Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....

• Prijavi se, če želiš komentirati
27423 komentarjev na to temo

#27401 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 287

Objavljeno: 9. maj 2017, 17:11

pri njici, bo eurosong, cel party...

vse ok, cel party, him in gunsi...

lp

#27402 amalija

amalija
  • Lunatik
  • Št. objav: 12 437

Objavljeno: 14. maj 2017, 06:04

Kako prepoznati karmično razmerje, sorodno dušo in dušo dvojčico?

http://www.slovenske...o-duso-dvojcico

#27403 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 011

Objavljeno: 29. maj 2017, 19:41

Najti cloveka, ki zna poslusati, je pravi pravcati cudez. Sporocim, ce ga kdaj srecam.

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

#27404 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik
  • Št. objav: 28 643

Objavljeno: 30. maj 2017, 05:12

Najti cloveka, ki zna poslusati, je pravi pravcati cudez. Sporocim, ce ga kdaj srecam.

kaj pa, če te posluša, pa tega ne opaziš, ker tudi ti ne poslušaš ... tongue.png

#27405 Ceres

Ceres
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 240

Objavljeno: 7. junij 2017, 14:28

https://www.youtube....h?v=-qqDIqlGUFE

Drug drugemu smo poligon, da se lahko ljubimo sami s seboj! (Ceres)

#27406 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 768

Objavljeno: 7. junij 2017, 14:47

Dobro mu je povedal ylflower.gif

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#27407 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 980

Objavljeno: 13. junij 2017, 09:15

Pupike s svojim frajerskim filmom znajo bit še nekako cartkane .....velike punce pa morjo najprej svoje ogledalce kamere sčistit ...wink.png

https://www.youtube....h?v=2ELDKgSLIB4

Koalicija Sovraštva: Ekstremizem v SLO

https://www.youtube....h?v=aFFWGd9wUoo

#27408 Liriel

Liriel
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 14. junij 2017, 13:07

blink.png blink.png blink.png huh.png

#27409 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 14. junij 2017, 22:40

brezplačna oskrba ...

https://www.facebook...38793799931559/

#27410 Ceres

Ceres
  • Lunatik

Objavljeno: 15. junij 2017, 10:25

A imamo kakšno zdravstveno temo? Ker ne vem, bom tule. In sicer bi o alkaliziranju telesa s pomočjo kalija in natrija. 

Kolikor razumem, se za alkaliziranje medcelične tekočine uporablja natrijev askorbat, za alkaliziranje celic pa kalijev askorbat. Gre za pongrutavščino italijanskega zdravnika, nekaj o tem tu: 

Pri nas lahko že pripravljene izdelke dobiš na spletu in kupiš, recimo tu: 

vsaka doza pa vsebuje: 
15 g vitamina C, (skupaj 1500g)
30 g kalijevega hidrogenkarbonata (3000g)
0.3 g riboze (30g)

Razmerje menda ni pomembno, zagovorniki točnega razmerja so prodajalci omenjenih vrečk, hočem rečt, da si lahko iz samostojnih sestavin narediš svojo mešanico. Če koga zanima, lahko tudi povem, iz točno katerih. 

Kalij se namreč nahaja v celični tekočini in gre skozi celično mebrano preko tako imenovane kalij-natrij pumpe, zaradi navedenega kalijev askorbat alkalizira celično tekočino ne alkalizira pa medcelične tekočine. V medcelični tekočini se nahaja natrij in za jo učinkovito alkalizirat je primeren natrijev askorbat, torej soda bikarbona in c vitamin. D riboza je sladkor, ki gre direktno v celico in zato se ga dodaja kalijevemu askorbatu, da se olajša prehod v celico, natrijevemu askorbatu pa ga ne dodajamo, kar le ta alkalizira medcelično tekočino in ni potrebno da prodira v celico.

Kombinirana uporaba natrijevega askorbata in kalijevega askorbata naj bi bila najboljša kombinacija za alkaliziranje telesa - brez stranskih učinkov. Daljša uporaba v pretiranih količinah pa ni priporočljiva, recimo največ 3 mesece na kupu kot pomoč pri zdravljenju ali preventiva. 

Smo kdaj o temu že kaj pisali oz. zdravilci - kakšne izkušnje? 

#27411 Cookie

Cookie
  • Lunatik

Objavljeno: 15. junij 2017, 11:15

Ne vem, ne poznam, nimam izkušenj?

Imaš izkušnje s tem ti? Morda kak opis, rezultat?

Jemlješ že pripravljeno (paketki) ali si stehtaš sama?

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#27412 Ceres

Ceres
  • Lunatik

Objavljeno: 15. junij 2017, 12:04

Ne vem, ne poznam, nimam izkušenj?

Imaš izkušnje s tem ti? Morda kak opis, rezultat?

Jemlješ že pripravljeno (paketki) ali si stehtaš sama?

Jaz jemljem natrijev askorbat in se mi zdi odličen. Sicer sem zdrava, pa zato težko govorim o kakšnih učinkih, hiper sina pa zadeva zelo pomiri. Deloval naj bi tudi protivnetno, nekateri berem, da ga uporaBljajo celo za pomiritev, kot analgetik... Pripravim ga tako, da zmešam sok ene ali dveh limon z žlico sode bikarbone, počakaš na reakcijo, doliješ vodo in spiješ. Če nimam limone, uporabim C vitamin v prahu iz DM-ja. 

Glede kalijevega askorbata z ribozo pa nimam izkušenj in to me je zanimalo, če kdo ima. Pripraviš ga tako, da zmešaš: potašo (dobi se jo v kmetijskih trgovinah, je sredstvo za uravnavanje kislosti vina), C vitamin in ribozo. 

#27413 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 739

Objavljeno: 15. junij 2017, 19:55

Jaz jemljem natrijev askorbat in se mi zdi odličen. Sicer sem zdrava, pa zato težko govorim o kakšnih učinkih, hiper sina pa zadeva zelo pomiri. Deloval naj bi tudi protivnetno, nekateri berem, da ga uporaBljajo celo za pomiritev, kot analgetik... Pripravim ga tako, da zmešam sok ene ali dveh limon z žlico sode bikarbone, počakaš na reakcijo, doliješ vodo in spiješ. Če nimam limone, uporabim C vitamin v prahu iz DM-ja. 

Glede kalijevega askorbata z ribozo pa nimam izkušenj in to me je zanimalo, če kdo ima. Pripraviš ga tako, da zmešaš: potašo (dobi se jo v kmetijskih trgovinah, je sredstvo za uravnavanje kislosti vina), C vitamin in ribozo. 

Zgleda koristno. Priporočam za pomiritev icon_smile_big.gif

Jz pa trenutno sekam kar po Modri frankinji, domače pridelano pri moji naj naj naj naj naj prijateljici love3.gif Več kot pomirja inno.gif

#27414 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 15. junij 2017, 20:08

Jz pa trenutno sekam kar po Modri frankinji, domače pridelano pri moji naj naj naj naj naj prijateljici love3.gif Več kot pomirja inno.gif

pa čelado si daj gor, če te vrže s stola ... laugh.png

#27415 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 739

Objavljeno: 15. junij 2017, 20:08

Eh, mam glavo kot Bosanc laugh.png

#27416 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 707

Objavljeno: 15. junij 2017, 23:30

Bom probala tale natrijev askorbat, zase in predvsem za najstnika. Ker tole, kar ti uporabljaš, Silvija, za analgetik, poznam zelo dobro in resnično deluje, samo pri mulcu pa bi bil, po moje, kontra efekt 😆😉☺..

#27417 Ceres

Ceres
  • Lunatik

Objavljeno: 16. junij 2017, 09:02

Mačja coprnica na delu. 

19221677_1510861858964989_65152196697881

#27418 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 16. junij 2017, 09:37

Eh, mam glavo kot Bosanc laugh.png

aaa, potem pa je dovolj štrikana kapa ...biggrin.png

#27419 Cookie

Cookie
  • Lunatik

Objavljeno: 16. junij 2017, 11:02

Mačja coprnica na delu. 

19221677_1510861858964989_65152196697881

torej si "opremljena" ylflower.gif

me vseeno zanima tvoje subjektivno zaznavanje efekta po zaužitju. Že vnaprej povem, da mi je vseeno, če se bo pozitiva obravnavala kot placebo efekt.

»Grem naprej.
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#27420 Ceres

Ceres
  • Lunatik

Objavljeno: 16. junij 2017, 11:41

Torej, natrijev askorbat pijem nekaj časa, čutila nisem nič posebnega. Po vseh zdravilnih napitkih do sedaj tudi ne, še najbolje se počutim s kavo v riti. Po enemu kozarcu tega sem se počutila podobno kot po kavi, ki jo res rabim: osveženo, razkadila se mi je megla v glavi, telo manj letargično. Potem sem takoj vzela še en kozarec, sem pa dobila tak vročinski naval, kot bi mi nekdo na hitro dvignil ogrevanje, trajalo je kakšno minutko, potem pa tak občutek da bi zadremala. No sem šla pa kosit. Upam da ne zgledajo takole valunge pri meni. :)

#27421 Cookie

Cookie
  • Lunatik

Objavljeno: 16. junij 2017, 11:48

Kaj pomeni nekaj časa?

Malce me zadržuje pomislek, kaj pa, če se C vit. vseeno nalaga v kakem sklepu? Vem (po dosedaj prebrani literaturi), da se višek sicer izloči - torej sklepam, da so s tem viškom lahko obremenjene ledvice (mehur) bolj, kot bi bile, če tega ne pijem? Po drugi strani pa, tale C.vit. raztaplja kako morebitno kalcinacijo v telesu (mdr. se lahko kalcinacije delajo kjerkoli v telesu, ne samo na sklepih, lahko so v možganih, notr.organih, dojkah - kjer sčasoma lahko pride do predrakavih sprememv).

Ne vem, zaenkrat sem rahlo zadržana, me pa stvar zelo zanima (in bi jo tudi preizkusila na sebi). Po eni strani si to želim, kot rečeno, pa me tile pomisleki še zadržujejo.

»Grem naprej.
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#27422 Ceres

Ceres
  • Lunatik

Objavljeno: 16. junij 2017, 12:29

Ja razumem pomisleke. Pišejo tako, da naj bi natrijev in kalijev askorbat pili največ v kupu tri mesece. Jaz natrijevega pijem od te zime, mogoče sem prva dva meseca res skoraj vsak dan kakšen kozarec, zadnje čase pa ko se spomnim, mogoče ca 2 do 3 na teden. Zdaj natrijevega nekaj časa ne bom več, bom pa kakšen mesec kalijevega. Poročam. 

#27423 Cookie

Cookie
  • Lunatik

Objavljeno: 16. junij 2017, 12:33

okidoki. Ja, sej telo samo začuti, kaj rabi in kdaj ima zadost (ne velja za sladkor :/   )

»Grem naprej.
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#27424 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: Včeraj, 18:51

reakcija Kole z želočno kislino ...

https://www.facebook...64774936867393/

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0