Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zlato


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 2 x ocenjeno
62 komentarjev na to temo

#26 vegetarijanka

vegetarijanka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 23. december 2005, 13:00

Pa srebro ni švoh - ima funkcijo razstrupljanja, tako kot baker.

za kaj pa je že eliksir iz zlata??

#27 vegetarijanka

vegetarijanka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 23. december 2005, 13:18

ja, Marsa, ne kompliciraj več...

raje mi povej zakaj je eliksir iz zlata.. x:o)x x:o)x x:o)x

#28 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. december 2005, 16:30

ja, Marsa, ne kompliciraj več...

raje mi povej zakaj je eliksir iz zlata.. x:o)x x:o)x x:o)x


Če sem tole vseskup jaz zakuhal, moram rečt, da mi je jasno, da obstaja dvojen (oz. povraten) vpliv. Dopuščam možnost, da mam o zlatu malo slabše mnenje zato, ker mi gredo blazno na kurac tipi z masivnimi zlatimi verižicami, ki so praviloma glupi k kurac (in zgolj s kurcem praviloma tudi razmišljajo) in se non stop mečejo ven (poleg zlata so sredstvo za to tudi dobri avtoobili in tista vrsta bejb, ki se lima na keš). U glavnem - tipi z masivnii zlatimi ketnami - ogabno, bejbe pa ne vem zihr (čeprav verjetn tud), ker se v teh krogih enostavno ne gibljem, ker me ne zanimajo (na tovrstne tipe pa kar naletim, ker se hočjo jt nekakšn biznis in bit prisotni povsod).

Eliksir iz zlata se ne dela na klasičen način, ampak z "gašenjem". Zlato z ognjem razžariš, ga potem gasiš v vodi in dobiš "Zlato vodo". Takšno vodo ustrezno programirano uporabjamo za vse zadeve, katerih manjko tiči v elementih ogenj/zrak.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#29 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 23. december 2005, 18:44

(in zgolj s kurcem praviloma tudi razmišljajo)--->he-he x:Dx x:Dx x:Dx


in se non stop mečejo ven (poleg zlata so sredstvo za to tudi dobri avtoobili in tista vrsta bejb, ki se ima na keš).
ja, vsak pač pokaže svoje atribute...


U glavnem - tipi z masivnii zlatimi ketnami - ogabno,
včasih blazno ogabno, moteče--->danes jih več ne opazim (kot moteče). vsak po svoje...



bejbe pa ne vem zihr
generalno vidim, da se s tonami zlata v mestu šetajo specifični etno profili. nekako to lahko povezem s kulturno tradicijo; pa ne niti toliko v dobesednem smislu (mislim, da so se na tej zemlji tega poslužili nekako sekundarno... , bolj kot spomin, mogoče upor, replika, žalost (?))--> na tak način se tudi nekako samoidentificirajo... tega jim preprosto ne moreš vzeti.. ker je njihovo..
Objavljena slika

#30 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 23. december 2005, 19:03

Eliksir iz zlata se ne dela na klasičen način, ampak z "gašenjem". Zlato z ognjem razžariš, ga potem gasiš v vodi in dobiš "Zlato vodo". Takšno vodo ustrezno programirano uporabjamo za vse zadeve, katerih anjko tiči v elementih ogenj/zrak.

aha, to pa nisem vedla...

pa najbrž tudi on bioenergetik iz krškega (?) ne, ki BAJE folku predpisuje za pitje mešanico eliksirja iz bakra + zlata... ti ga najbrž poznaš... smijančić (ali nešto tako..), zdaj se seveda zdi vsem ful smešno, sam škodi pa najbrž (tudi) ne.
če je folk tok lukav, da mu za to, da ti sam to pove (za to mesanico) da 15 čukov, bi pa bilo pametneje iskati razlog v folku.
osebno ga v bistvu še ne poznam. mislim, da pa je to on tip, ki naj bi imel nekako blazne dobre rezultate pri odvanjanju od kajenja.
(zadnjič sem glih malo kombinirala kako naj bi potem delovala ta njegova mešanica... za baker sem si zapomnila, da razstrupla... zlato pa mi je bilo x (neznanka..).

Objavljena slika

#31 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. december 2005, 11:16

Nekak ne padam na zlato. Imam doma blazotne zlate uhane -so mi jih gosopodič kupili enkrat za rojstni dan - kao mi bi naj pasali k lasem in ne vem čemu še...jih nataknila silom prilike..uhe bolele kot sto hudičev..in jih potem dala dol v avto predal, kjer so še menda zdaj. Sicer razmišljam, da bi jih dala pretopit in kaj koristnega iz tega ven..pa mi niti ne pade na pamet, kaj bi tole koristno lahko bilo.
Edini nakit, ki ga sploh nosim je droben - zlat prstan z drobnim tini tajni rubinčkom.
Pa še tule sem se zredila in mi prstan ne gre več dol x:Dx x:Dx
Do lani sem imela še srbrn prstan - bil kao zaročni..ful lep..res lepo brušen..so brusi pole izginili, prstan ratal oglat..spremenil barvo, kadar sem bila na tem da kaj zbolim, ali kadar smo se ubadali s škropljenjem v vinogradu..lani pa je vzel dokončno slovo - otekla roka, ko me je pičila čebela in so ga morali preščipniti..skratka žalosten konec vzel

aja pri zlatu smo..imam precej zlatih stvari - verižice in prstane in to..pa se ne zalimajo name..
Nekaterim moškim pa pašejo te ketnice..če ne pretiravajo. Italijani se mi zdi, da se sploh navesijo z vso šaro, ki jo vidijo kje..

Zapestnico iz belega zlata sem izgubila..mi že ni bila namenjena..skratka..raje navesim nase kakšen kamen..na obični vrvici x:px

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#32 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. december 2005, 12:03

Sicer razmišljam, da bi jih dala pretopit in kaj koristnega iz tega ven..pa mi niti ne pade na pamet, kaj bi tole koristno lahko bilo.
x:px


Dobra ideja. To sem naredil tud jaz - dal pretopit en prstan, ki ga nisem nikoli nosil in narediti en nenavaden obesek, ki ga skoraj nikoli ne nosim.
x:o)x x:o)x x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#33 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. december 2005, 13:18

x:Dx x:Dx
Pomeni tole potem pač to, da se tudi kaj drugega ne bo zalimalo name... x;)x neprave vibre

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#34 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 24. december 2005, 13:34

zlato...ponavadi ga sploh ne nosim meni bolj sede srebro...
zlato mi je lepo, ga občudujem ampak, ko ga dam nase...me moti :eek:

Sem pa nosila eno verižico...tako zelo lepo, ki so mi jo domači podarili za rojstni dan. V začetku vse OK ..potem pa kar naenkrat se mi je zdelo kot da nosim okrog vratu..težko ketno :eek: , me je motila. je pa res nekdo, ki ga preveč ne cenim jo je prijel...obesek. Ne vem al fantaziram al kaj...ampak potem sem še ene izpuščaje dobila..prav od te verižice.

Zakaj pravijo, da ko si bolan daj iz sebe ves nakit, prdvsem zlat? Ker tukaj sem prebrala da zlato krepi energijo.

Sama sem mnenja da jo zadržuje.... x:)x Hm no če je podarjeno sploh pomeni trajnost večnost..tako nekako.

če živim v krivi veri(glede zlata)..bi bila vesela odgovora.

xsrcx

#35 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 24. december 2005, 15:23

V začetku vse OK ..potem pa kar naenkrat se mi je zdelo kot da nosim okrog vratu..težko ketno :eek: , me je motila. je pa res nekdo, ki ga preveč ne cenim jo je prijel...obesek. Ne vem al fantaziram al kaj...ampak potem sem še ene izpuščaje dobila..prav od te verižice.

Zakaj pravijo, da ko si bolan daj iz sebe ves nakit, prdvsem zlat? Ker tukaj sem prebrala da zlato krepi energijo.


xsrcx


Na cirkulacijo zlato dejansko deluje vzpodbujevalno.
Nakit damo pri bolezni dol zato, ker do neke mere vsak nakit sprejme "informacijo" bolezni, ki jo oddaja tudi potem, ko ozdravimo. S kakšnim podedovanim nalkitom si lahko zato tudi poslabšamo zdravje (seveda pa včasih bakren ali srebrn nakit nosimo z namenom, da nas razstruplja, a ga potem redno čistimo).
Možno je, da si kaj fasala od zlata, ki ga je nekdo prijel, zelo verjetno pa ni. Sam sem že videl, da je nek kamen z družine kremenov energijsko povsem ugasnil, ko ga je prijel nek človek (potegnil je nase avrično sluz), vendar pa tovrstno "sprejemanje" pri zlatu ni tako intenzivno.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#36 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 27. december 2005, 00:20

mamy je našla en moj zlat prstan s safirčkom in zlato zapestnico. :2src: sam kam bom to nosila, nič se več fensi ne rihtam. :o|o:

#37 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 2. oktober 2008, 17:41

Sem bila že na tem, da novo temo odprem in hvala Bogu, najdem nekaj primernega.

Imam prstane. Natančneje 4.
Baje se ne sme nositi drugje kot na prstancu.
Imam jih za na vsak prst (po velikosti). Se pravi tri za na levo in enega za na desno roko.
Ne nosim jih odkar sem slišala da zbija pozitivno energijo, če jih ne nosiš pravilno.

Potem še uhane (zelo so mi pri srcu, dobila za rojstvo sina), katere tudi težko nosim, ker se mi zagnoji ali neprijeten občutek na mečicah.

Kako očistiti te zlate zadeve in kaj kje nositi... kako ugotoviti da stvar ne funkcionira na telesu......
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#38 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 2. oktober 2008, 19:47

Sem šla na reiki tečaj in je majster dejal, da se prstan nosi samo na prstancu, ker tja sodi.
Če ga nosiš na katerem drugem prstu, ni dobro za organizem, ker so kao drugačne energije. Na krtko, te švohni in požera energijo, ki bi jo drugače moral oddajat.

Potem pa še izjava stoletja, -Zlato je drugače strup za telo. Je negativen.

Težko verjamem, saj je ja plemenita kovina in podarjena ali kupljena z namenom.
Ful sem si lepe prstančke kupila, pa jih kar v šatulji hranim.
Tako kot je Nosorog opisal v svoji knjigi.

Rekli so da je sevanje (čeprav ga ni bilo nikjer) in vsi so ga našli.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#39 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 2. oktober 2008, 20:08

Da če negdo nekaj reče, potem se lahko podzavestno nasortiraš na to izjavo in bo obveljala, čeprav ne drži.
Kot da ti rečem da si boš jutri prstek na roki porezala (malo sem kruta) potem si ga boš pa res, ker samo to čakaš da si ga boš (nevede ali drugače- podzavestno).
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#40 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 2. oktober 2008, 20:22

Bog ne daj da si res daš program v glavo, da se ti kaj zgodi.
Samo nakazala sem.

Ravno to me zanima, zakaj ne paše na druge prste.
Kaj naj nebi bilo dobro s to varianto?

Bo treba Noskota malo poprašat ali pa Tantro.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#41 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 3. oktober 2008, 19:37

funkcija prsta:
Prstanec:

kovina : Zlato
kristali: diamant, topaz, sončni kamen
duševne lastnost: razumevanje, modrost, volja, predanost, spoštovanje
fizične lastnosti: čutila, ožilje, prebava, artritis, hormonski sistem, rast, kosti, možgani

Po principu meridianov: genitalije, sečevod....(prstanec)


potem lahko nadaljujem..še za ostale prste.

drugače pa prstanec...ja nanj paše prstan xDDx




tega ne razumem, kaj želiš povedat... :8):



Pozdravljena Strelka

Me samo zanima, kje si dobila te podatke za prstanec?
Po Tao sistemu je povezava prstanca po meridijanu trojnega grelca, to pa vsebuje še kaj drugega kot genitalije in sečevod. Drugače je pa prstanec glede organa / oziroma lahko vplivamo na določen organ preko prsta*/ v povezavi z jetri in žolčnim mehurjem ter živčnim sistemom, negativna čustva pa so tukaj jeza in bes.

Lepo bodi
Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#42 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 3. oktober 2008, 19:59

Rabiva še razlago, zakaj naj se nebi nosilo prstanov še na drugih prstih.
Prosim.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#43 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 4. oktober 2008, 05:34

Rabiva še razlago, zakaj naj se nebi nosilo prstanov še na drugih prstih.
Prosim.



Pojma nimam, sam sem nosil / nekoč/ prstane tudi na mezincu....Zdaj sploh ne nosim ničesar.

Drugače pa je prepričanje , da je levi prstanec v povezavi z ljubeznijo -srcem -zvestobo...dokaj staro- odtod tudi mesto poročnega prstana. Je pač simbol združitve .

Aha -v prejšnjem postu sem pozabil napisati tudi kvaliteto - oziroma pozitivno čustvo v povezavi s prstancem- dobrota. Da ne bi samo negativnosti / jeza, bes../

Lepo bodi

Matjaž
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#44 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. oktober 2008, 11:28

Sem šla na reiki tečaj in je majster dejal, da se prstan nosi samo na prstancu, ker tja sodi.
Če ga nosiš na katerem drugem prstu, ni dobro za organizem, ker so kao drugačne energije. Na krtko, te švohni in požera energijo, ki bi jo drugače moral oddajat.

Prstan lahko izberemo z namenom delovanja na katerega od organov, a moramo vedeti v katerem prstu se nahaja meridian (subtilni telesni kanal, po katerem teče »življenjska energija«), ki je povezan s posameznim organom. Če je kateri od teh organov oslabljen, bomo za ustrezen prst izbrali zlat prstan s kamnom, ki aktivira (diamant, cirkon, rubin …), pri preveliki aktivnosti posameznega organa, pa seveda želimo njegovo delovanje umiriti. Izbrali bomo torej srebrni prstan z nežnim kamnom (akvamarin, avanturin …).

Preglednica prstov in organov, ki so z njimi v povezavi preko akupunkturnih meridianov

leva roka desna roka
palec – pljuča
kazalec debelo črevo –
sredinec cirkulacija-reprodukcija –
prstanec žleze z notr. izločanjem –
mezinec tanko črevo srce

Vidim, da nekateri povezujete prste tudi s posameznimi čustvenimi stanji. Načeloma ni narobe, je pa pri tem precej nakladanja. Pri kritični presoji tekstov, ki govorijo o tem, kateri prst se nanaša na posamezno čustveno stanje, se lahko opremo na lastnosti in duhovno vsebin čakre, kateri pripada posamezni organ/žleza, ki je preko meridiana s posameznim prstom povezana. Če torej zadevo pogledamo na ta način, "odkrijemo" dimenzijo nakladanj nekaterih avtorjev.

Prstan kot tk pa ima tudi simbolično moč - simbolizira omejitev (recimo poročni prstan pomeni nekakšno zaobljubo partnerju in hkrati omejitev v relacijah do drugih primerkov nasprotnega spola). Če se s tem obremenjuješ, lahko dejansko s svojim prepričanjem omejiš delovanje sklopa/meridiana na prstu, na katerem nosiš prstan. Verjetno zadeva ni čisto simbolična in iz trte zvita, saj je tudi pri biorgonomiji krog tolmačen kot energijski vakuum. Rešitev je "prekinjeni" prstan.

Na področju prstov, kjer nosimo prstane, pa so tudi nekatere akupresurne točke; na kazalcu in sredincu obeh rok so točke, ki vplivajo na vid, na prstancu in mezincu pa so akupresurne točke, ki vplivajo na ušesa oziroma sluh. Ob tem moramo vedeti, da preko akupresurne točke, na katero vršimo kontinuiran pritisk (pretesen prstan), organ, na katerega se točka nanaša, omrtvimo. Zato moramo paziti, da so prstani, ki jih nosimo, ustrezno veliki.



Potem pa še izjava stoletja, -Zlato je drugače strup za telo. Je negativen.

Zlato pospešuje pretok energije v telesu, ugodno deluje na cirkulacijo in zdravi poškodbe kosti in tkiva. Deluje proti depresijam in strahovom ter nam daje moč za izpeljavo velikih načrtov. Za tovrstne učinke ga uporabljamo v stiku s kožo ali kot eliksir, ki ga lahko pripravljamo tako, da ga položimo v vodo, ki naj nato nekaj časa vre.


Matr bi jih jst napeu takšnemule "mojstru", če bi naletel nanj x:o)x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#45 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 4. oktober 2008, 15:38

Nosorog
Imel bi velko dela, ker takih "mojstrov" je kot toče.
Hvalijo se z reiki mojstrstvom, presvetljevanjem duše (nekaj takega-zgodi se po nekaj dneh intenzivne meditacije),
obvladanjem akuponkturnih točk in nihala........ Bom raje nehala, ker bo predolg seznam (šarlatanstva).

Prstane sem zdrgnila in se trnutno sušijo na polici.
Zvečer bodo že tam, kamor sodijo - na prstih.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#46 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. oktober 2008, 16:22

Belo vs rumeno zlato [njegov efekt] name;
Belo zlato ima drug effekt kot rumeno zlato.
Belo zlato me umirja [in krepi energetsko], mentalno, čustveno stabilizira
[sestavljeno s čistega zlata, kateremu so dodane primesi [srebro, baker ter paladij ali nikelj-cink].
Rumeno bolj poživlja. Dela bolj aktivnega [kontrolirano agresivnega -)].

Glede pretoka vitalne sile po meridianih [diagnosticiranja stanja] je
vsako [časovno daljše] neravnovesje pretoka vitalne sile v posameznih meridianih,
povezano z določenimi fizičnimi anomalijami,
kakor tudi z določenimi mentalnimi, emocionalnimi stanji.
Več o tem je napisanega v Zen Shiatsu [by Shizuto Masunaga].
Energetsko stanje posameznih meridianov se lahko hitro diagnosticira s
pulz diagnostiko meridianov na zapestju leve in desne roke.
Diagnosticiranje 18. pulzov leve in desne roke [po Michiu Kushiju] je opisano
v Prirodno Lječenje Makrobiotikom [by Michio Kushi].
Ni težko se naučit osnov pulz diagnostike.
Druge orientalne diagnostične metode [vključno z iris diagnostiko [diagnostika iz oči], ...] so
predstavljene v Orijentalna Diagnoza [by Michio Kushi];
http://www.amazon.co...s...amp;x=0&y=0

#47 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 4. oktober 2008, 17:45

Torej iz vajinih člankov (Nosorog in Tantra) nisem nikjer zasledila kakršno koli škodo zlata, v smislu deprisije, živčnosti, bolezen jetr, odpoved ledvic........ Veliko negatinvega sem "izvedela od mojstrov" z velikim M.
Pretiravanje (v smislu premajhnega prstana ali kakšne podobne zadeve) naredi svoje, kot vsaka slaba in nezdrava stvar.

Hvala za odgovore.
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#48 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. oktober 2008, 17:56

"Zlato [skozi pogled Ajurvede]
Krepi živčni sistem in srce, izboljšuje spomin in inteligenco ter izboljšuje vzdržljivost. Zlato je lahko v pomoč pri študentski tremi pred izpitom, artritisu in srčni aritmiji.

Energijo zlata lahko izkoristimo s pripravo zlate zdravilne vode. Uporabite čisto zlato (24-karatno je najboljše), kot je npr. zlata obroba. Nalijte v lonček dve skodelici vode, vanj položite zlato in kuhajte toliko časa, dokler ena skodelica vode ne izhlapi. Vzemite eno čajno skodelico te zlate vode dvakrat do trikrat dnevno in tako boste okrepili srce, duševne sposobnosti in zbudili čisto zavest. (Ta proces ne bo prizadel vašega zlata.)
! "... Po dveh tednih uživanja zlate vode mora nujno slediti tridneven premor. Zdravljenje z zlato vodo ni časovno omejeno ..."
http://www.pozitivke...080211172751988

Lahko delate tudi zlati riž. Medtem ko kuhate riž, položite košček zlata v lonec z rižem in kuhajte kot ponavadi. Ko je riž skuhan, odstranite zlato in riž postrezite.

OPOMBA: Zlato ima grelne lastnosti, zato ga osebe s pita konstitucijo* lahko le redkokdaj uporabljajo
[op. pita konstitucijski tip je razložen na kraju tegale posta].

Srebro
Ima hladilne lastnosti in je koristno za zdravljenje presežne pite. Srebro povečuje moč in vzdržljivost in je zato v pomoč pri uravnavanju vate. Srebro lahko pomaga tudi pri hujšanju, kronični vročici in oslabelosti po vročici, zgagi, vnetnih stanjih črevesja in močnih menstruacijah. Srebro deluje antiseptično, uničuje bakterije in razkužuje. Srebrno vodo pripravite tako kot v prejšnjih navodilih zlato vodo in jemljite dve do tri čajne žličke dnevno. Pijte toplo mleko segreto v srebrni posodi za krepitev moči in vzdržljivosti
[v makrobiotiki se uživanje mleka/mlečnih proizvodov odsvetuje zaradi acidozne reakcije pri presnavljanju,
holesterola & mlečne maščobe, ...]"
http://www.antikom.s...?...&mode=print

Belo zlato
Je sestavljeno s čistega zlata, kateremu so dodane primesi [srebro, baker ter paladij ali nikelj-cink].
[Kaj je rodiniranje?
Je elektrolitičen postopek, s katerim čez nakit nanesemo plemenito kovino rodij. Le ta nam da lepši lesk, lahko pa se uporabi tudi za spremebmbo barve
rumenega nakita (rumen prstan rodiniramo in postane bel)].
http://www.zlatarstv...prasanja.htm#15.

*Pita konstitucijski tip:
Ljudje s prevladujočim tipom pita,
so lahke, srednje telesne zgradbe. Njihovi zobje so ostri, oči izrazite, nos zašiljen, obraz ima srčasto obliko. Imajo mehke rjave lase, ki pogosto prehitro posivijo, pojavlja se nazaj pomaknjeno lasišče ali pleša. Njihova koža in lasje so mastni, oči, lica in nos so pogosto pordele. Rdeča barva še poslabša pito. V primeru, da imajo pretirano delujoč žolč imajo rumeno kožo, oči in urin. Možen je tudi izbruh zlatenice. Njihov pot ima močan, jedek vonj zlasti pod pazduhami, v ustih in stopalih. Imajo odpor do grenkobe, pojavlja se slabost v želodcu in grenak okus v ustih. Na splošno delujejo z ognjem, ki se lahko sprevrže v močne občutke jeze ali sovraštva. Običajno imajo preveč kisline v želodcu, preveč sline in občutljive zobe. Povečana pita se odraža kot koprivnica, akne ali vnetja po celem telesu. Mišice so občutljive in mehke, obilno se potijo, izločajo velike količine urina in redko tekoče blato. Imajo velik apetit, dober prebavni ogenj in njihova telesna temperatura je večkrat višja kot normalna.
http://www.m-dotik.com/AjurZelisca.htm

Zlato kot naložba
http://www.financna-...ma.php?id=ZLATO

#49 Mitra

Mitra
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 035

Objavljeno: 4. oktober 2008, 19:06

*Pita konstitucijski tip:
Ljudje s prevladujočim tipom pita,
so lahke, srednje telesne zgradbe. Njihovi zobje so ostri, oči izrazite, nos zašiljen, obraz ima srčasto obliko. Imajo mehke rjave lase, ki pogosto prehitro posivijo, pojavlja se nazaj pomaknjeno lasišče ali pleša. Njihova koža in lasje so mastni, oči, lica in nos so pogosto pordele. Rdeča barva še poslabša pito. V primeru, da imajo pretirano delujoč žolč imajo rumeno kožo, oči in urin. Možen je tudi izbruh zlatenice. Njihov pot ima močan, jedek vonj zlasti pod pazduhami, v ustih in stopalih. Imajo odpor do grenkobe, pojavlja se slabost v želodcu in grenak okus v ustih. Na splošno delujejo z ognjem, ki se lahko sprevrže v močne občutke jeze ali sovraštva. Običajno imajo preveč kisline v želodcu, preveč sline in občutljive zobe. Povečana pita se odraža kot koprivnica, akne ali vnetja po celem telesu. Mišice so občutljive in mehke, obilno se potijo, izločajo velike količine urina in redko tekoče blato. Imajo velik apetit, dober prebavni ogenj in njihova telesna temperatura je večkrat višja kot normalna.
http://www.m-dotik.com/AjurZelisca.htm


Delno se najdem v tem odstavku.
Prekomerno neprijetno potenje, stopala, zadah, mogoče oči in nos.....
Torej sledi, naj ne uživam v pretiravanju z zlatom.
Boljše srebro.


Ker sem se lotila tega uprašanja , imam namen priti do točke, kjer lahko rečem da sem seznanjena.
Sedaj se je pa pojavilo toliko zelo zanimivih tem in podtem, da je veliko za moje nepoznavanje tega področja.
xsrcx

Dobrodošla kakršnakoli dodatna iformacija. :palec:
Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!

#50 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. oktober 2008, 19:58

Osnova je vsekakor prehranjevanje, razmišljanje/mišljenje, sproščenost/zavestnost zdajšnosti, ...
[feeling notranji ravnovesja "Glave in Srca"].
Ko so osnove hranjenja osvojene [ph vedenj presnovnih, ...], je zelo enostavno upravljat z "elementi simboličnimi znotraj sebe oz. yin-yang silnicam/načeli; njih transformacijam skozi simbole posameznih elementov]:
http://www.makronova...g...71&cmsID=46
[živila so lahko iz okolja, kjer se živi. Uvoženih ni pod nujno kupovat.]
So seveda še druge poti - možnosti [vsakomur svoje -)], za kar je trenutno motiviran, voljan/nevoljan, učljiv. -)

Enostavno povedano;
Bolj uravnoteženo hranjenje
[knjižnica: Zdravje prihaja iz kuhinje avtorice Barice Kranjc, ...]
je v korist boljšega počutja, več energije v sebi, ko se organizem navadi ...

Ženska pri 40+ naj bi zgledala nekako takole
http://www.makronova...spx?PartID=1088




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0