Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Orientalski ples


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
108 komentarjev na to temo

#26 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 18:12

kaj ima excel kaj s tem? :) ker office mi res brejka. moram nardit repair :D. sam to ni to ali pač?
hmmm....

#27 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 11. december 2006, 18:17

kaj ima excel kaj s tem? :) ker office mi res brejka. moram nardit repair :D. sam to ni to ali pač?

...ej, sori... mal smo se hecal... sej ne zameris???... x:Dx :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#28 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 18:20

ma ne zamerim :). nism tok blond k zgledam ;). sam kaj za en kodek rabim no?
hmmm....

#29 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 11. december 2006, 18:21

..ti to jest zrihtam, ce mi odpleses en tale ples... x^x x^x x^x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#30 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 18:33

to je pa sam za nekoga, ki mi je ali "tisti posebni nekdo" v življenju, ko dobi to titulo ali pa nekoga, ki je kupil karto in me gleda gor na en spodoben oder :) x:Dx
hmmm....

#31 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 11. december 2006, 18:38

...kje pa pleses?

to je pa sam za nekoga, ki mi je ali "tisti posebni nekdo" v življenju, ko dobi to titulo ali pa nekoga, ki je kupil karto in me gleda gor na en spodoben oder :) x:Dx

..a ne bi naredila ene izjeme... ti sploh ne ves kok so kodeki dragi, jaz bi ti ga pa kar podaril..
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#32 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 11. december 2006, 18:42

Nisem prebral vseh postov tu. Hotel bi samo povprašati ali gre tukaj predvsem za tiste zadeve, ko plesalka miga s trebuhom ali pa se kaka dečva ukvarja tudi z indijskimi tempeljskimi plesi, ki so meni total :2src: . Tisei plesi pač, ko se poje jai Ram, Shiva Shankar in podbno...????

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#33 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 19:03

Kako to misliš kje plešem :). Jaz v glavnem učim, nastopat mi pa ni treba za denar :). Če pa že nastopam je pa to big deal na spodobnem odru :).

Hahaha...kera dobrodušnost :D

Gibe se izvaja z boki, medenico, prsnim košem, nekaj s trebuhom, rokami, glavo... Ne vem kaj imaš v mislih pod indijske tempeljske plese, ker se na indijce ne spoznam. Je pa nekako izvor orientalskega plesa ples, ki so ga v templjih boginj plodnosti plesale svečenice. Pa še cel kup drugih plesnih tradicij je notri. Perzijska, egipčanska, turška, evropska...
hmmm....

#34 Taisha

Taisha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 11. december 2006, 20:38

Ne vem, kateri gineklog, ker je to hearsay. Lahko poskusim vprašati naslednji mesec, ko pride ena učiteljica spet v Slovenijo.

Pa ona je to rekla v tem smislu, da je to splošna praksa. Praviš, da ni? Zanimivo.





Žal ponavadi tako je, tuji "učitelji" se pojavijo kot zvezde repatice. Zasvetijo v svojem siju, poberejo denar in izginejo. Kakorkoli, tudi pri nas imamo zelo kvalitetne orientalske plesalke, ki obvladajo zadevo od začetka do konca. Kar pomeni segrevanje, uvod, sama tehnika, sproščanje, zaključek (prizemljitev). Sama dobro veš, da je pri orientalcu najbolj bitna nega ženske energije oz. učenje le te. Ponudb je res malo morje, vendar, kar se tiče kvalitete bi morala vsaka dama vedeti za sebe ali jo "levi" ali pa je le zgolj v reklamne namene.


Srečno pri prepoznavanju kvalitete

lp
Taisha

Vera ni dovolj, treba je vedeti!

#35 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 11. december 2006, 22:59

No, tudi če je dala eno izjavo, ki mogoče ni resnična, to še ne pomeni, da je nekvalitetna. Jo bom pa prav vprašala, kateri ginekologi so to. Mogoče pa ti vsega ne veš? Mogoče pa ni mišljeno kot neko uradno navodilo, ampk dajejo to le kot nasvet, tako, mimogrede, ne vem. Po mojem mnenju obvlada in se pri njej uči tudi cvet slovenskega orientalskega plesa. Najbolj znane učiteljice na sceni, ki so carice. In tiste, ki jim ni dovolj, da se nekaj trese, ampak želijo kvalitetno znanje. In ne bo izginila, ampak bo tečaj izvajala dve leti in samo zaradi tega prihajala v Slovenijo. Sestavni deli vadbe, ki si jih navedla še zdaleč niso vse. Že res, da jih veliko nekaj zna, ampak ko postanejo samozadostne, ko mislijo, da se ničesar več ne morejo naučiti, takrat pa pričnejo nazadovati. Sploh pa se pameten človek nikoli ne zanese zgolj na znanje enega posameznika ali posameznice in ne gre nikogar poveličevati v neskončno. Da ne bo slučajno tako izgledalo. Brez vseh dejstev pa tudi ne gre nekoga kritizirati.
hmmm....

#36 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 12. december 2006, 07:57

Mislm fak stari :eek: dve strani ste naštepal o pravih in "pravih" učiteljicah orientalskih plesov;

pa koga boli qrac kdo je taprav, kdo je naš in kdo ni :o|o: sm mislila, da se tuki pogovarjamo o orienstalkih PLESIH, ne pa, do je pravi in kdo ni :sori:

pa koga briga, čigavi, kateri ginekologi (k to fuuuuul paše sm aneda xrolleyesx ) priporočajo ta ples in kdo ne.

Če ti je všeč, ga pleši, če ti pa ni, pejt pa v kero drugo temo svinjat :o|o:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#37 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 12. december 2006, 10:28

Mislm fak stari :eek: dve strani ste naštepal o pravih in "pravih" učiteljicah orientalskih plesov;

pa koga boli qrac kdo je taprav, kdo je naš in kdo ni :o|o: sm mislila, da se tuki pogovarjamo o orienstalkih PLESIH, ne pa, do je pravi in kdo ni :sori:

pa koga briga, čigavi, kateri ginekologi (k to fuuuuul paše sm aneda xrolleyesx ) priporočajo ta ples in kdo ne.

Če ti je všeč, ga pleši, če ti pa ni, pejt pa v kero drugo temo svinjat :o|o:



x:)x x:Dx :palec: ej pa ti si tak cuker, evo napisala si vse tisto kar me je včeri žrl, ko sem prišla tole čitat...

jst uživam , uživam v plesu x:px v kakršnem koli , tud valček in polka, tud dunajski , rokenrol, tango, razni afriški domorodski plesi etc

sam tale orientalski mi je pa hrana za dušo , sprostitev telesa , balzam za kosti....pa če sem še tako down s počutjem, po treh urah takega razmigavanja, ritma bobnov pridem ven kakor iz osebne božje lekarne ...frišna in lahka , tak čist nova novcata xcivx nobene afirmacije , nobena rekreacija, nobena meditacija in nobeno kavčiranje, me tako ne ofriša x^x

pred leti se mi je po nekem butastem tečaju ko smo se igrali z bajalicami pa se neki šli, je un ko je vodil , razlagal kako ples sprosti in očisti enegije in ppoveča pretočnost, menim da ma tip prav, zaradi tega je ples zdravilo brez grenkega okusa :2src:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#38 orientalka

orientalka
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 57

Objavljeno: 12. december 2006, 11:01

Jaz sem jo samo branila, ker jo spoštujem. Vem kaj je tema saj sem jo jaz objavila, samo če iama pa filing, da se koga krivično ocenjuje brez vseh dokazov pa to lahko povem. Se pa strinjam, da nadaljujemo s temo.

Res je, še tako depresivn si lahko, lahko gre čist vse narobe, tisti dve uri na dan ko plešeš, tega ni. In potem si miren v sebi še preostanek dneva. Take so moje izkušnje brez izjeme. Enostavno rata vse ok.

Pa neki sem meditirala in sem bila mirna samo tistih 20 minut. Ta ples pa pa te napolni z mirom za cel dan. Ne znam razložit. Obožujem ga. Čisto nora sm nanj aaaaaa :2src: 5 let sem mu zvesta in mu bom vedno.
hmmm....

#39 janif

janif
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 367

Objavljeno: 15. december 2006, 22:00

Ufff :inocent:, kolk trebušnih plesalk mamo tlele na forumu x;)x

Poglejte tole deklico :D.
klik


:palec: dobra je tamala x:)x
Izvukao je na kraju svog izlaganja.

#40 Štangica

Štangica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 4. januar 2007, 08:11

O ja...V Nemčiji ginekologi ženske pošiljajo ta ples se učit. Dihalne vaje ravno niso point, amak treba je pa delat na pravih mišicah in se gibe naučit PRAVILNO izvajat. Na žalost je pri nas zaenkrat bolj trg s cheap robo kar se kvalitete učiteljic tiče. Ampak gre na bolje :)


Mislim da je vsaj v Mariboru in Ljubljani sedaj nekaj bolje s plesnimi učiteljicami, ker nas je osem oktobra zključilo enoletno šolo za vaditeljice orientalskega plesa pri Leili v Gracu. Nas je kar lepo namučila s tehniko in tem kako učiti. Samo poiskati je potrebno ta pravo. Pa še lepo plešite naprej!

To temo je popravil/a Štangica: 4. januar 2007, 08:15


#41 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 7. avgust 2007, 15:05

Zvlečem ven to temo, ker sem se spovnila kako trebušni ples naredi žensko res žensko!
Mene je tudi spremenilo, od hoje, do gibanja, do bolj samozavesti glede telesa nasploh.Izražanje ženske energije Nas je učila Metka iz Ljubljane, prekrasna ženska!Žal trenutno na obali nimamo nje, bi pa prav rada nadaljevala s tem! No, ženska ki to vodi mora bit res ok! Meni je Metka super! A ima kdo kontakte mogoče z njo?

Juhej plešemo, plešemo:)))))

Prabha

#42 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 7. avgust 2007, 17:42

Upam, da sem izbrala pravi podforum, rada bi vam namreč podala svoje izkušnje ob tem plesu, neodvisno od tega, da ga ravno začenjam učiti. Namreč ta ples je za moje pojme nekaj najlepšega, kar lahko ženska počne. Ne znam prav dobro opisati, kaj se z žensko dogaja ko to pleše, ampak definitivno je zadaj nekaj starodavnega, čarobnega. Nobena meditacija me ni toliko sprostila, dala takega notranjega miru. Zame je izredno dragocen. Ali ga še katera tu pleše in kaj ob tem občuti?


Tale trebušni ples mene ful spominja na hm,. hm, striptiz. Sicer pa smo ljudje ustvarjeni za seks,..... zato se mi zdi normalno, da je ženskam to všeč. Kako čimbolje zadovoljiti svojega tipa, očitno je ženska res ustvarjena za to, ker cerkev ne prizna, ... za zadovoljevanje tipov,... goli seks, primitivnost, ne pa neko duhovno razvitost,... moralo,.... pa kr neki (seveda to, kar mene zanima). Živalski seks,... ne pa morala. Vojna ne pa mir,... sej smo koncu konecev samo ljudje, sorodniki živali,... ne pa neka višje razvita bitja. Naš cilj je razmnoževanje, se pravi reprodukcija, se pravi seks,... in trebušni ples je očitno točno to, za kar je ustvarjena ženska,.... no moški so še za kaj več. Ženske pa ne, ker je ta ples tolk dobr, seks tudi,... Muslimani imajo kar prav. Ženska je za suženjstvo, za rojevat, za služit, ne smeš ji dat vozniškega, niti je naučit brat, skratka nič od nič, vse kar mora znat je trebušni ples, pa merkat otroke, zraven jo lahk pa še prebutaš kadarkoli jo hočeš, če se je hočeš znebit, samo rečeš, da je prešuštnica, če se noče poročit s tabo jo poliješ s kislino,.... In to je to. Preizkušen recept za srečno primmitivno življenje brez zavedanja in za podjarmit svet s svojim trebuhom (zadovolji tipa, skrbi za otroke, zadovolji tipa, skrbi za otroke,...) skratka začaran krog. Ni se bat, da bi ljudje izumrli. Če bo kaj izumrlo bo to civilizacija.
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#43 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 7. avgust 2007, 18:06

Meni je pa hecno,da ljudje pomislijo na striptiz,ko vidijo trebušni ples x:o)x .Pomoje je to samo predsodek,ker nima s striptizom blage veze.Najbolj so smešni tipi,ki si predstavljajo svašta,ko gledajo plesalko,zame so pa to samo še liki,gibi in plesni koraki :P . Je res,izgleda zapeljivo,žensko telo je zapeljivo.Najbolj me fascinira,ko vidim npr.kako malce bolj okroglo žensko,ki je totalno samozavestna,zadovoljna s sabo in svojim telesom,ima lepe usklajene gibe,izžareva moč,energijo in enostavno je-ženska zadovoljna sama s sabo.Ples je osvoboditev :love: .
tribal belly dance

#44 bela vrtnica

bela vrtnica
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 655

Objavljeno: 7. avgust 2007, 18:26

Smešno, da pomislijo na striptiz? Dobro si poglej posnetek mlade punčke, ki pleše trebušni ples in dobro glej s čim miga!!! Sem bila zelo pozorna. Če bi imela drugo obleko gor, bi bil učitelj obtožen pedofilije. Grem stavt.
Non-cooperation with evil is a sacred duty.
Victory attained by violence is tantamount to a defeat, for it is momentary.
Democracy and violence can ill go together. Evolution of democracy is not possible if we are not prepared to hear the other side.
Power is of two kinds. One is obtained by the fear of punishment and the other by acts of love. Power based on love is a thousand times more effective and permanent then the one derived from fear of punishment.
Mahatma Gandhi

#45 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 7. avgust 2007, 19:00

Bela vrtnica,
ampak pravi trebušni ples je narejen za žensko, ne za moškega! No kar se tiče zgodovine, verjetno ne, samo v teh časih pe je tako! Ženska je od vedno in vedno bo zapeljiva, vsaj upam, da bo tudi ostala.Tako je naravno.

Tu se ne gre za učenje miganja bokov za namene zapeljevanja ali privlačne hoje.Gre se za ozaveščanje, sproščanje in gibanje s pravilnim dihanjem bokov, trebuha, rok , nog, skratka na koncu celega telesa.Ženske premalo gibamo z boki, pa moški tudi in je to lepa priložnost za se sprostit v tem prdelu, ker več ali manj smo vsi v 1 in 2 čakri okrneli na zahodu. Jaz ko sem začela plesati, sem plesala samo zaradi sebe, tudi meni ne paše da se moški slinijo zraven (nekateri). V naši skupini smo imele tudi fanta, verjameš al ne:))) No mene je fajn razgibalo in omehčalo.

Ja danes je pedofilija praktično vsepovsod, je res vse lahko pod vprašajem, samo previdno s tem, glej Vrtnica, to je pa resno kar si prej rekla. Da deklica pleše trebušni ples, še ni zloraba no.Imaš pa prav, da je treba biti pozoren na to, se strinjam!
Prabha

#46 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 7. avgust 2007, 21:01

Smešno, da pomislijo na striptiz? Dobro si poglej posnetek mlade punčke, ki pleše trebušni ples in dobro glej s čim miga!!! Sem bila zelo pozorna. Če bi imela drugo obleko gor, bi bil učitelj obtožen pedofilije. Grem stavt.



Smešno x;)x ,ampak to je predstava tistih,ki ne štekajo,če ne probaš ne moreš vedeti kakšen je filing,ki ti ga ples da.Lepo,da si bila pozorna,potem zagotovo veš,da je deklica migala z boki,temu pravijo shimmy-je le en elementov tega plesa in je migala s torzom-bistvo orientalskih plesov je v ločevanju zgornjega od spodnjega dela telesa-to so izolacije.Med tem,ko je migala je delalo kar precej mišic,dobra aerobna vadba torej.V azijskih deželah je ta ples nekaj normalnega in deklice se ga učijo od malega B) .Kar se pa tiče striptiza...a ni to tisti ples,ko ženske plešejo (ponavadi na štangi) in potem odvržejo iz sebe vse do zadnje cunjice? :OoO: Smešno s kakšnimi očmi nekateri gledajo na stvari,ki so v bistvu lepe in preproste.

#47 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 7. avgust 2007, 21:54

Smarty, kaj ti učiš orientalski ples? Kake vrste pa? Turški, nepalski, indijski,....?Vem da je več vrst trebušnih plesov.Meni je zelo všeč nepalski, ker je zelo preprost, nežen, gibi so bolj notranji.Turški mi vseeno deluje bolj vpadljiv od ostalih A ni tako?

#48 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 7. avgust 2007, 22:06

Ne,se še sama učim-zaenkrat x:)x ,učila sem se turškega,mogoče je "vpadljiv" na nek način,ampak za začetek,da pridobiš osnove je super,ima precej elementov,ki se jih lepo kombinira.Turški ples se pleše s celimi stopali na tleh in se mogoče to bolj pozna,gibi so včasih sunkovitejši,ampak spet odvisno-če plešeš s tančico,mečem so veliko nežnejši,bolj valoviti.Nepalskega se še nisem lotila,bom pobrskala po netu pa si malo pogledala. Drugače se pa zadnje čase bolj nagibam k tribal-u in tribal-fusion dance-u,ki je čista magija.Gibi so "kačji",mistični,pleše pa se uglavnem na prstih,pa glasba je fenomenalna :2src: .

#49 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 8. avgust 2007, 07:36

Men je tut tribal ful :2src: pa muzka mi je taka, ekstatična xsrcx :palec:

Sam mislim, da se v LJ še ne da učit tribal-a, se da pa lepo naučit osnov trebušnega plesa :palec:

Bela vrtnica...sploh ne vem , kaj naj ti rečem, ker si toooooooooooooooook v temo brcnila z idejo o zasužnejvanju ženske, pedofiliji, islamu...vse skp si pobrkala :sori:

Ženske že od pamtiveka dalje plešejo ZASE. Če pa ti meniš drugače, te vabim, da se vpišeš v kak tečaj trebušnega plesa, sem prepričana, da boš spremenila mnenje v enem semestru (2 mesca). Vse moje soplesalke/tečajnice plešemo zase, za svojo dušo; ne pa za partnerja;

je pa že res, da se najbolj bojimo/obsojamo stvari, ki jih ne poznamo :sori:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#50 SmartyM

SmartyM
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 8. avgust 2007, 09:01

Men je tut tribal ful :2src: pa muzka mi je taka, ekstatična xsrcx :palec:

Sam mislim, da se v LJ še ne da učit tribal-a, se da pa lepo naučit osnov trebušnega plesa :palec:

Ženske že od pamtiveka dalje plešejo ZASE.



Ja,na žalost tega še ni pri nas,samo kaka delavnica sem pa tja,še trgovine ni nobene pametne za nabavo stvari za belly dance,internetna pa samo ena.Upam,da se bo stvar razvila :palec: .

Res je ženske so od nekdaj plesale zase,za svoje zadovoljstvo,v bistvu jih ples resnično poveže in moška energija (vsaj meni) bi bila ob tem popolnoma odveč. :flower:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0