Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Moje sanje 2

• Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 6 x ocenjeno
2667 komentarjev na to temo

#2651 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 016

Objavljeno: 7. december 2016, 13:57

Danes sem sanjala, da se je moja mama pogovarjala s sosedovo snaho in poleg je bla živameja. Mama je bila obrnjena s hrbtom proti meni. Obe sta imeli v rokah enega fantka. Otrok v snahinem naročju, moram reč da je bil zlo lep otrok, imel je skodrane in temno rjave laske.

Zdi se mi, da sanje govorijo o materinstvu. Kažejo, da sem razdvojena al kaj? Hm ...

#2652 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik

Objavljeno: 10. december 2016, 20:12

Spet sem neki sanjala in sicer, da mi je prijateljica, ki jo nisem vidla že celo večnost, podarila eno čudovito srebrno zapestnico. In svetila se je fuuul lepo.

#2653 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik

Objavljeno: 11. december 2016, 14:55

Danes sem sanjala, da se je moja mama pogovarjala s sosedovo snaho in poleg je bla živameja. Mama je bila obrnjena s hrbtom proti meni. Obe sta imeli v rokah enega fantka. Otrok v snahinem naročju, moram reč da je bil zlo lep otrok, imel je skodrane in temno rjave laske.

Zdi se mi, da sanje govorijo o materinstvu. Kažejo, da sem razdvojena al kaj? Hm ...

Sem si začela pisat sanje v zvezek. Sanje so podzavest in včeri sem mal razmišljala, kaj mi poskušajo povedat.

Snaha z lepim otrokom v naročju, mama obrnjena s hrbtom proti meni in živameja. 

V mislih se mi je prikradel tale simbol.

i1091555_yininyang.jpg

Spet sem neki sanjala in sicer, da mi je prijateljica, ki jo nisem vidla že celo večnost, podarila eno čudovito srebrno zapestnico. In svetila se je fuuul lepo.

Srebro je pa ženski princip-Luna.

#2654 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 843

Objavljeno: 6. januar 2017, 08:21

V zadnjem mesecu sem imela dvakrat podobne sanje (to se mi do sedaj ni dogajalo), zato mi je tok bolj zanimivo. Obakrat sem sanjala, da smo šli do ene neznane hiše, ki nam je bila zanimiva (ok enkrat smo šli na obisk vendar je bila hiša nenavadna, drugačna). Ko smo bili notri pa sem jaz opazila, da hiša stoji na pečini, ker ko sem pogledala čez okno sem videla globok prepad. V obeh primerih je bila drugače zelo lepa pokrajina, ki smo jo občudovali vendar nad pečino sem se pa kar zgrozila, ampak me je pokrajina pomirila. Prvič sem pod pečino sanjala tudi reko in to tako čisto smaragdno reko. wink.png

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2655 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 25. februar 2017, 19:34

Meni se je pa sanjalo o stolpnici. Bila sem v njej. Zdela se mi je vsa razmejana, vendar je stala. Potem pa je nekdo vzel eno samo opeko ven (kot iz stene - Takrat sem že prišla ven.).  In to je povzročilo domino efekt in potem se je stolpnica začela rušiti. Ni se porušila cel, a en del stolpnica se je. Tiste ruševine so potem stale kot pred vhodom in ga zapirale.

#2656 rudi.rudi.

rudi.rudi.
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 254

Objavljeno: 28. februar 2017, 07:51

Danes sem imela res fine sanje. Take, v dejanjih nepovezane. Najprej sem eno veverico hranila (oziroma sem jo na finto vrgla, ker v roki nisem imela oreščkov in tako naprej ... in je ugriznila v prst in to večkrat.) Potem sem se zbudila in spet v hipu zaspala in tale klasika, se zbudit v primežu orgazma. Ampak tega sem že vajena in mi gre na živce. Nakar sem sanjala najčistejše morje. In sva šla s tem prijateljem in mu rečem, nekaj v smislu .... kolk si počasne. In zdirja noro hitro. Zuf in ga nisi več videl. Nakar jaz poletim čez morje mimo desetih zalivov. Veter mi mrši lase in si mislim ... prehtela te bom. Oziroma sem ga hotela dohitet. Nakar ga nisem našla. In žalostna ampak spet je treba nekaj uredit in se iz morja prikaže ozelenjen ruševinast stolpič in cvetje je tudi iz njega raslo. Visok In slok. In mi rečejo ti moji novi prijatelji ... da je to treba gledat pod lupo ali daljnogledom. In pogledam in res cela čarovnija. Ampak jaz sem morala tega človeka poiskat.In so bili podvodni bazeni povezani s tuneli. Na takih točkah se vedno zbudim.  Danes pa na izi.

treba se je večkrat dol dat !

#2657 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 28. februar 2017, 19:23

V zadnjem mesecu sem imela dvakrat podobne sanje (to se mi do sedaj ni dogajalo), zato mi je tok bolj zanimivo. Obakrat sem sanjala, da smo šli do ene neznane hiše, ki nam je bila zanimiva (ok enkrat smo šli na obisk vendar je bila hiša nenavadna, drugačna). Ko smo bili notri pa sem jaz opazila, da hiša stoji na pečini, ker ko sem pogledala čez okno sem videla globok prepad. V obeh primerih je bila drugače zelo lepa pokrajina, ki smo jo občudovali vendar nad pečino sem se pa kar zgrozila, ampak me je pokrajina pomirila. Prvič sem pod pečino sanjala tudi reko in to tako čisto smaragdno reko. wink.png

A se ti zdi, da je v tvojem življenju eno področje, ki ti ni "dostopno"? Bi rada na enem področju izboljšala stvari, pa zadeve nekako ne stečejo in se mogoče zaradi tega počutiš nesigurno (v bistvu zunanji dejavniki to onemogočajo)?

#2658 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 370

Objavljeno: 1. marec 2017, 10:54

Rešitve se ne da doseči z umskim in intelektualnim razmišljanjem oz. naporom. Le s predajo duhovnemu razodetju, tj. Bogu, Krišni. 

#2659 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik
  • Št. objav: 28 606

Objavljeno: 1. marec 2017, 11:21

mislis.jpg

#2660 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 1. marec 2017, 11:45

Vem.

#2661 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 1. marec 2017, 12:38

misliš, da veš ...

#2662 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 1. marec 2017, 12:46

Um in intelekt sta omejena. S sprejetjem znanja onkraj njunega dometa veš.

#2663 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 1. marec 2017, 13:08

s-cem-si-omejen.jpg

a-presegas-svoj-um.png

#2664 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 1. marec 2017, 14:10

s-cem-si-omejen.jpg

a-presegas-svoj-um.png

Osnovno sem omejen s svojo večno konstitucionalno naravo, tj. nisem vseveden, vsemogočen, vseprisoten, polno blažen, sem le specifični del celote. Pol je pa odvisno od tega kaj počnem. Če naklonjeno služim Boga, dobim polno blaženost. Če ne in želim uživat mayo, postanem omejen z zmotno materialno identiteto, materialnim intelektom, materialnim umom, materialnim telesom, materialnimi navezanostmi. Konstitucionalno presegam materialni um in inteligenco ja, ampak če zlorabim svojo relativno svobodno voljo, postanem zasužnjen z njima.  

#2665 shamannamo

shamannamo
  • Lunatik

Objavljeno: 1. marec 2017, 15:10

- dokler si v materialnem telesu imaš materialno identiteto ... ta ni zmotna ... je identiteta , ki jo rabiš, da si sploh tukaj ...

- dokler si v materialnem telesu uporabljaš in uživaš materialno navezanost in mayo

- um ni materialen

- tvoja inteligenca je vezana na telo ... univerzalne pa itak ne znaš uporabljat, razen da bluziš o nečem kar ti ni jasno ...

- in ja, res si še vedno suženj, in to suženj svojega uma v povezavi z razumevanjem krišne ... in boš, dokler se ne osvobodiš klišejev, ki si si jih zastavil ...

torej , za nekaj časa sem povedal svoje okoli tega ... ajde

#2666 mgd

mgd
  • Lunatik

Objavljeno: 1. marec 2017, 17:01

- dokler si v materialnem telesu imaš materialno identiteto ... ta ni zmotna ... je identiteta , ki jo rabiš, da si sploh tukaj ...

Z zmotno identiteto je bilo mišljen, da se zmotno poistovečaš z nečem kar v resnici nisi. Npr. voznik avta je lahko v avtu, ampak to ne pomen, da on je avto. Lahko pa se npr. zmotno poistoveti z avtom, tj. misli da je on avto. Če se to zgodi, bo mislil, da so specifične potrebe avta njegove potrebe in bo skrbel le za to, ne pa tudi za svoje specifične potrebe, ki so različne do tistih od avta. Za jest on potrebuje kruh itd.

Zato, ni nujno, da dokler si v materialnem telesu, da imaš zmotno materialno identiteto in da jo rabiš, da bi lahko bil tu. Lahko si v tem telesu in se zavedaš da si različen od njega, da si večna duša. In lahko deluješ s tem telesom tu, brez da bi se zmotno poistovečal z njim. Vidiš ga kot svoj inštrument, ne kot da si ti to. In tudi če se nekdo zmotno poistoveča s svojim telesom in umom in intelektom in zmotno identiteto, to še zmeri ne spremeni resnice kdo on je. To se indirektno vidi po njegovi želji po preživetju, znanju in zadovoljstvu, ki jih telo, um, intelekt, zmotni-ego sami po sebi nimajo, kar se opazi ko duša zapusti telo. Direktno pa lahko tu in zdaj vidiš s specifično duhovno prakso.

- dokler si v materialnem telesu uporabljaš in uživaš materialno navezanost in mayo

Ni nujno. Če se zavedaš kdo v resnici si, čigav si in čigavo je vse, ne uživaš maye in nimaš materialne navezanosti. In uporabljaš jo za služenje svojega in njenega gospodarja Boga. Npr. šofer avta, z avtom (ki ni njegov) okoli prevaža njegovega lastnika v skladu z njegovimi željami. Od lastnika avta pol dobi plačo. Ampak avto še vedno ni njegov in ni navezan nanj in ga ne uporablja za svoje uživanje, ampak za služenje lastnika in od njega pol prejme plačilo zase. 

- um ni materialen

Um je materialen. Res da je element subtilne materije za razliko od grobe materije, a to je še vedno materija. Je kategorično različen od večnega zavestnega bitja. Npr. železo sam po sebi ne more kurit. Ogenj lahko. Ampak če je železo v daljšem direktnem kontaktu z ognjem si pridobi kvaliteto kurjenja in s tem železom lahko zakuriš les. Ampak če izgubi kontakt z ognjem bo spet izgubil to sposobnost. Na podoben način, um sam po seb ne more nič narest, je mrtva materija. Šele v stiku z dušo lahko specifično deluje.

- tvoja inteligenca je vezana na telo ... univerzalne pa itak ne znaš uporabljat, razen da bluziš o nečem kar ti ni jasno ...

Moja materialna inteligenca (drug subtilni materialni element) neodvisno obstaja tudi brez stika s telesom. Ne more pa specifično delovat brez stika z dušo. Jaz sem kategorično različen od inteligence. Inteligenca je omejena. Zato ne zmore dat prave rešitve. Če se duša namesto na omejeno inteligenco obrne na Boga in sprejme znanje od njega, izve za rešitev.  

- in ja, res si še vedno suženj, in to suženj svojega uma v povezavi z razumevanjem krišne ... in boš, dokler se ne osvobodiš klišejev, ki si si jih zastavil ...

Tolk kokr nisem dejansko predan Krišni, tolk sem še suženj svojega uma, ki mi megli razumevanje vsega, ne le Krišne, tudi sebe, drugih, sveta, pravega delovanja... 

#2667 Pinka

Pinka
  • D član

Objavljeno: 3. marec 2017, 11:49

A se ti zdi, da je v tvojem življenju eno področje, ki ti ni "dostopno"? Bi rada na enem področju izboljšala stvari, pa zadeve nekako ne stečejo in se mogoče zaradi tega počutiš nesigurno (v bistvu zunanji dejavniki to onemogočajo)?

Ja. Poslovni svet mi je uganka. Vedno hočem kaj izboljšat. ampak ne znam tega v pravi meri narest. Nesigurna sem pa v sebi, zelo. Se kopljem iz te jame že nekaj časa ;) 

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#2668 Pinka

Pinka
  • D član

Objavljeno: 3. marec 2017, 11:58

Osnovno sem omejen s svojo večno konstitucionalno naravo, tj. nisem vseveden, vsemogočen, vseprisoten, polno blažen, sem le specifični del celote. Pol je pa odvisno od tega kaj počnem. Če naklonjeno služim Boga, dobim polno blaženost. Če ne in želim uživat mayo, postanem omejen z zmotno materialno identiteto, materialnim intelektom, materialnim umom, materialnim telesom, materialnimi navezanostmi. Konstitucionalno presegam materialni um in inteligenco ja, ampak če zlorabim svojo relativno svobodno voljo, postanem zasužnjen z njima.  

Hočeš reči z egom ;)

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0