Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Na pol dieta


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
61 komentarjev na to temo

#1 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. september 2006, 12:31

Večina raziskav v zahodnem svetu, vse bolj pa tudi kar na celi zemeljski obli, potrjuje vzročno povezanost med boleznimi in uživanjem prevelikih količin hrane. Da je v tem tudi neposreden vzrok za debelost, pa sploh ne potrebujemo kakšnih raziskav, ker je to vsakomur jasno kar tako.
Osnovni vzrok, zakaj ljudje uživajo prevelike količine hrane, pa leži v nezdravi soli, o čemer govori tudi moja knjiga in več kot petletna praksa pri večini, ki so se odločili za zamenjavo nezdrave z zdravo soljo v svoji prehrani, potrjuje to odkritje.
In s tem, ko hujšajo, popravlja večina mimogrede tudi svoje zdravje.
Torej, zmanjšajte svoje Porcije Na Pol in shujšale boste zdravo. x;)x

#2 Gost_mačona_*

Gost_mačona_*
  • Gost

Objavljeno: 22. september 2006, 12:43

uuuuuuu, ful sem postala lačna zdaj, ko sem prebrala tole ... x:px

#3 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 22. september 2006, 12:54

Dobra tehnika. :palec: :palec: Pa verjetno bi se dal dieto s takim skrivnostnim imenom še dobr prodajat. x:Dx x:Dx x:Dx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#4 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. september 2006, 12:57

uuuuuuu, ful sem postala lačna zdaj, ko sem prebrala tole ... x:px

Kar takoj na pol porcije, samo pazi, da bo začinjena in soljena na surovo in na zgornjo mejo tvojega okusa x;)x

Dobra tehnika. :palec: :palec: Pa verjetno bi se dal dieto s takim skrivnostnim imenom še dobr prodajat. x:Dx x:Dx x:Dx

Se že x:px x:Dx

#5 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 22. september 2006, 13:04

Se že x:px x:Dx


Verjamem. Zrak v lepi embalaži je vedno dosegal dobro prodajno ceno. x:Dx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#6 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. september 2006, 13:15

Verjamem. Zrak v lepi embalaži je vedno dosegal dobro prodajno ceno. x:Dx

Vedno, tudi s poezijo je enako x:Dx

#7 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 22. september 2006, 19:24

najbolša dieta kar sem kdaj slišala zanjo PNP :wOOt: x:Dx x:Dx
spet se mi je na bolš poslabšal

#8 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. september 2006, 19:51

Torej, zmanjšajte svoje Porcije Na Pol in shujšale boste zdravo. x;)x


:D kaka čudovita ideja :P

PNP dieta x^x :) čeprav v primeru nekaterih ljudi bi zadoščalo šele PNT ali PNČ :D

:palec:
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#9 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 22. september 2006, 19:54

kaj pa je pnt? :inocent:
spet se mi je na bolš poslabšal

#10 Sebastjan

Sebastjan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 586

Objavljeno: 23. september 2006, 09:53

kaj pa je pnt? :inocent:


To bo najbrž "PNT" - Porcije na Triglav. Gre za izjemen dosežek slovenskih strokovnjakov, gre pa takole: Svojo porcijo moraš odnesti s seboj na Triglav in jo pokončati šele, ko prideš na vrh. Ko si spet lačen pa prideš dol po novo in tako spet naprej ponavljaš. Gre za izjemno evolucijo v prehranski znanosti, nobena dieta se ne more primerjati s to. Poskusite, ne bo vam žal! :vio: x:o)x

#11 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 23. september 2006, 10:58

To bo najbrž "PNT" - Porcije na Triglav. Gre za izjemen dosežek slovenskih strokovnjakov, gre pa takole: Svojo porcijo moraš odnesti s seboj na Triglav in jo pokončati šele, ko prideš na vrh. Ko si spet lačen pa prideš dol po novo in tako spet naprej ponavljaš. Gre za izjemno evolucijo v prehranski znanosti, nobena dieta se ne more primerjati s to. Poskusite, ne bo vam žal! :vio: x:o)x

:palec: :palec: xsmx

#12 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. september 2006, 14:48

kaj pa je pnt? :inocent:

Porcija na tretjo x:Dx

#13 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 23. september 2006, 15:05

Torej, zmanjšajte svoje Porcije Na Pol in shujšale boste zdravo. x;)x


To je zdaj nekaj novega. Včasih si pisal, da je dovolj le uporabljati zdravo sol, pa gre "trebuh na desko."
(tudstanenivečtistkrjeučasihbiu.com)
lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#14 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 23. september 2006, 15:09

To je zdaj nekaj novega. Včasih si pisal, da je dovolj le uporabljati zdravo sol, pa gre "trebuh na desko."
(tudstanenivečtistkrjeučasihbiu.com)
lalala

Nič novega, stalno trdim, da v eni tvoji porciji manjka najmanj polovica soli, zato pa zmažeš dve ali tri porcije, namesto ene x;)x

#15 Medica

Medica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 24. september 2006, 16:39

Js ne vidim, v čem je razlog sol x?x .

Zarad preveč soli morš spit potem več vode, zaradi česar lahko teža (začasno) naraste. Na same maščobne celice pa sol, kolikor jaz vem, ne vpliva!

Na maščobne celice vplivajo maščobe, ki se iz hrane direktno nalagajo v maščobnem tkivu in nekaj malega v mišicah. Ogljikovi hidrati iz hrane se tudi nalagajo kot maščoba, a šele potem, ko so se jetra napolnila z glikogenom. Podobno je z amino kislinami, ki se kot maščoba skladiščijo, če jih je preveč. Toda sol???

#16 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. september 2006, 09:11

Js ne vidim, v čem je razlog sol x?x .

Zarad preveč soli morš spit potem več vode, zaradi česar lahko teža (začasno) naraste. Na same maščobne celice pa sol, kolikor jaz vem, ne vpliva!

Na maščobne celice vplivajo maščobe, ki se iz hrane direktno nalagajo v maščobnem tkivu in nekaj malega v mišicah. Ogljikovi hidrati iz hrane se tudi nalagajo kot maščoba, a šele potem, ko so se jetra napolnila z glikogenom. Podobno je z amino kislinami, ki se kot maščoba skladiščijo, če jih je preveč. Toda sol???

Vidim, da si frišna, pa še tako lepo ime si si izbrala, da ti moram odgovoriti. Kaj te zanima okoli soli :8):

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. september 2006, 10:15

najbolša dieta kar sem kdaj slišala zanjo PNP :wOOt: x:Dx x:Dx


PoP DIETA
S tako pripravljeno hrano lahko zmanjšate porcije na pol ( PoP ), ker se njen izkoristek podvoji, prihranite denar, shujšate in si pomagate odpraviti bolezenske težave.

#18 Medica

Medica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 25. september 2006, 11:59

Sem prebirala neke forume. Še vedno ne vem, kakšna bi naj bila ta zdrava sol in kakšni bi naj bili njeni učinki. Knjige ne mislim brat, ker nimam časa, niti me ne zanima v takem obsegu. Rada bi samo vedela, z medicinskega stališča, kakšno vlogo ima sol, na telesno težo?

Ker mi, kot sem že omenila, ni znano, da bi sol kakorkoli vplivala na adipocite, prav tako mi ni znano, da bi lahko kakorkoli vplivala na apetit, metabolizem..., oz. na kakorkoli kar vplivala na hujšanje. Vpliva na volumen ekstracelularne tekočine (povečan vnos in zadrževanje vode), kar lahko povzroči začasno nihanje teže. Vendar pa potem ledvice vzpostavijo homeostazo z uravnavanjem z izločanja vode in NaCl (ter drugih odpadnih snovi).

Natrij ima še nekaj drugih funkcij; pospeši absorpcijo glukoze iz tankega črevesa (in obratno Glc pospeši absorpcijo Na), omogoča proženje AP srčne in skeletne mišičnine ter živcev, je pomemben pri sekundarnem aktivnem transportu mnogih ionov in molekul in še in še.

Torej, še enkrat. Kakšno vlogo ima pri maščobnem tkivu?

Aja, se pa strinjam s tem, da je mogoče odpraviti/izboljšati določena bolezenska stanja s pravilno in ustrezno prehrano. A mora biti prehrana ustrezna in tista, ki deluje. Po moje ji dodatek neke "zdrave" soli ne bo povečal hranilne vrednosti, deleža zdravilnih učinkovin in njenega izkoristka.

Sej ne vem vsega, sam nekaj pa le.

#19 Medica

Medica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 25. september 2006, 12:17

No, edina poanta glede soli in telesne teže, ki sem se je domislila:

bolj slana hrana-->osmolalnost ECT naraste-->naraste žeja, smo dehidrirani
Nekje sem prebrala, da dostikrat žejo zamenjamo za lakoto. Oz. tisti občutek, da bi nekaj pojedli, čeprav nismo lačni. Ker je v hrani tudi nekaj vode. In če ob takih občutkih vedno jemo, potem ni čudno, da se zredimo.

Prvi korak k hujšanju je, da se naučimo prisluhniti svojemu telesu in njegovim potrebam. Ločevati je potrebno lakoto (fiziološki pojav) in pa željo po hrani, "lušte" (psihološki pojav), ki jo lahko sproži tudi dehidriranost oz. pomanjkanje vode.

#20 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. september 2006, 12:36

Vidiš, sama si naštela, kako pomembna je sol, oziroma Na, za normalno presnovo in življenje. Smola je pa ta, da se sol uživa skozi hrano in če je tvoja hrana neslana, ali manj slana, kot bi bilo potrebno, zaužiješ pač več hrane, da prideš do minimuma elektrolitov. Zdrava sol je pa taka in take sestave, da je pri pravilni uporabi dobiš skozi normalno količino kalorij v hrani ravno dovolj.
Nima pa to nič z medicino, pravo dozo soli v hrani ti pove tvoj jezik in če PoP DIETE ne preizkusiš, ne moreš ugotoviti nič.

#21 Medica

Medica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 25. september 2006, 13:25

In zakaj bi zaradi premalo soljene hrane užival večje količine hrane? Če je v telesu premalo elektrolitov, potem osmolalnost pade, kar zaznajo centri v hipotalamusu in receptorji v ledvicah. Telo pa se na take spremembe odzove s povečanim izločanjem vode, dokler niso telesne tekočine izoosmotske. v tem primeru je potem tudi zmanjšan celoten volumen tekočin v telesu.

Ker na sam apetit in s tem vnos hrane, vplivajo razni hormoni, ki se izločajo v telesu, v odvisnosti od maščob (in zalog). Lepten se tako izloča iz adipocitov, kadar so le-ti polni triacilglicerolov (TAG, maščob), holecistokinin pa se sprošča iz tankega črevesa ob prisotnosti maščobnih kislin v prebavilih.

Čiser pa mislim, da bo še najbolje, da povprašam na faxu, če pomanjkanje elektrolitov res vpliva na povečanje vnosa hrane...

#22 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 25. september 2006, 16:29

Čiser pa mislim, da bo še najbolje, da povprašam na faxu, če pomanjkanje elektrolitov res vpliva na povečanje vnosa hrane...

Le daj, sicer ti pa to pove že zdrava pamet, če jih je preveč, postaneš žejna, če pa premalo, pa lačna, ker v luftu ni ne soli, ne vode x;)x

#23 aiwa

aiwa
  • Lunatik
  • Št. objav: 11 494

Objavljeno: 25. september 2006, 18:22

dons smo bli na pnt x:Dx smo šli jz mami pa očim na eno porcijo. blu fino. lih prov. res se nažiramo drgač. super blo. lih prou. x:px
spet se mi je na bolš poslabšal

#24 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 25. september 2006, 18:55

In zakaj bi zaradi premalo soljene hrane užival večje količine hrane? Če je v telesu premalo elektrolitov, potem osmolalnost pade, kar zaznajo centri v hipotalamusu in receptorji v ledvicah. Telo pa se na take spremembe odzove s povečanim izločanjem vode, dokler niso telesne tekočine izoosmotske. v tem primeru je potem tudi zmanjšan celoten volumen tekočin v telesu.

Ker na sam apetit in s tem vnos hrane, vplivajo razni hormoni, ki se izločajo v telesu, v odvisnosti od maščob (in zalog). Lepten se tako izloča iz adipocitov, kadar so le-ti polni triacilglicerolov (TAG, maščob), holecistokinin pa se sprošča iz tankega črevesa ob prisotnosti maščobnih kislin v prebavilih.

Čiser pa mislim, da bo še najbolje, da povprašam na faxu, če pomanjkanje elektrolitov res vpliva na povečanje vnosa hrane...


Ali so teb na faxu rekli, da je človek / ne glede na leta/ popoln , nepokvarljiv stroj, ki resnično deluje ves čas brezhibno?? Ti niso / pri vsej teoriji delovanja žlez, hormonov ..../ povedali, da lahko kaj sem pa tja zataji ?
Sol res ne vpliva na adipocite, pač pa zmanjšan vnos hranljivih snovi in sočasno povečana poraba energije.
Pa govoriš o hormonih pa apetitu, kot da je naša zavest povsem podrejena vsemu temu. Mislim, da naš UM pove, kaj , koliko in kdaj bomo jedli... vsaj pri moji malenkosti je tako. Če bi bilo po tvoji teoriji, bi vsi bili natanko taki , s kakršnimi geni in predispozicijami naj bi se rodili. Pa ni glih tako. Na srečo ima človek malce svobodne volje pa tudi pravico odločanja o svoji dejavnosti..pa tudi kakšne kreativne misli se porajajo sem ter tja v življenju...Ali pa je tudi to utemeljenjo in potrjeno ter zapisano na faksu ?
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#25 Medica

Medica
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 25. september 2006, 20:46

Eh, vi ste mene vsi čist narobe zastopli...
Js bi sam rada vedla, po kakmu mehanizmu, kako, zakaj deluje, kakšne so osnove... eno razlago, ki jo lahko sprejmem, glede na moje poznavanje kemije in fiziologije... Ker ne morem sprejet samo učinke in rezultate, ampak sem taka, da moram poznat tud mehanizem, načun delovanja.

Eh, vi ste mene vsi čist narobe zastopli...
Js bi sam rada vedla, po kakmu mehanizmu, kako, zakaj deluje, kakšne so osnove... eno razlago, ki jo lahko sprejmem, glede na moje poznavanje kemije in fiziologije... Ker ne morem sprejet samo učinke in rezultate, ampak sem taka, da moram poznat tud mehanizem, način delovanja.
Kar pa v primeru te diete še vedno ne vem, oz. mi nihče ne pojasni...
Kaj mi res ne morte normalno razložit vlogo soli na telesno težo??? Ne pa da kr neki pol napelavate na druge tire.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0