Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

5. hiša


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
65 komentarjev na to temo

#26 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 29. januar 2007, 11:27

:inocent: x8Dx govoriva lahko" inkluzif"

x:Dx jst tud škorpija, tud kadar nočem pričam o sexu :wOOt: xrolleyesx :madpro:


xnckrivx :fool: :frog:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#27 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. januar 2007, 11:28

poslušta vidva mojstra.....če je 5h tud kreativnost in je moja 5hiša v kozorogu in en micen košček tud v vodnarju....tam je pa še j vozel pa točka duha....a to pol pomeni, da gre za težnjo da moram vse "prizemljit", udejanit, zrealizirat...... x?x ....a si prav razlagam...... xrolleyesx x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#28 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 29. januar 2007, 11:52

poslušta vidva mojstra.....če je 5h tud kreativnost in je moja 5hiša v kozorogu in en micen košček tud v vodnarju....tam je pa še j vozel pa točka duha....a to pol pomeni, da gre za težnjo da moram vse "prizemljit", udejanit, zrealizirat...... x?x ....a si prav razlagam...... xrolleyesx x:)x


mogoče je tvoja kreativnost predvsem praktična?

:inocent: x8Dx govoriva lahko" inkluzif"


x8Dx :att: x:Dx x;)x :inocent:
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#29 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. januar 2007, 11:58

mogoče je tvoja kreativnost predvsem praktična?
x8Dx :att: x:Dx x;)x :inocent:

heh....težko bi rekla slikanju, pisanju in bobnanju "praktičnost".....je pa res, da sem imela že kar nekaj razstav....in da mi tud bobnarski nastopi nardijo veselje.....to bi bolj sodilo v domeno realizacije kot praktičnosti........

thx mihael..... x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#30 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 29. januar 2007, 12:08

in kje je vozelj pa točka duha? v vodnarju ali v kozorogu? mislim da ti ni pomemben čas ki ga vložiš v te zadeve, niti kdaj se bodo rezultati poznal ...vodnar pa kaže na nenavadnosti ki jih počneš za okolico ;)
sej sam ugibam x:Dx

#31 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 29. januar 2007, 12:21

heh....težko bi rekla slikanju, pisanju in bobnanju "praktičnost".....je pa res, da sem imela že kar nekaj razstav....in da mi tud bobnarski nastopi nardijo veselje.....to bi bolj sodilo v domeno realizacije kot praktičnosti........


ok, potem pa res bolj pride do izraza realizacija/odločenost. bivša ima skoraj identično situacijo (J.Vozel, točko sreče/Pars Fortunae - a je to isto kot točka duha?), ampak v kozorogovi 6. hiši, z navdihom Venere in Veste...industrijsko oblikovanje je zanjo žebljica na glavico...to ne pomeni, da ji npr. slikanje ni v veselje ali da ni dobra v tem, ampak kombinacija vsega nakazuje na to, da največ lahko doseže (kar se v praksi že kaže - naredi lepe in uporabne zadeve) skoz manifestacijo kozorogove praktičnosti... itak pa to ni edina kozorogova kvaliteta
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#32 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 29. januar 2007, 12:32

[quote name='Amis' date='29. Jan 2007, 11:59' post='786323']
heh....težko bi rekla slikanju, pisanju in bobnanju "praktičnost".....je pa res, da sem imela že kar nekaj razstav....in da mi tud bobnarski nastopi nardijo veselje.....to bi bolj sodilo v domeno realizacije kot praktičnosti........

x:)x Amiska, peta hiša, hiša kreativnosti in hobijev ti pade na prvo stopinjo kozoroga, v njej imaš točko sreče, je pa vrh pete hiše v ekzaktnem trigonu z ASC. Ker je vladar tvoje hiše kreativnosti saturn in le ta v šesti hiši, bi se lahko ukvarjala, ali dejansko delala svoje " delo" z ljubeznijo. x;)x

#33 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 29. januar 2007, 12:55

heh....težko bi rekla slikanju, pisanju in bobnanju "praktičnost".....je pa res, da sem imela že kar nekaj razstav....in da mi tud bobnarski nastopi nardijo veselje.....to bi bolj sodilo v domeno realizacije kot praktičnosti........

thx mihael..... x:)x



x:)x dej, preberi kdaj knjigo Imenovala se je dvoje src

tam na zelo zanimiv način definirajo umetnost, pa še marsikaj drugega x:o)x malo ti spremeni percepcijo kaj je lepo in kaj je umetnost x:Ix

nu vsaj men je x:o)x

drgač pa veselji sebi in drugim :palec: unikatno v nekem trenutku za nekoga ali nekatere narediš umetnost z delom lastnih rok, glasu in telesa. Da vtkeš svojo dušo o tem ne bi, ker je duhovnost in duša tak neoprijemljiv pojem, se ga laže začuti skozi konkretna čutila, vid, sluh etc x:px

in menda pol tud keš pride ,če maš še mal sreče zraven x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#34 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. januar 2007, 14:05

uf...hvala vsem za komentarje..... xsrcx

sicer je pa tako....mislim da so mi enkrat zračunali, da mam točko duha v kozorogu, točko sreče pa v ovnu.... :inocent: ...zdaj me pa tole, da je točka sreče v kozorogu mal zmedlo....

točka sreče ni isto kpt točka duha.....

ksenia...točka duha v kozorogu....pa mi resni žal časa za stvari, ki jih rada , z veseljem in srcem počnem......nenavadnosti je pa baje nekaj v mojih delih.....sicer pa pridi kdaj na kakšno razstavo, pa boš vidla..... x;)x

lunca....tud moj poklic je povezan z estetiko...take dost prizemljene vrste, ki se zrealizira.....mam rada....in marsikaj od tega res nardim z ljubeznijo (prav zmeraj pa tud ne, pošteno priznam....odvisno od projekta).....hobiji pa vedno narejeni z ljubeznijo, ker če nisem v pravem filingu, pol se tud lotim ne....

lia....da pa še kaj druzga nardim z ljubeznijo al pa z dušo je tud jasno....vsega kar mi je pomembno se lotim na tak način....pa se folk prestraši veš....sej si sam ugotovila, da je površinskost v povprečju bolje sprejeta kot it "na polno" v karkoli....pa naj bodo to odnosi, hobiji al pa delo......živeti s strastjo....to znam....hm, kaj je meni estetika in umetnost bi se pa tle mal težko pogovarjali...o svojem odnosu do tega in pristopih nisem na lnf še nič pisala....zraven tega je to nekaj, kar je tolk neoprijemljivo....se pa skoz moja dela kar dobro začuti....baje....."....dvoje src "....prebrala....mi je bla všeč......


drugač so pa skor vsi umetniki zasloveli šele po svoji smrti....mi je rekla sister zadnjič....toliko na temo, da pol pride tud keš....to je tako: lahko ja, lahko pa tud ne....nekako je svet tako narjen, da tale keš ne pride nujno zraven takoj......razen, če se bodo časi res tako spremenili, da bo realizacija že v tem lajfu....to bi blo super....navijam za to..... :2src: x:px
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#35 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 29. januar 2007, 14:14

idrugač so pa skor vsi umetniki zasloveli šele po svoji smrti....mi je rekla sister zadnjič....toliko na temo, da pol pride tud keš....to je tako: lahko ja, lahko pa tud ne....nekako je svet tako narjen, da tale keš ne pride nujno zraven takoj......razen, če se bodo časi res tako spremenili, da bo realizacija že v tem lajfu....to bi blo super....navijam za to..... :2src: x:px


xrolleyesx Poznam umetnike, ki so zaslužili po svoji smrti. Sem gledala eno karto slovečega umetnika, ki mu je po svoji smrti prišel pluton v drugo hišo, hišo keša in lastne vrednosti, takrat so eno njegovo sliko prodali za tak denar, da bi imel on dosti v času življenja. Revež takrat ni prodal niti ene slike. Škoda je to, da je potrebno na tak tranzit plutona čakati kar precej, precej let, če pomislimo, da rabi za pot po celem zodiaku 265 let.

#36 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. januar 2007, 14:18

no vidiš....če se to tiče sam plutona, pol npr men ne bo šlo....ker mi do 2h ne more priplezat....razen če se življenska doba zviša za faktor 2-3..... :V: xcivx x;)x

...davek biti pred časom..... x8Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#37 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 29. januar 2007, 14:22

x:)x dej, preberi kdaj knjigo Imenovala se je dvoje src


bral :palec: tudi name je naredila vtis
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#38 Trinity

Trinity
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 515

Objavljeno: 29. januar 2007, 14:38

Ali prazna peta pomeni, da človeku slikanje, pisanje, risanje ne pomenita veliko in da z temi hobiji ne bi uspel! Ali kaj pripomore točka sreče v 3 h v dvojčkih? mogoče pri pisanju?

#39 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 29. januar 2007, 14:46

toliko na temo, da pol pride tud keš....to je tako: lahko ja, lahko pa tud ne....nekako je svet tako narjen, da tale keš ne pride nujno zraven takoj


če človek nekaj dela iz duše, je delo vedno vredno nagrade z denarjem
človek mora samo poiskat način, kako naj pravi množici ljudi predstavi svoje kreacije
denarja mogoče ni vedno toliko kot bi si ga človek želel...je pa po drugi strani tudi res, da ga večini ni nikoli dovolj

avtentično bogat je tisti, ki ve, da ne rabi veliko. dejansko rabimo streho nad glavo, za pit, jest in za oblečt....vse ostalo je (dobrodošel) presežek. jst nikol več ne mislim delat ZA denar, ni šans. tudi, če bi se znašel v situaciji, ko ne bi imel ničesar (kar me ne skrbi), bi dejansko rajši pomagal kakšnemu prijaznemu kmetu (izven civilizacije) - v zameno za zadovoljitev teh osnovnih potreb...

do teh spoznanj me je tranzit Kirona čez 6. pripeljal...
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#40 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 29. januar 2007, 14:56

:inocent: Amis

zate, pa zase, da malo obnovim teorijo, sem naredila dva zapisa v blog, Skriti dar pa Vzrok in posledica od enega poševnookega

ovi Pluton od Džefa Grena je tud men zdrmal notranji mir, ker sem mi zdi total nemogoče spelat, ovi poševnooki mi pa tak mal volje da, da se mrbit da kej v našo korist spreobrnit

preber mogoče ti bo pa kaka misel kako iztočnico dala, da morebiti nisi čist odvisna od viharjev in puščav tega sveta x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#41 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. januar 2007, 15:15

lia, hvala.... :2src: ....bom šla pogledat. se pa strinjam, da lohk sami dost nardimo....pa tud marsikaj spremenimo....nekako ful verjamem v to.....ma dobro, ne bom filozofirala....tole vpliv jupitra definitivno....(filozofiranje danes....).....

mihec....če ti bo uspelo pridelat enga al pa več frocev.....boš po moje mal menjal teorijo o delu, kešu....itd......tako pravijo....
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#42 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 29. januar 2007, 15:39

mihec....če ti bo uspelo pridelat enga al pa več frocev.....boš po moje mal menjal teorijo o delu, kešu....itd......tako pravijo....


itak, se zavedam tega. narobe je to, da se vam tako mudi z otroci... najprej naj človek odkrije in začne uspešno počet tist kar želi počet, potem pa otroci...

režimu ta prenagljenost ustreza, pravzaprav prav režim je tisti, ki jo vzgaja, delavci se rabjo... če je enkrat nekdo v poziciji, da mora preživet še otroke, ne bo tako izbirčen glede službe...
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#43 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 29. januar 2007, 20:23

jah vidiš....tak je ta svet...fer ni, sam tak je.....lahko so probamo naštelat, da je za nas bolje....al pa vsaj mal bolje.....

sam če pogledamo z astro zornega kota, pol eni uspeh v lajfu dosežejo prej, drugi pa pozneje.....kdo ve zakaj.....

x:)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#44 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 29. januar 2007, 21:30

jah, sej je vse relativno/subjektivno, tudi uspeh

zdi se mi, da je svoboda uma (torej svoboda izbire/odločitve/čustvovanja/dejanja...ergo svoboda v strukturi, substanci in manifestaciji) edino stanje duha/vrednota, ki se jo da precej natančno zaznat/določit/ovrednotit. zdi se mi sorazmerna s kvaliteto vseh ostalih vrednot/občutkov kot npr. srečo/zadovoljstvom/ljubeznijo/zaupanjem/spoštovanjem... izraža/določa kvaliteto bivanja in sobivanja
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#45 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. januar 2007, 22:21

Mogoce pa drugi tolk bolj x:Dx x:o)x (joke)

...
sicer mi je še vsak rekel, da kolk mam težko karto....sam men se sploh ne zdi, no; hočem rečt, ne občutm tega tko v življenju :8):
sej ne, da me mot x;)x



Mogoce pa drugi tolk bolj x:Dx x:o)x (joke)

...
sicer mi je še vsak rekel, da kolk mam težko karto....sam men se sploh ne zdi, no; hočem rečt, ne občutm tega tko v življenju :8):
sej ne, da me mot x;)x




to je itak (vedno) zazeljeno u laifu ane! :vio: x;)x

...gre za težnjo da moram vse "prizemljit", udejanit, zrealizirat...... x?x ....a si prav razlagam...... xrolleyesx x:)x



Oj :vio: x:o)x ka mas dzazno ikonco xcivx :palec: x8Dx he he
moaj je tut prazna. morda smo to ze oddelal u prejsnjih laifih x;)x
ceprou se jst tut ukvarjam neki malga z designom useen.

mislim pa, da je Lia dobro povedala o umetnosti in kreativnosti....

dodal bi se, da beseda UMETNOST ze sama po sebi govori o necem umetenm, kreativnsot pa o necem kreativnem. mislim da lahko govorimo o umetnikih, ki zdravijo skozi umetnost predvsem sebe in svoej travme ipd,, ter o ljudeh, ki so kreativni in s svojo kracijo zdravijo tudi druge oz. razsirjajo zavest ali ustvarjajo nekaj kar je koristno!


Ali prazna peta pomeni, da človeku slikanje, pisanje, risanje ne pomenita veliko in da z temi hobiji ne bi uspel! Ali kaj pripomore točka sreče v 3 h v dvojčkih? mogoče pri pisanju?



#46 Sreda

Sreda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 29. januar 2007, 23:46

Ja morm rečt, da mi ni kej preveč jasno o čem se pogovarjete, čeprav sem si osnove že prebrala pa mi vseeno nekaj ni jasno..

Hiše imajo svoje vladarje in ko sem podrobno pogledala svoje(na lunin netu) mi je ob vsaki hiši valda napisal znak. ali je to ob rojstvu ali v tem trenutku? Pomene hiš sem si pogledala in kaj se v njih dogaja ampak ne vem ne štekam najbolš...če se komu da...recimo drugi bikovi hiši vlada Venera...kaj pomeni, če imam jaz v II hiši vodnarja 00°31`52...Ali morm pogledat vodnarjeve značilnosti pri (citiram Lunin net)

"predstavljanju zavedanju sebe, obcutek lastne vrednosti in obcutek za vrednost nasploh. Kaze nase naravne talente in osnovne vrednote in potrebo po izpolnitvi. Sicer je to tudi materialna, financna hisa, ki predstavlja nase financno poslovanje, nasa vlaganja in investicije, nase imetje, moznosti zasluzka in nacin nasega poslovanja. Kaze tudi dobicke in izgube na financnem (materialnem) podrocju...????

a prav razmišljam?


Planete bolj štekam, je nekako bolj razumljivo, čeprav mi še niso jasni razni sekstili in opozicije...
Dvom je izdajalec, prikrajša nas za dobro, ki bi ga okusili, ko bi se ne bali poskusiti...Shakespeare

#47 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 30. januar 2007, 01:11

Ja, tako kot si napisala. Druga hiša predstavlja tudi čustva oz. kaj ti pomeni partnerstvo. Glede na vrh druge hiše v Vodnarju je človeku pomembna neodvisnost in da mu je partner tudi prijatelj. Lahko je tudi bolj čustveno hladen.Ker pa je na začetku vodnarja, je tudi veliko vpliva Kozoroga, zato mu je nadvse pomembna finančna varnost. Ni pa rečeno, da si ti taka, ker so važni drugi planeti, aspekti itd. xsrcx

#48 Sreda

Sreda
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 87

Objavljeno: 30. januar 2007, 18:51

Ja, tako kot si napisala. Druga hiša predstavlja tudi čustva oz. kaj ti pomeni partnerstvo. Glede na vrh druge hiše v Vodnarju je človeku pomembna neodvisnost in da mu je partner tudi prijatelj. Lahko je tudi bolj čustveno hladen.Ker pa je na začetku vodnarja, je tudi veliko vpliva Kozoroga, zato mu je nadvse pomembna finančna varnost. Ni pa rečeno, da si ti taka, ker so važni drugi planeti, aspekti itd. xsrcx



Hvala hvala, x:Dx x:Dx x:Dx sej se mi je zdel da je tko....kaj pa omenjena 5. hiša, ki ji vlada Lev, moje sončno znamenje...imam pa bika 14°19`03 notr...kako naj si to razlagam...
citiram lunin.net: "predstavlja ljubezen, ki jo dajemo, dom in druzino, ki si jo ustvarimo. Kaze na podvige, sport, hobije, naso kreativnost, umetniska nagnjenja in sposobnosti, nase druzabno zivljenje in klube in organizacije, v katere se vclanjamo. Kaze otroke, zadovoljstvo, zabave, dopuste, praznike, igre in spekulacije." ali v tem primeru moje sončno znamenje ne vpliva? gledam kako bik funkcionira v omenjenih situacijah?...

16.08.1979 - ptuj (15:30) x;)x
Dvom je izdajalec, prikrajša nas za dobro, ki bi ga okusili, ko bi se ne bali poskusiti...Shakespeare

#49 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 30. januar 2007, 19:05

Ali prazna peta pomeni, da človeku slikanje, pisanje, risanje ne pomenita veliko in da z temi hobiji ne bi uspel! Ali kaj pripomore točka sreče v 3 h v dvojčkih? mogoče pri pisanju?



Peta hiša je hiša hobijev in zabave.Med drugim jo gre povezovat s prvo hišo ... glava s srcem.
V 5.hiši je lahko veliko planetov pa vendar:če se ne naučimo dajati tudi sprejemali ne bomo.
Zakon logike.
Pisala si,da imaš to hišo prazno.Verjetno si že kje zasledila,da hiša ni nikoli prazna.Ima svojega
vladarja,lahko sovladarja tako,da nam oni govore kako in kaj,vendar vedno, preko aspektov.


LP
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#50 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 31. januar 2007, 00:44

Hvala hvala, x:Dx x:Dx x:Dx sej se mi je zdel da je tko....kaj pa omenjena 5. hiša, ki ji vlada Lev, moje sončno znamenje...imam pa bika 14°19`03 notr...kako naj si to razlagam...
citiram lunin.net: "predstavlja ljubezen, ki jo dajemo, dom in druzino, ki si jo ustvarimo. Kaze na podvige, sport, hobije, naso kreativnost, umetniska nagnjenja in sposobnosti, nase druzabno zivljenje in klube in organizacije, v katere se vclanjamo. Kaze otroke, zadovoljstvo, zabave, dopuste, praznike, igre in spekulacije." ali v tem primeru moje sončno znamenje ne vpliva? gledam kako bik funkcionira v omenjenih situacijah?...

16.08.1979 - ptuj (15:30) x;)x


Če je vrh pete hiše v Biku, gledaš to znamenje in pa znamenje v katerem je Venera.

Glede na datum rojstva pa imaš močno intuicijo, si čustvena, energična, rada uživaš, vendar kdaj tudi samovoljna in oblastna, neprilagodljiva, tudi nagle jeze. Rada si v družbi, si zgovorna. Včasih dramatiziraš. Imaš močno potrebo po spoznavanju same sebe, svoje notranjosti in zelo raziskuješ stvari, radovedna, dokaj optimistična. V zvezi si strastna, ognjevita, potrebuješ živahnost, dinamiko, vznemirjivost. Na partnerja želiš biti ponosna, ga občuduješ in tudi spodbujaš. V življenju rabiš izzive, si dobra organizatorka, tudi radodarna. Včasih pa si tudi malce zasanjana in nestvarna. Lahko si tudi umetniško nadarjena ali pa ti je umetnost zelo všeč. Bo držalo? x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0