Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige, ki so nam vsec


  • Prijavi se, če želiš komentirati
2102 komentarjev na to temo

#2076 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 23. junij 2017, 20:08

Strokovna recenzija.

 

 

 

Ostrostrelka. V pričakovanju sci-fi - ja naletim na ljubezensko, ne, erotično zgodbo.... meh. A so vse Remčeve takšne? Ok, sej eno je, če veš, kaj te čaka in si (tudi) zavoljo tega izposodiš knjigo, tako me je pa bolj ko ne razočarala. Ne berem sci-fi zaradi kavsa .... skozi celotno bukvo .... vsak dogodek 2x opisan. sleepy.gif

 

Viš ... to so pa tile vesoljci . Onegavijo se cel ljubi dan ... smile.png



#2077 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 25. junij 2017, 17:44

A. M. Homes     :    Knjiga , ki vam bo  spremenila življenje


 

 


Richard Novak je čist za malenkost mlajši od mene, pa precej bolj bogat. Kar ni čudno, saj je Žid.  Živi v hiši na enem

od hribčkov v L. A. Ko kupuje stvari, ne vpraša , koliko stanejo. Ima osebno nutricionistko, ima osebno trenerko in

osebno gospodinjo. To je v trenutku, ko se začne zgodba, pravzaprav vse , kar ima . No , v tem istem poglavju ima tudi močno
bolečino v prsih , zaradi katere pokliče 911 in pristane v  bolnišnici. Sicer samo za par ur, a se od  tu dalje - od sveta in čustev
izolirani premožneš - spusti po toboganu naključij , ki ga sčasoma pripeljejo nazaj med ″nas″ . Kajti Novak ima tudi bivšo ženo,
ki jo vsi poznajo pod imenom ″ tista, ki nikoli nima časa ″. Z njo ima sedaj že najstniškega sina, ki ga ni videl že dolgo časa .

Ima starša in brata … . Ima zgodovino , s katero je - bog si ga vedi zakaj - prekinil odnose . Na poti do tja nazaj mu pomagajo
liki , ki jih v naslednjih dneh in tednih srečuje . Najprej je tu Anhil , indijski prodajalec krofov , v čigar lokalu se Richard
ustavi na poti iz bolnišnice. Nato jokajoča gospodinja ( ne njegova) Cynthia , ki jo spozna v oddelku za zelenjavo lokalne
trgovine, kamor gre kupovat , ko se vrača od svojega osebnega zdravnika dan kasneje . Pa sosed Ted iz hiše nad njegovo, ki je
slučajno tudi filmska zvezda . In Nick, zanemarjeni in odrezavi pisec scenarijev , za katerega kasneje odkrije, da ima v garaži
parkiranega bentleya , ki naj bi mu ga poklonil sam John Lennon. Richard Novak vsakomur od njih prostodušno pove, kaj se mu je
zgodilo ter česa vsega ga je strah in oni njemu enako iskreno zaupajo svojo zgodbo, ki jih trenutno tare . Ali pa mu ne povedo nič,
ker jih nič ne tare in so mu samo v oporo ali pa v nadlogo ... kakor pač naleti . Aha .. in tu je še konj, ki je padel v luknjo pred
Novakovo hišo , ki se je meni nič tebi nič odprla ravno v tem času . In raste … kot raste Novakova nezavedna želja , da bi se
zopet vrnil med čustveno aktivne državljane. Ker vsaka čustvena navezanost je tudi tveganje, da boš prizadet. Nato sledi klic sina
Bena , ki je na poti po Ameriki in se najavi, da ga bo morebiti obiskal v naslednjih tednih … česar se Richard zelo veseli , a
hkrati tudi boji . Mimogrede , medtem ko čaka na sinov obisk, se preseli iz svoje, od naraščajoče luknje ogrožene hiše , v najeto
v Malibuju in mimogrede s pravo avtomobilsko akcijo reši ugrabljeno dekle iz prtljažnika storilčevega avtomobila .

 

Sliši in bere se neverjetno in utrgano , a smo pač v čudaškem L.A. , kjer so absurdi vsakdanji in je vse mogoče. Pomaga tudi

pisateljica , ki se nemogočih situacij in hecnih dialogov loti na (navidez) zelo resen način . Da je A. M . Homes pisateljica in ne

pisatelj, sem zvedel šele po koncu knjige . Amy , kot je daljšava od A. , ni ravno moško ime, čeprav se mi je ves čas zdelo, da

piše moški. Iz biografije nato izvem, da se opredeljuje za biseksualno , kar pomeni, da pa čisto vseeno nisem zgrešil. Naslov je

zavajajoč ali pa tudi ne … . Je prijetno poletno branje , ker se bere lepo . Po drugi strani pa se vsaj delček tega , kar se je pripetilo

Richardu Novaku , lahko zgodi tudi tu ... in nam . Menda se vse skupaj lahko začne s tako majhno pregreho , kot je en sladek ,

masten in slasten krof namesto sklede zdrave solate … . Al pa boh ne dej, da se odpoveste tistim minutam meditacije  vsak dan.

Potem gre lahko vse cugrunt ...
 


božje priporočam


 


 



#2078 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 26. junij 2017, 08:13

Astroloski venec ?! :)

#2079 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 26. junij 2017, 08:17

Ja, ko bi Ceres pisala astrološko poezijo, pa luna za ziher ne bi več "crkovala". Takrat bi samo še "umirala v soju zvezdnih meglic" biggrin.png



#2080 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 3. julij 2017, 10:07

Veš , da sem prec opazil... Silvija , da si bila na obisku pri teti Margareti smile.png v Sakiel-Norn u . Tista Alexova zf pripoved se ne meša slučajno v preostalo zgodbo. Ko prebereš do konca,

potem vidiš , da je Zycron pravzaprav prispodoba  Kanade v tistih letih pred vojno. Tako, kot je bil Sakiel Norn porušen do temeljev , tako se je podrl svet okrog Iris Chase

in njenih  . Iz Sakiel Norna je nastal Pearl of destiny , iz Iris Chase in njenega sveta pa ... ne bom povedal . Kar sama preber . flirt.gif  Je pa dobra fikcija in bi morda res lahko

stala sama zase ... tale o Zycronu. Nenazadnje je naslov knjige Slepi morilec vzet iz zgodbe o Zycron-u.

 

Vem, da je vsaj na začetku malo težko sledit pripovedi. Iris govori zdaj v preteklosti, zdaj v sedanjosti . Vmes govori  v imenu sestre Laure , pa potem še Alex in njegov Zycron.

Včasih sem obrnil par strani , da sem osvežil ... kdo je kdo . Pomoje to dela Atwoodova zanalašč... da se res potrudiš razumet . Ampak se splača...tam po nekaj uvodnih

poglavjih zadeva steče . Saj ključnih oseb vseen ni toliko in ko se še navadiš na njen stil, že takoj po stavku ali dveh veš, ali si v sedanjosti ali v preteklosti. Iris je res imela

hčer , ki je tudi imela hči . Prav vnukinjo išče Iris Chase na zadnjih straneh knjige , najde pa odgovor , kdo je bila njena sestra Laura , ki je umrla že na prvi strani knjige.

 

Več pa  res ne povem .  Se splača prebrat ...

No, pa sem jo pokončala. Ali ga pokončala - Morilca slepega smesko.gif Proti polovici knjige sem si že dovolila, da pa saj ni treba, da se silim. Navajena sem, da v romanih sledim zgodbi in zato večkrat knjigo prebiram po načinu hitrega branja, ki sem ga osvojila po svoje. Kadar pa naletim na lep, poetični jezik, se ustavim in uživam v jeziku kot takem. Opazujem lepe primere in sozvočja in se čudim, kako se lahko povsem vsakdanje besede skombinirajo v lepo zveneča besedila, pomen pa seže globje v dušo. V knjigi je veliko čudovitih primer, verjamem, da bi bila še Nika, sodnica iz letošnjega šova Zvezde plešejo, zadovoljna biggrin.png . Včeraj mi je zalaufalo in sva se s knjigo družili od 15. ure in do skoraj polnoči, seveda s presledki, ko je bilo treba vskočit še k čemu drugemu. Sedaj me čaka še Karlinovo dekle in pa Čast - Elif Shafak. Ne bo pa manjkalo tudi malo vpogleda v hormončke s knjigo, Ko imajo hormoni žur. Upam, da pove, kako naj imajo hormoni tazabavni žur, ne onega, ko tečkajo flowerface.gif


Aja, še zgodba. Žalostna sem bila huh.png  Al pr hudiču, da je treba sebe čisto na stran dat, pa še ostat tam, v tisti čumi, brez vsake lastne angažiranosti. Bljek mellow.png



#2081 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 3. julij 2017, 11:31

Jaz pa to rundo nisem imel niti srece, niti pameti, pa povrhu se casa ne. Od stirih knjig vracam dve na pol prebrani.
Men je to skoraj smrtni greh in verjetno bom sel v literarni pekel :) . Tam mors pod nadzorom glavnega peklenscka za kulturo
prebrat vse knjige , ki ti kdaj niso bile vsec.

Mal gledam tule gor, kaj se priporoca v branje in bom narocil nekaj po vasem izboru. Saga Dune me mika... ce dobim.
Pa se kaj bolj normalno leposlovnega ... zadnje case berem fifty fifty ... nekaj zf , nekaj ne zf. Zelim si imet rentgenski
pogled za knjige ... da ji ze na polici vidim v drobovje . :)

#2082 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 3. julij 2017, 11:43

Jp, tako čutim tudi sama, kadar knjige ne morem prebrati do konca. Nespoštljivo in zaslužno literarnega pekla. Oprosti se pa za romane, tiste osladne, pod kritiko, na nivoju dr. romanov. Tam pa ne vem, če ne bo tudi kakšna kazen literarnega pekla, da bomo morali takšne prebrat še najmanj dvakrat. 

 

Lipa zelenela je (slovenska saga) od Bogdana Novaka si že bral? Khaleda Hosseinija? Rugelj, Gombač, Videmšek - Ultra blues? 



#2083 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 3. julij 2017, 12:24

Jih dodajam na seznam za naslednjo rundo, Silvija . Vsaj Novaka bi si zelel prebrat ...

#2084 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. julij 2017, 13:20

Jp, tako čutim tudi sama, kadar knjige ne morem prebrati do konca. Nespoštljivo in zaslužno literarnega pekla. Oprosti se pa za romane, tiste osladne, pod kritiko, na nivoju dr. romanov. Tam pa ne vem, če ne bo tudi kakšna kazen literarnega pekla, da bomo morali takšne prebrat še najmanj dvakrat. 

 

Lipa zelenela je (slovenska saga) od Bogdana Novaka si že bral? Khaleda Hosseinija? Rugelj, Gombač, Videmšek - Ultra blues? 

Jaz pa brez slabe vesti nesem nazaj napol prebrane ali celo neprebrane knjige. Jbg, tut zanič hrano zavrnem sleepy.gif .

Če pa kake knjige nisem mogla prebrat zaradi drugih obveznosti, si jo grem naslednji dan taisto izposodit.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2085 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. julij 2017, 08:01

Jih dodajam na seznam za naslednjo rundo, Silvija . Vsaj Novaka bi si zelel prebrat ...

Vsaj prve 3 knjige potegnejo, da jih kar "požiraš". Naprej pa tudi ok, le da se že dogaja v bolj modernem času...

 

Cookie, knjigo, ki jo ocenim za balast, tudi kamot vrnem. Bolj sem se hecala o "svetosti knjig". Tale Slepi morilec je knjiga, a sem jo morala počasi brat besedo za besedo in vrstico za vrstico. Ker si zasluži. Pa mi je bilo žal, ker bi jo morala vrnit zaradi poteka roka. Že dvakrat podaljšan rok biggrin.png



#2086 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 4. julij 2017, 20:19

Danes sem bla v knjižnjici, pa sem vzela dve knjigi.

Umetnost preprostosti in Alkimist. Sem ju že brala, ampak bom še enkrat ...

 

Včasih sem zlo rada brala kriminalke, pa trilerje, ko do zadnjega nisi vedel, kdo je morilec. Sam dost imam umorov in agresije.



#2087 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 12. julij 2017, 15:35

V petek prinesel domov sago Dune , avtorja Franka Herberta . 1900 strani , 6 knjig v treh zvezkih . Prve tri knjige sem zagotovo bral pred ohoho leti v gimnaziji.

Za četrto se mi dozdeva ,čeprav nisem  prepričan. Pete in šeste pa zagotovo ne. Za razliko od tistih izpred ohoho let so te v srbščini. Zakaj ni bilo slovenskega

ponatisa , vsaj tistih - že prevedenih  ? Ker se ne splača . Zlizani, zušeskani in stokrat na tleh pristali slovenski izvodi so bili umaknjeni s polic . Namesto njih

angleški originali ter srbski in hrvaški prevod . Srbski prevod je bil ponatisnjen 2006 z naslovom "Hronike Dine" in tile trije zvezki so edini izvod v celi vesoljni

Ljubljani . Sem jih pri priči rezerviral in naslednji dan dvignil na Viču. Kar je dobro, ker sem na licu mesta ugotovil, da je tu kar še nekaj neprebrane pogrošne

zf literature . Sicer tudi v srbščini  - a hvala jezuščku - v latinici. Ker če bi bilo v cirilici, grem pa rajš direkt na angleščino. Kljub temu me čaka , v ne tako daljni

prihodnosti , prav slednja. Večina novejših del zf ni prevedenih ... niti v slo, niti srb ali v cro . Ker se ne splača.   Nekaj časa so zadevo reševal entuziasti , kot

je bil pri nas Meserko , a jim je pošla sapa  . Sej razumem ... trg je majhen in pri 500 izvodih, od katerih jih skoraj  polovico obvezno pokloniš knjižnicam , ne

pokriješ niti stroškov tiska in prevoda. Prevede se kvečjemu še znana imena in pa morda nagrajence Hugo in Nebula . In da bi bilo vse skupaj še malo bolj

tečno, se menda celo v angleščini ne splača več tiskat knjig .  Trendovsko  na področju zf je zadnje čase objavljanje kratkih zgodb (predvsem gre za pisatelje

novince) v obliki e-knjig na Amazonu in podobnimi.  Če je zadeva zelo brana, potem gredo v klasični tisk romana, ki ga avtor  seveda predhodno razširi .

"Silos " Hugh Howeja je že eden takšnih. Tudi nekateri naši avtorji (Ivanuša recimo) pišejo kar v angleščini in objavijo kot e - knjigo. Upajoč na najboljše ...

 

O Arakisu, o hiši Atreidov, o Muad¨Dibu in  o princesi Irulan ... pa kdaj drugič .

Dons se ne splača ...smile.pngsmile.png



#2088 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 20. julij 2017, 07:09

V petek prinesel domov sago Dune , avtorja Franka Herberta . 1900 strani , 6 knjig v treh zvezkih . 

 

 

O Arakisu, o hiši Atreidov, o Muad¨Dibu in  o princesi Irulan ... pa kdaj drugič .

Dons se ne splača ...smile.pngsmile.png

Dune iščem že odkar se je prekinila povezava z Biblioteko Polaris iz Beograda, tam nekje leta 1993

Imam jo sicer v e-pub formatu v angleščini, pa se mi nekako ne da začeti... wink.png

Zame pride v poštev le nakup, nikakor izposoja, je preobsežna

 

Imam pa v srbščini nadaljevanje sage - Božanski car Dine, Jeretici Dine in Kapitol Dina.

Šest knjig, okrog 220-230 strani vsaka.

Prebral že večkrat, pa bom še... tongue.png ylflower.gif

 

Cirilico sem znal brat pred... icon14.gif še pa še icon14.gif leti. pa nikoli tako dobro da bi se lotil branja knjige v cirilici.

Sem še iz tiste generacije ko smo se cirilico učili v osnovni šoli, nikoli je nisem obvladal prav dobro.

 

Slovenskih prevodov ZF je res malo, razlog je tudi to da ZF v Sloveniji velja za "manjvredno" literaturo...icon1_eek.gif

Meserkovi prevodi so... OK, imam pa dva romana od Asimova - Jeklene votline in Golo sonce v prevodu Borisa Grabnarja(ni mi poznan drugače).

Prevod je obupen... icon_smile_dead.gif

 

V Sloveniji se pa tako nič ne splača... devil.gif online2long.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#2089 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 20. julij 2017, 10:26

Tole berem oz. že "pokončujem": http://www.bukla.si/...s&book_id=26338

 

Tenkočutna, senzibilna, spodbuja razmišljanje, kako nas različni običaji ter prepričanja privedejo do nečesa, kar je drugim obratno in nepotrebno. Ali vendarle, kako pa preseči to, da živimo vsak v skladu s svojimi moralnimi vrednotami? 



#2090 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 1. avgust 2017, 11:39

"Gospodična Smilla in njen občutek za sneg" - malo spominja na U-poštevanko.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#2091 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 22. avgust 2017, 19:50

dober film, super knjiga :

 

http://www.bukla.si/...ks&book_id=8318


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#2092 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 4. september 2017, 10:21

Razmišljam, da bi si sposodla knjigo astralna raven. A jo je kdo prebral?

 



#2093 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. september 2017, 11:34

Angel pozabe - Maja Haderlap  icon1_thumbup.gif

 

Knjiga je name naredila topel in globoko razmišljujoč vtis. Primerjaje ga z mojim otroštvom, ki se je odvijalo v približno enakem času... Komur sede pogled v svet skozi individualno dogajanje in razmišljanje osebe, pa še skok v kožo Slovencev na avstrijskem Koroškem in partizanov - kristjanov ali pač preprosto ljudi... 

 

http://www.bukla.si/...s&book_id=15022



#2094 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 8. september 2017, 19:08

Storil sem smrtni literarni greh in vrnil sago Dune na pol prebrano .  V čem je bil problem ? Knjige sem si sposodil  v času, ko imam dela itak čez glavo . Parkrat sem

zvečer prebral stran ali dve in potem zakinkal za mizo . Drugi vzrok je srbščina, ki mi je šla  slabše od pričakovanj . Ne moreš brat srbsko in si sproti prevajat v slovenščino.

Brat moraš kao Srbin !! Kakorkoli ... 900 strani je za mano , drugih dobrih 900 se bom zopet lotil v kratkem . Ko zvozim drva ...

 

Trenutno imam doma sf zbirko Monolith , Zagreb . Nekaj podobnega , kot naš Meserkov Blodnjak , samo bolj obsežno . Tudi zgodbe so daljše . Vodilna je pravzaprav

cel roman ... Bester-jev  " Zvezde moj cilj " . Sledijo kratka dela ( vsako okrog 50 strani) Dick-a , Zelazny-a, Farmer-ja , Delany-a, S. King-a, Connie Willis-ove in še

nekaterih . Celo Woody Allen je prispeval 4 (štiri) strani !!

 

Skratka , trenutno zaužijem po eno zgodbo na večer, ker sem truden od drv .



#2095 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 13. oktober 2017, 05:31

Naomi Novik :   Izruvana (Uprooted)


 

Agneška je hči vaškega drvarja smile.png  . Rada ima potepe , drevesa in reko, ki teče ob vasi . Vedno je raztrgana ,

popacana in nasploh nič podobna nečemu, kar naj bi imelo sedemnajst let in bilo privlačno za moško oko .

Kasija, njena najboljša prijateljica , je  popolno nasprotje in vsi pričakujejo, da bo to leto prav njo vzel Zmaj .

Zmaj je Zmaj in ne zmaj. Ime in ne krilato bitje . Torej ni zmaj , temveč čarovnik, ki vasem ob Gozdu zagotavlja

varnost pred zlom , ki iz globine Gozda napada vse , kar je dobro in spodobno . Cena za njegove usluge je
primerna zmaju ... torej visoka . Na vsakih deset let zahteva od prebivalcev vasi eno sedemnajstletnico , ki jo

nato zapre v Stolp in mu služi … icon1_thumbup.gif  se že ve čemu , si mislijo vaščani . Dekleta se po letih , prebitih v Stolpu,

vrnejo domov popolnoma spremenjena . Nikjer nimajo več obstanka in slej ko prej odidejo v širni svet , od
koder se ne vrne nobena. Zmaj to leto na presenečenje vseh ne izbere lepe in pametne Kasije, temveč

razcapano in ne ravno brihtno Agneško.  In tu se zgodba začne ...

 

Po prvih straneh človek pomisli , da je prijel  v roke  pravljico za otroke do dvanajstega leta starosti , ki se je

pomotoma znašla na policah za odrasle . Po dveh poglavjih meni , da pa je vendarle pravljica za odrasle in

bere naprej smile.png  . Nato se pravljica prevesi v fantazijo in to prav dobro , ki jo je vredno pokončat v enem večeru.

V dveh pravzaprav , ker ima vendarle dobrih petsto strani . Fanatazija najprej spominja na pravljico, ker iz nje

tudi izhaja . ″Agneška in košček neba″ poljske pisateljice Natalije Galcynske . Novikovi jo je v otroških letih
pripovedovala njena mati, ki je poljskih korenin . Od sicer lepe , a drobne pravljice pa do razkošne fantazije

je dolga pot, ki pa jo je Novikova uspešno prehodila . Zgodbo , ki jo polna presenetljivih preobratov , emocij ,

bojev in magije , pripoveduje v prvi osebi. To je sicer precej običajno za fantazije , kjer se avtor prepusti
lastni domišljiji in je pravzaprav še najbolj pristno , če jo podaja kot ″jaz … ″ . Malo preseneti, ker je linearna , a se
človek hitro privadi in mu postane tudi všeč, da se naslednje poglavje začne natanko tam, kjer se je prejšnje končalo .

Seveda ne manjka tudi ne kraljev in ne kraljic , princev in princes , mečev in sulic , dobre in slabe magije … vsega ,

kar je značilno za sword & magic fantazije. Staro dobro Dobro proti staremu dobremu Zlemu . A ne v pravljičnem

smislu , kjer je eno in drugo absolutno. Tu je Zlo tisto Dobro, ki se mu je nekoč zgodila krivica in je nehote ali pa

iz lastne šibkosti postalo svoje nasprotje . In možno je tudi obratno … da je Dobro zgolj napačen korak ali dva
oddaljeno od Zla . Nič ni absolutnega ne v romanu in ne v našem svetu . Pot je še vedno pomembnejša od cilja

in cilj ne sme nikoli opravičevat vseh sredstev.

 

Zgodba je napisana tako, da bi utegnil čez kakšno leto Alef o njej napisati par vrstic vsmile.png  temi ″ Filmi,
nadaljevanke , ki smo jih gledali … ″  . In zaključek je napisan v maniri , ki omogoča tudi nadaljevanje.

Trilogije v tej zvrsti so konec koncev nekaj čisto običajnega .


 



#2096 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 17. oktober 2017, 13:32

Sem najprej mislila, da je govora o Esmeraldi biggrin.png . Bom prebrala, pravljice me pritegnejo. 

 

Jz trenutno "kaminam". Camineri so romarji, kot sem si zapomnila iz Ranljiva, Tjaši Artnik Knibbe. ylflower.gif



#2097 silver

silver
  • Zlati član
  • Št. objav: 1 244

Objavljeno: 17. oktober 2017, 14:09

Kera Esmeralda vendar !! mad.gif wink.png 

 

 

* * *

 

 

Letošnjo Nobelovo nagrado za književnost je prejel tale  ... http://ars.rtvslo.si...et-kulture-547/

 

 

Čisto blizu sta bila zopet moja ljubljenka  ....  https://en.wikipedia...Margaret_Atwood

 

in pa še en moj favorit ... Haruki Murakami , avtor "1Q84"  ... https://en.wikipedia...Haruki_Murakami



#2098 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 17. oktober 2017, 15:12

azzangel.gif laugh.png

 

Lepo Silver. Lepo flirt.gif



#2099 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 21. oktober 2017, 09:30

Morda pozna kdo kakšno knjigo, po možnosti v slovenščini, kitajska in japonska poezija? Je sploh kdaj bilo kaj prevedeno v slovenščino?


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#2100 Liriel

Liriel
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 303

Objavljeno: 24. oktober 2017, 12:42

  ena dobra stran z res ogromno knjigami vseh mogočih zvrsti je knjigoteka.org. So pa knjige tam naložene večinoma v srbskem in hrvaškem jeziku. Imaš vse, kar ti srce poželi, tudi takšne knjige se najdejo, ki niti pri nas še niso prevedene.

 

Update :)  Knjigoteka več ne obstaja, je pa namesto nje zdaj nova stran www.knjige.club

Priporočam, če ste ljubitelji e-knjig in vas ne moti, če so le-te v hrvaškem/srbskem jeziku. biggrin.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0