Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Orientalski ples


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
108 komentarjev na to temo

#1 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 13. november 2006, 16:18

Upam, da sem izbrala pravi podforum, rada bi vam namreč podala svoje izkušnje ob tem plesu, neodvisno od tega, da ga ravno začenjam učiti. Namreč ta ples je za moje pojme nekaj najlepšega, kar lahko ženska počne. Ne znam prav dobro opisati, kaj se z žensko dogaja ko to pleše, ampak definitivno je zadaj nekaj starodavnega, čarobnega. Nobena meditacija me ni toliko sprostila, dala takega notranjega miru. Zame je izredno dragocen. Ali ga še katera tu pleše in kaj ob tem občuti?
hmmm....

#2 gilly

gilly
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 27

Objavljeno: 14. november 2006, 21:03

tudi jaz se učim. mi je super :palec: x:)x ples kot tak me navdušuje, sprosti in krepi zavedanje da sem ženska x;)x

#3 Štangica

Štangica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 29. november 2006, 09:11

Tudi sama se učim in sama učim orientalski ples. Res je da sem morala čakati kar 25 let od tedaj ko sem ga prvič videla pa do takrat ko sem se ga začela učiti zato pa sem se sedaj toliko bolj potrudila. Spoznala sem Leilo, ki nas je vpeljala v čarobni svet orientalskega plesa in nas je naučila kako ta ples poučevati in predati ženskam naprej vso milino in sprostitev ob tem plesu. Pleši še naprej.
P.s. pri prebiranju knjige o orintalske plesu sem naletela na naslednjo misel: Orientalski ples je zrcalna podoba ženske duše, saj ga vsaka pleše drugače, tako kot ga čuti.

:inlove:

#4 girly

girly
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 891

Objavljeno: 29. november 2006, 09:26

Jaz sem se ga učila kakšen mesec ali dva, pa mi ni bilo ne vem kaj. Sam ples je sicer bil okay, ampak "učiteljica" je bila malo preveč mahnjena na neke dihalne vaje in podobne coprnije, tako da smo "dihali" 40 minut, plesali pa 20. :o|o: Čista bedarija. Če bi hotela vegetirat, bi se vpisala na jogo.

Aja ... glavni razlog, da sem se vpisala, je bil, ker sem se za pust maskirala v trebušno plesalko. In so bile torej potrebne temeljite predpriprave, da je maska bila čimboljša ... (ne pričakujem, da bo folk iz ne-vzhodne SLO to razumel)

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,
sonce bo moje srce,
ena od tisoč zvezd mi bo prav ,
nosil bom njeno ime ...


#5 Štangica

Štangica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 29. november 2006, 10:50

Škoda, da se nisi oglasila pri meni ali pa pri Leili, bi ti bilo jasno, da orientalski ples niso dihalne vaje apak predvsem mehki in usklajeni gibi s pomočjo katerih spoznaš kje vse imaš mišice v telesu in ko dovolj znaš tudi sproščeno zaplešeš. V dveh mesecih se ga pa nažalost ne da naučiti to je kar delo za vsaj dve leti.

#6 Saiya

Saiya
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 34

Objavljeno: 29. november 2006, 17:46

Ve kdo, če se kje dobi DVD ali kjigico za učenje trebušnega plesa? xsrcx

#7 Štangica

Štangica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 30. november 2006, 11:01

Knjige se, da naročiti v knjigarnah vendar samo v nemškem in angleškem jeziku, DVD - je pa tudi. Naroči se jih lahko po internetu. Ena variant ti je WWW.sakkara.de tu je še najmanj težav ker plačaš samo poštnino, ker je znotraj eu. Vse kar je pa izven pa moraš vedeti da se ti alhko zgodi da boš plačala carino.

#8 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 9. december 2006, 19:48

Poglejte tole deklico :D.
klik

#9 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 11. december 2006, 09:38

Poglejte tole deklico :D.
klik


Wiiii, kok je kjut!! :2src:

No, jst se tut učim že neki cajta /3 leta)...sam mislim, da je treba še veeeeeliko let, da človk vsaj kokr tolkr zna. je pa ta ples res neki posebnega - ful dvigne samozavest :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#10 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 11. december 2006, 13:35

Luštkana je mala xloveyx.
Ja,ti dvigne samozavest tale ples,pa lepšo držo dobiš in lepše hodiš.Meni je super,ker prebuja tisto pravo žensko energijo v meni xflirtx.Ta ples zahteva kar nekaj vaje in vztrajnosti preden so gibi res mehki,lebdeči xsrcx.Je nežen,čuten in mističen x:)x :flower: .

#11 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 13:38

Jaz pa ne vidim videa. A se komu sanja zakaj :/
hmmm....

#12 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 11. december 2006, 13:40

...po mojem je to kul zadeva... sploh ce pomislim kok ljudi ma totalno zakrnele misice pelvisa... in kolk je pravzaprav to pomembno(1. cakra)... po mojem bi mogl to uvest v sole kot obvezni predmet... x:Dx :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#13 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 11. december 2006, 13:40

...po mojem je to kul zadeva... sploh ce pomislim kok ljudi ma totalno zakrnele misice pelvisa... in kolk je pravzaprav to pomembno(1. cakra)... po mojem bi mogl to uvest v sole kot obvezni predmet... x:Dx :palec:

Ja, bi rada tebe vidla šejkat z boki. :lol: :xx!: x:Dx

#14 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 11. december 2006, 13:42

Ja, bi rada tebe vidla šejkat z boki. :lol: :xx!: x:Dx

...verjamem da bi... ti kar naprej sanji... x:Dx x:Dx x:Dx
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#15 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 13:43

O ja...V Nemčiji ginekologi ženske pošiljajo ta ples se učit. Dihalne vaje ravno niso point, amak treba je pa delat na pravih mišicah in se gibe naučit PRAVILNO izvajat. Na žalost je pri nas zaenkrat bolj trg s cheap robo kar se kvalitete učiteljic tiče. Ampak gre na bolje :)
hmmm....

#16 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 11. december 2006, 13:44

..ko smo ravno pri tej temi... pelvis pa to...
...obstaja ena super knjigca na to temo:
Eric Franklin: Pelvic Power :palec: :palec: :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#17 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 13:45

Ta knjiga je res enkratna, se strinjam.
hmmm....

#18 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 11. december 2006, 13:45

Jaz pa ne vidim videa. A se komu sanja zakaj :/


Meni dela.Na tem linku ga najdeš x:)x
http://www.metacafe....4/little_belly/

#19 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 11. december 2006, 13:51

Ta knjiga je res enkratna, se strinjam.

..men se zdijo vse njegove knjige super... model je vsaj eno dekado pred casom... :palec: :palec: :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#20 Taisha

Taisha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 11. december 2006, 15:10

O ja...V Nemčiji ginekologi ženske pošiljajo ta ples se učit. Dihalne vaje ravno niso point, amak treba je pa delat na pravih mišicah in se gibe naučit PRAVILNO izvajat. Na žalost je pri nas zaenkrat bolj trg s cheap robo kar se kvalitete učiteljic tiče. Ampak gre na bolje :)







Pozdravljena
Kakšni ginekologi, o čem ti to? A mi daš podatek, kateri ginekolog? Ginekolog pouči,kar se tiče medeničnih vaj in nima nobene veze z orinetalnim plesom. Sama študiram v tujini, točno šola Paracelzus in sem obveščena o alternativni tako kot o ortodoksni medicini in nikjer ginekologi ne navajajo orientalnih vaj.
lp
Taisha

Vera ni dovolj, treba je vedeti!

#21 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 17:38

Ne vem, kateri gineklog, ker je to hearsay. Lahko poskusim vprašati naslednji mesec, ko pride ena učiteljica spet v Slovenijo.

Pa ona je to rekla v tem smislu, da je to splošna praksa. Praviš, da ni? Zanimivo.
hmmm....

#22 Onix

Onix
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 813

Objavljeno: 11. december 2006, 17:49

Jaz pa ne vidim videa. A se komu sanja zakaj :/


Mogoče nimaš pravega kodeka ali pa imaš prepočasno povezavo (pritisni pavzo da se ti pred predvajanjem video naloži) x;)x
Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo našel.
Kdor najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi.
Nejc Zaplotnik

#23 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 17:51

Kaj pa rabim za en kodek? Internet mam dost hiter.
hmmm....

#24 Pika Pikica

Pika Pikica
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 659

Objavljeno: 11. december 2006, 17:54

Ta mala je carica! :palec: :2src:

#25 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 11. december 2006, 18:10

...a kokeka nimas internet mas pa dost hiter... a mas sploh instaliran microft excel??mogoce je pa v tem catch... x:Dx x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0