Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bog


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 3 x ocenjeno
2615 komentarjev na to temo

#26 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 24. avgust 2006, 11:15

enkrat, ko se odločiš, da bog je vse in nič okoli tebe in v tebi...ga nima več smisla iskat....le raziskovat...našo neskončnost njegove neskončnosti x:)x ups...spet nekaj bluzim x:Dx

#27 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 24. avgust 2006, 11:39

imaš prav. je pa zelo dobro, da si sčistiš srce.
vsi smo hecni, odvisno kdo koga gleda in iz katerega zornega kota.

koma106 priporočam ti da prideš do 108 :)


http://koma108.si

uuuu...zdaj sem pa res bližje bogu x:Dx

#28 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 24. avgust 2006, 11:43

http://koma108.si

uuuu...zdaj sem pa res bližje bogu x:Dx


sam napisal/a si koma108, jaz pa pravim, da pojdi do 108 :)

potem boš malo bližje. :)

jaz ti lahko to povem, ker sem vsak dan na 108 in to večkrat dnevno.

#29 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:04

sam napisal/a si koma108, jaz pa pravim, da pojdi do 108 :)

potem boš malo bližje. :)

jaz ti lahko to povem, ker sem vsak dan na 108 in to večkrat dnevno.

ej človek....pa ti res ne štekaš....jaz sem bog....ti si bog....vsi smo bog....tu ni blizu daleč.....samo je.....mater si mi hecn x:)x

#30 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:12

ej človek....pa ti res ne štekaš....jaz sem bog....ti si bog....vsi smo bog....tu ni blizu daleč.....samo je.....mater si mi hecn x:)x


ja, mogoče bog z majhno začetnico. drugače pa jaz nisem Bog, ti nisi Bog, vsi nismo Bog. je pa res, da smo od Njega :)

jaz da sem ti hecen, si predstavljaš, kako hecen si šele ti meni? :)

saj v bistvu mi nisi hecen, te pa skušam razumet :)

#31 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:16

razumi sebe...in boš tudi mene....samo jaz vseeno sem bog x:)x

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:21

kok sta hecna. x:o)x x;)x x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:21

razumi sebe...in boš tudi mene....samo jaz vseeno sem bog x:)x


ja ql ane. potem vse veš in vse znaš?

#34 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:31

ja ql ane. potem vse veš in vse znaš?

med vsem in nič obstaja dovolj....dovolj vem in dovolj znam....da sem bog....in zadovoljen v življenju....enem in neskončnem x:)x

p.s. če nisi bog...kaj pa si

kok sta hecna. x:o)x x;)x x:px

a ti si bog ali nisi x:Dx

#35 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:35

med vsem in nič obstaja dovolj....dovolj vem in dovolj znam....da sem bog....in zadovoljen v življenju....enem in neskončnem x:)x

p.s. če nisi bog...kaj pa si
a ti si bog ali nisi x:Dx


okay, potem če dovolj veš in dovolj znaš, da si postal bog oz. si že od vedno bog, potem pridi danes do mene domov (saj veš kam). rad bi te vprašal ene par stvar in eno majno prošnjo imam zate.

kaj sem jaz? če si ti bog, potem sem jaz tvoj sluga. želim, da stopiš v moje srce in da ga očistiš vsega neznanja.

#36 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. avgust 2006, 12:49

med vsem in nič obstaja dovolj....dovolj vem in dovolj znam....da sem bog....in zadovoljen v življenju....enem in neskončnem x:)x

p.s. če nisi bog...kaj pa si
a ti si bog ali nisi x:Dx

nisem, sam nisem pa tud ne-bog. :vragec:

bog ni nekaj/nekdo, kar/ki izkljucuje drugo ali druge. :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#37 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 24. avgust 2006, 13:02

nisem bog imam pa nekaj božanskega v sebi... če bi bil človek bog potem ne bi uničeval zaničeval poniževal vsega Božjega... ali pa mu ravno to prepričanje da je vsemogočni daje moč da unčuje svet okrog sebe... v gozdu sem sama prav ponižna nad veličino in mogočnostjo... pa sem včeraj ugotovila da ne vsi ...

#38 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 24. avgust 2006, 13:13

nisem, sam nisem pa tud ne-bog. :vragec:

bog ni nekaj/nekdo, kar/ki izkljucuje drugo ali druge. :vio:


se strinjam ja in še marsikaj drugega.

#39 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 24. avgust 2006, 13:26

nisem bog imam pa nekaj božanskega v sebi... če bi bil človek bog potem ne bi uničeval zaničeval poniževal vsega Božjega... ali pa mu ravno to prepričanje da je vsemogočni daje moč da unčuje svet okrog sebe... v gozdu sem sama prav ponižna nad veličino in mogočnostjo... pa sem včeraj ugotovila da ne vsi ...


ja tako je, mi imamo nekaj božanskega v sebi in ravno v tisto smer bi se morali obračati/razvijati.

če bi človek bil Bog? navadno pogojeno živo bitje nikoli ne more priti na stopnjo Boga. Bog je Bog od
vedno in se nikoli ni razvil v samega sebe. lahko pa imamo podobne kvalitete, kot jih ima On, vendar
to nas še ne naredi Boga. vedno bomo neskončno manjši od Njega in to prav vseh ozirih.

vsak ima pa svobodno voljo in če je sam sebe prepričal, da je Bog, potem mu tega ne more
noben vzet.

:)

#40 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 24. avgust 2006, 14:42

zanimivo,da o BOG-u nihče ne piše v ženskem spolu ...

#41 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 24. avgust 2006, 21:46

zanimivo,da o BOG-u nihče ne piše v ženskem spolu ...


Bog kot energetik je moškega spola, kot energija je pa tudi ženskega spola. na
nek način je potem Bog tudi ženska, oz. Njegova prva potenca je ženska. primer sonce in sončni žarki.
sončni žarki so na nek način tudi sonce, vendar po drugi strani so pa različni od njega. brez sončnih
žarkov pa ni mogoče videti sonca..... sončni žarki so milost sonca, da ga lahko vidimo.

Bog je vrhovni uživalec vsega in vsi ostali smo v Njegovem služenjskem razpoloženju (hočemo al nočemo),
saj ga skušamo zadovoljit oz ga služimo nezavedno. tako da, če se tako pogleda, je samo on prav zares moški,
vsa ostala živa bitja smo pa načeloma ženske. to se čudno sliši, vendar ko se dosti
poglobiš v to je to samo po sebi razumljivo. (materialni intelekt ne dopusti hitro take razlage)

na tem planetu smo pa vsi ˝uživalci˝ oz. bogovi z majhno začetnico. se pravi moški in ženske (kot moški), vsi bi radi uživali, pa v
bistvu ne moremo zares uživat. samo Bog lahko zares uživa, mi pa imamo možnost dobit Njegove drobtinice in na tak način potem
pridemo do prave božanske ekstaze.

seveda, vsak ima svoje mnenje.... jaz samo o svojem pišem.

good night :)

#42 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 24. avgust 2006, 22:55

Bog je. x:Dx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#43 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 25. avgust 2006, 09:44

kaj sem jaz? če si ti bog, potem sem jaz tvoj sluga. želim, da stopiš v moje srce in da ga očistiš vsega neznanja.


ti si eno....z mano....z Bogom....z bogom....z vsem....zavedanje enosti te očisti....gluposti tvojega ega x:)x

Bog je. x:Dx

Bog ni x:Dx

ja tako je, mi imamo nekaj božanskega v sebi in ravno v tisto smer bi se morali obračati/razvijati.

če bi človek bil Bog? navadno pogojeno živo bitje nikoli ne more priti na stopnjo Boga. Bog je Bog od
vedno in se nikoli ni razvil v samega sebe. lahko pa imamo podobne kvalitete, kot jih ima On, vendar
to nas še ne naredi Boga. vedno bomo neskončno manjši od Njega in to prav vseh ozirih.

vsak ima pa svobodno voljo in če je sam sebe prepričal, da je Bog, potem mu tega ne more
noben vzet.

:)

zavedanje "božje" neskončnosti v vsej njegovi širini in globini in nasploh vsem lahko izenači našo zavest z božjo....malo komplicirano se sliši.....ampak je dosti bolj preprosto kot se zdi....

Bog kot energetik je moškega spola, kot energija je pa tudi ženskega spola. na
nek način je potem Bog tudi ženska, oz. Njegova prva potenca je ženska. primer sonce in sončni žarki.
sončni žarki so na nek način tudi sonce, vendar po drugi strani so pa različni od njega. brez sončnih
žarkov pa ni mogoče videti sonca..... sončni žarki so milost sonca, da ga lahko vidimo.

Bog je vrhovni uživalec vsega in vsi ostali smo v Njegovem služenjskem razpoloženju (hočemo al nočemo),
saj ga skušamo zadovoljit oz ga služimo nezavedno. tako da, če se tako pogleda, je samo on prav zares moški,
vsa ostala živa bitja smo pa načeloma ženske. to se čudno sliši, vendar ko se dosti
poglobiš v to je to samo po sebi razumljivo. (materialni intelekt ne dopusti hitro take razlage)

na tem planetu smo pa vsi ˝uživalci˝ oz. bogovi z majhno začetnico. se pravi moški in ženske (kot moški), vsi bi radi uživali, pa v
bistvu ne moremo zares uživat. samo Bog lahko zares uživa, mi pa imamo možnost dobit Njegove drobtinice in na tak način potem
pridemo do prave božanske ekstaze.

seveda, vsak ima svoje mnenje.... jaz samo o svojem pišem.

good night :)

premalo preprosto.....za moj okus definicije o bogu

#44 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 25. avgust 2006, 11:33

Po svoje zanimiv razvoj teme-lahko bi se pa tudi drugače izrazil.
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#45 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 25. avgust 2006, 11:40

zavedanje dvojnosti pogojuje enost x:)x

#46 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 25. avgust 2006, 11:52

zanimivo,da o BOG-u nihče ne piše v ženskem spolu ...

Bog je malce neroden izraz. Bog ni ne moško, ne žensko, niti nekaj vmes, ker je izven vsega, a vse je znotraj "njega". Bog je samo tehnični termin, ki pač označuje približek tega, kar je v resnici Bog. V Kabali se uporablja več besed. Najbližja je morebiti Elohim, ki je moška množina ženske ednine. Tudi za Sveti duh piše ENA je ONA, ki je duh življenja, a že v naslednjem stavku uporabi moški spol. Moške atribute Bogu so pridodali kasneje, prtedvsem s pojavom krščanstva, ki je zmešal precej antičnih izročil v enolončnico, katere okus ni vedno najboljši.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#47 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 25. avgust 2006, 12:05

Najbližja je morebiti Elohim

preprostost.....je beseda, ki najbližje opisuje Boga....in jo ljudje tudi najlažje razumejo x:)x

#48 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. avgust 2006, 16:07

No, Bog je tudi na netu pod blestečim imenom iBog. x^x

Pa še opozorilo. Zadeva je hec, zato je priporočljiva mera humorja.
Possible—but highly unlikely.

#49 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:33

te teme o bogu so prav hecne.....itak nič ne obstaja kar ni bog...sprejmi vse....in evo ti boga x:)x


V redu. Ampak zakaj so potem spori o obstoju boga? Ateisti pravijo: "Verujem kar vidim"
Če je bog v vsem ga torej lahko vidijo.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:42

nekdo je rekel: "kako lahko clovek gleda v nebo in rece da ni boga?" (al nekaj tacga, in ne spomnim se kdo je to rekel, sam je pa dobr povedal x;)x x^x)

Torej - poglej okol sebe. xDDx xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0