Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

POROKA


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
1212 komentarjev na to temo

#1201 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 31. maj 2007, 15:03

Koliko časa pa sta hodila skupaj, ko sta se poročila? Kako sta lahko mislila, da bo poroka kaj spremenila? Saj poroka ni čarobna palica, ki spremeni vezo v nekaj boljšega kot je bila veza pred poroko. Oprosti, če te z vprašanji nadlegujem, ampak resnično me zanima kako ljudje razmišljajo o poroki. Pred poroko je dobro več let živeti s partnerjem v skupnem gospodinjstvu, saj se šele s skupnim življenjem ugotovi ali sta osebi resnično primerni za skupno življenje. Saj veš....Poznam osebo, ki sta hodila približno tri leta, vendar nista živela skupaj. Po poroki je oseba ugotovila, da je njen mož pijanec. Tega pred poroko sploh ni ugotovila, ker se včasih nista videla kak teden (takrat je pijančeval), znal pa je svojo zasvojenost dobro prekrivati....
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#1202 mia4aerobics

mia4aerobics
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 928

Objavljeno: 31. maj 2007, 23:43

oj,
hodila sva 4 leta.zivela skupaj 3 leta.4.leto pa je slo mal navzol. upanje je tlelo, potem sva se nekak nanova pomirila in startala od zacetka pa planirala poroko, pa sva 14 po tem dogodku ugotovila,da to ni to.sva pa sedaj v normalnih, prijateljskih odnosih.
TAKO BLIZU, KOT SI ŽELIŠ BITI, SI TAKRAT, KO SI NESKONČNO DALEČ.

Nothing is so intolerable to man as being fully at rest, without a passion, without business, without entertainment, without care. Blaise Pascal



Objavljena slika

#1203 enapačtaka

enapačtaka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 392

Objavljeno: 1. junij 2007, 08:16

Poroka ima točno takšen pomen, kot ji ga sami pripišemo. Velikokrat je vzpodbuda, da rešujemo probleme, ki jih drugače ne bi, vsaj pri meni je bilo tako. Ločena sem in nekdo bi pomislil, da bi bilo moje življenje v partnerskem smislu, drugačno, če ne bi bila, vendar sem skoraj prepričana, da ne bi bilo. Zame je bil poročni dan zaobljuba v katero sem verjela in ločitev dokončna ograditev od stvari, ki jih v zakonu nisem mogla sprejeti. Z definiranjem partnerstva hočemo dati le temu nek poseben pomen in ni nujno, da je zakon najbolj obvezujoča varianta, pomembno je, kaj si ljudje pod definicijo predstavljajo in še pomembneje, da imata partnerja enako predstavo. Jutri grem na poroko, ampak ne svojo hvalabogu xDDx

Dr. Dolittle je fantazijski lik.


#1204 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 1. junij 2007, 12:13

ej, pazi moj primer!
4 leta s fantom. poroka, čez 1 mesec locitev.
to je noro!
mia


Presekaš vse mladoporočence x:Dx

#1205 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 1. junij 2007, 12:25

Nelika: Po tvojem mnenju je potem brezveze tudi imeti partnerja, ker itak se lahko zgodi, da gresta narazen. Potem je najbolje, da imaš samo ljubimce....

Zakaj? Ker ni razlike med poročenim parom in parom, ki živita izvenzakonsko več let. Poroka nima nobenega višjega pomena. Če pa se že poročiš, potem se poročiš zase. Iz različnih razlogov: tradicija, romantika, morda celo ponosnega razkazovanja razkošne poroke ljudem itd. Meni ima poroka intimen pomen in se ne bi poročila na tradicionalni način, niti ne v Sloveniji. V Sloveniji bi bila celo formalno neporočena.
Pri poroki pa ne gre le za besede. Danes smo svobodni in si vsi lahko naredimo caromonijo po svoje. Odvisno od želja posameznikov.

Nism rekla da se je brezveze poročit zato, ker tko al tko bi šla enkrat narazen..Niti podrazno.. Ne razmišlam o tem, ko začnem z nekom kako bom šla narazen..gre za to.. da razlike v odnosu ni..Ostalo mene sploh ne zanima..

Važn je odnos..in če je ta napredujoč..pol nevem zakaj bi hotu še poroko.. A ni to že dost?


ja razlike ni... razn..če si jo navedeš sama v glavi..


#1206 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 1. junij 2007, 12:54

Nism rekla da se je brezveze poročit zato, ker tko al tko bi šla enkrat narazen..Niti podrazno.. Ne razmišlam o tem, ko začnem z nekom kako bom šla narazen..gre za to.. da razlike v odnosu ni..Ostalo mene sploh ne zanima..

Važn je odnos..in če je ta napredujoč..pol nevem zakaj bi hotu še poroko.. A ni to že dost?
ja razlike ni... razn..če si jo navedeš sama v glavi..


Ja saj se vsi strinjam da razlike ni, niti zakonsko, niti v samem odnosu med partnerjema. Zato poročen ali neporočen.... Morda je v naši družbi celo prednost biti neporočen. Sama nisem ravno privrženka porok, mi je pa lep proces iniciacije- še posebej če ni poroka tradicionalna, ampak kreirana po lastnih željah. Razumem, da se nekateri želijo poročiti in tudi zakaj se nekateri ne želijo. To pa zato, ker je sta mi oba prepričanja blizu. Zato sem se jaz npr. odločila, da bom stvar rešila po svoje. Se poročila v tujini v čim bolj preprostem obredu in ostala neporočena v Sloveniji. Pa bo volk sit in koza cela. Vsakemu pač svoje.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#1207 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 1. junij 2007, 13:04

:2src: :2src:
Če je to tudi meni kdaj namenjeno ...
Sej verjetno je v meni problem :vragec:
Mah, jokcam dons. xrolleyesx

Kar siželiš, te sreča slej ali prej. xsrcx

Nism rekla da se je brezveze poročit zato, ker tko al tko bi šla enkrat narazen..Niti podrazno.. Ne razmišlam o tem, ko začnem z nekom kako bom šla narazen..gre za to.. da razlike v odnosu ni..Ostalo mene sploh ne zanima..

Važn je odnos..in če je ta napredujoč..pol nevem zakaj bi hotu še poroko.. A ni to že dost?
ja razlike ni... razn..če si jo navedeš sama v glavi..

Ej, pomisli, da si z enim in je to iskrena ljubezen in se gresta poročit in je vse lepo, to res naredita iz iskrenih vzgibov in ne zaradi drugih. Potem pa pač hočta it narazen in to ne skregana, ampak lepo. Ni pol škoda, da se morta še z ločitvijo in unimi papirji in stroški ubadat.

Nelika, ti maš pa neke čudne želje, vse mi deluje nekam protislovno. Pa kaj je sploh treba razmišljati o tem. Naredi pa konc.

#1208 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 1. junij 2007, 13:21

Kar siželiš, te sreča slej ali prej. xsrcx
Ej, pomisli, da si z enim in je to iskrena ljubezen in se gresta poročit in je vse lepo, to res naredita iz iskrenih vzgibov in ne zaradi drugih. Potem pa pač hočta it narazen in to ne skregana, ampak lepo. Ni pol škoda, da se morta še z ločitvijo in unimi papirji in stroški ubadat.

Nelika, ti maš pa neke čudne želje, vse mi deluje nekam protislovno. Pa kaj je sploh treba razmišljati o tem. Naredi pa konc.


Ja ti si tudi malo protislovna. Kot, da izvenzakonska partnerja, ki si naredita skupno stanovanje itd. nimata problemov z ureditvijo premoženja itd. ob ločitvi njunega razmerja. Vse je isto. Par jurjov gor ali dol. Konec koncev lahko ostaneta tudi poročena, v kolikor jima to nič ne pomeni in gresta narazen ter živita ločeno.

Mačona: preden kaj narediš moraš malo tudi razmisliti kako in kaj. Nikoli se ne odločam izključno iz emocionalnih zgibov. Tako da razmišljanje vedno pride prav.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#1209 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 1. junij 2007, 13:24

ej pa MAČONA.. ti edina razumeš kaj hočm povedat.

#1210 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 1. junij 2007, 13:31

Ja ti si tudi malo protislovna. Kot, da izvenzakonska partnerja, ki si naredita skupno stanovanje itd. nimata problemov z ureditvijo premoženja itd. ob ločitvi njunega razmerja. Vse je isto. Par jurjov gor ali dol. Konec koncev lahko ostaneta tudi poročena, v kolikor jima to nič ne pomeni in gresta narazen ter živita ločeno.

Mačona: preden kaj narediš moraš malo tudi razmisliti kako in kaj. Nikoli se ne odločam izključno iz emocionalnih zgibov. Tako da razmišljanje vedno pride prav.

O skupnem življenju niti ne razmišljam.
Čudne poglede imam na to, a kjer gre za kakršnekoli delitve materialnega, je že onesnaženo ... Zakaj ne bi mogla živet vsak na svojem koncu in prit skupaj, ko jima zapaše. Zaka se pa sploh ločujejo in kregajo? Zaradi hiše, položnic, avta. :xx!: Hvala lepa, raje sem sam svoj gospodar in mi noben ne bo nič trobu. Denar onesnaži čustva.

Ja sej, če ne iz emocionalnih, pa racionalnih, skratka ... A se mi splača? :vio:

ej pa MAČONA.. ti edina razumeš kaj hočm povedat.

Ja a ni tko no? Obredi. Ne maram jih. Tistih uradnih.

#1211 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 1. junij 2007, 13:32

ja jebi ga..jst tud ne...

pa folk ne razume.. no.. da ni razlike..

to je lažna Avtoritateta in jst ne maram tega

#1212 nelika

nelika
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 419

Objavljeno: 1. junij 2007, 13:39

O skupnem življenju niti ne razmišljam.
Čudne poglede imam na to, a kjer gre za kakršnekoli delitve materialnega, je že onesnaženo ... Zakaj ne bi mogla živet vsak na svojem koncu in prit skupaj, ko jima zapaše. Zaka se pa sploh ločujejo in kregajo? Zaradi hiše, položnic, avta. :xx!: Hvala lepa, raje sem sam svoj gospodar in mi noben ne bo nič trobu. Denar onesnaži čustva.


Ja poglej, če o skupnem življenju niti ne razmišljaš, niti ne moreš soditi o tem, kako razmišljajo ljudje, ki živijo v skupnem življenju. Tako, da...Ko ljudje živijo vsak na svojem koncu in pridejo skupaj ko jim zapaše, so pač ljubimci. Tudi družina bi tako malo težko shajala. Oče pride....ko mu malo zapaše. Hmmm, res nice. Zakaj se ljudje ločujejo? Iz različnih razlogov: denar, nove ljubice ali ljubimci, neskladnost kerakterjev itd.

Tudi v skupnem življenju si lahko sam svoj gospodar. Denar imata lahko porazdeljeno: skupaj dajeta za položnice in stroške stanovanja, vsak zase pa imata denar, ki ostane. To je večkrat v škodo ženske, ki imajo v povprečju manjšo plačo, kot moški....pa vendarle se da urediti, če tako želiš. Ko pa gresta dve osebi narazen, pa je vedno hudo: finančno in emocionalno. Temu se ne da izogniti. Izogneš se lahko tako, da se izogneš trajnemu partnerstvu.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem.[b] Marita Golden

#1213 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 3. junij 2007, 21:52

ja jebi ga..jst tud ne...

pa folk ne razume.. no.. da ni razlike..

to je lažna Avtoritateta in jst ne maram tega

Uran rules! xsuperx

Ja poglej, če o skupnem življenju niti ne razmišljaš, niti ne moreš soditi o tem, kako razmišljajo ljudje, ki živijo v skupnem življenju. Tako, da...Ko ljudje živijo vsak na svojem koncu in pridejo skupaj ko jim zapaše, so pač ljubimci. Tudi družina bi tako malo težko shajala. Oče pride....ko mu malo zapaše. Hmmm, res nice. Zakaj se ljudje ločujejo? Iz različnih razlogov: denar, nove ljubice ali ljubimci, neskladnost kerakterjev itd.

Tudi v skupnem življenju si lahko sam svoj gospodar. Denar imata lahko porazdeljeno: skupaj dajeta za položnice in stroške stanovanja, vsak zase pa imata denar, ki ostane. To je večkrat v škodo ženske, ki imajo v povprečju manjšo plačo, kot moški....pa vendarle se da urediti, če tako želiš. Ko pa gresta dve osebi narazen, pa je vedno hudo: finančno in emocionalno. Temu se ne da izogniti. Izogneš se lahko tako, da se izogneš trajnemu partnerstvu.

Živela sem skupaj z nekom.
Jah seveda, če se odločita za življenje narazen, je to sigurno, kr delita le telesne tekočine. xrolleyesx Kaj če hoče vsak svoj mir, ki ga pač v istem stanovanju ne bi našel.
Zakaj bi bilo hudo obenem materialno in finančno? xrolleyesx Čustveno ja, sam ni ti hudo za "ljubljenega", očitno sam za njegovim dnerjem, če ti je kao oboje. xrolleyesx
Zakaj pa frendi ne živijo skupaj?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0