Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imate kaj casa?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
114 komentarjev na to temo

#1 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Danes zjutraj v sluzbi pri kavi smo se pogovarjali o CASU.... in bila sem sokirana.

Hej, ljudje!!! Kam se nam tako mudi, kje je ves ta cas, ki bi moral biti nas, zakaj ga nikoli nimamo dovolj? Ali tudi vi cutite, da se Zemlja vrti hitreje kot kdajkoli prej, a smo MI KRIVI? Kaj se dogaja z nasim casom, za kaj ga rabimo, kam gre, kje ga imamo, koliko ga imamo?
(Ce ne veste, preberite knjigo MOMO, o deklici, ki je ljudem hotela vrniti cas.)



#2 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Kako sem jezna, ko me eden tako provocira: hitro sem in bi morala včasih biti že na dveh drugih koncih ob istem času. To moj partner zna zelo dobro. Ko ga vprašam koliko časa imam na razpolago mi pove da bi moralo to biti že včeraj.Ampak sem se malo naučila, ko se ti najbolj mudi se umiri kajti drugače sigurno narediš kakšno neumnost.Ja zakaj smo ljudje začeli sploh čas meriti ?? Najbrž, ker drugače sploh ne bi noben pravočasno prišel v službo ! LP !! Vanja

#3 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Nekje v neki sobotni prilogi sem prebral zanimiv članek o času. Dejansko so znanstveno dokazali da čas teče hitreje in se tempo tudi še veča. Samo znanstveno obrazložitev sem pozabil je pa bilo zelo prepričljivo. Torej ni nič narobe z nami le čas teče hitreje.

andrej

#4 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Ja, ko se ti najbolj mudi, se umiri. Po mojih izkusnjah vedno in kamorkoli gres, prides o pravem casu. In se vedno se mi zdi, da smo tudi sami krivi za to, da se kao Zemlja vrti hitreje, ker se ogromno stvari dogaja v nasih glavah in mi to sploh ne vemo...

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Alena - zelo fino temo si odprla - in me veseli, da si z nami, pozdravljena! :)
Smo sicer že nekje mičkeno spregovorili o času (morda v temi Tretje tisočletje), vendar vsekakor premalo.

Spet mi je Andrej nekaj potrdil - da če se ti zdi nekaj smiselno, bodo prav kmalu znanstveno dokazali, da si imel prav. ;))
Prav zaes ugotavljam podobno že kar kakšno desetletje, v zadnjih nekaj letih pa še bolj intenzivno.

Seveda je res - hiti počasi!
Absolutno res.... Čas se nekako raztegne, ko ga rabimo... je zelo elastičen.

V mladosti sem bila nagnjena k zamujanju (grda lastnost, večkrat jo pripisujejo mojemu sončnemu znamenju). Ni šlo drugače, kot da sem zamudila.
Zdaj sem dolgo časa totalno točna. Če se zdi še tako neverjetno, pridem ob dogovorjenem času.
Zadnjič sem npr. pisala nekaj na Forum, ura je bila 14:30, sina sem morala iskat k Hali Tivoli ob 15h, stanujem v Šentvidu, vmes pa sem skočila še pod tuš!! Ob pol treh ali celo nekaj čez pa sem bila še za računalnikom!!! Pred Halo Tivoli sem prišla 5 minut do treh in morala tako na prihod avtobusa še malo počakati... :))

Imam pa tole nekakšno afirmacijo; "Vedno sem točna" - mislim, ne da si jo venomer ponavljam, ampak tako je - saj že zdaj to semle notri pišem... ;)



Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. julij 2002, 01:00

Čas se oža, Dimenzije se ožajo, nekako bodo preživeli le tisti, ki bodo tale ritem dojeli, ga sproti upočasnjevali, ne pa ga tempirali.


pokowc

#7 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Jaz pa imam amfirmacijo: Prišla bom pravočasno. Res, da se čas tako hitro vrti, a imamo ga točno toliko, kolikor si ga vzamemo za določeno stvar. Kje pa piše, da je treba vse storiti točno takrat, ko se kdo spomni. Vse počaka.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#8 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Marsa, še ena na temo znanosti.

Spet imam probleme z imeni, ampak en priznan slovenski fizik je dokazal kako deluje homeopatije. Tekočina ima to lastnost da se z dodajanjem zelo majhnih količin neke snovi počasi vsa spremeni v smeri te nove snovi. Kot pri homeopatiji ko dodamo v telo zelo majhne in skoncentrirane snovi se tekočine v telesu energetsko samodejno spremeni. Tole je sedaj čisto lajično ampak obstaja cela knjiga.

Jaz sem čisto navdušen nad znanostjo. Pa še ena. V Ameriki so na treh enakih skupinah ljudi delali poskus povečanja mišične mase. Ena skupina je tri mesece redno telovadila, ena skupina je tri mesece intenzivno mislila na povečanje mišične mase niso pa telovadili in tretja ni delala nič. In poglej, v prvi in drugi skupini so bili rezultati povečanja mišične mase čisto enaki, pri tretji pa je bil rezultat nič.

Pazi kaj misliš!

andrej

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Super, Andrej!
Ja - tudi mene fascinira znanost in ko sem bila majhna, nisem hotela biti igralka ali frizerka, ampak znanstvenica! :)))
Ko sem pisala text za LK in sem nizala minerale in rudninske snovi (to je bilo v enem od LK, na LN pa še ni, ker sva prelena ali kaj), nisem nikjer zasledila konkretnejših podatkov za indikacije pomanjkanja Cinka, tako sem si jih bila prisiljena "zmeditirati" (to je moj izraz za vse tisto, kar pišem, pa se moram prej nekako spraviti v takšno "stanje", da se mi to skristalizira).
Prav v tem obdobju - malo kasneje - pa sem v Delu zasledila članek o pomanjkanju Cinka, ki se je začel z: najnovejše raziskave so pokazale... :)))
Večkrat pa so se celo moje najneverjetnejše vizije uresničile oz. se je ta pot ali način izkazal za "pravega" oz. točnega.
Kar me veseli - tudi sama imam namreč rada konkretne "dokaze" in takšne vrste potrditev.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

Jst tut bi bla znanstvenica!!! Sem bla cist nora, ko smo zaceli dobivat informacije o vesolju in crnih luknjah in o ukrivljenem prostor-casu in in in...
Je pa res zanimivo, kako delujejo na nas clanki, ki se zacnejo z: najnovejse raziskave...(dajmo odpret novo temo s tem naslovom).

Moram vam povedat, da sem sla danes na en sestanek opremljena z vsemi temi vasimi nasveti v zvezi s casom, popolnoma skulirana, nehite, gledala okoli sebe, se nasmehnila neznani teti,.... in prisla tocno na zadnji prosti stol trenutek pred zacetkom govora in rekla sem si: JA!

#11 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. julij 2002, 01:00

quote:

JA!



#12 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Ponavadi je pa tako - manj časa imaš, več narediš. Za neko stvar imaš lahko na razpolago en teden, en dan ali eno uro. In hecno je ravno to, da ni pomembno koliko imaš časa, narediš v vsakem primeru to v zadnjih minutah. Vsaj meni se to pogosto zgodi, ko si v časovni stiski, ponavadi počneš vse bolj skoncentrirano, zavestno - in ti uspe.
strelka

#13 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

udi jaz naredim dosti več ko imam malo časa, ko sem pod pritiskom. Čas je res relativen.

andrej

#14 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

Jaz bi dodala samo, da se mi zdi, da so mi dnevi veliko bolj polni, kot so mi bili prej... Nekako je vse skupaj bolj v harmoniji...

Mogoče sem pa samo jaz bolj v harmoniji s seboj... in posledično z drugimi. Možno, kajne? Hm...

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#15 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

O ja, čisto možno. Svet okoli nas je odsev nas samih.

andrej

#16 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 18. oktober 2002, 01:00

Nekaj v pomoč, če imate premalo časa.

V eni knjigi sem prebral odličen nasvet. Npr. želite si delati in služiti denar, ukvarjati se z otroci, s partnerjem, malo se zabavati pa prijatelji, pa čas samo zase, pa rekreacija in kultura .... Če sedaj vse to poskušamo staličiti v en dan je neizbežno, da bomo vsak večer nezadovoljni nad sabo, saj bo vedno ostalo toooooliko neizpolnjenih stvari. Zato je boljše, če razmišljamo o času bolj dolgoročno. Naprimer vse skupaj spravimo v en teden ali celo mesec. To pa že gre. Tako smo lahko na koncu tedna zadovoljni, ker smo uresničili večino svojih potreb in želja. Vsak dan pa živimo sproti in se malo prepustmo dogodkom.Objavljena slika

___________________________________________________________________________
AndrejObjavljena slika

>>> čudeži se dogajajo vsak dan Objavljena slika <<<


#17 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 18. oktober 2002, 01:00

...še izide se... ;)))

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#18 wananga

wananga
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 38

Objavljeno: 18. oktober 2002, 01:00

Še jaz nekaj na čas:
Ne glej nazaj, ker izgubljeno je in ne živi za naprej, ker neznano je, živi sedaj, ker tu je, da ne zamudiš tistega kar ti namenjeno je.
Če nosiš na svojih ramenih breme preteklosti in imaš polne roke pričakovanj prihodnosti, zamujaš trenutke sedanjosti, ki ponujajo ti ogromne možnosti. Ne živi za včeraj, ker je že mrtvo, niti za jutri, ker se ni še rodilo, živi za danes, tukaj in zdaj, ker edino resnično je - zdaj in za vekomaj.
Objavljena slika Tako boš imel vedno dovolj časa...Objavljena slika

Angeli nas spremljajo!

#19 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 19. oktober 2002, 01:00

If you live for the Past,
you lose your Future,
because Life is the Present !


daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#20 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

quote:
vanja pravi:

Kako sem jezna, ko me eden tako provocira: hitro sem in bi morala včasih biti že na dveh drugih koncih ob istem času. To moj partner zna zelo dobro. Ko ga vprašam koliko časa imam na razpolago mi pove da bi moralo to biti že včeraj.Ampak sem se malo naučila, ko se ti najbolj mudi se umiri kajti drugače sigurno narediš kakšno neumnost.Ja zakaj smo ljudje začeli sploh čas meriti ?? Najbrž, ker drugače sploh ne bi noben pravočasno prišel v službo ! LP !! Vanja





Ja zakaj smo ljudje začeli sploh čas meriti ?? Zaradi neučakanosti,zato ker hočejo drugi imeti narejeno še preden se je vse začelo(službena izkušnja),zaradi denarja,ker čas je denarObjavljena slika,zaradi same potrebe po brzini,da ne bi kaj slučajno izpustili,...Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika,priznam tudi sam se zapletem v ta krog.In če se v takšnem trenutku le uspem uzavestiti, je olajšanje enormno.Objavljena slika




_________________________
Glej naprej,če se le da...
Glej naprej, če se le da,...

#21 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00


Jooj jest zdej nimam cajta, da odgovorim na to temo, se mi ful mudi. Čao!Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika.

Ja sam ka mali pao s lipe

#22 lipovsica16

lipovsica16
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 23. oktober 2002, 01:00

Kaj je s časom? Če živiš brez cilja, se vleče kot polž. Če pa imaš pravi cilj pa drvi kot blisk. Sami določamo kako hitro nam bo mineval. Vendar - koga lovimo ko drvimo skozi življenje? Sami sebe, svojo senco, cilje ki nam jih postavljajo drugi? Zakaj? Kaj nas čaka tam kamor hitimo? Nihče ne ve, vsi samo hitimo...

#23 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

"Življenje ječa, čas v nji rabelj hudi..."

Tako je rekel naš veliki France. Kako bomo izrabili čas, ki nam je odmerjen, je v precejšnji meri odvisno od nas samih. Se bomo grebli za materialnimi dobrinami? Nam bo to prineslo veselje? Več ko bomo imeli, več bomo hoteli. In še nekaj je, danes imaš lahko še tako veliko bogastvo, jutri pa boš morda revež. Toliko, da se primerno preživimo. Bolj pomembno je, da si pridobimo duhovne vrednote, teh pa nam ne moreta vzeti ne tat in ne oblast. Dalaj Lama je rekel, da sta največ vredna ljubezen in sočutje. Se je morda motil?

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika[?]

Naj vam bo vsak dan najboljši dan!


bigm
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#24 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 24. oktober 2002, 01:00

Čas si je treba vzet (al pa ukrast)!

Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Ja - no, tole sem iskala..
Meni pa gre na zivce, ko kdo rece, da nima casa.
Kot da ga kdo ima...

Saj casa ne posedujes - cas si preprosto vzames.

Marsa

Vsakdo ima toliko pravic, kolikor ima moci. Latinski pregovor
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0