Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Borilne veščine


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
299 komentarjev na to temo

#51 Bruce lee legend

Bruce lee legend
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 9. maj 2007, 17:10

a ve kdo ki je v mariboru kaki dober center za borilne veščin (da je vredu učitelj, wglawnem da se kai naučim) !!
že od malega spremljam borilne veščine...in fulll bi rad trenirau kai takega..in se tui kai naučil.. x:)x

#52 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 3. junij 2007, 09:26

Razmišljam, da bi ponovno začela z borilnimi veščinami. :) Sam zarat šole ne morem :( .

a ni nobene variante, da bi samo ob vikendih obiskovala treninge? xnckrivx
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#53 karasu

karasu
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 10. junij 2007, 14:06

Indy

če dovoliš, kendo, je tradicionalna samurajska veščina, ki se jo uče policisti na japonskem.... gledal en fajn dokumentarc...
Meni je ta veščine zelo všeč, ker se bazira na iskanju boljše srednje frontalne linije napada,čutenja smeri sile nasprotnikove palice oz meča koker hočeš, in je poln vseh osnovnih konceptov, ki ločijo kvalitetne BV od nekvalitetnih..

Vprašanje pa je kdo poučuje kendo v RS, kakšne so njegove kompetence za poučevanje...


kendo pomeni pot meča,...vsebuje veliko japonske miselnosti. Res je da je bistvo iskanje srednje frontalne linije napada, saj le tako obvladuješ nasprotnika, kot pa da opletaš naokoli kot kakšna afna,...pri kendu uporabljaš lesen meč (bokken) za vadbo, bambusov meč (shinai) za vadbo borbe in oklep (men -čelada, do- za trup, kote-za roke , tare- mednožje (za vsak slučaj tam ni dovoljenega udarca))
pri kendu NI bistvena moč , temreč le tehnika in hitrost,tako da skupaj vadimo fantje in dekleta, stari in mladi,...

v RS sta 2 kluba :
ISS hogai v velenju (trener Robi 1.dan) http://users.volja.net/kendo/
Shidokai v Lj in KR (trener edo 2.dan) http://www.shidokai.org/
Bushido(trener silvo 4.dan) ..niso v Kendo zvezi slovenije

kar se tiče napredovanjav kendu,...ne pričakovati da napreduješ po pasih (kyu) kot da bi kupoval kekse,...torej če imaš 1. dan moraš resnično kaj pokazati,...

teniramo po kriterijih Mednarodne kendo zveze
napredovanje do 2. kyu...pred interno komisijo
napredovanje 1.kyu pred kendo zvezo slovenije
napredovanje 1.dan+ pred evropsko kendo zvezo

če te kaj več zanima se oglasi na kakšnem treningu in tam kaj vprašaj....


Kendo - ni samo šport, ampak način življenja

To temo je popravil/a karasu: 10. junij 2007, 14:07


#54 misko76

misko76
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 248

Objavljeno: 12. junij 2007, 09:58

Bom se tukaj objavil:
Vabilo
spet se mi je na bols poslabsal ;)
Objavljena slika

#55 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 31. avgust 2007, 07:58

Naj utrgan je bil "Špica", A. Špiljak iz Celja. Po genih. Preverjeno.

To dokazal v odnosu do Topića.

Ko so drugi držali glave dol. Špica mu je pa rekel, če ima težave...

Ko mu je unićil samurajski meč. In jim je Topić grozil...

Par deset let nazaj... Ko se je vse začelo...
_________

Potem so tu še bili Galetovi pobje.

Kateri so enakovredno sparirali v Lipici Parlovu: Grifo, Ivo S., Kukič D..

In še drugi borci.

#56 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 31. avgust 2007, 08:19

Pozanimaj se o Antonu Špiljaku.

Karateistu, boksarju - entuzijastu in judoistu Maruši. LP

#57 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 31. avgust 2007, 08:51

Mumija je bil policist.

Ni bil športnik po karakterju.

"Neugoden" je bil, ker mu ni bilo problem iti do konca:

polomit roko, nogo, če bi to "smatral" za potrebno.

_________

Špica, Fabjan (judoist; njegov prijatelj...), Maruša, Javoršek, Mauhler, ... so pa športniki.

"Utrgani po potrebi". Niso pa, da bi načrtno kaj "lomili". Fight ni problem. V kolikor je "treba".

Ne bodo pa načrtno lomili človeka. LP

#58 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 31. avgust 2007, 09:57

Mahulera in Bratušo poznam ta drugega še iz časov ko sem jaz treniral karate, vendar ne kot fajterje, Za Špiljaka nisem še čul, Koščak je bil pa policist, to vem, ker drugače ne bi mogel biti telesni stražar Drnovšeka, Fabjan je zajeban, sem slišal, tut kot trener, njemu gredo glavne zasluge za odlične rezultate celjskih judoistk..
V glavnem, v bivši Jugi, je malo Slovencev osvajalo neke vidne rezultate v karateju, Topičev Budokai mi ni bil nikoli merilo kvalitete, priznavam samo Shotokan zvezo tisto od Dačiča,Jorge, Batočanina, Usenagića, Ognjanovića, (čeprav ga je Cikatić naklestil v Nikšiću)Idrizija, in še jih je...


Mauhler Borut je leta nazaj naredil 5. DAN na Japonskem. Kjer je takrat začasno tudi uril karate in bival.

Bil četrtfinalist (uvrščen med osem) evropskega, svetovnega karate članskega prvenstva v borbah. Poltežka kategorija.

Občasno je, ko je bil mlajši delal kot redar (ex Čuk Club v Tivoliju, redaril s fanti iz tedaj še "Takashijevega" KK Emona...
_________

Za Špiljaka NE bo težko dobit kak info.

Sta s Fabjanom bila poznan redarski team izpred let. Delala tudi za I. lastnika Emonike (borza, turizem...).
_________

Topićev Budokai je bil začetek (nekje okvirno) karateja v SI. Pred 1970. Ko pride Takashi v SI.

Topić je rad "mlatil" po svojih "študentih" tisti čas.

Ko se je Špica izpostavil, je bilo navzočih veliko kasneje poznanih "karate imen" tistega in kasnejšega obdobja.

Katerih pa NE mislim dajat na forum.
_________

A. Maruša je pri 40. postal svetovni karate prvak v borbah na odprtem prvenstvu Japonske... Med veterani...

V judu je z iponom (metom) premagal favoriziranega S. Petriča. In popeljal JK Ivo Reya v Prvo YU Judo ligo.

JK Olimpija pa se NI uvrstila. Bila pa je favorit.

Petrič se je pred tem boril nerešeno: 0:0 z Obadovim. Bronasto olimpijsko kolajno iz Montreala.
_________

Boksar vs karateist.

Ko sem gledal real - fighte v Lj. Ponavad dobil Galetov boksar b.p.

Drugač pa stavim na ex Galetova boksarja z vrhunsko boks tehniko. In vrhunsko fizično močjo. Pridobljeno s pravilnim delom z utežmi.

Katera tu ne mislim poimenovati.

Tudi pobje iz sojenja v Kopru izpred let (večina Ljubljančanov). Kjer so bili po maratonskem sojenju in priporu oproščeni.

Niso od muh. Eden od njih je edini, ki je premagal Fleishmana iz Ptuja. In mu v tistem času odvzel zanj vedno rezerviran naslov prvaka v supertežki boksarski kategoriji.

Navedeni boksar je pri 17. knokautiral večkratnega karate prvaka SI v real street fightu. Takashijevega shotokan učenca. V parih sekundah pretepa.

Drugi je bil občasen sparing partner znanemu tekwando borcu in še komu...
_________

Sam stavim na MMA, boks, tajski & burmanski boks, Oyama Style Of Karate (Kyokushin karate), Brazilski Jiu - Jitsu...
_________

"...Ognjanovića, (čeprav ga je Cikatić naklestil v Nikšiću..."

Ognjanović in Javoršek sta izpred let bila prijatelja.

Splitski karateist Peruzović in Cikatić (boksar druge YU lige, tekwandoist 2. DAN, fullcontact borec, K - 1 prvak) sta se pretepala v Splitu na cesti. Kar nekaj časa. Dokler ju ni "ločila" policija.

Noben NI mogel nobenega. Bilo "hikiwake". 0:0
_________

Črnogorec Božović je pa prišel "mlatit" fante v KK Emono (tedaj še Takashijev karate klub).

Dokler ga Takashi ni "NALEPIL" na steno. Potem bila v zvezi z njim "megla".
_________

Z začetkom kontaktnih borilnih športov.

Se je priljubljenost borilnih športov med njihovimi pristaši prevesila k njim (fullcontact oz. kick boks..., grabling treningi...). LP

#59 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 31. avgust 2007, 16:05

...razmisljam, da bi zacel mal box trenirat...
...pa me zanima kaj menite o Anđelić-u... je za kaj trener???
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#60 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 31. avgust 2007, 17:55

Rudija poznam.

"Delodajalca" v zvezi z Rajcem NI nikoli omenil. He He He.

Rajc pravi, da sta mu to zakuhala "dvojčka". Šlo je menda za neke dolgove... (Rajc bil menda upnik...).

Rudi pa, da je šlo za pomoto. Da sta z Rajcem drugače kolega bila. Rajc je Rudiju "pomoto" odpustil.

_________

"17 - letnik" je kasneje čez nekaj let sedel z ekipo nekje 2 leti v priporu.

Ko je tožilec ostal brez kronske priče (ustreljena). So bili izpuščeni.

Šlo je za posle... Najbolj donosne.

Vozili so cars za od 15 milijonov naprej, imeli lokalčke...
_________

Zdaj so poslovneži. V Eurih dobro podprti.
_________

Fleishman je v SI vse zmagal. Peter T. je šel enkrat 0:0, in omenjen poraz (zgoraj).

Prej pa bil 5 -6 let prvak Slovenije.

Do poraza NI bilo boksarja - tekmovalca z licenco BZS v SI: ne v Slovenski Bistrici, ne v Lj, ne v Mb... , ki bi mu bil kos.

V real fightu bi že takrat stavil na dva, katera pa nista več tekmovala. Sta pa preboksala celo Europo za Galeta. In ostala v enem kosu. LP

#61 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 6. oktober 2007, 12:40

JS SM JUDO VČAS TRENIRU... x:)x x:)x x:)x x:)x :wOOt:




iztok :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt: :wOOt:

#62 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 6. oktober 2007, 13:43

hja treniral sem 4 leta v Judo klubu Bežigrad še link

#63 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 6. oktober 2007, 13:49

Trenerski kader = generacijsko zamenjan. Glede na "izpred let":

http://www.ilovejudo...2007/index.html

Ob strani. Spodaj: levo. Pod trenerji.

#64 iztok 132

iztok 132
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 558

Objavljeno: 6. oktober 2007, 14:11

Hvala

#65 crni angel

crni angel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 26. oktober 2007, 07:48

mi lahko kdo pove v čem je razlika med borilnimi veščinami in borilnimi športi

#66 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 26. oktober 2007, 11:28

mi lahko kdo pove v čem je razlika med borilnimi veščinami in borilnimi športi

Borilna veščina = Kung Fu, Karate, Taekwando, Muay Thai, boks...itd.
Borilni šport = Kickbox, K-1, UFC, Pride FC...ipd.

V bistvu Borilni športi izvirajo iz borilnih veščin.
Kar pomeni, da v Kickboxingu se borijo po določenih pravilih, torej to je ene vrste panoga v katerem so noter različice boksa, taekwandoja in muay thai-ja, če štejemo low kick in K-1 pravila. Nekak tako. x:o)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#67 crni angel

crni angel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 27. oktober 2007, 15:49

Borilna veščina = Kung Fu, Karate, Taekwando, Muay Thai, boks...itd.
Borilni šport = Kickbox, K-1, UFC, Pride FC...ipd.

V bistvu Borilni športi izvirajo iz borilnih veščin.
Kar pomeni, da v Kickboxingu se borijo po določenih pravilih, torej to je ene vrste panoga v katerem so noter različice boksa, taekwandoja in muay thai-ja, če štejemo low kick in K-1 pravila. Nekak tako. x:o)x




pozdravljen Santos,vidim da se veliko spoznaš na borilne športe.Zanima me če si mel različne borce v ringu in kateri ti je bil neugoden(muai thai,kickbokser bokser,tekwondoist....).kot mi je znano si delal tudi kickboks poleg muai thaia.

#68 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 28. oktober 2007, 00:51

pozdravljen Santos,vidim da se veliko spoznaš na borilne športe.Zanima me če si mel različne borce v ringu in kateri ti je bil neugoden(muai thai,kickbokser bokser,tekwondoist....).kot mi je znano si delal tudi kickboks poleg muai thaia.

imel sem veliko različnih borcev. zaenkrat nisem še naletel na nezgodnega borca. menim, da ni nezgodnih borcev, so boljši in so slabši borci. simpl. stvar je v glavi (predvidevat.) x;)x
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#69 crni angel

crni angel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 28. oktober 2007, 17:06

imel sem veliko različnih borcev. zaenkrat nisem še naletel na nezgodnega borca. menim, da ni nezgodnih borcev, so boljši in so slabši borci. simpl. stvar je v glavi (predvidevat.) x;)x



torej je vse v psihi.gledal sem te na svetovnem pokalu v Mariboru 2003 v full contactu,ko si v finalu mel enga koroškega bokserja.z nogami si bil full dober,samo pri njem ti niso preveč pomagele,ti je znal not prit.samo ko je pa bokser začel z svojimi serijami si pa tud večino časa bil v noktdawnu.pri njem si borbo predal?
pol sn te še gledal v Slov. Gradcu ko si mel Ukrajinca,njega si pa rasturo,stari.mislim da si ga z nogi zadel s strani v glavo,da se še dolgo ni gor pobral.mislim da je Ukrajinec tud bolj z rokami delal tk da bi lahko bil tud neke vrste ex bokser.torej so naši bokserji boljši od Ukrajinskih?Ha,ha,ha xDDx

#70 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 28. oktober 2007, 20:50

torej je vse v psihi.gledal sem te na svetovnem pokalu v Mariboru 2003 v full contactu,ko si v finalu mel enga koroškega bokserja.z nogami si bil full dober,samo pri njem ti niso preveč pomagele,ti je znal not prit.samo ko je pa bokser začel z svojimi serijami si pa tud večino časa bil v noktdawnu.pri njem si borbo predal?
pol sn te še gledal v Slov. Gradcu ko si mel Ukrajinca,njega si pa rasturo,stari.mislim da si ga z nogi zadel s strani v glavo,da se še dolgo ni gor pobral.mislim da je Ukrajinec tud bolj z rokami delal tk da bi lahko bil tud neke vrste ex bokser.torej so naši bokserji boljši od Ukrajinskih?Ha,ha,ha xDDx

V bistvu je vse v glavi s psiho vred. :palec:
Na sv. pokalu pa je bilo tako. Pred tistim dvobojem se nisem še nikoli prej boril po pravilih full kontakta (kickboxing) ! Treniral sem normalno, kot ponavadi (muay thai) stil, kar mi je tukaj dajalo malce težav že v prvi borbi pred finalom. Saj sem moral pazit kam in kako udarit med dvobojem... verjemi, da niso bile lahke, saj kolena so bila konstanto v igri pa low kicki, kar tudi niso bila dovoljena x:Dx in za vsak prdec te sodnik ustavi, kr neki. :o|o: Obenem pa sem imel poškodovano levo nogo že pred sv. pokalom...pač en fight pred tem dogodkom. In v prvem dvoboju sem zadel nasprotnika v komolec, tako da mi je noga fajn otekla. Sem šel naprej čeprav bi marsikateri borec že zdavnaj predal dvoboj, ker noben ne bi šel tvegat večje poškodbe za kos pleha (kolajna). :inocent: Saj tam sem se prijavil zgolj za, kot izkušnjo, kot kaj drugega. Pač Kickbox mi ni bil nikoli všeč, ker je preveč omejena borba zaradi sodnikov. :xx!: Nato so sledile finale, moj nasprotnik je prišel v ring svež brez dvoboja, pač ni bilo konkurence in je šel avtomatsko v finale, logično. Med tem sem ga še malce podcenjeval in je padel levi kroše, kar je sledil knockdown x:Dx sam sem bil takoj na nogah, štetje pač. Drugič mi je sodnik brez veze štel (amaterska pravila), z razlogom da nisem repliciral udarca med serijo nasprotnikovih šest ali sedem udarcev, katera sem večino blokiral ! :o|o: Pred tretjem štetjem pa sem ga zadel z nogo spet v komolec, kar mi je dalo malce panike za nogo, pač sem jo pred dvobojem povil in mi je noga tako natekla, da je skoraj počil povoj ! x;)x
p.s.ne mislit, da finalistu je bilo lahko, saj sem tudi jaz njega ene par krat fajn stresel, da se mu je tud po dvoboju fajn poznalo na glavi (najprej modro oko) xDDx , nato je komaj čakal, da se dvoboj konča. Pa še to, jaz sem takrat imel le 14 dvobojev, nasprotnik pa jih je imel 50 dvobojev, kar je velika razlika predvsem zaradi izkušenj. x;)x

Z ukrajincem pa je bilo malce drugače. Fant je bil mladinski prvak v boxu, kar ni mala šala čeprav ni imel za burek z nogami je pristal po pravilih K-1 ! x;)x Tam pa se je poznala razlika najprej zaradi low kickow, kljub temu da smo odstranili kolena, saj njegov trener se je bal za zdravje njegovega borca (pametno in spoštujem tako odločitev, zakaj tvegat).
Fantina je naredil veliko napako, ko je štartal že v prvi rundi v peti prestavi... :vragec: in morem priznat, da me je ene par krat dobro stresel z serijo krošejev in iskreno povedano njegovi udarci so bili močnejši v nasprotju z slovenskim nasprotnikom. Štartat v polno že v prvi rundi...se mu ni pisalo dobro, izkušnje pač xDDx , drugače sem ga večkrat zadel v jetra z nogo in v tretji ali četrti rundi je sledil desni direkt v brado in takoj za tem (nisem ga hotel v glavo, ker pol bi mu rabilo več, kot deset min. za prit k sebi), leva noga v pleksus-KO! x8Dx

Lp.
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#71 crni angel

crni angel
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 29. oktober 2007, 13:41

V bistvu je vse v glavi s psiho vred. :palec:
Na sv. pokalu pa je bilo tako. Pred tistim dvobojem se nisem še nikoli prej boril po pravilih full kontakta (kickboxing) ! Treniral sem normalno, kot ponavadi (muay thai) stil, kar mi je tukaj dajalo malce težav že v prvi borbi pred finalom. Saj sem moral pazit kam in kako udarit med dvobojem... verjemi, da niso bile lahke, saj kolena so bila konstanto v igri pa low kicki, kar tudi niso bila dovoljena x:Dx in za vsak prdec te sodnik ustavi, kr neki. :o|o: Obenem pa sem imel poškodovano levo nogo že pred sv. pokalom...pač en fight pred tem dogodkom. In v prvem dvoboju sem zadel nasprotnika v komolec, tako da mi je noga fajn otekla. Sem šel naprej čeprav bi marsikateri borec že zdavnaj predal dvoboj, ker noben ne bi šel tvegat večje poškodbe za kos pleha (kolajna). :inocent: Saj tam sem se prijavil zgolj za, kot izkušnjo, kot kaj drugega. Pač Kickbox mi ni bil nikoli všeč, ker je preveč omejena borba zaradi sodnikov. :xx!: Nato so sledile finale, moj nasprotnik je prišel v ring svež brez dvoboja, pač ni bilo konkurence in je šel avtomatsko v finale, logično. Med tem sem ga še malce podcenjeval in je padel levi kroše, kar je sledil knockdown x:Dx sam sem bil takoj na nogah, štetje pač. Drugič mi je sodnik brez veze štel (amaterska pravila), z razlogom da nisem repliciral udarca med serijo nasprotnikovih šest ali sedem udarcev, katera sem večino blokiral ! :o|o: Pred tretjem štetjem pa sem ga zadel z nogo spet v komolec, kar mi je dalo malce panike za nogo, pač sem jo pred dvobojem povil in mi je noga tako natekla, da je skoraj počil povoj ! x;)x
p.s.ne mislit, da finalistu je bilo lahko, saj sem tudi jaz njega ene par krat fajn stresel, da se mu je tud po dvoboju fajn poznalo na glavi (najprej modro oko) xDDx , nato je komaj čakal, da se dvoboj konča. Pa še to, jaz sem takrat imel le 14 dvobojev, nasprotnik pa jih je imel 50 dvobojev, kar je velika razlika predvsem zaradi izkušenj. x;)x

Z ukrajincem pa je bilo malce drugače. Fant je bil mladinski prvak v boxu, kar ni mala šala čeprav ni imel za burek z nogami je pristal po pravilih K-1 ! x;)x Tam pa se je poznala razlika najprej zaradi low kickow, kljub temu da smo odstranili kolena, saj njegov trener se je bal za zdravje njegovega borca (pametno in spoštujem tako odločitev, zakaj tvegat).
Fantina je naredil veliko napako, ko je štartal že v prvi rundi v peti prestavi... :vragec: in morem priznat, da me je ene par krat dobro stresel z serijo krošejev in iskreno povedano njegovi udarci so bili močnejši v nasprotju z slovenskim nasprotnikom. Štartat v polno že v prvi rundi...se mu ni pisalo dobro, izkušnje pač xDDx , drugače sem ga večkrat zadel v jetra z nogo in v tretji ali četrti rundi je sledil desni direkt v brado in takoj za tem (nisem ga hotel v glavo, ker pol bi mu rabilo več, kot deset min. za prit k sebi), leva noga v pleksus-KO! x8Dx

Lp.





kolikor se jaz spomnim si Ukrajinca zadel z desno nogo v glavo,saj je bil več kot 10 cm manjši in so ga dolgo lobirali.Je pa res navalo že kr na začetku kot da bi bla samo ena runda.Dobra borba res.
Kar se tiče koročkega bokserja pa ne bo držalo da si ga kaj poškodoval,ker je prišo iz ringa enak kot je not šel,torej brez kake poškodbe.Res je bil bolj izkušen,bolj sproščen,boljša tehnika.Mislim da je bila to njegova zadnja borba v kickboksingu,drugače je pa samo na boksu še tekmoval.jaz sem se z njim pogovarjal po tej borbi in si
izjavo da še nikoli nisi imel bokserja v ringu in da ti je pasalo ko si dobo noktdawn,da ga še nisi nikoli prej dobo.Res je drugačen stil borbe,za probat pa je,a ne.Ha,ha,ha.
Veš v čem je izkušenost borcev?
Izkušenost borcev je v sproščenosti in zategovanju določenih udarcev,to pomeni da ne smejo bit vsi udarci močni.Torej to pomeni da lahko ti varčuješ z svojo energijo.Pa tud taktika je zelo pomembna,kakšen je tvoj nasprotnik,kako se ga boš lotil,kje so njegove slabosti,kaj je njegovo močno orožje.To vse je v podzavesti izkušenih borcev,da ti ni treba med borbo mislit kako in kaj naprej.Boš mogo it malo na boksarske treninge,saj roke ti vedno prav prav pridejo,pa še izboljšal si bi svojo tehniko.Znal bi malo bolje uporabljat svojo velikost,pa bolje se bi znal pokrivati ko bi spet naletel na kakšnega bokserja.
V Mariboru si pač naletel na trenutno najboljšega bokserja in kickbokserja tistega leta.Po pravici povedano nisi mel niti malo šans za enakovrednost kaj šele za zmago(tudi,še bi bil nepoškodovan,kot ti praviš)
Pa brez zamere če sem ti kaj preveč resnice povedal.
Lp

#72 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. oktober 2007, 13:53

"Izkušenost borcev je v sproščenosti in zategovanju določenih udarcev,to pomeni da ne smejo bit vsi udarci močni."

V SI manj poznan ex polprofi bokser (Italijanska liga); takrat 75 kg. Za boks fighte je zbijal težo. Je večino borcev raznih stilov v "freefightu" nokautiral z vsakim udarcem (levim, desnim). Gibal kot "Cassius Clay/Mohamed Ali" v mladih letih... Ko je še delal in šel kdaj v borilne prostore znane zasebne družbe za varovanje... Kjer so se zbirali "močni" pobje...

Edino s supertežkašem Petrom T. (šel nič proti nič proti Flajšmanu iz Ptuja) se nista uspela "pomerit"...

Menda ima dobro gibanje, poznavanje boksarske tehnike Mladen F. in še nekaj veteranov...


"V Mariboru si pač naletel na trenutno najboljšega bokserja in kickbokserja tistega leta."

Lahko poveš za katerega boksarja je šlo in katerega leta?


Pred leti si je kdaj pa kdaj za kickbox turnirje vzel čas tudi Dejan Zavec. Kjer je tudi zmagoval b.p. Ko je še imel več časa za tovrstno udejstvovanje. LP

#73 santos

santos
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 927

Objavljeno: 29. oktober 2007, 14:34

kolikor se jaz spomnim si Ukrajinca zadel z desno nogo v glavo,saj je bil več kot 10 cm manjši in so ga dolgo lobirali.Je pa res navalo že kr na začetku kot da bi bla samo ena runda.Dobra borba res.
Kar se tiče koročkega bokserja pa ne bo držalo da si ga kaj poškodoval,ker je prišo iz ringa enak kot je not šel,torej brez kake poškodbe.Res je bil bolj izkušen,bolj sproščen,boljša tehnika.Mislim da je bila to njegova zadnja borba v kickboksingu,drugače je pa samo na boksu še tekmoval.jaz sem se z njim pogovarjal po tej borbi in si
izjavo da še nikoli nisi imel bokserja v ringu in da ti je pasalo ko si dobo noktdawn,da ga še nisi nikoli prej dobo.Res je drugačen stil borbe,za probat pa je,a ne.Ha,ha,ha.
Veš v čem je izkušenost borcev?
Izkušenost borcev je v sproščenosti in zategovanju določenih udarcev,to pomeni da ne smejo bit vsi udarci močni.Torej to pomeni da lahko ti varčuješ z svojo energijo.Pa tud taktika je zelo pomembna,kakšen je tvoj nasprotnik,kako se ga boš lotil,kje so njegove slabosti,kaj je njegovo močno orožje.To vse je v podzavesti izkušenih borcev,da ti ni treba med borbo mislit kako in kaj naprej.Boš mogo it malo na boksarske treninge,saj roke ti vedno prav prav pridejo,pa še izboljšal si bi svojo tehniko.Znal bi malo bolje uporabljat svojo velikost,pa bolje se bi znal pokrivati ko bi spet naletel na kakšnega bokserja.
V Mariboru si pač naletel na trenutno najboljšega bokserja in kickbokserja tistega leta.Po pravici povedano nisi mel niti malo šans za enakovrednost kaj šele za zmago(tudi,še bi bil nepoškodovan,kot ti praviš)
Pa brez zamere če sem ti kaj preveč resnice povedal.
Lp

hehe...kak so tukaj vsi pametni. Pa še vedo boljše od mene, kako sem nakautiral moje nasprotnike. :fool: Kaj sem bil toliko hiter v SG, da nisi niti videl roke ?! :madpro:
Drugače pa se ne bi več, kot toliko obadal s teboj, ker bolj malo poznaš mene in moj današnji način bojevanja ! Kickbox, box in muay thai ni isto, npr. Jaz vsekakor z dobrim boxerjem lahko zgubim po pravilih boxerja, po muay thai ali K-1 pravilih...bi se malce drugače pogovarjali.
Zamerit pa ti ne morem, ker o tem športu veš bore malo, kot večina forumcev na teh spletih. Vsi veliko vedo in pametujejo, a ko še v ringu niso bili. :rolleyes:
Opažam na določenih forumih so bili vsi pametni...v soboto v Trbovljah pa so dobili skoraj vsi po p****! x;)x Pa še enkrat, nea bit pametni.

LP
Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.

#74 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. oktober 2007, 14:42

Za umirjanje, K - 1:

Branco Cikatic (ex boksar ex 2. Yu boks lige, Tae Kwon Do 2. Dan) vs Ernesto Hoost [World GP 1993 Final]:



#75 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 29. oktober 2007, 14:55

Kyokushin Vs Muay Thai






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0