Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zaviranje čaker


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
110 komentarjev na to temo

#51 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 15. februar 2007, 20:21

to razumem, ampak saj so ravno lastnosti in custva, ki izvirajo iz nizjih caker tista, ki nam pomagajo sebe ozavestit, zato ne mislim, da si lahko odprem tretje oko (npr.) brez pomoci cutil in zato ravno zelim razvijat senzibilnost na vseh nivojih, tudi na t.i. 'nizjih'. ni mi cisto jasno (niti logicno, zakaj bi?) kako bi si zasidrala zavest v 6. cakri, ce se svojih osnovnih funkcij ne morem optimalno uporabljat (svojega ega, npr, svoje cutnosti itd...)
(nisem s tem mislila, kot si me razumela odpiranje tretjega očesa, ali samo to,...na kar običajno pomislijo pri omembi te čakre ....na agja je treba mnogo bolj kompleksno gledati,.....za lažje razumevanje,...agja v dobesednem prevodu pomeni "ukaz" ali nadzorni center",......čustva, lastnosti....dobra in slaba,.....ali drugače,...vso vsebino nižjih čaker ozavešča agjna,.......vse tehnike oz treningi koncentracije, volje, uma,....potekajo v/na agjni......ali še drugače,......brez močnega nadzornega centra smo "prepuščeni vodstvom" vsebine nižjih čaker.....; agjna je torej bistvena čakra uma, in kadar se koncentriramo na nekaj,....ali nižjo čakro, ali idejo ali predmet, misel,....to vpliva na agjno,....in razumevanje se pojavi skozi njo....

jaz imam kot receno prej bolj probleme s tem, da prevec obvladujem vse svoje (recimo) nagone in delujem po nekih principih, ki so sicer logicni in duhovno in racionalno jih znam utemeljit, ampak meni manjka ravno to, da zacutim dolocene stvari na cisto fizicnem nivoju. npr. radost, igrivost...te scene mi malo manjka...ne znam dobro razlozit, ampak ce gledam iz izhodisca, da smo uteleseni zato, da imamo to izkusnjo, zelim celostno dozivljat svet, ne samo na nekem spitirualnem nivoju, to mislim....saj je ze dosti bolje, kot je bilo, samo enostavno vem, da imam tu probleme.
obvladuješ nagone,....ali jih "potlačiš" z principnim delovanjem,.....ali probaš to razumet...nagone ali vzgibe mislim...

kot že rečeno zadeva je mnogo bolj kompleksna,...ne sama medsebojna povezanost čaker,...tudi anatomska povezava,..delež psihologije......pa še..in še..,tak da človek najlažje pride čim bližje razumevanju da se loti preučavanja in študija sam,.... probaj :palec: x:)x
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#52 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 15. februar 2007, 20:24

x:)x :palec: zelo navdušujoča in fajn debata

xsrcx hvala ker pišete, vse preberem :palec:
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#53 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 15. februar 2007, 22:39

crowley-the_six_cakra_of_the_human_body.pdf (precej uporabnih informacij, med drugim tudi tehnike "dihanja")
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#54 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 16. februar 2007, 07:33

moja vrste debate :palec: .. sam moram tole počas zbrano pa še enkrat, zakaj hudiča skor nič ne štekkam :eek: :V: x;)x

#55 Mihael

Mihael
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 891

Objavljeno: 16. februar 2007, 07:44

moja vrste debate :palec: .. sam moram tole počas zbrano pa še enkrat, zakaj hudiča skor nič ne štekkam :eek: :V: x;)x


ker ni ravno proza, da bi lohk nahitro prebrala x;)x xsrcx
Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.

#56 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 16. februar 2007, 07:58

ja sej, zadnje čase itak nič ne štekam, sem v megli xrolleyesx x:Dx

#57 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. februar 2007, 09:23

ker ni ravno proza, da bi lohk nahitro prebrala x;)x xsrcx



a potem imas tole za poezijo? x:o)x
ja ...hvala! x:Ix x:Dx



hja, ne vem...moram se malo razmislit.
eno je, da iscem svoje skrivljene vzorce in jih poskusam resit, drugo pa, da fizicno ne funkiconiram dobro.
(mislim...itak je to eno, samo ne znam povezat oz. resevat vseh teh stvari naenkrat... :sori: )
ampak zgleda, da je treba vse naenkrat zagrabit nekako, ni druge.
silki, saj studiram, ampak ne mislim zdaj se sanskrita na hitrco ubost, da bi sploh razumela imena teh kolesckov x;)x
sploh pa imam malo drugacen pogled na chakre, ne tako tipicno indijski, ali kako bi rekla...se ne najdem cisto v teh opisih in poskusam najti neko svojo intepretacijo, zase, da bom lazje uporabljala to znanje.
:fiju:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#58 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 16. februar 2007, 10:48

tule je nekako bolj poenostavljeno in siroko predstavljeno ...


http://www.reiki-for...ra-diagram.html


(samo ce tole berem...se mi zdi, da ne poznam nikogar, ki ima vse te stvari urejene :-)
sploh pa najdem sebe skoraj v vseh 'physicall disfunctions' :-D )

ima kdo kaksno predstavo ali znanje o dinamiki spreminjanja?
ker si ne predstavljam cisto, kako hitro se stanje lahko spremeni...ce se npr. soocis z necem neprijetnim, in te postane strah (npr. nekdo se razjezi nate, krici, ti bi najraje zbezal) - se ti cakrica takoj zapre, ali je to bolj dolgorocnega trajanja, da se ti zapre, ce imas npr. dolgorocno
agresivno okolico?
torej, zanima me: se cakre obnasajo kot...morska vetrnica (reakcijski cas 0,5 sec) ali kot bodeca neza (reakcijski cas nekaj ur, dni)?
kako hitro se to lahko spremeni in kako hitro so vidni rezultati?
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#59 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. februar 2007, 13:29

tule je nekako bolj poenostavljeno in siroko predstavljeno ...
http://www.reiki-for...ra-diagram.html
(samo ce tole berem...se mi zdi, da ne poznam nikogar, ki ima vse te stvari urejene :-)
sploh pa najdem sebe skoraj v vseh 'physicall disfunctions' :-D )

ima kdo kaksno predstavo ali znanje o dinamiki spreminjanja?
ker si ne predstavljam cisto, kako hitro se stanje lahko spremeni...ce se npr. soocis z necem neprijetnim, in te postane strah (npr. nekdo se razjezi nate, krici, ti bi najraje zbezal) - se ti cakrica takoj zapre, ali je to bolj dolgorocnega trajanja, da se ti zapre, ce imas npr. dolgorocno
agresivno okolico?
torej, zanima me: se cakre obnasajo kot...morska vetrnica (reakcijski cas 0,5 sec) ali kot bodeca neza (reakcijski cas nekaj ur, dni)?
kako hitro se to lahko spremeni in kako hitro so vidni rezultati?


Delovanje čaker je pogojeno z vedenjskimi vzorci, kako na neko situacijo odreagiraš - po vrtenju čaker se da v bistvu predvidevati, kako v nekih situacijah ravnaš. Dinamika? Recimo, da si polna nekih vzorcev in se ti čakre vrtijo nepravilno; v momentu, ko ti bo nekdo povedal dober vic, kateremu se boš sproščeno narežala, se ti bodo začele vrteti pravilno. In tudi delovanje različnih bioenergetikov, ki se ne ukvarjajo z vzroki blokad, je približno tako učinkovito, kot če ti kdo pove dober vic - naštela ti čakre, a ker se ni dotaknil vzroka, padejo počasi nazaj na "normalo". Dolgoročna sprememba pa se tudi lahko zgodi skorajda trenutno - zgodi se tisti hip, ko ozavestiš vzorec, zaradi katerega izgubljaš energijo in jo iz "objekta izgube" potegneš nazaj.

lalala

http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#60 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 16. februar 2007, 14:16

Delovanje čaker je pogojeno z vedenjskimi vzorci, kako na neko situacijo odreagiraš - po vrtenju čaker se da v bistvu predvidevati, kako v nekih situacijah ravnaš. Dinamika? Recimo, da si polna nekih vzorcev in se ti čakre vrtijo nepravilno; v momentu, ko ti bo nekdo povedal dober vic , kateremu se boš sproščeno narežala, se ti bodo začele vrteti pravilno. In tudi delovanje različnih bioenergetikov, ki se ne ukvarjajo z vzroki blokad, je približno tako učinkovito, kot če ti kdo pove dober vic - naštela ti čakre, a ker se ni dotaknil vzroka, padejo počasi nazaj na "normalo". Dolgoročna sprememba pa se tudi lahko zgodi skorajda trenutno - zgodi se tisti hip, ko ozavestiš vzorec , zaradi katerega izgubljaš energijo in jo iz "objekta izgube" potegneš nazaj.

lalala

..najboljs je pol najti "poredne" vzorce" in se jim nasmejat od srca... :palec:

..nosorog, kaj se pa dogaja s cakrami med orgazmom?
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#61 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 16. februar 2007, 14:55

..nosorog, kaj se pa dogaja s cakrami med orgazmom?



Uff, vroče.. :switz: :switz: :switz:


To mene tudi zanima..

Objavljena slika

#62 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 16. februar 2007, 16:16

..najboljs je pol najti "poredne" vzorce" in se jim nasmejat od srca... :palec:

..nosorog, kaj se pa dogaja s cakrami med orgazmom?

vem sam, da spolna čakra zažari x:Dx - sem slišal!
Še nikoli nisem videl nobenega orgazma. xcivx
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#63 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. februar 2007, 19:57

..najboljs je pol najti "poredne" vzorce" in se jim nasmejat od srca... :palec:

Tole si sicer napisal v zajebanciji, sam je ideja čudovita. In popolnoma prepričan sem, da deluje. :palec:

..nosorog, kaj se pa dogaja s cakrami med orgazmom?


Na grobo lahko sicer rečemo, da podobno, kot pri vicu, sam v resnici ni čisto tako. Načeloma doživljamo stvari različno, v odvisnosti od tega, kaj smo (beri - v odvisnosti od naših vzorcev). In pri orgazmu je seveda odvisno, kako "globoko" ga doživiš. Globlja kot je zadeva, bolj oživijo čakre - vse, ne le druga.

Pogovarjamo se sicer o čakrah, sam v bistvu govorimo o vedenjskih vzorcih oz. njihovem vplivu na delovanje čaker. Zato bo morda koga zanimalo tole:

DELAVNICA ODPRAVLJANJE NEŽELJENIH VEDENJSKIH VZORCEV

Za zdravje in uspeh je pomembno predvsem to, da znamo prepoznati in preseči miselne in čustvene vzorce, zaradi katerih smo neuspešni, nesrečni ali v oblasti različnih strahov. Na delavnici se bomo lotili ozadja vzrokov nastanka in vpliva neželjenih vedenjskih vzorcev, dejavnikov, ki jih podpirajo in/ali zavirajo in trasirali pot k trajnemu preoblikovanju tovrstnih vzorcev.

Delavnico vodi: Tadej Pretner

Kdaj? Petek, 23.02.2007 od 18.00 do 21.00 in sobota, 24.02. od 9.00 do 15.00

Kje: Dom upokojencev center, Zrinjskega 2, Ljubljana (Prva ulica za poljansko gimnazijo, ki je pravokotna na Poljansko cesto – dostop na dvorišče je možen tudi iz Poljanske ceste)

Cena delavnice: 50 EUR
20 EUR popusta za tiste, ki so se že udeležili delavnice odpravljanja strahov

Tematski sklopi:
-Načini nastankov vedenjskih vzorcev
-Vpliv vedenjskih vzorcev na delovanje čaker
-Prepoznavanje in preseganje lastnih negativnih vedenjskih vzorcev

Prijave: tadej.pretner@email.si v skrajni sili pa tudi GSM 041 454 900
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#64 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. februar 2007, 17:24

...pol bi bilo najboljs pisat vice na temo svojih omejujocih vzorcev... to mi je pa vsec ideja! :palec:
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#65 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 17. februar 2007, 19:43

se nardiš norca iz sebe in je svet takoj lepši x^x :palec: super ideja x:px xsrcx
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#66 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. februar 2007, 19:45

...pol bi bilo najboljs pisat vice na temo svojih omejujocih vzorcev... to mi je pa vsec ideja! :palec:


Na tej ideji temelji ena od metod zaščite pred zavestno krajo energije oziroma pred izgubo energije, do katere pride zato, ker se neke osebe bojimo.
- Zrihtaš si fotografijo te osebe, potem pa povabiš k sebi ene par dobrih prjatlov, ki jim zaupaš.Razložiš jim proble4m, nato pa si skupaj ogledujete fotko in skušate na osebi, ki je na fotki najti čimveč smešnih stvari. Tem smešnim stvarem se nato posmehujete in brijete norca iz osebe na fotki. Na ta način se4 "moč", ki jo ima nat tabo, razblini.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#67 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 17. februar 2007, 19:55

...dost podobn swish patternu iz NLP...

...kp sva ze pri enegrgijskih zascitah-a se Judith Orloff splaca brat??
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#68 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 17. februar 2007, 22:04

...kp sva ze pri enegrgijskih zascitah-a se Judith Orloff splaca brat??


Nisem pravi naslov za takšnale vprašanja - ezoteričnih knjig že veliko let ne berem. Tisto s fotko je pa iz interne skripte Bele gnostične cerkve.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#69 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 17. februar 2007, 22:50

Zbiram komentarje o čakrah iz tega in foruma na www.misliverzi.com. Počasi jih bo za celo knjigo. Je zelo zanimivo branje.
Jih usklajujem z nihalom, barvami in minerali ( pač tistimi, ki jih imam pri roki ), intenzivno še bolj zadnjih nekaj dni.
Vmes imam občutek, da ko nekaj zgradim drugo podiram, harmonijo s težavo obvladujem, ima kod idejo ?
Branko G

#70 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 18. februar 2007, 10:56

Zbiram komentarje o čakrah iz tega in foruma na www.misliverzi.com. Počasi jih bo za celo knjigo. Je zelo zanimivo branje.
Jih usklajujem z nihalom, barvami in minerali ( pač tistimi, ki jih imam pri roki ), intenzivno še bolj zadnjih nekaj dni.
Vmes imam občutek, da ko nekaj zgradim drugo podiram, harmonijo s težavo obvladujem, ima kod idejo ?

Če nekaj zgradiš ;) Ne moreš tako zlahkra podret ;)
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#71 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 18. februar 2007, 20:05

Če nekaj zgradiš ;) Ne moreš tako zlahkra podret ;)


Ša kako hitro se lahko kaj zruši, mogoče ne celota, delčki.
Branko G

#72 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 19. februar 2007, 20:21

Zbiram komentarje o čakrah iz tega in foruma na www.misliverzi.com. Počasi jih bo za celo knjigo. Je zelo zanimivo branje.
Jih usklajujem z nihalom, barvami in minerali ( pač tistimi, ki jih imam pri roki ), intenzivno še bolj zadnjih nekaj dni.
Vmes imam občutek, da ko nekaj zgradim drugo podiram, harmonijo s težavo obvladujem, ima kod idejo ?



Spremeni metodo...poskusi delati bolj daljnoročno, ne začasno....nihalo in kristali so tukaj bolj začasna rešitev...
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#73 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 20. februar 2007, 13:22

Ša kako hitro se lahko kaj zruši, mogoče ne celota, delčki.

jah, tak pa že ;)
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#74 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 20. februar 2007, 14:29

Spremeni metodo...poskusi delati bolj daljnoročno, ne začasno....nihalo in kristali so tukaj bolj začasna rešitev...
xegox :palec:

točno tako :palec: probi poiskati vzroke in vzorce in le te spreminjaj
js sem svojo 5. čako začela lepo čistit x^x :palec: sam strahece sem mogla pospucat je šlo čist na izi :vio:
včasih sem prava kokoš :lol:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#75 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 20. februar 2007, 14:34

ja no, vsej vrti se ti xokx
Jaz tudi moram it zdej eno po eno čakro, ker mam skoraj vse sfukane, razen 6 & 7.
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0