Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nevarnosti kvazi duhovnosti in zdravilnih tehnik


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
210 komentarjev na to temo

#51 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 14. december 2005, 10:57

:switz: še dobr da si se pojavu........ti znaš to tko napisat :palec: definitivno se strinjam z vsem x^x

folk pač rad za svoje neumnosti razne krivi temne sile :xx!: sam če je pa kej dobrega pa kr seb zasluge prpišejo, tam pa ni noben dobri duhec zaslužen.....
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#52 Ikorosec

Ikorosec
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 14. december 2005, 11:18

:switz: še dobr da si se pojavu........ti znaš to tko napisat :palec: definitivno se strinjam z vsem x^x

folk pač rad za svoje neumnosti razne krivi temne sile :xx!: sam če je pa kej dobrega pa kr seb zasluge prpišejo, tam pa ni noben dobri duhec zaslužen.....


:eek: ... sem zelo šokiran ... vidim in ugotavljam, da ste že daleč zabredli v vašo "kvazi" duhovnost ... in samo mlatite prazno slamo na teh forumih ... naj vam Bog pomaga ... x:)x

Imejte se lepo v vaši "kvazi" duhovnosti in čao ... x:)x

To temo je popravil/a Ikorosec: 14. december 2005, 11:22


#53 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 14. december 2005, 11:22

Vidim, da ste že daleč zabredli v vašo "kvazi" duhovnost ... naj vam Bog pomaga ...

Hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Neumno, da sem se smejal, ampak malo duška si je treba dati.

Po čem sklepaš, da je "vaša" kvazi, "naša" pa ne? xDDx (Saj niti ne najdem primernega izraza, "prava" mi ne diši.)

Tomaž, ne se vznemirjat, napisal boš še velikokrat, tolikokrat kot bo pač potrebno.... :palec:
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#54 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 14. december 2005, 11:27

x;)x :vragec: Duhovnost je samo zavedanje svojega poglobljenega diha. xsrcx x:o)x x:Xx x;)x

#55 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 14. december 2005, 11:27

:eek: ... sem zelo šokiran ... vidim in ugotavljam, da ste že daleč zabredli v vašo "kvazi" duhovnost ... in samo mlatite prazno slamo na teh forumih ... naj vam Bog pomaga ... x:)x

Imejte se lepo v vaši "kvazi" duhovnosti in čao ... x:)x

:wOOt: ti si šele dober x:Dx pravi humorist...

in ne rabim boga da mi pomaga, pomagat si znam sama x^x
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#56 Ikorosec

Ikorosec
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 14. december 2005, 11:31

Drugače vam pa priporočam, da dodobra preberete knjigo Gabriele Amorth: Izganjalčeva pripoved .
Izganjalčeva pripoved nam pomaga spoznavati, da Zlo obstaja, da mu niso bili priče samo v preteklosti, marveč mu bomo tudi v prihodnje. Novi časi prinašajo nove oblike hudega, ali – kakor bi dejal avtor – nove oblike hudičevega delovanja.

Potem pa še zraven strani na naslovu http://www.eksorcist.com/articles.html . Na tej so zbrani zanimivi članki in tukaj boste našli vse odgovore na vprašanja, ki vas mučijo in vam ne dajo spati x:)x.

Zdaj pa res čao ... x:Dx

:wOOt: ti si šele dober x:Dx pravi humorist...

in ne rabim boga da mi pomaga, pomagat si znam sama x^x


Todika,

:eek: ... to potrjuje, da nisi na pravi strani ... kajti če nisi z Bogom si proti njemu
:C: ... ampak kaj čmo ... vsak si sam kroji svojo usodo ... vsak je sam kriv za vsa dejanja, ki jih naredi in bo sam odgovarjal za vse ...

#57 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 14. december 2005, 11:33

Drugače vam pa priporočam, da dodobra preberete knjigo ... Zdaj pa res čao ...

Ne, želim si tvojih odgovorov. Ne pa, da nam vprašanja, namenjena tebi, ponujaš odgovore drugih.
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#58 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 14. december 2005, 11:36

Drugače vam pa priporočam, da dodobra preberete knjigo.............. x:Dx


Preveč bereš in premalo se ukvarjaš sam z sabo...jest grem raj kam dušo zresetirat (in telo), kot da bi bral take traparije...to samo zavaja in nas drugam pelje, to so tvoje "zle sile".

Odpri se proti vesolju, poglej kaj vse je tam spravljeno in veliko lepega boš tam našel, sploh ti ne bo treba brati o izganjalcih.....tisto kar zase najdeš boš koristno lahko pokoristil tudi tu v tem času in tej materiji......

"Hudičem" pa pusti naj se sami z sabo ukvarjajo...že tko jih je preveč pa če začneš pri vladi ali pa nagajivem sosedu...a zopet ti samo toliko lahko nagaja, kolikor se mu pustiš in se vklapljaš v ta nagajajnja....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#59 Ikorosec

Ikorosec
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 14. december 2005, 11:39

Ne, želim si tvojih odgovorov. Ne pa, da nam vprašanja, namenjena tebi, ponujaš odgovore drugih.


x:Dx .... saj se z vsem strinjam kar piše na straneh http://www.eksorcist.com/articles.html in v knjigi Izganjalčeva pripoved in ne bom sedaj dvakrat pisal zadeve ... preberite si ... pol pa mlatite, ... in mlatite .... x:Dx ... kakor že znate ... x:Dx

ha ... a ste šokirani nad stranjo http://www.eksorcist.com x:Dx ... vam ne da spati .... x:Dx
Tako je to, če komu stopiš na žulj x:Dx ....

Ajd mejte se fajn ... x:Dx

#60 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 14. december 2005, 11:41

Todika,

:eek: ... to potrjuje, da nisi na pravi strani ... kajti če nisi z Bogom si proti njemu
:C: ... ampak kaj čmo ... vsak si sam kroji svojo usodo ... vsak je sam kriv za vsa dejanja, ki jih naredi in bo sam odgovarjal za vse ...

aja......daj nehaj...........a nam ne krojijo usode ene temne sile ki nas silijo delat nerazumljive stvari :inocent: in na drugi strani razni mladeni ki nas vodijo na pravo pot :inocent:

hja.....js definitivno sem na pravi strani, ker sem na svoji strani........in konc koncu, zakaj bi bila proti bogu, sej tako me je un ustvaru.....al me je satan mogoč x:px
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#61 Ikorosec

Ikorosec
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 14. december 2005, 11:44

aja......daj nehaj...........a nam ne krojijo usode ene temne sile ki nas silijo delat nerazumljive stvari :inocent: in na drugi strani razni mladeni ki nas vodijo na pravo pot :inocent:

hja.....js definitivno sem na pravi strani, ker sem na svoji strani........in konc koncu, zakaj bi bila proti bogu, sej tako me je un ustvaru.....al me je satan mogoč x:px


Todika x:Dx ,

kaj pa komentiraš zadeve o katerih nimaš pojma o pojmu x:Dx .... mlatiš prazno slamo ... x:Dx .... najprej se malo poduči o tem x:Dx ... pol pa štrikaj x:Dx ...

#62 Todika

Todika
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 677

Objavljeno: 14. december 2005, 11:46

Todika x:Dx ,

kaj pa komentiraš zadeve o katerih nimaš pojma o pojmu x:Dx .... mlatiš prazno slamo ... x:Dx .... najprej se malo poduči o tem x:Dx ... pol pa štrikaj x:Dx ...

aha, midva se ž cev lajf poznama pa ti zato tok dobr veš kok mam js pojma :inocent:
glih tak bi js lohk zate rekla da nimaš pojma, sploh o življenju k s takimle uletavaš......sam da je tjeb fajn x:px

nimaš kej za osporavat, pol s takole da nimam pojma uletiš :o|o: ccccccc.......
KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

Bora

#63 Ikorosec

Ikorosec
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 14. december 2005, 11:46

Preveč bereš in premalo se ukvarjaš sam z sabo...jest grem raj kam dušo zresetirat (in telo), kot da bi bral take traparije...to samo zavaja in nas drugam pelje, to so tvoje "zle sile".

Odpri se proti vesolju, poglej kaj vse je tam spravljeno in veliko lepega boš tam našel, sploh ti ne bo treba brati o izganjalcih.....tisto kar zase najdeš boš koristno lahko pokoristil tudi tu v tem času in tej materiji......

"Hudičem" pa pusti naj se sami z sabo ukvarjajo...že tko jih je preveč pa če začneš pri vladi ali pa nagajivem sosedu...a zopet ti samo toliko lahko nagaja, kolikor se mu pustiš in se vklapljaš v ta nagajajnja....



Ti kar resetiraj svojo dušo x:Dx ... bomo videli čez par let kam te bo to pripeljalo x:Dx ....

#64 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 14. december 2005, 11:59

UuuuuuuuHuHuuuuuuuU

No, Ikorosec, očitno si poln samega sebe in si se tule moral malo izpraznit!
(Predlaganih strani pa nisem šel klikat in zaradi njih ne bom spal nič drugače, kot običajno.)
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#65 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 14. december 2005, 12:23

Ti kar resetiraj svojo dušo x:Dx ... bomo videli čez par let kam te bo to pripeljalo x:Dx ....

ma dej nehi no s takimi....sam dobro vem kam me pelje, če bo pa res tako bomo pa videli, se sploh s tem ne obremenjujem, sem že kar nekaj časa na svet in zaenkrat mi čist nč ne manjka, tudi "hudčev" ne, sem pa že kar nekaj "coprnc" v tem času spoznal...haha....z enim parim se prav luštn mel.....tko, da naj te ne skrbi....pa še to...kolikor toliko dobro obvladam zakone narave, prav dobro pa tudi lahko vidim, kaj se v tvoji glavi dogaja, tud s tem sem se včas velik ubadal. Boš pač mal moral tam pr seb pošlihtat. ljudi pustiti, da imajo svojo voljo in svoj prav, nikakor pa ne moreš groziti v naprej, ker te grožnje ne naletijo na prava tla.....je pa res, da če ti kdo nasede, da pol je pa v dreku.....isto, kot če ti jasnovidka nekaj napove in ti to verjameš...potem boš tako peljal svoj jutri....a tudi to je samo podzavest in ozaveščanje miselni vzorcev....če nekdo rabi za rast, zakaj pa ne, jaz na tem ne rastem več, bolj so mi pomembne druge vrline, in na tem gradim že nekaj let...to je poštenje, ne se vtikat v tisto kar ni tvoje in iskrenost predvsem sam do sebe, vse ostalo ob tem pa potem samo lavfa, tudi vesolje, sam "hudičkov" pa res ne vidiš več.......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#66 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. december 2005, 14:54

Alef,

Tebe pa nisem nič vprašal, ni ti ti nisem nič odgovoril in ne komentiraj stvari o katerih nimaš pojma o pojmu ...

Prosim za razumevanje.


Se pravi da imava približno enako znanje... x:Dx
Komentiram pa lahko kar hočem.
Tako je to na tem forumu.
In tudi bom, če ti je všeč ali ne.
Pa ne zaradi tebe.
Zaradi drugih in zaradi sebe.

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#67 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 14. december 2005, 15:13

Izganjalčeva pripoved rimskega eksorcista nam pomaga spoznavati, da Zlo obstaja

Zlo NE obstaja! Zakaj to trdim?
Bog naj bi bil vsemogočen in popoln. To drži kot pribito. Bog JE vsemogočen in vse, kar obstaja, je razodevanje neskončnega Boga. Kakor hitro pa verjameš, da obstaja zlo, ki nasprotuje Bogu, taisti Bog ni več vsemogočen, ker obstaja nekaj, kar ni od Boga. S tem se podre vsa shema vesolja. Kabalisti določenih šol ne verjamemo v obstoj zla. Ne vem, kako je z drugimi duhovnimi smermi, zato ne morem o drugih podajati menja. Zlo je samo manifestacija napačnih zaključkov končnega razuma ali spleta nesrečnih naključij. Duševne bolezni so bile svoje čase znak zla, a gre le za motnje in ne zlo.
Razni psihobioenergoXY terapevti GTX tehnologije, ki operirajo z zapletenimi besednimi zvezami lahko zaradi svojega nestrokovnega, nemoralnega in neumnega početja povzročijo duševne motnje in tudi popolno uničenje osebnosti. Duhovnost sama zase ne more nikogar poškodovati, a zloraba duhovnosti vodi v pekel, proti kateremu je Dantejev opis otroški peskovnik. A ti "terapevti" niso zlobni, temveč so zgolj pohlepni.
Nekateri verniki večjih religij v vsem, kar ni del njihovega dogmatskega pogleda na svet, identificirajo kot potencialno zlo. Mnoge protestantske sekte so naravnost obsedene s Satanom. A ta striček z rogeci ni nič drugega, kot simbolna predstava naše nagonske ravni zavesti. V tem ni nič zlobnega.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#68 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. december 2005, 15:23

aha se pravi podpisani s podpisom potrjuje da ga je na ta dejanja napeljal hudič.....oz. temne sile :o|o:
ali je mogoče sam gospod bog sestopil z oblakov in potrdil dokaze, da so tako neovrgljivi :inocent:
slepec slepega...........hm.....se pravi da dopuščaš možnost da sta tud ti in tale tvoj mladen sam dva slepca :inocent:


Si mi snela z jezika...pravzaprav s prstov... x:Dx x:Dx :palec:

:eek: ... sem zelo šokiran ... vidim in ugotavljam, da ste že daleč zabredli v vašo "kvazi" duhovnost ... in samo mlatite prazno slamo na teh forumih ... naj vam Bog pomaga ... x:)x

Imejte se lepo v vaši "kvazi" duhovnosti in čao ... x:)x


Papa... x:Xx xsrcx
:onfire: :onfire:

Drugače vam pa priporočam, da dodobra preberete knjigo Gabriele Amorth: Izganjalčeva pripoved .
Izganjalčeva pripoved nam pomaga spoznavati, da Zlo obstaja, da mu niso bili priče samo v preteklosti, marveč mu bomo tudi v prihodnje. Novi časi prinašajo nove oblike hudega, ali – kakor bi dejal avtor – nove oblike hudičevega delovanja.

Potem pa še zraven strani na naslovu http://www.eksorcist.com/articles.html . Na tej so zbrani zanimivi članki in tukaj boste našli vse odgovore na vprašanja, ki vas mučijo in vam ne dajo spati x:)x.

Zdaj pa res čao ... x:Dx
Todika,

:eek: ... to potrjuje, da nisi na pravi strani ... kajti če nisi z Bogom si proti njemu
:C: ... ampak kaj čmo ... vsak si sam kroji svojo usodo ... vsak je sam kriv za vsa dejanja, ki jih naredi in bo sam odgovarjal za vse ...


Totalitarnost... :eek:
Kdor ni z nami je proti nam...
Inkvizicija...
Stalin...
Hitler...
Še kaj bi se našlo... :vragec: x:Dx

x:Dx .... saj se z vsem strinjam kar piše na straneh http://www.eksorcist.com/articles.html in v knjigi Izganjalčeva pripoved in ne bom sedaj dvakrat pisal zadeve ... preberite si ... pol pa mlatite, ... in mlatite .... x:Dx ... kakor že znate ... x:Dx

ha ... a ste šokirani nad stranjo http://www.eksorcist.com x:Dx ... vam ne da spati .... x:Dx
Tako je to, če komu stopiš na žulj x:Dx ....

Ajd mejte se fajn ... x:Dx


Ma men se sdi da je le tebe nekdo fajn pohodil.... x:px x:Dx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#69 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. december 2005, 15:48

da, da...
pac, ljudje imajo tudi drugacne izkusnje kot jih opisujes! zato, ti, kakor jaz, lahko govoriva le iz najinega izkustva, dojemanja.
to pa se dalec ni zelo siroko, kaj sele da bi lahko ne vem kaj posploseval.

in tudi imam osebne izkusnje tudi v tem kar pises kakor tudi zelo drugacne, ki zelo spodbijajo tvojo teorijo. seveda pa o njih tukaj sigurno ne bom pisal.

Verejti v svetlobo, v to da slabega in dobrega ni kakor ucijo sedaj... vse super, vse faj, vredu, najboljs, itn...
le da, zal imajo mnogi tudi drugacne izkusnje. tudi sam se nagibam k temu, da je vse eno in ni locevati.

In tule lahko povem spet tole: da vemo takart, ko nekaj zivimo, ali smo izkusili in iz izkusnje sedaj zivimo; sicer pa smo se le pogovarjali, razmisljali, slisali, brali, nas je kdo naucil, ipd....
kdor hudica, zlobe, carovnistva, ipd... ni dozivel, o tem le steska govori, kajti govori o tem, kar NI dozivel in le o svojem prepricanju, filozofiji, ki jo je sprejel kot sebi najblizjo posredovano odnekoga drugega.

Verjamem, da ce bi na lastne oci videli nekateri strari, jih doziveli s telesom, duhom,ipd..., bi mnenja spremenili; tako tisti, ki ne verjamete v nekaj, kakor tisti, ki se ne spomnijajo svetlobe, miru, srece in pogledajo iz svoje luknje, svoje teme.

No, pa saj vse to sploh ni pomembno; vse je kvazi in 0 ni kvazi, kajti kar je kvazi meni, morda tebi ni; saj se ti iz tega nekaj naucis, kar sem se jaz ze, in obratno. torej je ze sam naslov teme zgresen!! In tak kot je vodi v disharmonijo, ki jo vidimo iz postov.
Morda bi bilo bolje, ce bi ga spremenili v: kako dozivljate razlicne duhovne tehnike ali duhovnost samo.

Dokler vsakdo zagovarja le svoj prav in spodbija prAv drugega, se le ta boji tega, da se mu sesuje resnica v katero verjeme!! torej se sesuje on sam ali njegov ego. se premakne njegova skupna tocka, pogled na svet, nAse, zivljenje, dojemanje, filozofijo. etc...
zatorej je to spet razlog, da smo drug z drugim nezni in vsaj probamo razumeti, da drugi dojemajo zivljenje skozi drugacna ocala, ki imajo drugacno dioptrijo in kazejo drugacne barve.



Ce se z drugim tepemo v razlicnih mnenjih smo prav tam kakor on. Hvala ogledalom!

no, pa veliko ljubezni vam zelim x:Xx x:Xx x:Xx
---------

Vpletanje hudiča....kvazi božanstvo in podobno, ja kaj vam pa je, a res verjamete takim zgodbicam......

Kako ne morete štartati iz predpostavke, da se vam prav nič ne more zgoditi, če vi tega nočete, če tega ne sprejemate, da nihče ne more z vami upravljati, če vi ne sprejmete tega, in sami ne dovolite, da z vami manipulira. Čarovnikov, hudičevih sil in podobno je samo toliko, kolikor si jih vi v svoji podzavesti ustvarite, toliko, kolikor je vaš strah velik, da omogoči zapisovanje takih vzorcev.

Če so zdravilci hudičevo orodje, potem mamo več hudiučev kot pa ostalega. Samo, če sami nebi imeli takih vzorcev zapisanih v sebi, tudi zdravilca nebi rabili, niti zdravnika, edin če si kako nogo zlomimo, da nam jo nazaj naravna in, da nam kak zob zaplombira.

Spustite se malo na tla, v vsakdanjik in ne takoj, ko nekaj ne znate v sebi pošlihtati za vaš lastni izgovor iskati opravičila v teh nivojih.

V astralu so prav vse informacije, kaj boste pa vi limali v svojo podzavest je pa vaša stvar, če boste isskali hudiča, ga boste tudi dobili....

Niti ne vem zakaj to pišem, to smo že neštetokrat premleli, a vsake toliko se nekdo pojavi, ki hoče neko svojo verzijo resnic napisati, čeprav nimam nič proti, če je resnic več, ponavadi jih je toliko, kot jih hočemo imeti. Realno dejstvo je pa tako, da živimo v tem času, tem prostoru, jemo to hrano in delamo zato da lahko živimo ta kšeft, ki ga. Imamo družine, otroke in v tem času moramo delati tako, da smo pošteni, odkriti in z čim manj manipulacij sami z samo in z drugimi. Edino tako se bomo tudi obvarovali pred slabim, ker če ne zapišemo se tudi ozavestit nima kaj in se nam ni treba bati "hudičev".....



#70 sky

sky
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 14. december 2005, 15:54

Mimogrede sem "naletel" na aktualno temo in med prebiranjem odločil, da še malce sam pokomentiram.

Vsekakor se strinjam, da je Bog okoli nas in da za stik z njim resnično ne potrebujemo kakršnega koli posrednika (drugače pa sem tudi veren).

Kar pa se tiče kvazi duhovnosti in različnih zdravilnih tehnik bi dodal sledeče:
-kot jih je že kar nekaj pred mano omenilo je stvar popolnoma razpuščena in neurejena... zato tudi toliko navideznih zdravilcev in raznih strokovnjakov za ne vem kaj vse...
-težko se strinjam, da so različne vzhodne tehnike vir zle sile (čeprav jih ne poznam mnogo, predvsem "či-gong" in "tai-či"), ampak je predvsem odvisno koliko jih znamo uporabljati in s kakšnim namenom...
-pri vseh teh množičnih vedeževalcih, bioenergetikih, eksorcistih itd. me najbolj moti to, da imajo izdelan cenik svojih "storitev" (morda ne vsi, a nekateri pač imajo postavljeno ceno) in nekateri tudi precejšnjo oglaševanje (tudi mali oglasi), kajti sem mnenja da jim je ta sposobnost PODARJENA OD BOGA in dana kot sredstvo pomagati ljudem (in ne v njihovo škodo), dolžnost prejemnika te pomoči je vsekakor ZAHVALA... in če je to v denarnih ali materialnih sredstvih, da je to storjeno iz srca in od posameznikovih možnosti...

Stiska nekaterih posameznikov je velikokrat izkoriščena s strani kvazi zdravilcev, eksorcistov in podobnih in to samo z namenom sebi omogočati materialno bogastvo... materializem in usmerjenost v pretirano kopičenje bogastva pa je po mojem skromnem osebnem mnenju hudičevo maslo oz. so to zle sile...

Toliko.

lp vsem

#71 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. december 2005, 16:32

Mimogrede sem "naletel" na aktualno temo in med prebiranjem odločil, da še malce sam pokomentiram.

Vsekakor se strinjam, da je Bog okoli nas in da za stik z njim resnično ne potrebujemo kakršnega koli posrednika (drugače pa sem tudi veren).

Kar pa se tiče kvazi duhovnosti in različnih zdravilnih tehnik bi dodal sledeče:
-kot jih je že kar nekaj pred mano omenilo je stvar popolnoma razpuščena in neurejena... zato tudi toliko navideznih zdravilcev in raznih strokovnjakov za ne vem kaj vse...
-težko se strinjam, da so različne vzhodne tehnike vir zle sile (čeprav jih ne poznam mnogo, predvsem "či-gong" in "tai-či"), ampak je predvsem odvisno koliko jih znamo uporabljati in s kakšnim namenom...
-pri vseh teh množičnih vedeževalcih, bioenergetikih, eksorcistih itd. me najbolj moti to, da imajo izdelan cenik svojih "storitev" (morda ne vsi, a nekateri pač imajo postavljeno ceno) in nekateri tudi precejšnjo oglaševanje (tudi mali oglasi), kajti sem mnenja da jim je ta sposobnost PODARJENA OD BOGA in dana kot sredstvo pomagati ljudem (in ne v njihovo škodo), dolžnost prejemnika te pomoči je vsekakor ZAHVALA... in če je to v denarnih ali materialnih sredstvih, da je to storjeno iz srca in od posameznikovih možnosti...

Stiska nekaterih posameznikov je velikokrat izkoriščena s strani kvazi zdravilcev, eksorcistov in podobnih in to samo z namenom sebi omogočati materialno bogastvo... materializem in usmerjenost v pretirano kopičenje bogastva pa je po mojem skromnem osebnem mnenju hudičevo maslo oz. so to zle sile...

Toliko.

lp vsem


Dobrodošel! xsrcx
Mislim da si zelo dobro opisal pravo "nevarnost"... x:Dx x:Dx :palec:
Ne strinjam se pa povsem s tem da zdravilec ne bi smel imeti cenika.
Mislim na tiste "prave, ne one "kvazi..."
Če je namen pomagati, ne samo služiti... xDDx xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#72 dejan

dejan
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 14. december 2005, 16:39

Ljubljeni Učitelj je imel navado reči:
"Ljudje porabijo ogromno denarja in časa za uničevanje svojega telesa, zdravili bi se pa zastonj..."


AOV
AOV

#73 kondor

kondor
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 14. december 2005, 17:17

Drugače me pa ne boš mogel karkoli prepričati (še manj pa g.Mladena), da so kvazi vzhodnjaške duhovnosti in tehnike kakorkoli kaj povezane z Božjo ljubeznijo (prav nasprotno, povezane so s hudičem) ... kajti g.Mladen ima vse DOKAZE v svojih ARHIVIH ... kajti vsak, ki pride h g.Mladenu po pomoč mora najprej izpolniti določene formularje in jih overiti s svojim podpisom ...

g.Mladen hrani v svojih arhivih tudi povratno informacijo po končanih terapijah od tistega, ki je prišel k njemu po pomoč (rezultat je 98% uspešnost) ...


A res, Ikorošec? Če se bomo tako pogovarjali, potem ne boste dosegli tukaj in še na kakšnem forumu prav gotovo nič. En sam NIČ. Vidim, da se iz svoje nesreče niste naučili ponižnosti in strpnosti, ampak delujete bolj kot propagandni agent. Vidim, da ste še čisto brez pravega občutka za ljudi. Ali jaz vam nisem kot brat, ampak kot nekaj drugorazrednega? Torej ste vi že iznad tega trpljenja in že rešeni? Bah!

Torej, v vašem uvodnem sporočilu je primer Bioenergetika ki se je spreobrnil. To ste vi, kajne? To vem iz enega drugega foruma - Maat. Vi ste si sami zadali vso to prekletstvo na vrat. Še to vam povem, da ste se v glavnem reševali sami za to imate skoraj vse zasluge, vsaj 90%, vaš Mladen pa bornih 10%. Sicer pa je vsakemu duhovnu jasno, da se zdravi z Božjo Besedo ali pa s spokoritvijo - to Bog sam vidi. Zgleda, da te knjige še niste dobro prebrali in preštudirali. Poleg tega bi morala tovrstna pomoč biti izključno v domeni čistih posvečenih ljudi, predvsem iz Cerkve, ki za to ne prejemajo niti prispevka. O tem tudi knjiga lepo razglabja. Žal pa je danes stanje takšno, da Cerkvenega eksorcista v Sloveniji iščeš zaman po župnijah, ampak moraš stopiti do samega škofa. Pa še pol sledi temu neko obdobje preverjanja, pol pa vidiš da si stem samo čas izgubljal. Nič čudnega da se ljudje raje obračajo na razne "izvedence" za uroke, vedeževalce, bioenergetike, etc. Glede tega področja ni nič bolj nevarnejšega kot samo neznanje in tudi strah. Upam, da se bo to stanje pod novim papežom znatneje popravilo po svetu. Največ usposobljenih cerkvenih eksorcistov pa je itak najti le v Italiji. "Vse poti vodijo v Rim."

Iz spletne strani Mladena pa vidim, da njegova metoda temelji na pitju vode iz enega od dveh virov - to naj bi postala posvečena z nekim obredom in dodajanjem tekočega svinca (za identifikacijo "hudičeve" strukture), zraven tega pa goreče moli k raznim svetnikom. Metoda je prenesena od bosanskih protestantskih duhovnikov - hodž. Ta metoda sodi v oni prostor, toda kot pravi Mladen so ga tam prekleli in se ne počuti več dobrodošlega zato raje deluje od tod. Njegova metoda popisa problema, razgovora s pacienti pa bi bila zgled že kakemu bioenergetiku. Glede na njegova sporočila, ki so blago rečeno polna nestrpnosti do drugače mislečih in nekoliko populistična, jaz ga žal ne morem priporočiti. On še ni dosegel prave resnice, zavedanja za to področje. Če bi, bi drugače govoril in deloval. V to sem trdno prepričan.

Zelo čudno, da ljudje nič več ne berete evangelijev v Svetem pismu. Tam je jasno, da primeri obsedenosti in delovanja hudobnega, negativnega duha zanesljivo obstaja. Ali pa verjamete, da je Jezus s križanjem prevzel vse grehe in s tem uničil te hudobne duhe. Zgleda, da je to že anahronizem za to moderno dobo. A je to res? Sicer pa imate prav tisti, ki pravite, da se v resnici demonov in hudičev ne rabimo bati ako si to ne dopustimo v svojem življenju. Torej ste vestni verniki in živite po zapovedani postavi. Drži?! S tem ne želim vas po nepotrebnem vznemirjati, toda če vidite kaj res obsedenega, kronično bolno, razdvojeno osebnost, ipd. potem smo tam. Tega se nalezejo tisti, ki v sebi gojijo hudobijo ali pa imajo takšno karmo, da jo morajo odplačati s trpljenjem. Takšnih primerov pa vseeno ne boste videli dosti, ker nanje niste dovolj pozorni ali pa takšne probleme žrtve prikrivajo iz strahu (tudi pred psihiatri, ki imajo za to le psihotike - to žal ni kakšna pomoč, le omrtvi delovanje). Žrtev se mora najprej iz dna duše izpovedati, potem gre temu potrebna pomoč. Tukaj glede definicij o zlu ali dobrem pa ni vredno izgubljati bsede, to je golo filozofiranje. Tako bi res lahko rekli, da je zlo manjše dobro, ampak vseeno gre za neugoden, negativen učinek.

O vzhodnjaški duhovni znanosti pa tole - tudi Jezus je pridobil znanje takozvanih vzhodnjaških duhovnih disciplin. Žal pa tega Cerkev ne želi priznati in to zamolči. Zlasti tisto, ki priznava moč božje besede ali zvoka. Videl sem že Svetnika kako je izvlekel prisajen duh iz ene ženske in ga poslal tja kamor pač sodi, tudi sam imam s tem par izkušenj kot žrtva in kot preganjalec, ker zdaj tudi sam poznam način boja proti tem. Nadvse pomembna je vera in zaupanje v Boga. Toliko za zdaj!

LP!

#74 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 14. december 2005, 17:31

zanimivo branje, hvala.

#75 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 14. december 2005, 18:50

:eek: :eek: x?x x?x x:Dx
Škoda ker Vrbe ni več... x:Dx x:px
Bi tule imela kar precej dela... x:Dx xDDx
Ali pa je to njena forumska reinkarnacija? :eek: :wOOt:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0