Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bog


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * - - 3 x ocenjeno
2615 komentarjev na to temo

#51 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:45

Bog je lahko moški ali ženska, Bog nima spola tako kot ga določamo mi ljudje x;)x

Dragi anarhist, pojdi na pot raziskovanja sebe in na tej poti boš srečal Boga, ga podrobno spoznal in potem boš ugotovil, da niso pomembne besede in opisi ampak spoznanje x:Ix x:Ix x:Ix in odgovori bodo prišli sami od sebe x;)x . Če te res zanima odgovor na tvoje vprašanje, potem boš šel na to pot in našel odgovor; če te ne zanima in je samo malo radovednosti x;)x potem je pa tako ali tako nepomebno, ker ne potrebuješ odgovora.

lp


Bog je moško ime, v sv. pismu pa piše, da je najprej ustvaril človeka, nato pa še žensko.
Glede raziskovanja sebe, se ne boj, zanima me samo definicija besede o kateri je toliko govora. Edino, kar mi pride na pamet je božanski jaz, bitje enosti. V glavnem pa ljudje govorijo o bogu, kot da je nekaj višjega od njih, nekaj kar morajo častiti, hvaliti, mu žrtvovati. Nato mu nadenejo imena, podobe, ustvarijo karakter... Tega ne razumem.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#52 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:51

Bog naj bi bil za našimi petimi čuti zato ga ne moremo direktno zaznati. Sicer sem mnenja, da je Bog energija in ne neki sodnik, kot ga opisuje stara zaveza ali neko ljubeznivo vseodpuščajoče bitje kot ga opisuje nova. Te stvari izvirajo iz različnih človeških čustev npr. strahu, potreba po ljubezni, organizaciji, moči itd. Ta enegija mora biti indeferentna.

Kar pa ateisti pravijo, ko govorijo, da verjamejo samo v tisto kar vidijo je to, da ne verjamejo v nobeno drugo interpretacijo snovi kot tiste iz vidnega spektra elektromagnetnega valovanja, slišnega spektra itd. Ne vem točno, ampak bi jih blo treba vprašat npr. če verjamejo v gama žarke x:Dx x:px x;)x ker stvar na sebi ni to, kot jo mi zaznamo... to je naša interpretacijo snovi.

Vse je energija... Bog vas ne bo nagradil, če boste delali dobro in vas ne bo kaznoval, če boste delali slabo. Ampak kljub temu veste kaj morate početi in povečini to tudi počete... vprašanje je zakaj? Če se bojite božjega srda je vaše dobro slabo...
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#53 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:01

:8): Točno tak, Bog vas ne bo nagradil in ne kaznoval.....


đebe se njemu za vas x^x in za vsakega posebej....

**

Po moje je gluh, slep in nor....druge razlage ni.

xcivx grem wc školjko z zobno krtačko drgnit, tako mi gre na kozlanje, da bo vsaj školjka apetitlih x:o)x x:px




Bog naj bi bil za našimi petimi čuti zato ga ne moremo direktno zaznati. Sicer sem mnenja, da je Bog energija in ne neki sodnik, kot ga opisuje stara zaveza ali neko ljubeznivo vseodpuščajoče bitje kot ga opisuje nova. Te stvari izvirajo iz različnih človeških čustev npr. strahu, potreba po ljubezni, organizaciji, moči itd. Ta enegija mora biti indeferentna.

Kar pa ateisti pravijo, ko govorijo, da verjamejo samo v tisto kar vidijo je to, da ne verjamejo v nobeno drugo interpretacijo snovi kot tiste iz vidnega spektra elektromagnetnega valovanja, slišnega spektra itd. Ne vem točno, ampak bi jih blo treba vprašat npr. če verjamejo v gama žarke x:Dx x:px x;)x ker stvar na sebi ni to, kot jo mi zaznamo... to je naša interpretacijo snovi.

Vse je energija... Bog vas ne bo nagradil, če boste delali dobro in vas ne bo kaznoval, če boste delali slabo. Ampak kljub temu veste kaj morate početi in povečini to tudi počete... vprašanje je zakaj? Če se bojite božjega srda je vaše dobro slabo...


....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:04

Po moje je gluh, slep in nor....druge razlage ni.

jaz pa mislim da ne in da je jasno druga razlaga.

najprej se je mal zabaval, pa si mislil: tle maste vse, pa ajde.... no pa da vidmo.
pol je pa mal zalosten ratal. x:)x
pa navelican tud morda, ker smo jasno fejknil...
ampak nas ma rad, pa nam nenehno daje drugo, tretjo, peto, deseto sanso - do zdaj se ni obupal. x:)x xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 27. avgust 2006, 20:01

:8): Točno tak, Bog vas ne bo nagradil in ne kaznoval.....
đebe se njemu za vas x^x in za vsakega posebej....

**

Po moje je gluh, slep in nor....druge razlage ni.

xcivx grem wc školjko z zobno krtačko drgnit, tako mi gre na kozlanje, da bo vsaj školjka apetitlih x:o)x x:px


:lol: :lol: :lol: si me nasmejala...

ja, sej... gluh, slep, nor... to so vse človeške karakteristike. On je indeferenten, on je... oz. tisto je.

tut jebe se mu ne... tut to ne...

vse je in se povrne v energijo... vmes je vse na drugih nivojih... dobrega in slabega ni... tut tvoja školjka je apetitlih zdaj, ampak skozi tvoje oči... školjka... usr**a al ne je še vedno samo školjka oz. ogromna količina energije (ejemckvadrat) x;)x

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#56 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 28. avgust 2006, 07:11

:lol: :lol: :lol: si me nasmejala...

ja, sej... gluh, slep, nor... to so vse človeške karakteristike. On je indeferenten, on je... oz. tisto je.

tut jebe se mu ne... tut to ne...

vse je in se povrne v energijo... vmes je vse na drugih nivojih... dobrega in slabega ni... tut tvoja školjka je apetitlih zdaj, ampak skozi tvoje oči... školjka... usr**a al ne je še vedno samo školjka oz. ogromna količina energije (ejemckvadrat) x;)x

xrainbowx




:8): :eek: neverjetno, če se mu pa še to ne ....pol pa res ne vem , s čim se pol kratkočasi :o|o: da nea ki tarokira vse noči x8Dx x:o)x

***ha...pa da te vidim, kak se boš usral na čistem al pa na podrekanem x:o)x


****

to so ble moje otroške želje, videt one znane pa lepčkane usred dela na školjki x:Dx :vragec: pa učitelje x:o)x pa vsega kar je blo avtoritet x^x xcivx
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#57 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. avgust 2006, 10:13

:8): :eek: neverjetno, če se mu pa še to ne ....pol pa res ne vem , s čim se pol kratkočasi :o|o: da nea ki tarokira vse noči x8Dx x:o)x

dovolj je da nas in naše gluposti gleda....pa mu že mora biti življenje zanimivo.....kaj šele ko gleda gluposti drugih vesoljčkov......


:lol: :lol: :lol: si me nasmejala...

ja, sej... gluh, slep, nor... to so vse človeške karakteristike. On je indeferenten, on je... oz. tisto je.

tut jebe se mu ne... tut to ne...


xrainbowx


jaz sem tudi indiferenten....in sem....kaj potem sem bog?....pa še jebe se mi ne....jebem pač....ko mi je

#58 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. avgust 2006, 10:21

Bog naj bi bil za našimi petimi čuti zato ga ne moremo direktno zaznati.

lahko ga direktno zaznamo.....ko pridemo za naših pet čutov ( po tvojem)...oz. ko naših pet čutov tako uravnovesimo, da je naše dojemanje njih usklajeno...enostno...or whatever....preprosto veš ko je usklajeno

#59 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2006, 10:36

Bog je vrhovni uživalec vsega in vsi ostali smo v Njegovem služenjskem razpoloženju (hočemo al nočemo),...

Bog je edini DAJALEC vsega, kar je, in kar imamamo, vse je iz Boga!!!


nekdo je rekel: "kako lahko clovek gleda v nebo in rece da ni boga?" (al nekaj tacga, in ne spomnim se kdo je to rekel, sam je pa dobr povedal x;)x x^x)

Torej - poglej okol sebe. xDDx xokx

:palec:
Vse, kar je, je dokaz o obstoju Boga.
Poglej sam zvezde na nebu, in veličino vesoljnega stvarstva! Že predstava o velikosti vesolja povzroči spoštovanje (saj pri normalnem človeku, ki ni preveč aroganten) do veličine stvarstva.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#60 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. avgust 2006, 10:37

vse je iz Boga!!!

a potem je tvoja mama bog....

#61 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 28. avgust 2006, 10:47

koma:

on je misli, da moraš delovati drugače, kot pa da deluješ samo iz svojih omejenih petih materialnih čutil. Bog je popolnoma spiritualen, ne glede na vse, in moraš tudi sam delovati s spiritualnim znanjem tako, da si ga lahko zavesten. Bog je onkraj materije, grobe ali subtilne.

če deluješ samo iz materialne zavesti, potem ga ne moreš spoznati.

tisti, ki ima v sebi še vedno pohoto, težnjo po materialnem bogatstvu, sovraštvo oz. ubija druga živa bitja...... ta ne more spoznati Boga.

moraš prečistiti svoja materialna čutila in jih uporabiti za dosego enega cilja in to je, da se boš ozavestil Boga in mu brezvročno služil.

po taki filozofiji se jaz trudim živeti :)

vsak pa seveda izhaja iz svojih izkušenj in ima lahko pravico do različnega mnenja.

LP :)






Bog je edini DAJALEC vsega, kar je, in kar imamamo, vse je iz Boga!!!


tudi to je res, Bog je izvor vsega. lahko rečeš tudi dajalec vsega.

se popolnoma strinjam :)


a potem je tvoja mama bog....


mama nosi materialno telo in to materialno telo je sestavljeno iz energije, ki je od Boga.

njegova mama nikoli ne bo Bog. Bog ni mogoče postati, ker Bog od vedno obstaja in nikoli
ne pade iz svoje naravne pozivicije.

Bog je večen.

:)

#62 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2006, 10:48

V glavnem pa ljudje govorijo o bogu, kot da je nekaj višjega od njih, nekaj kar morajo častiti, hvaliti, mu žrtvovati. Nato mu nadenejo imena, podobe, ustvarijo karakter... Tega ne razumem.

Se ti ne zdi, da je Stvarnik, ki je ustvaril celotno stvarstvo, le nekaj višji od tebe :eek: Česa pri tem ne razumeš?

To, kar si pa opisal, pa je lepa razlaga tega, kako so se iz starih razodetij (prarazodetja) razvila različna poganstva. V Stari zavezi lepo piše "ne malikuj". Razna čaščenja pa so malikovanja. Tisti, ki si vedno želijo, da bi jih drugi častili, so tudi vedno prepričani, da je treba Boga častiti. In malikovalci si s časom vedno želijo, da bi ljudje tudi njih malikovali. Iz evangelijov je jasno razvidno, da si Jezus ni nikoli prizadeval, da bi ga ljudje častili, ampak zgolj spoznali. Spoznanje in čaščenje pa sta dve različni stvari.
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#63 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. avgust 2006, 10:53

Spoznanje in čaščenje pa sta dve različni stvari.

Kaj pa če ga častim, ko ga spoznam? x:)x

Ker ga ljubim, ga bom častil, pa naj to izpade poganstvo, malikovalstvo ali karkoli čudnega že! xsrcx
Possible—but highly unlikely.

#64 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 28. avgust 2006, 11:01

sam res :)

a se ti ne zdi anarhist, da je tisti, ki je stvarnik celega stvarstva in izvor vsega, malo višji od pogojenega človeškega bitja.

se pa strinjam z emanuelom. Bog raje vidi, da ga spoznaš, kot pa da ga častiš iz ne vem katerih materialnih vzrokov.

#65 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2006, 11:03

Kaj pa če ga častim, ko ga spoznam? x:)x

Ker ga ljubim, ga bom častil, pa naj to izpade poganstvo, malikovalstvo ali karkoli čudnega že! xsrcx

Bog pri ljudeh vedno išče vero, ljubezen, spoštovanje njegovih zapovedi, ki so oderaz ljubezni; ne pa čaščenje. Čemu čaščenje? Čaščenje se vedno sprevrže.

In kako ga boš spoznal, če ga ne spoznaš v Jezusovi inkarnaciji, ki je dar ljudem, da Boga lahko spoznajo, in v tem je tudi odrešenje?
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#66 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 28. avgust 2006, 11:05

Kaj pa če ga častim, ko ga spoznam? x:)x

Ker ga ljubim, ga bom častil, pa naj to izpade poganstvo, malikovalstvo ali karkoli čudnega že! xsrcx


če ga častiš iz čiste nematerialne ljubezni, potem je to najvišja oblika odnosa z Bogom. to si tudi jaz prizadevam....

:)


Bog pri ljudeh vedno išče vero, ljubezen, spoštovanje njegovih zapovedi, ki so oderaz ljubezni; ne pa čaščenje. Čemu čaščenje? Čaščenje se vedno sprevrže.

In kako ga boš spoznal, če ga ne spoznaš v Jezusovi inkarnaciji, ki je dar ljudem, da Boga lahko spoznajo, in v tem je tudi odrešenje?


pravo duhovno čaščenje je malo drugačno kot to čaščenje, ki ga imaš ti zdaj v mislih.

#67 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2006, 11:14

Kaj pa če ga častim, ko ga spoznam? x:)x

Ker ga ljubim, ga bom častil, pa naj to izpade poganstvo, malikovalstvo ali karkoli čudnega že! xsrcx

Ja, saj res, kao ga pa misliš "častiti". :eek: Si boš izmislu neke nove častilne ceremonije x:o)x

Vera, ljubezen ter spoštovanje zapovedi kot odraz ljubezni do soljudi in Boga so resnično duhovno čaščenje in molitev!
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#68 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 28. avgust 2006, 11:21

Ja, saj res, kao ga pa misliš "častiti". :eek: Si boš izmislu neke nove častilne ceremonije x:o)x

Vera, ljubezen ter spoštovanje zapovedi kot odraz ljubezni do soljudi in Boga so resnično duhovno čaščenje in molitev!


kako si jaz predstavljam čaščenje Boga iz Ljubezni? ne rabiš si nič izmisliti, samo delovati moraš iskreno in spontano iz svojega srca.

#69 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. avgust 2006, 11:43

Bog pri ljudeh vedno išče vero, ljubezen, spoštovanje njegovih zapovedi, ki so oderaz ljubezni; ne pa čaščenje. Čemu čaščenje? Čaščenje se vedno sprevrže.

Misliš, da res išče spoštovanje zapovedi? Meni se bolj zdi, da si nadvse želi, da sami spoznamo, če sploh so in katere so te, kot jih ti imenuješ, zapovedi, jaz pa jim pravim zakoni življenja.

In kako ga boš spoznal, če ga ne spoznaš v Jezusovi inkarnaciji, ki je dar ljudem, da Boga lahko spoznajo, in v tem je tudi odrešenje?

To je ena izmed poti in nikakor ne edina. Ne dvomim pa, da tisti, ki je globoko predan Jezusu, pride do Boga (poudarjam Jezusu in ne RKC in njenim učenjem).

Ja, saj res, kao ga pa misliš "častiti". :eek: Si boš izmislu neke nove častilne ceremonije x:o)x

Ceremonije so simboli in teh ne potrebujem. Čaščenje je v srcu, v zavesti.
Possible—but highly unlikely.

#70 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 28. avgust 2006, 11:58

Misliš, da res išče spoštovanje zapovedi? Meni se bolj zdi, da si nadvse želi, da sami spoznamo, če sploh so in katere so te, kot jih ti imenuješ, zapovedi, jaz pa jim pravim zakoni življenja.

Zakoni življenja :eek:

Samo en zakon je v stvarstvu, in to je zakon ljubezni. Ki pa se potem deli na dva dela, na ljubezen do Boga in do soljudi. Trdosrčnim ljudem pa je bilo nato dano v kamen vklesanih 7 zapovedi ljubezni do soljudi, postavljenih na temelj 3 zapovedi ljubezni do Boga.

Ceremonije so simboli in teh ne potrebujem. Čaščenje je v srcu, v zavesti.

No, vidiš, ravno o tem govorim x:)x

To je ena izmed poti in nikakor ne edina.

Po moje je v KONČNI fazi to edini izhod. S tem ne mislim, da so ostale duhovne poti slabe, ampak na koncu mora pač vsakdo razumeti, kdo je bil Jezus iz Nazareta!
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#71 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 28. avgust 2006, 12:10

Zakoni življenja :eek:

Samo en zakon je v stvarstvu, in to je zakon ljubezni. Ki pa se potem deli na dva dela, na ljubezen do Boga in do soljudi. Trdosrčnim ljudem pa je bilo nato dano v kamen vklesanih 7 zapovedi ljubezni do soljudi, postavljenih na temelj 3 zapovedi ljubezni do Boga.

Ne zakoni kot neke zapovedi, ki jih je treba spoštovati, če ne se scvreš v peklu, temveč kot značilnosti. Neupoštevanje teh značilnosti pa ima seveda svoje posledice.

Eno zanimivo zadevo v zvezi z desetimi božjimi zapovedmi sem bral nekje. Tamle avtor pravi, da to niso zapovedi, temveč obljube. Se pravi, ko bomo spoznali Boga, ga bomo iz vsega srca častili, spoštovali njegovo ime, dan itd. Ko ga bomo spoznali, bomo posledično spontano živeli tako, kot kao zapovedujejo zapovedi. In to se mi zdi dosti bolj smiselno in milostno, kot pa zahteva po spoštovanju nekih zapovedih z grožnjo strahu v ozadju. Kako bo nekdo častil in spoštoval Boga, če ga ni spoznal, samo na podlagi neke zapovedi, ki mu jih vsiljujejo, češ da je to božja beseda? Sami moramo priti do božje besede -- potem bomo lahko vedeli, kateri zapisi iz zgodovine so resnični, kateri pa laž. A argumentov za to ne bomo imeli, ker to ne bo razumsko-logično spoznanje na podlagi dejstev, temveč bivanjsko spoznanje.

Po moje je v KONČNI fazi to edini izhod. S tem ne mislim, da so ostale duhovne poti slabe, ampak na koncu mora pač vsakdo razumeti, kdo je bil Jezus iz Nazareta!

Ne, pa ni edini izhod. Način morda je, a Jezus nikakor ni edina božja inkarnacija. Res pa je, da na koncu vsakdo spozna, kdo je (bil) Jezus; a prav tako spozna kdo je (bil) Krišna ali katerakoli drugi avatar (in če je bil res avatar ali pa kakšen šarlatan).
Possible—but highly unlikely.

#72 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 28. avgust 2006, 12:33

Bog je moško ime, v sv. pismu pa piše, da je najprej ustvaril človeka, nato pa še žensko.

:eek: x:Dx :vragec:

#73 Janardan

Janardan
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 237

Objavljeno: 28. avgust 2006, 12:33

zanimiv pogovor :)

#74 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 28. avgust 2006, 12:35

pa še hecn povrh x:)x

#75 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 28. avgust 2006, 12:48

Se ti ne zdi, da je Stvarnik, ki je ustvaril celotno stvarstvo, le nekaj višji od tebe :eek: Česa pri tem ne razumeš?

To, kar si pa opisal, pa je lepa razlaga tega, kako so se iz starih razodetij (prarazodetja) razvila različna poganstva. V Stari zavezi lepo piše "ne malikuj". Razna čaščenja pa so malikovanja. Tisti, ki si vedno želijo, da bi jih drugi častili, so tudi vedno prepričani, da je treba Boga častiti. In malikovalci si s časom vedno želijo, da bi ljudje tudi njih malikovali. Iz evangelijov je jasno razvidno, da si Jezus ni nikoli prizadeval, da bi ga ljudje častili, ampak zgolj spoznali. Spoznanje in čaščenje pa sta dve različni stvari.


Eno od mojih spoznanj je bilo to, da ni nič večjega ali manjšega, razlike nastanejo v glavi. Ne verjamem, da obstaja karkoli bolj božanskega od mene, kar bi moral častiti (aja, ko govorimo o bogu kot stvarniku, to kar je, je bilo, je in bo. Stvaritev je iluzija.)
Če častiš boga, ko ga spoznaš, se mi zdi v redu, čeprav ne vidim razloga. Napaka pa je, da večina duhovnih ljudi časti božanstvo, brez da bi karkoli izkustveno spoznali.
Jezus je bil pa prav toliko božanski kolikor sem jaz.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0