Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vreme


  • Prijavi se, če želiš komentirati
85 komentarjev na to temo

#1 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Kako vpliva na vas?
Ali občutite spremembe vremena (prehodi front ipd.)? Kako?
Kako doživljate intenzivne vremenske pojave?

Kakšno vreme vam je najbolj pri srcu? in kakšnega ne marate?

#2 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 6. avgust 2002, 01:00

Meni paše sonček. Dežja nimam preveč rada. Rada pa imam tudi sneg. Zasneženo tiho pokrajino.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

Jaz pa imam najraje jesen.
Ja - jasno, da sem občutljiva na vreme; kot Bobnar - razdražena, hiperaktivna, razpočila se bom zdaj zdaj... itd.
Najtežje prenašam bliskovite in drastične temperaturne in klimatske spremembe (kot je zdaj).
Imam pa rada tudi dež in maram zimo - me pomirja takšno vreme.
Sicer ne kakšnega ulivanja, mokrih nog etc... A dež sam mi je v bistvu blazno kul... Pa še ne sekiram se, če je. Kar grem. Ne vedrim npr. in praviloma ne nosim dežnika.
Poletje tudi meni ni najljubši čas.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

Zanimivo... moj letni čas pa je ravno poletje; obožujem tople poletne večere.
Vročino dobro prenašam, veliko bolje kot mraz.
Resnično pa ne maram meglenih zimskih dnevov, ko se ti lepljiva vlaga zavleče skozi oblačila do kosti x:Dx.
Jesenska meglica, ki se vleče po poljih in jo prežene dopoldansko sonce, pa se mi zdi prav očarljiva.
Včasih sem se smejala ljudem, ki so se pritoževali nad vremenom, z leti pa tudi sama opažam, da postajam vedno bolj občutljiva na vremenske spremembe, včasih sem brez prave volje in energije, drugič nataknjena na videz brez razloga.

#5 coccinelle

coccinelle
  • D član
  • Št. objav: 2 633

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

Še nekaj.
Odkar pomnim, me fascinirajo nevihte... neka posebna energija, ki se sprošča, ko strele parajo nebo... in čakanje na grom, katerega bobnenje te včasih preseneti hitreje, kot si pričakoval... in šumenje dežnih kapelj, ki se odbijajo od podlage...

#6 mm

mm
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

Jaz pa prenašam normalno skoraj vse tipe vremena.
Rada imam poletje mogoče tut zato, ker sem rak.
Največji vpliv name ma dež, ko se pripravlja me noge tako bolijo da sploh ne morš verjet.
Drgač me pa najbolj fascinira prvi sneg, ki pobeli sosednji breg.

mm

#7 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Vreme kar precej vpliva na moje razpoloženje, sicer vedno manj vendar še vedno. Najboj me zatolčejo fronte, pa megla te pa res ne prenašam. Kot da pritiska name z vso težo. Sicer pa imam najraje poletje, vročino, takrat se počutim svoboden.

andrej

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. avgust 2002, 01:00

Naj bolj smešno:)pa je to,da glih zato lahko na misli uplivamo, ampak na vreme pa ne mormo.

zato je hudo naše predusem prilagajanje nihajočega razpoloženja, predusem počutja pred Slabim vremenom.

seveda glavobooli in pri nekaterih izdajalska´´ revma. nižji pritisk, tut na vse tiste hibe´´,ki jih ima posameznik, takrat telo nima potencialnega barometra´´, ki bo to toleriral.



pokowc

#9 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 5. september 2002, 01:00

Ne boste verjeli, meni je vsakršno vreme pri srcu. Sonček, dežek, snegec, oblakec, veterc, strelice in nevihtice. Velikokrat sem bil že premočen tamo gori v višavah in vam povem kako to prija. Ne bom nikoli pozabil, ko smo štamfali na Snežnik, je pihala zelo ostra burja 80 km/h + zmrzal in ogromno snega. Kako smo se imeli super drli smo se na vse pretege, bili smo zelo glasni. Potem pa srečamo približno 20 hribolazcev naših let. Bili so izredno tihi in prestrašeni. Pa sem jih povprašal, kaj je narobe. Odgovorili so mi, no capito, parlale italiano.Ah no, sem jim odgovoril in bili smo priča, da so bili Italijani tako tihi in brez besed. Enostavno nisem bil navajen tihih Italijanov. Seveda vreme je naredilo svoje. Najbrž niso navajeni tako nelagodnega vremena kot mi barbarski Slovani x;)x :vragec: x:Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#10 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 5. september 2002, 01:00

V bistvu vreme name ne vpliva. Glede na to kako se pučutim tudi odreagiram na vremensko stanje. Če sem npr. slabe volje me tudi sonce razdraži ali pa če sem dobre volje mi dež ali megla še dvigneta moralo.
Hecno ampak tako je.
Drugače pa vsak letni čas pričakujem z zadovoljstvom. Z jesenjo, že komaj čakam prvi sneg in zimsko idilo z mrazem, nakar se že veselim prvih trobentic in dišečega ozračja in pa lenobna poletna vročina, v kakšni senčki ob kozarcu pijače in nogami na mizi. Uau, pravkar sem vse 4. letne čase tudi podoživel.
Glej naprej, če se le da,...

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. oktober 2003, 17:27

Zdaj je spet aktualna tale tema, ker prihaja dezevno obdobje...
Danes je vse mogoce vreme bilo v Ljubljani... Zjutraj tmurno in dezevno, potem ful tmurno in ful dezevno, ulivalo, celo grmelo je nekaj...
Potem pa naenkrat pasicka modrega neba, mavrica, pa sonce.
Pa se ze spet cunje lepo tamle susijo.
Z vremenom pa se res tako dobro zmenim vse. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 21. oktober 2003, 17:43

:vragec:


he...
tole sm zhe pisal...
dezh...scejene fasade....zoprni ljudje....dezhniki....luzhe....mestni avtobus....yeah x:)x x:)x x:)x



:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. oktober 2003, 18:06

x:)x Marsa tole boš morala tudi združit z Vreme in Astrologija.Nisem vedel,da obstaja?


#14 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. oktober 2003, 18:20

Oj, Boris, ni potrebe...
Malo chekiram stare teme, urejam, popravljam, itd..
Tu pa je itak tako splosno... neodvisno od astrologije...
Prvic zaradi same teme, da jih lahko vec sodeluje, drugic pa, da se izpostavljajo drugi vidiki, tako je cisto kul imeti se specificno - vreme in astrologija..
No problem! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#15 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. oktober 2003, 18:28

Ok,velja Marsa,že veš!

Tam(DZK)ni kaj dosti do sedaj o astrologiji in vremenu,jaz sem bolj gor pošiljal pregovore pa malo napovedi...
Saj bo,saj so ja nekaj obljubljali "šolani"astrologi,torej bomo počakali na strokovne razlage,ki verjamem da bodo razveselile,no vsaj zame,ko že več kot 10 let zase vreme opazujem in ga nikakor "pogruntati"!Saj vem,ni pravila ali načela,je pa zanimivo opazovanje vremena in pojavov v naravi in okolici,nikoli dolgčas in prilagoditi se mu je potrebno!

Ok,ni problema
:palec:

#16 Mašinca

Mašinca
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 667

Objavljeno: 22. oktober 2003, 06:29

Imam nizek pritisk, zato mi vreme včasih povzroča neljube glavobole. :huh: No pa baje oba manjša pretresa možganov v moji preteklosti nista pomagala. :wacko:

Seveda pa ker sem ribica, obožujem poletje. Predvsem če sem na morju, na plaži ob vodi, v vodi,... sem tako zadovoljna kot xgoldfishx v vodi. Če pa je huda vročina, jaz pa nimam možnosti se ohladiti v morju, ali vsaj na bazenu, pa sem precej nejevoljna. Naravnost obožujem poletne nevihte, ne glede na to kje sem, ker tako fino osvežijo ozračje in potem vse tako zadiši. Imam rada pa v bistvu vse letne čase. In seveda najarje imam tistega, ki ga ni - npr. poleti, si želim, da bi bila jesen, zima ali pomlad, samo da ne bi bilo tako vroče :switz:, pozimi si želim poletja, pomladi ali jeseni, samo da ne bi bilo tako mraz :OO!: , jeseni komaj čakam zimo, spomladi komaj čakam poletje. Skratka začaran krog. xegox
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........

#17 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. oktober 2003, 08:20

Zanimivo... moj letni čas pa je ravno poletje; obožujem tople poletne večere.
Vročino dobro prenašam, veliko bolje kot mraz.

xokkx

Nekako imam občutek, da mi ne bo uspelo preseliti se v kakšno deželo večnega poletja, zato se trudim v vsakem letnem času najti lepo in kar gre. Zdajle je npr. vsak dan prijetno za sprehode, dež prinese čist zrak, sneg škripanje pod škornji, vsako vreme ima svoj čar, samo najti ga je treba xrainbowx xsurprisex

#18 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. oktober 2003, 19:04

Ljudsko napovedovanje vremena po ljudeh:

Huda poletna vročina,zaradi katere je ljudem slabo,napoveduje grdo vreme.
Če v udih občutimo srbenje in trganje,bo prišlo do spremembe vremena.
Kadar imamo roke povsem suhe in gladke,da nam vse,kar primemo,drsi iz njih,
se bo vreme spremenilo.
Kadra človeka,ki je sicer povsem zdrav,nenadoma obide slabost ali brez razloga postane žalosten,kot da ga bolijo vsi udje,bo prišlo do spremembe vremena.
x8Dx

#19 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 22. oktober 2003, 21:33

Mene tudi glava boli ob spremembah, pa pritisk in to..
Jesen - moj čas in zgodnja pomlad.
Zadnje čase opažam, da imam rada veter!!!
Mi prav paše, ko mi kuštra lase, se upre vame :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#20 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. oktober 2003, 14:28

Objavljena slika

Baje na Trojanah padajo takele lepotice ... xDDx

#21 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 23. oktober 2003, 14:37

preverjeno, res so se pojavile x:Dx

#22 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. oktober 2003, 14:58

Na Bledu je 3,5cm takihle... x^x

#23 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 23. oktober 2003, 15:18

:vragec:


yeah... x;)x


bl k je vreme v kurcu, bl ga :vragec: -ki zhuramo.... xwizardx :hepko: xcheersx xbendx xsmx xbendx xpartyx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2003, 15:20

A potem je res ali kaj?
Prej ko sva sla z mitjo ven, sem rekla - danes pa bo najbrz zacelo sneziti.
Ja, jaz imam tudi rada sneg. Pa tudi dez, pa vse vreme.
Pa veter tudi, Nataly, ki ga tudi nisem prej nikoli marala.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 Mašinca

Mašinca
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 667

Objavljeno: 24. oktober 2003, 07:18

xsingx
Zapadel je prvi sneg,
pobelil sosednji breg,
zvezde na nebu nocoj
svetlikajo se.....
xsingx xbendx
Drrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.........




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0