Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Maček


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
153 komentarjev na to temo

#51 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. december 2003, 11:37

... Dobra juha.
Značilna je včasih bila Štajerska kisla juha. ...

* podajam Astrin recept kar semle, da je se tu, da ne iscemo, ko je tam (Juhe, jedi na zlico) na dnu strani:

Kisla juha
Uporabiš... svinjsko meso.. še bolje svinjske tačke in repe. Daš kuhati v mrzlo vodo, dodaš jušno zelenjavo, lovorov list in poper in sol.
Ko je meso... kuhano... juho precediš... in podmeteš z malo moke, zmešane v gosto kašo z vodo.
Pokuhaš, dodaš majaron..in malo vina.... ali vinski kis...
Serviraš z opraženimi kruhovimi kockami...

Astra


:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#52 mitos

mitos
  • D član
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 94

Objavljeno: 30. december 2003, 12:23

Saj imaš dovolj za "kako odpraviti mačka" nasvetov, pa vendar bi še neki dodal, ko se naslednje jutro, ali isti dan, zbudiš pojdi še srat.

#53 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 30. december 2003, 14:01

Klin s klinom,.... x:Dx x:o)x
Glej naprej, če se le da,...

#54 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 30. december 2003, 14:34

Bloody Mary

Paradižnikov sok, v bolje založenih trgovinah ga imajo, malo vodke, limonin sok, tabasco, poper, sol

Men pomaga, ampak priporočam sam en kozarec.. x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#55 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 30. december 2003, 14:52

Če imaš malega "mucka" , copate na noge pa hajd u planine.. da ti teče od rit in glave :switz: :switz: .... , pa fajn tuš,... pa kakšen liter mleka .., pol pa malo počivanja

:sleeping: ...

Če imaš pa ta hudega.. ne pomaga nič... šele čez kakšna dva dni je po "naravni" poti bolje...

#56 zizi

zizi
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 30. december 2003, 15:12

KLUKA.....

krvava marija--- ta boljši

velik tambler kozarec-3dcl-ta velik za sok
0.3 vodka
0.2 limonin sok
1dcl paradajs sok :V:
poper
sol
tabasko-po okusu
list mete in limonca-dekoracija
dosti leda
:palec: :palec: :palec: -GLUK GLUK GLUK AMMMMMM

MA ŠE NAJ JE--PIJ ZMERNO ZA GUŠT x:Dx x:Dx x:Dx

#57 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 30. december 2003, 19:34

Kdo je spet priklical tega muca?A je kdo že danes tako »ubogi«? x:Dx

#58 umetnica

umetnica
  • D član
  • Št. objav: 1 314

Objavljeno: 30. december 2003, 19:37

pri nas imamo vsak dan mačka - in to takega na 4 nogah, ki mijavka

drugač se pa trudim, da si privoščim tovrstnih dobrot, ki povzročajo mačka, v mejah normale in pol mucek ne pride
P. S. le kaj je hotel umetnik s tem povedat

#59 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. januar 2004, 13:25

Lep pozdrav v Novem letu 2004 :palec:


Zelo rad imam mačke, ampak take, ki jih naj bi zdravili v tej temi pa le ne x!x Jaz ga k sreči nimam, kateri ga pa že imate, pa vam želim, da ga čimprej preženete......lepe praznike :palec: xDDx

#60 Almira

Almira
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 295

Objavljeno: 1. januar 2004, 16:56

Hihi..ja ta mali maček je res hud...Na srečo ga jaz nisem mela...hm..ali samo malo me je bolela glava. :xx!: x:Dx
"Stopaj po sledi mavrice,
Stopaj za zvoki pesmi
in vsepovsod te bo obdajala lepota.
Po sledi mavrice vodi pot
Iz najbolj goste megle."

#61 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 5. januar 2004, 10:44

Kmalu zdravilo za mačka?
San Francisco | 25.12.2003 | STA

Ljubitelji dobre kapljice bi lahko kmalu s kozarcem nazdravili prvemu zdravilu za mačka, ki deluje takoj in po prekrokani noči človeka vrača v normalno stanje.

Ameriški raziskovalci so namreč v možganih odkrili protein (slo-1), ki naj bi bil glavni krivec za vinjenost. To odkritje naj bi pripeljalo do razvoja zdravila, ki bi zaviral učinek alkohola in hitro streznil. Raziskava bi lahko tudi pospešila razvoj novih metod za zdravljenje alkoholikov, menijo ameriški znanstveniki. Čeprav so mehanizem zastrupitve z alkoholom odkrili pri laboratorijskemu črvu, so enak protein zaznali tudi pri človeku. Pri vseh živih bitjih namreč alkohol deluje na možgane na podoben način.
Objavljena slika

#62 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. januar 2004, 14:07

....ampak jaz nocem bit trezna, kadar pijem....samo macka nocem.... x;)x :vragec:

v tem je ves stos, ane...da se opijes, ce se napijas.....!? x:)x x;)x :vragec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#63 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 5. januar 2004, 14:11

Tinka, nisem nikoli pila alkohola, tako da nimam pojma x:o)x
Objavljena slika

#64 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. januar 2004, 17:03

hejla, ma saj nic ne zamujas....vsaj po moje ne.
meni je vcasih vsec, vcasih pa ne. so bila leta, ko sem norela okrog, ampak na sreco sem zelo neagresivna in nelabilna, tako, da...mi
ni prevec unicilo glave....samo jetrca x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#65 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. januar 2004, 18:10

Ne morem verjet!  

Zdravo in lepo 2004. ti želim! Kaj to, na fotografiji, si ti?

#66 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. januar 2004, 18:17

xDDx Stane - kje si me tole zdajle nasel! xDDx V macku!!! :8): xDDx
Ceprav je b.v., da je to zdaj v tolikih temah, a ker ocitno nisi zasledil, ti kar semle odgovorim, ko sem ravno opazila.
Ja, to sem jaz, kot sem bila ze prej tudi jaz na vseh fotkah (pri svojem imenu, seveda).
Odkar je naneslo, da sem dala prvic fotko (tako me je tedaj picilo), pac nastopam kar s svojo, pa jo po filingu, potrebi, obdobju... malo zamenjam... Samo da jih zdaj nimam vec prav veliko na zalogi... Bo treba kaksno novo narest...

Tudi tebi zelim vse lepo v 2004 - cimvec soli in cimmanj joda! :)

Macka pa nisem imela letos, ker sem uglajeno in kultivirano pila, poleg tega pa smo se zraven se precej prezeravali, pa - pila sem xsrcx :palec: najboljsi SLO cvicek. x:)x x;)x x:Xx

Sem pa v Lekarni hotla preventivno kupit Alka Seltzer, pa je rekla, nimamo - me je zacudilo, sem pomislila, halo? :eek: , so se pa dobro zalozili, pa me je poucila, da ga ne delajo ali distribuirajo vec in so mi ponujali Aspirin + C, ki pa je, kolikor stekam, na drugi bazi (sem alergicna na neko snov v aspirinu in sploh zdravila tezko prenasam oz. jih preprosto ne uzivam).
Ko smo ze glih pri macku...

Tako da - Donat, Radenska...

Tale varianta - limona z vodo in pikrich soli, ko smo pa ze glih 'pri Stanetu' x;)x - pa je po mojem tudi gud. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#67 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. januar 2004, 18:54

Kaj, tako mlada si še? Seveda ne moreš imeti mačka. x;)x

#68 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. januar 2004, 19:09

O. x:Xx x:Ix
No, ja, saj - relativno sem pa res... bom pa cez dobra dva meseca 40. x:Ix :8): xzzzx
Ampak Stane - to je fotka - v resnici sem pa cist zgazena. x:o)x x:Dx x:Dx x:px x;)x

Thanx vseeno! :palec:
Priznam da ceprav me brigca res za leta, najiskreneje, je pa vseeno prisotne pac tudi pri meni nekaj (NEKAJ!!! :eek: xrolleyesx) zenske necimrnosti, pa mi je cisto kul tole slisat...
OPOZARJAM pa te x:o)x - da je to fotka, ki sem jo seveda malo polepsala, tako da se podbradkov, gub in kar je se takega, ne vidi. x:o)x x;)x xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#69 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 5. januar 2004, 19:59

Res je lepo z ženskami o lepoti govoriti, zato sem vam tudi knjigo napisal, da bi bile lepe, zdrave in polne energije. :palec: x:Ix

#70 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 28. december 2004, 13:56

V tem času se mi zdi, da bo (je) tale tema spet aktualna, zato ne bo odveč nekaj nasvetov x:Dx

zadeva je copy/paste, dobila sem jo po mailu, tako da upam, da ne kršim kakih avtorskih pravic

1. del

Božično-novoletni čas je tu in z njim, oh, tudi maček - praznik kosmatega jezika, hudega glavobola in zoprne slabosti. Kaj je sploh maček, kako ga ozdraviti in, najbolj pomembno, kako ga preprečiti?

Prevladuje splošno mnenje, da se je po prekrokani noči nemogoče zbuditi brez mačka. A temu lahko tudi ni tako, saj je zdravil, ki jih je človek izumil v svoji dolgoletni zgodovini popivanja toliko, da se boste morali še velikokrat napiti, preden boste lahko preizkusili vse.

Žurke in nazdravljanja do jutranjih ur

Veseli december, žurke, popivanja, šampanjec, nazdravljanje do jutranjih ur, zabave - kjer ne manjka dobre družbe, hrane in pijače - so okolje, kjer človek kar hitro pozabi na "svoje zapovedi". Ponavadi so novoletna veseljačenja nora in "pravilo", ki ste si ga zadali pred zabavo, da se boste izogibali tako pregrešnim slaščicam kot čezmernemu uživanju alkohola, je pozabljeno hitreje, kot splahnijo mehurčki šampanjčka. Kar preveč rado se namreč zgodi, da si v veselem decembru damo duška, ko popustijo vse zavore ter disciplina in je na koncu najboljši izgovor, da bo drugo leto vse drugače. In sledi nora zabava. Vse O.K.! Le kdo bi takrat razmišljal, da hkratno uživanje maščob, sladkorja, alkohola in nikotina povzroča grde posledice. Če dodaste še neprespano noč, torej pomanjkanje spanca in preveč gibanja, se boste po prekrokani decembrski noči zagotovo zbudili z "razposajenim" mačkom.

Klin se s klinom zbija

Vendar brez skrbi, kot za vsako bolezen tudi za mačka obstaja nešteto zdravil. Sploh domačih. Nekateri sicer prisegajo na "kemikalije" - tablete proti bolečinam (aspirin, lekadol …) ali šumeče tablete alka selzer, drugi pa so bolj nagnjeni k naravnim pomagalom. Slovenci denimo h kisli juhi. Ker pa je maček ponavadi posledica dehidracije, večina ljudi svetuje, da pred spanjem spijete veliko tekočine - vodo, sok, brezalkoholne pijače z mehurčki, čaj, pivo ali celo, kot boste velikokrat slišali v šali: "Če ne nehaš piti, maček sploh ne more priti." Ali pa pregovor Klin se s klinom zbija, v katerem je kanček resnice.

Vendar pazite, pitje brez premora pelje v odvisnost od alkohola, zato ni priporočljivo. Konec koncev bo po zaužitju ogromnih količin alkohola prej ali slej nastopil maček, ki bo še hujši. Narava enkrat pač zahteva svoje. Veliko ljudi kot zdravilo proti mačku in za znosnejše jutro po krokanju priporoča seks pred spanjem. Pa tudi zjutraj vam ne bo škodil. Rezultati so menda osupljivi!

Kako že pred popivanjem preprečiti mačka?

Najbolj univerzalno pravilo, ki deluje pri vseh ljudeh, je zelo preprosto in se glasi: "Če res nočeš imeti mačka in bi bil naslednje jutro po zabavi raje spočit, ne pij alkohola".

Vendar abstinenca ni všeč vsem, ki se radi zabavajo. Sploh je to za večino težko izvedljivo ob novoletnih praznikih, ko je treba proslaviti vse dosežke, napake in še marsikaj, kar se je dogajalo v starem letu. Zato se pravila Ne pij! najbrž ne bo držal nobeden taprav žurer.

Ker verjetno že pred zabavo veste, da boste popili nekaj alkohola, je zelo pomembno, da pred zabavo pojeste dobro večerjo. Pitje na prazen želodec je zelo škodljivo. Če boste imeli polnega, se bo alkohol počasneje absorbiral v kri in več ga boste lahko spili, pa tudi vaši želodčki bodo bolj zadovoljni.

Med zabavo pijte tudi brezalkoholne pijače

Med popivanjem je zelo dobro, da poleg alkohola popijete tudi kakšno brezalkoholno pijačo. Če se boste držali tega nasveta, potem se po krokanju ne boste zbudili s kosmatim jezikom in neznansko željo, da bi si pod mrzlim tušem shladili glavo. Vsak kozarec soka ali vode, ki ga boste spili na zabavi, bo zjutraj vreden za dva.

No, dobro pravilo je seveda tudi, da nikoli ne spijete toliko, da bi bili res in popolnoma pijani. Zjutraj se boste verjetno zbudili brez mačka, predvsem pa pripravljeni na nove zabave, namesto da bi preživeli ves dan v postelji.

Učinkovita preventiva pred jutranjim mačkom je jogurt. Dokazali so namreč, da jogurt pred veselo pivsko nočjo prepreči posledice, ki bi vas čakale naslednji dan. Poleg tega naj bi bil tudi odličen afrodiziak, zato vam ga še posebej priporočam.

Zlata pravila pravilnega pitja ali Kako se čim bolje izogniti mačku?

Ker na zabavi, sploh če je dobra, običajno ne nadzorujete svojega pitja, je po njej ponavadi obvezen maček. Zato veliko ljudi za preprečevanje jutranjega tigra svetuje pitje vode pred spanjem in obvezno tableto proti bolečinam. Ta ukrep naj bi zagotovo ublažil jutranje bobnenje v glavi. Vendar prepogosto jemanje tablet ni dobro za želodec. Ni pa nujno, da zdravilo pomaga vsakemu; posebej pri tistih, ki so popili čisto preveč, ta recept ne deluje. A brez skrbi, med vsemi nasveti za odpravljanje mačka boste že našli pravega zase. Najboljše pri teh zdravilih je, da jih je nešteto.

Če že nameravate piti v neomejenih količinah, je priporočljivo, da vsaj ne mešate različnih vrst alkohola. Previdno jih izbirajte, predvsem pa ne pijte cenenih pijač. V njih so poleg alkohola še drugi strupi, ki povečujejo mačka. Nevarne kemikalije ali nečistoče so prisotne v vseh fermentiranih pijačah. Ne pretiravajte z obarvanim alkoholom (rumom, rdečim vinom, viskijem, burbonom …). Znano je namreč, da pijače temnejše barve vsebujejo več strupenih snovi kot svetlejše (vodka, džin, belo vino). Barvne pijače so ponavadi manj prečiščene.

Izogibajte se cenenim pijačam!

Rdeče vino je nasploh znano, da povzroča mačka, posebej če je ceneno. Vsebuje sestavino tiramin (ni je v belem vinu), ki povečuje intenzivnost glavobola, zato se pri nakupovanju raje izognite cenenim steklenicam!



Po rdečem vinu boste imeli veliko več težav kot po vodki, kar dokazuje tudi raziskava. Prostovoljcev, ki so pili čisti špirit, ni topo bolela glava, niso imeli gnusa po jedi, skratka, niso imeli vseh tistih znamenj, ki jim s skupnim imenom pravimo maček.

V drugem poskusu je ena skupina pila rdeče vino, druga pa vodko. Ugotovili so, da je bilo med pivci vina znatno več mačkastih kot pri pivcih vodke. Torej so za mačka krive sestavine v vinu, ne pa alkohol.
Alkohol in številne sestavine, ki so v vinu, zlasti pa še tiste, ki pridejo vanj med proizvodnim procesom, lahko pri nekaterih ljudeh povzročijo mačka.

Ne pretiravajte s sladkimi pijačami

Ne pretiravajte s sladkimi "zvarki" oziroma koktejli. To je klasična napaka pivcev. V kremastih koktejlih je veliko sladkorja in kombinacija z alkoholom ne bo všeč vašemu želodcu, poleg tega pa povzroča tudi hud glavobol.

Ne pijte piva pred žganimi pijačami

Veliko ljudi misli, da je bolje piti pivo, preden piješ žgane pijače, vendar to ni res. Resnica je ravno obratna. Pregovor namreč pravi: "Pivo pred žganimi pijačami - slabost, žgane pijače pred pivom - modrost."

In zakaj je tako? Mehurčki v pivu omogočajo telesu, da veliko hitreje absorbira alkohol, kot bi ga sicer.

#71 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 28. december 2004, 13:58

pa še 2. del!

Kaj storiti, če vam zjutraj vseeno zvoni v glavi ali Kaj je sploh maček?

Kaj storiti, ko se zjutraj zbudite zbiti, z ogromno glavo, v kateri odmeva, z želodcem, obrnjenim, kdo ve kam, in z mislijo, da nikoli več ne boste pili? "Potrebujem pomoč," pomislite. No, pravzaprav, sedaj ko ležite brezmočni v postelji in čakate pomoč, je dobro razložiti, kaj sploh je maček.

Slabemu počutju, glavobolu, siljenju na bruhanje, utrujenosti mišic, bolečinam v želodcu in drugim težavam, ki nastanejo po prekrokani noči, na kratko rečemo maček.

Maček oziroma jutranji tiger je posledica več dejavnikov. Prvi je dehidracija oziroma pomanjkanje vode v telesu. Porabil jo je alkohol. Vsak ve, da deluje kot diuretik, ki povzroča pospešeno izločanje seča. Telo zjutraj še vedno izloča več vode, kot jo pridobiva. Pri čezmernem popivanju se močno poveča delovanje jeter. Tekočina se izloča, posledica pa je žeja, torej dehidracija.

Dodaten vpliv za nastanek mačka naj bi imeli še preutrujenost človeka, stres, neprespanost, preobčutljivost na posamezne sestavine, opojni vpliv etilnega alkohola in zlasti biogeni amini v vinu. Zaradi učinkov alkohola telesu poleg tekočine primanjkuje tudi vitaminov, prav tako je oslabljen imunski sistem. Zato morate biti pri zdravljenju prazničnega tigra - da se izognete najhujšemu - pozorni na to, kaj pojeste. Zelo pomembno je, da nadomestite izgubljeno vodo v telesu.

Kaj je priporočljivo pojesti in popiti?

Priporočljiva sta sadje ali zelenjava, nemastna hrana, torej nekaj lahkega, da ne boste še bolj obremenili prebave, ki že tako ali tako trpi. Banane so polne vitaminov in so še posebej priporočljive. Zelo učinkoviti so paradižniki. Menda zelo hitro odpravijo mačka. Zato je verjetno tako popularen koktejl Bloody Mary, katerega glavni sestavini sta paradižnik in alkohol, najboljše zdravilo proti glavobolu, slabosti in utrujenosti. Če mačka ne želite zdraviti z alkoholom, je zelo dobra paradižnikova juha ali testenine s paradižnikovo omako, ki naj ne bo preveč začinjena zaradi občutljivosti želodca.

Različni recepti za zdravljenje mačka

No, zabava je za vami in ko ležite v postelji in že čutite vrtoglavico, divjanje želodca, se na poti v streznitev že zavedate posledic prekrokane noči. Kaj je najbolje narediti, da se bo tiger spremenil v ubogljivega mucka oziroma da vas sploh ne bo obiskal?


Voda, voda in še enkrat voda!

Zelo dobro je pred spanjem spiti kozarec vode, v katerega dodaste tri žličke sladkorja, premešate in spijete. Med spanjem bo sladkor nase vezal alkoholne molekule in tako umiril jutranjega tigra ter ga spremenil v mucka. Nato zjutraj še pojejte hranljiv zajtrk in zmagali ste. Kljub nori noči se boste počutili dokaj normalno.

Kot že omenjeno, veliko ljudi poleg tekočine pred spanjem priporoča tabletko proti bolečinam, kar pa ni najbolj zdravo. Zdravila in alkohol namreč niso dobra kombinacija in dražijo želodec. Zato je bolje, če pred spanjem popijete vitaminsko tabletko; najboljša je tista z vitaminoma C in B, ker ste prav slednja dva v velikih količinah že izločili na stranišču v pretekli noči. Če bo maček prehud, pa šele zjutraj pojejte tableto proti bolečinam. Zvečer lahko vzamete tudi šumečo tableto alka selzerja, ki jo kupite v lekarni. Poleg tega pijte veliko vode ali soka, ki sta zelo priporočljiva zaradi bogate vsebnosti vitaminov. Nato lahko mirno zaspite z mislijo, da ste naredili, kar se je dalo.

Drugi ukrepi proti mačku vas čakajo, ko se zbudite

Najbolj ustaljen in enostaven recept je, da takoj zjutraj, ko se lahko premaknete, vzamete nekaj proti glavobolu (npr. aspirin, panadol …), popijete šumečo tabletko vitamina C ali pojeste kakšno drugo sadje ali zelenjavo (banane, paradižnik …). Poleg tablet proti bolečinam lahko, če je res hudo, popijete tableto alka selzerja.

Proti mačku pa pomagajo tudi sestavine, kot so:

Ingverjev koren se največ uporablja kot sestavina v čaju in pecivu in je zelo dobro pomirjevalo za razdražen želodec. Deluje kot aspirin, blaži vnetje in bolečino. Vse vaše težave bodo rešene, če ga boste spili pol čajne žličke z vodo. Kar pa je najboljše, ingverjev koren nima stranskih učinkov.



Naravni sadni ali zelenjavni sokovi nadomestijo izgubljene hranljive snovi v telesu- vodo, vitamine in minerale. Sok vas bo veliko hitreje in bolje odžejal ter osvežil, kot če bi pili samo vodo.

(Kisla) juhica je splošno znano zdravilo za mačka. Pomiri želodec in hitro nadomesti izgubljeno vodo v telesu.

Proti preprečevanju mačka lahko zjutraj spijete dva do tri kozarce zeljnice ali pojeste čim več surove čebule.

Kopel proti mačku

Pripravite si sproščujočo kopel z eteričnimi olji. Znano je namreč, da različne dišave odpravljajo bobnenje v glavi in druge alkoholne posledice. V kopalno olje pomešajte tri do šest kapljic rožmarinovega eteričnega olja in vse skupaj vlijte v kopel. To bo odpravilo jutranjo utrujenost in depresijo.

Proti mačku s kristali

Pri zdravljenju mačka naj bi pomagali tudi kamni, ki jih položite okoli sebe. Ali pa si iz kristalov pripravite poseben napitek, imenovan eliksir. Eden od mnogih in učinkovitih kamnov je tigrovo oko (zlato rjav, črtast kremenčev agregat). Položite ga v kozarec vode in ga tam pustite eno uro. <

Rusko zdravilo proti mačku

Rusi so verjetno zelo dobri "zdravitelji" mačka, saj so širom po svetu znani kot vešči pivci. Priporočajo v slani vodi vložene kumarice ali zelje, kar je zelo dobro za prečiščevanje telesa. Ponujajo tudi recept, kako se v eni uri znebiti mačka. Vzemite dve tableti proti bolečinam skupaj s vloženimi slanimi kumaricami ali zeljem. Čez kakih 15 oziroma 20 minut spijte veliko skodelico ne preveč sladkanega čaja. Če se držite tega recepta, se boste bolje počutili že po 40 minutah. Če pa se boste ob tem prisilili in pojedli krožnik juhe, boste zdravi še prej.

KGB je izumila tabletko, ki so jo uporabljali že agenti nekdanje sovjetske obveščevalne službe, da bi ostali budni med svojim popivanjem. Tabletko danes prodajajo v ZDA, kjer je najbolj priljubljeno sredstvo za odpravljanje "mačka". Imenuje se RU-21 in je zelo priljubljena med hollywoodskimi igralci, manekenkami in menedžerji, ki živijo burno nočno življenje. Ščitila naj bi jetra, izboljševala presnovo in polt.

Koktejli, ki treznijo in odganjajo mačka

Kaj potrebujemo in kako jih naredimo?

Bloody Mary - pijača, ki trezni

* 0,4 dl ohlajene vodke,
* 0,6 dl paradižnikove omake (omake, ne kečapa ali pelatov),
* 0,2 dl limoninega soka,
kavna žlička tabaska,
kavna žlička worchesterske omake (lahko jo nadomestite s pekočim ajvarjem),
* ščepec zeliščne soli,
* ščepec belega popra,
* led.

Sestavine dobro premešate v kozarcu za mešanje koktejlov in jih prelijete čez led, ki pa ga ne pustite v kozarcu. In pijača je pripravljena, da jo popijete.

Prairie Oyster

* 1 žlička oljčnega olja,
* 3 barske žlice paradižnikovega kečapa,
* 2 barski žlici worchesterske omake (lahko jo nadomestite s pekočim ajvarjem),
* 1 žlička kisa,
* 1 surov jajčni rumenjak,
* nekaj kapljic tabaska,
* nekaj kapljic limoninega soka,
* poper, paprika in sol,
* po želji dodajte nekaj soka zelene.

Kozarec omastite z oljčnim oljem, nato vanj pazljivo zmešajte paradižnikov kečap, kis, worchestersko omako in po želji sok zelene. Na vsebino kozarca previdno spustite rumenjak in vse skupaj pokapajte z limono, tabaskom, solite, popoprajte in dodajte še ščepec paprike. Tako pripravljen koktelj spijte na dušek.

Bull Shot

* 1,8 cl vodke,
* 3,6 cl ohlajene močne kisle juhe,
* 0,6 cl limoninega soka,
* brizg worchesterske omake,
* tabasko po želji.

Sestavine premešajte med sabo in sok prelijte prek ledu v visokem kozarcu. Led odstranite. Po želji dodajte še stebelno zeleno ali jo osvežilno grizljajte poleg "protimačkovskega" napitka.

Kava z limono

Skuhajte si močno turško kavo in vanjo zlijte sok pol limone. Stisnite zobe in spijte na eks! Zelo učinkovito, kava vas bo streznila ter olajšala glavobol, limona pa bo vaše telo nahranila s potrebnim C-vitaminom. Pred uživanjem tega koktejla nekateri priporočajo tudi hladen tuš. Zraven pijte tudi sok, saj kava prav tako kot alkohol dehidrira vaše telo.

Recept za boljši videz

Pa še to: ker je po prekrokani noči ponavadi vaš videz v ogledalu precej grozljiv, vam svetujem, da si na pordele oči in ponočnjake postavite ledeno mrzlo žlico.

Zapomnite si, da vsa ta zdravila in nasveti zagotovo pomagajo, a edino zanesljivo zdravilo je čas! Na koncu vam svetujem še, da "razdraženega mačka" ne podite v postelji, rajši se odpravite na sprehod, kajti na svežem zraku in z gibanjem se bo telo laže opomoglo od posledic alkoholne nezmernosti. Želim vam veliko norih veseljačenj. Pa na zdravje!

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2004, 14:11

x8Dx Hudo, sem ravno pri napovedi dala tale link, :palec:
Coccinelle, sklepam, da ce si dobila po mailu, da se tudi tu lohk objavi, saj ni v komercialne namene, pac pa za lastno rabo. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. december 2004, 14:24

:)
Saj zato mas pa tud krajse - oz. si prej preberes in nastimas.. ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#74 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. december 2004, 14:34

Na 100kcal alkohola sproti en ščepec, pa se mucek sploh prebudil ne bo x;)x x:Dx

#75 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 28. december 2004, 15:32

Nobene, kaj še nisi preizkusil :8):




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0