi. Recimo Richardov uvod v Also sprahe Zara. A Whitneyjino prvo obdobje sem omenil? Moram dopisati še Tanito Tikaram, pa Victor Laszlo (recimo komad Ansiedad)

Takole zelo na kratko! x:Dx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#52 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 22. november 2005, 15:35

Evo jih še: Vaya con Dios, Mark Knopfler, ABBA nekateri komadi (tu sem porabil veliko časa z iskanjem CDja, ki bi bil po mojem izboru. Pa remasterirane so bile tako, da je bistvo njihovega sounda, ki mi je všeč, izginil. Tak primer je Definitive collection. Končno sem našel eno kompilacijo od Universal.) The Notting Hillbilies (dobri 4 fantje), filmska glasba James Bond, če je Enya super, je Clannad povprečen a vseeno kdaj za poslušati, TubularBells od Mike Oldfielda, Wish You Were Here od Floydov, Mark Isham eni komadi filmske glasbe (Mrs. Sofel ali kako že) pa še kak komad z njegova albuma, kar dosti komadov Eltona Johna (celo novejši Songs from west coast je dober) aha pa Bregovičev Arizona Dream sem pozabil in Ederlezi (mešanica filmske glasbe) to bi kakšna Cigica morala poznati
Mogoče se še kakšne spomnim ali pa raje pogledam, kaj imam še doma.

P.P. pa kakšno pesmico je fino zapeti ob poslušanju Vlada Kreslina
Sugar Zucchero - zadnja plošča: Zucchero&Co
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#53 kokica

kokica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 176

Objavljeno: 22. november 2005, 16:17

Kakorkoli............ x:)x Dalmatinska glasba mi vedno seže v dušo...............

xsrcx xsrcx xsrcx xsrcx x^x
Smisel življenja je največja sreča

#54 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 22. november 2005, 16:29

Matchbox 20 kumad Back 2 good.....krasn je


in spet Loreena Mckennitt kumad Mummers' Dance.....čudovit je in kumad Marco Polo iz njene plate The Book Of Secrets...lahk sam rečem hvala ti LOrena xsrcx



Drgač mij pa od bonda najboljši komad Duran Duran - A View To A Kill......mmmmmmmmmm

#55 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 23. november 2005, 12:50

The Book Of Secrets

Dobra plošča... :palec:
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#56 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 26. november 2005, 14:51

Glasba za dušo... xsrcx
Ne paše ravno sem ampak Bogu hvala za eMule...
Tam so stvari ki jih nisem več mogel najti nikjer drugje... xsrcx
Tiste večne, za dušo v vseh obdobjih :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#57 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 28. november 2005, 15:54

Enya - Paint the sky with stars...
Pravkar poslušam... xsrcx :flower: :flower:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#58 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 28. november 2005, 16:07

Dobra tlačenka! x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#59 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 28. november 2005, 16:18

Dobra tlačenka! x:Dx


Ne, eMule... x:Dx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#60 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. november 2005, 13:34

Jaz še vedno veliko dam na plastično škatljico z lično zapakiranim picorezom, ki lahko služi tudi kot izvor glasbe, če ga zadegaš v ustrezni artafekt.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#61 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 30. november 2005, 13:40

:eek: pravilno slovensko napisano, ni sledu o narečju, ampak zastopim pa čist nič.....

bom zvečer s SSkj probala preštudirat, kaj si hotel povezat s tem skrivnostnim stavkom x;)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#62 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. november 2005, 15:49

Kar potrudi se. :palec:
Vedno po uporabi za rezanje pice picorez temeljito očisti, saj v nasprotnem zapackaš glasbeno skrinjico!
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#63 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 30. november 2005, 15:59

Glasba na picorezih? Naš picorez je po obsegu manjši z močnim ročajem, da seže v dno pice! Pa disk je dober tudi za rezanje bureka, kar je znano že dolgo.

Včeraj sem ob prijetnem branju Coccijevega in Matejinega prevoda dveh sporočil Lučkarjev poslušal trojček plošč Faith Hill.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#64 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 30. november 2005, 16:09

Enya - Paint the sky with stars...
Pravkar poslušam... xsrcx :flower: :flower:


se že lovda...hehe

#65 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 30. november 2005, 17:43

Jaz še vedno veliko dam na plastično škatljico z lično zapakiranim picorezom, ki lahko služi tudi kot izvor glasbe, če ga zadegaš v ustrezni artafekt.


:eek: x:Dx Človek se vedno lahko kaj novga nauči... x:Dx :palec:
Sicer pa ni pomemben izvor, važno je da je za dušo... xsrcx
Trenutno pa:
Vangelis - Carmina Burana... xsrcx xsrcx
Isti izvor... x:Dx x:Dx

se že lovda...hehe



:vragec: :vragec: Mene pa zmerjaš s piratom... :vragec: :vragec: x:Dx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#66 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 30. november 2005, 18:10

VANGELIS, VANGELIS in pa seveda VANGELIS........

Reprise, Voices, Oceanic.......

Mi je prišel v življenje ob ravno tapravnem trenutku, ko sem ga rabila.
Nanj sem se spravljala k sebi, nanj sem meditirala, nanj sem vizuallizirala, nanj sem se zdravila, nanj sem ustvarjala.....
Mi je nekako zlezel pod kožo in samo da ga zaslišim, že padem malo manj kot v alfo....

Seveda tudi Enigma, Jan Michele Jarre, Kitaro in podobno.....

Včeraj sem pa končno dobila Hotel California Unplugged v živo in ob tistih kitarah mi je božansko.....

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#67 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 30. november 2005, 18:58

VANGELIS, VANGELIS in pa seveda VANGELIS........

Reprise, Voices, Oceanic.......

Mi je prišel v življenje ob ravno tapravnem trenutku, ko sem ga rabila.
Nanj sem se spravljala k sebi, nanj sem meditirala, nanj sem vizuallizirala, nanj sem se zdravila, nanj sem ustvarjala.....
Mi je nekako zlezel pod kožo in samo da ga zaslišim, že padem malo manj kot v alfo....

Seveda tudi Enigma, Jan Michele Jarre, Kitaro in podobno.....

Včeraj sem pa končno dobila Hotel California Unplugged v živo in ob tistih kitarah mi je božansko.....


In če je zraven še Enigma, pa Enya... xsrcx xsrcx xsrcx
Te ponese med zvezde... xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#68 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. november 2005, 22:27

Budha Bar :inocent:

#69 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 30. november 2005, 22:37

Včeraj sem ob prijetnem branju Coccijevega in Matejinega prevoda dveh sporočil Lučkarjev poslušal trojček plošč Faith Hill.

dobra kombinacija xokx xDDx

#70 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 30. november 2005, 23:36

Saj ste že vse povedali... Vangelis, Enya, Enigma, Dolares... Grki imajo zame najboljšo ambientalno glasbo in največ izbire, nore plošče....
Všeč so mi orgle, pa madrigali, etno muska ala Desert Rose od Stinga, Riverdance muska... itd..., če sem razpoložena jan garbarek, Balanescu etc....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#71 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 30. november 2005, 23:56

Budha Bar :palec: x^x

#72 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 1. december 2005, 00:26

Meni pa Budha bar ne sede toliko :inocent: ne me kregat ampak res ne....
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#73 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. december 2005, 00:50

skregan :o|o:

#74 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 1. december 2005, 10:37

Aha, če nisem omenil Enye, ne pomeni da je ne poslušam. Običajno omenjam tisto, kar drugi še niso. Recimo - včeraj sem si zavrtel A day without rain. Nimam čisto vseh njenih plošč, samo 4.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#75 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 1. december 2005, 15:14

:eek: x:Dx Človek se vedno lahko kaj novga nauči... x:Dx :palec:
Sicer pa ni pomemben izvor, važno je da je za dušo... xsrcx
Trenutno pa:
Vangelis - Carmina Burana... xsrcx xsrcx
Isti izvor... x:Dx x:Dx
:vragec: :vragec: Mene pa zmerjaš s piratom... :vragec: :vragec: x:Dx x:Dx


He he


Sam tale Enya me sploh tok ne potegne.Mi je vse preveč umetna...al kva pa vem...ni mi tok k Loreene McKennitt k sem mi zdi bol naravna, divja, mistična,bolj me zadane not x^x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0