Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Olja za nego kože


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
143 komentarjev na to temo

#26 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. januar 2006, 09:51

poročilo: včeraj in danes uporabila olivca za noge....pa kremo za obraz za podlahti.....krema bolje deluje. sem pa noge danes z olivnim ponovno namazala in je zaenkrat bolje kot včeraj...
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#27 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 26. januar 2006, 09:56

jaz se tudi ze dva dni mazem kar z olivcem po obrazu :wOOt:
in sem vedno imela kao mastno kozo, ampak je tako suha zdaj bila, da sem se cel dan praskala ( ce vedno necista, ampak suha)
no, in je bolje x^x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#28 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. januar 2006, 10:03

letos je zgleda cel kažin...zelo mrzlo, (pri nas še veter) zraven pa izredno suho....tole za kožo res niso neki pogoji......
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#29 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 26. januar 2006, 10:08

Sonček ne vem,......res da so tinkture moj hobi,....zeliščar pa nisem. Lohka pa napišem kaj si osebno mislim.....skratka glede dehidracije se boš morala kar prisilit in popit več kot sicer (postavi si kozarec na vidno mesto in vsakič ko greš mimo spij),....tile izpuščaji kot praviš, škoda da ne veš katera krema je bila (mrbit belo-rdeča/Canesten?).....pa to, da si jih imela samo na hrbtu in zadnjici,.....v predelu prepon (najbolj vlažno) pa ne,......si morebiti pomislila na prašek in mehčalec? pa dodatno izpiranje perila? Probaj.
Sicer pa bi jaz poskusila v kopel dat (brez šamponov in....) zvarek hrastovega lubja,.....za mazanje pa olje po 1/2 avokado in olivno, not pa eterično; hrastov lišaj, landanov bršklin,...pa morebiti še par kapljic narde.
Je za poskusit, upam da bo kej pomagalo. V vsakem primeru pa please retro informacija.
lp
xDDx


Evo poročam...

krema se imenuje ADVANTAN mazilo...
Veš kaj me še zanima...hrastovo lubje...to kje kupim al kako :inocent:
Sicer pa sem si kupila v Matiku jojobino olje, sem se z njim mazala, pa tudi ni bilo ne vem kako bolje :o|o: .
Olivno olje sem si dala parkrat v kopel (po nasvetu dermatologinej) pa je bilo res malo bolje...
Kako pa glede tuširanja, naj ne bi uporabljala mil...kako pa ti misliš, kaj ti priporočaš x?x

Hvala in Lp,

S
Objavljena slika

#30 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. januar 2006, 10:24

sončk...hrastovo lubje dobiš v vsaki lekarni.....ostalo ti bo pa silki povedala....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#31 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 26. januar 2006, 10:49

:inocent: hrastovo lubje lahko tudi nabereš iz poštno ležečega hrasta x^x

za večjo količino so priporočljive kake žage x;)x

zdrobiš pa v vreči s kladivom :palec:

al pa v čekičaru x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#32 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 26. januar 2006, 10:59

x:Dx :palec:


olje pa se bolj pomaga, kadar ga ne mesas z vodo.... ;)
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#33 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 26. januar 2006, 11:14

ampak s sokom limone :yumy: xyesx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#34 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 26. januar 2006, 11:30

x:o)x x;)x no ne bi rada da me kje kakšen kmet ganja okol po gmajni x:Dx ...no ampak če bo hrats v ležečem stanju...potem verjamem da lahko x;)x :palec:

Lia...olivno olje in limonin sok, si to mislila x?x To pomaga, si že probala x?x
Objavljena slika

#35 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 26. januar 2006, 11:33

:hepko: sem....fajn je ....še poližeš lahko kar ostane...

z olivnim, pa mandljevim.....pa tak...men je boljš ko vsi oni E- ji v kremah, pa stearati......sadne kisline luščijo, vitaminčki and so on....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#36 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 26. januar 2006, 11:41

Sonček,....glede jojobinega olja čist verjamem,....je nekako "opevano", pa vendar dostikrat ne deluje tko kot se pričakuje,...jest ga praktično ne uporabljam.
Hrastovo lubje dobiš, kot ti je že povedala Amiska v vsaki lekarni.
Glede tuširanja, ne komplicaraj preveč,...nabavi nek ph nevtralen tuš-gel, tak za občutljivo kožo,...lahko pa si notri kapneš po par kapljic navedenih eteričnih olj,.....pri tuširanju uporabljaj rokavičke (ne pregrobe) pa si komplet kožo vsakič premasiraj da se prekrvavi, in tudi odstraniš odmrlo povrhnjico, da koža lepo normalno zadiha.
Vedno pa se po tuširanju koplet namaži z oljno mešanico, po mmožnosti ponovno tudi zvečer pred spanjem.
V začetku bo malce več dela, to mazanje kr naprej,....pa sej se navadiš. Aja če ti čas dopušča, ko si vsa namazana in razmana, probaj 10-15 "paradirat" po kopalnici predno si navlečeš obleko, tolk da koža olje vpije.
Olivno olje je zanimivo in učinkovito ne glede na vrsto kože, pa tudi cenovno zelo dosegljivo,....mora biti pa hladno stisnjeno, nerafinirano. Dobrodejno deluje tako na mastno, kot suho, aknasto.....vsako kožo.
Krema, ki jo navajaš se predpisuje tako za gljivice, pa tudi za kožne alergije. Vendar kot sem razumela teh problemov sedaj nimaš. Ne pozabi na VODO, pij čim več,...pa ne pijač z mehurči,....preprosto po malem vodo ali naravne sokove ali nesladkane čaje.
Aha, še tole, ko boš nabavljala et.olja, le ta morajo biti 100%, ne razdrečena, in pi pozor pri avokadovemu na rok uporabe
ter da zopet ni mešanica avokada in še česa.
Upam, da bo pomagalo!
p.s.
Glede limon pa tole,....citrusi (vsi razen izjemoma rdeča pomaranča v toniku) niso dobri, predvsem za suho kožo ne, in pa lahko povzročajo kožne lise, še posebej če je koža izpostavljena soncu.
Dobra oz učinkovita je pa za roke mešanica olivca, limone in soli, roke lepo očisti in zmehča....dobro vtiramo par minut, speremo in takoj uporabimo običajno kremo ali olje.
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#37 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 26. januar 2006, 11:53

x:Xx xsrcx

Hvala Silki,

to leto so mi prinesli olivno olje iz Opatije, tam ga en domačin prodaja - domačega. Kako je pridelan ne vem...sem si ga pa v prvi vrsti kupuila za kuho...ampak kot sem že omenila, sem si ga dala tudi v kopel...
Ne teh problemov z izpuščaji več nimam...Samo še grozno suha koža in srbeča..
Za eterična olja vem, da je pomembno, da so 100%...ravno pred cca. 2 meseci sem si kupila rožni les od Favna in mi je zelo všeč x:px

Hvala in LP,

S x:)x
Objavljena slika

#38 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 26. januar 2006, 11:54

zanimivo...kaj pa olje iz grapefruitovih peck?
in tonik iz grapefruita?
meni je prijal nekaj casa...potem pa mi je postal preoster...
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#39 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 26. januar 2006, 11:58

Čist možno,....kako si ga pa uporabljala?
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#40 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 26. januar 2006, 12:04

:inocent: silki samo še tole mi lahko svetuješ kje lahko kupim kvalitetno avokadovo olje x?x
Objavljena slika

#41 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 26. januar 2006, 12:05

zanimivo...kaj pa olje iz grapefruitovih peck?
in tonik iz grapefruita?
meni je prijal nekaj casa...potem pa mi je postal preoster...




jst sem ga...ko se mi ni dal limone stiskat....

....

sam najbolj pa vpliva na kvaliteto kože to kar poješ in ne to kar namažeš gor... x^x pa umirjanje.....
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#42 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 26. januar 2006, 12:31

1. V zeliščni lekarni, v pasaži Maximarketa (nimajo vedno)
2. Kalček Btc ali Trubarjeva
3. Zeliščna v Btc , v City-u (tu obvezno preveri ali je čisto)

lp
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#43 sončk

sončk
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 892

Objavljeno: 26. januar 2006, 12:43

xDDx super tale Trubarjeva in Kalček sta mi najbolj pri roki, sem v službi v centru mesta in bom danes skočila pogledati x;)x

Hvala in Lp,

S
Objavljena slika

#44 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. januar 2006, 12:51

....tole temo je zmer bolj fajn brat..... xsrcx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#45 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 26. januar 2006, 12:55

grapefruit sem malo mazala ( par kapljic, kot nek antisepticni tonik) ali pila v vodi na tesce ( tudi par kapljic.)
trenutno sem na limonadi z malo soli, mi je manj agresivno za zelodec. obraza si pa ne mazem z nobemimi citrusi, ker me vse pece ze itak in se ravno z oljem mazilim, kot pravim.. x:)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#46 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 26. januar 2006, 13:14

Vsak citrus oz sok je za kožo obraza za redno uporabo in to nerazdredčen preoster.
Jem ga pa jst tud, fuul rada xDDx
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#47 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 26. januar 2006, 13:31

tisti koncentrat in grenivkinih pečk je dober za uničevanje majhnih okroglih kolonij gljivic, ki se včasih pojavijo na telesu....1-2x namažeš in škripnejo....več ni priporočljivo, ker se lahko vname koža....smo pač različno občutljivi na to.....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#48 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 26. januar 2006, 13:35

A si je katera že probala sol v vodo za kopanje stresti? Jaz imam blazne težave s kožo, pa mi mal pomaga. verjetno zato, ker tudi malo strupov iz telesa potegne. Je pa treba kake pol kile soli v vodo strest. najbolj fajn morske, neprečiščene.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#49 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 26. januar 2006, 13:41

Amis drži! :palec:
Kukica že naredila, sam ne pogosto in ne pol kile, ampak kr mislim da 2-3 kile,....bolj vroča voda, in potem obvezno pod kovter x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#50 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 26. januar 2006, 13:45

ja, to stalno delam...porabim vecinoma sol iz mrtvega morja, se kupi v DM, ni drago (enih 500 sit za 3x) in je fino!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0