Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Partnerstvo in zvestoba


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
464 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

O partnerstvu in zvestobi smo začeli govoriti v drugi temi, ki pa se je razvlekla že v 4 strani in smo se zato odločili, da jo zaklenemo in odpremo novo, tole.

Lahko si ogledate prejšnjo temo in naše odgovore tukaj:
http://www.lunin.net...;hl=partnerstvo
Lahko navežete svoj odgovor oz. komentar tudi na to, staro temo.

Lahko pa na tem mestu samo preprosto poveste, kaj si mislite o zvestobi v partnerskem odnosu.
Ali prisegate nanjo in na staromodnejše "načine"?
Ali pa ste za bolj svobodnjaške zveze?
In kako je, če sta dva poročena? Ali je to samo žig in podpis na papirju?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

O, Tjazy - me veseli, ko si še živ. :)
Fino pa tudi, ko si še sem podal svoje mnenje - zelo zanimivo razmišljaš.
Sama razmišljam zelo podobno - to pa je nekako tudi razlog, da ne verjamem v poroko in zelo dobro si podal to v zvezi z njo.
Točno tako je res.
Omejitev, ki jo sprejmemo in od tam (nekako neizbežno) drvi v svoj drugi pol - v svoj konec - ker smo ljubezen dali v okvir in ji postavili meje.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 15. julij 2002, 01:00

Zvestoba...?

Khm... Kaj vam predstavlja zvestoba?

Jaz osebno najbolj cenim odkritost in iskrenost. Zvestoba v tem, da je oseba, s katero sem v ali prijateljskem ali partnerskem odnosu, iskrena in odkrita do sebe in mene, mi je najpomembnejša.
Zvestoba v smislu predati svoje telo in seveda s tem tudi del svojega srca/duše, kakorkoli že, je pa nekaj drugega... Nisem zagovornik dobesednega skakanja čez plot, pa naj bo razlog kakršenkoli že. Vendar! Vkolikor bi bila v partnerski zvezi in bi partner imel željo po spolnem odnosu z neko osebo, ker bi se zaljubil, ker bi... Tu pa nastopi odkritost in iskrenost.
Zakaj si partner želi spolni stik z dotično osebo? Je razlog v tem, da je najina zveza na robu prepada (dolgčas ali kaj podobnega)? Je razlog v tem, da si je zaželel "malce spremembe"? Je razlog...

Nimam dokončnega odgovora. Ne vem, kaj bi storila. Verjetno bi se o tem pogovorila. In verjetno bi bila v prvem trenutku presenečena. Morda prizadeta. Dovolila pa bi obema pogovor o tem. Brez obsojanja. Iskanje "pravega" razloga za to željo.


Poroka je tudi tema, kjer nimam dokončnega odgovora. Lahko je nekaj, kar poveže 2 osebi. Lahko pa je nekaj, s čimer si želimo zagotoviti prisotnost osebe v svojem Življenju.
Iskrenost do sebe...?

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#4 alena

alena
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 97

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Dragi moji, moram se spet vmešat, ker res pretiravate!
Kot prvo, zadeve niso črnobele, ampak pisane.
Kot drugo najprej moraš met partnerja in se z njim pogovarjat o poroki pa si pol ustvari mnenje. Z vsakim partnerjem je to mnenje drugačno. Z nekom bi se takoj, z nekom nikoli z nekom... brez veze, če sam nekaj bluziš, ko se boste zaljubili, se bo marsikaj spremenilo.
In da povem še nekaj pod tretjo točko: vidim, da dobro razmišljate, ampak nimate pozitivnega vzora. Sami propadli in razvrednoteni zakoni, ljudje, ki se ne marajo, egoisti, cerkveni pristaši, občinski strahopetci in podobno... jejhata, jejhata, težko bo preživeti ljubezni v tako grdem svetu! Ampak: ljubezen vedno preživi! In ko je ni, boljše da umre tak zakon, ker nima dobre osnove za svoje preživetje. Mi vsi hrepenimo po ljubezni in imamo tudi zelo dosti šans, da jo najdemo (in malo manj, da jo obdržimo). Nikakor pa ne mislite, da jo lahko najdete v prevarah, prisilah in dokazovanju. Je zelo nežna, sočutna in potrpežljiva, zato morate biti taki tudi vi (predvsem do partnerja), da jo boste znali obdržati...

#5 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Zudi meni se zdi ta tema že preveč razvlečena. A kolikor nas je toliko različnih mnenj imamo. Zato, ne kritizirat drug drugega. Imamo različne izkušnje in se temu primerno obnašamo in mislimo. Za enega je ljubezen, za drugega prevara. a v končni fazi sploh ni važno. To so le naša mnenja in misli.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#6 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Saj nimam več kaj dodati, povedal bi le to, da mi je všeč kar piše Tjazy, mislim enako in sem vesel, da je napisal tako razumljivo, v tem sem nekoliko slabši. Se 100% strinjam!!!

andrej

#7 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 16. julij 2002, 01:00

Res je Tjazy,samo iluzije nas vodijo naprej,vse ostalo so omejitve v vsakem posmezniku posebej in razumevanju partnerja do teh omejitev.
Glej naprej, če se le da,...

#8 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

Nekaj me pa res zanima Tjazy, od kod ti to, ali je to teorija ali praksa. Namreč moram povedati da se absolutno strinjam. Jaz govorim iz prakse.

andrej

#9 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 17. julij 2002, 01:00

quote:

quote:

Zakaj si partner želi spolni stik z dotično osebo? Je razlog v tem, da je najina zveza na robu prepada (dolgčas ali kaj podobnega)? Je razlog v tem, da si je zaželel "malce spremembe"? Je razlog...

Nimam dokončnega odgovora. Ne vem, kaj bi storila. Verjetno bi se o tem pogovorila. In verjetno bi bila v prvem trenutku presenečena. Morda prizadeta. Dovolila pa bi obema pogovor o tem. Brez obsojanja. Iskanje "pravega" razloga za to željo.

Suzana




Po mojem to ne more delovati tako, da si nekdo kar cez noc zazeli in sokira partnerja s to idejo. To je mozno, ce se o tem skupaj pogovarjata dolgo casa in takrat, ko ni nobenega dvoma o tem, kaj si pomenita en drugemu.. ko sploh ne pomislis na to, da je v zakonu dolgcas.. ali da je s kom kaj narobe. Ce je razlog dolgocasje in nerazumevanje in hladnost v odnosu, potem je potrebno najprej postimati odnos, ali pa iti narazen, ker s tem se dva unicujeta. Najprej mora biti odnos najboljsi od najboljsega.. nic dvomov, nic strahu.. in veliko pogovora o tem.. ne pa sokiranje.

Pri zdravem odnosu, ni mozno priti domov in povedati, da ze en mesec poznas neko osebo, s katero si zelis tudi telesni stik.. te moznosti pac ni, ker pomembna je iskrenost in potem partner ve, da obstaja se nekdo, do katerega gojimo custva in se vse dogaja pocasi in postopoma.. Ne kot nacrovanje.

Ampak.. ko je odnos dober, ko ni vec ljubosumja, ko ni vec nicesar prepovedano, ko se partnerja popolnoma sprejemata, te potrebe in zelje vec ni! NI JE!! Takrat vec ni seksa krizem krzem!! O tem jaz govorim.. potrebno je zrasti, do te stopnje, da si dovolis tudi to, ker ko dovolis to, ni vec nicesar, kar bi te ranilo. In ni vec potrebe po seksu z drugimi.. niti zelje.. Zakaj le?, ce je doma vse najboljse in najbolj sladko.

Ce ne seksas z drugim, ker je prepovedano ali ce ne seksas, ker nimas zelje.. ni enako. Res da v obeh primerih ne seksas.. ampak sploh ni isto. Ce ti partner nekaj ne dovoli, to v tebi ustvari frustracije in nervozo in zeljo, da bi tocno tisto naredil, ker to povzroci EGO. Temu se ne da izognit.. ce je prepovedano, potem je zelja, da se to zgodi in ce se ne zgodi to, bo ta zelja prisla ven v drugi obliki.. in tukaj so prepiri..
Ce pa ne seksas z drugim, ker ti je dovoljeno.. potem pa ni potrebe po tej zelji.. potem ni negativnih posledic, potem ves, da te partner res ljubi od srca, ker te sprejema z vsem kar je v tebi.
Tukaj se ne da goljufati, da bi rekli partnerju, da je dovoljeno, ceprav ne cutimo tega v resnici.. recemo samo zato, da bo njemu izginila ta zelja in bo nas manj strah.
Ko to res cutimo, ni nic narobe, tudi ce nekoc nekdo to vseeno stori, ker je on ob neki osebi zacutil, da bi to naredil..

Odnos ne more biti 100%, ce obstaja nekaj, kar lahko dva spravi narazen. Varnost, ki jo mnogi iscejo v porkah, je v resnici v tem, da ne obstaja nic, kar bi ju lahko spravilo narazen!

Jaz ne pisem toliko o tem, kako reagirati, ce se zgodi varanje, ampak, da je potrebno zgraditi iskren odnos, kjer ni nic prepovedano in potem se je mozno izogniti tistemu, cesar se vsi bojijo. Ko pa to zgradis, se ti ni potrebno vec izogibati, ker je vseeno ali partner to naredi ali ne.. in itak ne bo naredil nic, kar bi nas prizadelo.. nas pa tudi nic ne bo prizadelo.. ker sprejemamo vse.

Se mi zdi, da se ze ponavljam.. vsi se poglobite v to, kaj ce bo moj parter to naredil.. zakja bi to naredil... namesto v SEBE.. zmozni smo upravljati samo SEBE, drugih ne.. Poglobiti se je potrebno v to, kako lahko podarim partnerju svobodo.. da izrazi tisto kar cuti, brez strahu.. brez obcutk krivde.. da je lahko to kar je... Da lahko zivi!
Daj in dobil bos!
Tjazy [size=2]






Se strinjam s teboj. Načeloma... ... Govorim iz teorije, ne iz prakse.

PS: Brez zamere, prosim, toda... mogoče sem narobe doumela, a začutila sem nekaj jezi podobnega... Če se motim, se opravičujem!


Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#10 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 20. julij 2002, 01:00

Dragi moj Tjazy, ocitno ti rogje se niso dobro zrasli. ;-)

KL
Ja sam ka mali pao s lipe

#11 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 23. julij 2002, 01:00

Eh Tjazy ves sem prizadet .
Ne resno, ne mores govort in odobravat nekaj, ce te to ni prizadelo. Recimo poglej polemiko v zvezi z smrtno kaznijo. Vecinoma obsojamo to, ampak postavi se na stran sorodnikov zrtev, kaksno mnenje bi imel o tem .
S tem seveda ne mislim o sebi kot o zrtvi. Pac sem ratal kozorog , ni bilo dosti ljubezni. Sem raje volkec .
Ma saj je .
Ja sam ka mali pao s lipe

#12 kumbi

kumbi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 24. julij 2002, 01:00

Strinjam se, da tole pisanje tukaj nikakor ni uveljavljanje svojega mnenja, prav tako pa se strinjam, da je treba za iskreno predstavitev svojega mnenja in stališča imeti "kohones"! Bravo Tjazy!!!

Nagradno vprašanje...... Kdo sem?

#13 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Povej Kumbi kdo si, čeprav na vse pretege hvališ Tjazyja.
Ja sam ka mali pao s lipe

#14 irma

irma
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 54

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Jaz sem za zvestobo!

Pa me "raztrgajte" zdaj!

#15 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Zvestoba do groba,vsak se dejansko sam zase odloči koliko bo partnerju in koliko mu bo partner zvest.Kaj pa je zvestoba?Za nekoga samo miselna ovira,ki jo preskoči,za nekoga pa pravilo, ki ga ne sme prekršiti.Hec je v tem, da si moraš poiskati takega s podobnimi nazori,vse ostalo je prebijanje skozi vzorce okolja,kateri pritiskajo na naše odzive.
Glej naprej, če se le da,...

#16 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 26. julij 2002, 01:00

Ja, miselne ovire, pravila, vzorci in okolica, zdi se mi da ima vse tole skupaj kar malo prevelik vpliv na naša mišlenja.

andrej

#17 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Kumbi, saj sploh ni važno, kdo si, važno je da si tukaj z nami. Napiši še kakšno svoje mnenje.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#18 afrodita

afrodita
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 74

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Irma, dej roko, pa naj naju skupaj raztrgajo! Pa glih dons, ko mam ta lepo kiklo :))))))))

Absolutno za zvestobo! Ne mislim zdaj, da moraš do smrti prenašat nasilje, pa naj bo fizično ali pa še huje ....psihično. To ni več zvestoba ... to je neumnost. V takem primeru sem za ločitev. Ne pa, da na vzven špilaš srečno družinico, da si ne bojo sosedje slučajno kaj mislili .... med tem, ko partnerju natikaš roge.

#19 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Tole si želim že nekaj časa napisati, pa bom sedaj ko je še vse bolj počitniško.

Ena zgodba z dvema koncema.

Znajdeš se nekje daleč od doma in vseh skrbi v družbi prijetnih ljudi. In se zapleteš v pogovor s človekom, ki ti je prijeten in te privlači. Tudi ona/on ti poklanja komplimente in sploh se počutiš ponovno privlačen, zaželjen in sploh mlad poskočen in ves svet je tvoj. In tako naprej dokler ne pade predlog za sex. In potem sta dve možnosti.

1. Joj saj bi ampak sem poročen pa žena otroci res ne vem če je to prav. Kaj bo rekla žena, kaj če se zve kaj bodo rekli. Pa tako privlačna je, ne ne bom postavil na kocko svojega udobnega življenja z družino, preveč tvegam nič ne bo. Potem pa zvečer v hotelu, sam v postelji razmišljaš kako bi bilo lepo en tak divji sex, fatazija te zanese še malo dalj od realnosti in se premetavaš po postelji in ne zaspiš. In zjutraj ves čar večera izgine zopet te napadejo vse skrbi in vskadanjik in gremo naprej po starem. In potem se vsako toliko časa spomniš na ta dogodek ko ležiš doma v postelji ob ženi, kako bi bilo če bi....


2. Naj gre k vragu vse skupaj, danes je svet moj alo gremo. In greš in se imaš fino in ugotoviš da je to fino da pa ni to isto kot doma, si pa zadovoljen da si premagal sebe in da si preživel prijeten večer. In potem doma čaka žena in ti komaj čakaš da vidiš njo saj sedaj še bolj veš da je ona prava in edina in zvečer v postelji ... nebesa.

andrej

#20 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

andrej, sej pravm, če to nardiš, potem sebe premagaš.
vse je le odvisn,koliko ceniš zvestobo; drugače pa, na koncu še vedno lahko greš domov .

pokowc

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

quote:

Tole si želim že nekaj časa napisati, pa bom sedaj ko je še vse bolj počitniško.
Ena zgodba z dvema koncema.
Znajdeš se nekje daleč od doma in vseh skrbi v družbi prijetnih ljudi. In se zapleteš v pogovor s človekom, ki ti je prijeten in te privlači. Tudi ona/on ti poklanja komplimente in sploh se počutiš ponovno privlačen, zaželjen in sploh mlad poskočen in ves svet je tvoj. In tako naprej dokler ne pade predlog za sex. In potem sta dve možnosti.
1. Joj saj bi ampak sem poročen pa žena otroci res ne vem če je to prav. Kaj bo rekla žena, kaj če se zve kaj bodo rekli. Pa tako privlačna je, ne ne bom postavil na kocko svojega udobnega življenja z družino, preveč tvegam nič ne bo. Potem pa zvečer v hotelu, sam v postelji razmišljaš kako bi bilo lepo en tak divji sex, fatazija te zanese še malo dalj od realnosti in se premetavaš po postelji in ne zaspiš. In zjutraj ves čar večera izgine zopet te napadejo vse skrbi in vskadanjik in gremo naprej po starem. In potem se vsako toliko časa spomniš na ta dogodek ko ležiš doma v postelji ob ženi, kako bi bilo če bi....
2. Naj gre k vragu vse skupaj, danes je svet moj alo gremo. In greš in se imaš fino in ugotoviš da je to fino da pa ni to isto kot doma, si pa zadovoljen da si premagal sebe in da si preživel prijeten večer. In potem doma čaka žena in ti komaj čakaš da vidiš njo saj sedaj še bolj veš da je ona prava in edina in zvečer v postelji ... nebesa.
andrej


kaj pa vest? kaj pa ce imas vest, ki ti govori, da si prevarav
partnerja-ko? morda jo izklopis z odlocitvijo, ki si jo navedev?
ali jo potlacis-neupostevas?

hm, sem se spomniv ce je morda isti razlog-'problem' v osnovi??,
ce povezes to temo z temo 'Intuicija, kaj početi z njo'?????

#22 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 18. avgust 2002, 01:00

Free, tale zgodbica ni nič povezana z omenjeno temo. Sploh pa je fikcija, vsaj moja, vsaj do zdaj. Sem ravno z dopusta spočit in naspan, pa me je malo zaneslo.

Če pa se oglaša vest potem pa nisi naredil nič. Potem je bolje da greš takoj domov.

andrej

#23 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 18. avgust 2002, 01:00

quote:

mah, pa ne meni... saj nimam omenjenih okoliscin sedaj.

sem doma pisav :)



#24 Maca Mur

Maca Mur
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 19. avgust 2002, 01:00

Resnic o partnerstvu in zvestobi je verjetno toliko, kolikor je ljudi in njihovih medsebojnih odnosov. Moja je taka.

Pri partnerju mi je zvestoba pomembna - a ne zvestoba v klasično razumljenem pomenu - na zalost (ali sreco? redko dobimo, za kar ne prosimo...) sem dosti bolj zahtevna. Gre za zvestobo iskrenosti, za zvestobo in brezpogojno ljubezen ne glede na to, kaksno me partner spoznava in kaksno se spoznavam tudi sama. Tako partnerstvo mi daje svobodo in varnost. Svobodo zato, ker sem lahko taka, kot sem v resnici, in varnost zato, ker me ni strah te svobode - verjamem zvestobi partnerja, ki me bo ljubil, ne glede na vse. Ki mi daje navsezadnje priložnost in me spodbuja, da raziskujem tudi svojo seksualno energijo ne samo v varnem zavetju doma, ampak tudi drugje. Tako da lahko tudi s pomočjo seksualne energije intimno poglabljam prijateljstva (ne verjamete, da deluje?) in spoznavam življenje.

Seveda deluje v obe strani. Tudi partnerju dajem svobodo in ga spodbujam pri iskanju novih doživetij. In varnost brezpogojne ljubezni, saj, kot pravi nek moj prijatelj, sele ko imamo osnovne odnose zgledno urejene, se lahko zabavamo s svojimi otroskimi igricami.
LP vsem, Andreju pa lupcka, ker me je spodbujal, da se koncno tudi jaz oglasim...

#25 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 19. avgust 2002, 01:00

Če si najprej prijatelj in potem ljubimec, potem želje kot je privlačnost do druge osebe, razkriješ preden se zgodijo, podebatiraš in ko jih izraziš in priznaš, želja ni več tako močna. Če pa je...hehe...

Morda se z leti, prikrade v zvezo tudi naveličanost in dolgočasje?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0