Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Olja za nego kože


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
143 komentarjev na to temo

#101 Layla

Layla
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 15. november 2008, 19:39

Sicer nisem bila čisto prepričana v katero temo naj tole vtaknem...
V lekarni sem kupila olje čajevca...mi je prijateljica rekla, da naj poskusim s tem... ker imam nekaj malih mozoljčkov na obrazu..
Kapljico na vsakega. Sem dala olje na vatirano palčko, se namazala in potem palčko odložila... ne vem zakaj...na plastični glavnik.
Naslednji dan je bila plastika ne delu, ki se je dotikal olja....stopljena oz. razžrta :wOOt:
Naj še dajem to na kožo? :ermm:
Ima kdo kakšne pozitivne izkušnje s tem oljem?

LpL

#102 nidari

nidari
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 16. november 2008, 16:53

Komentar na eterično olje čajevca topi plastični glavnik.

Vsa naravna eterična olja so visoko koncentrirana. Na internetu najdete podatke, kakšne ogromne količine posameznih delov rastlin (cvetov, listov, lesa, itd..), je potrebno za nekaj deset mililitrov eteričnega olja. Nekatera eterična olja so zelo kompleksna, sestavljena iz več sto komponent (organskih in anorganskih). Povsem normalno je, da pride do reakcije med eteričnim oljem in plastično maso (glavniki so običajno narejeni iz zelo "enostavnih" plastičnih mas).
Eterično olje čajevca je poleg eteričnega olja sivke edino eterično olje, ki ga lahko nanašamo direktno na kožo, brez bojazni da pride do neljube reakcije (alergije, opekline itd..). Vsa ostala naravna eterična olja moramo pred direktno uporabo na koži predhodno redčiti, običajno z naravnimi rastlinskimi olji. Priporočljive so do 5% koncentracije eteričnih olj v rastlinskih oljih.

#103 Deep

Deep
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 17. november 2008, 11:48

Živjo!
Mene zanima kje se dobi kapljice 31? Bi prosil če mi kdo lahko pošlje kakšen kontakt!

#104 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 17. november 2008, 21:21

just kapljice 31
http://www.google.si...e...kanje&meta=

#105 Anqet

Anqet
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 21. november 2008, 23:56

Konopljino olje. Najboljše.

Ne jokaj za soncem, ki je zašlo; zaradi solza ne boš videl zvezd.

PARRA


#106 Layla

Layla
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 45

Objavljeno: 22. november 2008, 17:04

Komentar na eterično olje čajevca topi plastični glavnik.

Vsa naravna eterična olja so visoko koncentrirana. Na internetu najdete podatke, kakšne ogromne količine posameznih delov rastlin (cvetov, listov, lesa, itd..), je potrebno za nekaj deset mililitrov eteričnega olja. Nekatera eterična olja so zelo kompleksna, sestavljena iz več sto komponent (organskih in anorganskih). Povsem normalno je, da pride do reakcije med eteričnim oljem in plastično maso (glavniki so običajno narejeni iz zelo "enostavnih" plastičnih mas).
Eterično olje čajevca je poleg eteričnega olja sivke edino eterično olje, ki ga lahko nanašamo direktno na kožo, brez bojazni da pride do neljube reakcije (alergije, opekline itd..). Vsa ostala naravna eterična olja moramo pred direktno uporabo na koži predhodno redčiti, običajno z naravnimi rastlinskimi olji. Priporočljive so do 5% koncentracije eteričnih olj v rastlinskih oljih.


Hvala za tale odgovor :palec:

#107 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 4. december 2008, 21:38

Te kdaj oči pečejo, ko namažeš okoli oči oreng.
Pa pride olje [olivc, ...] skozi kožo naokoli do oči ... ?

#108 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 5. december 2008, 15:20

Oči ratajo rdeče, pekoče, ko olje pride do njih.
V kolker se olje oreng vtira v kožo...

#109 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. december 2008, 04:07

Razmaži na "oreng", da se bo cel obraz "svetil". -)

#110 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. junij 2011, 08:26

Ali ima kdo izkušnje z uporabo orehovega olja na obrazu?

(dobila sem ultramegabio dobrega xDDx, samo se mal *bojim*, da mogoče vpliva na porjavitev oz. da potemni kožo...)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#111 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 19. junij 2011, 10:31

Kožo ti najhitreje porjavi rabljeno motorno olje x:Dx x:Dx

Orehovo olje je dobro za marsikaj.

#112 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. junij 2011, 10:39

Ja, menda. x:)x

V glavnem, NOČEM, da mi porjavi kožo.

(zato ga še nisem preizkusila, sam na jeziku xDDx - je blazno okusno xyesx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#113 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 19. junij 2011, 10:42

Kaj pa če ga daš na solatke in ga ne mažeš po koži? Bo najbl zihr, sploh ker ima dober okus in ga je mal škoda za mazat, no :)

Drugač pa poskusi ene parkrat na notranji strani zapestja, tam je dost svetla koža, da se bo hitro videlo a pušča kake flekce al ne ...
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#114 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. junij 2011, 10:53

Kaj pa če ga daš na solatke in ga ne mažeš po koži? Bo najbl zihr, sploh ker ima dober okus in ga je mal škoda za mazat, no :)

Drugač pa poskusi ene parkrat na notranji strani zapestja, tam je dost svetla koža, da se bo hitro videlo a pušča kake flekce al ne ...


Ja sej, ampak sem hotla to preskočit (test na drugem predelu kože).

Premalo ga je da bi ga za solato porabla.
(sam probat sem ga pa morala x:)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#115 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 19. junij 2011, 12:16

Orehovo olje pomaga pri obnavljanju kože in pri tem ne prihaja do opazne porjavitve.
Kar brez strahu.

#116 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. junij 2011, 14:04

OK, thanx. x:)x

(če bom pa rjavo marogasta okol hodila, te bom pa ganjala xDDx)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#117 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 19. junij 2011, 14:25

OK, thanx. x:)x

(če bom pa rjavo marogasta okol hodila, te bom pa ganjala xDDx)




Objavljena slika

#118 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 20. junij 2011, 08:53

Ali ima kdo izkušnje z uporabo orehovega olja na obrazu?

(dobila sem ultramegabio dobrega xDDx, samo se mal *bojim*, da mogoče vpliva na porjavitev oz. da potemni kožo...)

jst, jst xDDx :palec:

se mažem z orehovim (kadar se ne z jojoba oljem) od vrha glave do pet. Je drag ko pes, zato pa se mažem samo poleti z njim. Hitreje porjavim, lepše, obstojnejša porjavelost, pa se sploh ne pražim na soncu; koža je potem bolj gladka/navlažena, mehkejša, skratka, sami superlativi za bio orehovo olje x^x :palec:

Orehovo olje hitreje oksidira na svetlobi/zraku, zato ga je pametno čimprej porabit; lahko se ga po žličkah poje - vsako jutro ena žlička - dobro za možgane, prenos informacij po telesu.

Aja, če ga daješ na lase(vlaženje), malo potemnijo (po daljši uporabi, ne kr takoj ck, ck), proti cepljenju las :palec:

Marsa, ti se kr brez skrbi namaži z oljem, od samega olja ne boš potemnela, bo pa koža hitreje/enakomerneje porjavela na svetlobi, lepo bronz barvo dobiš :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#119 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 20. junij 2011, 09:02

jst, jst xDDx :palec:

se mažem z orehovim (kadar se ne z jojoba oljem) od vrha glave do pet. Je drag ko pes, zato pa se mažem samo poleti z njim. Hitreje porjavim, lepše, obstojnejša porjavelost, pa se sploh ne pražim na soncu; koža je potem bolj gladka/navlažena, mehkejša, skratka, sami superlativi za bio orehovo olje x^x :palec:

Orehovo olje hitreje oksidira na svetlobi/zraku, zato ga je pametno čimprej porabit; lahko se ga po žličkah poje - vsako jutro ena žlička - dobro za možgane, prenos informacij po telesu.

Aja, če ga daješ na lase(vlaženje), malo potemnijo (po daljši uporabi, ne kr takoj ck, ck), proti cepljenju las :palec:

Marsa, ti se kr brez skrbi namaži z oljem, od samega olja ne boš potemnela, bo pa koža hitreje/enakomerneje porjavela na svetlobi, lepo bronz barvo dobiš :palec:


Zelo kvalitetna olja proizvaja družina Pečarič iz Drašičev pri Metliki.

http://www.oljarna-pecaric.si/

#120 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 20. junij 2011, 13:15

Zelo kvalitetna olja proizvaja družina Pečarič iz Drašičev pri Metliki.

http://www.oljarna-pecaric.si/


tole je pa čist hudoObjavljena slika, super postObjavljena slikaObjavljena slika

#121 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. junij 2011, 09:19

jst, jst xDDx :palec:

se mažem z orehovim (kadar se ne z jojoba oljem) od vrha glave do pet. Je drag ko pes, zato pa se mažem samo poleti z njim. Hitreje porjavim, lepše, obstojnejša porjavelost, pa se sploh ne pražim na soncu; koža je potem bolj gladka/navlažena, mehkejša, skratka, sami superlativi za bio orehovo olje x^x :palec:

Orehovo olje hitreje oksidira na svetlobi/zraku, zato ga je pametno čimprej porabit; lahko se ga po žličkah poje - vsako jutro ena žlička - dobro za možgane, prenos informacij po telesu.

Aja, če ga daješ na lase(vlaženje), malo potemnijo (po daljši uporabi, ne kr takoj ck, ck), proti cepljenju las :palec:

Marsa, ti se kr brez skrbi namaži z oljem, od samega olja ne boš potemnela, bo pa koža hitreje/enakomerneje porjavela na svetlobi, lepo bronz barvo dobiš :palec:

Thanx za izčrpno poročilo! x8Dx :palec:

Ja, zato sem bla v dvomih, ker sem si nekoč praktično trajno potemnila svoje (sicer svetle) lase, k sem nujno rabla kuro (po obdobju divjega barvanja), pa sem nekaj mesecev dajala na lase nek zvarek xDDx, zraven pa je bil tud oreh - ampak pač listje.
No in mi je to v bistvu v korenine potemnelo lase in nisem nikol več po tem imela svoje barve (taprave).

Tko da sem oreh pol rajš jedla. x:)x

Zelo kvalitetna olja proizvaja družina Pečarič iz Drašičev pri Metliki.

http://www.oljarna-pecaric.si/

ok, tenx, ko bom v Metliki, se oglasim. xDDx

tole je pa čist hudoObjavljena slika, super postObjavljena slikaObjavljena slika

x:Dx

................

sem se namazala z oljem, dišala do konca (res kolk nad diši!!!! :yumy:), sam pol mi je pa mal kožo hotl skup vlečt... :o|o: :8):
(tko da je men 'suho'... nič čudnega Cookie, pravzaprav, ker praviš da sicer furaš jojobo, no jojoba je pa men prav tako presuha...)
Bom še probala.
Če mi bo še skup vlekl, bom imela pa izgovor da ga pač pojEm. xDDx

*ja, za možgane... xyesx
(včas so verjeli da rastlina/plod/... ki ima podobno obliko/barvo/... ugodno deluje na organ s podobno obliko/barvo/..., npr. oreh ker zgleda podobno kot možgani, ugodno deluje na možgane, paradajz zgleda kot srce in ugodno deluje na srce [predvsem zaradi vsebnosti K] in tako dalje...)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#122 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 22. junij 2011, 10:00

*ja, za možgane... xyesx
(včas so verjeli da rastlina/plod/... ki ima podobno obliko/barvo/... ugodno deluje na organ s podobno obliko/barvo/..., npr. oreh ker zgleda podobno kot možgani, ugodno deluje na možgane, paradajz zgleda kot srce in ugodno deluje na srce [predvsem zaradi vsebnosti K] in tako dalje...)


aha. kumare pol...

mislim, po obliki
If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#123 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 22. junij 2011, 10:15

Okej cipcipilonika, neko "čudno" spolno prakso furaš :inocent: x:Dx x:Dx x:Dx

x;)x

p.s.
kaj je narobe z bananami :inocent:

x:Dx x:Dx x;)x

**********
Marsa, če ti je orehovo olje presuho, potem bo mandljevo ravno pravšnje. K men je pa mandljevo premastno.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#124 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. junij 2011, 10:32

men so vsa olja skor presuha, razen kokosovega in arganovega (pa karitejevega masla).
Moja koža je precej požrešna (bolj kot jaz oz. usta oz. želodec). xDDx

sej si pol kej spackarim sama. xwitchx x;)x

kaj je narobe z bananami :inocent:

x:o)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#125 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 22. junij 2011, 10:36

banane so fajn za obrazno masko ... dobro navlažijo kožo x^x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0