Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

TUR


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
48 komentarjev na to temo

#26 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 6. avgust 2008, 21:25

V osnovni šoli sem imel nek problem z levo ledvico. Ker ni delovala dobro, sem imel "nečisto kri" in naredilo se mi je nekaj turov. Vse smo spedenali izključno z zeljnatimi obkladki in s čaji.


Ajej...

Ok. zgodaj zjutraj grem po sveže zelje in po čaj pa bomo videli kaj se bo izcimilo iz tega...Me je pa strah, da se mi ne bo še bolj povečalo in bo treba na operacijo...

Hvala..

#27 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 6. avgust 2008, 21:37

Ajej...

Ok. zgodaj zjutraj grem po sveže zelje in po čaj pa bomo videli kaj se bo izcimilo iz tega...Me je pa strah, da se mi ne bo še bolj povečalo in bo treba na operacijo...

Hvala..


Nobene operacije ne bo (jaz sem imel takrat pet ali šest turov) - zelje daj gor čez noč, velika verjetnost je, da bo zjutraj tur zrel. Ne stiskaj ga, zelje devaj gor toliko časa, da "sam popusti", potem pa malo s prsti pomagaj (vleci narazen, ne skupaj), na koncu pa vse skupaj speri najprej s kamilicami, potem pa daj gor malo propolisa. U glavnem - nobenih dohtarjev in njihovih pizdarij.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#28 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 6. avgust 2008, 21:40

Nobene operacije ne bo (jaz sem imel takrat pet ali šest turov) - zelje daj gor čez noč, velika verjetnost je, da bo zjutraj tur zrel. Ne stiskaj ga, zelje devaj gor toliko časa, da "sam popusti", potem pa malo s prsti pomagaj (vleci narazen, ne skupaj), na koncu pa vse skupaj speri najprej s kamilicami, potem pa daj gor malo propolisa. U glavnem - nobenih dohtarjev in njihovih pizdarij.


Ma bi ga, vendar ga nimam, a je odprta kaksna dezurna trgovina, kjer prodajajo zelje ob 22:40 uri : )? Sem iz lj...

Propolis se dobi v lekarni?

Spiranje s kamilico, to je navaden kamilični čaj?

To temo je popravil/a MajaBokal: 6. avgust 2008, 21:41


#29 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 7. avgust 2008, 07:55

Igel ni treba žgati, če maš doma šnops (domači) al pa vsaj lekarniški alkohol (70%etanol). Če pa nič od naštetega, pol pa žgeš.

Men pomaga sveže stisnjen pesin sok (ne kupljen v štacuni); k mam sokovnik doma pa si lah stisnem kadar hočem svež sok. Pesa čisti kri tko da se men te zadeve (ala mozolj in tur) zmer v dveh-treh dnevih pozdravi - nič ne dozori ampak izgine sam od sebe.

Marsa bi najverjetneje svetovala glino oz. obkladek iz gline.

Sstane pa svojo ssol, oz obkladek.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#30 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 7. avgust 2008, 08:39

Dvomim, da bi kaj pomagalo, če bi to prebodla, kajti opažam, da je zadeva malce globlje.

Zdaj bom poskusila s svežim zeljem, pa bomo videli kaj bo, sicer sem na med over forumu opisala svoj problem, pa so mi dejali da je operacija neizogibna.

Cookie - kaj pa navadna pesa iz trgovine, mercator varjanta, je tudi v redu za prvo roko, kajti nimam sokovnika...?

To temo je popravil/a MajaBokal: 7. avgust 2008, 08:39


#31 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 7. avgust 2008, 09:13

Hvala na odg.

Mislim, da je tur, ker je luknjica, taka mala, in se vidi malce gnoj ven, vendar ko potipam je okoli te luknjice otečeno (približno 1x1 cm), in je spodaj tak sržen gnojni, ki pa na gre ven.

Zadeva še ni dozorela in sem imela natanko isto situacijo 2 leti nazaj, vendar so mi to takoj izrezali in spucali.

Zdaj, kot sem že rekla, nimam zdr. zav. moram ubrati alternativno pot. Pa sej, če tko pogledamo, kako so pa te zadeve reševali 100 let nazaj, takrat ni bilo nobenih skalpelov, operacij in so se rešili tega.

#32 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 7. avgust 2008, 09:14

Ma bi ga, vendar ga nimam, a je odprta kaksna dezurna trgovina, kjer prodajajo zelje ob 22:40 uri : )? Sem iz lj...

Propolis se dobi v lekarni?

Tud v večjih trgvinah. Ampak propolis uporabi šele, ko spraviš ves gnoj ven.

Spiranje s kamilico, to je navaden kamilični čaj?

Valjda.


http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#33 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 7. avgust 2008, 09:23

Hvala na odg.

LP

#34 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 7. avgust 2008, 11:48

Cookie - kaj pa navadna pesa iz trgovine, mercator varjanta, je tudi v redu za prvo roko, kajti nimam sokovnika...?

sam če je to pesa, k jo olupiš, narežeš na krhlje in takoj poješ. Pa nardiš to vsak dan, nekak tri dni.

Heh če je zadeva bolj globja pol pa to ni več tur, temveč kaka vodena cista, tukaj pa obkladki ne pomagajo, pesa iz mercatorja je polna E-jev, ker ti sveže stisnjen sok traja 15 minut po izstisnjenju in še to v hladilniku, ne pa mesec ali več.
Mogoče moraš spremeniti načinprerane, ali pa poskusi s postom, tko tridnevnim, samo voda, pa nč več.

mhm. To pomeni sveže stisnjen sok. Vse ostalo je nateg :xx!:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#35 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 7. avgust 2008, 14:49

MajaBokal,
naredi se lahko čimbolj suho ajdovo testo. Se ga zvala na 1 cm, položi na lokacijo ...
Pokrije/zaveže testo (ne pretrdo) s kako gazo. Testo/obkladek je na goli koži, gaza preko testa.
Menjava se obkladek na 1 - 2 uri.
Preverjeno vleče vodo iz pljuč pri starejših, ko jih "zaliva", otekline pri od športa poškodovanih sklepih izginejo.
Oz. se omilijo.

Za ture pa ne bi vedel. Se pa lahko poskusi.
Ajdovo čimbolj suho testo, 1 cm debeline, vleče drugače sluz, vodo nase ... Zmanjšuje otekline na sklepih ...

Več v:
Makrobioticka Ljekovita Sredstva (by Michio Kushi), v kolker se knjiga sploh še kje dobi.

V kolker pa poznaš kako zdravnico osebno, malo bolj free v pogledih. Ti "zreže" to privat za šalo malo.


Polaganje zeljnatih listov, njih menjavanje po določenem času naj bi pomagalo. Se jih pa prej "razvalja" z valjarjem oz. kako steklenico od piva. Tako pravijo nekateri.

Glina/obkladki bi pa verjeten tudi lahko bili v korist (treba probat).

#36 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 7. avgust 2008, 14:57

ja, zdej pa sam še recept za čimbolj suho ajdovo testo manjka x:Dx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#37 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 7. avgust 2008, 15:04

Ajdova moka, nekaj vode, mešanje z rokami.
Po potrebi se voda sproti doliva, v količini, da je ni preveč.
Toliko kot treba, da bo testo "čimbolj" suho. In da bo držalo skupaj.
Oblikuje se kepa/"hlebček kot pri kruhu", razvalja na 1 cm.

#38 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 7. avgust 2008, 17:28

Bomo malo po eksperimentirali...

Trenutno imam ze od 13:00 ure potolcene zeljnate liste na rani in jih menjavam vsake 2-3 urce, vmes pijem caj od koprive (mimogrede,...moram reci da hitro odvaja vodo iz telesa, grem skoz lulat..).

Pa bomo videli...

Imam obcutek kod da se malce premika navzgor, tale bo rekorden zgleda.....

Hvala na odzivu...

Maja...

#39 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 9. avgust 2008, 01:25

Tkole...

Iz prve roke vam lahko potrdim nosorogov nasvet, da! ZELJE ROCKS pri turih...

Enako velik tur se mi je naredil dve leti nazaj in me je zdravnica nemudoma poslala na rezanje...

Sedajšnjega je pa zelje zelo hitro potegnilo ven, skoraj nemoreš verjet. pa govora je o kar o velkem turu..

Skratka, danes sem si uštimala tudi zavarovanje kot občan, bila pri zdravnici in mi je vseeno predpisala antibiotike?

Ali naj jih jemljem ali ne?

Jedla bi jih iz raloga, ker me je strah, da se ne bi novi začeli pojavljat, drugače pa antiobiotiki sucks....

Kaj pravte...?

To temo je popravil/a MajaBokal: 9. avgust 2008, 01:25


#40 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 9. avgust 2008, 01:33

..., potem pa daj gor malo propolisa...


V lekarni so mi ponujali propolis brez etanola in z etanolom?

Vzela sem propolis z etanolom, mislim da ga je par odstotkov notri...

Kul?

#41 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. avgust 2008, 09:34

:palec: :palec: :palec: fajn, da si zrihtala x:)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. avgust 2008, 09:51

Super! x:)x x8Dx :palec:

(ja pre-hitro se rezhe :o|o:)

jp, zelje je ful ucinkovito! xokx

(lia ga tud vedno priporoci).

Jaz bi priporocala glino, ja x;)x - al pa med, ze tud navadna slanica dela z mal cajevca.
tko sem jaz tud 'operirala' ze tur (za enakega je frenda sla na rezanje), z medom in slanico, da je gnoj cimbolj k povrsju prilezel, nc prebadala, rahlo stisnila z blazinicami (ne z nohti), potem takoj sproti razkuzevala s slanico in z alojo.

skratka, ce bo se kdo rabil pa nou mel zelja doma glavnatega: med izsrka gnoj in ga lohk das tko na mozolj, kot tur, ureznino, zulj itd. skratka tud na rano direkt.

V lekarni so mi ponujali propolis brez etanola in z etanolom?

Vzela sem propolis z etanolom, mislim da ga je par odstotkov notri...

Kul?

ja, oni drugi je ponavadi na oljni bazi, uporabljamo ga npr. pri dojenckih, propolis, ki je v splosni rabi (ki se najpogosteje uporablja), pa vsebuje alkohol.
bo pomagal za razkuzit. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 9. avgust 2008, 18:21

Marsa, Ful hvala na odg.*

#44 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. avgust 2008, 18:24

jooj :sori: sori, sam... ne morem, da ne bi... hvala ZA odgovor... x:)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#45 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 9. avgust 2008, 19:39

jooj :sori: sori, sam... ne morem, da ne bi... hvala ZA odgovor... x:)x


:) Aliana, to je bilo verjetno namenjeno marsi? :)

sej jaz nisem nič pomagala...

#46 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 9. avgust 2008, 22:25

x:)x ne, ne, tebi x;)x
da se reče hvala ZA odgovor in ne hvala NA odgovoru...
(ne bit jezna...)
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#47 zabjek

zabjek
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 10. avgust 2008, 12:07

jst mam pa take cist mjckene mozolcke po enih delih obraza pa sm kupu u trgovini tak sprejcek pa se da na vato pa potem si pač podrgnes s tistim pa bl mal pomaga.pa mi je mami rekla da pomaga če si s pudrom namažeš da jih kao izsuši al neki tazga. me zanima če je to res in kolk pudra moreš dt da ga celege prekriješ al kako. pa rd bi da se bi dal to zrihtat tko doma ne da bi sou u stecuno al lekarno ker tak problem pa to spet ni. :horro-cb:

#48 MajaBokal

MajaBokal
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 10. avgust 2008, 18:28

x:)x ne, ne, tebi x;)x
da se reče hvala ZA odgovor in ne hvala NA odgovoru...
(ne bit jezna...)



Ni sile....

#49 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 14. avgust 2008, 07:53

Naš gospodič imel oring velik tur. Po mojem skromnem mnenju ratal zaradi padca imunskega sistema, oz. pregaranja. Ker se naredil v času gradnje, ko res garala - sploh on - kot norca. Torej je pestoval tole čudo - ki se naredilo pod lopatico - celih pet let. Nič ga ni oviralo, nič bolelo, pravzaprav vzel tole v zakup na spomin na garaške čase. Potem se letos vnel - tako zelo, da gnoj pronical kar skozi kožo, menda bolelo ko sto hudičev- sem pisala o tem - zato je šel k zdravniku, kjer so mu ga drugi dan pod narkozo prerezali in ščistili gnoj ven. Spirala sem potem rano s kamilicami, piko na i pa je naredilo morje in zdaj je samo vidna še ureznina.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0