Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alkoholizem-problem Slovencev


  • Prijavi se, če želiš komentirati
72 komentarjev na to temo

#26 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 3. januar 2006, 00:36

:inocent: a boš častil še enga x;)x x:Dx x:Ix črnega barona bi...da ne mešam.... x8Dx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#27 lilita

lilita
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 13. januar 2006, 00:15

Alkohol je STRUP!!! :vtz:
dANES SEM VIDELA NEKEGA "KLOŠARJA",KAKO JE V PARKU OPRAVLJAL SVOJO POTREBO...Zamislila sem se,da je morda nekoč imel družino,službo in dom.Kaj ga je pripeljalo do takega načina življenja?Samo alkohol?Kaj je botrovalo,da se je vdal temu in je z leti postal dotalno dementen ?
Morda nemoč da se spoprime z življenjem samim..Slovenci smo res zelo znani po alkoholizmu in po samomorih.
Morda pogrešamo tisto davno skupnost,ki so jo gojili naši pra očetje in matere?Vedno več je ljudi,ki išče neko resnico in boga kamor pač imajo možnost in kjer tudi kaj najdejo za svojo dušo.Kajti,če nimamo notranjega miru,se tudi hitro vdamo alkoholu in drugim stvarem....In kakšen postane človek,ko je že več let zastrupljen?samo za fix ali alkohol mu je,zna zelo dobro lagati,tudi samemu sebi,da lahko dobi svojo dozo..
Še isti dan sem srečala še ostarelo prostitutko,vprašala me je za uro in ko sem ji lepo odgovorila in se ji nasmehnila,se je začela kar prekopicavat,kot da ji je to tuje,kajti take ljudi je družba zavrgla..kot,da je skrila svoje ogledalo in se zakopala v tržni vrvež in pohlep...
In nekdo gre za mano in pijan vpije za menoj ter me kliče...Zakaj mora obstajati omamljanje,da se počuti človek bolj siguren vase? :sori:
Živi in pusti živeti!!!

#28 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 13. januar 2006, 08:07

Zakaj mora obstajati omamljanje,da se počuti človek bolj siguren vase? :sori:


Zato, ker alkohol ne škoduje zdravju, ampak ga še celo izboljša. Hmm... shment kdo bi si mislil. :vragec:
Pa tudi vse "znanstvene" raziskave dokazujejo, da jepopolnoma neškodljiv, seveda v zelo majhnih količinah ne. IN če ga ne piješ ne boš dosegel boljšega zdravja.

Rešitev je čist simpl. Ukinit bi moral alkohol pa bi blo vsega tega konec.

#29 evelin

evelin
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 437

Objavljeno: 13. januar 2006, 09:43

Rešitev je čist simpl. Ukinit bi moral alkohol pa bi blo vsega tega konec.



Verjetno bi potem določeni ljudje našli kaj drugega v čem bi utapljali svojo žalost.........
Jaz pravim, da je treba bit zmeren v teh zadevah, pa je lahko vse dobro, če ne še bolje. x^x

#30 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 13. januar 2006, 10:26

Potreba po alkoholu je po mojem le simptom-posledica, tako kot je to vsaka druga odvisnost. Dokler nam ali ljudem okoli nas-družina, sodelavci, prijatelji, ta naša razvada-potreba ne povzroča nevšečnosti ali negativnih vedenjskih vzorcev je to vse sprejemljivo.
Takoj, ko zaradi te naše razvade nekdo vsaj občasno trpi je seveda vse skupaj preseglo razumne meje in je potrebno ukrepati, jasno če to sploh želimo.

Vsi "odvisniki", ki sem jih pobližje spoznal so v svoji podzavesti skrivali v večini nezavedna prepričanja, ki so se praviloma izoblikovala v prvih otroških letih. Saj najbrž so tudi izjeme toda v moji petnajstletni praksi jih še nisem srečal.

Nič ni narobe z alkoholom-drogami-seksom; težava je v nas ! xredx
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 10:34

Alkohol je STRUP!!! :vtz:

se strinjam.
tko kot cukr.
najboljs da tud tega kar ukinemo. x:o)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 13. januar 2006, 10:39

se strinjam.
tko kot cukr.
najboljs da tud tega kar ukinemo. x:o)x x;)x


Zanimivo Marsa, da si omenila "cukr", ki ga naše telo enostavno ni sposobno absorbirati v teh količinah, ki ga v večini uživamo danes!

Še kakšno stoletje nazaj so baje ljudje v povprečju zaužili 1 gram dnevno, danes pa naj bi bila ta količina celo 140 gramov na osebo.
Hm "zdej se pa uč"! xrolleyesx
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#33 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 10:41

jaz ga ne, men deluje kot strup. :)
tko da sem to "vedla" (mislim moje telo ve, ne poznam pa tehnicnega ozadja, tehle cifer pa tega xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#34 odium.p.

odium.p.
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 214

Objavljeno: 13. januar 2006, 10:50

jaz ga ne, men deluje kot strup. :)
tko da sem to "vedla" (mislim moje telo ve, ne poznam pa tehnicnega ozadja, tehle cifer pa tega xDDx)

:palec: , Jaz sem nekaj let nazaj uporabo minimiziral. Tako da mogoče kakšno pecivo al kaj podobnega nekajkrat na mesec. Pa se mi je moč predvsem pri meditaciji-poglabljanju v trans in nasploh v življenju močno povečala.
V TEMI ZEMLJE EDEN ŽAREK SVETI, NE ZAZNA GA VEČ ZAVEST, LE DUHA GLOBOKI SPLETI.
Michael newton

oduim.p.'s Blog

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 11:00

jaz pa nikol nisem bla za sladkaraj, od majhnega mam rajs slano, kislo, grenko... tko mi je blo tud lazje, ko nam ga je zmanjkal (rjavega cukra, belega nisem uporabljala desetletje), ga preprosto skenslat.
preprosto ga nismo kupil. x:)x
in ga nic ne pogresal, se clo tamal ne - sam on je pac otrok in tako je sladkarije, saj vecina otrok mara sladke okuse.

saj tud jaz pojem cokolado, pojem piskotek, sam... lohk ta hip ukinem, pa ne bo nobene frke. :)

ne rabim ga, nekako.
jp, jaz sem se od nekdaj poslusala, sem mela ze kot otrok poseben okus, marala shtorchke in kislo zelje in taksno.

*

da pa ostanemo pri temi; rada spijem kak terancek, tud pivo maram, tud zestokega se ne branim (ampak sam nesladkanega, opazim ce je, jasno), viskijev in tega stafa ne pijem, sam razne domace viljamovke in podobno.
In se seveda nikakor nimam za alkoholika in sem tud zdrava. x^x

nisem naklonjena ekstremizmu pa tud ne 'spreobracanju' folka zarad svoje spreobrnitve al pa zarad ene izkusnje s tega podrocja, ki smo jo imeli in je bila slaba.

To je tko, kot bi jaz pisala, odpirala temo: motorizacija je problem.

In pira si moj froc ne bo mogel narocit v gostilni se 5 let, pac pa izpit gre lohk pa ze cez 3 leta delat. x:o)x

tko da, ce cmo, ce tko gledamo, mamo pa res ful enih problemov slovenci.

kaj ce bi v kali rajs to se sli resevat?

a ko bomo samomore obravnaval, a bo to problem, da mamo prevec strelnega orozja doma, prevec nozhev, prevec rek z mostovi?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 13. januar 2006, 11:29

Ni problem v alkoholu, problem je zakaj sploh iščemo alkohol. Verjetno, ker smo slovenci še dokaj zaprti, samo se mi zdi da se popravlja.
Sem takšen, ker sem živ.

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 11:32

Problem je v folku, jasno...... saj tud pistola se ne sprozi sama. :)

Odprtost?
Morda, vendar je skoraj smesno ali staromodno govort o alkotu kot problemu, ce se na partyjih zgolta po kile ecstasyjev - za kar je seveda najverjetneje kriv pol lastnik lokala al pa njegovi sosedje. x:o)x

Problem je tud v vrednotah.

problem je v tem, da ful folka ne vidi smisla v lajfu.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 lilita

lilita
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 116

Objavljeno: 13. januar 2006, 15:06

To za cuker,da je tako škodljiv,mi je pa nova..Na to nisem nikoli pomislila.
Živi in pusti živeti!!!

#39 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. januar 2006, 15:10

ja saj vecina folka ne, zato ga pa tud tko rada ponudim za primerjavo, protiutez...
ker sama snov je lohk katera zdrava (tako kot vino), ob pretirani uporabi pa je skodljiva in celo strupena.

mal opazuj pr seb (sem v eni drugi temi pisala, da men cukr v kavi <ce je>, naredi da me kava naredi nervozno in tako - in ne sama kava. xyesx tko jo ze kako leto pijem brez. xDDx probaj, za stos)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#40 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 13. januar 2006, 15:54

ja saj vecina folka ne, zato ga pa tud tko rada ponudim za primerjavo, protiutez...
ker sama snov je lohk katera zdrava (tako kot vino), ob pretirani uporabi pa je skodljiva in celo strupena.


xyesx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#41 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 13. januar 2006, 16:33

To za cuker,da je tako škodljiv,mi je pa nova..Na to nisem nikoli pomislila.

Sploh oni v cvičku x:Dx

#42 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 13. januar 2006, 19:36

..Pije ga tak ali pa tak praktično VSAK. Iz takšnih in drugačnih razlogu. A je kej narobe s tem? NE! Itaq več al manj uživamo same škodljive snovi za telo, tko da če je še mal alkohola zdraven ne bo škodlo. In je zabavno, ko folku malenkost popustijo zavore - marsikej se sliši, marsikej se pove, teme postanejo bolj zanimive, vzdušje je bolj sproščeno. Tko da, zakaj da ne? Sem pa tja...

Alkoholizem = pretirano uživanje alkoholnih pijač.
Je pa drugače z ljudmi, ki so stalno pijani, in nato jambrajo za DENAR [recmo da ti gre 6k na noč!!]. Al pa ne znajo ublažit učinka oz se preveč napijejo, in se cel nasledni dan regenerirajo. Al pa stari pijančki, k so cele dneve v gostilnah. Al pa, mladina k se napije, potli pa f***** med sabo. Kukr če bi trezni to delal nebi blo ok, zato se treba napit - da je en izgovor.. Take zadeve so mi pa rahlo MIMO. Pač človeški idiotizem včas nima meja.

Nebi reku, da je to problem samo Slovencu. Poglejte recmo Nemce [oktoberfest], pa Skandinavce [k se z žganimi nalivajo], Ruse [vodka], Britance [pivo], Američane [wiski]... idt. Al pa vse velike športne dogodke, koncerte... kolk se to popije alkohola. To je nasplošno problem zahodne civilizacije.. Kdo sponzorira ligo prvakov?

Zakaj država nič ne nardi? Kaj pa nej nardi? Kdor bo hotu, bo VEDNO našel način. Če je država pametna, ve, da alkoholizem prej škodi kot koristi za proračun. Nesreče --> bolniške, taki in drugačni problemi, neproduktivnost,.. mislim da to državi ni v interesu. Vsaj če ma kej soli v glavi..

Izjava, da tisti ki pijejo niso uspešni je pa čisto zgrešena. Zlo velik ljudi pije, in je zelo uspešnih - poznam velik primerov tudi osebno. Kukr pač komu paše - bodmo strpni :D

Pa še to bi dodal. Če v družbi ne piješ, ni take panike. Te nobeden več ne sili. Včasih je blo to bolj primitivno. Zdej pa, če je ne - je pač ne. Noben ne zamer. In tud nisi izpostavljen. Edin.. po določenem cajtu, se zna zgodit, da ne kapiraš kakih štosev, oz se ti ne zdijo smešni - medtem ko ostali pokajo od smeha. Edino to je mal nerodno :D.

Tko da, v mejah normale pa je. Mal pa le treba odmrlih celic pobit :). Sej poznate tisto o tropu.. antilop. Trop deluje tko dobro, kot najšibkejši člen. S tem ko pa plenilci pobijejo šibke člene, je pa trop kvečjemu močnejši.

P.S. KAKŠNA DEHIDRIRANOST?? Kako se to čuti?
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#43 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 14. januar 2006, 12:15

Da se še mal tukaj pofočkam ! :vragec:
Včeraj oz. danes...spil toliko vodk...da se mi kr :wacko: xsmx xsingx xg:Dx
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#44 Estrela

Estrela
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 15. januar 2006, 22:39

se strinjam.
tko kot cukr.
najboljs da tud tega kar ukinemo. x:o)x x;)x

Tole si pa mem mahnla, sorry, žališ une k so taki. In morjo bit tud taki in drugačni.
Sorry še enkrat (šovinistka ). x!x
Zaboga !Kaj se res sanje uresničujejo ?

#45 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 26. julij 2010, 07:55

Zanimiv ne.Paj alko še bolj škodljiv na telo kot đolce.Dlih včerej sm z enmu debatiral okol tega(trave).Je bil tip v nastniških letih skos na njej in končal v Begunjah(kjer maš tut zdravljenje za alkoholike...smešno) v psihiatrični bolnici, vendar ne zaradi nje temveč duševnih motenj.


k je en znanc umru, so tut usi goworl, da ga je pjača pokopala, on je pa u resnici samo jetra imel čist hin. x:o)x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#46 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 26. julij 2010, 19:22

Objavljena slika da si obudil to temo Janko

za začetek Objavljena slika





#47 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 26. julij 2010, 19:35





#48 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 26. julij 2010, 19:45

še eno Objavljena slika ... zdej bom pa nehala Objavljena slika



#49 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 26. julij 2010, 20:08

prva dva linka ne delata, zbriši "http//" (tadrugi)

alko je pa Objavljena slika



ops ... pa res Objavljena slika ... brišem ... eh ... bom popravla ... škoda takih lepih pesmi Objavljena slika


imaš prav Objavljena slika ... še posebno naslednje jutro Objavljena slika

#50 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 27. julij 2010, 06:29

:palec: da si obudil to temo Janko


huuuaaalllaaaa.... x:)x
res je dobra fora, da se po novem spodaj prikazujejo še podobne teme. :palec:
zdej čakam še kej okol jošk. in to samo zato, ker jebeš žiwot bez žena, rakije i cigara. x:px x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0