Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tanki in redki lasje II


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
15 komentarjev na to temo

#1 *Marty*

*Marty*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 16. oktober 2006, 12:07

saj vem, da se je o tem že pisalo, ampak ne vem kam je izginila tema in nismo dorekli par stvari. :o|o: Tukaj sem dobila nasvet naj uporabim kapsule Fitoval. Moram povedat, da so mi kar nucale, lasje res precej manj izpadajo. Ravno danes oz. jutri bom pojedla zadnjo v škatli. Kakšnih narastkov pa nisem opazila, čeprav moj frizer pravi, da mam nekaj novega na glavi. hm hm, jz nč ne porajtam. Tastara tašča (tašča od tašče) :vragec: mi je dala nasvet, da si glavo umivam z jabolčnim kisom. A mislite da to pomaga, a je že kdo prakticiral to? Kaj bi še pomagalo, da bi bilo moje lasišče bujnejše? Toliko se sekiram zaradi tega, nobene frizure ne morem met. Drug mesec bom stara 30 let, las pa imam toliko, da jih lahko navijem na 4 navijalke:( Ko sem lani rodila se mi je stanje še poslabšalo. Ne predstavljam si imet še enega otroka, saj bom čist plešasta.:( help!
Nekje sem slišala pa sem pozabila kje, da se te kapsule jejo 2 meseca potem pa je treba prekinit. Za koliko časa?

#2 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 16. oktober 2006, 12:25

a tule
http://www.lunin.net...t...2024&st=175

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. oktober 2006, 12:29

sem zbrisala svoj komentar (tecen), ker se mi ni dal iskat vseh tem oz. ni se mi jih dal vsake posebej postat, ker jih je prevec (ker pod iskalnim pojmom las so stevilne teme druge, kot je: lastnosti, lastnina in podobno, cim pa damo lasj, je pa ze prevec podrobno, pa dobis sam 1 al pa 2). xrolleyesx

Zdruzim morda s katero.

... sam je res tecno - ZATO pa jih ne najdemo, pa sem jih vsaj ze 5x zdruzla! :angry:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 16. oktober 2006, 16:13

Marty,
Sama sem imela zelo lepe,dolge,goste črne lase...potem sem hotela postati rdeča in sem jih dobesedno uničla; piko na i je dodala frizerka,ki mi je naredila zelo močno trajno (pred leti zelo moderna,se še spomnite? :cry: ) s tem da ni upoštevala, da so moji lasje že dobra načeti....en dan po tem brilantnem posegu sem imela lase kot čingum in morala sem sem se ostrič na vojaško....lasje so bili uničeni do korenin!
Potem sem bila dolgo let vojno, da bi lase spet postali to kar so bili in danes lahko rečem, da sem na dobri poti...
Jaz bi ti svetovala kakšen šampon od Logona
http://www.zivacente...tila/kozmetika/
Sama rabim bambus in res je super stvarca....
Sem pa vmes naredila eno dolgo "kuro" z koprivino tinkturo; sicer je nadležno ker moraš vsak dan masirat lasišče, a je res učinkovito, že v kratkem so vidni rezultati...(mi jo je pa naredila mama,ki se ukvarja z zelišči, jo bom vprašala za recept,potem ga napišem...)
Glede nosečnosti in las pa je že res da so veliko krivi hormoni, čeprav mislim, da z dodajanjem vitaminov veliko naredimo, ker otroček si vzame kar rabi, mamici pa začenjo določene stvari manjkat in potem se ji to pozna na laseh, zobeh, kasneje kosteh itd...


p.s.
da ne bo kdo mislil, da delam reklamo za te šampone, sama sem ga kupila po nasvetu prijateljice v Sanalaborju...ona je rabila koprivin in ji je to zelo pomagalo proti izpadanju

#5 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 16. oktober 2006, 21:19

saj vem, da se je o tem že pisalo, ampak ne vem kam je izginila tema in nismo dorekli par stvari. :o|o: Tukaj sem dobila nasvet naj uporabim kapsule Fitoval. Moram povedat, da so mi kar nucale, lasje res precej manj izpadajo. Ravno danes oz. jutri bom pojedla zadnjo v škatli. Kakšnih narastkov pa nisem opazila, čeprav moj frizer pravi, da mam nekaj novega na glavi. hm hm, jz nč ne porajtam. Tastara tašča (tašča od tašče) :vragec: mi je dala nasvet, da si glavo umivam z jabolčnim kisom. A mislite da to pomaga, a je že kdo prakticiral to? Kaj bi še pomagalo, da bi bilo moje lasišče bujnejše? Toliko se sekiram zaradi tega, nobene frizure ne morem met. Drug mesec bom stara 30 let, las pa imam toliko, da jih lahko navijem na 4 navijalke:( Ko sem lani rodila se mi je stanje še poslabšalo. Ne predstavljam si imet še enega otroka, saj bom čist plešasta.:( help!
Nekje sem slišala pa sem pozabila kje, da se te kapsule jejo 2 meseca potem pa je treba prekinit. Za koliko časa?


Te kapsule Fitoval so kar učinkovite.Sem mela sodelavko,ki je po porodu zgubila full las in je začela jesti te kapsule in zraven si je še redno umivala lase s šamponom Fitoval..Pa ji je uspelo in zdj ma že pravo grivo.. :2src:
Drugače pa poznam še en dober nasvet za krepitev lasišča-sam moreš bit vztrajna..
Veliko žlico belega prosa(lahko tudi prosene kaše) namoči zvečer v treh žlicah mlačne vode,drugo jutro pa proso, ki se je čez noč napelo,pojej pomešano z medom ali mermelado,tako,da ga dobro zgrizeš.Lasje se ukrepijo že po treh tednih ,tudi pri odraslih..Sam to je treba jesti vsak dan,da je pol kakšen učinek. x;)x Poskusi. x;)x
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#6 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 16. oktober 2006, 23:15

Jaz sicer imam v redu lase, mi pa kdaj močno izpadajo npr. zdaj, jeseni. :vragec: Pomaga tudi B-kompleks oz. vitamini skupine B, dobiš v lekarni brez recepta in jih lahko jemlješ več na dan brez strahu.Jesti moraš dosti hrane, ki vsebuje B-vitamin. Potem tudi minerali. Lahko kar piješ npr. mineralno vodo. Kadar mi lasje bolj izpadajo, si jih tudi pogosteje umivam, vsak dan pa sploh ni priporočljivo. x;)x x:o)x Mogoče bo kaj boljše in se ne boš bala spet postati mamica. x;)x xrosex xflowx

#7 *Marty*

*Marty*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 17. oktober 2006, 08:30

Najlepša hvala vsem za nasvete....tole s prosom sem že dostkrat slišala....takoj jutri začnem s "kuro". xDDx :hepko: xokx

#8 *Marty*

*Marty*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 18. oktober 2006, 10:34

prosena kaša je bla zjutri lih tok trda kot zvečer.....fuj :sori: :O: xrolleyesx :eek:

#9 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 18. oktober 2006, 10:47

ena možnost je tudi, da si jo zmelješ v mlinčku za kavo in si jo potlej daješ v jogurt, recimo. ne vem, koliko mineralov in vitaminov se uniči z mletjem, vem pa, da učinkuje vseeno.

#10 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 18. oktober 2006, 18:59

prosena kaša je bla zjutri lih tok trda kot zvečer.....fuj :sori: :O: xrolleyesx :eek:


Ja ,to res ni full dobra zadeva.Prosena kaše se samo napne čez noč,ne omehča se.
Z dodatkom meda je kr okusna.Jz jem to že kr neki cajta,čeprav mam goste lase.Sem se navadla.
Pa prosena kaša je tudi dobra za kožo in ne vem kaj še vse. x;)x

*Marty*-tk hiter pa res ne moreš obupat.Za lepoto je treba tud kdaj potrpet. x:Dx
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#11 Bombonček

Bombonček
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 147

Objavljeno: 19. oktober 2006, 13:30

ja prosena kaša je dobra le če jo potem ko jo namočiš čez noč še vsaj 5 minut kuhaš...nevem če je potem še tako učinkovita....sama si jo vedno pripravim na mleku in z medom in mi je ful všeč x:)x

#12 Lisbona

Lisbona
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 566

Objavljeno: 19. oktober 2006, 16:04

ja prosena kaša je dobra le če jo potem ko jo namočiš čez noč še vsaj 5 minut kuhaš...nevem če je potem še tako učinkovita....sama si jo vedno pripravim na mleku in z medom in mi je ful všeč x:)x


Kuhana prosena kaša izgubi veliko vitaminov in mineralov ,in v tem primeru,ko gre za krepitev las/lasišča jo je treba zaužiiti surovo-namočeno v mlačni vodi.

Dj ,če bi men izpadali lasje bi pojedla čist vse,še kaj hujšega kot je proso..
Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.
Richard Bach

#13 *Marty*

*Marty*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 20. oktober 2006, 09:31

fuck, tolk časa sm tenstala tisto kašo v omari, da ji je rok preteku....
učasih sm si jo zvečer skuhala z jabolki. a je to tud dobr??

#14 lea

lea
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 328

Objavljeno: 20. oktober 2006, 09:34

bolje to, kot nič. ampak, zakaj pa ne poskusiš *moje* variante. saj veš, surovo zmelješ v mlinčku za kavo in jo ješ po žlici ali pa v jogurtu ali pa v soku....
ne vem, koliko/če se kaj vitaminov uniči s tem. a kdo ve?

#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. oktober 2006, 23:31

VIR: e-Mesečnike preberete na spletni strani eZdravje.com


Jesen je obdobje, v katerem se bolj posvetimo negi las, saj se težave z lasmi in lasiščem lahko pokažejo v bolj intenzivni obliki. Zaradi vplivov okolja in fizioloških sprememb v telesu se pogosto zgodi, da lasje izgubijo lesk, se začno lomiti, cepiti in čezmerno izpadati, lahko pa se pojavi tudi prhljaj. Čeprav na to, kar se dogaja z našimi lasmi in lasiščem, na žalost ne moremo v celoti vplivati, se je vendarle vredno potruditi s primerno vsakdanjo nego, z uravnoteženo prehrano in zdravim načinom življenja. Ko pa naša prizadevanja ne zadoščajo več, se je treba zateči k posebni negi las in lasišča.


1. Poškodovani, krhki in razcepljeni lasje
Poškodovani lasje so brez leska in krhki, se radi lomijo in cepijo in jih je zelo težko oblikovati v pričesko.
Te vidne spremembe so lahko posledica dolgotrajnega stresa, bolezni, zdravil in hormonskih sprememb ali pa kažejo na neuravnoteženo prehrano, v kateri primanjkuje vitaminov in mineralov. Naštetim dejavnikom se pridružujejo negativni vplivi okolja, kot so močno sonce, morska voda, temperaturne razlike in spremembe vlažnosti zraka. Seveda pa se lasje lahko poškodujejo tudi zaradi napačne nege in uporabe neprimernih in nekakovostnih izdelkov.


2. Čezmerno izpadanje las
Izpadanje las je fiziološki proces. Lasje se obnavljajo v ciklih, zato ni vsako izpadanje las tudi zaskrbljujoče. Če vsak dan izpade od 80 do 100 las, gre še vedno za normalen proces. Tudi kratkotrajno čezmerno izpadanje las še ni znak za zaskrbljenost. Ukrepati je treba, ko povečano izpadanje las traja nekaj mesecev.
Dejavniki, kot so hude okužbe, dolgotrajen stres, dieta, nezadostna prehrana, neželeni učinki zdravil, nepravilna nega ali hormonske spremembe zaradi nosečnosti in nepravilnosti v delovanju imunskega sistema, lahko povzročijo začasno ali reverzibilno izpadanje las. V teh primerih izpadanje las lahko zaustavimo in stanje normaliziramo, če odstranimo vzrok in pomagamo spodbuditi in pospešiti rast las.
Trajno ali ireverzibilno izpadanje las pa je največkrat posledica postopnega zmanjšanja ali okvar lasnih mešičkov in različnih kožnih bolezni. V večini teh primerov izpadanje las težko zaustavimo ali pa ga sploh ne moremo. Potrebno je zdravljenje in tudi ustrezna in pravilna nega.


3. Prhljaj
Tako kot izpadanje las je tudi luščenje povrhnjice normalen fiziološki proces, ki pri zdravi koži traja približno 25 do 30 dni. Če je proces moten, se lahko povrhnjica obnovi hitreje, v 13 do 15 dneh ali celo prej.
Nastanek prhljaja še ni popolnoma razjasnjen. Zagotovo ima pomembno vlogo kvasovka Pityrosporum ovale (Malassezia furfur), ki se največkrat omenja kot glavni vzrok. Čezmerno razmnoževanje kvasovke, ki je normalno prisotna na koži, lahko povzročijo različni dejavniki, tako notranji (hormonske spremembe, povečano izločanje loja, oslabitev imunskega sistema) kot zunanji (podnebje, prehrana, sintetična pokrivala).


#16 *Marty*

*Marty*
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 23. oktober 2006, 06:53

a veste, da se mi je dons sanjal o enem ful redkem lasičšu vmes pa so bili majhni na novo zrasli laski.mogoče pa to kej pomen xrolleyesx x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0