Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Duhovna rast in odnosi do ljudi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
379 komentarjev na to temo

#376 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 3. september 2007, 11:17

oceans... se strinjam z doorwoman.p :palec:
dodala bi se le, da se ne splaca "zadrzevat stvari/ljudi", ki te (kt se nam v tistem trenutku zdi) "zapuscajo"... Zaupaj(ne upat, ampk zaupat), da te nihce in nic ne "zapusti"!!! razen ce..., namest tega ne "prihaja" neki "novega"!
xsrcx



:palec: direktno.. ampak resnično res!

#377 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 3. september 2007, 11:19

POzdravljeni

Že en čas spremljam vaše odgovore in se trudim delovat po nasvetih, vendar mi ne gre najbolj od rok. Ne vem kako naj pozabim in prebolim fanta, ki mi ne vrača več ljubezni. Vem da je on svoboden ravno tako kot jaz vendar ne vem kako iti naprej. Kako zmanjšat bolečino in spustiti to navezanost. Hudo mi je in boli, vendar me to omejuje in nisem več oseba, kot sem. Izgubila sem se zaradi te neuslišane ljubezni... Saj vem da se čuje patetično, vendar ne morem več tako, saj ubija bit v meni. Kako naj spustim, in sprejmem in grem naprej...??

Hvala!!!

Živjo - Ja, obstaja en splošen problem: Kako preprečiti, da bi nas svet prizadel. Vem, kako se občuti neuslišana ljubezen.(kdo pa ne? x;)x) Sam ugotavljam, da so resnično srečni tisti, ki se zavedajo, da jih v tem svetu sploh ni. Kako pa naj bo drugače v svetu, ki je samo kup želja? Ampak za to je potrebna izkušnja in ne samo teoretiziranje.
Kot pravi Rumi:
Sem dvignjen bil na kraj,
od koder svet
se tako majhen zdi...
Najbrž ti to v tem trenutku ne pomaga veliko, ampak vseeno poskušam nekako posredovati te izkušnje.
Kakšen pa je običajen svetni način? Zgodi se, da se navdušiš nad nečim novim in tako pozabiš staro. Potem pa spet sledi razočaranje. Nov trn nadomesti starega in kolesje sveta se vrti naprej.... :8):

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#378 doorwoman.p

doorwoman.p
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 729

Objavljeno: 3. september 2007, 16:49

[quote name='Antoninus' date='3. Sep 2007, 12:20' post='882413']
Sam ugotavljam, da so resnično srečni tisti, ki se zavedajo, da jih v tem svetu sploh ni.


.. da jih v tem svetu sploh ni.. Antoninus, to pomeni, da se ne čutijo pripadni temu svetu, oz.obstajajo le sami zase? In jih zato pač manj prizadanejo stvari iz 'tega' sveta?

#379 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 3. september 2007, 16:53

Sam ugotavljam, da so resnično srečni tisti, ki se zavedajo, da jih v tem svetu sploh ni.
.. da jih v tem svetu sploh ni.. Antoninus, to pomeni, da se ne čutijo pripadni temu svetu, oz.obstajajo le sami zase? In jih zato pač manj prizadanejo stvari iz 'tega' sveta?

Res ne čutijo pripadnosti temu svetu. Kar se zgodi naprej je pa malce paradoksalno - ker so odkrili sami sebe, se neverjetno razdajajo drugim, tako da je biti v njih družbi pravo veselje. Pravo nasprotje mizantropom, ki tudi ne pripadajo temu svetu niso pa še odkrili nič drugega.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#380 oceans

oceans
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 5. september 2007, 22:19

Hvala vam vsem... res. Saj smo vsi bli v tem in iz vsega se nekaj naučimo, kot praviš doorwoman, vse se zgodi z nekim namenom. Vem in poskušamo iz tega pobrat najbolje. Ljudje pridejo v naša življenja in tudi gredo in prav je tako. Vsak nam nekaj pusti s čimer se nekaj naučimo in rastemo. Ampak včasih je pač težko, kot da ne bi hoteli naprej... in ne bi hoteli da nekateri gredo, čeprav ni na nas da se odločamo.
Je bolje, boli še ampak manj. Nevem kje sem prebrala, da nas drugi ljudje ne morejo prizadeti, če jim mi to ne dovolimo...
Hvala vsem ter polno mira in ljubezni!!!!
Never let the fear of striking out keep you from playing the game!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0