Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kritika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
157 komentarjev na to temo

#26 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 16. oktober 2003, 14:11

Kritika je lahko pozitivna ali negativna, saj pohvala je tudi neke vrste kritika, a ne?

Jaz pa z veseljem sprejemam kritike vseh vrst, tudi če so drugačne, kot bi si želela, prinesejo nek nov pogled na določeno situacijo. Lahko pogledam na isto stvar še z drugačnega vidika in razmislim, če je mogoče una opcija boljša. S tem nimam kakšnih hujših problemov, ker tega ne razumem kot napad name ampak kot mnenje.

Tudi jaz velikokrat kometiram - podajam svoje mnenje, če imam občutek, da bi oseba to mnenje sprejela oz. slišala, kaj mislim. Če ocenim, da se bo oseba razburila ali da ne bo sprejela sporočila, skratka, da bi bilo več škode kot koristi, pa zadržim mnenje zase. :inocent:

#27 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. oktober 2003, 19:22

Hehe aakhut kok dobra slikca, ej, jaz obožujem dobro kritiko, res če je zadeta točna fer in to je boljša kot vsaka pohvala....., k te izbolšuje, če ljudje pravijo sam car si car dobr dobr je to, in tako naprej, nikol ne veš kaj je narobe, lahko čist kaj banalnega maš kos solate med zobmi al kaj... pa noben ne gre kritizirat tega... :) čeprav bi prav pršlo, no ja nekaj ljudi je ki to naredijo, pa jih kar spoštujem zarad tega, jaz vsepremalo kritiziram, da bi bil v tem smislu spoštljiv, raje prijazno zamolčim kake napakce....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#28 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 16. oktober 2003, 19:39

Contesa, prav fletna je tale tvoja ikonca xyesx

#29 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 16. oktober 2003, 20:53

Ja Janja! :palec:

contesa, kaj to si ti ? x:Dx

#30 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 16. oktober 2003, 20:55

Ohooo Contesa :wub: xflirtx xloveyx .
Ja sam ka mali pao s lipe

#31 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 16. oktober 2003, 21:17

Contesa.. :palec:

Astra
Per aspera ad astra

#32 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 16. oktober 2003, 21:21

Luštna, tale naša Contesa :palec: xflirtx

#33 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 16. oktober 2003, 21:21

Ohohoho ... x;)x x:Ix x:Dx

#34 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 16. oktober 2003, 21:50

Contesa :palec:

Jaz pa slabo prenašam kritiko..ne vem, če sem o tem že pisala x:)x Kar užaljenost kuham najprej, malo posmrkam, potem vse črno vidim, nato črnina malo zbledi in potem, čez dolgo razmišljam - ja kaj pa če je vse res...pa spet malo črno...in potem končno rečem...ja bo že držalo. Ampak, da pridem do tega traja...in traja...in prav gotovo se vmes trikrat odločim, da tega pač ne bom več počela, če je že tako zanič... x:Dx x:Dx - to je v tistih črnih časih x:Dx Zatem je na vrsti iskanje dobrih stvari- x:Dx.

Tako, da brez veze. Bolje, da ni kritike.
Sicer pa najhujši kritik znam biti sama. Ko recimo ugotovim - čez leta, seveda, kako pri bogu so mi lahko objavili to in to...pa to...in me kar ima da bi zatajila kaj x:Dx x:Dx
Za mene pač to o kritičnosti ne velja x8Dx

Če nisem ravno prepričana, ne sprašujem o mnenju. x:Ix

Contesa- očitno pričakujejo, da boš lagala x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#35 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 16. oktober 2003, 22:15

:vragec:


hmmmm

kritik je teoretik brez prakse


praktik je rokodelec brez teorije


:vragec:  je pa umetnik

Se v celoti strinjam. x^x

Ful me jezi, ko jezik steguje nekdo, ki v lajfu ni ustvaril nič in iz katerega govori gola zavist. Sam ne upa, ali pa noče. Bolj ne upa..pol pa pljuva po tistem, kar nekdo drug ustvari x;)x :vragec: - to je dodatek zraven - da ne bo spet kdo rekel, kako ZELO, ZELO mi EGO ven udarja :vragec: :vragec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#36 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. oktober 2003, 22:44

Ja, Raček! To je moja malenkost!  

hehe contesa, tvoje slikce pa ne kaže kritizirat.... :) brez dvoma.... x;)x :palec: ,

Ful me jezi, ko jezik steguje nekdo, ki v lajfu ni ustvaril nič in iz katerega govori gola zavist. Sam ne upa, ali pa noče. Bolj ne upa..pol pa pljuva po tistem, kar nekdo drug ustvari   - to je dodatek zraven - da ne bo spet kdo rekel, kako ZELO, ZELO mi EGO ven udarja  


Torej še mal ega pa sem lahka odličen kritik.... hm odločen kritik, ok ok, odločilen kritik.... prav morda kritik, pa bo kdo to kaj kritiziral al nič (vam postavljam odkrito past da polovimo te kritike.... najbrž se pravi kritiki vseeno ne bodo mogli upreti kritiki mojega kritičnega pisanja, o kritiki, brez kritičnega razuma..... darn hehe i love it when words mix allaround.... in wordplay...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#37 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. oktober 2003, 06:32

Ja Contesa zmer lepša si..... x;)x :palec:

Mi je danes zjutraj padlo na pamet še nekaj na to temo (mam nek čuden sindrom zadnje cajte, da dosti razmišljam o zadevah, al pa da mam kake prebliske tudi ko nisem tlele nad tipkovnico). 6 let poznam enega zlatega človeka, ki je iz meni neznanega razloga na nek način nezadovoljen s seboj. Njegova razpoloženja so kot valovi, taki visoki in dostikrat je dol. Takrat ko je dol, so non stop prepiri, karkoli kdorkoli naredi je narobe, ker je on pač volje za kregat... Je pa zlat človek, samo tega svojega nezadovoljstva s seboj nikakor ne more preseči. Ker mi je on in cela njegova družinica zelo ljub, sem čakala na priložnost, za en pogovor.

Je pa težko en tak konstruktiven pogovor z občutljivo osebo narest. Tako da mi je dalo misliti, kako naj mu pokažem, kje ga lomi in kako bi lahko bilo boljše, da bi on videl kot priložnost in ne kot obtoževanje. Pogovor je kar v redu sprejel, pa kakšen teden je že malo drugače, bomo videli, kaj bo na dolgi rok....

#38 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 17. oktober 2003, 15:11

:vragec:

na dolgi rok pach ne bo vech tko zlo zlati,
ker se bo pach cpremenil....
in ti ne bo vech tako zelo vshech.... x;)x


:vragec: x:)x x;)x x:Xx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#39 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 18. oktober 2003, 05:10

x;)x Ja, Raček! To je moja malenkost! x:Dx

Priklon Contesa x;)x

#40 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 19. oktober 2003, 00:04

x;)x Ja, Raček! To je moja malenkost! x:Dx

Luštna punca, nimaš kaj :inlove:
Ja sam ka mali pao s lipe

#41 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. marec 2004, 19:38

Prave kritike so zasnovane na trdem prepričanju ali na laičnem znanju.




Maksim Gorki


#42 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 21. marec 2004, 21:07

Jaz pa priznam, da sem bolj kot na kritiko občutljiva na to, kdo mi jo izreče... res.

#43 Nicky

Nicky
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 473

Objavljeno: 22. marec 2004, 11:14

:palec: Ljudje, ki mi lažejo v obraz niso pravi prijatelji, zato me včasih kdo prizadene s kakšno kritiko.

Prekomerno kritiziranje pa ne pelje nikamor. In ustvarja zelo napeto in negativno ozračje.
Negativno kritiziranje mi ni všeč. Če mi pa kdo pove nekaj, kar je res in na pravi način, je čisto nekaj drugega. Pozitivno kritiko lažje sprejmem. Kritika je vsepovsod, kaj hočeš. In drugih tak ne moreš ustavit, če kritizirajo. Boljše je, da se včasih umaknemo kot da poslušamo nerganje, ki nič ne koristi. xsrcx
"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."

#44 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. marec 2004, 11:22

Meni se zdi kritika čisto fajn zadeva. V bistvu bi jaz to opredelial bolj kot mnenje - lahko je pozitivno ali negativno.

Kdo lahko kritizira npr. značaj ali ravnanje nekoga, če niti ne vemo zakaj kdo kaj stori. Kaj je v bistvu sploh prava ali realna kritika, če imamo vsak svoj prav, vsak svoje kriterije.

Še težje je z umetnostjo, kajti vsak se izraža ne sebi lasten način, v bistvu bi šlo lahko bolj za to, če je določena zadeva zanimiva lai privlačna za več ali za manj ljudi, ne pa za to, če je določrna zadeva dobra ali slaba, kajti v kakršnokoli delo kdorkoli vloži veliko sebe, ne more biti slabo.

Kritike, ki padajo na moje ravnanje ali kakšne izdelke sprejmem z veseljem - vzamem v smislu, da si je nekdo vzel čas zame in si ustvaril neko mnenje. Poslušam jo in potem razmislim o tem vidiku ravnanja ali pogleda na zadevo, pa potem spremenim, ali pa ostajam pri svoji odločitvi. Ne prizadanjeo me, še manj pa jih jemljem osebno, kajti vsakdo izraža sebe na svoj način in če je nekdo slišati strupeno ali nestrpno, potem je bil v neki točki na to temo prizadet, ali mogoče sebe prek moje kritike kritizira,ali pa kakšne rane iz otroštva podoživlja,....

Kritika je zame vedno dobrodošla, pa kakršnakoli že je. x:)x x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#45 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 22. marec 2004, 11:44

Kritik? Ki pušča kri? x:Dx
Ali nima pojem kritiziranje slabšalnega pomena?
Zdaj pa zares -
včasih izrečem kritiko, ko bi moral zgolj menje, včasih izrečem sodbo, ko bi moral zgolj kritiko, včasih ... najboljša obramba je napad ... :sori:
Sedaj se učim loviti predvsem pozitivne afirmacije svojega mnenja, in da ne bi izgledalo kot kritika ... :2src:

LpP
P.S. A ni lepo, ko je spet ponedeljek? :vragec: :vragec: :vragec:
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#46 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. april 2004, 15:15

Pravico do kritiziranja ima šele tisti, ki ima srce, da pomaga. x^x

#47 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 4. april 2004, 15:54

zlo lepo x^x

#48 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. april 2004, 17:08

Mislim tudi, da je skrajno fer tudi tako x:)x

#49 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 4. april 2004, 17:32

kritika je subjektivna zadeva. ne maram je! :vragec: mislim si "če te kaj moti je to tvoj problem, ne moj. daj mi mir" :vragec: potem pa razmišljam- "mogoče pa ima prav" :inocent: potem pa- bljak, jaz sem jaz. spreminjala bom tisto kar jaz hočem, ne kar ti hočeš. spremenila pa bom edino svoj odnos do sebe in tako črpala moč iz sebe, ne iz zunanje potrditve!!! :vragec: :vio:

#50 Vanda

Vanda
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 166

Objavljeno: 4. april 2004, 19:30

Pravico do kritiziranja ima šele tisti, ki ima srce, da pomaga. x^x

Ja, hotela sem rečt neki takega... da smeš kritizirati le z ljubeznijo... Ampak ti si lepše povedal. :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0