Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako shujšati?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
183 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 11:45

Aha, tako je s tem... no, saj logicno pravzaprav...
Hvala ti, Doc Zenith :vio: - sem sla pogledat, zdi se mi smiselno in se mi zdi, da bi mi vcasih prislo tole zelo prav...
Samo se mi zdi malo drago - 4 jurje - samo morda pa imas za kar dolgo casa?
Hvala. x:)x :vio:

p.s. Vidim, da bom se kaj koristnega nasla, fino, hvala za link - bi si rada tole enkrat malo bolj 'prestudirala'. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2004, 12:16

Doc, kaj veš koliko je kaj soli v teh 100gr :8):

#28 doc_zenith

doc_zenith
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 51

Objavljeno: 6. junij 2004, 13:48

Zdele nevem na pamet koliko jo je notri. Sicer pa so ti napitki namenjeni med aktivnostjo. Takrat pa ni nujno potrebna sol, veliko bolj nujni so ostali nutrienti. Za sol je dovolj časa tudi če jo vnesemo po aktivnosti. Zato imajo te stvari manj soli. Kakršna koli sol ima to zoprno lastnost da porabi veliko vode zato da se zarzreči in absorbira. Le te pa pri aktivnosti ponavadi primanjkuje.

Marsa:
Cedevita je zelo slaba izbira. Cedevita namreč vsebuje samo enostaven sladkor torej C6H12O6. Ta se v trenutku izloči v kri in povzroča izločanej inzulina... s tem posledično hormonsko nestabilnost. Glede na vsebino je cedevita veliko dražja, saj je v njej samo cuker in "žmah".
[FONT=Geneva]Pes brez glave nima face !

#29 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 6. junij 2004, 14:44

Marsa:
Cedevita je zelo slaba izbira. Cedevita namreč vsebuje samo enostaven sladkor torej C6H12O6. Ta se v trenutku izloči v kri in povzroča izločanej inzulina... s tem posledično hormonsko nestabilnost. Glede na vsebino je cedevita veliko dražja, saj je v njej samo cuker in "žmah".

Doc, ali ne veš, da se lahko zaradi takega čvekanja tvoja firma znajde na sodišču :eek: x^x

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 16:55

Hmmm, Doc... a res? Skoda... Nikoli je nisem marala (nekako nisem za pitje 'prahu'), zdaj sem se je pa ravno navadila...
Sem gledala vsebnost, edino kar je blo mroda motece, je nek E, za katerega pa se je -se mi zdi- izkazalo, da je pravzaprav obicna citronska kislina... Pa sem mislila, da je to ta 'stranski ucinek' - moznost driske...

Tako zanic da je? Hmmm... :o|o:
Kaj pa Isostar - baje ni tako drag?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 17:04

Marsa:
Cedevita je zelo slaba izbira. Cedevita namreč vsebuje samo enostaven sladkor torej C6H12O6. Ta se v trenutku izloči v kri in povzroča izločanej inzulina... s tem posledično hormonsko nestabilnost. Glede na vsebino je cedevita veliko dražja, saj je v njej samo cuker in "žmah".

Doc, ali ne veš, da se lahko zaradi takega čvekanja tvoja firma znajde na sodišču :eek: x^x

No ja, najbrz so res lahko dolocene tezave...

Bom pa tle omenila; nekoc sem imela skoraj tezave zaradi nekega seznama na LN - mislim da je slo za podjetja, ki testirajo svoje izdelke na zivalih in sem dobila dopis, sklicali so sestanek, na sedezu firme (Evropa, ne Slovenija), skratka, ornk so bili jezni.
Pa sem umaknila potem tisto podjetje.

Tako da ce bo imel kdo kaksne probleme s tem, bom pa se tu.

Ampak ne razumem - kako samo cuker, Doc? Kaj pa ostalo? A mislis reci, da je to pac baza ali kaj?
Sory, ce neumno sprasujem, a me res zanima.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2004, 17:13

... Poslusaj svoj organizem.

Saj ga, saj ravno pravim, samo potem zacnem gledat tole, primerjat, pa se zmedem.

... Jej veckrat dnevno in se ne sekiraj za telesno tezo, ker menim da si lahko srecna v svojem telesu.

Saj sem, itak. :palec: (*saj pravim, da sem imela ze 73 kg, torej tretjino svoje teze vec - blazota, kot ladja sem se pocutila in NUJNO se odlocila shujsat).

... Moja deklica ima 166cm in 53kg pa se mi zdi ravno prav. To pa zato, ker zivi zdravo in ima kvalitetno telesno maso (razmerje misicje : mascevju). Ce je tako pri tebi je potem ok. ...

Nisem tako suha, kot bi sodil po tehle podatkih, ko me vidis, splohh nisem, sem pa lahka (no, seveda nisem debela).
Po mojem sem ravno prav x8Dx - ampak ravno to mi je hecno - ker res malo jem.
Samo ne jem sranj (recimo smokijev, fastfooda itd.)...

Blazno rada imam jedrca in take stvari - vcasih ne jem nic, potem pa pojem 10 oliv ali pa kaj takega, kaksno pest lesnikov, mandeljnov ipd... To je v bistvu po mojem okusu - in solata.
Pijem sokov sploh ne, samo vodo - tu pa sem v zadregi in celo besna! :xx!:
Da ne morem normalne pitne vode vec lepo pit. xrolleyesx :V:

Je pa res, da zdaj ko sem bolj fizicno aktivna, mi bolj disijo mlecni izdelki, recimo sira ful pojem..
Saj res - morda sploh ni zdravo toliko sira?
ker tega pa bi res pogresala - mesa skorajda ne jem (kupujem ga sploh ne), vendar mlecne izdelke pa kar maram.

'Problem' je, ker ne maram sladkih okusov in pol zdravih zadev potem pri meni odpade (recimo muesliji, marmelade ipd).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 powerslave

powerslave
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 15. junij 2004, 20:44

Problem' je, ker ne maram sladkih okusov in pol zdravih zadev potem pri meni odpade (recimo muesliji, marmelade ipd).

Muesli se dobi samo kot otrobi ali ovseni kosmici. Ce ti sladko ni vsec ti bo to zagotovo saj ima prej okus kot kaksna iverica kot pa kosmic :xx!: x:)x

Je pa res, da zdaj ko sem bolj fizicno aktivna, mi bolj disijo mlecni izdelki, recimo sira ful pojem..
Saj res - morda sploh ni zdravo toliko sira?

Sir je zdrav toliko koliko ima mascob. Ce imas rada sir izbiraj bolj puste zadeve, daj na polnozrnato strucko, zraven pa spij kozarec 0,5 alpskega. :palec:

Za ostalo pa se ne sekiraj.

Se nekaj: ker smo se pogovarjali ze 1x o kajenju, bi povedal samo kaj sem prebral o Sai Babi. Pravi da se s kajenjem zapiramo finim Naravnim energijam...ahaaaaa....kaj pa zdaj??? x;)x
meditation liberation

#34 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 15. junij 2004, 21:26

Nič. Babe kadijo kot Turki x:Dx x:Dx x:Dx

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. junij 2004, 09:22

Problem' je, ker ne maram sladkih okusov in pol zdravih zadev potem pri meni odpade (recimo muesliji, marmelade ipd).

Muesli se dobi samo kot otrobi ali ovseni kosmici. Ce ti sladko ni vsec ti bo to zagotovo saj ima prej okus kot kaksna iverica kot pa kosmic :xx!:  x:)x

Je pa res, da zdaj ko sem bolj fizicno aktivna, mi bolj disijo mlecni izdelki, recimo sira ful pojem..
Saj res - morda sploh ni zdravo toliko sira?

Sir je zdrav toliko koliko ima mascob. Ce imas rada sir izbiraj bolj puste zadeve, daj na polnozrnato strucko, zraven pa spij kozarec 0,5 alpskega.  :palec:

Za ostalo pa se ne sekiraj.

Se nekaj: ker smo se pogovarjali ze 1x o kajenju, bi povedal samo kaj sem prebral o Sai Babi. Pravi da se s kajenjem zapiramo finim Naravnim energijam...ahaaaaa....kaj pa zdaj???  x;)x

Power - thanx, :palec: pomeni da OK furam - in ti glih pravis 0.5 mleka - je zanimivo, ker ravno takele dozice ga furam (morda si opazil, ko sem nekje omenila, mogoce pa tule)...
Iverica... :D - ja, saj, a meni so vsec taki 'pusti' okusi, 'navadni', recimo blazno mi je vsec prepecenec ali pa kaj takega, suhega, kruhnatega... xDDx

Kajenje - ja, zato ne rabis bit Sai baba, da jasno, da pac ce dimis... in vse tistole... (*svinjarije ki se zraven aktivirajo, proizvajajo)..
Vendar po drugi strani pa CC pravi, da je dim zaveznik - no, jaz tako nekako se nagibam bolj... ;)
Poleg tega pa CC-ja ni nihce obtozil pedofilije in spolnega nadlegovanja.. (*ko smo ravno pri 'finih naravnih energijah')...
Ne glede na to, ali je ali ni resnicno, cesar obtozujejo Sai Babo, na prvi pogled vidim, da je debel in ne deluje mi zelo fit in zelo zdravo in energicno...

Tako da - tele reference niso vedno tako referencne... zal... :V:
x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 powerslave

powerslave
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 16. junij 2004, 22:48

0,5 alpskega bi se lahko reklo da je dvopomenka, sam sem komaj sedaj razbral, da nisem napisal procente.
Torej 0,5% alpsko pol litra. Jaz navadno na obrok, drugace pa vsaj 2 kozarca na dan.

PS: Marsa, si pa vztrajna s temi ciki. Jaz tudi :devil: he he. "Vojna" se nadaljuje xDDx
meditation liberation

#37 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. junij 2004, 09:20

hehe, ja, no, videti je ze tako, pa tudi - malo ze... ;) - a predvsem mi je brezveze kar nekaj... medtem ko sem prisiljena toliko drugih svinjarij konzumirat, pa se nisem sama tako odlocila..

se posebej pa sem alergicna, ko nekdo pravi - ta in ta pa pravi... - in ta, ki to pravi, nic na zunaj ne kaze tega, kar pravi...

Vsakdo, ki nekaj uci, nekaj prodaja, nekaj ima za povedat, je le clovek - ki ima tudi svoje slabosti...
In Sai baba je debel, jaz pa kadim - v obeh primerih je pretok vsekakor moten, sodim da bolj v primeru debelosti, ker je tako zapacan ves organizem in tudi ciscenje pocasneje poteka...

Nekdo pa zre vitamine (plastiko neko) in misli, kako zdravo da zivi. xrolleyesx

In debeli ljudje mi prodajajo shujsevalne zadeve, ljudje s problematicno kozo mi prodajajo kozmeticne zadeve, ljudje s pobrkanimi odnosi me 'ucijo' o odnosih (da se pac svojim izognejo) itd... In ljudje, ki imajo najbolj sprevrzena nagnjenja, mi prodajajo duhovno razsvetljenje in me ucijo 'finosti pristopa do duhovnosti oz. verovanja'... xrolleyesx xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#38 VEČNOST

VEČNOST
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 234

Objavljeno: 26. junij 2004, 00:47

Dragi moji, vse je v glavi.

#39 ¤Haly¤

¤Haly¤
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 25. avgust 2006, 16:03

Jaz bi pa rada dobila kakšno stran z raznimi vajami za trebuh in noge.
Rada bi izgubila nekaj kilogramov oz. rada bi skujšala pa nemorem...
Pa tutdi kakšne druge veje mi lahko poveste, priporočate!
Hvala vam!!!

#40 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 25. avgust 2006, 19:32

Jaz bi pa rada dobila kakšno stran z raznimi vajami za trebuh in noge.
Rada bi izgubila nekaj kilogramov oz. rada bi skujšala pa nemorem...
Pa tutdi kakšne druge veje mi lahko poveste, priporočate!
Hvala vam!!!



Kar se mene tiče, ti bom na široko napisal v nedeljo- prej glih nimam volje/ oprosti/ .Sicer sem o tem napisal v prejšnjih mesecih cel mali romanček, pa ni nič ostalo ... vse je šlo v franže- neznano kam.
V nedeljo - 100 % . xegox :palec: ja ,pa če lahko , napiši koliko let imaš , višino , težo pa tvoje vsakodnevne aktivnosti- šola??,lahko, srednje...delo v službi ?? , pa če že kaj migaš- kaj in koliko...????
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#41 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 25. avgust 2006, 20:11

kako shujšati? nič lažjega! xDDx odpovem se sladkarijam, jem 3 krat dnevno zmerne obroke in shujšam 2-3 kile v enem tednu. x:)x brez da bi športala. x^x

#42 5rca

5rca
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 532

Objavljeno: 25. avgust 2006, 21:17

kako shujšati? nič lažjega! xDDx odpovem se sladkarijam, jem 3 krat dnevno zmerne obroke in shujšam 2-3 kile v enem tednu. x:)x brez da bi športala. x^x

xrolleyesx jst za 2-3 kg rabim dobesedno stradanja 3 dni - no food just water :V:
5rca Objavljena slika
A charioteer fights alone; it moves from one place to the next, water to land and back again - conscious and unconscious, Earthly and spiritual. The Chariot indicates loyalty and faith and motivation; a conviction that will lead to victory no matter the odds!

#43 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 26. avgust 2006, 06:26

Kar se mene tiče, ti bom na široko napisal v nedeljo- prej glih nimam volje/ oprosti/ .Sicer sem o tem napisal v prejšnjih mesecih cel mali romanček, pa ni nič ostalo ... vse je šlo v franže- neznano kam.
V nedeljo - 100 % . xegox :palec: ja ,pa če lahko , napiši koliko let imaš , višino , težo pa tvoje vsakodnevne aktivnosti- šola??,lahko, srednje...delo v službi ?? , pa če že kaj migaš- kaj in koliko...????

sem jaz tud iskala tisti post... škoda da ga nisem shranila... ja en bedak naredil veliko škode s svojim početjem. tko da tud jaz čakam tole na široko, verjetno bo tudi men prav prišlo ;)

#44 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. avgust 2006, 12:13

OSNOVE PREHRANE
Razmerje med hranilnimi setavinami naj bi se gibalo nekje takole-
50-55 % ogljikovih hidratov
15-25 % maščob
30-35 % beljakovin
To je sicer moje razmerje , večina avtorjev navaja višje odstotke OH , pa manjše maščob itd. Tole moje razmerje bi nekako ustrezalo razmerju pri raznih dietah in tudi pri vsakodnevni prehrani. Vsaj pri meni je tako glede na izkušnje.
Ogljikovi hidrati naj bi bili v čim večji meri zastopani z kompleksnimi polisaharidi /škrobi in celuloza/ manj pa z enostavnimi – sladkorji -glukoza,dextroza,galaktoza,saharoza .
Tukaj nam pomaga glikemični index , ki nam pove v kolikšnem času se sladkorji znajdejo v obliki glukoze / energije / na razpolago našemu telesu Za človeka je bistveno bolj priporočljivo uživati hidrate z nizkim G.I. , kjer se energija osvobaja postopoma oz. Počasi, s čemer se izognemo nenadnemu dvigu sladkorja v krvi , pretvorbi odvečne energije v salo , se pravi je nezdravo pa še lepe pogoje / če smo k temu nagnjeni/ za debelost ustvarimo .Večina OH naj bi imelo Glikemični index pod 60 . S tem se seveda ne izključujejo sladkorji in živila z višjim indexom, le omejiti jih je treba, vsaj v času / nekakšne / diete , če se temu reče tako.
Beljakovine naj bi izhajale iz perutnine, rib ,mleka in kakšnega jajca in tudi rastlinskih virov, predvsem stročnice, pa pšenični izdelki ,riž itd...Rdeče meso je sicer ravno tako zdravo/ ali še bolj / , vsebuje pa na žalost preveč zasičenih maščobnih kislin , ki precej dvigajo nivo nezdravega holesterola v krvi.Pač niso preveč zdrave za srce in ožilje.
Maščobe naj bi uporabljali večinoma nenasičene/ tle se ne bom spuščal v enkratnasičene, oz. našteval maščobne kisline / to pomeni uporabo vseh olj, predvsem olivnega,sončničnega ,sojinega skratka vseh , ki so v tekočem stanju .Izogibali naj bi se / zaradi zdravja/ nasičenim maščobam-v vseh masteh/ trdno stanje maščobe/ , v mesu, mleku, jajcih,siru, raznim kremam, margarinam,putru, čokoladi.Spet povdarjam, to ne izključuje uporabe, le zmerna naj bi bila .Hvala bogu , če kdo lahko poje 2 kg sladoledain pol kg čokolade dnevno in se počuti v redu... Kar naprej.... Razmerje nasičenih maščob naj ne bi presegalo 30 % vseh zaužitih maščob dnevno.Matematika glede zgoraj naštetega razmerja je pa tko – 1 g OH in 1 g beljakovin sprošča cca 4 kcal , medtem ko 1 g maščobe sprosti cca 9 kcal .Recimo , precej v redu se mi zdi razmerje za cca 2000 kcal -dnevno- OH -250 g je 1000kcal ,kar je 50 % dnevne prehrane , 150 g beljakovin-600 kcal ali 30 % , pa še 40 g maščob -360kcal -recmo 17 % dvevnega vnosa hrane. Nekaj takega uporabljam jaz, kadar pač razmišljam o prehrani. Govorim o razmerju, ne o kalorijah. Tamle se sicer ne ujema popolnoma 100% -štrvilke, pa je nepomembno par kcal gor ali dol.
Zdaj pa tko- če računaš maščobe/ v gramih/ -moraš upoštevati tudi skrite maščobe v mleku, jajcih, makaronih, mesu, ribah, ne pa samo olje in masti.
Ja, obrokov naj bi bilo 4-6, pač po želji. To je zaradi razporeditve prehrane čez cel dan , ker ni nikoli viška , ki bi se pretvarjal v salo. Zajtrk naj bi bil najmočnejši – nekje 30 % vse dnevne prehrane, pač zaradi napolnitve glikogenskih rezerv , ki so zjutraj precej prazne, no ja- če slučajno ne jemo ponoči, kar pa ni glih preveč priporočljivo.
Osebno priporočam vso prehrano , v glavnem tole kar sem napisal , pol pa precej surove sezonske zelenjave / paradajz, paprika, zelje,/ pa tudi sadje , -bolj dopoldne kot popoldne, pa če jemo krompir , ga je bolj zdravo skuhati kot speči, -v olupkih seveda, nikoli ne pecimo mesa dolgotrajno na visoki temperaturi, temveč na hitro, bolj zdravo je dušenje pa pečenje pri nižjih temperaturah . Glih ne bom razlagal čemu, mislim, da večina ve.

Tlele se ne bom zadrževal pri bazičnem metabolizmu oziroma potrebi telesa po določeni energiji pri določeni aktivnosti dnevno, ker je to stvar posameznika. .Odvisno je od teže, konstitucije,starosti pa načina življenja- opravil v life-u / služba .šola.../ pa od časa in stopnje telesne aktivnosti, samo kot pravim je to povsem individualna stvar posameznika. Da se pa enostavno izračunat. Če bo imel kdo kakšno željo -pa naj napiše.
Tkole, osnovno bi bilo pri hujšanju / izgubi teže/ povečat telesne aktivnosti in istočasno malce / ali pa veliko- odvisno od želja- namena/ zmanjšati vnešene kalorije, pa razporedit jih v več kot tri obroke dnevno. /5-6/ ...Pri aktivnosti 1 ure aerobnih/ telovadba ,fitnes,bicikl, tek, ..../ vaj bi en od načinov zgledal tudi tko. To je en starejši ameriški športni program/ v bistvu formula/ in je kar se mene tiče precej v redu, pa še enostaven je.
Če je cilj izguba maščobe / seveda postopoma, po malo –s tem , da obdržiš mišično maso v kolikor toliko sprejemljivi obliki/ pomnožiš svoje kilograme z 22,23,24, ...recimo . Če imaš 80 kg , pomnožiš z 22 , pride 1760 kilokalorij dnevno. Že samo po sebi bi pri taki prehrani človek te teže pri normalnem življenju- služba , malce večernega sprehoda, pa kakšne pol ure bicikla na dan- izgubljal težo, ki bi ob pravilni športni aktivnosti pol do ene ure dnevno,v glavnem izhajala iz špeha.. če ti to ne ustreza, lahko zmanjšaš še – pomnožiš kg z 20 , manj pa se mi ne zdi pametno, ker mislim , da se pri izgubah poviša procent beljakovin , to je – mišic.Najbrž pa tole ni glih cilj . Mislim, da bi se tkole dalo spravit dol nekje od pol do tričetrt kg sala na teden, pa tle ne mislim teže, ampak čistega špeha., kar je čisto v redu za normalno , zdravo življenje.
Še bolj idealno je , če se lotimo fizične aktivnosti vsako jutro pred zajtrkom / zaradi praznih glikogenskih skladišč/ v pravi frekvenci telesnega napora , s čemer prevesimo razmerje porabljene teže precej v korist špeha napram mišicam. In to je cilj. Saj ni problem zmanjšat prehrano, lahko ne ješ nič, pa zgubiš 10 kg, pol se pa postaviš pred špegu pa vidiš , da koža binglja s kosti, nad in pod popkom pa je kljub temu ostal obroč, ki sicer ni več šlauf, je pa šlaufek ,kar pa je povsem krivda napačnega pristopa izgubi kg.
Frekvenca srčnega utripa/ utrip na minuto/ je pokazatelj izvora energije , ki jo porabljamo med fizično aktivnostjo in naj bi se pri hujšanju gibala med 60-70 pa do 75 % maximalnega utripa. Maximalni srčni utrip izračunamo tako , da od števila 220 odštejemo leta naše mladosti/ ali pa starosti/ in dobimo max. srčni utrip . Sicer je to bolj kavbojska varianta, za popoln izračun bi potreboval laktatni prag pa še par stvari, ki pa so spet stvar individualne narave in so tlele nepotrebne. Če ima nekdo 30 let, je torej njegov max. utrip 190 ,torej je območje v katerem izgublja salo 115 do 135 utripov, nekje idealno bi bilo / po moje/ 120-125. Tak utrip dosežemo / če nimamo pulsmetra/ pri gibanju , kjer se začnemo znojiti , a se še lahko pogovarjamo. To je recimo hitra hoja , vožnja s kolesom/ pa ne glih turistično, / počasnejši tek, ...odvisno od individualne telesne pripravljenosti.
Zdaj tko- če recimo ta napor dvignemo na 75,80 in več % maximalnega utripa, ne dosežemo glede izgube špeha nič, nasprotno – pojačamo kurjenje mišic, seveda pa smo potem že v območju, kjer se izboljšuje kardiovaskularni sistem, pridobivamo kondicijo, malce višje je pa že anarobni prag, ki pa nima veze z porabo sala. Ima pa seveda z porabljenimi kalorijami.In je prav tako predvsem zelo zdravo, ni pa pomoč pri hujšanju. No ,v glavnem mislim, da človek , ki hoče shujšati/ je predebel/ mora povečati aktivnost- od pol pa kasneje do 2 uri dnevno -aerobne dejavnosti , še bolje pa je če to kombinira recimo na 3 x tedensko vaje z utežmi/ zmerno- po programu definicije ali pa kondicije- krožni treningi in podobno , za izkušene pa lahko tudi za moč ali maso/ pol pa ene5 x tedensko po 1 uro hitre hoje ali počasnega teka na tešče zjutraj. Zvečer glede špeha ni glih tako učinkovito. Tko. Kar se pa tiče raznih vaj- trebušnjakov, vaj za ritnice , pa skleci , pa počepi- vse to spada v aerobno sfero , ki krepi mišice in je izjemno zdrava zadeva , samo da se zavedamo , da lokalno hujšanje ne obstaja. Z 1000 trebušnjaki boš lepo razvijal-a trebušne mišice, medtem ko se obseg trebuha zaradi tega ne bo zmanjšal , kvečjem obratno- rahlo se bo lahko povečal , če si netreniran začetnik in pač mišice rahlo dobijo na masi..
Zdaj -to je ena od oblik prehrane – načina -tale je kar vredu ,sicer pa bi moral biti indikator tvojega telesa špegu , ne vaga, počutje in ne tabele o sorazmerjih pa tko naprej. Sicer pa kakor kdo hoče...vem , da eni shujšajo v 3 dneh po 3 kg, ja -izguba vode, drugega nič . Ker že navaden prvošolski izračun ti pove koliko lahko/ teoretično in praktično shujšaš v maso v treh dneh.- do 1 kg , pa ob tem bi moral imeti čez 12o kg, pa popolnoma nič jesti, pa ob tem še orenk fitnesirat je pa vsekakor nezdravo, pa vse ostalo so le neuresničene želje- materija je materija, iz nič je težko kaj ustvariti, hočem reči – izgubljaš toliko-kolikor znese razlika med vnešeno prehrano/ energijo / in potrebo, ki jo sproži tvoj bazični metabolizem in vse ostale aktivnosti .Saj je čisto preprosta matematka.
Aha, kadar / kao / hujšamo, pijmo precej več vode kot navadno, pa tudi kakšni vitamini in minerali bi bili dobrodošli , ker se nam pri pomanjkljivi prehrani in določenih naporih
poveča potreba po teh, kar pomeni , da smo tudi bolj dovzetni za razne bolezni v tem obdobju.-Antioksidanti in take zadeve.Vode bi pa dejal od 2 litra pa navzgor na dan.
Lahko povem primer mene- zdajle imam cca105 kg / že kar nekaj mesecev/ pač nimam časa se ukvarjati z prehrano, samo hočem reči, da tle ni problem tole izgubiti/ cca 5-7 kg/ -pač nimam možnosti / tudi pobolezenska oslabelost/ fizične aktivnosti v taki meri kot bi hotel. No problem, se bom vrgel na kvihtanje -4 x tedensko-; 6 x tedensko bom zjutraj hodil 6 km pri hitrosti cca 6,8-7,3 km / h in to je to . Jedel bom pa to k skoz jem, sa,mo malce bolj urejeno pa bolj pogoste pa manjše obroke, količina/ kalorije/ bo ostala ista
in tako grem v kakih 4-6 tednih dol za cca5-6 kg. In to je to- merim si pas, ne buljim v vago, ki ne pokaže dejanskega stanja /sestave/ mojega telesa – pa tudi uteži in kondicija pokažejo mojo fizično stanje , seveda je pa težavnostana stopnja prilagojena mojim hotenjem- trenutnim seveda.
Hočem reči, da tole hujšanje ni glih ne vem kakšna drama, samo v glavi pač prideš na določen nivo razmišljanja in gledanja na te stvari pa se da brez kakšnih velikih psihokriz zrihtat. Pa nasploh je v redu , če se človek nasloni malce na bolj zdravo prehrano, kot pa ta shit , ki ga tko in tko bašemo vase.Bi rekel , da pač poskušajmo izbrat manjši shit, če ga že uživamo, pa tudi imam občutek , da prehrani posvečamo preveč pozornosti- pa mislim, da so to le močni miselni vzorci , ki se jih da skorigirat in spremenit. Pristop in dojemanje je najvažnejše. Pa sprejem seveda. Nasploh pa – kdo nam odreja kako lepi, suhi, vitki ,sorazmerni moramo biti... Hočem reči- kdo nam odreja linije všečnosti – pa komu?-mislim ,da bi človek moral dati bolj povdarek na samovšečnost ,pa ne vsmislu narcisoidnosti temveč v smislu svojih meril; bi rekel- če ti , ki imaš 10 kg preveč sama sebi ustrezaš, pa si le zaradi “nekakšnih “ frajerjev obremenjuješ življenje, je bolje če se vprašaš- ali je sploh vredno.Vsi ne moremo biti B.B., pa M.M.,pa richard gere, pa stalone,pa sandra bulock, pa ne vem kdo- vsak človek je edinstven in to je to -ideali so samo v glavi, pa še to programirani brezveze.Naj nas skrbi za zdravje in počutje pa osebne feelinge ,ne pa kolk zažigaš ne vem kje...No ja , malce sem odbluzil, se opravičujem.. ja pa cel roman je ratal , upam , da se g. Marsa ne bo bunila. Sam poln kufer imam že tega vnovičnega pisanja in dodajanja.
Ja , še enkrat bi dodal, nejbolje je hujšati na način , da sploh ne hujšamo, temveč prilagodimo življenje -telesne aktivnosti, malce bolj zdrava hrana,pa še to – na hitro je navadno daljnoročno neuspešno, pa še orenk nezdravo.
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#45 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. avgust 2006, 12:25

S Conteso v vsaki tv oddaji poudarjava, da se izkoristek hrane s pravilno pripravo podvoji in da naj gospodinje porcije zmanjšajo kar na polovico, sicer se jim bo polovico porcije zdelo škoda zavreči in bodo po dobri stari navadi jedci polizali vse do kraja x:Dx
Zepo, se mi zdi, da je to tudi pri tebi edini problem x;)x

#46 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. avgust 2006, 12:48

Pa še glikemični index, ki ga moram pisat na roke , ker ne morem prenesti tabele...j..ga.

110 -maltoza / tudi pivo/
100-glukoza
95-pečen krompir , beli kruh- prečiščena moka
90-pire krompir, med
85-korenje, koruzni kosmiči,pokovka, instant riž
80-bob
75-buče,lubenice,
72-tenstan krompir
70- beli sladkor/saharoza/ ,sladka rafinirana žita,čokoladne sladice,krompir v oblicah, piškoti,,prečiščen riž
65-sladoled,suho sadje,polbeli kruh,pesa,repa,rozine
60-krompir kuhan v lupinah,banane,melone,marmelade,pomarančni sok,večina muslijev,rjavi riž
50-kruh z otrobi,riž,grah,nesladkana žita, celo zrnje,sveži grah,polenta, grozdje ,čokolada
55-sladka koruza, sladki krompir- topinabur
46-laktoza, ananas
40- ovseni kosmiči,rdeč fižol,svež sadni sok brez konzervansov, pomaranče, jabolka,hruške,testenine,rženi kruh-polnozrnat,otrobi, snikers
35-polnozrnat kruh, suhi grah, mleko in mlečni izdelki, sladoled s fruktozo,
30-suhi fižol,leča,čičerika,polnozrnate testenine,preostalo sveže sadje, marmelada brez cukra
25-ješprenj,
22-črna čokolada/ 70 %kakava /
20-fruktoza- eden od sladkorjev v sadju, riževi otrobi,
15-soja, arašidi,zelena zelenjava ,šampinjoni.

Malce čudno tko po vrsti, pa ne morem drugače. xegox

S Conteso v vsaki tv oddaji poudarjava, da se izkoristek hrane s pravilno pripravo podvoji in da naj gospodinje porcije zmanjšajo kar na polovico, sicer se jim bo polovico porcije zdelo škoda zavreči in bodo po dobri stari navadi jedci polizali vse do kraja x:Dx
Zepo, se mi zdi, da je to tudi pri tebi edini problem x;)x


stane, če nisi pogruntal , s prehrano imam še najmanj problemov...res me pa poleti baše čas...xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#47 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 27. avgust 2006, 12:56

Pa še glikemični index, ki ga moram pisat na roke , ker ne morem prenesti tabele...j..ga.

110 -maltoza / tudi pivo/
100-glukoza
95-pečen krompir , beli kruh- prečiščena moka
90-pire krompir, med
85-korenje, koruzni kosmiči,pokovka, instant riž
80-bob
75-buče,lubenice,
72-tenstan krompir
70- beli sladkor/saharoza/ ,sladka rafinirana žita,čokoladne sladice,krompir v oblicah, piškoti,,prečiščen riž
65-sladoled,suho sadje,polbeli kruh,pesa,repa,rozine
60-krompir kuhan v lupinah,banane,melone,marmelade,pomarančni sok,večina muslijev,rjavi riž
50-kruh z otrobi,riž,grah,nesladkana žita, celo zrnje,sveži grah,polenta, grozdje ,čokolada
55-sladka koruza, sladki krompir- topinabur
46-laktoza, ananas
40- ovseni kosmiči,rdeč fižol,svež sadni sok brez konzervansov, pomaranče, jabolka,hruške,testenine,rženi kruh-polnozrnat,otrobi, snikers
35-polnozrnat kruh, suhi grah, mleko in mlečni izdelki, sladoled s fruktozo,
30-suhi fižol,leča,čičerika,polnozrnate testenine,preostalo sveže sadje, marmelada brez cukra
25-ješprenj,
22-črna čokolada/ 70 %kakava /
20-fruktoza- eden od sladkorjev v sadju, riževi otrobi,
15-soja, arašidi,zelena zelenjava ,šampinjoni.

Malce čudno tko po vrsti, pa ne morem drugače. xegox
stane, če nisi pogruntal , s prehrano imam še najmanj problemov...res me pa poleti baše čas...xegox

Če bi ga imel več, bi se mogoče še bolj basal x:Dx

#48 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. avgust 2006, 13:12

Veš stane, o tem zakaj nimamo konstuitucije telesa naštancane za 70-75 kg vsi po spisku ,ne bi razpredal, o basanju
bi pa sam dejal, da ne vem kje dobiš idejo , da se jaz bašem- sicer jebi izraz, samo ne vem, morda ti ješ z majhno žličko, jaz pač ne. Verjetno bi lahko jaz tebe okarakteriziral kot bobi palčko, pa ne morem, ker te ne poznam... sicer pa ,kdo ve...morda ti ni všeč , če imam pač mnenje o prehrani, ki pa ne ustreza tvojemu, žal..je tko. drugače ne vidim ,zakaj in po čem me sodiš...Sicer so pa to že tvoji problemi..če ti kaj ni všeč, preskoči pa bo v redu. xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#49 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:19

Važna je motivacija, gibanje in manj hrane bo tako ali tako nam zagotovilo bolj funkcionalno in relativno lepše telo. Če pogledaš celo sliko se telo prilagaja stvarem ki jih z njim počnemo. Če tečemo čez čas postane telo prilagojeno teku, če jemo in ležimo pred TV se telo prilagodi teležanju. Meni je zadostna motivacija da se ne redim in se ukvarjam z športom, da je telo redka stvar ki nam pripada v času našega zavedanja in je užitek razvijati sposobnosti telesa. Predstavljaš si sebe čez nekaj časa kako boš imel boljše telo in hujšanje je le stranski učinek. :)

Sem pa razmišljal, da če debelost vzameš kot čist običajno stvar, objektivno pogledaš razloge za nastanek debelosti in jih odpraviš, napraviš več koristi kot da ji daješ pozornost. :)

Heh spet "na glas" razmišljam.

Lepo si se potrudil zepo in že 5ič napisal isto stvar.
Sem takšen, ker sem živ.

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:31

...upam , da se g. Marsa ne bo bunila.

brez veze si to napisal, prvic ker sva dorekla, drugic pa, ker nikol ne bunim nad tem, ce ma kdo velik SVOJEGA za povedat (ki pa ni raztrescen v 100 komentarjih, dialogih, torej pretirano pretiranem ircanju xDDx).
Bunim pa nad prepisanimi solatami, to pa ja.
se nikol pa se nisem, ko je kdo kaj mel za povedat, velik.
Celo sem ti predlagala svojo novo temo, si dal svoj text sem, OK, morda me nisi razumel oz. nisem bla razumljiva, morda pa si tko presodil, kar je pa tud OK.
skratka, ni najmanjsega problema z moje strani, s strani folka pa sodim da tud nima kaj bit, kvecjemu se to pozdravlja.
Tako da - go! xsuperx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0