Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spraševanje mize


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
190 komentarjev na to temo

#1 violeta1

violeta1
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 13. november 2006, 01:54

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s spraševanjem mize. <<pred nekaj meseci sem z dvema prijateljicama šla na neko kmetijo, kjer imajo staro mizo, ki odgovarja na vprašanja. Nisem verjela, da je to res, vendar sem se sama prepričala, da se miza resnično dviga po naših vprašanjih. Vprašale smo jo po dejstvih, ki so nam znana - odgovori so bili pravilni, na vprašanja o prihodnosti pa ni vedno odgovorila pravilno. Kasneje smo gospodinjo, lastnico mize vprašale, kako miza deluje - ali gre za prisotnost duhov. Ona meni, da ne, da gre za energije.
Na internetu sem iskala informacije na temo table tipping, vendar je objavljeno dokaj skromno. Vesela bom vaših izkušenj in mnenj.

#2 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 13. november 2006, 06:23

Svašta x:Dx x:Dx x:Dx

Hm kam sm dau uno letečo preprogo x:Dx x:Dx x:Dx x:o)x

#3 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. november 2006, 15:23

Spraševanje mize! :lol:

Mogoče deluje, če gor narišeš vilinske simbole. Tudi ti po nekem čudežu baje odgovarjajo. x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#4 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 13. november 2006, 19:34

Deluje, deluje... x:Dx x:Dx :palec:
Jaz sem se enkrat že z mizo pogovarjal... x^x
In celo odgovarjala mi je... x:Dx
Samo kolikor se spomnim niso bili duhovi zraven... x:Dx xrolleyesx :vragec:
Ali pa... xnckrivx xg:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#5 Tipka

Tipka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 733

Objavljeno: 13. november 2006, 21:28

Svašta x:Dx x:Dx x:Dx

Hm kam sm dau uno letečo preprogo x:Dx x:Dx x:Dx x:o)x


Indigo :palec: xDDx


drugace za to mizo prvic slisim x:Dx pa sem mislila, da sem svetska zena xnckrivx x8Dx



Mojca

#6 mutti

mutti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 13. november 2006, 21:33

Violeta1 tudi jaz imam veliko iskušen gleda spraševanja o mizi,zelo velikokrat mizo sprašujem in ti moram povedati ,da dobim 99% pravilne odgovore.Namreč takšno mizo imam sama doma že kar nekaj let.
LP

#7 violeta1

violeta1
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 18. november 2006, 09:14

Hvala za vaša mnenja. Tudi sama nisem verjela, da se miza kar tako dviga brez fizične sile. Tudi, ko sem sama videla ta pojav, sem še rahlo dvomila in sem mislila, da je morda le kakšen mehanizem, ki to dviga - torej da gre za trik. Pa sem vprašala, ali imam morda doma takšno mizo, ki bi odgovarjala na vprašanja - odgovor je bil pritrdilen. Z nadaljnimi vprašanji sem prišla do tega, da je to povsem običajna klubska mizica, ki smo jo pred 40. leti kupili za v dnevno sobo. Precej let smo jo uporabljali, potem je nekaj let bila na podstrešju, sedaj pa jo imamo par let v ''kletnem salonu''. Na vprašanje, ali gre za kakšno posebno mizo s posebno ploščo, ki se vrti, lahko rečem, da ne - je povsem običajna miza, na 4 nogah, ki so na vrhnjo ploskev pritrjene z vijaki ali žeblji, na vhnji ploskvi pa je preko lesene podlage ''ultrapas'' - plastična snov, ki je bila moderna v tistih letih. S prijateljico sva sedli k mizi, poskusili s spraševanjem in zadeva je delovala - miza je odgovarjala na vprašanja. Če želi kdo preizkusiti, naj se mi javi.

Mutti, zanima me, kako sprašuješ mizo, da ti da pravilne odgovore. Ali jo lahko dvigaš sama, oz. koliko oseb je potrebnih, da se miza dvigne.

#8 Liu

Liu
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 18. november 2006, 20:04

svasta :eek: xrolleyesx
Uspeh je drznim zagotovljen!

#9 mutti

mutti
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 20. november 2006, 21:07

Spoštovana Violeta ,najprej se ti opravičujem,ker ti nisem takoj odgovorila ni me bilo doma.Zanima te,kako sprašujem mizo:,da ti povem za spraševanje mize morata biti vedno najmajn dve ali več oseb en sam je ne more dvignit biti morate sproščeni sprašuje naj vsak samo za sebe .Najprej položite roke čisto na rahlo na mizo eden od udeležencev naj mizo vpraša če je pripravljena na vprašanja .To vprašanje naj večkrat ponovi.Na začetko bo miza pričela pokati ,nato se bo dvignila,takrat lahko začnete spraševati (ne vsi hkrati,eden po eden;)Preden končate morate mizo vprašati,če lahko končate ,če vam da pritrdilni odgovor se zahvalite za odgovore,in končajte,če boste delali pravilno boste dobili 100%pravilne odgovore.
Še nekaj pišeš,da imaš mizo, in da je narejena iz vijakov naj ti povem,da takšna miza NE more delovati,kajti miza ne sme imeti nič kovinskega ,.Biti mora brez vijakov in samo zlepljena ,starost mize pa ni pomembna lahko je popolnoma nova .
Lep večer želim !

#10 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 20. november 2006, 21:10

Kaj ko bi organizirali Lunin Party, kjer bi dvigali mize?!

xpartyx xsurprisex
Possible—but highly unlikely.

#11 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 20. november 2006, 21:23

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s spraševanjem mize. <<pred nekaj meseci sem z dvema prijateljicama šla na neko kmetijo, kjer imajo staro mizo, ki odgovarja na vprašanja. Nisem verjela, da je to res, vendar sem se sama prepričala, da se miza resnično dviga po naših vprašanjih. Vprašale smo jo po dejstvih, ki so nam znana - odgovori so bili pravilni, na vprašanja o prihodnosti pa ni vedno odgovorila pravilno. Kasneje smo gospodinjo, lastnico mize vprašale, kako miza deluje - ali gre za prisotnost duhov. Ona meni, da ne, da gre za energije.
Na internetu sem iskala informacije na temo table tipping, vendar je objavljeno dokaj skromno. Vesela bom vaših izkušenj in mnenj.

hmm.. Res zanimiva zadeva. na tej kmetiji je morala biti tudi moja mačeha, ki sicer ne verjame v nikakrpne coprarije, pa je precej zaprepadena potem poročala, da ji je miza na znane reči pravilno odgovorila. Tko da res ne vem...

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#12 violeta1

violeta1
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 25. november 2006, 23:04

Mutti, hvala za informacije. V začetku decembra bom dobila okroglo mizico brez žebljev in jo bomo poskusile spraviti v lebdenje. Trenutno pa si nabiram znanje o seansah in pripravljam ''Luna party''.

#13 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 25. november 2006, 23:35

Mutti, hvala za informacije. V začetku decembra bom dobila okroglo mizico brez žebljev in jo bomo poskusile spraviti v lebdenje. Trenutno pa si nabiram znanje o seansah in pripravljam ''Luna party''.

:palec:
Jaz pridem. x;)x

#14 opat

opat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 12. december 2006, 07:02

Bil sem na rojstnem dnevu ene omare, ki je povabila stole in mizo.
Potem pa je od nekje prišel še pralni stroj.
Stoli so ves čas spraševali mizo s katero kremo si maže noge, da ima tako lepe.

AMEN

#15 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 12. december 2006, 08:23

Bil sem na rojstnem dnevu ene omare, ki je povabila stole in mizo.
Potem pa je od nekje prišel še pralni stroj.
Stoli so ves čas spraševali mizo s katero kremo si maže noge, da ima tako lepe.

AMEN


xsmx xsmx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#16 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 12. december 2006, 08:24

Kake mate. x:Dx :palec:

#17 joana

joana
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 300

Objavljeno: 12. december 2006, 09:14

Mutti, hvala za informacije. V začetku decembra bom dobila okroglo mizico brez žebljev in jo bomo poskusile spraviti v lebdenje. Trenutno pa si nabiram znanje o seansah in pripravljam ''Luna party''.

O bog! :eek:

#18 violeta1

violeta1
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 14. december 2006, 10:40

V človeški naravi je, da se tega, česar ne pozna, ali ne more razumeti, boji ali pa se temu smeji. Giordana Bruna so sežgali na grmadi, ker niso mogli sprejeti njegove trditve, da ni Zemlja središče vesolja.
Z lebdenjem in dviganjem ter spraševanjem miz so se ukvarjali predvsem spiritisti v Ameriki v drugi polovici 19. stoletja (sestri Fox - več o tem najdete v iskalniku pod table tipping ali table tapping). Res je težko razumeti, da se miza ali stol ali kakšen drugi predmet premika brez fizičnega učinka nanj. Več o tem najdete pod pojmom telekineza in psihokineza (telechinesis, psyhochinesis).
Če hoče kdo z iskrenim zanimanjem preizkusiti premikanje in spraševanje mize, se mi lahko javi.

#19 opat

opat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 14. december 2006, 13:05

Si slišal, da se premakne gora če prdnem?

#20 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. december 2006, 14:46

Če hoče kdo z iskrenim zanimanjem preizkusiti premikanje in spraševanje mize, se mi lahko javi.

Ja, mene zanima. Mogoče bom končno dobil odgovor o smislu življenja. A miza to ve? x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#21 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 14. december 2006, 15:02

Ja, mene zanima. Mogoče bom končno dobil odgovor o smislu življenja. A miza to ve? x:Dx


Ti ni že nekdo povedal kaj je smisel življenja?
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#22 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. december 2006, 15:12

Ti ni že nekdo povedal kaj je smisel življenja?

Kaj moraš vse sklepetat! :P

OK, bom preveril, če tudi miza to ve. Premikajoče mize so pač najinteligentnejša bitja v vesolju. x^x
Possible—but highly unlikely.

#23 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 15. december 2006, 18:09

Ok. če ni nenavadno ..pa znastvena razlaga morda x:Dx :inocent:

Se spomnim, da sem gledala eno oddajo ko se je premikala miza ...so ugotavljali zakaj do tega prihaja pa niso prišli do nekega odgovora...tudi fiziki so se nekaj s tem ukvarjali...pa nič od tega .. Torej izziv zakaj se premika miza ....vsi tisti goreči zagovorniki, da to ne obstaja xDDx na plan s svojimi idejami.


Radovedna Strelka02 x:Dx

#24 violeta1

violeta1
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 35

Objavljeno: 30. januar 2007, 09:07

Za dvomljivce imam še nekaj informacij. Z lebdenjem miz so se ukvarjali predvsem spiritisti v 19. stoletju in kasneje (npr. znani sta sestri Fox v Ameriki). Spraševalci se lahko razvrstijo okoli mize, ali pa sedijo vsi na eni strani. Roke imajo z dlanmi rahlo položene na ploskev mize. Na vprašanja se miza dviga. Spraševalci določijo, da je odgovor da, če se enkrat dvigne, odgovor ne, pa se dvigne dvakrat, lahko pa je dogovor, da se za odgovor ''ne'' sploh ne dvigne. Miza lahko posreduje sporočila tudi z besedami tako, da se za črko ''a'' dvigne enkrat, za črko ''b'' dvakrat, ''c'' trikrat in tako naprej - v tem primeru potrebujejo spraševalci pomočnika, ki beleži. Vprašanja si je dobro pred spraševanjem zapisati, spraševal naj bi samo eden, na začetku pa se je dobro zaščititi pred negativnostmi z vizualiziranjem bele svetlobe ali z molitvijo k nadangelu Mihaelu.
Podobna zadeva je spraševanje s pomočjo kozarca - to je bolj razširjeno po nemško govorečem svetu. Po robu mize so napisane črke, v sredini mize je okoli obrnjen kozarec. Udeleženci položijo nanj prste in kozarec se giblje v smeri k določeni črki - skratka isti princip kot ouija tabla. Komuniciranja z duhovnim svetom s kozarcem ali tablo še nisem poskusila, medtem ko imam z dviganjem mize že kar nekaj izkušenj tako sama kot v skupini.

#25 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 30. januar 2007, 11:39

Jaz mislm, da je to mogoče, če pravilno izvajaš ali mogoče še bolj pomembno, da imaš prave ljudi zraven. No moja izkušnja je sledeča; doma v kuhjni sem sedel za jedilno mizo. In sem si postavil vprašanje - kaj bo za jest? v naslednjem trenutku sem dobil odgovor, ko se je pred mano pojavila gobova juha in kos kruha. Veselo sem zamomljal - deluje x:Dx
Brez podpisa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0