Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

"učitelji " v forumu -Duhovnost.....


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
424 komentarjev na to temo

#76 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 20. september 2006, 09:58

Hojla Zepo

Zdej, jst sem samo en butl in se na resnice sploh ne spoznam...še na svojo ne, na druge pa mal manj. Zakaj so eni tako prepričani v svojo resnico?. Imajo verjetno razlog za to. Če je njihova resnica prava, ja, fino za njih, a ne, če pa ni, jah pol pa rajtam da ni, mislm, fino za njih. Kako pa jaz sprejemam njihove resnice? Če se skladajo z mojo, pol jih sprejemam, če se ne, pol pa prevetrim svojo in če mi je moja bolj resnična, pol jih ne sprejemam, če pa mi moja ni več resnična, pol si ustvarim novo, lahko tako kot je njihova, ali pa čisto drugačno...i tako.
Kot učenec se počutim fino, kajtinamreč, meni je vse in vsakdo učitelj. Kako bi se pa lahko sploh počutil kot učitelj, mi pa ni znano, pravzaprav mi je malo hecno, da se lahko kdo počuti učitelj. A ni to stvar učenca, mislm, a je nekdo učitelj ali ni, mislm, eee, če učenec sprejema učitelja za učitelja, pol učitelj je, če ga pa ne, pol pa ni, rajtam, al kako?

butl xsrcx


Tole kar si napisal je povsem res, samo da glih vedno ni tako. Nekateri se IMAJO za učitelje , pa tudi peljejo debate v te vode, kjer ispadeš kmet- ali cepec, ker ne razumeš tistega kar je po njihovo edino prav. Kako se počutijo pa tudi jaz ne znam odgovoriti, ni glih moje področje. Moje mnenje je kar podobno temu kar si napisal, pa tisti post više- od tomaža tudi- predvsem mi je všeč o kapljicah.
Praviš , da je hecno, da se nekdo tako počuti- ja pa žalostno tudi, to je tako kot z voditelji- eni so izbrani drugi pa samooklicani... pol pa primerjaj...xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#77 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 20. september 2006, 10:15

-Debata NIKOLIne teče o načinih, vsaj jaz še nisem nikjer nobenega prebral.
Vsekakor doživeto, sam tle je mnogokrat govora o izkušnjah , nikoli doživetih/ prebranih ali izmišljenih/ , pa o nesprejemanju -pravzaprav neodobravanju, omaloževanju ,nerazumevanju in včasih tudi posmehovanju resnic in poti drugih ljudi. Tale ne vem, pa še od nikogar nisem slišal- kdorkoli od "učiteljev" je imel svojo tezo- ni je razložil, pa tudi ne dejal- ne vem. Kako tudi bi ...
Očitno smo po tvoje tle gor vsi nesrečni, ko tolk pišemo..jaz osebno se ne čutim nesrečnega, pa vseeno imam potrebo po izmenjavi mnenj , ker ne gre drugače/ miselno/ je seveda vpisani obliki.
Pa nikakor ne govori, da stvari ne moreš pojasniti z besedami, vsaj poskušaš lahko , s tem približaš tudi drugim, nisem dejal , da jih razsvetliš.. ampak tudi to je nekaj.Ali pa je izmenjava izkušenj prepovedana...
Mislim, da dostikrat do poskusa obrazložitve ne pride tudi zato, ker zadaj sploh ni nič, le spredaj naučene, zmetane fraze. In to je tista revščina našega duhovnega pogleda na življenje in nekakšne resnice- iluzija...
xegox


Jest nisem tak Jack, da bi ti opisal Resnico, pa tudi kak drug ti je ne bo. Kako npr. naj ti opisem okus kamilicnega caja. Lahko pa ga skupaj spijeva in si nasmehneva ob uzitku.
Orgazem morava dozivljati socasno in med tem dozivljanjem, mislim, da si ga ne bova razlagala.
Lahko pa mi ti, prosim opises svojega.

#78 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 20. september 2006, 10:27

Tole kar si napisal je povsem res, samo da glih vedno ni tako. Nekateri se IMAJO za učitelje , pa tudi peljejo debate v te vode, kjer ispadeš kmet- ali cepec, ker ne razumeš tistega kar je po njihovo edino prav. Kako se počutijo pa tudi jaz ne znam odgovoriti, ni glih moje področje. Moje mnenje je kar podobno temu kar si napisal, pa tisti post više- od tomaža tudi- predvsem mi je všeč o kapljicah.
Praviš , da je hecno, da se nekdo tako počuti- ja pa žalostno tudi, to je tako kot z voditelji- eni so izbrani drugi pa samooklicani... pol pa primerjaj...xegox


Hehe, Zepo

A se ima kdo za učitelja je njegov problem, ne moj, da pa v debati ispadem butl, ja, to je pa moj problem, ne njegov.
Praviš, da je žalostno, da se en počuti učitelj. Men je hecno. Če je teb žalostno, je to tvoja stvar, ti si si izbral to, če ti ni všeč, si lahko izbereš tudi drugačen odziv, a ne.
Voditelj je pa tist, ki enga vodi. Če vodi mene, potem je moj problem, če me ne, jah, a ne, je pa spet njegov problem. Vse je v odnosih. Če jst nimam odnosa s teboj, potem je tvoj odnos z menoj tvoj problem /al pa stvar, al pa krivda, al pa rana, al pa.../.
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#79 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 20. september 2006, 10:35

Jest nisem tak Jack, da bi ti opisal Resnico, pa tudi kak drug ti je ne bo. Kako npr. naj ti opisem okus kamilicnega caja. Lahko pa ga skupaj spijeva in si nasmehneva ob uzitku.
Orgazem morava dozivljati socasno in med tem dozivljanjem, mislim, da si ga ne bova razlagala.
Lahko pa mi ti, prosim opises svojega.


Tko in tko je bolje da je ne opisuješ , ker je tvoja... ne tudi moja..Pa glih ne bi mešel tvoje resnice z kamilicami in orgazmom.
Moj orgazem pa mne vem če se te tiče- nisem tko usmerjen, da bi o tem govoril z moškimi, pa tudi orgazem je vseeno daleč od tvoje " edine " resnice in tvojega spregledanja.
Pa tudi ne mislim , da smo bogovi, po moje smo le posledica delovanja, čeprav to zadevo na veliko izkoriščamo.
Morda so si nekateri res preveč zabili v glavo o poistovetenju z univerzumom.. tko se bere..nekatere...
Tudi tebe včasih- počasi bi moral dojeti , da vse tisto, kar je za tebe špica od nebes, nekomu ne pomeni dosti, pa tudi da ta tvoj pogled ni EDINI pravi. Ko svoje vrednote poistovetiš z vrednotami in napakami ostalih ljudi, lahko šele sodiš.. prej je pa brezpredmetno postavljat osebe na prostorčke po sistemu, ki se rojeva povsem individualno in ni glih objektiven.
xegox
/ o orgazmu se lahko pogovarjava samo v primeru, če je pod tem tvojim omenom pravi spol .- pa žal ni /
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#80 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 20. september 2006, 10:42

Ja, to o "resnicah " povsem drži, vsaj jaz se strinjam. In med drugim pogrešam ravno tisto, kar si napisal- o tem klobasanju. Dostikrat sem že napisal vprašanje za obrazložitev- "edine" resnice marsikomu povsem prepričanemu, pa do zdaj nisem dobil ne odgovora, ne obrazložitve, pač ničesar- ponavadi je prišlo- kva ti bom razlagal, če pa ne štekaš. -sicer z drugačnimi besedami , vendar s tem pomenom. Navadno se naši "učitelji "elegantno izpeljejo s teme, ali pa prešaltajo drugam, samo da ni treba povedati, čemu je njegova "resnica " edino pravilna.
In potem ostane, kot je nosorog rekel- navadno klobasanje. Od navrženih kosti nima nihče nič.
Zakaj se pa ne štekamo- vsaj tle gor- je eden od razlogov tudi ta- samozvani status učitelja, pogled na druge, s tem povezan odnos in posledično tudi reakcija. Dokler takšni ne bodo razložili svojih naukov , bo tako .
xegox :palec:
Kdor mi izsiljuje spoštovanje, ga vsaj od mene ne bo, kvečjem kaj drugega .xegox


Kaj ti bom razlagal, ti tega ne boš razumel... xrolleyesx
Tak odgovor se je že večkrat pojavil tu gor.
In mene je vedno zanimalo kaj je tisto kar ne bi razumel?
Od kod tebi ki tako misliš, vedenje o tem?
Če bi res razumel, potem bi znal razložiti vsakomur.
In če ne moreš razložiti, potem tudi sam ne razumeš.
Tako jaz vidim.

še kr prebiram poste....in še kr se z vsem napisanim strinjam....shit...da ni z mano kaj narobe x:Dx


Seveda je... x:Dx
Odkril si Resnico... :palec: x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#81 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 20. september 2006, 10:45

Hehe, Zepo

A se ima kdo za učitelja je njegov problem, ne moj, da pa v debati ispadem butl, ja, to je pa moj problem, ne njegov.
Praviš, da je žalostno, da se en počuti učitelj. Men je hecno. Če je teb žalostno, je to tvoja stvar, ti si si izbral to, če ti ni všeč, si lahko izbereš tudi drugačen odziv, a ne.
Voditelj je pa tist, ki enga vodi. Če vodi mene, potem je moj problem, če me ne, jah, a ne, je pa spet njegov problem. Vse je v odnosih. Če jst nimam odnosa s teboj, potem je tvoj odnos z menoj tvoj problem /al pa stvar, al pa krivda, al pa rana, al pa.../.


Seveda je povsem moj problem ,samo da jaz navadno povem kaj me moti. drugi mogoče ne.Samo . če bi vse probleme tko kvazi reševali, bi bil na svetu popoln kaos. Še nisi slišal o odkritem pogovoru in reševanju problemov ? No ja, sicer je tvoj problem res tvoj , toda debatni forum naj ne bi bil enosmerna ulica, se ti ne zdi. Če meni nekaj ne paše, bom povedal, in reakcija tistega , ki mi je ustvari l problem bo povedala, vsaj meni , mnogo o njemu. In to se mi zdi prav, če govorimo o debati- če pa govorimo o naključenem spuščanju puhlic, pa v redu.Tvoje mnenje..., jebi ga , jaz imam drugačno.
xegox

Kaj ti bom razlagal, ti tega ne boš razumel... xrolleyesx
Tak odgovor se je že večkrat pojavil tu gor.
In mene je vedno zanimalo kaj je tisto kar ne bi razumel?
Od kod tebi ki tako misliš, vedenje o tem?
Če bi res razumel, potem bi znal razložiti vsakomur.
In če ne moreš razložiti, potem tudi sam ne razumeš.
Tako jaz vidim.
Seveda je... x:Dx
Odkril si Resnico... :palec: x:Dx


Bravo- to je s kladvom direkt po cveku. :palec: :palec: :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#82 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 20. september 2006, 10:47

Tko in tko je bolje da je ne opisuješ , ker je tvoja... ne tudi moja..Pa glih ne bi mešel tvoje resnice z kamilicami in orgazmom.
Moj orgazem pa mne vem če se te tiče- nisem tko usmerjen, da bi o tem govoril z moškimi, pa tudi orgazem je vseeno daleč od tvoje " edine " resnice in tvojega spregledanja.
Pa tudi ne mislim , da smo bogovi, po moje smo le posledica delovanja, čeprav to zadevo na veliko izkoriščamo.
Morda so si nekateri res preveč zabili v glavo o poistovetenju z univerzumom.. tko se bere..nekatere...
Tudi tebe včasih- počasi bi moral dojeti , da vse tisto, kar je za tebe špica od nebes, nekomu ne pomeni dosti, pa tudi da ta tvoj pogled ni EDINI pravi. Ko svoje vrednote poistovetiš z vrednotami in napakami ostalih ljudi, lahko šele sodiš.. prej je pa brezpredmetno postavljat osebe na prostorčke po sistemu, ki se rojeva povsem individualno in ni glih objektiven.
xegox
/ o orgazmu se lahko pogovarjava samo v primeru, če je pod tem tvojim omenom pravi spol .- pa žal ni /


Vse je veliko bolj povezano kot se zdi na prvi pogled.
Kdor je v zavedanju Resnice, je v zavestnem orgazmu pri pitju kamilicnega caja, pa tudi pri vseh drugih stvareh.
Za to ni potreben noben "pravi"spol. Samo ego mora it po cigarete.

#83 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 20. september 2006, 10:54

Vse je veliko bolj povezano kot se zdi na prvi pogled.
Kdor je v zavedanju Resnice, je v zavestnem orgazmu pri pitju kamilicnega caja, pa tudi pri vseh drugih stvareh.
Za to ni potreben noben "pravi"spol. Samo ego mora it po cigarete.


Torej ego - po tvoje -se izključuje iz zavesti- tole pa je močna. Jaz svoj ego pošljem po cigarete le morda v 10 % svoje dobe zavedanje, ker ne vem kako bi preživel brez njega. Če tebi uspe... samo še izdaj mi skrivnost- kako... zdajle ,ko tole pišeš, sodeluje tvoj ego, pa ko opravljaš določene stvari v zavednem življenju / realnem/ prav tako... In se mi zdi , da če doživljaš ZAVESTNI orgazem - tud nisi brez njega...ali pač ?Ego, se mi zdi , je večni spremljevalec našega zavedanja.
In kdo je v zavedanju resnice, in kako je to ? xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#84 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 20. september 2006, 10:59

In kdo je v zavedanju resnice, in kako je to ? xegox

V veliko knjigah in tudi v postih na forumih imaš to pojasnjeno, pa še kar nočeš videti. Kaj sploh sprašuješ potem? Konec koncev pa je to treba doživeti. Jaz ali pa kdo drug ti lahko ure in ure, dneve in dneve razlagamo, je pa um tako narejen, da ima na vsak odgovor novo vprašanje. In to je večni krog, ki ne pelje nikamor. In treba se je vprašati, ali je vprašanje res postavljeno zato, ker potrebujemo odgovor in hočemo spoznati, ali pa se gremo samo umske igrice, ker nočemo spoznati.
Possible—but highly unlikely.

#85 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 20. september 2006, 11:02

Torej ego - po tvoje -se izključuje iz zavesti- tole pa je močna. Jaz svoj ego pošljem po cigarete le morda v 10 % svoje dobe zavedanje, ker ne vem kako bi preživel brez njega. Če tebi uspe... samo še izdaj mi skrivnost- kako... zdajle ,ko tole pišeš, sodeluje tvoj ego, pa ko opravljaš določene stvari v zavednem življenju / realnem/ prav tako... In se mi zdi , da če doživljaš ZAVESTNI orgazem - tud nisi brez njega...ali pač ?Ego, se mi zdi , je večni spremljevalec našega zavedanja.
In kdo je v zavedanju resnice, in kako je to ? xegox



No pa si si odgovoril kar sam. Zdaj ko to pisem, pise moj ego, bere pa tvoj.
Kjer pa je ego, tudi Resnice ni zraven.

#86 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 20. september 2006, 11:04

Seveda je povsem moj problem ,samo da jaz navadno povem kaj me moti. drugi mogoče ne.Samo . če bi vse probleme tko kvazi reševali, bi bil na svetu popoln kaos. Še nisi slišal o odkritem pogovoru in reševanju problemov ? No ja, sicer je tvoj problem res tvoj , toda debatni forum naj ne bi bil enosmerna ulica, se ti ne zdi. Če meni nekaj ne paše, bom povedal, in reakcija tistega , ki mi je ustvari l problem bo povedala, vsaj meni , mnogo o njemu. In to se mi zdi prav, če govorimo o debati- če pa govorimo o naključenem spuščanju puhlic, pa v redu.Tvoje mnenje..., jebi ga , jaz imam drugačno.
xegox
Bravo- to je s kladvom direkt po cveku. :palec: :palec: :palec:


Evo, Zepo, men je tole bistveno /mislm, to k je poudarjeno/. Kako lahko meniš, da sem ti jst ustvaril problem. Tvoj problem ni moja stvar, ker ti ga nisem ustvaril jaz, ampak si ga ti. Če bi se zavedal, da je to tvoj in ne moj problem, potem tudi ne bi pričakoval odziva nanj ampak bi pobrskal po sebi, zakaj ti neko moje pisanje ali mnenje povzroča stanje, ki mu ti rečeš problem /bolečino, nelagodje, nestrpnost, jezo, al pa tud veselje, radost, vznesenost/. Če se recimo jaz počutim vseveda in ti gre to silno na jetra, mislm, zakaj bi bil to moj problem? Saj ne gre men na jetra ampak teb. Jaz imam lahko o sebi kakršnokoli mnenje in ga tud pravico izražat. In nimam pojma, kaj ima to veze z debato? Jaz povem svoje, ti poveš svoje, a ne in, če nama paše, debatirava lahko do nezavesti in to zelo konstruktivno in tudi usklajujeva najina mnenja, ampak... Ampak, če neko moje mnenje dregne v eno tvojo senco al pa rano in odreagiraš, kaj vem, burno, čustveno, ne pričakuj od mene enako silne reakcije ali sploh reakcije, kajti ni rečeno, da moje mnenje v meni sproža sploh kakršenkoli čustven odziv, sploh pa ne takega, kot tebi. In če se jaz zavedam, da je tvoj odziv tvoja stvar, to pač sprejmem, zakaj bi se odzival in te prepričeval, da nimaš prav. Če bi ti ne imel prav /zase/, ne bi tako odreagiral, a ne, samo, jaz s tvojo reakcijo nimam nič. Bil sem le triger...in nič več

butl xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#87 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 20. september 2006, 11:05

No pa si si odgovoril kar sam. Zdaj ko to pisem, pise moj ego, bere pa tvoj.
Kjer pa je ego, tudi Resnice ni zraven.


No vidiš - zadnji stavek je pa tisto pravo. xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#88 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 20. september 2006, 11:10

No pa si si odgovoril kar sam. Zdaj ko to pisem, pise moj ego, bere pa tvoj.
Kjer pa je ego, tudi Resnice ni zraven.


No, tole mi je zanimivo tud. Veliko se govori o egu in umu, kot nečemu, kar ni del mene oziroma, je moj sovražnik celo. Kaj je um in kaj je ego in kaj sem pol sploh jaz, če ego in um nista moja in če nista, ja, čigava pa sta? Če pa sta del mene, kako sta lahko nekaj, kar moram uničiti, torej moram uničiti sebe in če se že moram uničiti, zakaj sem ju potem sploh dobil?
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#89 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 20. september 2006, 11:11

Evo, Zepo, men je tole bistveno /mislm, to k je poudarjeno/. Kako lahko meniš, da sem ti jst ustvaril problem. Tvoj problem ni moja stvar, ker ti ga nisem ustvaril jaz, ampak si ga ti. Če bi se zavedal, da je to tvoj in ne moj problem, potem tudi ne bi pričakoval odziva nanj ampak bi pobrskal po sebi, zakaj ti neko moje pisanje ali mnenje povzroča stanje, ki mu ti rečeš problem /bolečino, nelagodje, nestrpnost, jezo, al pa tud veselje, radost, vznesenost/. Če se recimo jaz počutim vseveda in ti gre to silno na jetra, mislm, zakaj bi bil to moj problem? Saj ne gre men na jetra ampak teb. Jaz imam lahko o sebi kakršnokoli mnenje in ga tud pravico izražat. In nimam pojma, kaj ima to veze z debato? Jaz povem svoje, ti poveš svoje, a ne in, če nama paše, debatirava lahko do nezavesti in to zelo konstruktivno in tudi usklajujeva najina mnenja, ampak... Ampak, če neko moje mnenje dregne v eno tvojo senco al pa rano in odreagiraš, kaj vem, burno, čustveno, ne pričakuj od mene enako silne reakcije ali sploh reakcije, kajti ni rečeno, da moje mnenje v meni sproža sploh kakršenkoli čustven odziv, sploh pa ne takega, kot tebi. In če se jaz zavedam, da je tvoj odziv tvoja stvar, to pač sprejmem, zakaj bi se odzival in te prepričeval, da nimaš prav. Če bi ti ne imel prav /zase/, ne bi tako odreagiral, a ne, samo, jaz s tvojo reakcijo nimam nič. Bil sem le triger...in nič več

butl xsrcx


No ja, pač rad izrazim svoje občutke ..imam pa tudi rad odgovore na odgovore na provokacijo, saj si razumel. Vsak ima svoje muhe, tudi jaz svoje... ti jih verjetno / po tvojem mnenju / imaš manj-oz. se z njimi ne obremenjuješ. fino- tolko bolje. xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#90 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 20. september 2006, 11:15

Seveda je... x:Dx
Odkril si Resnico... :palec: x:Dx

ja...vsi smo Eno x:)x

#91 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 20. september 2006, 11:16

No, tole mi je zanimivo tud. Veliko se govori o egu in umu, kot nečemu, kar ni del mene oziroma, je moj sovražnik celo. Kaj je um in kaj je ego in kaj sem pol sploh jaz, če ego in um nista moja in če nista, ja, čigava pa sta? Če pa sta del mene, kako sta lahko nekaj, kar moram uničiti, torej moram uničiti sebe in če se že moram uničiti, zakaj sem ju potem sploh dobil?



No Butl, pa si prisel do bistvenega vprasanja. Kdo pa si ti?

#92 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2006, 11:17

kok dobra debata! x^x
sem najprej citirala, hotla seckat, sam je brez veze, k vas velik tok dobr pise, pa ceprav morda cist z drugimi pointi, sam je vseen dbest, vsec mi je Butlov post (da se v bistvu icenc odloc), strinjam se s tem, da je na nek nacin vsak clovek tvoj ucitelj, pa z onim (pozabla kdo je napisal), da v bistvu tisti, ki HOCE bit, ni. in najverjetneje ne bo. x:Dx

Tko no, fajn pisete, skratka.

Kaksen pa je moj odnos (v vlogi ucenke) do uciteljev, je pa dost jasno, itak, glede na to, da sem v lajfu v bistvu samouk. xDDx

Zagotovo ni dober ucitelj tisti, ki svojega ucenca navezhe nase prevec, da ga ucenec vecno 'potrebuje'. to pomen da se ni nic naucil (ucenc) in da oni pac ni ucitelj (da je zgolj samoljub, egotripac, v bistvu).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#93 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 20. september 2006, 11:20

V veliko knjigah in tudi v postih na forumih imaš to pojasnjeno, pa še kar nočeš videti. Kaj sploh sprašuješ potem? Konec koncev pa je to treba doživeti. Jaz ali pa kdo drug ti lahko ure in ure, dneve in dneve razlagamo, je pa um tako narejen, da ima na vsak odgovor novo vprašanje. In to je večni krog, ki ne pelje nikamor. In treba se je vprašati, ali je vprašanje res postavljeno zato, ker potrebujemo odgovor in hočemo spoznati, ali pa se gremo samo umske igrice, ker nočemo spoznati.


Daj mi prosim prenesi kakšen tak post, a lahko, hvala.
Ja , treba je doživet...ali si kdaj probal odgovarjat na to- vprašanje na tvoj odgovor- si se kdaj potrudil več kot en odgovor, ali ne vidiš smisla.
Ta vprašanja so lahko tudi postavljena zato, da bi tista oseba, ki ji nekaj poveš, razumela ali pa se vsaj približala tvojemu videnju stvari.
Po drugi strani, pa se lahko / potencijalni/ učenec, tudi hoče prepričati, ali je tvoj nauk dober ali ne.
Je to vsem odveč- ?
Če jaz nekaj napišem- trditev- imam za to trditvijo še vsaj par strani nekakšnih argumentov, če ne drugačnih pa zdrave pameti, da zadevo vsaj skušam pojasniti.
Poglej- preprosto- : bog je
vprašanje- kako to veš ?
- kar tko, vem
vprašanje- ja pa koko ga ti doživljaš in to veš ?
možni/ zelo razširjeni / odgovor- ja ,zato ker je,jaz vem, si pa res čudn, če tega ne pokapiraš...
the end of story
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#94 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 20. september 2006, 11:21

No ja, pač rad izrazim svoje občutke ..imam pa tudi rad odgovore na odgovore na provokacijo, saj si razumel. Vsak ima svoje muhe, tudi jaz svoje... ti jih verjetno / po tvojem mnenju / imaš manj-oz. se z njimi ne obremenjuješ. fino- tolko bolje. xegox


S stvarmi, ki niso v moji domeni /recimo, ena od njih je spreminjanje drugih/ se pa res ne želim ukvarjati /čeprav se še vedno čisto preveč/, ker imam dovolj drugih, bolj nujnih stvari /sebe, svoje sence in svoja sonca in prevzemanje odgovornosti zanje/.

x:Dx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#95 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 20. september 2006, 11:25

x:Dx xDDx Koma, ti si tak srček... xsrcx x;)x :palec:

hvala x:)x taki sem...ne moreš...da me ne bi imel rad x:Dx

p.s. malo sem na egotripu...učenec v meni tripira...učitelj v meni ga pomirja...Jaz pa išče zlato sredino

p.p.s mater sem zabluzu zdaj

#96 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 20. september 2006, 11:34

Bravo- to je s kladvom direkt po cveku. :palec: :palec: :palec:


Jaz običajno "direkt po cveku"
Pa če ti je všeč al pa ne. x:Dx
V bistvu si ti napisal nekaj podobnega mal pred mojim postom, pa sem šele pozneje videl.
Tudi :palec: :palec: :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#97 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 20. september 2006, 11:55

No Butl, pa si prisel do bistvenega vprasanja. Kdo pa si ti?


Razmišljam.
.
.
.
Še kar razmišljam.
.
.
.
.
Ja, en butl /lej ga butla, tud to ne ve, kdo je/.
.
.
.
Ne vem /prou skrušeno in s solzico/.
.
.
.
.
Benti, sem se analiziral od svojih najmlajših dni pa do danes in kar sem ugotovil je: vsak dan drugačen, en drug, pa ne drug tko kt ti al pa kt en un, ampak kt jst, vsak dan drug jst.
.
.
.
Še kr razmišljam.
.
.
.
Če mi bo ratal naredit presek, ti bom povedal.
.
.
.

butl xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#98 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. september 2006, 12:03

/lej ga butla, tud to ne ve, kdo je/

x:Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#99 Veza

Veza
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 20. september 2006, 12:04

hvala x:)x taki sem...ne moreš...da me ne bi imel rad x:Dx

p.s. malo sem na egotripu...učenec v meni tripira...učitelj v meni ga pomirja...Jaz pa išče zlato sredino

p.p.s mater sem zabluzu zdaj


je že našel, se bere... x:)x

#100 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 20. september 2006, 12:07

Razmišljam.
.
.
.
Še kar razmišljam.
.
.
.
.
Ja, en butl /lej ga butla, tud to ne ve, kdo je/.
.
.
.
Ne vem /prou skrušeno in s solzico/.
.
.
.
.
Benti, sem se analiziral od svojih najmlajših dni pa do danes in kar sem ugotovil je: vsak dan drugačen, en drug, pa ne drug tko kt ti al pa kt en un, ampak kt jst, vsak dan drug jst.
.
.
.
Še kr razmišljam.
.
.
.
Če mi bo ratal naredit presek, ti bom povedal.
.
.
.

butl xsrcx




No ko bos nehal razmisljat, pa bos vedel. V to ne dvomim.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0