Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Solarni horoskop


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
216 komentarjev na to temo

#51 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 1. junij 2010, 11:56

Ascendent tega solarnega leta je?
V katero natalno hišo pade solarni ascendent?
Kje je Sonce? Hiša, znamenje .. ali je v kardinalnem, stalnem, spremenljivem ... v kateri hiši je natalno sonce?

Najprej poglej ASC, da vidiš, katera hiša je aktivirana in kako kaže, da boš letos "delovala".


Če čemo bit še bolj precizni, je treba pogledat :

1. V kake vrste hiš v solarcu pada večina planetov ( kotne, stalne, spremenljive ) in so pol tiste naglašene za tisto leto.
2. Hiša v kateri je sonček
3. Akcija - planeti v konjunkciji z vrhovi hiš
4. Dejstva in odnosi - planeti v aspektu z ascendentom.
5. Delo in dom - aspekti z meridianom oziroma osjo MC in IC
6. Trend, sinhronizacija samega sebe in okolice - aspekti enakih planetov solarca in natalca, s tem da se natalca da gor na solarca.
7. Specifika oziroma harmonija ali stres - aspekti planetov z vladarjem hiše v kateri se nahajajo.
8. Časovni okvir dogajanja - progresivna Lunca solarnega povratka.
9. Progresirani vogali solarnega povratka - to tolmačimo podobno kot tranzite.
............... x;)x

#52 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 1. junij 2010, 15:36

Ascendent tega solarnega leta je?
V katero natalno hišo pade solarni ascendent?
Kje je Sonce? Hiša, znamenje .. ali je v kardinalnem, stalnem, spremenljivem ... v kateri hiši je natalno sonce?

Najprej poglej ASC, da vidiš, katera hiša je aktivirana in kako kaže, da boš letos "delovala".


AC je tehtnica ( natalno je AC v ovnu, v tehtnici pa je DC in 7hiša ) torej pade solarni AC pade natalno v 7 hišo.
Solarno sonce je v solarcu v 5 hiši, natalno pa je v 12h. Sonce je v vodnarju....

Če poskušam odgovoriti na 9. vprašanj kokotca žal ne gre razen
Z AC aspekti v solarcu:
bQ z kironom in neptunom,
kvadrat z true node, venero, P,
Opozicija z uran in jupiter ter trigon z merkurje
Za vse ostalo pa prilagam solarca, ker mi res ni preveč jasno....

TNX!

Priponke (datoteke)



#53 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 1. junij 2010, 20:54

Ja, dragi moj fišek :vragec: Samo ... tole je že mal prezahtevno ... sem hotela samo nakazat osnove. x;)x


Waw Mysti, to mi dejli......ful mi je všeč, k si končno napisala "moj" fišek....ful, ful všeč,....tut če v bistvu nism lih tolk fišek. x;)x
Važno, da sm tvoj. xsrcx

#54 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 3. junij 2010, 00:25

No ti fiška-strelče (sej kej več ne vem, kaj si) x:Ix , povej kej Trinity no ...
razen, da se ji v solarju aktivira hiša partnerstva in da ima večino dogajanja v 5. hiški, kjer je tudi ljubav - in to v vodnarju z neptunom na soncu.

natal manjka za kej več rečt itak.

no koky, izkaži se xsrcx al ti morem rečt, moj moj? x:Dx x:Dx

priden :vragec:


Ljuba moja, moja Mysti. xsrcx

Mucici z lubenico na glavi, se mogoče res aktivira hiša partnerstva in tut bo najbrž kaj doooooogajalo v peti hiši. A ker je prpopala neko miniaturo od solarca, kjer je bl malo kaj vidno, niso vidne stopinje planetov in je težko videt kateri je resnično v konjunkciji z vrhom kake hiše, ker so pač tu važni orbisi. Pa tut aspekti so tko razmazani, da se moraš prou mučit kaj razbrat, zato je težko povedat, kaj se ji bo res dogajalo naslednje leto. Poleg tega ni dala natalnega charta gor, tk da je težko vedet kaj ji je sploh dano, da bi se naj ji uresničlo, ni natalnih aspektov, pozicij natalnih planetov, ni tranzitov in njih aspektov na natalni chart.......

Zato, lih tebi na ljubo, le par površnih misli:

- ker nimam natalnega charta dejansko ne vem v katerih hišah ma večino planetov, je pa za splošni pregled leta to kar važno in je potrebno dat natalni chart na solarca in preštet v katerih hišah je največ planetov. Če bi recimo to blo v spremenljivih - padajočih hišah, pol bi pomenlo, da bo to leto kolebanja. Najbrž ga bo ona doživljala kot leto učenja in priprav na sledeče leto. Marsikateri plan se bo spremenu, kontrole ne bo take, kot jo je navajena, prilagoditve situaciji bodo nujne.

- Sonček v peti prinaša ogromen potencial za srečo, zabavo, kreativnost, mogoče bo na vidiku kaka nova, ful romantična in tut razumska love. Za kaj več bi blo za videt še progresije, tranzite......

- Jupi ji bo dal možnost, da uredi in zaključi to kar si želi met urejeno, Merkur ji bo na veliko pomagal pr tistmu, kar je bilo omenjeno v prejšnjem odstavku, Lunca nakazuje na spremembe, ki se tičejo vsega o čemer osma govori, tk da bo slika, ki jo bo okolica o njej imela, v marsičem od dogajanja tam odvisna. Plutko pove, da naj niti ne proba kupit ali prodat kake nepremičnine, da se bo kaj glede družine najbrž spremenilo, najbrž se bo pa tut kaj v njej premaknilo in bo mogoče zaznala svojo pravo bit.

- Merkur ji nakazuje poleg rajcajoče komunikacije tut možnosti biznisa, trgovine, dobrih dogovorov, Venerca jo bo silila v iskanje takih al drugačnih nasvetov in odgovorov, ki pa vprašanje če bodo zanjo koristni in dobri, imela bo veliko karizmo, a sama s sabo ne bo lih ne vem koliko zadovoljna. Jupi ji bo poleg vseh dobrot najbrž dal na glavo tut obilico vsega ostalega, tk da bo kaka fajna priložnost najbrž spregledana, malčk bo znala tut pretiravat in včasih mogoče slabo ocenit situacijo. Tut kak kilček več bo najbrž, iz takih ali drugačnih vzrokov. Obstaja tendenca, da se koga prevara. Zaradi Plutkota bo treba bit malčk bolj previden, da ne bo prisilno postavljena v kako pozicijo, do katere ji lih ni.


Ajd, dost je, ne da se mi več. Lih da vidi Mysti, da lepa beseda lepo mesto najde, al kaj že???? x:Dx :vragec:


Kolk priden si v bistvu želiš da bi bil? :fiju: w:Iw

#55 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 3. junij 2010, 09:36

Evo trinity ... zdaj pa izlušči kaj iz tega :)

koky, jaz sem imela lani tud Sonce v 5. hiši. :eek: pa ne bi mogla kej dost rečt o .. emmmm razumski ljubezni lol, samo itak imam drugačno postavitev.
letos pa vse v 2. usmerjeno :sori: aj dont lajk


Priden .. ravno toliko, da si še mal poreden x:px


Mysti, ti si mela lani vladarja pete v opoziciji z uno anteno v sedmi. :ermm: Pa Marsiča na vrhu pete v kvadratu z Lunco v hiši kjer ti razturaš če češ x:px . Pa Venerco v kvadratu z MC iz hiše kjer je bla tut tvoja love........
Ne....ne moreš primerjat....... :sori:

No, letos ne bo lih vse v drugo usmerjeno, bo pa ja tut a lot of talking about money.

Zanimiva tista Lunca v levčku na vrhu MC ja...... x;)x

OKi, pa bom malčk poreden..... x:px

#56 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 3. junij 2010, 10:07

Neptuna misliš, ne?


xsmx Kolk si tole lepo zakamufliral hahaha


emmm ... a sm slepa al kaj? Ne vidim tega

tell me about it :o|o: Bi rabila kaj spodbudnega na tem področju.


x:px


A ti gledaš solar return 03.01.2009? :o|o:
Ne, Urana sm mislu.
Venerca je v kvadratu na MC in sekstilu na Plutkota.

Pa sej najbrž da bo kaj spodbudnega, če je pa Sonček v taki lepi družbi, pa tut že sam vrh hiše v spodbudnem, tebi tako ljubem znamenju. x;)x

#57 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 3. junij 2010, 11:16

Obema se reessss zahvaljujem za razlago, tako kokotcu za trud vložen v analizo 8 tut če sam zarad Mysti ) in Mysti za aktivno "lobiranje"! x:Xx

Kar se tiče tranzitov lahko povem, da se mi saturn pomakne v 7h, jupi pa v 1h.... tko da izgleda da se marsikej poklapa med tema dvema kartama...

LP Trinity

Ljuba moja, moja Mysti. xsrcx

Mucici z lubenico na glavi, se mogoče res aktivira hiša partnerstva in tut bo najbrž kaj doooooogajalo v peti hiši. A ker je prpopala neko miniaturo od solarca, kjer je bl malo kaj vidno, niso vidne stopinje planetov in je težko videt kateri je resnično v konjunkciji z vrhom kake hiše, ker so pač tu važni orbisi. Pa tut aspekti so tko razmazani, da se moraš prou mučit kaj razbrat, zato je težko povedat, kaj se ji bo res dogajalo naslednje leto. Poleg tega ni dala natalnega charta gor, tk da je težko vedet kaj ji je sploh dano, da bi se naj ji uresničlo, ni natalnih aspektov, pozicij natalnih planetov, ni tranzitov in njih aspektov na natalni chart.......

Zato, lih tebi na ljubo, le par površnih misli:

- ker nimam natalnega charta dejansko ne vem v katerih hišah ma večino planetov, je pa za splošni pregled leta to kar važno in je potrebno dat natalni chart na solarca in preštet v katerih hišah je največ planetov. Če bi recimo to blo v spremenljivih - padajočih hišah, pol bi pomenlo, da bo to leto kolebanja. Najbrž ga bo ona doživljala kot leto učenja in priprav na sledeče leto. Marsikateri plan se bo spremenu, kontrole ne bo take, kot jo je navajena, prilagoditve situaciji bodo nujne.

- Sonček v peti prinaša ogromen potencial za srečo, zabavo, kreativnost, mogoče bo na vidiku kaka nova, ful romantična in tut razumska love. Za kaj več bi blo za videt še progresije, tranzite......

- Jupi ji bo dal možnost, da uredi in zaključi to kar si želi met urejeno, Merkur ji bo na veliko pomagal pr tistmu, kar je bilo omenjeno v prejšnjem odstavku, Lunca nakazuje na spremembe, ki se tičejo vsega o čemer osma govori, tk da bo slika, ki jo bo okolica o njej imela, v marsičem od dogajanja tam odvisna. Plutko pove, da naj niti ne proba kupit ali prodat kake nepremičnine, da se bo kaj glede družine najbrž spremenilo, najbrž se bo pa tut kaj v njej premaknilo in bo mogoče zaznala svojo pravo bit.

- Merkur ji nakazuje poleg rajcajoče komunikacije tut možnosti biznisa, trgovine, dobrih dogovorov, Venerca jo bo silila v iskanje takih al drugačnih nasvetov in odgovorov, ki pa vprašanje če bodo zanjo koristni in dobri, imela bo veliko karizmo, a sama s sabo ne bo lih ne vem koliko zadovoljna. Jupi ji bo poleg vseh dobrot najbrž dal na glavo tut obilico vsega ostalega, tk da bo kaka fajna priložnost najbrž spregledana, malčk bo znala tut pretiravat in včasih mogoče slabo ocenit situacijo. Tut kak kilček več bo najbrž, iz takih ali drugačnih vzrokov. Obstaja tendenca, da se koga prevara. Zaradi Plutkota bo treba bit malčk bolj previden, da ne bo prisilno postavljena v kako pozicijo, do katere ji lih ni.


Ajd, dost je, ne da se mi več. Lih da vidi Mysti, da lepa beseda lepo mesto najde, al kaj že???? x:Dx :vragec:


Kolk priden si v bistvu želiš da bi bil? :fiju: w:Iw



#58 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 3. junij 2010, 11:43

Vprašanje je, kaj ti gledaš? Sem gledala za 2009 ja.
Zdaj v 2010 .. ja v Strelcu hahahaha .... samo ne razumem o kaki lepi družbi govoriš, če je noter Pluton :o|o: v aplikativnem kvadratu s Saturnom :C:


Sm ti poslal v čekiranje oba solarca, letošnjega in lanskega, pa povej kdo ma bl prou.
Sej vem, da sm ti enkrat zgrešil in gledal namesto akutualnega solarca naslednjega, za drugo leto, a tokrat mislim da je prav. x;)x

Plutko zna glede šoldov bit kar lepa družba, ker je v drugi hiši skor v vseh chartih unih svinjsko bogatih. x;)x Je pa bla mišljena tu bl kaka druga lepša družba. xsrcx

Kvadratek Satkota in Plutkota pa tu ne bo naredu nič drugega, kot te prisilil, da spregledaš svoje slabe odločitve in jih spremeniš. Ko se boš enkrat zavedala svojih slabosti in zmožnosti, jih boš lahko koristno uporabla za vzpon. Frendi ti pa pri tem najbrž ne bodo v lih ne vem kako pomoč.

Drugače pa ni sploh tko slabo vse skupi.... :palec:

Obema se reessss zahvaljujem za razlago, tako kokotcu za trud vložen v analizo 8 tut če sam zarad Mysti ) in Mysti za aktivno "lobiranje"! x:Xx

Kar se tiče tranzitov lahko povem, da se mi saturn pomakne v 7h, jupi pa v 1h.... tko da izgleda da se marsikej poklapa med tema dvema kartama...

LP Trinity


x:Dx

Ma ne, sej ni sam zaradi Mysti, tut zaradi res lepe slikce k jo maš prpopano.... x:Dx

Sam drugič pa res prpopaj večji chart al pa dej popolne podatke.

Drži se. :palec:

#59 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 3. junij 2010, 13:05

Zaj* sem x:o)x
A mam kaj šans, da zadenem na loteriji, glede na to, da je Pluton v natalu v 5.? x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx (se hecam)
Glede kvadrata Plutona in Saturna pa ... ammmm ... moje slabe odločitve v preteklosti ... posledica je pa vidna tukaj in sedaj. Tudi v finančnem položaju. Da ne govorim o psihičnem. :o|o:


Kaj dobim, če ti povem, da te čaka tut kak res lep srprajz? :fiju: x:px x:px

Ja res........... :switz: , a vem da boš zmogla in da bo šlo na boljše. :palec:

#60 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 3. junij 2010, 23:54

Kaj bi pa rad? x:Dx :vragec:
srprajz v kakšni obliki? x:o)x


Hm........a res moram to javno napisat? :inocent: :8): ......... x:px

Srprajz najbrž v obliki obdobja ugodnih okoliščin, ko bodo zgube zmanjšane na minimum oziroma proporcionalne ne - vložkom. Se pravi še če ne boš nič naredila, ne bo hudga, če pa boš, se bo poznalo, beri - cvenketalo. x;)x

#61 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 30. julij 2010, 15:47

Jaz sem letos tud solarna vodnarka v ascendentu x8Dx

Nisem jaz tudi? :o|o:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#62 //mirage

//mirage
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 620

Objavljeno: 31. julij 2010, 00:11

Hmm... mene je dobesedno na rit vrglo, ko sem pogledala moj letosnji solarni horoskop :O:

Ce sem imela prej se kancek optimizma, sem zdaj dobesedno receno samo se pesimist... ker za mano je prav nic lepega pol leta :xx!:

moja karta

byrdpixelbyfruitkait-d4l.png


#63 //mirage

//mirage
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 620

Objavljeno: 31. julij 2010, 15:35

In kaj te muči?
Mars je res v 12. hiši in kot tak neugoden. Vendar nič ne moreš sklepat brez natala.
Stelij imaš v 9. hiši. Asc si Lev, sonce v 9. kaj je slabega tu? Te partnerstvo muči, zaradi desc v Vodnarju in Uranom konj. Sonce? Ni mi čist jasno.

Kam pade tvoj solarni asc v natalno karto?


Mene muci Saturn... ta pezde me ze 4 leta tako blokira (studij), da nimam vec pojma, kaj naj sploh se naredim (vsakic me bolj zabije v tla)... pa ce se na pol prekolem, grem po polzje naprej ali pa nikamor :sad:

natal

byrdpixelbyfruitkait-d4l.png


#64 //mirage

//mirage
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 620

Objavljeno: 31. julij 2010, 16:35

Jaz res, res, res upam, da se me bodo usmilili :switz: Ampak pogoji so bili podani v pogodbi za stipendijo in zdaj nimam niti polovico potrebnih tock zbranih (cez en mesec bom mogla pa dokumente o mojih "uspehih" dostavit :C: )... dokazat pa ne morem, da sem se dobesedno non stop ucila(se nikoli v zivljenju toliko kot v zadnjih 10 mesecih), ampak nisem in nisem mogla narest izpitov x:((x
Saj pravim, ta Saturn je .... Raje ne recem kaj :vragec:

PS: natalna karta je v mojem prejsnjem postu spodaj

byrdpixelbyfruitkait-d4l.png


#65 //mirage

//mirage
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 620

Objavljeno: 1. avgust 2010, 12:44


letos imas POLNO 9. HISO x;)x To pa je tradicionalni znak za študijski uspeh, tako da ne zivckat, ampak vztrajaj, morda bo vec uspeha letos xupx


:palec:

Opozicija Saturna iz 3. hiše je šibka, poglej orbise.
Solarni ASC ti pade v 2. natalno hišo, hišo vrednosti, financ. Sonce je tudi lepo postavljeno. Pogumno! Boš videla, da bo šlo.


TNX za malce tolazbe x:Ix

Samo, a ni 9. hisa tudi hisa, kjer se vidijo potovanja v tujino :inocent: , in a ni to znanje bolj misljeno kot, kar si se naucil novega (jaz sem letos toliko novih stvari spoznala in se jih ucila kot se nikoli prej) in ne kar si dejansko potem uradno uspel dokazat (opravljeni izpiti)?
Kar se pa tice financ, pa itak jaz ne bi krila izdatkov, ampak moji starsi, ker sem sama revna kot cerkvena mis :sori: :V:

byrdpixelbyfruitkait-d4l.png


#66 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 3. avgust 2010, 11:37

[quote name='//mirage' date='31. julij 2010, 16:35' timestamp='1280586953' post='1055554044']
Mene muci Saturn... ta pezde me ze 4 leta tako blokira (studij), da nimam vec pojma, kaj naj sploh se naredim (vsakic me bolj zabije v tla)... pa ce se na pol prekolem, grem po polzje naprej ali pa nikamor Objavljena slika

Tranzitni uran, ki je zadnjih nekaj let poplesaval čez tvoje sonce v deveti hiši (višji študij), je glavni krivec za prekinitev študija. Uran je čez sonce precej naporen aspekt, ki prinaša precej notranjega nemira. Tranzit urana čez vrh horoskopa (MC) bo naredil prav kmalu velik zasuk in kvadrat med T uranom in natalnim neptunom v hiši posla bo sigurno čutiti. Saturn je zadnje leto pritiskal v opoziciji na tvoje sonce, zato tudi trud okrog študija, ker pa saturn vedno dela z zamudo, rezultata še ni. Pozabila si gledat tudi močno konjukcijo plutona na tvojega vladarja.

#67 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 18. september 2010, 09:17

Hej Zvezdogledi x:)x
Letos imam apokaliptični solarec, :xx!:
Naslednji pa naj bi bil veliko boljši.
Zanima me, kdaj začne delovati?
Saj ne začne točno od rd, ne (magari :rolleyes: )
Kako se določi timing dogodkov, preko kotov? Ali progresiranih kotov? Tnx
H

#68 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 18. september 2010, 10:31

To tud mene konkretno zanima. Baje ne takoj ob RD, zato ... kaj je tisti pravi "trigger"?

začne delovati takoj na solarni RD... kdaj se bo kaj dogajalo - po Bernu Jurečiču: vzameš solarni horoskop po Koch-ovem sistemu kot samostojno karto in vzameš biwheel variato, tako da zraven vključiš tudi natalno karto (spet po Kochovem sistemu)... nato pa za posamezno hišo gledaš kam padejo posamezni solarni planeti in posamezni natalni planeti v solarno karto... se pravi recimo da imaš solarni asc. na 19. škorpijona in traja solarna hiša vse do 18. strelca... se pravi je prva hiša dolga 29 stopinj-vsaka hiša po tej teoriji predstavlja eno leto življenja na tem področju... imaš pa na npr. 27. stopinji škorpijona merkurja vladarja solarne 8. in 10.... potem pa gledaš razdaljo od ascendenta od tega planeta v našem primeru 27-19=8 in to primerjaš z velikostjo cele hiše se pravi 8 deliš z 29 in dobiš 0,2758, nato pa to zmnožiš s 365 (1 leto)... in dobiš 100,86... se pravi neka sprememba, pot itd. (merkur) se bo zgodila cca. 101 dan po mojem rojstnem dnevu v povezavi z 8. in 10. hišo... in tako potem preračunaš za vse solarne in natalne planete- s tem da so solarni močnejši saj naj bi govorili o meni direktno, medtem ko so natalni šibkejši - govorili naj bi bolj o vplivu drugih, čeprav je to bolj "siva cona"... sicer pa so trigerji tako vedno tranziti hitrih planetov (luna, merkur, venera) na natal...

Je pa tako, da denimo pri moji karti ta tehnika ne deluje, poznam pa ljudi pri katerih to deluje zelo... different folks, different yolks...
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#69 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 18. september 2010, 11:51

Začne se takrat, ko je sonce na isti stopinji, minuti.... kot v natalni karti. Se mi zdi.
Kaj pa je to apokaliptični solarec?

Ja, ja..to itak
Zanimalo me je začetek delovanja, mislim....začetek dogajanja..

začne delovati takoj na solarni RD... kdaj se bo kaj dogajalo - po Bernu Jurečiču: vzameš solarni horoskop po Koch-ovem sistemu kot samostojno karto in vzameš biwheel variato, tako da zraven vključiš tudi natalno karto (spet po Kochovem sistemu)... nato pa za posamezno hišo gledaš kam padejo posamezni solarni planeti in posamezni natalni planeti v solarno karto... se pravi recimo da imaš solarni asc. na 19. škorpijona in traja solarna hiša vse do 18. strelca... se pravi je prva hiša dolga 29 stopinj-vsaka hiša po tej teoriji predstavlja eno leto življenja na tem področju... imaš pa na npr. 27. stopinji škorpijona merkurja vladarja solarne 8. in 10.... potem pa gledaš razdaljo od ascendenta od tega planeta v našem primeru 27-19=8 in to primerjaš z velikostjo cele hiše se pravi 8 deliš z 29 in dobiš 0,2758, nato pa to zmnožiš s 365 (1 leto)... in dobiš 100,86... se pravi neka sprememba, pot itd. (merkur) se bo zgodila cca. 101 dan po mojem rojstnem dnevu v povezavi z 8. in 10. hišo... in tako potem preračunaš za vse solarne in natalne planete- s tem da so solarni močnejši saj naj bi govorili o meni direktno, medtem ko so natalni šibkejši - govorili naj bi bolj o vplivu drugih, čeprav je to bolj "siva cona"... sicer pa so trigerji tako vedno tranziti hitrih planetov (luna, merkur, venera) na natal...

Je pa tako, da denimo pri moji karti ta tehnika ne deluje, poznam pa ljudi pri katerih to deluje zelo... different folks, different yolks...

Tudi pri meni ne deluje ta sistem, še manj pa sistem hiš po Kochu.

#70 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 20. september 2010, 01:12

Precizno določanje časa nekega dogodka s pomočjo horoskopa predstavlja iskanje brez konca in kraja. :inocent: Dosti njih bi to rado dognalo, a le redko kdo pr tem uspeva. Seveda obstajajo metode, tut jst vem za eno in jo tut uporabljam. Ni pa vedno eksaktno in ne drži vedno. Zakaj? Najbrž zato, k enostavno lastnik charta sam s svojo voljo odreja in izbira dogodke v svojem življenju, mogoče zaradi vsakemu edinstvenega karmičnega vzorca, ki se na vplive vesolja različno odziva, ali pa zato, k se enak planet in enake vogalne točke pr različnih ljudeh zaradi različnih danosti charta, predvsem pa zaradi širokih možnosti vpliva, pač različno odražajo. Dostikrat pa samo zato, k ne vemo eksaktnega časa rojstva, kar je pogoj za natančen solar. In pogruntat vse to pač ni enostavno. Objavljena slika


Prvič slišim, da bi se moralo za solar jemat Kocha. Tut ne vem zakaj bi to počeli, če pa natalce delamo po Placidusu in kako bi šlo pol to skupi, da daš Placidusa na Kocha? :inocent:

Ma…..jst delam vse po Placidusu.

Teoretično je zanesljiva metoda progresiranih vogalov ( osi Asc – Desc , MC – IC ). Vogali naredijo v 24 urah 360° , pomeni, da progresirajo nekako 1° dnevno. No, ko govorimo o meridianu je to skor konstanta, za horizont je pa bl spremenljivo, a rečmo da je prbljižno stopinja na dan. No, tko da načeloma progresiramo recimo solarno os MC - IC za tolk pa tolk stopinj in če recimo v nekem trenutku Descendent pade točno v konjunkcijo z recimo Jupitom ki je recimo v sedmi v trenutnem solarju, pol mogoče vemo, kolk dni po nastopu solarja za to leto bomo mogoče spoznali svojega bodočega partnerja. Tolko, kolkr stopinj smo progresirali omenjeno os solarnega povratka naprej. Seveda, povdarjam, tut tranziti in progresije morajo takrat to isto nakazovat. Al pa vsaj dopuščat, da ne govorim, da mora tut v natalu ta danost obstajat.

Kot zanimivost naj povem, da sm bral, da je sam nastop eksaktnega solarnega povratka izredno važen, pisalo je celo »sveti«, dogodek v naslednjem letu življenja posameznika. Ker se pač dogaja samo enkrat na leto in je odnos med zemljo in soncem popolnoma enak, kot je bil v trenutku rojstva. Zato naj bi se kakih deset minut preden nastopi meditiralo. Meditacija nej bi bila poljubna, kakor komu paše. Lahko se poje, lahko se razmišlja, lahko se samo sprosti…..važno je baje zavedanje slavnostnega trenutka. Če pa zamudimo ta trenutek, pol naj bi tut vsi dogodki tisto leto zamujali in če ta trenutek ne jemljemo resno, pol naj bi blo » neresno« tut vse s čimer se bomo tisto leto ukvarjali. Ker pač naj bi to bil edini trenutek v letu, ko naj bi bili povezani z brezkončnostjo poti posebnega odnosa zemlje in sonca…..No, res vzemte to samo kot zanimivost…. x;)x

Zanimivost številka dva : vsakih 19 let prideta sonce in luna točno na natalne pozicije isti dan. Temu solarcu se reče magični solarec, ker se dogaja neposredno okoli povratkov luninih vozlov ( karmična zadevšna ) .... :2src:

#71 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 20. september 2010, 07:07

Dobro jutro vsem! x:)x
Hvala tudi tebi Koky x:Xx zelo zanimivo tole.
V naslednjem solarcu imam namreč
Na DSC Plutka,DSC je na 3°09 Kozoroga, Plutko pa na 3°23' Kozoroga, torej eksakten.
Ce progresiram solarec, DSC pride na 03°03 Kozla, Pluto ostane na istem.
Na IC bo v novem solarcu Saturn, :o|o: vendar oddaljen 2° orbisa. Ga lahko upoštevam kot eskaktnega?

#72 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 20. september 2010, 09:41

Dobro jutro vsem! x:)x
Hvala tudi tebi Koky x:Xx zelo zanimivo tole.
V naslednjem solarcu imam namreč
Na DSC Plutka,DSC je na 3°09 Kozoroga, Plutko pa na 3°23' Kozoroga, torej eksakten.
Ce progresiram solarec, DSC pride na 03°03 Kozla, Pluto ostane na istem.
Na IC bo v novem solarcu Saturn, :o|o: vendar oddaljen 2° orbisa. Ga lahko upoštevam kot eskaktnega?


Ja, komot ga upoštevaj. V bistvu se mora upoštevat vsak planet z orbisom do 3°45` na vrh katerekoli hiše z obeh strani. Pomen take konjunkcije je pa vedno aktivnost v tistem letu. Torej akcija je tam, kjer so planeti na vrhovih hiš.
V tvojem primeru Satkota pomeni, da boš tam mela dosti ( preveč ) aktivnosti v dotičnem letu. Ful zadolžitev in obvez do drugih. Zahtevana bo velika odgovornost, disiplina in resnost. Ful dela, samodiscipline in samokontrole. Če boš vse prou naredila, bodo to temelji za nekaj dolgoročnega. Nakazuje se tut, da se ti v življenje lahko vrne kaj iz preteklosti. Kakor tut kontakti in posli s starimi ljudmi, ali pa z ljudmi na višjih položajih. Se pa mora vedet, da tu ni magije, ni kalkuliranja. Nič ne pride samo. Taka konjunkcija predstavlja realnost in če se neodgovorno pristopi, se lahko pričakuje zgube, nasprotno pa dolgoročen uspeh.

V primeru Plutkota pa itak veš. Dela te pomebno na tistem področju kjer je, pa daja ful močan vpliv na druge. Poleg tega naredi tam transformacijo, reforme, in pomembne spremembe. Kar se pa najbolj opazi je intenzivnost, globina, moč, in temeljitost dogodkov, ki se bodo zvrstili. Meni je zanimiv in pomenljiv un vozu zraven......

Saj najbrž ne rabim opozorit na krasen trigon Sončka in Venerce na ascendenta. Planeti v aspektu na ascendenta ( descendenta ) vedno kažejo na realnost odnosov v dotičnem letu.


Uživi. :palec:

#73 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 20. september 2010, 09:46

Lahko, da se motim ... koky? :inocent:



Ti se redkokdaj motiš. Če že, ma to čisto določen namen........ x;)x

#74 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 22. september 2010, 14:40

Najlepša hvala Koky :love:

Ja, komot ga upoštevaj. V bistvu se mora upoštevat vsak planet z orbisom do 3°45` na vrh katerekoli hiše z obeh strani. Pomen take konjunkcije je pa vedno aktivnost v tistem letu. Torej akcija je tam, kjer so planeti na vrhovih hiš.
V tvojem primeru Satkota pomeni, da boš tam mela dosti ( preveč ) aktivnosti v dotičnem letu. Ful zadolžitev in obvez do drugih. Zahtevana bo velika odgovornost, disiplina in resnost. Ful dela, samodiscipline in samokontrole. Če boš vse prou naredila, bodo to temelji za nekaj dolgoročnega. Nakazuje se tut, da se ti v življenje lahko vrne kaj iz preteklosti. Kakor tut kontakti in posli s starimi ljudmi, ali pa z ljudmi na višjih položajih. Se pa mora vedet, da tu ni magije, ni kalkuliranja. Nič ne pride samo. Taka konjunkcija predstavlja realnost in če se neodgovorno pristopi, se lahko pričakuje zgube, nasprotno pa dolgoročen uspeh.
Sem preštudirala na več mestih, vendar ne dojemam tega. Simbolika 5.hiše? Kakšno vezo imajo z njo zadolžitve do drugih? Pa vrnitev iz preteklosti? Mi razložiš prosim? Saj veš, na katerem področju delam, to je 5.hiša, ampak ... ne razumem najbolje.
V primeru Plutkota pa itak veš. Dela te pomebno na tistem področju kjer je, pa daja ful močan vpliv na druge. Poleg tega naredi tam transformacijo, reforme, in pomembne spremembe. Kar se pa najbolj opazi je intenzivnost, globina, moč, in temeljitost dogodkov, ki se bodo zvrstili. Meni je zanimiv in pomenljiv un vozu zraven...... :irs:
Koky xsrcx , mi poveš še za vozliček, kaj bi lahko pomenil, prosim?
Saj najbrž ne rabim opozorit na krasen trigon Sončka in Venerce na ascendenta. Planeti v aspektu na ascendenta ( descendenta ) vedno kažejo na realnost odnosov v dotičnem letu.


Uživi. :palec:


Bom poskusila uživat...z vsemi skrbmi...Hvala 10000
ampak....aktualni solarec je naredil, kar je obljubil. SOnček v 8. se je izprsil....in še druge lepe stvari tudi...res...
Žal pa tudi Neptun na Ascendentu...pa sem bila posvarjena....pa so me (dvakrat) lepo prepeljali žejno čez vodo... :opica:
Še zdravim dehidriranost... :xx!: , upam, da ozdravim :blink:

#75 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 22. september 2010, 14:54

Mene tud zanima moj naslednji solarc, ker se mu počasi približujem...mam pa Retro Venero na Asc v Tehtnici (sam je skoraj 4st oddaljena od Asc)...Sonček je pa na vrhu 2. hiše...Pluton in Severni vozu sta v konjukciji v 3. hiši, v natalu pa ta konjukcija pade na moj Asc...kej več pa ne vem a je tok pomemben razen kam padejo planetki v natal..



What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0