Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

"učitelji " v forumu -Duhovnost.....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
424 komentarjev na to temo

#376 ZVEZANI

ZVEZANI
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 179

Objavljeno: 5. oktober 2006, 00:06

in ko sm že tolko bluzil me še ena stvar daje:
nosonja zate ?

kri rešuje življenja.
OK

V NAŠIH GENIH,CELICAH AL KAJVEM KJE JE ZAPISANO VSE NAŠE DOSEDANJE DOBRO IN SLABO,
VSE KAR JE KDO DELAL,
KO DARUJEM NEKOMU KRI ALI JO OD NEKOGA DOBIM,,,,
KAJ TEDAJ?
kaj dam,dobim in čemu ?

je resnica v starih vražah,,,
noht,las,kaplja krvi
za urok
x!x

#377 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. oktober 2006, 07:01

In ko pomislim na veličino gore ali stvarstva, mi to ne zbuja nikakršnih občutkov skromnosti. Zakaj bi mi jih? In zakaj naj bi bila v tem primeru sploh ptrebna skromnost?

V zvezi s tem sem omenil skromnost, ker morda si lahko kdo domišlja, da je vseeno večji od gore ali stvarstva (antropocentristi?).

Nekako pa imam občutek, da predstavljam sam en majhen delček stvarstva, in to po moje ni nek vcepljen program, ampak, če mal pomislim na dimenzijo vesolja, bolj dejstvo.

To vsekakor drži. A omenjene programe manjvrednosti nam vcepljajo določene inštitucije in sploh smo skozi zgodovino nabrali veliko tega (razni razredi, kastni sistem, sedaj ko je izrojen, ipd.).
Possible—but highly unlikely.

#378 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 5. oktober 2006, 08:35

Nekako pa imam občutek, da predstavljam sam en majhen delček stvarstva, in to po moje ni nek vcepljen program, ampak, če mal pomislim na dimenzijo vesolja, bolj dejstvo.



Vsekakor. Veličastnost vseskupne stvaritve / vesolje itd/ je vsekakor izven meja našega dojemanja,to je čisto zihr dejstvo. Pol smo pa v primerjavi s tem res mičkeni- vseeno kako obrneš. Saj to ni nikakršen kompleks- je kot si napisal- dejstvo. Sicer je pa naši najbljižji okolici v naravi nešteto " izdelkov " katerih popolnost je tako osupljiva, da bi / kolikor naravi škodimo/ se lahko resno zamislili, kdo je tole sposoben naredit in popravljat. Preden gremo v rušilne pohode...Od unga učitelja , ki je to ustvaril, se pa zanesljivo lahko vsi po vrsti učimo, še lažje pa je, iz njegovih malih stvaritev, glede na to , da daleč presegajo našo sposobnost ustvarjanja... -pa s tem se glih človek ne daja v nič- tako pač je...xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#379 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 5. oktober 2006, 11:40

Ponižnost je torej, ko gojimo to umišljeno manjvrednost. Ob veliki gori ni potrebna ponižnost, temveč skromnost.


Ti dve besedi se lahko še sklanja, sprega, da v množino in v ženski spol, pa ne boste s prerekanjem nikamor prišli.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#380 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 5. oktober 2006, 12:05

in ko sm že tolko bluzil me še ena stvar daje:
nosonja zate ?

kri rešuje življenja.
OK

V NAŠIH GENIH,CELICAH AL KAJVEM KJE JE ZAPISANO VSE NAŠE DOSEDANJE DOBRO IN SLABO,
VSE KAR JE KDO DELAL,
KO DARUJEM NEKOMU KRI ALI JO OD NEKOGA DOBIM,,,,
KAJ TEDAJ?
kaj dam,dobim in čemu ?

je resnica v starih vražah,,,
noht,las,kaplja krvi
za urok
x!x


Pri krvi je seveda enako, kot pri drugih stvareh - govorio o njeni kemijski in informacijski komponenti. V krvi se informacijska komponenta obnavlja preko lokalnih morfogenetskih polj in našega razmišljanja. V fazi skranjevanja in priprave krvi tistim, ki so jo potrebni, se informacija nekoliko zabriše, ko pa to kri nek človek dobi, jo informacijsko počasi preglasi s svojimi polji (če gre za sorodno skupino) oz. jo zavrne.

Kar pa se tiče delovanja preko lasu, krvi, nohta - jasno je, da vse to vsebuje informacijo o človeku in raziskave, s katerimi so leta 1976 začeli v ZDA, so nedvoumno dokazale, da je z energijskim delovanjem na kapljico krvi, neodvisno od razdalje, mogoče vplivati na psihofizično stanje človeka, kateremu je ta kri pripadala.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#381 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 6. oktober 2006, 09:17

Nosorog, pa ti v vse to tudi verjameš, kar učiš? x:o)x
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#382 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 6. oktober 2006, 10:57

Ene par jih nisem takoj pogruntal, kako so fajn,
niso učitelji, dajejo pa lekcije, da bodo učenci lažje izdelali.
Eni se skrivajo tudi z(a) astrologijo!
x:o)x :palec:
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#383 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 5. december 2016, 12:51

sing.gif

 

Tema je kratko živela - prvi post 19.9. 2006, zadnji(pred tem mojim) 6.10. 2006

Mislim da se je v tem času nekaj "učiteljev" poslovilo, nekaj je prišlo novih.

Tako da se mi zdi da bi bilo dobro to temo oživit.

Če pa ostali niste enakega mnenja, bo pa spet utonila v pozabo...ylflower.gif

 

Pa še nekaj off topic(ali pa tudi ne) - obstajala je tema v kateri smo objavljali kako si predstavljamo člane foruma v slikah.

Pa je ne najdem ker ne vem točnega naslova teme, ne vem niti v katerem podforumu je bila... icon14.gif

Imam pa nekaj zanimivih idej... tongue.png biggrin.png

Tako da prosim za pomoč pri iskanju... wizard.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#384 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. december 2016, 14:59

Sem celo prebral vse poste...glede na napisano bi že takrat lahko bil " duhovni učitelj" pa čeprav vem da sem bil samo učenec "nekoga", zdaj bi pa glede na napisane izjave lahko mirno izjavil "jaz sem bog" (z malim B )...tongue.png

 

Ljudje, ki so takrat pisali poste o duhovnih učiteljih so samo 10% poznali kako dejansko se obnašajo, kaj naj bi bilo značilno za njih...in do danes se ta številka skoraj ni spremenila...Tako da je govoriti o pravih duhovnih učiteljih (Gurujih) nesmiselno...jaz bi vam o njih povedal take bajke pred katerimi bi se še današnji sci- fi filmi lahko skrili...ampak ne bom...tongue.png

 

Mi je pa malo izstopal Janardan...ista terminologija kot mgd...samo malo bolj umirjen...ampak v teh 10- ih letih tudi on ni naredil kakšnega večjega premika glede na njegovo "učenost"...recimo iz 44 stopničke je prišel na 48 (od 100) v 10- ih letih...To je nekako tudi "normalni" tempo današnjih duhovnjakov...po drugi strani pa pove marsikaj o teoriji in praksi...

 

Po drugi strani so pa nekateri pametni osebki, ki so pisali že umrli, se poslovili ali se jim je kako drugače poslabšalo stanje in so zabredli v drugo skrajnost...

 

Če se vrnem na prvi post...tukaj trenutno noben ne poučuje, ampak se samo debatira, včasih malo glasno...in tudi noben pravi učitelj ne bo po forumu razlagal kakšnih tehničnih detajlov, ampak mogoče samo kakšne osnove- tisto kar je za javnost...Zakaj...Odgovor leži v tistih 90%, ki jih duhovnjaki ne poznajo o tapravem duhovnem učitelju...Vse do takrat dokler ne napreduje iz enega razreda v drugega (razvojna stopnja) in spoznava globino tudi preko prakse...

 

Tapravo poučevanje je čisto nekaj drugega...tudi takrat (čas začetka te teme) so bili samo bledi odsevi tega kar tapravo poučevanje pravih Gurujev dejansko je..in s tem sem povedal vso bistvo...kdor razume...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#385 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 5. december 2016, 15:02

kaj si mislite o posameznikih na forumu ?

http://www.lunin.net...forumu/page-174

 

kaj si pa  o sebi mislite

http://www.lunin.net...o-sebi-mislite/

 

katere so vaše kvalitete

http://www.lunin.net...vase-kvalitete/

 

naše pozitivne in negativne lastnosti

http://www.lunin.net...sti#entry345130


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#386 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 5. december 2016, 16:05

Pa še nekaj off topic(ali pa tudi ne) - obstajala je tema v kateri smo objavljali kako si predstavljamo člane foruma v slikah.

 

Slike lunatikov


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#387 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 5. december 2016, 16:39

kaj si mislite o posameznikih na forumu ?

http://www.lunin.net...forumu/page-174

 

kaj si pa  o sebi mislite

http://www.lunin.net...o-sebi-mislite/

 

katere so vaše kvalitete

http://www.lunin.net...vase-kvalitete/

 

naše pozitivne in negativne lastnosti

http://www.lunin.net...sti#entry345130

 

 

Slike lunatikov

Žal nič od tega.

Tema Slike lunatikov mi je šla vedno na k***

So lunatiki in lunatke objavljali svoje slike in jih brisali preden je starina alef to uspel videt... devil.gif

 

V temi ki jo iščem nismo objavljali svojih fotk ampak slike(fotke, risbe, fantazijske sklike, like iz stripov) kako vidimo določenega člana foruma, lahko tudi sebe.

Brez komentarjev, le z navedbo na koga se slika nanaša oz. koga naj bi predstavljala.

 

Npr. takole Alef vidi sebe:

asterixtotherescueobelix.jpg


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#388 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 5. december 2016, 16:48

Sem celo prebral vse poste...glede na napisano bi že takrat lahko bil " duhovni učitelj" pa čeprav vem da sem bil samo učenec "nekoga", zdaj bi pa glede na napisane izjave lahko mirno izjavil "jaz sem bog" (z malim B )...tongue.png

 

tudi takrat (čas začetka te teme) so bili samo bledi odsevi tega kar tapravo poučevanje pravih Gurujev dejansko je..in s tem sem povedal vso bistvo...kdor razume...biggrin.png

Vsaka ti čast... icon1_thumbup.gif 

 

Jaz sem sicer šel skozi celo temo, od prvega do zadnjega posta, nisem pa vseh bral.

 

Moje mišljenje o duhovnih "učiteljih" in učiteljih sem že večkrat izrazil in ga ne bi ponavljal.

 

O moji osebni duhovnosti - najbliže sem ji takrat ko jem fižol.

Samo bojim se da okolica nad mojo duhovnostjo ni preveč navdušena...icon1_sneaky1.gif 

 

 e020.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#389 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 5. december 2016, 16:59

Žal nič od tega.
Tema Slike lunatikov mi je šla vedno na k***
So lunatiki in lunatke objavljali svoje slike in jih brisali preden je starina alef to uspel videt... devil.gif
 
V temi ki jo iščem nismo objavljali svojih fotk ampak slike(fotke, risbe, fantazijske sklike, like iz stripov) kako vidimo določenega člana foruma, lahko tudi sebe.
Brez komentarjev, le z navedbo na koga se slika nanaša oz. koga naj bi predstavljala.
 
Npr. takole Alef vidi sebe:
 
http://shrani.si/f/2...escueobelix.jpg

 

Whatever_anim.gif

 

Saj nisem butasta, kakor 95% LNFja. Mi je čisto jasno, katero temo si iskal in točno to sem ti tudi našla - kar bi vedel, če bi se ti zljubilo kliknit link, ki sem ga dala. V temi Slike lunatikov smo objavljali slike, kako si predstavljamo druge člane foruma. Je pa tema stara in je verjetno sedaj notri bore malo slikic.

Primer iz teme - takole si te je predstavljala klarus wink.png  (nasvet - klikni povezavo tongue.png )

 

 

 

V temah Fotke pa smo objavljali selfije bucktooth1.gif  in jih potem hitro brisali, da jih ne bi kdo videl party.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#390 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 5. december 2016, 17:46

Whatever_anim.gif

 

Saj nisem butasta, kakor 95% LNFja. Mi je čisto jasno, katero temo si iskal in točno to sem ti tudi našla - kar bi vedel, če bi se ti zljubilo kliknit link, ki sem ga dala. V temi Slike lunatikov smo objavljali slike, kako si predstavljamo druge člane foruma. Je pa tema stara in je verjetno sedaj notri bore malo slikic.

Primer iz teme - takole si te je predstavljala klarus wink.png  (nasvet - klikni povezavo tongue.png )

 

 

 

V temah Fotke pa smo objavljali selfije bucktooth1.gif  in jih potem hitro brisali, da jih ne bi kdo videl party.gif

Se opravičujem, nisi ti butasta ampak jaz.

Na link sem kliknil, pa so bili na prvih objavah namesto slik samo neki kvadratki s križci, zato sem mislil da je to ona devil.gif druga tema...  a080.gif

 

Tvoj link je tisto kar sem iskal, hvala...  a015.gif

 

Ne vem zakaj, ampak že od včeraj se mi Lunin forum odpre samo v Edge(naslednik MS Explorerja v Win10) tako da ne vem kako to zgleda v Chrome ki ga običajno uporabljam... devil.gif w00t.gif crying.gif 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#391 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 5. december 2016, 17:48

Whatever_anim.gif

 

Saj nisem butasta, kakor 95% LNFja....

Fajn, da si tako pametna inno.gif



#392 Simon Whitechapel

Simon Whitechapel
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 5. december 2016, 17:52

Zanimiva tema...

 

Učitelji se že od pamtiveka trudijo razsvetliti človeštvo, pa to do sedaj ni uspelo še nikomur. Četudi smo v zadnjih stoletjih doživeli precejšni tehnološki napredek, nas v duhovnem smislu še vedno pestijo podoba vprašanja, kot so nas pred 1000 ali 2000 leti. Morda je napaka v tem, da se na vso moč trudimo ujeti nek (za nas) fantastičen (idealen) trenutek v statično, čeprav je življenje (kot lahko opazimo) nenehno spreminjajoči se organizem (ki ga enostavno ni mogoče povzeti v Eno Samo, Univerzalno resnico)? Po drugi strani pa, kako to, da (večinoma) mislimo, da življenje tako kot ga živimo (pisano, barvito, nedojemljivo, raznoliko, nepredvidljivo, skrivnostno), ni (kljub vsemu) popolno? Kako to, da nenehno mislimo, da bi ga morali spremeniti, dvigniti na višji nivo? Morda ga lahko povsem odprto sprejmemo tudi takšno kot je.

 

Sam (tako) verjamem, da se duhovnost (ali duhovni napredek, ali duhovna rast) ne nahaja nekje zunaj (nas), temveč v nas samih: v razpletanju naših notranjih vozlov (vprašanj). Pri tem početju pa nam lahko pride prav vse, kar spoznamo kot uporabno v tem postopku. To je lahko kakršnakoli življenjska izkušnja (naj si bo pozitivna ali negativna, z učiteljem ali učencem, z osebo ali naravo itd).

Pot duhovnosti je (vsaj zame) boj v katerem človek lahko premaga (preseže) le samega sebe. Pot duhovnosti je pot navznoter, ne navzven.

Kar pa se tiče zapletanja v debate, dialoge pa tudi konflikte nenazadnje, to je pač povsem človeško. Prav gotovo to potrebujemo (saj se napredek/rast/razvoj nenazadnje vrši tudi vseld omenjenih reči).


"It's All in Your Head ... You Just Have No Idea How Big Your Head Is..." Lon Milo DuQuette

 

 


#393 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 5. december 2016, 18:52

Pot duhovnosti se začne s sestopom v naše najtemačnejše skrivnosti in dno duše. Česa se bojimo in zakaj? Vse je tako izy, kot pisanje na forum, da končno nekam spravimo naše misli ali v mojem primeru, da se na nek način izživim. Nismo sami in to je point foruma, da to zadevo bere še kdo s svojimi temnimi skrivnostmi in pridemo v nek smiseln tir, brez ovir na poti k svobodi, miru in ljubezni. :D

 

Ljubezen ni oklepanje, ljubezen je odpuščanje, ponižnost, sprejemanje... mi se ljubimo in odrešujemo hkrati.

 

Življenje ni svinjak. :/ 


Fajn, da si tako pametna inno.gif

 

ha ha ha... silica, jaz pa shammannamo že vemo kaj je ljubezen :D se hecam..


Se opravičujem, nisi ti butasta ampak jaz.

Na link sem kliknil, pa so bili na prvih objavah namesto slik samo neki kvadratki s križci, zato sem mislil da je to ona devil.gif druga tema...  a080.gif

 

Tvoj link je tisto kar sem iskal, hvala...  a015.gif

 

Ne vem zakaj, ampak že od včeraj se mi Lunin forum odpre samo v Edge(naslednik MS Explorerja v Win10) tako da ne vem kako to zgleda v Chrome ki ga običajno uporabljam... devil.gif w00t.gif crying.gif

 

razumem tvojo jezo, da nisi mogel na forum. kot bi te mamica skenslala z joške... D just kiddin


Whatever_anim.gif

 

Saj nisem butasta, kakor 95% LNFja. Mi je čisto jasno, katero temo si iskal in točno to sem ti tudi našla - kar bi vedel, če bi se ti zljubilo kliknit link, ki sem ga dala. V temi Slike lunatikov smo objavljali slike, kako si predstavljamo druge člane foruma. Je pa tema stara in je verjetno sedaj notri bore malo slikic.

Primer iz teme - takole si te je predstavljala klarus wink.png  (nasvet - klikni povezavo tongue.png )

 

 

 

V temah Fotke pa smo objavljali selfije bucktooth1.gif  in jih potem hitro brisali, da jih ne bi kdo videl party.gif

 

one... sem butasta... sem se hotlaq že sem vrisat



#394 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. december 2016, 18:56

Ja, tole bi rad napisal. Zanima me kaj si mislimo o ljudeh/ ali nas samih/ , ki poučujejo tle na forumu edine resnice.Resnice o duhovnosti, bogu, pogledih na nedokazljive zadeve , katerih argumenti so "neomajni " in kako sprejemamo takšno poučevanje. Govorim o "učiteljih ", ki svojo tezo razlagajo , kot bi brali sveto pismo ali pa kazenski zakonik- pač tako piše in tako je. Brez odstopkov. Brez možnosti negiranja, o samoprepričanju v svoj / nedokazljivi- tako kot vse tukaj/ nauk.
Zanima me , kako sprejemamo in kakšen odnos imamo glede teh misli. Ali kaj vplivajo na nas, poberemo kaj, se strinjamo,se naučimo ali kjub vsemu vzdržujemo svoje edino prepričanje v svoj prav glede duhovnosti.
Nekdo citira sveto pismo, nekdo prisega na taoizem, spet drug črpa iz kabale, in imamo vsi kao prav.
Kako je s tem?Kako se počutimo kot učenci , ali pa učitelji?
xegox :palec:

 

Če nekdo pravi, da je njegova teza nedokazljiva, tj. ne zmore mi je dokazati, potem mu dam kot vsakemu živemu bitju dolžno spoštovanje, a kot učitelja česarkoli ga ne sprejemam.



#395 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. december 2016, 19:25

Zanimiva tema...

 

Učitelji se že od pamtiveka trudijo razsvetliti človeštvo, pa to do sedaj ni uspelo še nikomur. Četudi smo v zadnjih stoletjih doživeli precejšni tehnološki napredek, nas v duhovnem smislu še vedno pestijo podoba vprašanja, kot so nas pred 1000 ali 2000 leti. Morda je napaka v tem, da se na vso moč trudimo ujeti nek (za nas) fantastičen (idealen) trenutek v statično, čeprav je življenje (kot lahko opazimo) nenehno spreminjajoči se organizem (ki ga enostavno ni mogoče povzeti v Eno Samo, Univerzalno resnico)? Po drugi strani pa, kako to, da (večinoma) mislimo, da življenje tako kot ga živimo (pisano, barvito, nedojemljivo, raznoliko, nepredvidljivo, skrivnostno), ni (kljub vsemu) popolno? Kako to, da nenehno mislimo, da bi ga morali spremeniti, dvigniti na višji nivo? Morda ga lahko povsem odprto sprejmemo tudi takšno kot je.

 

Sam (tako) verjamem, da se duhovnost (ali duhovni napredek, ali duhovna rast) ne nahaja nekje zunaj (nas), temveč v nas samih: v razpletanju naših notranjih vozlov (vprašanj). Pri tem početju pa nam lahko pride prav vse, kar spoznamo kot uporabno v tem postopku. To je lahko kakršnakoli življenjska izkušnja (naj si bo pozitivna ali negativna, z učiteljem ali učencem, z osebo ali naravo itd).

Pot duhovnosti je (vsaj zame) boj v katerem človek lahko premaga (preseže) le samega sebe. Pot duhovnosti je pot navznoter, ne navzven.

Kar pa se tiče zapletanja v debate, dialoge pa tudi konflikte nenazadnje, to je pač povsem človeško. Prav gotovo to potrebujemo (saj se napredek/rast/razvoj nenazadnje vrši tudi vseld omenjenih reči).

 

Če ga naj ne bi bilo treba spreminjati, dvigovati na višji nivo, ampak le odprto sprejeti kot je, kako to da pol naprej pišeš o napredku, rasti, razpletanju vozlov, početju, postopku, boju, premagovanju, preseganju? 

 

Razsvetljeni učitelji so razsvetljili tiste, ki so sprejeli postopek in teh vprašanja ne pestijo več.



#396 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 5. december 2016, 20:23

Whatever_anim.gif

 

Saj nisem butasta, kakor 95% LNFja.

 

Another pearl amongst swine whistle.gif


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#397 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 5. december 2016, 20:34

Another pearl amongst swine whistle.gif

 

...jah neki moraš izumit za razlog... da zgasneš s foruma,...ku maš že sam sebe preveč....najbolš kej tazga, da se probaš skori vsem zamerit...blush.png

 

Sam Silička ne zastop, da eni spet nismo tako dolgo tle...pa da nismo vseh tem prebirali ...pa da bi jo mel zatu lahko preveč...icon_smile_tongue.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#398 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 5. december 2016, 21:00

Whatever_anim.gif

 

Saj nisem butasta, kakor 95% LNFja.

 

Eh, Silica, je bilo tole potrebno? Bi bilo bolje, če bi napisala: "Obvladam iskalnik."

 

Vsaka stvar je za kaj dobra, zato hvala za linke tebi in domoljubki. Sem jih preletela, prebrala komentarje tistih, ki se pojavljajo še danes. Ostali so del zgodovine tega portala - obenem jih nisem virtualno poznala.

 

Bi bilo pa škoda, če bi umolknil še kateri od tistih, ki ima kaj povedati...



#399 Simon Whitechapel

Simon Whitechapel
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 5. december 2016, 21:03

Če ga naj ne bi bilo treba spreminjati, dvigovati na višji nivo, ampak le odprto sprejeti kot je, kako to da pol naprej pišeš o napredku, rasti, razpletanju vozlov, početju, postopku, boju, premagovanju, preseganju? 

 

Razsvetljeni učitelji so razsvetljili tiste, ki so sprejeli postopek in teh vprašanja ne pestijo več.

 

Mislim da je to, da se človek razvija naraven proces, ki se dogaja tako ali drugače (evolucija, rastemo, se gibljemo, smo živi!). Vsako izkustvo ti prinese določeno spoznanje in tako razširi tvoje obzorje. Poleg tega smo ljudje tudi radovedna bitja in nenehno iščemo odgovore (na to ali ono), četudi je mogoča tudi nekakšna samozadostnost.

 

Če pa vzamemo v obzir (večje, ustaljene) duhovne šole, izhajajo te iz predpostavke, da človek kot tak (se pravi brez  nekih višjih spoznaj) ni celostno bitje. Zame je to naveden blef. Poznam ogromno mistikov, jogijev, gurujev, učiteljev, kakor tudi njihovih metod, pa zaradi tega nisem nič dlje, niti nič bližje bogu, kot npr. ti, on ali pa oni (razlika je morda le v prepričanju). 


"It's All in Your Head ... You Just Have No Idea How Big Your Head Is..." Lon Milo DuQuette

 

 


#400 Simon Whitechapel

Simon Whitechapel
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 61

Objavljeno: 5. december 2016, 21:31

Kar pa se Resnice tiče, dragi bralec in ljuba bralka, TI SI RESNICA! wink.png


"It's All in Your Head ... You Just Have No Idea How Big Your Head Is..." Lon Milo DuQuette

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0