Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Astromedicina


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
213 komentarjev na to temo

#51 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2004, 09:56

... Evropa nas pritiska (že lep čas), da uredimo zdravilsko zakonodajo. Homeopatija etc.. Kajti v Evropi je to urejeno že zdavnaj. Potem je skupina ljudi s tega področja pripravilA zakon, ki naj bi šel v parlament. Ampak zakon je bil zadržan! Kao da ni primeren za objavo ali nekaj takega.

Potem so potekala poizvedovanja in usklajevanja, argumentiranja itd., ampak stvar se niti najmanj ni premaknila.

Potem je prišla (neuradno, seveda!) informacija, da oblast (preko gospodarske zbornice) pripravlja DRUG zakon, ki bo uredil to področje - ?!

Glavni point tega drugega zakona je v tem, da bodo zdravilci lahko samo ljudje s končano medicinsko izobrazbo in licenco. Samo po sebi to niti ni slišati slabo - če malo ne pomislimo.

Kajti potem nam je jasno, da smo še naprej balkanci ali pa komunisti ali pa oboje. Zakaj? 1. Ker znamo odlično izigravati (čisto po balkansko: "Pa evo, Evropa, če že hočete imeti tole urejeno, pa imejte!" in narediš nekaj tako, da zajebeš sistem ali pa pričakovanja sistema) in 2. ker država ne dopušča ureditve mimo njene kontrole.

Kako to? Doslej so se zdravilnih tehnik izučili in navadili tisti, ki niso bili v medicinskem lobiju, saj se je to izključevalo. Zdravilci so vedno in po vsem svetu bili in so še ljudje, ki imajo določene sposobnosti, dedovane izkušnje, ogromno prakso ali še kaj, ne da bi bilo pogojevamo, da so to klasični zdravniki. Sedaj bodo morali biti, saj bo zakon Z ENO POTEZO izobčil vse tiste, ki so na tem področju delali vrsto let in imajo dragoceno znanje ter izkušnje - a niso zdravniki (dr.), saj niso smeli biti. Zaradi omenjene izjave. Torej če so se (doslej) odločili zdraviti alternativno, niso smeli imeti zdravstvene prakse, če so bili ("redni") zdravniki, niso smeli uporabljati alternativnih metod.

Kaj zdaj?
Alternativci s pedigrejem bodo morali napraviti faks (s precej casha, seveda), zdravniki pa se bodo priučili alternativnih metod (s katero nimajo, saj NISO MOGLI TUDI IMETI!) nobenih izkušenj, in bodo zdravili ljudi, denar pa bo lepo kapal tam, kamor MORA kapati. That's it.
In KAKŠNI "alternativci" bodo torej to? Oh, čisto v redu. Lepe diplome, koncesije itd. bodo imeli izobešene in regulirane cene. Vse bo lepo pošlihtano, brez skrbi, ljudje. (Kao.)

Nič ne vprašat, v čemu je čar. V DENARJU, ELDJE, V DENARJU JE ČAR.

O šamanih bomo pisali samo v reviji. Ker bodo pri nas zunaj zakona. In podobno. Pa travarice po vaseh tudi. Šentjanževko ti bo predpisal pa zdravnik z diplomo in koncesijo za svojim hrbtom. Z receptom ali čem takim in s približno 19-krat več denarja.

Nekdaj smo gledali film "Joe, tudi to je Amerika". Danes recimo "Lojz, tudi to je Slovenija". Kdorkoli "Lojz" pač je. Tudi v onem prvem filmu ni bilo nobenega junaka po imeni "Joe". Torej je isti šmorn.

Na zdravje že kar v ponedeljek zjutraj!

Tole, ja, Bern! :xx!: :o|o: xrolleyesx
Bi bilo kar za novo temo ....
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#52 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. marec 2004, 10:02

Marsa, ti boš predsednica stranke LUNA in če zmagamo na volitvah, tako neumnih zakonov ne bo :8): :eek: :palec:

#53 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2004, 10:06

Stane, moram rect, da ni neumna tale ideja x;)x ...
Vendar - nimam politicnih tezenj, pa obstaja taka caka (kot s poroko zame, samo niste videli, ker je osvezena druga tema) - cim bi se zacelo pa takole, 'strankarsko', pa si prec v tem stosu in zacaranem krogu.
Jaz pa hocem biti svobodna, bom pac se naprej bolj ali manj solirala v lajfu.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#54 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. marec 2004, 10:10

Boš ti že videla svobodo, če se še večji klateži povzpnejo na oblast od aktualnih :xx!: xrolleyesx x^x

#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2004, 10:30

Stane - pred 20 leti so me 3x dnevno ustavili kapsi, zgolj zaradi roza ali turkiznih las.
V tistem rezimu sem se znasla, znajdem se v tem - in se bom v vsakem.
Only strong can survive! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#56 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. marec 2004, 10:37

V to ne dvomim, vsi se pa ne :inocent:

#57 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. marec 2004, 10:40

To je pa res... imas prav.
Vendar jaz ze tu 'skrbim'.
Politiko pa naj imajo cez kompetentnejsi... in predvsem tisti, ki si to zelijo, ravno v tem pa je catch; jaz nimam tezenj, pa bi bilo morda kul, ce bi jih imela, vendar ce bi jih pa imela, pa ne bi bila taka kot sem in bi bilo torej drugace in morda bi zdaj bila nova Brezigarca. x;)x
Ceprav po polozajih bi se tudi pri meni dalo 'spraskat' kaksne pokazatelje... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#58 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 22. marec 2004, 10:45

Te bomo kandidirali pa v Evropo, če že nočeš bit predsednica.
Eno bomo že najdli, poznaš katero, ki ima take ambicije :8):

#59 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 23. marec 2004, 12:08

Dobro, da se nihče ni vtaknil v moj post od zadnjič, ker sem očitno spala zraven..
Ma kaki neptun v škorpijonu in 12 bajti.....kristus.....kako sem prišla na kaj takega....hehe, če je pa v strelcu...na soncu...hehja. Površnost ali kaj..
V škorpiji imam čisto druge reči..pismo. :vragec:

Uff...Bern x8Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#60 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 17:49

Tule na tej strani je bilo bolj govora o politiki mene pa le zanima, kako se zna obnašati pri tranzitih kakšna ugotovitev pri bolezni ali težavah, ker ravno parkrat sem že ugotovil, da mi prileti kakšna težava brez nelogične povezave(kot, da bi grešil ali se poškodoval npr.), sedaj opažam, ko imam tranzitni Saturn 90 na Luno, da me zelo muči desno koleno, ampak ni mi jasno, ker podznak je takšnem znaku, da bi me prej bolela glava ali pa po Saturnu, ki je v raku, da bi me prej bolel želodec, imam tudi skoraj že ata Saturna skoraj na ASC, kar pomeni, a bom spet na preizkušnjah, grem v boj.....lep pozdrav, B. x;)x :palec:

#61 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2004, 17:53

Saj saturnovo podrocje so tudi kolena (pa kosti, sklepi, zobje, oci...) - tako gledas kvadrat in ni nujno, da se manifestira na podrocju, ki ga 'doloca' znamenje, v katerem se pojavi. Kvadrat na asc - dosti normalno, deluje na telo, ker je pa saturn, kosti, kolena...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#62 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 17:56

Aja, moram potem tudi tako gledati, ja potem je pa že logično, hvala Marsa, lep večer, B. x;)x :palec:

#63 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 25. junij 2004, 18:01

Tako kot pravi Marsa.

Naj še sam nekaj dodam: Saturn je naravni vladar za sklepe, kosti in zobe. Ugotovi kakšne aspekte ima vladar 6. hiše, če so dobri, bo kmalu bolje, če ne, bo potrebno še malo počakati. Za revmatizem pomaga kalcij in vitamin C (to sem zasledil v literaturi).
Lep pozdrav!

P.s.: kateri hiši vlada Luna (in kje dejansko je)

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.

#64 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2004, 18:08

... Ugotovi kakšne aspekte ima vladar 6. hiše...

:palec: Seveda, se par drugih dejavnikov upostevas. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#65 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 18:29

Naj še sam nekaj dodam: Saturn je naravni vladar za sklepe, kosti in zobe. Ugotovi kakšne aspekte ima vladar 6. hiše, če so dobri, bo kmalu bolje, če ne, bo potrebno še malo počakati. Za revmatizem pomaga kalcij in vitamin C (to sem zasledil v literaturi).
Lep pozdrav!

P.s.: kateri hiši vlada Luna (in kje dejansko je)

beli Vran

Vladar 6.hiše je Sonce pri meni, ki ima z Saturnom dober aspekt(sekstil), vladar 4.hiše je pa res Luna, ki je natalno v 12. hiši, saj, če gledam po tem krogu je logično, lp, B. x:)x

#66 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2004, 18:37

No vidis. x8Dx
ravno to mi je vsec pri astrologiji. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#67 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 18:40

Kaj misliš, da zaključiš od kod kaj prihaja, saj je zanimivo tole raziskovanje, pa veš, da itak mine(tranzit), pa ni treba zganjati panike. x;)x

#68 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2004, 18:43

Seveda... nekateri mislijo, da vsi, ki se oslanjamo na astrologijo, v bistvu prelagamo dogajanje na drugega 'krivca' ali pa da si z vedenjem sami dolocamo zadeve... jaz pa pravim, dobro je vedeti... x;)x
nekateri nocejo se spoznati denimo s svojo boleznijo - jaz pa se hocem... hocem poznati 'krivca', 'sovraznika' - in ce ves se par okoliscin, je kvecjemu lazje, saj imas vec dejstev oz. dejavnikov, s katerimi lahko operiras. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#69 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 18:48

Saj Marsa!

Če gledava iz medicinskega vidika, je res, tudi jaz se hočem spoznati, sicer pa ne telovadim tja v tri dni vsak dan, telovadim največ zaradi tega, ker je vladar hiše zdravja v levu in to še na levji (29)stopinji(dvojni vpliv na hrbtenico!), ja kaj boš potem, veš, da boš imel ob mirovanju in lenarjenju in ob nepravilnih gibih kronične težave s hrbtenico, no še kar uspešnom premagujem vse to, pa še boljše se počutim x^x x;)x


#70 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2004, 19:01

Kronicne tezave s hrbtenico?
Hmm, cudno, pravis vladar 6. je sonce, kje pa je saturn, v kaksni povezavi je (natalni)?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#71 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 19:07

Je pač tako, ampak se ne sekiram, saj je vse O.K., je treba pač biti aktiven skozi, Saturn je pa v kozorogu(27st.) ampak ni v nobenem slabem aspektu, kar se tiče 6.hiše, vladarja ali pomembnejših planetov x;)x

#72 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2004, 19:12

OK, ni v slabem, zato se migas :vragec: x:px x:o)x x:Dx x;)x - ampak je pa v jarcu, eto, vidis! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#73 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 25. junij 2004, 19:23

To pa tudi res, saj vem, sedaj tranzitno prihaja še v opozicijo, tako, da mi ni dolgčas, še migam, ko me ne bo, me tudi sem ne bo x:Dx x;)x

#74 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. junij 2004, 19:59

mene pa nekaj zanima - kaj bi pomenila konjunkcija marsa in kirona v 4. (v ribah - mars pa je sicer tudi v konj. z IC - IC - 12:56, Kiron - cca 15, mars 17:53)?
V smislu obravnavane teme?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#75 beli Vran.

beli Vran.
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 623

Objavljeno: 25. junij 2004, 20:02

Marsa moje mnenje je, da je to lahko neka rana, ki je vezana na otroštvo (strah...).

beli Vran
Ne glej v tla, v žalost, v obup. Poglej v jutro, poglej v dan, tam je pot. Zastavi znova pogumno svoj korak.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0