Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Zakon privlačnosti - The Secret of Attraction


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* - - - - 1 x ocenjeno
389 komentarjev na to temo

#51 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 4. december 2006, 15:07

Res ni vse črno, a samo zato, ker tebi ni grozljivka, ne pomeni, da tudi drugje ni. Reči to nekomu, ki vsak dan brska po smeteh, da preživi.

Sem raje optimističen kot pesimističen glede sveta in življenja, še raje samo mističen, a dejstva so dejstva in ta niso prijetna. Kar vidim, nima veze z mojim mnenjem.

Pri tej poplavi "duhovnosti" dandanes je največji problem, da kao že skoraj vsi vse vedo. Preberejo eno knjigo in že pripravljajo tečaje o tem in onem. Sprašujem se, kdo je v ozadju tega filma, pod vprašaj postavljam njihovo verodostojnost in namen. Sicer si ga bom te dni ogledal in bom lahko več komentiral.


No vidiš, jaz pa nisem vedno mistična, ker v tem res ne vidim neke... oziroma, ker je to težko. In vidim, da tudi tebi ne uspeva preveč dobro. Če bi bil mističen, bi vedel, da mistika ne gane niti tisti, ki brska po smeteh (mogoče je to kar on sam), niti tale dokumentarec. Za mistika ima vse na svetu svoje mesto natanko tam, kjer je. In je ves čas vse popolno, kajne? Natanko tako kot mora biti, pa naj se tebi zdijo dejstva prijetna ali pa ne. Zato se bojim, da kar vidiš ima še kakšno zvezo s tvojim mnenjem, saj sicer tega ne bi označeval z "dobro" in "slabo", "prijetno", "neprijetno".

Kar se tiče avtorjev: dovolj bo če vpišeš imena in priimke v google, pa bi se moral bolje seznaniti z njimi. Zdi se mi, da si preveč ustrašil enega ubogega dokumentarca, ki ne bo prav nikomur škodoval in nikogar ogrozil.

Pa še tole: nekdo, ki brska po smeteh je grozljivka v tvojih očeh. Če bi vprašal njega bi mogoče ugotovil, da je srečnejši kot ti, ki sediš na toplem, imaš računalnik in razmišljaš kaj vse nas bo ogrozilo.

Poplava duhovnosti? Dvomim, da ločiš zrnje od plev. Dvomim, da jih kdo na tem forumu. Zato se pa raje držim nekoliko bolj prizemljenih razmišljanj in trditev in sem se v "duhovni" sferi foruma pojavila samo zaradi tega dokumentarca. Za ostalo pa nimam časa x:Dx x:Dx . Ker pravzaprav ni o čem govoriti in razpravljati: in to je resnična mistika. xsrcx

#52 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 4. december 2006, 20:24

To je sicer res, življenje je neskončna možnost. Pa vendar ta stavek, ta miselni stav je primeren tudi za vso temo, ki jo nosimo s sabo. Je kje to v dokumentarcu povedano? Je kje povedano, da se tudi najtemnejše in škodoželjne želje hočejo uresničiti in pravzaprav se počasi uresničujejo, če nismo zavestni? Lahko imam vse, kar hočem? Sem lahko karkoli? To pa pomeni točno to: vse in karkoli, kar pomeni tudi vse slabo, negativno, škodljivo, temno. Nekateri imajo zavestno take želje in kaj ni tudi njim ta stavek, ta resnica lep izgovor za to postati? Nekaj ljudi mi je reklo, da nek tak podoben stavek tudi v Alamutu, ki ga sicer nisem bral (če se ne motim je ta: nič ni resnično, vse je dovoljeno).

No, nisem a priori proti temu načinu, rad bi samo opozoril, da je do neke mere nevaren, poleg tega je odličen priliv olja na ogenj ega za uresničevanje sebičnih želja. x^x

Sem kar nekaj časa razmišljal o tem.

Ali se ne rodi vsak človek dobrega srca? Ali nismo vsi daleč spodaj, v svojem bistvu enaki? Ali niso glavni krivec za negativnost v Svetu ravno POTLAČENE ŽELJE, potlačeni potenciali? (Kar so religije tako fantastično upeljale..)
In ta dokumentarec, ti pravi, da lahko vse to postaneš, da zahteva le nekaj truda. Da tisto o čemer sanjaš, da lahko to tudi postaneš. V človeku, ki ni zakompleksan, ni prostora za negativnost.

Imaš pa prav, če nekdo kar tko vn pobere stavka "nič ni resnično, vse je dovoljeno" ali "you can be, have or do anything you want" lahko res obrne v negativno. Ampak, tak človek je tako ali tako že močno krenil iz svoje poti, tko da to nebi kaj bistveno prililo ognja k njegovi negativnosti. Mogoče pa, ko bi šel raziskovat kaj to pomeni, bi kaj uvidel...

Je pa nasplošno dokumentarec izjemno pozitiven - se strinjam. Tudi ni toliko udarjen na materialne dobrine. Tudi pove, da lahko imaš še toliko vsega, pa ne boš našel notranjega miru. Kar nekajkrat povdarijo, da je pot od notranjosti proti zunanjosti - in ne obratno.

Pa ni važno kdo so snovalci. Ne, niso neki "duhovni mojstri", so pa ljudje, ki so več kot uspešno premagali svoje stiske. Vedo pač "stopnjo, dve" več od večine, in to je dovolj. "Rim ni bil zgrajen v enem dnevu", prav tako se človeštvo v enem letu ne bo razsvetljilo. Počasi in vztrajno, kam bi hiteli - saj hiteti se niti ne da, ker za to znanje je potreben čas in vsak mora priti posebej do njega, hitenje bi pa pomenilo vsiljevanje.. Uživajmo ob tem kar nastaja.

Bi pa tebe osebno vprašal - pa še marsikoga na tem forumu. Vse to, kar je v dokumentarcu in v ostalih knjigah pravite, da že veste. Pa s tem tudi živite? Je to del vašega vsakodnevnega življenja? Naredite kaj na tem, da vse to udejanite? Ali pa vas STRAH premaga, in si nič ne upate, ker se bojite neuspeha?
To so vprašanjea, ki bi si ga moral vsak posebej zastavit....
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#53 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. december 2006, 21:57

joana:

Drži, da je v bistvu vedno tako, kot baje naj bi bilo. Ampak a to pomeni, da moramo mirno prenašati razne pizdarije in nič reči, če vidimo, da nekaj ni v redu? Bom videl, da nekdo pred mojimi očmi pretepa otroka in bom tiho in si rekel: "Saj je tako, kot mora biti; je že tako, da mora biti otrok tepen."?!

Nisem se ustrašil. Samo razmišljam in prikazujem še drugo plat in ne padam na ta film, češ kako je uau. Kot sem že rekel sicer: moram ga še gledati.

Ne gre za to, da je grozljivka v mojih očeh -- grozljivka je njegovo življenje. Vprašaj ga in naj ti iskreno odgovori.



Sprehajalec
:

Človek je sestavljen iz več delov, iz več ravni, fizične, vitalne, umske, itd. Vsaka hoče živeti in se udejaniti v svetu, predvsem pa vsaka hoče biti glavna in ukazovati ostalim delom. Ta stavek, da je lahko vsakdo, karkoli hoče, je nevaren v toliko, ker dá vsem tem ravnem opravičilo njihovega prekomernega udejanjanja, ne vodi pa v pravilno udejanjanje, razvijanje in življenje teh ravni.

Ne gre toliko za to, da bi že skrenjenim s poti prililo olja, temveč da spelje s poti tiste, ki hodijo relativno v redu.

Kar sem se naučil iz knjig in iz življenja, živim vsak dan, vedno globlje.
Possible—but highly unlikely.

#54 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. december 2006, 01:10

torej za filmom stojijo verjetno razne uspesne osebe, med katerimi je tudi Joe Vitale , eden od najuspesnejsih ljudi na podrocju mreznega marketinga ipd... :vio: x;)x ..
secret...

tole pa je prava izvirna stran: whatisthesecret.tv

Res ni vse črno, a samo zato, ker tebi ni grozljivka, ne pomeni, da tudi drugje ni. Reči to nekomu, ki vsak dan brska po smeteh, da preživi.

Sem raje optimističen kot pesimističen glede sveta in življenja, še raje samo mističen, a dejstva so dejstva in ta niso prijetna. Kar vidim, nima veze z mojim mnenjem.

Pri tej poplavi "duhovnosti" dandanes je največji problem, da kao že skoraj vsi vse vedo. Preberejo eno knjigo in že pripravljajo tečaje o tem in onem. Sprašujem se, kdo je v ozadju tega filma, pod vprašaj postavljam njihovo verodostojnost in namen. Sicer si ga bom te dni ogledal in bom lahko več komentiral.



#55 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 5. december 2006, 08:29

torej za filmom stojijo verjetno razne uspesne osebe, med katerimi je tudi Joe Vitale , eden od najuspesnejsih ljudi na podrocju mreznega marketinga ipd... :vio: x;)x ..
secret...

tole pa je prava izvirna stran: whatisthesecret.tv

Zakaj pa ne? Samo zato, ker mrežni marketing pri nas ne laufa, to ne pomeni... Hočem reči, pa menda nisi hotel namigniti, da je on neki... "zvitež", na tak ali drugačen način človek z negativnim predznakom?

Sem kar nekaj časa razmišljal o tem.

Ali se ne rodi vsak človek dobrega srca? Ali nismo vsi daleč spodaj, v svojem bistvu enaki? Ali niso glavni krivec za negativnost v Svetu ravno POTLAČENE ŽELJE, potlačeni potenciali? (Kar so religije tako fantastično upeljale..)
In ta dokumentarec, ti pravi, da lahko vse to postaneš, da zahteva le nekaj truda. Da tisto o čemer sanjaš, da lahko to tudi postaneš. V človeku, ki ni zakompleksan, ni prostora za negativnost.

Imaš pa prav, če nekdo kar tko vn pobere stavka "nič ni resnično, vse je dovoljeno" ali "you can be, have or do anything you want" lahko res obrne v negativno. Ampak, tak človek je tako ali tako že močno krenil iz svoje poti, tko da to nebi kaj bistveno prililo ognja k njegovi negativnosti. Mogoče pa, ko bi šel raziskovat kaj to pomeni, bi kaj uvidel...

Je pa nasplošno dokumentarec izjemno pozitiven - se strinjam. Tudi ni toliko udarjen na materialne dobrine. Tudi pove, da lahko imaš še toliko vsega, pa ne boš našel notranjega miru. Kar nekajkrat povdarijo, da je pot od notranjosti proti zunanjosti - in ne obratno.

Pa ni važno kdo so snovalci. Ne, niso neki "duhovni mojstri", so pa ljudje, ki so več kot uspešno premagali svoje stiske. Vedo pač "stopnjo, dve" več od večine, in to je dovolj. "Rim ni bil zgrajen v enem dnevu", prav tako se človeštvo v enem letu ne bo razsvetljilo. Počasi in vztrajno, kam bi hiteli - saj hiteti se niti ne da, ker za to znanje je potreben čas in vsak mora priti posebej do njega, hitenje bi pa pomenilo vsiljevanje.. Uživajmo ob tem kar nastaja.

Bi pa tebe osebno vprašal - pa še marsikoga na tem forumu. Vse to, kar je v dokumentarcu in v ostalih knjigah pravite, da že veste. Pa s tem tudi živite? Je to del vašega vsakodnevnega življenja? Naredite kaj na tem, da vse to udejanite? Ali pa vas STRAH premaga, in si nič ne upate, ker se bojite neuspeha?
To so vprašanjea, ki bi si ga moral vsak posebej zastavit....

Bolj se ne bi mogla strinjati s tabo, Sprehajalec.
Tukaj smo pač spet pri tem vprašanju za koga je kozarec na pol poln oziroma na pol prazen. Midva vidiva očitno na pol polnega x;)x .
Glede tvojega vprašanja: jaz sem ta koncept nekako kar začela sama od sebe živeti. Že zelo dolgo nazaj, ne da bi mi kdo to pripovedoval. Potem sem poskusila tole razložiti svojim bližnjim, kadar jim ne gre vse tako kot je treba, pa to ni tako enostavno. Zato je ta dokumentarec tako dobrodošel!
Odličen je.

#56 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 5. december 2006, 08:48

joana:

Drži, da je v bistvu vedno tako, kot baje naj bi bilo. Ampak a to pomeni, da moramo mirno prenašati razne pizdarije in nič reči, če vidimo, da nekaj ni v redu? Bom videl, da nekdo pred mojimi očmi pretepa otroka in bom tiho in si rekel: "Saj je tako, kot mora biti; je že tako, da mora biti otrok tepen."?!

Nisem se ustrašil. Samo razmišljam in prikazujem še drugo plat in ne padam na ta film, češ kako je uau. Kot sem že rekel sicer: moram ga še gledati.

Ne gre za to, da je grozljivka v mojih očeh -- grozljivka je njegovo življenje. Vprašaj ga in naj ti iskreno odgovori.

Sprehajalec
:

Človek je sestavljen iz več delov, iz več ravni, fizične, vitalne, umske, itd. Vsaka hoče živeti in se udejaniti v svetu, predvsem pa vsaka hoče biti glavna in ukazovati ostalim delom. Ta stavek, da je lahko vsakdo, karkoli hoče, je nevaren v toliko, ker dá vsem tem ravnem opravičilo njihovega prekomernega udejanjanja, ne vodi pa v pravilno udejanjanje, razvijanje in življenje teh ravni.

Ne gre toliko za to, da bi že skrenjenim s poti prililo olja, temveč da spelje s poti tiste, ki hodijo relativno v redu.

Kar sem se naučil iz knjig in iz življenja, živim vsak dan, vedno globlje.

Ali boš posegel vmes, ko nekdo tepe otroka, je odvisno od tega, ali si:
- dovolj pogumen za kaj takega
- dovolj nor za kaj takega
Ker se bo verjetno zgodilo dvoje:
- mogoče x?x ga bo tisti nekdo prenehal tepsti za tisti čas, ko bo pod budnim očesom tebe ali pa koga drugega in s svojim početjem nadaljeval, ko ne bo opazovalcev, takrat pa toliko bolj, ker je imel mulc pač tako srečo, da ga je prej nekdo vzel pod okrilje, kar bo samo še prililo olja na jezo
- prelomil bo na pol še tebe, ker se vtikaš v stvari, ki se te domnevno nič ne tičejo

Vse se da tako obrniti, da ti ustreza, tudi vprašanje krivic. Zdi se mi logično, da jih popravljamo, če je to v naši moči. In mislim, da to ni bilo niti vprašanje.

Kakšen je film, ali je uau ali ne, boš vedel, ko ga boš pogledal. Ne vem, na podlagi česa sploh pišeš o njem sedaj. x?x x?x x?x To je kot z Alamutom, ki ga nisi prebral? x;)x

Če bi tistega, ki brska po smeteh, vprašala kakšno je njegovo življenje, bi me verjetno debelo pogledal in me poslal v rit. In imel bi popolnoma prav. S tem, da je njegovo življenje grozljivka, se težko strinjam, ker verjetno to ni odvisno samo od tega kar vidimo. Ničesar ne veš o občutkih tistega človeka, ne veš zakaj je z njim tako kot je. Sklepati zgolj z videza stvari je tako nezadostno. Sploh pa govoriti o grozljivkah... zame je recimo to tvoj način razmišljanja, videnja stvari, ki jih še sploh ne poznaš, pa že dvomiš o njih. Ampak ti se s tem načinom razmišljanja očitno dobro znajdeš, dobro ti služi in zakaj bi torej jaz razmišljala o njegovi grozljivosti? Tvoje razmišljanje je tako kot je in šele ko bo postalo grozljivo zate, boš nekaj spremenil, kajne? Moje opažanje je pa, kot tvoje v primeru brezdomca, popolnoma nepomembno.

Sploh pa... koliko ljudi, ki vidijo take in podobne "grozljivke" je tako dobrih, da vzame te ljudi k sebi domov in jim postreže z dostojno pijačo in hrano, jim nudi prenočišče,... x?x x?x x?x

Se samo delati dobre in čuteče na forumih in teoretično je tako enostavno napram resničnemu ukrepanju.

#57 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. december 2006, 10:40

Ravno obratno! x8Dx
(sicer pa mrezni marketing pri nas tudi laufa, hvalabogu; oz. laufa verjetno povsod; ker se povsod najdejo ljudje, ki razumejo kaj MM sploh pomeni;
morda pa je stevilo odvisno le, glede na to, kako mocna je druzba s svojimi vzorci, ki vpliva na stevilo teh posameznikov...)
In ta film je skoraj 100% produkt prav takih odprtih oseb, ki se ukvarjajo z MM.
- Logicno... prav ti imajo velikokrat nalogo, da ljudem prinasajo moznost, da ponovno vidjo, zelijo in predvsem sanjajo!! Da se zbudijo iz otopelosti in pricnejo ponovno verjeti, da svoje sanje, male ali velike zelje, ljubezni, whatever lahko zivijo, tukaj in sedaj. Ampak, a ves, ze to, da se sosed zbudi, je drugega soseda motilo, in rajsi je iskal negativnosti kakor videl dobro. Vzroki pa so seveda razlicni... strah, dolga otopelost, depresija, nevednost in s tem nerazumljivost in seveda globoko zakoreninjeni druzbeno-socialni vzorci razmisljanja. Kritika in kontrola sta verjetno pac obliki ega, ki se izrazata skozi zenki princim posameznika.

Verjetno vse kar je clovek ustvaril, ima neke pomanjkljivosti. Mar se je vedno vredno ukvarjati z njimi...

Zakaj pa ne? Samo zato, ker mrežni marketing pri nas ne laufa, to ne pomeni... Hočem reči, pa menda nisi hotel namigniti, da je on neki... "zvitež", na tak ali drugačen način človek z negativnim predznakom?
...



#58 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. december 2006, 11:35

torej za filmom stojijo verjetno razne uspesne osebe, med katerimi je tudi Joe Vitale , eden od najuspesnejsih ljudi na podrocju mreznega marketinga ipd... :vio: x;)x ..
secret...

tole pa je prava izvirna stran: whatisthesecret.tv

Ojoj, potem je že skoraj vse povedano.

To so tisti biznizmeni, ki zlorabljajo duhovnost, samo da povečajo dobiček? Res dobri ljudje. To je po moje duhovni in življenjski kriminal, sploh to mrežno sranje, ki je običajna piramida le nekoliko drugače prikazana. :xx!: Sem se že srečal s temi ljudmi in vem kako in zakaj delujejo.
Possible—but highly unlikely.

#59 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 5. december 2006, 11:39

Ojoj, potem je že skoraj vse povedano.

To so tisti biznizmeni, ki zlorabljajo duhovnost, samo da povečajo dobiček? Res dobri ljudje. To je po moje duhovni in življenjski kriminal, sploh to mrežno sranje, ki je običajna piramida le nekoliko drugače prikazana. :xx!: Sem se že srečal s temi ljudmi in vem kako in zakaj delujejo.

alan....boriš se proti polovici sveta....v svojih razmišljanjih.....in vidiš samo polovico njegove enosti x:Dx a te noben mojster ni učil sprejemanja x:)x

#60 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. december 2006, 11:45

alan....boriš se proti polovici sveta....v svojih razmišljanjih.....in vidiš samo polovico njegove enosti x:Dx a te noben mojster ni učil sprejemanja x:)x

Seveda me je učil sprejemanja. In tudi dejansko sprejemam, da je tako kot je. Pa vendar sprejemanje ni pristajanje in ni nujno strinjanje. Če bi bilo tako, potem bi morali vsi utihniti in dovoliti, da se dogaja vse, zakoni bi bili nesmiselni in sploh bi nastal totalen kaos.
Possible—but highly unlikely.

#61 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 5. december 2006, 11:52

Seveda me je učil sprejemanja. In tudi dejansko sprejemam, da je tako kot je. Pa vendar sprejemanje ni pristajanje in ni nujno strinjanje. Če bi bilo tako, potem bi morali vsi utihniti in dovoliti, da se dogaja vse, zakoni bi bili nesmiselni in sploh bi nastal totalen kaos.

zakoni so nesmiselni...in totalni kaos je že zdaj.....s sprejemanjem sem mislil nevtralni pogled na vse in nič....seveda....brez borbe v svojih mislih....šele takrat lahko usmerjaš svojo energijo tja....kjer si mislil da boš z njo nekaj spremenil....mislim....da sem nekje prebral...da eni temu pravijo modrost x:)x

#62 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 5. december 2006, 12:42

včasih te je malo težko razumet.....al pa sam sebe ne razumem dobro x:)x

#63 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 5. december 2006, 16:02

Ravno obratno! x8Dx
(sicer pa mrezni marketing pri nas tudi laufa, hvalabogu; oz. laufa verjetno povsod; ker se povsod najdejo ljudje, ki razumejo kaj MM sploh pomeni;
morda pa je stevilo odvisno le, glede na to, kako mocna je druzba s svojimi vzorci, ki vpliva na stevilo teh posameznikov...)
In ta film je skoraj 100% produkt prav takih odprtih oseb, ki se ukvarjajo z MM.
- Logicno... prav ti imajo velikokrat nalogo, da ljudem prinasajo moznost, da ponovno vidjo, zelijo in predvsem sanjajo!! Da se zbudijo iz otopelosti in pricnejo ponovno verjeti, da svoje sanje, male ali velike zelje, ljubezni, whatever lahko zivijo, tukaj in sedaj.

:palec: :palec: :palec: x:Dx

zakoni so nesmiselni...in totalni kaos je že zdaj.....s sprejemanjem sem mislil nevtralni pogled na vse in nič....seveda....brez borbe v svojih mislih....šele takrat lahko usmerjaš svojo energijo tja....kjer si mislil da boš z njo nekaj spremenil....mislim....da sem nekje prebral...da eni temu pravijo modrost x:)x

Bravo! :palec: xokx

#64 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. december 2006, 19:28

Da, in prav VSI so si med seboj enaki.... vsi so bad, in vsi mislijo samo na denar (kaksen ogromen zlocin) in vsi rajsi posedajo po kavarnah in se pogovarjajo z ljudmi, se ukvarjajo z druzino, prijatelji, pisejo po forumih, potujejo, se ukvarjajo s hibiji, predavajo, ozavescajo, pomagajo ljudem, pomagajo sebi, druzini, ali karkoli pac, ipd... kakor da delajo v tovarni ali v pisarni 12 ur za majhen denar. Res so zlocinci pravi, ker imajo rajsi taksno zivljenje kakor nekdo iz tovarne ali pac nekdo, ki prodaja racunalnike za neko podjetje, ki ga placa 120.000 meseco neto in je zaradi tega precej nezadovoljen.
Res, ce ne delujes po utecenem sistemu vecine, si pravzaprav po tvoje zlocinec al kako...!?
In res, dandanes prav noben prodajalec na svetu ne zlorablja duhovnosti sebi v prid, razen tistih prodajalcev, ki ti pocnejo v skopu podjetja, ki trzi svoje produkte na nacin MM. x:Dx .... Da, res.... samo oni zlorabljajo duhovnost :C:

... sorry, malo sem cinicno odreagiral nad tvojim komntarjem... ker si pac tako zelo poskatlal, razvrstil po predalckih dolocene ljudi oz. to kar pac pocnejo, ker bodisi verjamemo v svoje sanje in moznost, da jih uresnicijo, bodisi da si enostavno zelijo pomagati tudi drugim, bodisi, da verjamemo v to o cemer informirajo druge ljudi - produkte, bodisi, da zelijo obogateti in ziveti drugace kakor vecina ali kot so ziveli dosedaj.... in to je po tvoje zlocin in VSI ti ljudje izrabljajo duhovnost zato, da bi bili bolj bogati al kako?? , obenem pa si spregledal dejansko delovanje celotnega sistema, ki ne deluje dosti drugace, in celo se dosti dosti manj clovesko pravzaprav.

Ce ti povem... po mojih izkusnjah, je ravno vecina duhovnezev najbolj mahnjena na denar in najbolj materialisticno usmerjena... in ravno ti najveckrat uporabljajo duhovnost v egoisticne namene... po drugi strani, pa je ze sam stavek in ta trditev povsem nelogicna in nerazumljiva.. kajti duhovnosti ne mores uporabljati bilo kako.... x:o)x obstaja devocija, ki preprecuje zlorabljanje. Glede samega zlorabljanja, pa itak vemo ze iz zgodovine da je vedno bila, predvsem pa zelo vidna politicnih vodah. Tam se pomoje 'duhovnost' (ali kakor pravis) najbolj zlorablja. V tem primeru razumem besedo 'duhovnost' enostavno kot lepo besedicenje, brez resnicne namere izpeljati jih in prenesti v ta svet, jih ziveti.

Ves kaj je velikokrat veliak tezava 'duhovnezev', da is ne priznajo, da si zelijo denar! da so materialni. in zaradi tega, ker sami svojo zeljo in moznosti zatirajo, obsojajo tiste, ki jim materialnost pomeni en od nacinov kako zevest prenesti v materialni svet. In prav zato toliko 'duhovnezev' v materialnem svetu ni zelo uspesnih, kakor tistih, ki pravzaprav duhovnost ne vlacijo po ustih v vsaki drugi besedi.

In ce nekdo poveca svoj dobicek na podlagi takega filma kot je pac tale o katerem v tej temi govorimo in, ce zaradi tega posledicno pomaga se mnogim ostalim; potem tudi v tem ne vidim prav 0 slabega :vio: Cetudi pomaga sam sebi, ce si resnicno pomaga.. ali pa ce se samo uci, ozavesca, se povezuje, ustvarja in kreira nekaj novega v tem svetu, ...
Morda bistveno vprasanje je, ali v resnici mi sami privoscimo drugim ljudem, da so bogati, srecni, veseli, pametni, boljsi od nas, pogumni, zmagoviti, nadarjeni, velicastni, bozanski, uspesni, imajo materilane in drueg ugodnosti o katerih mi sami milsimo, da so nam nedosegljive, ipd.. ... ali jim res? Ali ni res, da pravzaprav za tem biva ravno nasa zavist, nas strah pred novim, drugacnim, nerazumljivim...?
In mar to (pac delo, ki ga nekdo opravlja, recimo v podjetju, ki trzi preko nacina MM) ni pravzaprav samo ena izmed mnogih poti... ?

In seveda, da, jaz odkrito priznam, da sem (po tvoje) zlorabljal 'duhovnost' za pridobivanje materialnih dobrin. :8):
Jsno pa nam je, da se lubezni ne da zlorabiti, temvec se lahko zlorabi samo skozi prazne besede... in prav te lahko slisis od prodajalca nekih elektronskih aparatov v neki trgovini z racunalnisko opremo, ki je probal prodati pac tisto, cesar imajo najvec na zalogi, kakro nekdo, ki po povedal, da nek obesek priklicuje angelske energije, ki te scitijo pred vsem hudim, kakor nekdo, ki je hotel prodati neke dodatke prehrani in dela za neko podjetje, ki trzi na nacin MM.
Milsim, da bistvene razlike pac nim, kajne; in zato se zdalec pomoje ni utemeljeno metati VSE ljudi v isti kos! Dokler nekdo deluje po svoji vesti, pa ceprav prodaja macka v zaklju (kar se lahko dejansko tudi zgodi), na nek nacin ni gresil, temvec je nekaj pocel z dobrim namenom.



Ojoj, potem je že skoraj vse povedano.

To so tisti biznizmeni, ki zlorabljajo duhovnost, samo da povečajo dobiček? Res dobri ljudje. To je po moje duhovni in življenjski kriminal, sploh to mrežno sranje, ki je običajna piramida le nekoliko drugače prikazana. :xx!: Sem se že srečal s temi ljudmi in vem kako in zakaj delujejo.



#65 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. december 2006, 19:40

Da, in prav VSI so si med seboj enaki.... :sori: vsi so bad, in vsi mislijo samo na denar (kaksen ogromen zlocin) in vsi rajsi posedajo po kavarnah in se pogovarjajo z ljudmi, se ukvarjajo z druzino, potujemo, hobiji, s predavanji, ozavescanjem, pomcjo ljudem, ali karkoli pac, ipd... kakor da delajo v tovarni 12 ur za sitne pare. Res so zlocinci pravi, ker imajo rajsi taksno zivljenje kakor nekdo iz tovarne ali pac nekdo, ki prodaja racunalnike za neko podjetje, ki ga placa 120.000 meseco neto in je zaradi tega precej nezadovoljen. Res, ce ne delujes po utecenem sistemu vecine, si pravzaprav po tvoje zlocinec al kako...
In res, dandanes prav noben prodajalec na svetu ne zlorablaj duhovnosti sebi v prid, razen tistih prodajalcev, ki ti pocnejo v skopu podjetja, ki trzi svoej produkte na nacin MM. x:Dx Da, res....
... sorry, malo sem cinicno odreagiral nad tvojim komnetarjem... ker si pac tako zelo poskatlal, razvrstil po predalckih dolocene ljudi, obenem pa spregledal dejansko delovanje celotnega sistema, ki ne deluje dosti drugace, in celo se dosti dosti manj clovesko pravzaprav.

Saj ni problem, lahko me pošlješ tudi v kurac. Vem, da sem tečen in izpadem enostranski. Samo se mi ne ljubi v vsak post pisati dolge razprave, samo da zajamem na vse možne načine celoto. Zato povem del, po navadi tistega nasprotnega od pričakovanega.

To je to. Bom pa gledal film z veliko rezerve zaradi novice, da naj bi imeli prste vmes propagandisti mrežnega marketinga.
Possible—but highly unlikely.

#66 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. december 2006, 20:07

tut prou. sam v cem je fora?? :inocent: mislm, a sam zato da bo drugac kt bi recimo mislila vecina al kaj? :sori:
hm... ok, sej fajn da se mal ljudje razpisemo.. sam meni to bolj zveni kot provociranje. :sori:

sej, glih u tem je spet point, kar sm ti pisal. Seveda lahko razmisljas kakor zelis, imas pravico; in tudi nocem spreminjati tvojega mnenja, pravzaprav verjetno te pravice sploh nimam... in ker je pac moja resnica drugacna in zame niso vsi ljudje, kateri delajo za podjetja, ki trzijo preko MM sistema pac 'slabi', napisem proti argumente x^x
Ker ravno v tem je point; da obsojas, obsojas tiste, ki delajo za podjetja, ki trzijo preko MM sistema. Obenem pa nas ped nosom odirajo dosti bolj v vsakdanjem zivljenju.

In spet neke vrsta iluzija... nekdo ki je duhovno osvescen nikakor ne more biti uspesen MM voditelj al kaj??? :sori: Kaj pa mislis, da so duhovno uspesni samo tisti, ki v sarijih sedijo in molijo? Velika vecina morda celo dosti manj.
Kaksen smisel ima duhovnost, ce je je ne prizemljimo?! - Nikakrsnega!
In skoraj vse kar ljudje pocnemo, skoraj vse dejavnosti, poklici, hobiji, udejstvovanja, kreativnosti ipd... v prav vsem se da doprinesti v svetu luc, svetoloba, zavest in prizemljiti tako imenovano 'duhovnost'. Nacin trzenja po sistemu MM v tem ni nikakrsna izjema.

#67 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 5. december 2006, 20:30

Zato povem del, po navadi tistega nasprotnega od pričakovanega.

To je to. Bom pa gledal film z veliko rezerve zaradi novice, da naj bi imeli prste vmes propagandisti mrežnega marketinga.

Torej samo rad nasprotuješ, če prav razumem. Zanima te, kakšne bodo reakcije. x?x Verjetno si še zelo mlad.

Kaj pa o mrežnem marketingu, si se dobro pozanimal ali je tudi s tem tako kot z dokumentarcem in ostalim, česar nisi prebral in gledal, pač pa pišeš kar tako po občutku, ki ti ga daje delček celote?
x?x :blink: x?x

#68 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. december 2006, 20:46

Torej samo rad nasprotuješ, če prav razumem. Zanima te, kakšne bodo reakcije. x?x Verjetno si še zelo mlad.

Ne, ne gre zgolj za prazno provociranje. Je res provokacija do ene mere, vendar z namenom. In ta namen ni radovednost. Reakcije pa so tako zelo predvidljive, da je že kar problematično. Tu pa tam me kakšen/kakšna vseeno preseneti.

Kaj pa o mrežnem marketingu, si se dobro pozanimal ali je tudi s tem tako kot z dokumentarcem in ostalim, česar nisi prebral in gledal, pač pa pišeš kar tako po občutku, ki ti ga daje delček celote?
x?x :blink: x?x

Seveda sem se pozanimal o mrežnem marketingu, sem bil tudi na tistih njihovih odpičenih seminarjih. Gre samo za mentalno posiljevanje in šponanje s krajo iz raznih duhovnih in kvaziduhovnih knjig, samo zato, da bi tisti na vrhu mrežne piramide čim več zaslužili na račun drugih. Ja, tudi v vsakdanjem življenju gre za enak princip, a je vsaj do ene mere iskren. Tam pa lažejo, da ne gre za piramido, da je to nekaj revolucionarno novega in boljšega, a prvi ima največji zaslužek; potencialnih ljudi, na katerih bi novi prišleki lahko zaslužili, je vse manj ali jih praktično ni več. V določenem okolju se pač tak potencial hitro izčrpa. Na seminarjih pa perejo možgane in nabijajo, da je kao vse mogoče.

Že sama reklama filma me je zmotila, ker sem začutil podoben špon, pompoznost, brez skromnosti. Upam, da se motim, ker sicer je dobro širiti duhovna znanja ljudem in to podpiram, samo mora biti na "pravilen" način (glede na situacijo in z upoštevanjem čimveč značilnostmi, [čim bolj] celostno). Je pa tudi poreklo znanj pomembno.

Če gre po sreči, ga bom gledal še danes ali jutri, vsekakor ta teden.
Possible—but highly unlikely.

#69 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 6. december 2006, 09:08

Že sama reklama filma me je zmotila, ker sem začutil podoben špon, pompoznost, brez skromnosti. Upam, da se motim, ker sicer je dobro širiti duhovna znanja ljudem in to podpiram, samo mora biti na "pravilen" način (glede na situacijo in z upoštevanjem čimveč značilnostmi, [čim bolj] celostno). Je pa tudi poreklo znanj pomembno.

Če gre po sreči, ga bom gledal še danes ali jutri, vsekakor ta teden.


Prav prav, Alan. Samo ne razumem kaj bi rad rekel s to skromnostjo, ki jo kar naprej poudarjaš, in pa "pravilnim" načinom. Kakšno skromnost bi si želel v tej reklami in kakšen bi bil pravilen način?

#70 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 6. december 2006, 09:34

Prav prav, Alan. Samo ne razumem kaj bi rad rekel s to skromnostjo, ki jo kar naprej poudarjaš, in pa "pravilnim" načinom. Kakšno skromnost bi si želel v tej reklami in kakšen bi bil pravilen način?

Bom odgovoril, ko pogledam film. x^x
Possible—but highly unlikely.

#71 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 6. december 2006, 13:38

Unis, ZELO DOBER post :palec: :palec: :palec:
Se popolnoma strinjam xyesx xyesx xyesx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#72 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 7. december 2006, 02:18

Kaksen pa je torej tvoj namen provociranja torej? Se ti to zdi 'zdravo' pocetje, al pac bolj karmicne sorte? x;)x

Seveda. Vse v 1 koš. x;)x Temu pravimo tudi cinizem.

Ali imas izkusenje v MM ? :8):

Ali lahko kakorkoli tvoje stavke, ki sem jih obarval rdece utemeljis teoreticno in prakticno?

Ce si dejansko dozivel kaj takega kar si pisal o MM, oz. si si ustvaril na podlagi nekih osebnih izkusenj ali pripovedi drugih ljudi, branja, whatever... lahko povem, da imam jaz podobne kakor ravno obratne izkusnje. Torej podobne kakor ti, kakor tudi zelo drugacne.

Vsak posel, kakor tudi posli, ki se trzijo na nacin MM, delujejo po nekem sistemu. In sistemi se med seboj razlikujejo tako, da je tvoja trditev glede na moje poznavanje omejena in laicna (beri tvoje rdece obarvane komentarje). Zal je zato nadaljna komunikacija o MM ipd... s teboj z mojega gledisca zelo neracionalno pocetje.


Ne, ne gre zgolj za prazno provociranje. Je res provokacija do ene mere, vendar z namenom. In ta namen ni radovednost. Reakcije pa so tako zelo predvidljive, da je že kar problematično. Tu pa tam me kakšen/kakšna vseeno preseneti.

Seveda sem se pozanimal o mrežnem marketingu, sem bil tudi na tistih njihovih odpičenih seminarjih. Gre samo za mentalno posiljevanje in šponanje s krajo iz raznih duhovnih in kvaziduhovnih knjig, samo zato, da bi tisti na vrhu mrežne piramide čim več zaslužili na račun drugih. Ja, tudi v vsakdanjem življenju gre za enak princip, a je vsaj do ene mere iskren. Tam pa lažejo, da ne gre za piramido, da je to nekaj revolucionarno novega in boljšega, a prvi ima največji zaslužek; potencialnih ljudi, na katerih bi novi prišleki lahko zaslužili, je vse manj ali jih praktično ni več. V določenem okolju se pač tak potencial hitro izčrpa. Na seminarjih pa perejo možgane in nabijajo, da je kao vse mogoče.

Že sama reklama filma me je zmotila, ker sem začutil podoben špon, pompoznost, brez skromnosti. Upam, da se motim, ker sicer je dobro širiti duhovna znanja ljudem in to podpiram, samo mora biti na "pravilen" način (glede na situacijo in z upoštevanjem čimveč značilnostmi, [čim bolj] celostno). Je pa tudi poreklo znanj pomembno.

Če gre po sreči, ga bom gledal še danes ali jutri, vsekakor ta teden.



Da, res! Jaz tako mislim. x^x Morda ti ali kdo drug drugace.
Da, tvoj nacin. In vsakdo ima svojo resnico kajne... x;)x konec koncev ze to, da se postavi(mo) nad to, je na nek nacin morda omejevanje drugih; in to, da deli(mo) prakticne nasvete, ker pac ti/mi/vi/oni/... vanje verjames je tudi lahko omejevanje, nesvoboda... in temu itak ne bi blo kraja, ce se lotimo filozofirat ane x;)x

Kdo (ti) da smisel, si odgovori sam, ce zelis seveda, kajti jaz ti tega verjetno ne morem povedati tako, da bos razumel (v sebi). Sam um pa itak razume po njegovo. Prav tako, pa tudi ti meni ne mores povedati 'kdo' da smisel, ter ali je smisel duhovnosti v tem, da jo prizemljujemo ali ne. Konec koncev bi se najprej morali dotakniti vprasanja razumevanja in pomena duhovnosti ze kot samega pojma, besede, vsebine, ... in ob tem zavedanju in pojmovanju, ki ga imam jaz, se vedno milsim, da je 'bistvo' duhovnosti oz. ce se bolje izrazim njen namen je v tem, da jo prizemljujemo.

Duhovnost mora imeti smisel.( a res ? kdo da smisel? ;))No, pa da te prizemljim na na moj način....



#73 Sprehajalec

Sprehajalec
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 320

Objavljeno: 11. december 2006, 17:17

No ste si že pogledali, kakšno novo mnenje... x:)x
"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski
"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain
"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose
Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?
- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.
Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

#74 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 12. december 2006, 09:18

Mogoče je Alanu težko priznati, da se je zmotil oziroma prenaglil, ker je sodil ne da bi prej videl? x?x xDDx

#75 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. december 2006, 00:17

Mogoče je Alanu težko priznati, da se je zmotil oziroma prenaglil, ker je sodil ne da bi prej videl? x?x xDDx

Nič mi ni težko priznati, ko je treba priznati. x^x Tukaj nimam kaj: filma/dokumentarca nisem gledal v celoti, samo nekaj minut na začetku pa me je premagal dolgčas ob gledanju. Sem še malo klikal naprej, da vidim, če bodo vendarle povedali še kaj, pa je skozi samo nakladanje o zakonu privlačnosti.

Temu zakonu ne oporekam, ker je eden temeljnih zakonov življenja in prav nič skrivnosten -- vsakdo z vsaj malo inteligence ga spozna. Predstavljeno pa je točno tako, kot sem pisal na začetku. Prav tisti ameriški špon -- uresničite svoje sanje, saj je to vaša naravna pravica! In spet ne morem oporekati temu, ker je to res, pa vendar se sprašujem po namenu, s katerim je to izrečeno. Ni mi všeč njihov način, brez globljega razumevanja tega zakona. Je zelo podobno "pozitivnemu" razmišljanju. Če smo polni negative znotraj in se s tem ne želimo soočiti, kaj nam bo pomagalo pozitivno razmišljanje? Vse kar je znotraj nas, teži k uresničitvi in privablja situacije po tem zakonu, tudi če se tega ne zavedamo.

Torej, zdaj je film zunaj, vsi si pa bolj ali manj želimo določeno bogastvo. Me prav zanima, če se bo povečalo število milijonarjev in zmanjšalo število revežev, ker bomo vsi naenkrat "pozitivno" mislili. xrolleyesx

free: Je tudi nekaj cinizma v mojih besedah. V MM nisem delal, sem pa bil na seminarju in mi ni bilo v redu in mi je vseskupaj zgledalo utrgano. Doma me je skozi nekaj kuhalo in nenadoma sem spoznal, da mi intuicija kriči, naj se ne mešam v tisto bedarijo. In ni se mi samo zdelo utrgano -- tisti seminarji so dejansko utrgani.
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0