Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astromedicina


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
213 komentarjev na to temo

#1 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Zelo me zanima astromedicina, pa ne najdem prave literature, zato prosim za pomoč. Pred leti, ko mi je neka gospa naredila natalno karto, mi je rekla, da sem nagnjena k kapi. Kakšen aspekt to največkrat povzroči? Seveda je verjetno gledala moj ASC v vodnarju, luna v vodnarju v opoziciji s plutonom v levu. Kaj pa vi mislite?

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. julij 2002, 01:00

Lunca - pri astro www straneh sem podala nekaj linkov - in vsaj eden je tudi na strani, ki obravnavajo astromedicino (in kolikor sem lahko ob prvem pogledu ugotovila, se mi je zdelo kar solidno).
Obstajajo knjige, tudi sama sem eno imela - vendar nimam skoraj nobene od boljših knjig s takimi tematikami več pri sebi, je pa res, da mi vsake toliko kdo kakšno tudi vrne - če jo slučajno dobim nazaj, javim. Tako ne vem niti naslova niti avtorja ne nič.

S tisto nagnjenostjo... lahko jo imaš, lahko pa tudi ne. To je najbrž dotična oseba videla iz položajev, ki si jih omenila, vendar je treba pogledati tudi aspekte, ki jih sicer tvori Sonce, pa še 5. hišo. pa 6., in v kakšni medsebojni (pa tudi z drugimi planeti in točkami) sta Mars in Jupiter.

Morda pa je gledala še bolj splošno in pač upoštevala samo tvoje Sonce (Oven - se mi zdi)...
Ne polagaj preveč pozornosti na to, kaj ti kdo pravi (imam izkušnje s tem, in tudi meni so že pripisovali bogvekaj vse, in sem pomislila, kaj vse vidijo, izkazalo pa se je, da so to posplošili iz nekega vzorca, ki so ga imeli o Ribah - to se mi je kasneje potrdilo, kajti vsaki osebi rojeni v mojem znamenju je ta oseba pripisala iste "uroke" in bolezni in nagnjenja in težave).
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 nace

nace
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 204

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

Živijo, Lunca!

Če si imela v mislih srčno kap, naj ti navedem mnenje zdravnice Milard: Peta hiša je povezana s srcem. Intimno je vezana za enajsto hišo, ki je povezana na vzdrževanje krvotoka v telesu.
Pri srčni kapi je omejen dotok krvi v srčno mišico, kar povezuje s kontaktom Marsa - Urana - Sonca s peto hišo.
Slab planet v peti hiši, njen vladar ali slab aspekt na njenem vrhu kaže na možnost bolezni srca.
Drugi dejavnik je slaba fizična aktivnost, ki je lahko ventil za energijo Marsa; Mars vzame svoj davek.

Toliko o tem.

Vedeti pa moraš, da si dejansko infarkt "pridelaš".
Redkejši so primeri, ko se nekje naredi strdek in zamaši pomembno žilo. Recimo, da se to zgodi med operacijo, ob poškodbi ali ob siceršnji bolezni žil.

Nekako velja, da imajo vegetarijanci "redkejšo" kri. Kar pomeni,da več zelenjave uživaš (brez masti, seveda), bolje zate in za tvoje žile.
Ne gre za to, da meso škodi, temveč za to, da mesojedci jedo meso in kruh. Zato mi je všeč "priporočilo", da zaraven mesa ješ zelenjavo, zraven ogljikovih hidratov (tudi kruha) spet zelenjavo.
Tako dobiš dovolj zelenjave, pravi avtor, ki se ga spomnimo po "sklepu", da "ni dobro jesti mesa in kruha v enem obroku".

Fizična aktivnost razgradi škodljive produkte, poveča pretok skozi žile - tako, da žile "spoznajo" razpoke in napake v steni sproti, ko je še čas za zacelitev.

Porabiš tudi maščobe, ki se s hrano vendarle naberejov krvi: namesto, da se lepijo po stenah žil in jih zožujejo, jih pokuriš.

SAm pa menim, da so zelo pomembni tudi dobri prijatelji: če lahko poveš, kar te tišči, si sproščena, žile in mišice so manj napete (v spročenih trenutkih, vsaj enkrat na dan), ne čutiš negativih čustev in pritiska, ki telo mobilizira za beg, ti pa nekje nemo čemiš.

Ko se vznemiriš, pojdi na sprehod, naredi nekaj sklec ali počepov, poskoči, karkoli, da "pokuriš" hormone, ki so se stvorili za gibanje. Če kar obmiruješ, se dolgo presnavljajo...

So pa aspekti zanimivi pri opazovanju ljudi, ki že imajo npr. angino pektoris in eni umrejo za to boleznijo, drugi pa le dolga leta ližejo nitroglicerin...

Toliko mimogrede. Lunica, imej se lepo.

P.S.: Marsa, katere povezave imaš na astrološke strani, nisem jih (še) našel...

Izkoristi današnje aspekte na nebu v dobrem.

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

Čakaj, Nace, prec poiščem..

Tele strani so sicer tule: Astrološke in sorodne www strani - da boš imel za drugič.
Ker pa sem že tam, pa ti še pošljem linke na te strani:
Medical astrology
* Ugotavljam, da sem se nekaj zmotila in dvakrat navedla isto stran.
Tako je samo ta ena stran.
A boš gotovo gor našel še kakšne nadaljnje povezave v tej smeri.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 31. julij 2002, 01:00

Hehe o tem bi najbrz lahko veliko povedal Nosterdamus (ojej nevem ce sem prav napisal), on je bil grozen zdravnik, dolocena zdravila je pripisoval le na dolocene dneve, lune...

Aries-Libra-Scorpio
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#6 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 1. avgust 2002, 01:00

Zahvaljujem se obema, tebi Marsa in tebi Nace za obširno razlago. Razumem, da se nanašajo bolezni srca na peto in enajsto hišo, toda v zadiaku je peta lev, zato je tudi srce in enajsta vodnar, kar je krvni obtok. V mojem primeru je lev šesta, vodnar dvanajsta, zato je verjetno to povezano z zdravjem. Če pa gledam mojo natalno peto hišo v raku in notri je uran, ki je aspektiran na sonce 90 stopinj, potem moram gledat še to, torej dvakratni potencial za kakšno tako bolezen. Sicer pa sprašujem, ker me zanima, od nečesa vemo, da vsak umre. Opazujem tranzit lune, ko gre skozi šesto ali dvanajsto hišo, takrat ugotovim, da je res krvni pretok slabši, mravljici in podobno.
Živjo!

#7 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 18. februar 2004, 21:20

No tole tudi mene zelo zanima, naj še kaj kdo napiše, ki ve več o tem,..... ste pa imeli zelo dobre in kvalitetne teme odprte v letih 2002 in 2003, pohvalno!

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. februar 2004, 21:50

Boris, kaj vse najdes! x^x
Ja, seveda Astro forum je od vsega zacetka zelo aktiven in kvaliteten, svasta smo ze obravnavali (ravno zato pa se mi ne da vec vsakic prileteti na ista vprasanja, postavke..).

Astromedicini, mislim prav podrobno oz. poglobljeno, pa se nisem posvetila nikoli, bolj osnovne principe tu upostevam, je pa zelo zanimivo podrocje.
Samo je tukaj catch - nad tem se recimo navdusujejo ravno Device in podobni znaki, pa je potem kar tezko ohranit distanco zanje, saj ce gledas tako, je vsaka stopinja lahko ful problematicna in potem vse dejansko najdes pri sebi. x:)x

Upam, da bo se kdo videl tole in kaj povzel! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. februar 2004, 08:53

No tole tudi mene zelo zanima, naj še kaj kdo napiše, ki ve več o tem,..... ste pa imeli zelo dobre in kvalitetne teme odprte v letih 2002 in 2003, pohvalno!

:palec: Fino Borism, da brskaš po starih temah, mogoče se najde še kdo in reče kakšno na vse to. x;)x

#10 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 19. februar 2004, 11:25

Lunca, če prav vidim....ČESTITKE za 500 KLIK :palec:

Mene zanima tole ja, upam, da tudi Berna in Mihelo, pa še koga, kaj čemo, imam veliko 6.hišo z vrhom v levu pa te mora potem zanimati!

PS!
Super teme ste imeli odprte ja, škoda ko so ostale tam zadaj, pa saj, če koga zanima najde marsikaj!


#11 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. februar 2004, 13:10

Lunca, če prav vidim....ČESTITKE za 500 KLIK :palec:

:palec: :palec: :palec:
Hvala Borism, sploh ne bi opazila, če me ne bi opozoril na to. x;)x

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. februar 2004, 13:16

Pa res!! Lunca, tudi od mene najiskrenejse cestitke!
Ves zakaj nisem opazila?
Ker si ze 'od nekdaj' tu, prepricana sem bila, da imas ful vec objav, ker se mi zdis nekako 'skoz prisotna'... xsrcx
Pa tko si mi fajn, vcasih me prav zabavajo tvoji posti (a la xrolleyesx ) xDDx x8Dx ... morda se posebej zato, ker si sicer tako nekako... resna.. x:Xx

Ja, tole... prej niti ni imelo smisla, ne vem koliko aktivirati ravno to temo, recimo...
V bistvu me zelo zanima, samo nekako 'odlasam' tudi, ker to pa je res potem 'cela znanost'...
Jaz imam Saturn v 3. - ne znam drugace se lotit kot nekako... studiozno... Kar notri padem, takoj se mi odpira... potem pa se ne lotim, ce si ne vzamem casa, ce se ne posvetim...oz. se ne morem...
Sploh pa imam tudi Venero v 6. hisi v trigonu z uranom (eksaktno) in Plutonom, ki je konec koncev v devici, 'na vrhu'...
Tako da - astro me zanima, medicina tudi.. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. februar 2004, 14:16

Pa res!! Lunca, tudi od mene najiskrenejse cestitke!
Ves zakaj nisem opazila?
Ker si ze 'od nekdaj' tu, prepricana sem bila, da imas ful vec objav, ker se mi zdis nekako 'skoz prisotna'...  xsrcx
Pa tko si mi fajn, vcasih me prav zabavajo tvoji posti (a la  xrolleyesxxDDx  x8Dx ... morda se posebej zato, ker si sicer tako nekako... resna..  x:Xx

x;)x Hvala Marsa za čestitke. Na klike nisem bila nikoli pozorna, ker sem tako hitela brati kaj novega. Šele zdaj vidim, kako ste nekateri pridni.

Verjamem pa, da jih je kar nekaj, ki jih astromedicina zelo zanima in bi bilo fino nanizat nekaj primerov za kakšno bolezen.
Mene so najbolj zanimale karte, kjer je imela oseba neptuna v 6 hiši in res niso nikoli našli pravi vzrok bolezni.
Že zdravnike je pričelo zanimati zakaj ni uspela operacija navadne ciste na maternice, pri drugem primeru operacija, dosti hujša uspela. V prvem primeru ,operacija je bi, ko je bila luna v vagi in zato ni bila tako uspešna.
Če bi zdravniki poznali vsaj osnove astrologije, bi bilo tudi vse drugače.

#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. februar 2004, 17:09

Ja, res, praviloma zal res ne.
Je pa pohvalno, da se vse bolj in bolj odpirajo in celo vse bolj in bolj upostevajo...
Sama imam s tem zelo zelo zelo dobre izkusnje!!! xsrcx xsrcx xsrcx
Hvala bogu so mi zaupali in verjeli!!!
Plutonu v 6. hisi (z utemeljitvijo, da jaz pa ne stekam vedno, kaj pomeni Bilirubin 314)... xDDx x;)x
Pa povsod, to pa moram povedat, z zdravniki imam pa res zelo dobre izkusnje, vsi so poslusali, upostevali, nihce se mi ni smejal ali debelo gledal, pac pa z zanimanjem.
Povsod so me vsi poznali (ko sem bila npr. s tamalim v bolnici, res no, svaka cast, tako da to se mi je tako fino zdelo, da dejansko ni cisto res, da celo so proti...Edini, ki jim ne mores nic dopovedat, so zobarji, ker praviloma (ampak res) gledajo na zob. Ne kot da je to moja celota...
Tam edino tudi nisem dobila razumevanja, ko je bil zelo slab aspekt, mislim da Marsa, pa se scip, pa omenim, pih, :o|o: xrolleyesx , so rekle, aja, a nisem imela totalen komplike', pa se potem trape niso povezale... xrolleyesx
Pa prva pediatrinja... Drugace pa z vsemi ful dobre debate.
Pridem k okulistu, me zanima takoj, kaj je... in se ze meniva, njega zanima, razlagam. :)
:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. februar 2004, 17:23

Zelo me zanima astromedicina, pa ne najdem prave literature, zato prosim za pomoč. Pred leti, ko mi je neka gospa naredila natalno karto, mi je rekla, da sem nagnjena k kapi. Kakšen aspekt to največkrat povzroči? Seveda je verjetno gledala moj ASC v vodnarju, luna v vodnarju v opoziciji s plutonom v levu. Kaj pa vi mislite?




Lunca, kaj boš pa storila, če to drži?

#16 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 20. februar 2004, 09:35

SOL!

#17 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. februar 2004, 10:04

SOL!



Hostija - moka in sol, sušeno pod 65° C!

#18 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 20. februar 2004, 10:10

Lunca, kaj boš pa storila, če to drži?

xrolleyesx xrolleyesx :palec: Stane raje si izberem to, kot kaj dolgotrajnega, mučnega, bolečega. A bi ti menjal??

#19 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. februar 2004, 10:41

Lunca, bodi bolj zemeljsko jasna, ne razumem, kaj si hotela povedati s tem, da si raje izbereš to.

#20 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. februar 2004, 10:44

Obupno, vendar jaz bi si tudi najraje izbrala srčni infarkt kot konec. Hiter je, nepričakovan.
Res imam Sonce v peti v kvadratu s Saturnom (vladarjem osme), kar pomeni, če še bom imela težave s srcem, se bodo te ponavljale, bodo dolgotrajne zaradi Saturna. Tako, da je verjetnost nenadne smrti minimalna.
Umirala bom dlje časa in najverjetneje bom dolgo slabotna, ker je Saturn še v raku (izgonu)
Organ oziroma organi , ki jih simboliziraja znamnje na vrhu 6.hiše, bolj obremenjeni. Če je vladar 6, še v slabih aspektih z malefiki, večje možnosti težav.
Neptun kaže občutljivost na zdravila in kot je že Lunca rekla, neko nejasnost glede bolezni, težja je diagnoza, ali napačna diagnoza.
Neptun, seveda ob drugih indikatorijih lahko kaže tudi psihične težave. Čeprav težavae s psiho nakazujejo bolj planeti v 12, oziroma vladar dvanajste in tako dalje. (pa tudi pomanjkanje zemlje in šibek Saturn)
Saturn kaže kronične bolezni, ki dolgo trajajo in so mučne in se ponavljajo. Sploh če je planet retrograden, se zdravstvene težave vračajo. Seveda pa so s Saturnom povezane kosti in zobje, pa vse vrste kamnov.
Mars govori o nesrečah, ali o vročini, pa seved o vnetjih. Seveda predstavlja bolezni, ki se nenadoma pojavijo.
Podobno Uran, za to pa ga povezujemo z infarkti. Nenadno, nepričakovano.

Vendar se mi zdi, da je v veliki meri treba pogledati tudi ascendent, vladarja ascendenta in svetila, kajti če je videti, da je človek močnega in trdnega zdravja, ker ima močno Sonce (dnevna rojstva, moški), ali močno in dobro položeno Luna (nočna rojstva, ženske), kljub malefikom v 6., se človek lažje bori z boleznijo in lažje pozdravi.

Na primer moja tašča ima Luno v 8 v Ribah v kvadratu s Saturnom v Dvojčku in je bila že zelo velikrat operirana, včasih se mi zdi, kot da čuti potrebo (LUNA) po operacijah(8). Od tega so ji velikokrat rezali (žagali) kosti, tako na stopalih(ribi) in na dlaneh (dvojček).
Kot primer za astromedicino. Od tega Luna ni vladarica 6, logično, ampak 12.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#21 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. februar 2004, 10:57

To, da bomo nekoč od nečesa umrli, drži, kot pribito. Tudi to, da je v vsaki verigi samo en člen najšibkejši, tudi.
Če v zvezdah piše, kateri je ta člen in to ugotovitev lahko podkrepimo še s kakšno metodo, je prav gotovo modro delati vse, da bo ta člen vzdržal čim dalje.
Najbolj modro pa je iz prehrane odstraniti tisto, kar slabi vse člene, tudi najšibkejšega in bo ta tudi najprej odpovedal.
Vse je torej vprašanje časa in po to modrost ni potebno iti med zvezde, dovolj je, če smo trdno na zemlji.

#22 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. februar 2004, 11:31

Kako filozofska razlaga Sstane. Verjetno je res najboljše proprosto živeti, zdej in tukej maksimalno.
Vendar meni se zdi, da si človek lahko sam pomaga, če ve kaj, ne na ta način, da se boji, ampak, da se zave.
Včasih ne vem a bi se jokala a smejala, ko vidim sebe (čeprav redkokdaj, sej ne da ne počnem, bolj ne vidim, ha) in druge, kako znova in znova počenajo stvari, ki jim škodijo in so zapisane v karti.
V osnovi sem astrolog iz radovednosti in uživam v tem, da lahko logično povežem neke simbole in se to potrdi v realnosti. Toda mislim, da je lahko astrologija pomagalo tudi pri zavedanju. Ja in kar se zdravja tiče je zavedanje veliko pomagalo pri ozdravitvi. Vsaj zdi se mi.
S pomočjo astrologije lahko ugotoviš katera hrana ti koristi, kdaj se moraš postiti, katera telesna vadba je OK in smo spet pri zdravem življenju.

Vse dobro,

Mihela.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#23 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 20. februar 2004, 11:36

Podobno Uran, za to pa ga povezujemo z infarkti. Nenadno, nepričakovano.

Vendar se mi zdi, da  je v veliki meri treba pogledati tudi ascendent, vladarja ascendenta in svetila, kajti če je videti, da je človek močnega in trdnega zdravja, ker ima močno Sonce (dnevna rojstva, moški), ali močno in dobro položeno Luna (nočna rojstva, ženske), kljub malefikom v 6., se človek lažje bori z boleznijo in lažje pozdravi.

:palec: Mihela, to si prima napisala. Jaz pa imam natalno sonce 90 uran v peti hiši v raku. Vladar raka je luna, le ta pa v 12 hiši, vladar 12 hiše je uran in tko naprej. Šesta hiša se prične v levu, vladar je sonce, ki je poškodovano od urana. Tko, da me reši samo pluton v šesti hiši, ki mi takrat lahko pomaga transformirat moje zdravje. Le ta pa je s sonce aspektiran 120.


xrolleyesx Stane sprašuje zakaj sem si izbrala to. Saj si nisem sama nič izbrala. Samo več možnosti za tak način smrti imam. Sem pa tudi zemeljska in vem, da preden koga zadane kap ima tudi možnost prometne nesreče. Tukaj govorimo res o šibkih členih telesa. Če mi nekdo garantira, da sol pomaga tudi pri tem, jo začnem redno uporabljat. :palec:

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. februar 2004, 11:40

Zanimivo - stirnjam se na nek nacin z obema.
Sem ze prej mislila uleteti, pa komentirati Staneta (pa sem zabluzila v drugih temah) - na nek nacin imas seveda prav, Stane...

Pa vendar - Mihela, dobro si povedala. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. februar 2004, 11:46

Mihela, zelo prav imaš, postavil pa ti bom enako vprašanje, kot sem ga že "profesionalnim" astrologom.
KAKO TO, DA ŠE NISI UGOTOVILA IZ KART, DA SE VSAK DAN ZASTRUPLJAŠ Z JODOM V JEDILNI SOLI?
Če imaš pa dober instinkt, gotovo bežiš od jedilne soli na vse mogoče načine in se preko vegetarijanstva približuješ presnojedstvu. Tvoj instink izbira namreč najboljšo varianto med vsemi slabimi in če se to ne vidi v zvezdah ali kartah, potem je tvoja metoda zanič. Vidi se pa to najenostavneje s pritiskom na akupresurne točke ščitnice ali po tresenju statične elektrike, ki sta čisto zemeljski metodi.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0