Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

POROKA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1212 komentarjev na to temo

#26 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

ja, volk, za mnoge je to tako, potrošni papir.Sem pa slišala tudi za poroke zaradi usluge in državljanstva. Za določen čas. Kako se je končalo, ne vem.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

Kaj pa mislite novejsi clani o poroki?
(*glede na to, da je ze kar dolgo tega, odkar smo govorili o poroki in tedaj nas je bilo obcutno manj)

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

b0 ž€ Objavljena slika
P°k0w<


#29 xena

xena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

Ker nobena stvar ni brez veze, imajo tudi poroke svoj smisel. Praznovanja so znacilna tudi za primitivnejsa ljudstva in ljudstva ki so blizje bogu, ker imajo svoj smisel. Kjer se zbere velika mnozica ljudi, pa ce se imajo se dobro povrhu, se ustvari veliko pozitivne energije. Ce ta energija pospremi obred s katerim se dva ki se ljubita "povezeta" v druzino, potem je to neke vrste blagoslov. In blagoslovo se nihce ne brani. Sicer je pa vseeno ce je to v cerkvi, djamiji, minaretu, maticnem uradu.

Glavno je da so gostje cim bolje "zanimirani" , da dajo vec pozitivne enegrije od sebe :) joke.

#30 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

Poroka, hm, ja, se že veselim...

Astra
Per aspera ad astra

#31 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

Objavljena slika

poroka?
hmm....ja
cool...zadeva
same mlade druzhice spoznash


Objavljena slika ma rad spremljevalke

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#32 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 5. februar 2003, 01:00

Nimam pojma. Objavljena slika Nimam nobene opredelitve.

Nisem bila nikoli poročena, imam pa dva izvenzakonska otroka različnih očetov. In ne vidim nobene razlike med izvenzakonskimi in zakonskimi otroki. Pa tudi ne vidim razlike med zakonskim in "koruzniškim" parom. Po eni strani je zame poroka le ena žurka in kos papirja, po drugi strani pa odobravam, če se dva poročita, ko se res že dobro poznata in sta prepričana, da sta za skup, pa četudi tik pred smrtjo.

Sem pa v svoji okolici nekaj opazila, in sicer: v vseh poročenih primerih (moje generacije), ki jih jaz poznam, je pobudo za poroko dala ženska. Kako pa je pri vas? A je zdaj moderno, da ženska zaprosi moškega za roko? Objavljena slika
Kolikor sem "moderna", toliko sem tudi konzervativna - zato sem še vedno bolj za tisto staro, da moški zaprosi oz. predlaga poroko. Nekako se mi zdi bolj romantično.
Hmm... zato še nisem bila poročena - ker me ni še nihče zaprosil. Objavljena slika
Hvalabogu, ker drugače bi se morala še ločit!!! Objavljena slika Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Tamara

*******************

#33 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Objavljena slika

tamara...
khm..khm..khm
pr mojih letih
pa glih ona me je uprashala

bemuObjavljena slika

Objavljena slika vas ma rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#34 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

:vragec:

khm...
podabu...
njenih tut ne morem glih u nemar dajat

:vragec: pa poroka
ampak rad mam pa vas use pa njo tut

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#35 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Aakhut, a te je prehitela? A si imel namen ti njo zaprosit?

Tamara

*******************

#36 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

:vragec:

tamara x:Dx
itaq x;)x

:vragec: ma vas rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#37 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

:vragec:

priznam pa...
de me je po 14 dnevih k sva bla skup...
prehitela kr za neki mescou x:px

:vragec: ma vas pa njo rad

chasa ni...je samo prostor in situacija
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#38 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Jst sem ZA. Mislim če z nekom skupaj živiš, pa imaš s financam vse urejeno (ne zdej da en dobiva socialno, pol je pač bolš da nisi poročen, na žalost, se je treba takih lukenj držat, da ti država kej da) in najpomembnejše da SE PARTNERJA LJUBITA potem definitivno za.
Če nekoga ljubiš, pol ti ni težko tistga pildka podpisat. Ker nekako vsaj za ženske pa le poroka izboljša nek status v družbi, pa tud razne druge stvari so pravno urejene, ampak najpomembnejši se mi pa feeling zdi da se en drugemu zaobljubiš, to pomeni da sta si takrat dva res predana in upajmo da bi bilo tako vedno. Ne vem kako naj bi poroka romantično zgledala, npr. da se ne poročiš v cerkvi, temveč le na magistratu kjer je zgolj uradno, suhoparno, zdrdra ti kaj to pomeni... Ampak mislim da vseen ti to pomeni neki več kot prej. To je le ena stopnja v partnerstvu več. Npr. začetne so da se videvaš, pol začneš hodit skup, pa skup spat in skup živet, naslednja faza ZAME je poroka, nato otroci, drugač sploh nočem o otrocih slišat. Prvo poroka pol pa otroke delat. Tradicionistka pač. x:Dx
mushi
Mushi

#39 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Tradicionalistka, hihihi...
mushi
Mushi

#40 RAKICA

RAKICA
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 405

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Ma meni se je pa tako lepo zazdelo, ko sem prebrala Andrejev prispevek......
Pač, ko nekaj začutiš, sploh pa da je to res to, potem ni pomembno kako živiš. S papirjem ali brez. Če pa poroka res nekaj pomeni, pol tol leši, ujaz se sigurno bom, samo če bo tudi on za....ko ga bom srečala...

#41 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Dragi moji z veseljem napišem to:
Najbolj pomembno je, da se ljubita
in spoštujeta in si sproti odpuščata
ceremonija, papir gor ali dol.
TISTO, KAR JE V SRCU ŠTEJE!
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#42 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 6. februar 2003, 01:00

Če se bom poročila, bo to s kakim naravnim duhom, hehe - vilo ali drevesom...duhom vetra ali morda zemlje...

ko j... norme in družbo! x:Dx

¤ Anatha ¤

#43 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 8. februar 2003, 01:00

Treba se porochiti. Ob natanchenm chasu (astroloshki). Ne treba se porochiti.


http://puck.dhs.org/...es/SKOLA-SI.TXT
http://puck.dhs.org /slovenija

#44 zmilena

zmilena
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 8. februar 2003, 01:00

Kar nekaj let je minilo, ko sem se jaz poročila. Ohcet smo naredili kar v domači hiši, ker tako ni bilo dosti denarja. Toda ko sva se poročila na matičnem uradu, je matičar tako naveličano prebral tiste napotke, da mi niso niti malo segali do srca in tudi poročeno se nisem počutila. Ko sva se poročila nato še v cerkvi, je bilo to,to! Začutila sem čustveno povezanost z možem, ki je ostala še do danes. Meni ni žal, da sem se poročila. Veliko raje imam, da me mož prestavi kot ženo, kot, da bi rekel, to je moja izvenzakonska prijateljica ali kaj podobnega. Menim pa tudi, da so neki okviri povsod in se avtomatsko ravnamo po njih, saj nas vse uredbe in zakoni k nečemu zavezujejo, sicer bi vladala anarhija. To je moje mnenje, ki je pač za marsikoga preživeto, med drugim tudi za mojo hči, ki živi kakor pač sama želi in ji ne mislim soliti pameti.

#45 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 8. februar 2003, 01:00

Nevarnost poroke z vodenimi vilami je znana v detajle. Sicer ni veliko nevarnosti, razen za enega moj'ga prijat'la: http://www.lava.net/(tilde)pagios (ni tilde pri tem terminalu).


http://puck.dhs.org/...es/SKOLA-SI.TXT
http://puck.dhs.org /slovenija

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 8. februar 2003, 01:00

Saj lahko rece tudi samo partnerica, Milena.. Zakaj je treba na vsak nacin tlacit se "izvenzakonski"?
Saj tudi moz tebe najbrz ne predstavlja kot "zakonska druzica". Ali "soproga".
Najprimerneje pa se mi seveda itak zdi lepo nazivanje po imenu, pa je, pa so vsi zadovoljni...
Da sva pa skupaj, je pa jasno... Ni treba, da si na celo prilepim (da se ve), da pripadam.

Marsa

p.s. Morda pa se tako, ce ne bova porocena, izognem kasnejsemu "ljubkovalnemu" nazivu "mami"... ;>))))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 10. februar 2003, 01:00

Smešno! Bila sem stoodstotno prepričana, da sem že kakšno rekla na to temo x:)x. Pa vidim, da sem se je na daleč izognila x:Dx No, jaz imam že pravi status iz koruzništva..če bi bila poročena..bi se mi srebrna poroka hitro bližala x:Dx.
Mislim, da ni nekakšne razlike..no. Čeprav sem pred nekaj leti bila nevarno blizu - poroki. V Piranu..rezerviran termin....in seveda...samo s pričami...Pa se je nekaj sfižilo. Sicer mislim, da sva tisto oba uporabila za imeniten izgovor:)).
Je pa potem nastal pravi kraval, ko sva sorodnikom povedala za propadlo poroko. Sestra v jok, svakinji tudi....(kaj?? Brez nas bi se poročila? Edina sestra?!)
Ugotovila sem, da s poroke očitno še nekaj časa ne bo nič. Sama za poroko ne potrebujem druga kot partnerja x:Dx, otroke - pač morajo videti, kako bo ko bo njuni mami na glavo opeka priletela - in pa priče.
Nič več in nič manj. Ker pa mi je takšna poroka očitno onemogočena, se pač ne bom poročila. Tako. Itak imam edinstven priimek in bi ga bilo škoda zavreči x:Dx- izgovori x:)x
Kako sva se spoznala s partnerjem? Na avtobusu:))
Potem pa zares....na avtobusni postaji. Spogledala sva se, poljub in usoda zapečatena x8Dx. Hitro gre to pri meni x8Dx Nič hodenja okoli ognja...pokaži svoje adute in konec x:Dx


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#48 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 10. februar 2003, 01:00

no, sem že enkrat prej odgovorila, da mi je bolj važno to, kar nosita oba v srcu, pa če sta se drug drugemu zaobljubila s prstani iz rož sama na travniku ob gozdu ob sončnem vzhodu...
po poroki me je večkdo vprašal cinično, če se je kaj spremenilo?
in čeprav sem prej bila mnenja, da poroka nič ne spremeni, moram reči
da sva oba čutila spremembo - morda zato, ker je bila poroka prav taka kot sva si jo želela in nama je obema ostala v zelo lepem spominu
Pred tem priznam, da mi je sama misel na poročno obleko in biti v središču pozornosti - bila prava muka, pobudnik za poroko je bil mož!
poročila sva se, potem ko sva se poznala že 8 let in pol in sva že dve leti skupaj živela
Torej sedaj čutim, da naju je poroka vseeno dodatno povezala, kar si prej ne bi mislila
Stanka
Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

#49 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 10. februar 2003, 01:00

Uau... pol je pa le neki na tem. Jst mislim vsaj tko.. če se odločita dva za varianto ki je obema všeč, da te to dodatno poveže, tko kot vsi lepi dogodki v življenju, ki jih skupaj doživiš, zlasti ker to je nek običaj, gesta, nekaj kar storiš s tistim, ki ti res veliko pomeni.
mushi
Mushi

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2003, 01:00

Glej, Annaka - upam, da bos nasla tole... :)

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0