Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pik ose!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
63 komentarjev na to temo

#26 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. avgust 2006, 17:22

Objavljena slika

vir: http://www.najpoveza...p?image_id=1027

#27 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 27. avgust 2006, 17:39

Ne ne saj se ne sekiram ker me ne moti nič več. Blo je kar hudo par urc sedaj me le malo srbi.

(Sam tale osa na sliki je pa lepa)
Sem takšen, ker sem živ.

#28 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 27. avgust 2006, 17:45

Saj bo maticml. :palec:

Zoprno tole ....pri meni so bolj komarji problem...mislim oteklina, pa srbi....(druga zgodba... x:)x )

xsrcx

#29 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 27. avgust 2006, 17:56

No je pa zanimivo da me je ta osa pičila dobesedno 1 milimeter od mesta kjer sem imel klopa, ki ga nisem opazil. Neka korist pa je le bila.
Sem takšen, ker sem živ.

#30 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:05

kul! :eek: :palec:

osa ma zgleda podobno kozo na izgled kot pomaranca :8):
Objavljena slika Objavljena slika

#31 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:20

free to je pa sršen...neverjetno ...pomaranča xDDx

Objavljena slika

marsa bo huda x:Dx

#32 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:22

Jp .....pa še res je xDDx x;)x :palec:

rdeča pesa Free...hmmm jaz ti rečem zelje.


Tudi. Zanesljivo. Pri zelju je enako, kot pri tropotcu - list je treba najprej mal potolčt, da pride sok ven.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#33 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:25

Ja...na zelje sem se spomnila, ker je moja pokojna stara mama vedno proti oteklini ovijala nogo z listi zelja. Pa je oteklina kar pominila.

Fajn :palec:

#34 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:50

Oteklino najbolj uspešno / če ni odprte rane/ in zanesljivo odpraviš z ledom prvih 48 ur po poškodbi. Led je treba dajati na poškodovano mesto vsake 2 uri za 10 minut. Preizkušena metoda, glede na to , da jo uporabljajo / pri vsej razviti medicini / vrhunski profesionalni športniki , predvsem v USA . Po dveh dneh pa nima niti četrt takšnega učinka .Pa pride v poštev tudi ali predvsem pri nategnjenih kitah , mišicah , zlomih , zvinih... v bistvu celo preprečiš nastanek otekline in v tem je tudi point , ker se s tem -pojačano prekrvavitvijo odstranjujejo vse odvečne, škodljive snovi, vključno z odmrlimi - uničenimi celicami. Obenem se s tem tudi vzpodbudi nastanek novih celic , po domače rečeno - celjenje oz. ozdravitev poškodbe. Nekatere poškodbe tipa pretegov kit ,vnetij sklepnih ovojnic in podobno se razvijejo kasneje v kronične bolečine, kar pa terapija z ledom v izjemno veliki meri preprečuje.
Osebno zadevo vedno kombiniram z eteričnimi olji - protivnetno delovanje- evkaliptus, kafra in podobno, ki tudi pospešijo prekrvavitev in obenem pomagajo celiti. S temi zadevami sem imel v življenju veliko opravka in pri meni se je v glavnem odlično obneslo. Tole- zelje- je zelo v redu, predvsem , če spremlja oteklino / oz oteklina / gnojno rano, enako velja za trpotec. Tudi kis ni od muh, saj pravim - led pa je daleč najbol učinkovit- mednarodno priznano , pa bolj od fizioterapevtov, trenerjev ,maserjev in športnikov kot pa od zdravnikov, ki prisegajo na kemijo in imajo/ sem že doživel na lastni koži/ včasih tako zgrešene pojme o rehabilitacijah , da boli glava, predvem pa bolnika njegova poškodba. Prav neverjetno , kaj sem od nekaterih dohtarjev slišal...xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#35 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:52

mene je dones prasica dvakrat v nogo pičla :o|o: ampak ni tak hudo..sploh nisem nč z ledom pa nič.. tak, da kr pridte - men tak nč ne morte! x8Dx x:o)x

#36 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:56

ha,ha,ha... :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#37 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 27. avgust 2006, 18:59

jaz sem si enkrat majico oblekla direkt s stojala za sušenje perila in je bila v rokavu ... jooooooooooj ... 3x me je ugriznila v pregib na drugi strani komolca, preden sem tisto majico uspela s sebe spravit. imela pouk popoldne, roka pa zatekla tako, da je sploh nisem mogla upognit. šola na poti do zdravnika, grem razredniku pokazat, kako je na stvari in mu dojavim, da grem k zdravniku (bolečine so se mi zdele naravnost nepojmljive). in mi stari gladko dve neopravičeni stisne. sploh nisem mogla verjet.

sicer pa se mi zdi, da sem na vse pike pretirano alergična ... hm ... da bi le takrat vedela za paradajz ali čebulo ...

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:01

Nols? :sori:
no ampak xokx da je vse kul, obvladas! x;)x xsuperx

Zepo - za oteklino se absolutno strinjam - ga ni cez led pa kis, vendar za pik pa se ne morem strinjat, ne slis se mi dobr - led. xscratchx pa ceprav ga na velko svetujejo, tud dr.-ji.
Men se pa po kmeck zdi, da led ozhi in zapira pore, torej nekaj, cesar nocmo v primeru pika.
Res pa da blazi vnetja in otekline.

Kot receno, laicno je tole moje mnenje, kar posluste dohtarje sicer, bo bolj pametno, ampak jaz osebno si na pik ne bi dala ledu.

sploh ne vem kaj komplicirat ce mamo paradajz. x:px x;)x
cebula, ja, ok, sam... saj veste. xDDx
kis... tud. xDDx
zelje, stiskat, likat, tolct pa tak...
paradajz je najbolj smooth in najhitrejs - ne smrdi, ni ga treba lupit in ostalo. xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:35

Nisem govoril o piku, ampak o oteklini.Poglej marsa- led ne samo blaži ampak dobesedno zdravi in prepreči.Samo , prebrati moraš dobesedno kar sem napisal- ta način pomeni cca6-7x dati led za deset minut dvevno na oteklo mesto, kar pa zanesljivo nihče ne počne. Če ga pa / večinoma / damo 2 x po poškodbi za 15 minut in čakamo čudeža , ga ne bo. Jaz sem govoril o terapiji z ledom 12-15 x v dveh dneh, pol mi pa reci, če koga poznaš , da je to počel..verjamem, da ne. ker nimamo zaupanja v stvari , ki ne pokažejo takoj čudežnih znakov, ker nimamo potrpljenja, ker nimamo discipline pa ker se nam led zdi verjetno preveč vsakodneven, da bi kaj pomagal. Poglej, led uporabljajo košarkaši, ki zaslužijo 10 pa več milionov dolarjev letno, poda ga mu pa klubski zdravnik. Kva misliš -zakaj ravno led ne pa kakšnega spreja,pa žavb pa kva pa vem kaj..??
Kar se tiče pa pika matica ml ,sem mu povedal , da naj ne skrbi, ker nima tako hudih simptomov glih za nevem kakšno urgenco in alarm. Sam sem doživel pike os, pa sem imel enkrat hude probleme- me je pičila v pregib kolena- imel sem bolečino, srbenje in nekakšno otrdelo oteklino cca 1 mesec. Zoprna zadeva, pa nisem dal nič gor, to je bilo pred par letti, ko so po radiu in tv po evropi svarili , kako imajo žuželke tisto leto bolj strupene pike in ugrize, mislim , da ene tri leta nazaj- bilo je peklensko vroče in suho poletje. Hočem reči, zadeve so neprijetne, sam nič tko tragičnega, drugače pa verjetno izgleda, če imaš kakšno alergijo na tole...pol pa / kot sem slišal in tudi videl/ lahko tudi umreš...zajebana stvar...žal nesreča nikoli ne počiva...maticu želim , da lepo spi brez skrbi o svoji osi pa klopu. Če bomo preveč bluzili, bo ose revež še sanjal... fajn se imejte. xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#40 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:37

Nisem govoril o piku, ampak o oteklini.Poglej marsa...

xDDx ja saj stekam, jaz pa sem govorila tud o piku pol, najprej pa eksplicitno poudarla, da za oteklino pa zakon. xyesx xokx

jasn - ce ma kdo poskodbe v malem prstu, sem to ich. x:o)x :blackeye: :sori: xyesx

x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#41 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:48

Letos poleti mi je pa res srce v hlače padlo za par minut.

Sem bla na morju (HR) s kolegico 4 dni in ji enkrat razlagam kako je M alergičen na ful stvari (no, bil je...zdej je bolš) in ona potem prav, da ima tudi ona ful alergij...ok

Sva hodilepa na divje plaže, čez neke skale 45 min peš, kjer so pač plaže in čist mal folka (s čolni, ker drugim se itak ne da peš nikamor, ker so pač na dopustu....ne bom o tem zdej)

No leživa tam na plaži in ona kr naenkrat zacvil in skor v jok...boga milega, kaj pa je zdej to?
pogleda na brisačo in vidi, da se je na oso usedla :inocent:

...potem, ko neha cvilit (bolj od strahu kot bolečine) pove, da je še nikol osa ni pičla...vredu mal pričava, pozabva na vse...čez 5 min pa opazi rdeč flek čez prsa... :wOOt:

no...takrat me je stisnilo, da ji ne bo na dihala udarlo... :horro-cb: ...mi2 pa bogu za hrbtom na nekih čereh...

nič ni blo :switz: ...je pa par dni trajal, da se je flek spucu

osa me pa že 100let ni pičila...se mi zdi, da leta 1993 v Piranu zadnjč x^x

aja, pa zadnjič se je ena name usedla, ampak sem jo sam fcnila pa je blo :palec:
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#42 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:50

Meni ašičev kis ni preveč pomagal, mi je pa razdražil kožo heh. Še vedno je najbolše zdravilo da daš telesu čas pa odpravi nepravilnost, ki jo je povzročil pik.
Sem takšen, ker sem živ.

#43 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:53

z vodo ga redcis pol... (ali s primernimi caji: preslica ipd., bezeg se ma vecX na broju)
z naravnimi zdravili, metodami, pomagali, ... je pa tako: ne delujejo kot mazha ki jo kupis v lekarni, vedno...
Mors veckrat ponovit, bit malce vztrajnejsi.

Plus: oteklino zdravis TAKOJ... tko kot pac vse, v bistvu. x:o)x x:Dx ce se da....
kasnej bos blazhil, tezje bo slo nazaj....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#44 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:54

zdej sems e pa še neki spomnila...

ena gospa mi je ravno pred morjem rekla, da če me piči osa naj ne dajem mrzlih stvari na pik (včasih so beje mrzle nože gor dajal), ker tako "strup" samo bolj not potisnem, ampak naj dam gor kaj vočega...

in sem res tej kolegici rekla, naj da vroč kamen na rit in je rekla, da je bolje že po parih minutah :palec:

samo še tole: ta flek ni bil flekec l pa mal pordečena koža...to je bil gromozanski flek, čez od vratu pa do polovice trenbuha in je bil gozno rdeč...joj....bom raje pozabila na to :eek:
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor

#45 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:58

Vidiš matic, od nekdaj so bile kmečke filozofije najbolj izvirne in pravilne.. glavno , da si dojel...veš , kis pa vsebuje nekje od 4-9 % ocetne kisline, ki kot vsaka kislina razžira in draži, tudi v blagi obliki.Drugič ga razredči z vodo, pa ne ga imet na koži glih cel dan. :palec:

Ja , k sem tole vidu sem se spomnil, da obstaja neka teorija/ ne vem , če je glih znanstveno potrjena/ o tem, da strup os,čmrljev,čebel in sršenov razpade- se razkrojijo beljakovine na toploti oz. vročini. Nekje sem to prebral, pa ne vem več kdaj in kje... morda ve kdo kaj o tem ??? xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#46 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 27. avgust 2006, 19:58

Kaj pa praskanje? Imamo veliko željo da se praskamo po ranah, kmečka filozofija pa pravi da bo še bolj bolelo s praskanjem. Zakaj čutimo srbenje?
Sem takšen, ker sem živ.

#47 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. avgust 2006, 20:00

Še vedno je najbolše zdravilo da daš telesu čas pa odpravi nepravilnost, ki jo je povzročil pik.

po eni strani se strinjam, po drugi pa menim, da je brez veze da se telo matra s tem se, ko ze dost strupov in ostalega skodljivega stafa hocemo nocemo vnasamo.
tko da, zakaj mu ne pomagat mal? x;)x
zakaj bi kar ene strupe mel not.

bo pa tud pitje cajev pomagalo pol, ce si se odlocil za taksen pristop. x;)x :palec: x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#48 maticml

maticml
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 353

Objavljeno: 27. avgust 2006, 20:10

Glede na velikost moje otekline, kaj je osa sposobna ubiti krta ali pa mlado mačko? :)
Sem takšen, ker sem živ.

#49 nols

nols
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 714

Objavljeno: 27. avgust 2006, 20:34

hja..čudno je to kako telo reagira. sam sem že mal pozabu kok nič mi ni po osjem piku - primerljivo z pikom ruske (rdeče mravlje).
ko pa me piči čebela :O: dobim res ogromno zateklino..pa hudič srbi ko vrag! da se mi kar meša.. aha zepo! ravno jaz..kadar me piči čebela imam led kar skoraj cel dan gor (glih tok pazim, da ne dobim kakšnih pomrzlin) xDDx si pa sploh ne predstavljam kako bi bilo če ne bi uporabljal leda.. roko bi kar odsekal-tok bi me srbel pomojem x:o)x
mam pa tud zateklino recmo tam od 4 do 5 dni. tak, da js se najbol čebel bojim. sem neki alergičen zgleda. sršena pa sreč še nisem fasal x8Dx

#50 Mana

Mana
  • D član
  • Št. objav: 1 857

Objavljeno: 27. avgust 2006, 20:41

sej pravim...probite enkrat ne ledu gor dat, ampak kak vroč predmet...sej poglejte kako je pa pri meduzah x!x

se dajejo vroči obkladki, ker mrzla voda samo globje v telo strup potisne
Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

afriški pregovor




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0