Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako zrasti?!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
72 komentarjev na to temo

#26 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 20. februar 2006, 16:48

ja pol pa vsak obrok meso z mlekom pa 3 ure košarke na dan, nimam kej falit
Sem takšen, ker sem živ.

#27 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 20. februar 2006, 17:18

Tu imaš članek, kako zrasti v višino - do meje genetsko predpostavljene višine:

http://drbenkim.com/...-grow-tall.html

#28 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. februar 2006, 18:12

hehe, ja res...Jz rečem ponavad: dec naj ima DO 180 x:Dx


Mal popravek.....pravi dec ima do 180 x:px x:Dx

Heh, jst sm tam okol 176, 177.......Matic, če te pa bejbe mučjo, ti lohk s prve povem, da blema nema. x;)x x:o)x :vragec:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#29 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 20. februar 2006, 18:20

mah pr 190 maš ful bolš razgled na svet.
Sem takšen, ker sem živ.

#30 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 20. februar 2006, 18:30

x:o)x .........s 170 pa se ful bl spretno gibaš po njem. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#31 mirnamirna

mirnamirna
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 85

Objavljeno: 20. februar 2006, 18:36

Moj mož je v zadnjem letniku srednje šole zrasel iz 162 na 175, pol pa še 5 cm v vojski.
Nikoli ne obupat. Zaupaj prasili - vse je urejeno tako, kot je prav.

Zame bi bil krasen :palec: - bi se lahko direkt iz oči v oči gledala x;)x x;)x x;)x
Sonček naj vas greje!

#32 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 20. februar 2006, 18:38

melody pritlikavih 173? ti pa res mal prevec zivis v teh "modnih idealih".

Sama sem zadovoljna z mojimi 175. Ce bi bila pa manj, bi pa pac bila x;)x Ceprav glede na starse ( mat okol 170, fotr okol 2 metra ) bi bila lahko se visja x;)x


Sicer imajo pa Kitajke tak kompleks. Grejo na opracije, da jim podaljsajo noge. Prav ogabno in bolece zgleda. Se zvijajo od bolecin, ampak pravijo, da se splaca. Nisem imela zelodca oddaje pogledat do konca :O:
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#33 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 20. februar 2006, 18:40

se pravi čokolešnik zjutraj pa kup mes čez dan?
Sem takšen, ker sem živ.

#34 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 20. februar 2006, 19:20

Hej! Se da tudi z vegetarjansko hrano prav dobro zrast. :palec: Vem iz lastnega primera.
Je pa velik od genetike odvisno. Po moje lahko zrasteš realno še kakšen cm, več pač ne če si že 17.

Jej večkrat na dan, pa ukvarjaj se s športom. :palec:



#35 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 20. februar 2006, 20:00

sam nisem se še rabu obrit v 17ih letih!
Sem takšen, ker sem živ.

#36 alf

alf
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 469

Objavljeno: 21. februar 2006, 18:24

mah pr 190 maš ful bolš razgled na svet.

In na' balkončke' x:Dx

#37 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 21. februar 2006, 21:29

eh, ded more bit najmanj 180...


huh za las :P čeprav po mojih izkušnjah so "majhni" ljudje zelo pogumni in vredni svoje višine... :inocent: je pa moja fajna prijateljica rekla da se v postelji višina ne pozna....

:)

tak da zdej k smo višino obdelali... lahk gremo k mlakarju in rečemo, da more imet pravi dec narmanj 120 kil :P ...

:inocent: :D

Maticml, glede poviševanja pa košarka... nobena stvar ne deluje tolk ziher kt košarka :D js imam bratca k skupaj s treningom rase... sicer je še malo mlajši od 17 let ... ampak jih ima že 180 tko da ... to dela trening, vse stegovanje navzgor skakanje prizadevanje za višino :)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#38 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 21. februar 2006, 21:35

Kaj pa če bi se tko mal pretegoval, ker košarke se mi ne ljubi igrat.
Sem takšen, ker sem živ.

#39 amber

amber
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 926

Objavljeno: 22. februar 2006, 10:57

:palec: xDDx Mantis...



#40 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. februar 2006, 12:11

Kaj pa če bi se tko mal pretegoval, ker košarke se mi ne ljubi igrat.


:inocent: če se boš pretegoval po 2 uri na dan... intenzivno, potem bo mrbit delovalo... mrbit pa še zmeri ne, ker košarkaši si večinoma zelo iskreno v srcu želijo zrasti pomoje zato tudi uspeva....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#41 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. marec 2006, 23:22

Moja starejša je pri 17-tih velika 152cm. Ali naj napišem mala?

Zgleda, da bo takšna tudi ostala. mogoče kakšen centimetrček.
Je torej po meni oz. očetu, pa tudi tašča in tast sta med malimi.Tašča okrog 145 cm. Mickena babnica (zato pa :vsa vragec: :vragec: :vragec: )
Moji starši so nekoliko večje rasti - okrog 170-175 cm.(v primerjavo z mojimi 157 so večji) in mlajša je zgleda nanju. ker je pri 12-tih letih 148 cm velika. Še malo pa si bom morala stol podstaviti, če jo bom hotla narezati x:Dx x:Dx
No - hotla sem reči to, da starejšo njena velikost nič ne ovira. Glede na to, v katerih letih je je s svojim telesom čisto zadovoljna in če se folk čudi - a že 17 let stara - zgleda pa kot 10 letnica se samo reži - hvala bogu, da ima osebno x:)x
Sicer pa smo vsejedi in lakote ni trpela-vsaj ne da bi jaz vedela za to.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#42 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 4. marec 2006, 17:14

Hm bolj bi mi pomagalo, če bi kdo napisal, ki je visok, kdaj je zrastel in kaj je v tistem obdobju jedel in višino staršev.

Hja upam da mam še potencjal, ker imam zdaj veliko časa in bom poizkusil spati 10+ ur na dan in popiti veliko mleka pred spanjem. Je kakšna hrana ali pijača še bolj koristna od mleka za rast?
Sem takšen, ker sem živ.

#43 polona n

polona n
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 5. marec 2006, 14:15

Hm bolj bi mi pomagalo, če bi kdo napisal, ki je visok, kdaj je zrastel in kaj je v tistem obdobju jedel in višino staršev.

Hja upam da mam še potencjal, ker imam zdaj veliko časa in bom poizkusil spati 10+ ur na dan in popiti veliko mleka pred spanjem. Je kakšna hrana ali pijača še bolj koristna od mleka za rast?





kolikor vem sama se v mleku nahaja vedno manj kalcija ...........pa še ni zdravo ga piti prevelike količine (to sem zasledila že kar nekajkrat)....................mogoče bi namesto teh cisteren mleka, ki jih nameravaš spiti v prihodnje...si nabavil raje kakšne kalcijeve tablete vendar bodi pozoren, da bodo vsebovale tudi dopolnilo vitamin D3 ter magnezija, kar je pomembno pri absorbciji kalcija v telo........................očitno nameravaš zvišati tudi vnos mesa, zato ne pozabi na zelenjavo ter vitamine....pa tudi košarko ti svetujem.......napisal si "se mi je ne ljubi igrati" ja kaj sedaj ..............bi rad zrastel ali ne........................nič ne pride kar tako, za naše želje in cilje se je treba malo potruditi x;)x se ti ne zdi?

lp xflirtx
verjemi vase in življenje bo lepše

#44 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 5. marec 2006, 14:31

ni nujno, to je samo vpliv materialnega sveta ki te sili da se boriš za vsako stvar.
Sem takšen, ker sem živ.

#45 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 5. marec 2006, 14:32

Ali pa glas lenobe... x;)x

#46 seal

seal
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 688

Objavljeno: 5. marec 2006, 14:34

Predlagam da rastete kje drugje, kot recimo v modrosti, duhovnem smislu, znanosti, inovatorstvu,športu...


:palec: :palec: :palec:
honor and respect

#47 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 5. marec 2006, 14:37

odsvetujem pa rast v širino x:Dx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#48 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 5. marec 2006, 14:39

ja bravo, to mi govorijo bodybilderji :)
Sem takšen, ker sem živ.

#49 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 6. marec 2006, 01:08

Samo situacija je pa zelo zanimiva: Večina ljudi se pač razlikuje v višini ampak imajo še vedno zelo podobne obsege zapestja, jaz pa imam zapestje pri slabih 18ih letih, v obsegu dolgo 14 cm?! Takega problema še nise mzasledil nikjer in tudi ostali ljudje manjše rasti, ki jih poznam imajo "moško roko" Očitno imam problem s kostmi?
Sem takšen, ker sem živ.

#50 J.C.

J.C.
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 6. marec 2006, 15:57

Matic iz vseh svojih izkusenj ti povem, da se ne rabis kaj sekirat. Star sem 18 let, velik približno 165cm in tehtam od 55-60kg. No anyway... Prebral sem vse komentarje in zdej bom se svoje mnenje o tem povedal.
Glede na mojo višino vrjem da sem se okoli tega ze kr neki pozanimal, največ pa vem iz opazovanja drugih ljudi (vrstnikov in starejših). Iz izkušen ti povem, da glede na to (omenil si da nisi še poraščen oz. da se ti do sedaj še ni bilo treba pobrit) da še nisi veliko poraščen se ti ni treba kaj bati. To je od vseh znakov še največji, da se ti obeta še nekaj centimetrov (odvisno tudi od tvojih staršev) ampak menim da boš zrastel še najmanj od 5-15cm sigurno. Predlagam pa, da se čim bolj izogibaš težkih in dolgotrajnih fizičnih naporov (npr. dvigovanje uteži), ker ti to nekako ''požre'' ravno tiste svari k ih za rast najbl potrebujš.
Kar se tiče hrane. Predlagam, da ješ čim bolj raznovrstno hrano (veliko sadja, zelenjave (med glavnimi obroki)) za glavne obroke pa vsekakor veliko mesa, testenin beljakovin (jajca). Kar se tiče tekočine... Dnevno spij od 3-6 dl mleka.

Zdej pa še neki kr se tiče punc... :D ... am... res je to, da puncam najprej padejo v oči moški višje postave (še posebno v kakih diskačih, pubih itd.). Ampak nikoli ne pozabi, da glavne reči se skrivajo drugje. Res pa je da ponavadi manjši počakamo v vrsti :S . Hočm ti povedat to, da ta čas ko boš rastel se izpopolnjuj tudi na drugih področjih (notranjih). Vrjami mi, da nobena še tako lušna punca (še posebi če je še uredu po vrhu vsega), ne bo celo življenje trpela razmerja z zelo postavnim (bogatim) visokim frajrjem, če le ta ne bo imeu kaj v glavi. Vrjem, da se ga bo kmal naveličala oz. če je neumna ga bo trpela in celo življenje ostala nesrečna. Torej zelo je pomembno da partnerja zadovoljiš tudi psihično (notranje), to je res poglavitnega pomena.
Zelo je pomembno tudi to, da ostaneš kar se da samozavesten (upam da sm ti k samozavesti kaj pripomoral - ker sm 100% da boš še kr mal zrastu ;) )... Zakaj samozavesten??? ... Samozavest je pomembna na vseh področjih v življenju. To je (po mojem mneju) neka vrsta energije, ki drugim govori kdo si in v bistvu kako močen si zares. To energijo vsi ljudje na tem svetu še kako čutijo in je še posebi pri puncah zelo pomembna. Z njo (za njo) se tudi jaz borim in se bom še najverjetneje celo življenje. No če boš samozavesten (in tud vrjet morš v vse kr si zadaš (to v bistvu je samozavest), imaš vsako nalogo 70% lažjo.
Vse, čist vse to kr sm ti povedal govorim iz izkušen iz mojega življenja. To ni vzkalilo iz moje glave na podlagi knjig. Torej je (to ti zagotavljam) iskrena resnica.

No kar se tiče košarke pa takole... To je čist relativna stvar odvisna od organizma (vsekakor pretiravat ni treba). Vse (kako boš zrastu in koliko, kdaj, že pomoje že vnaprej zapisano.
Če vzamm za primer sebe. V 3tjem razredu sm postau ful zagret košarkaš. Iskreno ti rečm, da sm treneru basket po 5ur dnevno v povprečju... to je blo kake 3 leta... Potem sem to mal zmanšu, ampak še vedno sem ga zelo veliko igral... Tko da to glede basketa glih ne drži najbolj. No ampak jst sm se prvič pobril mislim da v sedmem razredu os. šole... IN TO JE BISTVO. Kdaj se začneš razvijat v moškega je še kako zelo povezano s tem kolk boš zrastu...
Ampak povem ti, tud če ne boš zrastu kokr si želiš, najlepše in najbl postavne bejbe so velike od 155 do 170cm... kar je višje, je velikokrat že bl tko tko (pa ne da ih žalm) ampak to je resnica (kr se tiče postave). Am... ne vem kaj bi ti še povedu (samo zaradi tvojga problema sm se prjavu na ta forum tko da... vrjem da je tole vse iz srca, kr sm jst že ful dau tega čez. Jst sm vedno hotu bit košarkaš, in ko sm zvedu, da ne bom več zrastu se mi je svet začeu rušt... Moja samozavest je padla na nulo. Včasih sem ujel skoraj vsak ženski pogled (v OŠ
), biu med najboljšimi v vseh športih (v košarki najbolši v OŠ)... Ampak zdej sm mnenja, da se mi je začel rušt bl zato kr nism biu več samozavestn, in to so začel ljudje čutt. Oz. to je bil večji problem (samozavest).
Moje upanje (ne boš vrjeu) še vedno ni umrlo. Še vedno imam željo in upanje da bom še zrastu, kr mi je enostavno tko lažje žvet.

In še neki (fak spoh ne morm nehat)... :D ... :) am... ne glede na to da imam cca 165cm, bi si bil sposobn dobit punco ki je ful lušna in višja od mene (do 175cm) in sm jo tud meu neki časa (višja 8cm)... ampak fora je u tem da se jst nebi (nism) počutu dobr, zato (je) ta opcija odpade (pa tud njej ni blo to to zato kr se je to čutil, da men ni ql - ona ne ve da je blo to to, da se ni dobr počutila zravn). Še zmer mava stike in občasne strastne ljubezenske urce (da ne bo pomote - ne varam (za enkrat pa samski, za to si to lahk prvoščm)). Uglaunm res ful je pomembn vtis, in tvoja notranjost, jst sm si na ta račun prdobiu že velik lušnih, simpatični punc. Par dalših pogovorov prek telefona in to je blo to...

Da zakučm pa še to... Upam da sm ti kej pomagu, delej na svojem duševnem in fizičnem stanju (vskakor vkluč se v kak šport) in boš ful ful ful hitr napredvou. Upam da si biu s tem kr sm napisu zadovoln ;) ... LP Jaka


Aja... če slučajn ve kdor koli kakršne koli metode da pridobiš kak cm, se ful ful priporočam...

To je tuki moja prva objava upam, da vm nism vzeu velik časa, da ste jo prebral, in če slučajn sm vm vzel (za vaše mnenje) velik časa, upam, da vam ga po vsem tem kar ste prebrali ni žal.

Vsm želim lep lajf ... Jaka (pa mejte se radi)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0