Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Samozavest


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
45 komentarjev na to temo

#1 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

Kateri človek je za vas samozavesten? Katere vrline mora imeti? Ste se o kom že kdaj zmotili, ker ste mislili da je samozavesten, v resnici pa ni? Ali pa obratno? Se imate za samozavestne? Je lahko to le maska?

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#2 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

Tudi o tem sva se " pogovarjala" z Levom. Lev, pridi in se nam pridruži.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#3 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

bom pa jaz prva - tudi jaz sem rahlo sodelovala v debati...
torej.
navzven delujem zelo samozavestno. saj v glavnem tudi sem. življenjske cilje imam v "glavnem" začrtane...
potem pa pride nekaj, bilo kaj in mi življenje postavi na glavo.
in samozavest izgine. je ni več.
in ostanem samo še jaz.
in soočanje s popolnoma novo podobo. ki jo moraš pavzaprav vzljubiti.
ter spoznanje, da je tista samozavest pravzaprav iluzija.
ampak mi niti ni težko. kajti ta podoba mi je pravzaprav neprimerno bolj všeč.
in samozavest? ponovno se vrača. vsak dan. korak za korakom.
in nasmešek na ustnicah...

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#4 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

aha, še na nekaj sem se spomnila.
imam znanca, ki deluje blazno samozavestno. skoraj agresivno. dvignjena glava, strmi ravni pogled, pa dvignjena brada...
na vsak način hoče prepričati zunanjo okolico, kako domintna oseba je.
no in pol ga je izdala...ženska.

lepega dne je prišla za njim - nekaj je pozabil in ga vpričo nas, ki smo stali okrog njega - nadrla, kaj nadrla...kar nalajala.
človek se je kar vidno pomanjšal. grem stavit, da si je želel, da se zemlja odpre...
in samozavest je izginila...

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#5 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 7. avgust 2002, 01:00

na to sem mislila, ko sem rekla zaigrana samozavest, maska. Zame so tudi par let nazaj vsi rekli, da sem samozavestna, točno vem, kaj hočem... V resnici sem pa bežala sama pred sabo. Sploh nism vedela kaj bi rada v življenju in na kakšen način. no zdaj je res drugače. Takrat pa je bil to oklep. V notranjosti pa mehka sredica, ki je jokala in vpila.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. avgust 2002, 01:00

zame je samozavest trenutna odločnost, Sposobnost se priklapljati
situaciji, ki te Riba´.
predusem se znajti, biti tiho, molčeč ali vzkipljivo igriv.

Samozavest je negativno pridobljena in pozitivno narejena:)

zadnjič sem nekaj naredil na pošti; ampak mene ni premaknilo niti rdeče potunkalo, preprosto sem moral ogovoriti žensko, ki je na okencu sestavljala pismo in delala vrsto ne pa da bi šla se sklonla zraven in dala prednost drugim.
Menim,da to je samo poučno,predusem koristno gledan,to ni samozavest,
to je pač reakcija, ki želiš podučiti nekaj kar naj bi se zbistrilo´..

samozavest tudi pr najbelj Korenjakih niha.




pokowc

#7 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 14. avgust 2002, 01:00

Zares samozavesten si lahko takrat ko si popolnoma svoboden.

andrej

#8 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 17. avgust 2002, 01:00

js se vedno neki vrtim v krogih...na vprašanja si odgovarjam z vprašanji in ko iščem odgovor na to vprašanje se zopet znajdem pri prvem vprašanju...pa tko nekak, da se v krogih vračam k začetku... vmes nato pride samozavest, ki se pri iskanjih počasi pretaka vame... in, ko končno najdem vsaj del odgovora, s tem najdem nekak svoj prav... in postanem samozavestnejša...hehe?

V bistu pa vsak po svoje (vsaj v določenih situacijah) nosi masko. Namesto, da bi imeli radi druge, se jih bojimo, še posebej pa se bojimo samih sebe in pol si najdajamo razne maske, da bi nas drugi sprejeli takšne, kot oni želimo da smo... ne takšne kot smo, pa saj če nosiš masko-se pretvarjaš, da si nekaj kr v bistvu nisi, samega sebe tko pol ne morš spoznat, odkrit in se bojiš svojih občutkov, želja...kaj da bi jih šele drugim povedal...:(

Pokowc je ql napisal :), da je samozavest negativno pridobljena in pozitivno narejena :)
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#9 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 19. avgust 2002, 01:00

.....samozavest tudi pr najbelj Korenjakih niha.
pokowc....

Ta je pa dobra!!
Samo zavest je dobra zadeva, samozavest pa prevečkrat popoprana z ego zadevami...
Zame so samo zavestni tisti ljudje, ki sploh niso opazni, ki ne rabijo pozornosti in odobravanja drugih, so pa močni in zanesljivi...ne rabijo debatirat o preteklosti in ne o prihodnosti, živijo sedanjost.
Jaz jih ne poznam veliko in tudi sama nisem med njimi.

#10 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 19. avgust 2002, 01:00

quote:

CAT: ..."Zame so samo zavestni tisti ljudje, ki sploh niso opazni, ki ne rabijo pozornosti in odobravanja drugih, so pa močni in zanesljivi...ne rabijo debatirat o preteklosti in ne o prihodnosti, živijo sedanjost..."




CAT!
Tvoja misel mi je resnično všeč.


Elena

Helena


#11 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 19. avgust 2002, 01:00

łłł samozavest tudi pr najbelj Korenjakih niha.

pokowc

#12 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 20. avgust 2002, 01:00

Cat kako prav imaš, zares samozavestnim ljudem ni potrebno tega ne govoriti in ne kazati. Oni enostavno so, pa nam je to prav ali ne, in to jih sploh ne zanima. Se učim!

andrej

#13 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 20. avgust 2002, 01:00

Prrr, prrrrrrr (mačke takole predejo, hehe, kadar se jim godi)
Kakšni sončki ste!!!!
HVALA!

Cat

p.s. Bobnar midva imava pa na isti dan rojstni dan! No, letnica se ne ujema, hihi ;)

#14 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 20. avgust 2002, 01:00

Samozavest najmočneje občutim, ko delam korake v "neznano" smer. V trenutkih, ko si dovolim, da ničesar ne pričakujem. V trenutkih, ko stopam po Poti, brez dvomov ter strahu.

Moč - iz tistega dela mene, ki je neomajen in neustrašen, preidem v samozavest. Občutek, da je vsak korak, ki ga storim "pravi". Ja... Maske so tolikokrat tako nepotrebne. A v danem trenutku jo nosim. In čutim, da je prav tako.

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 21. avgust 2002, 01:00

quote:

Samozavest najmočneje občutim, ko delam korake v "neznano" smer. V trenutkih, ko si dovolim, da ničesar ne pričakujem. V trenutkih, ko stopam po Poti, brez dvomov ter strahu.
Moč - iz tistega dela mene, ki je neomajen in neustrašen, preidem v samozavest. Občutek, da je vsak korak, ki ga storim "pravi". Ja... Maske so tolikokrat tako nepotrebne. A v danem trenutku jo nosim. In čutim, da je prav tako.
Suzana
*...trenutek, ko sem...*


zakaj prav, da nosimo maske???
vprasanje o katerem sem razmiljav tudi...

#16 Cat

Cat
  • D član
  • Št. objav: 485

Objavljeno: 21. avgust 2002, 01:00

Bobnar: sem že vodnar...hehe, težko razumljivi, a ne pokowc...

#17 Susi13

Susi13
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 119

Objavljeno: 21. avgust 2002, 01:00

Free: moje razmišljanje...

V danem trenutku sem v službi, kjer igram (navidezno) vlogo pridne delavke. Dela nimam, a se delam da delam. Torej igram. In nosim masko, ker sebe kot celote oz. sebe cele dotično tu, v danem trenutku ne morem deliti. Delim delček sebe. Več ne morem, niti ni smisel v tem, da bi.

Velik del mene je skrit. Nisem jaz v polnosti. Kajti, če bi bila... Hm... Ja, morali bi (že?) živeti v raju.

Suzana

*...trenutek, ko sem...*
*Ne bom se skrila za zaveso teme - povem Ti le, kar govori mi srce.*

#18 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 18. september 2003, 14:47

Samozavest meni pomeni prepričanje v to, da boš iz vsake situacije zase izvabil najboljše in če si dovolj samozavesten tudi priznavaš svoje napake, se ne spuščaš v prepire do nezavesti zakaj ima nekdo nekaj prav, ampak da dopuščaš da za druge velja kaj drugega in sprejemaš mnenja drugih.

Svinjice so znane kot zelo samozavestna bitja x^x x:px :vio:

#19 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. september 2003, 15:09

Svinjice so znane kot zelo samozavestna bitja  x^x  x:px  :vio:

to sam ti tk poudarjaš , nikol nism še slišal za to, res, sam tukaj preko tebe, hmm xrolleyesx

#20 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 18. september 2003, 16:12

Samozavest?Kaj je že to?

Aha,našla, ozaveščanje samega sebe x:Dx...zavzeti se za stvar..... ...v glavnem samozavest ni nekaj konstantnega,trajnega...danes je ..jutri je ni.Pač,odvisno od situacije v kateri se,določeni,trenutek življenja nahajamo.

Morda nekle vrste samonadzor ...

Nekateri pravijo temu tudi'pokončna drža'


pa vedi kaj 'samozavest' sploh je
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#21 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 18. september 2003, 16:20

Tri mesece nazaj sem bila na nekem srečanju.
Srce mi je razbijalo, čutila sem ga v grlu, roke so se potile, želodec krčil, vroče me je bilo in zeblo me je, dušilo me je...mislim, da bolj poklapane osebe v vesoljni Sloveniji v tistem trenutku ni bilo...
In čez čas izzvem, kako sem bila na tistem srečanju samozavestna....

Kje pa!

Za obrazno mimiko, držo telesa, rok, nog, skriješ svojo bolečino, srečo, ljubezen, žalost, strah....vsa tista občutenja, zaradi katerih si lahko ranjen...

Samozavestna sem samo pred tistimi, ki jim zaupam.
100 %.
In katerim verjamem. In za katere vem, da mi nikoli nebi storili nič zlega.
In taki ljudje so v mojem življenju (žal) redki.

#22 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. september 2003, 19:24

sanjauca menim, da mora bit povsod samozavest, ..ne sam tam,kot ti pravš...ker ravno tam je ne rabš tolko....

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2003, 21:04

Cudno, da nisem se nic komentirala semle... :eek: xnckrivx

Tako imam jaz cudno s tole samozavestjo... Po eni strani je kao nimam, mislim res je nimam, imam tremo in vse, ne maram nastopat, ne maram prostorov, kjer je veliko ljudi... ma, res.. Po drugi strani pa me imajo vsi moji frendi in znanci za zelo samozavestno... in vcasih pa tudi sama mislim, da sem pravzaprav kar...
Cudno... nekaj pojmov, svojih lastnosti se nisem cisto zanalizirala... xpolzx
Ma, nic... V bistvu pa kar sem... samozavestna... zdaj ugotavljam.... x:)x :8):

x:o)x
Kaksen bedast post, brez repa in glave...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 18. september 2003, 21:11

Jaz pa sem Marsa precej premišljevala ta večer o samozavesti.

In nisem.
Kje pa... Sovražim gnečo. Nastopat? Niti pod razno.

Pokowc...neide...neide i neide...


Uživam...edina plesati na mizi, ko so vsi spodaj...da ni gneče x;)x
(še ko sem to napisala mi je postalo...nerodno)

#25 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 18. september 2003, 22:51

Kateri človek je za vas samozavesten? Katere vrline mora imeti? Ste se o kom že kdaj zmotili, ker ste mislili da je samozavesten, v resnici pa ni? Ali pa obratno? Se imate za samozavestne? Je lahko to le maska?

Velikokrat pripišemo samozavest človeku, ki je strog, grob, agresiven, neprijazen, ... Vendar vse to je le ZUNANJA TRDNOST. In običajno se za to zunanjo trdnostjo skriva zelo mehka in labilna notranjost. Notranje nemočen človek se zaščiti pred napadi okolice tako, da se navzven kaže kot močen, trden, samozavesten, kar pa v resnici (v notranjosti) sploh ni.

Samozavest pa je NOTRANJA TRDNOST, ki ne rabi zunanjega izkazovanja. Če si resnično v sebi samozavesten (če poznaš svoje cilje, želje), se ne bojiš okolice in si zato do okolice prijazen, mehek, ljubezniv... Sprejemaš druge (oziroma mnenja drugih) brez strahu, da te hoče kdo prepričati v nekaj, kar ni tvoje prepričanje. Mnenja drugih mirno sprejemaš kot njihova mnenja, in svoja mnenja podajaš mirno, brez prepiranja.

Jaz zase lahko rečem, da sem kar samozavestna. Sicer mi velikokrat kdo očita, da hočem imeti vedno vse prav... ampak to je samo njihov izgovor, ko jim zmanjka argumentov.
Kar se mene tiče, mi vsakdo lahko vsako mojo trditev vedno in povsod argumentira s čimerkoli - če se mi bo zdel njegov argument dovolj močen in realen, bom tudi mirno sprejela in spremenila svoje dosedanje mišljenje. Dokler pa mi ne poda nečesa bolj pametnega kot samo to: "Ma ti hočeš imeti vedno vse prav!", imam res prav. In njegovo mnenje sprejmem kot njegovo mnenje, ki se pač razlikuje od mojega.
Moja mnenja pa niso strogo zabetonirana v meni, vendar tudi kot list v vetru niso. Imam prav, dokler mi kdo ne dokaže, da nimam prav. Torej se me da prepričati v nekaj drugega, ampak samo z argumenti, ki so boljši, težji, realnejši od mojih. (Zdaj pa me premakni, če lahko! x:Dx x:Dx x^x x;)x )
Tudi nikoli se z nikomer ne prepiram, zato marsikdo misli, da lahko počne z mano kar hoče. Vendar prej ali slej naleti na mino in šele potem vidi, s kom je imel opravka. ( x:Dx x:Dx ... zdaj boste mislili, kakšen zlodej sem!)
... Ma bom nehala, da se me ne bo kdo še ustrašu. x:o)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0