Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Filmi, ki jih radi gledamo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
7553 komentarjev na to temo

#7351 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 18. junij 2015, 12:35

'Kdo si želi in gleda trilerje'

 

Kdo si jih pa ne želi... včasih se je pa izvajalo in gledalo javne eksekucije. Sedaj imamo filme, no pa ko se zgodi npr. prometna nesreča, če imamo srečo smile.png pripeljemo glih takrat mimo in vohljamo in fotkamo.

 

Ne me narobe razumet, pri vseh možnih vsebinah je izbira na TVju res uborna. Sam se mi pa tole zdi kot razglabljanje o tem, ali je bila prej kura ali jajce... ali človek dela film ali film človeka?


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#7352 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. junij 2015, 13:03

Ja imaš point.. večina folka je dejansko zdolgočasena krvoželjna in znaveličana dnevne rutine.. to so najbl hvaležna ciljna segmentacija za take filme.. In ker je večina filmov, ki jih gledamo pač nasilna, mačistična, srhljiva, ali pa gre za razne psihološke torture, trpljenja , bolezni

je jasno da so to filmi za poseben tip voajerjev, ki pa kot smo že ugotovili tvorijo večino v prebivalstvu..

 

Mi ki smo tragedije, odsekane ude in zmečkane glave.. mrtve in bolne,pretepene otroke, nasilje  videli v živo.. Mi si s takimi žanri ne kratkočasimo lajfa..

 

mene osebno tile psihološki trilerji, grozljivke, družinske drame izjemno zamorijo

 

tudi akcija z izjemo zadnjega filma iz serije Mad Max mi je običajno popolnoma bedna..

 

 

je pa še nekaj kar me zamori boj

 

slovenski umetniški avtorski filmi.... za cineaste.. ala Boj na požiralniku...


prenos.jpg


#7353 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 22. junij 2015, 17:33

je pa še nekaj kar me zamori boj

 

slovenski umetniški avtorski filmi.... za cineaste.. ala Boj na požiralniku...

A mi prosim lahko pojasniš kaj je to "slovenski umetniški avtorski film" icon14.gif rolleyes.gif

A so to tisti filmi ki jih razen režiserja pogledata mogoče še dva gledalca?laugh.png partyy.gif

 

Zame je bil zadnji gledljiv slovenski film Kekec.

Tisti prvi, črno-beli.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7354 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 24. junij 2015, 15:44

to je tako kot v ameriki ... tisti filmi, ki dobijo oskarja niso za gledat ...

Skoraj tako, ja... mellow.png

Z eno razliko - kakšen film ki je dobil oskarja je tudi gledljiv... partyy.gif laugh.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7355 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 25. junij 2015, 21:08

program za gledanje filmov in oddaj takoj, s podnapisi in vsem :

 

https://popcorntime.io/

Že sin naštimal. Ne govori, ko sem eno nedeljo gledala osem nanizank skupaj... na srečo mi je samo ena bila tako pri srcu in je zdaj mir icon_smile_big.gif



#7356 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 27. junij 2015, 18:28

https://www.youtube....h?v=csaQbfhYuYQ

 

ni lih film, je oddaja, ko kej predelujem gledam te oddaje

vidim ranljive,pa vendar predane svojemu delu

ne vem zakaj, sam mi dajajo inspiracijo



#7357 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 27. junij 2015, 21:21

snemanje novega mad maxa...

zanimivo wink.png

 

https://www.youtube....h?v=U9kK-CbqH0k



#7358 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 13. julij 2015, 17:35

Pogledal včeraj najnovejšega Norega Maxa.

OK, solidna akcija, kot prvi trije z Gibsonom, le specialnih efektov je več in tudi boljši so.

Napredek tehnologije... tongue.png

Vem da je bil PDM zelo navdušen nad njim, jaz bi mu dal kakšno točko ali dve manj kot na IMDb.

 

Me pa zanima nekaj - velja za vse štiri filme...huh.png

V vseh filmih se prikazuje neka postapokaliptična družba - po nuklearni vojni in uničenju.

Pomankanje vsega, hrane, vode...huh.png

In bencina oz. kakršnegakoli goriva.

V filmih pa vozijo mašine ki imajo nekaj sto ali tisoč konjev, pardon, treba je napisat kilovatov(1 KW - 0,736 KM)

Take mašine bi v realnosti kurile liter ali več na kilometer.

To mi nekako ne gre skupaj.

Čeprav je to neka fantastika - na IMDb je označen kot Action, Adventure, Sci-Fi - malo logike ne bi škodilo... sing.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7359 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 13. julij 2015, 17:58

ajaaa ... ti bi rad logiko ...

neee, ni treba tako globoko premišljevat ... dovolj je pogledat film ...

laugh.png

Če bi premišljeval ga sploh ne bi gledal...partyy.gif

To je film za gledat in uživat, ne za razmišljat.

 

Za razliko od slo filmov ki niso niti za gledat niti za razmišljat, še manj pa za uživat...ylflower.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7360 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 13. julij 2015, 19:40

Pogledal včeraj najnovejšega Norega Maxa.

OK, solidna akcija, kot prvi trije z Gibsonom, le specialnih efektov je več in tudi boljši so.

Napredek tehnologije... tongue.png

Vem da je bil PDM zelo navdušen nad njim, jaz bi mu dal kakšno točko ali dve manj kot na IMDb.

 

Me pa zanima nekaj - velja za vse štiri filme...huh.png

V vseh filmih se prikazuje neka postapokaliptična družba - po nuklearni vojni in uničenju.

Pomankanje vsega, hrane, vode...huh.png

In bencina oz. kakršnegakoli goriva.

V filmih pa vozijo mašine ki imajo nekaj sto ali tisoč konjev, pardon, treba je napisat kilovatov(1 KW - 0,736 KM)

Take mašine bi v realnosti kurile liter ali več na kilometer.

To mi nekako ne gre skupaj.

Čeprav je to neka fantastika - na IMDb je označen kot Action, Adventure, Sci-Fi - malo logike ne bi škodilo... sing.gif

 

Še vedno Mad Max? Sem slišala komentarje samo od moških, ker mene niso zvlekli tega gledat. Baje je velik poudarek na specialnih efektih, ja in ni čisto upravičil pričakovanj. Že prva dva dela sta me odbila, Mela Gibsona pa ne morem videti, odkar je režiral Apocalypto. 

 

Upam pa, da pride enkrat k nam postapokaliptični film po knjižni uspešnici Cesta. To bi šla pa nujno gledat. 



#7361 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 13. julij 2015, 20:27

toliko vseh teh akcij smo že videli, da je skoraj nesmisel videt kaj svežega ... zato, pogledaš ... zraven zmažeš skledo čipsa in sixpak pira ... in to je to ...

 

Če se držiš mojega pristopa in večino akcijskih filmov kenslaš, lahko vidiš še kaj svežega wink.png  Pravzaprav je točno določen tip igralcev, katerih akcije so mi dobre - Bruce Willis, potem ZF variante Arnold Schwarzenegger, pa Jean Reno. Pa še čips in pir kenslaš. 



#7362 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 14. julij 2015, 06:15

Pogledal včeraj najnovejšega Norega Maxa.

OK, solidna akcija, kot prvi trije z Gibsonom, le specialnih efektov je več in tudi boljši so.

Napredek tehnologije... tongue.png

Vem da je bil PDM zelo navdušen nad njim, jaz bi mu dal kakšno točko ali dve manj kot na IMDb.

 

Me pa zanima nekaj - velja za vse štiri filme...huh.png

V vseh filmih se prikazuje neka postapokaliptična družba - po nuklearni vojni in uničenju.

Pomankanje vsega, hrane, vode...huh.png

In bencina oz. kakršnegakoli goriva.

V filmih pa vozijo mašine ki imajo nekaj sto ali tisoč konjev, pardon, treba je napisat kilovatov(1 KW - 0,736 KM)

Take mašine bi v realnosti kurile liter ali več na kilometer.

To mi nekako ne gre skupaj.

Čeprav je to neka fantastika - na IMDb je označen kot Action, Adventure, Sci-Fi - malo logike ne bi škodilo... sing.gif

 pomanjkanje hrane in vode implicitno ne pomeni pomanjkanja nafte ;)

 celo, v postapokaliptičnih teorijah, bo energetskih virov kot so sonce, nafta pravzaprav ne bo zmanjkalo.. In če bi gledal film neobremenjeno neslovensko bi videl, da v istem trgujejo ovi ki imajo vodo z onimi ki imajo nafto..

 

 gre pa za road movie tako kot so to bili prvi trije.. in so avtomobili not zgolj zarad akcije in ker je to Mad Max cestni bojevnik, jebela cesta no

 

 

 drugače pa je to bistveno boljši film od samih zvirnikov..

 

 

seveda za tistega ki ne pričakuje, da bo od nekod prišla Cankarjeva mati in rekla noremu Maxu imam skodelico kave toda ta je za Ivana.. ti hlapec jernej puščavski.. ojejhata in v ozadju V dolini tihi dekle mirno spava (ker boli jo glava )al pa Golica...

 

 

sleepy.gif


prenos.jpg


#7363 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 14. julij 2015, 08:14

https://www.youtube....h?v=kae61X9iAME

 

Ko se Cankarju zrola



#7364 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 14. julij 2015, 08:34

genialna tale


prenos.jpg


#7365 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. julij 2015, 07:20

 pomanjkanje hrane in vode implicitno ne pomeni pomanjkanja nafte wink.png

 celo, v postapokaliptičnih teorijah, bo energetskih virov kot so sonce, nafta pravzaprav ne bo zmanjkalo.. In če bi gledal film neobremenjeno neslovensko bi videl, da v istem trgujejo ovi ki imajo vodo z onimi ki imajo nafto..

 

 gre pa za road movie tako kot so to bili prvi trije.. in so avtomobili not zgolj zarad akcije in ker je to Mad Max cestni bojevnik, jebela cesta no

 

 

 drugače pa je to bistveno boljši film od samih zvirnikov..

 

 

seveda za tistega ki ne pričakuje, da bo od nekod prišla Cankarjeva mati in rekla noremu Maxu imam skodelico kave toda ta je za Ivana.. ti hlapec jernej puščavski.. ojejhata in v ozadju V dolini tihi dekle mirno spava (ker boli jo glava )al pa Golica...

 

 

sleepy.gif

Sem že napisal - če bi razmišljal ne bi gledal.

Akcijski filmi so pri meni na 2. mestu takoj za Sci-Fi...biggrin.png

Če je boljši od izvirnikov - no ja, spec. efekti so vsekakor boljši, pa igralci tudi.

Bom naredil primerjavo - izvirniki so v "nabavi"...tongue.png partyy.gif

 

Pa ne mi takoj nekega Cankarja in slovenstva zraven tlačit ko prebereš mnenje ki se ne sklada s tvojim.

Sem enkrat davno tega celo pogledal en film narejen po Cankarju - Na klancu ali nekaj takega.

Moj standardni komentar na take umetelnosti - ljubi Jezus...mellow.png

Na kvadrat.

Priporočam pri kronični nespečnosti ali zaprtju.

Garantirano deluje v obeh primerih.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7366 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 22. julij 2015, 12:34

Priporočam; Igra imitacije icon1_thumbup.gif http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_1

Benedikt obvlada icon1_thumbup.gif


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#7367 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 9. september 2015, 18:12

https://en.wikipedia...de_Flore_(film)

 

tega sem trikrat gledala...vem da ga bom še kdaj

vsakič jočem



#7368 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 13. september 2015, 16:18

Dva filma ki sem ju pogledal pred nekaj dnevi

 

Self/Less - http://www.imdb.com/...9/?ref_=nv_sr_1

 

Kaj si bodo v prihodnosti lahko privoščili (pre)bogati... horro-cb.jpg

 

 

Jurrasic World - http://www.imdb.com/...0/?ref_=nv_sr_1

 

Komentar k zadnjemu en dialog iz enega od "tastarih" JP - scena je iz zapuščenega laboratorija videnega v prvem JP:

 

"A so tukaj delali dinozavre?"

"Ne, tukaj so se igrali boga"


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#7369 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 24. september 2015, 08:22

- za pasjeljubce

- tiste, ki se zavedajo, kakšno dharmo imamo v tem življenju

- tiste, ki verjamejo, da se najde življenje sredi puščave smile.png

 

<https://www.youtube.com/watch?v=GTExiWzvJlo>
 

https://www.youtube....h?v=GTExiWzvJlo


 



#7370 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 24. september 2015, 13:43

Sem ga gledal včeraj in mi je bil všeč.

 

Čeb še ljudje mel tolk pasjih lastnostiwink.png

 

Včasih pomislm, da so človeške lastnosti tko.....hm....pasje....pravzaprav....svinjske. Čeprav...žvau kej tko grdga ne premore...verjetn se zato reče...človeške

 

icon21.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#7371 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 24. september 2015, 14:47

Tudi jaz sem ga gledala včeraj, čeprav ne od začetka... Ja, je bil simpatičen in z drugačnim pristopom...



#7372 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 28. september 2015, 19:12

Nič ne gledam filmov... prehitro minejo wink.png

Čez poletje sem si pogledala Vikinge, pa nekaj Seinfelda, zdaj pa Masters of sex


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#7373 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 29. september 2015, 08:15

Meni so bili Vikingi kar všeč, dokler nisem začela brat, kaj vse ni resnično tongue.png tako da, zanimiv show, ampak zgolj to.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#7374 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 29. september 2015, 15:03

Meni so bili Vikingi kar všeč, dokler nisem začela brat, kaj vse ni resnično tongue.png tako da, zanimiv show, ampak zgolj to.

Jz sem padla na Vikinge čist. Ne glede na to, da je show, ustvarjalcem priznam, da so me "kupili" s tistim kao "prvinskim", ko so ljudje živeli v skladu z naravo, utrjeni, močni, hkrati odprti za intuitivno, naravno. In glih toliko sem munjena na ezoterično, da je sekal še njihov videc, njihove slutnje, vera... Sem pa ob sceni "orla", kdor je gledal, že ve, matr, imela pravo nočno moro... Zelo mi je bila všeč kostumografija. Na primer Floki, odštekani umetniški bojevnik, ki bi danes gladko zastopal sceno kakšnih punkerjev... Ragnar - Travis Fimmel,  ki sicer na kakšnih prejšnjih fotkah kot maneken deluje preveč lep in poženščen.. Glasba super.... Tako da, vsaka čast, kaj naredi dober scenarij, scena in kostumi...ter seveda igra. 



#7375 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 2. oktober 2015, 17:54

Einstein and Eddington - http://www.imdb.com/...6/?ref_=nv_sr_3


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0